SPORT. BEVOLKING. IN DE RDAAD BURGERLIJKE STAND. MARKTBERICHTEN. AfiENDA. «jaöttó-KBeje» den ligger af te voeren, daar de breede wegen verhard zijn. Wat mei het eene gewonnen wordt, wordt met het andere verloren. Mogelijk kan de vereeniging Nehalennia in deze iets goeds verrichten. In elk geval ho pen wij, dat Ged. Staten niet te spoedig het afvoeren van een voetpad van den ligger zullen goed keuren. Om historische en aesthetische rede nen dienen de voetpaden te blijven. VEERE. De dezer dagen alhier ge houden collecte voor den Gewapenden Dienst heeft ruim f 9 opgebracht. RAAD VAN ST. LAURENS. Een voorstel van B. en W. om werkloozen in den land- en tuinbouw tewerk te stellen met een toeslag van de gemeente z.h.s. aangenomen Royale samenwerking van alle betrok ken partijen vereischt. St- LAURENS. Maandagavond ver gaderde de Raad voltallig onder voor zitterschap van burgemeester Van 't Hoff, die de leden, die bij de laatst ge houden verkiezingen zijn herkozen ge lukwenschte. Onder de ingekomen stukken bevon den zich mededeelingen, dat te rekenen van 1 Juli jl. af de verpleegprijs van arm lastige patiënten in Vrederust" bepaalc is op f 670 plus f 30 kleedgeld en dat de kosten voor leerlingen op de ambachts school te Middelburg over 1934 voor de gemeente bedragen f 287, Naar aanleiding van een mededeeling van den minister van binnenlandsche za ken, dat aan het verzoek van het ge meentebestuur om een andere classifi catie voor de personeele belasting in te voeren niet kan worden voldaan, deel den B. en W. mede, dat zij zich wel niet met alle genoemde motieven kunnen vereenigen, doch dat zij in de gegeven omstandigheden het beter achten voors hands niet op deze aangelegenheid terug te komen. B. en W. hebben nogmaals de heffing van de personeele belasting on der de oogen gezien en uit voorloopige berekeningen de conclusie getrokken, dat.buitengewon e omstan digheden voorbehouden, zij bij de begrooting 1936 wel met een voorstel tot verla ging van het aantal opcent e n op deze belasting zullen k u n- nenkomen. De heer Riemens vroeg of het niet mogelijk is, dat de brik, welke reeds ge- ruimen tijd aan den kant van den weg ligt, wordt opgeruimd. De v o o r z. deel de mede, dat hij dit reeds een tiental dagen geleden aan het Polderbestuur heeft verzocht; hij zal er nogmaals op aandringen. De rekening over het dienstjaar 1934 werd overgelegd; gewone dienst: ont vangsten f 32989, uitgaven f 27862. De geloofsbrieven van de nieuw be noemde raadsleden werden onderzocht en in orde bevonden, zoodat tot hunne toelating werd besloten. Het vraagstuk van de werk loozen. Aan de orde kwamen vervolgens voorstellen van B. en W. tot regeling van de werkloosheidsvoorziening. De V o o r z. herinnerde er aan, dat reeds meermalen werd besproken, dat de werkverschaffing voortaan op een andere wijze zal moeten worden uitgevoerd in verband met de bezwaren welke de tegenwoordige regeling heeft. Er zijn niet voldoende werkobjecten en die er nog zijn brengen te veel kosten aan materialen met zich; bovendien vergt het toezicht te veel. Hoewel er van overtuigd zijnde, dat het inkomen dat tot nu toe werd verkregen door werkverschaffing gecombineerd met kasuitkeering, voor een arbeidersgezin zeker geen1 weelde kan worden genoemd, was een dergelijk weekloon toch te hoog in verband met hetgeen in het vrije bedrijf werd uitbetaald, met 'ls gevolg dat er niet voldoende prikkel tot werkzoeken bestond. Staan aan den eenen kant een groot aantal personen, die geen werk kunnen krijgen, toch is er massa werk dat niet uitgevoerd wordt en wel omdat de bedrijfsuitkomsten iri den land- en tuinbouw zoo ongunstig zijn. B. en W. hebben getr,acht een re geling te ontwerpen, waarbij deze beide partijen naar el.kaar toe worden ge bracht. Volgens een aan de leden toe gezonden ontwerp-regeling met uitvoe rige memorie van toelichting stelden zij daarom voor met ingang van 1 No vember a.s. over te gaan tot het tewerk stellen v,an werklooze arbeiders in de land- en tuinbouwbedrijven met loon- toeslag vanwege de gemeente, in dier voege dat deze toeslag slechts wordt toegekend voor die arbeiders, die bo ven het normaal aantal werkkrachten in een bedrijf zullen worden werkzaam gesteld, zulks om te voorkomen, dat v,ast personeel zou worden ontslagen om daarna te trachten ze weer met toe slag in 't werk te nemen. Om 'voor loontoeslag in aanmerking te kunnen komen moet een minimum loon van f 1,60 van 1 November tot en met 31 Maart en f 1,80 van 1 April tpt en met 31 Mei worden uitbetaald. Om het mo gelijk te maken de arbeiders 'n eenigs- zins behoorlijk bestaan te verzekeren, zal echter in hetgeen boven het mini mum loon wordt uitgekeerd de gemeen te 50 pet. bijdragen. In de dagloonen zal de gemeente f 0,70 per dag beta- len; voor aangenomen werk, waarbij vooral gedacht is aan het met de hand dorschen, zijn afzonderlijke bepalingen gemaakt. Mocht het niet mogelijk zijn alle werkloozen met loontoeslag in de vrije bedrijven geplaatst te krijgen, dan zal daarnaast werkverschaffing worden ge geven en kan d.at niet, dan zal een steunregeling worden toegepast. Hierbij zal voortaan rekening worden gehouden met de grootte van het gezin. In werk verschaffing zullen weekloonen van f 3,20 tot f 8,00 en bij de steunregeling van f 3,00 tot f 6,90 kunnen worden be haald; voor jeugdige werkloozen is de vergoeding van f 0,50 per dag voor ge bruik van gereedschap en kleerenslijta- ge met een maximum van 4 dagen wer ken per week gehandhaafd. Deze re gelingen zijn zoowel met de werkge vers als met de werknemers besproken en met de door hen gemaakte opmer kingen is zooveel mogelijk rekening ge houden. Mocht het mogelijk zijn de werkloozen of een gedeelte van hen met loontoeslag in het vrije bedrijf ge plaatst te krijgen, dan is de gemeente daarmede financieel gebaat, de werk loozen zullen een beter inkomen heb ben en veel werk, dat thans onuitge voerd blijft, zal dan geschieden, mits de werkgevers zich eenige financieele opoffering zullen getroosten. Alleen door samenwerking van de drie partij en zal hier iets goeds tot stand kun nen komen. De V o o r z. deed dan ook een beroep op ieders medewerking. De heer Marinjssen verheugde er zich over, dat B. en W. met dit voor stel zijn gekomen, waardoor het moge lijk zal zijn, dat de arbeider weer meer dan vorige jaren in het vrije bedrijf zal terugkeeren; hij achtte het ook noodig, dat om voor toeslag in aanmerking te kunnen komen, een minimum loon moet worden uitbetaald en het is een goede gedachte geweest om een extra toeslag te geven voor wat boven het minimum loon wordt uitbetaald, daardoor zullen goede werkkrachten een behoorlijk loon kunnen verdienen. De heer H a m e 1 i n k had met be langstelling van dit voorstel kennis ge nomen en bracht hulde aan B. en W. voor wat ze hebben ontworpen. Hij zou gaarne vernemen of het bepalen van het normaal aantal arbeiders geen moei lijkheden zal opleveren, ook al omdat dit in verband met hetgeen wordt ver bouwd, niet elk jaar hetzelfde is .Spr. was wel eenigszins bevreesd, dat sommi gen er profijt van zullen trekken. Voorts was hij met B. en W. van meening, dat het goed is, dat in deze regeling het loon in de werkverschaffing lager gesteld is dan bij particulieren; er moet een prik kel tot werkzoeken blijven. De heer Abrahamse vroeg, of al leen georganiseerden onder de regeling vallen en waar dan zij die geen lid van een werkloozenkas zijn naar toe moe ten. De heer Riemens vroeg, of de be sprekingen, welke met de werkgevers zijn gehouden, eenige vooruitzichten gegeven hebben voor plaatsing van werkloozen in het vrije bedrijf. In het begin heeft hij wat huiverig tegenover deze regeling gestaan, maar in het be lang van de drie partijen, welke hierbij betrokken ziin, zal hij er zich mede ver eenigen; hij heeft waardeering voor wat hier geboden wordt. Het verheugde hem, dat de niet georganiseerden achterge steld zijn bij de georganiseerden, die wat wegleggen voor een kwaden dag. De v o o r z. dankte voor instemming welke met dit voorstel is betuigd. Wet houder Boon beantwoordde de ver schillende sprekers en vestigt er de aandacht op, dat in verband met den steun voor tarwe, bieten enz. er niet zooveel wijziging in de bedrijven plaats vindt; B. en W. weten hoeveel arbei ders normaal in de verschillende be drijven werkzaam zijn. Wat de ongeorga niseerden betreft, hun aantal is zeer gering; zij moeten minder aanspraken hebben dan zij die wekelijks wat hebben weggelegd. Hoewel men aanvankelijk niet veel heeft toegezegd, geloofde spr., dat er met deze regeling wel resultaat zal worden bereikt; enkele toezeggingen zijn reeds ontvangen. Op een vraag van den heer Marinissen deelde de v o o r z, nog mede, dat de dezer dagen in de cou ranten verschenen rijksregeling voor de ze gemeente niet van toepassing is, aan gezien de gemeente niet voor rijkssteun in aanmerking komt. Z.h.s. werd de re geling daarna aangenomen. Inzake de regeling van werkverschaf fing en steunverleening zou de heer Riemens willen voorstellen de werk verschaffing in den winter een half uur later te doen aanvangen, ook al omdat het loon minder is dan bij de particulie ren en men in donker geen buitenwerk kan doen. Waar bij deze regeling alle ar beiders als boerenarbeiders zijn be schouwd vroeg spr. of het niet moge lijk is b.v. voor bouwvakarbeiders een wat hoogere uitkeering vast te stellen. Wethouder Wondergeim, lichtte toe, dat de werktijden in overeenstem ming zijn met die bij arbeidscontract vastgesteld en zooals ze steeds hebben gegolden; er wordt genoegzaam reke ning gehouden met weersgesteldheid, zoodat spr. het niet gewenscht acht hiervan af te wijken. Billijkheidshalve zijn alle arbeiders in één categorie inge deeld om sommigen geen voorsprong te geven op hen, die wanneer zij werk heb ben toch al meer dan anderen verdie nen. Na op enkele andere vragen nog te hebben geantwoord, werd ook dit voor stel z.h.s. aangenomen. Walchersche Voetbalbond. Pelikaan—SVS 011; NVVHermes 22; VelocitasSouburgsche Boys 53. Bekerwedstrijd: KW (Kamperland) DVO (Kortgene) 43; DVO IICJVC (Colijnspl.aat) 26. Korfbal. EMOS (Kortgene)Veteranen 52. De Vlissingsche Boulevardloop. De Vlissingsche Boulevardloop zal dit jaar op Zaterdag 31 Augustus plaats hebben. Voor dezen wedstrijd bestaat reeds thans groote belangstelling. Hoe wel de gelegenheid tot inschrijving pas enkele dagen geleden is opengesteld hebben reeds vele Belgische en Neder- landsche athleten hun deelneming toe gezegd. Onder hen bevindt zich de heer Groeneweg van de sportclub „Rotter dam" de best geclassificeerde lange af- stand-looper van Nederland. Ringrijderij te Vrouwenpolder. Zaterdagmiddag werd te Vrouwen polder op de daartoe door den heer A. Mesu Jzn- welwillend beschikbaar ge stelde weide, de jaarlijksche ringrijderij gehouden. Het aantal deelnemers be droeg 12. De uitslag was als volgt: Geldprijzen: 32 ritten: le pr. F- de Bree, 19 ringen, 2e pr. P. Duvekot Wzn 18 r., 3e pr. P. Duvekot Pzn. 14 r-, 4e pr. C. Geldoi 14 r., 5e pr- J. Louwerse 10 r-, 6e pr. C. van Keulen 10 r., 7e pr. J- Sinke 9 r-, 8e pr. P. Polderman 8 r 9e pr. C. Jobse 8 r., 10e pr. Jac. Louwerse 7 r., lie pr. P- Kodde 6 r. en 12e pr. C. Vos 6 r. Kunstvoorwerpen: 14 ritten: le pr- P. Duvekot Wzn. 8 r., 2e pr- J. Sinke 8 r., 3e pr. F. Kodde 6 r., 4e pr. Jac. Louwer se 6 r-, 5e pr. F. de Bree 5 r., 6e pr. C. van Keulen 5 r., 7e pr. C- Geldof 4 r., 8e pr. C, Jobse 4 r., 9e pr- J. Louwerse 4 r-, 10e pr. P. Polderman 3 r., 11e pr. P. Duvekot Pzn. 2 r., 12e pr- C. Vos 2 r. Extra-prijzen le serie, 4 ritten: le pr. F. de Bree 4 r., 2e pr. P- Duvekot Pzn 3 r., 3e pr. P. Duvekot Wzn. 3 r- en 4e pr. P. Polderman 3 r- Extra-prijzen 2e serie, 4 ritten: le pr. P. Duvekot Wzn. 3 r., 2e pr. P. Duvekot Pzn, 2 r., 3e pr- C- Geldof 2 r. De potlepel werd gewonnen door P Duvekot Wzn. met 2 ringen. Gedurende de maand Juni 1935 zijn in de gemeente Middelburg de na volgende personen Ingekomen: Sj. Westerterp, assuradeur, van Goes., Seisplein Q 286; H. F. Mol, van Hilversum, Bree E 144; T. Coppoolse, dienstbode van Arnemuiden,1 Lange Delft B 121; Aa. Knopjes, dienstbode, Vlissingen, Vlasmarkt K 145; C. A. Polderman, winkelbed., Zierikzee, Ko- ningstr. E 174; T. Wondergem, dienst bode, Arnemuiden, Abdij A 51; M. Hoo- gerland, dienstbode, 's Heer Arendsker- ke, Rouaansche kade G 135; J. van Soe- len, dienstbode, O. en W. Souburg, L. Noordstraat L 111; W. C. Leijnse, 's- Gravenhage, Vlasmarkt L 24; J. M. C. de Looff, Vreeswijk, Dam N 16; J. A. Tissink, dienstbode, Grijpskerke, Dam G 96; N. van der Vlis, dienstbode, Vlaardingen, Loskade P 261; J. M. van den Bogaard, Tilburg, Loskade P 267; A. P. Filius, Kortgene, Oude Veersche weg T 122; H. J. Kanis, Amsterdam, L. Delft l 33; J. Hettenga, Winkelbediende, Ber gen op Zoom, Lange Delft B 116; E. Roegiers, glasslijper, Goes, K. Singel- straat O 270; H. Ernst, Vlissingen, Vliss. Wagenplein Q 119; A. M. W, Harmes geb. Polen, Heemstede, Blauwendijk P 39b; N. V. F. Harmes, inspecteur dir- belastingen, Heemstede Blauwendijk P 39b; D. J. van de Visse, winkelbed. Vlissingen, Koepoortstr. N 31; P. I. de Rooy, veldarb. Breskens, K. Geere K 359; J. L. de Tree geb. Machet, Bres kens, Bellinkstr, G 170; C. A. de Groot verpleegster, Amsterdam, Noordplein M 192; M. J. Cornelis, apothekers ass., Nieuwvliet, Noordplein M 292; J. Bos telaar, Grijpskerke, Seisweg R 108; E. L. Ysebaart, IJzendijke, Bogardstr. D 54; Wa. H. A. Rost Onnes, Groningen, Noordplein M 292; Th. C. Nierman, rei ziger, Voorburg, Nederstraat O 204; J. J. Z. Croin, kunstschilder, Amsterdam, Heerengracht M 48; C. E. Rappard, amb tenaar P. T. T., Amsterdam, Seissingel R 239; P. GeelhoedGrootjans, 's-Gra- venhage, Heerengracht M 276; J. G. Speijer, reiziger, Koudekerke, L. Geere K 329; I. Timmermans, boekhouder, Breda, St. Janstraat H 196; J. Sinke, controleur, Vitrite Works, Koudekerke, Langeviele K 229; C. G. Overtveld, Koudekerke, Schuttershofstr. K 117; P. de Visser, landb.kn., Zoutelande, Se- geersweg V 106; J. Louwerse, dienstb., Domburg, Seissingel R 68; G. W. Roth, huishoudster, Ter Neuzen, Havendijk T 25; H. Jongepier, landbkn., Vlissingen, Kleverskerksche weg U 3; A. van Moo- lenbroek, Den Helder, Spanjaardstr, F 77; A. Kooien, electricien, 's Hertogen bosch, Lange Delft 148b; P. J. de Bruij- ne, Sluis, Punt T 1; S. M. Barkelau, Vlissingen, Korte Delft F 21a; J. C. Vo gel, dienstbode, Rilland-Bath, Houtkade H 119; A. A. Boeseman, analyste, Oegst- geest, Noordplein M 292; J, B. van Wijckhuijse, opzichter Prov. Waterstaat, Goes, Lange Gortstraat K 27; J. B. W. M. HioolenMac Leod, buitenland. Lange Singelstraat N 193; J. P. van Keulen, Domburg, Londensche kade H 55; Catha Passenier, Domburg, Ververij straat N 138a; N. S. van Sorge, Bloe- mendaal, Lange Giststraat F 199; E. A. M. Nuxoll, Rotterdam, Jasmijnstraat W 121; F. Geervliet, machinist, Vlissin gen, Segeerssingel V 68; P. D. Ver hulst, Korte, St. Janstraat H 189; J. Ekkebus, dienstbode, Oostburg, Lange Delft H 3; B. van der Meer, Rotterdam, Park van Nieuwenhove S 15627; Magda. M. Ekkebus, dienstbode, Oostburg, Sta tionsstraat P 267. Vertrokken: M. F. de Vos, van Noordsingel S 163 naar Roosendaal, Vincentiusstr.; W. P- van Pagé van Nieuwe Poort P 192 naar Eibergen, Rekken; J- C. F. Dekker van Seisweg R 159 naar Koudekerke, 't Zand D 186; J. W. Moelker van Heerengracht M 36b naar Koudekerke, 't Zand D 224; E- van Tatenhove van Veersche weg T 245 naar Vlissingen, Wilhelminastr. 19; J. P. Stoffels van L. Gortstraat K 28 naar Terneuzen, Oostkolkstraat 7; J- J. M. H. Peek van Wagenaarstr. E 112b naar Amsterdam, Keizersgracht 65; E. Kuschbaumer van Wagenaarstr. E 111 naar Rotterdam, Schiekade 123; F. G. Crucq van Nieuwstr. G 227 naar Koude kerke, Koudekerksche weg D 122; A. A. L. Dijkhuis van Noordplein M 292 naar Voorburg, Westeinde 43; J. van den Broeke van St. Janstr. H 199 naar St. Laurens, A 52; P. van Soelen van Rouaansche Kade G 115 naar O. en W.- Souburg, Wissel 73; J. M. W. Verspoor- van Bellinkstr. G 192 naar Koudekerke, Couburg A 212; M. Finster van Heeren gracht M 276 naar Maastricht, Spilstr. 7; C. Minnaard, geb. Pattenier van L. Gortstr. I 316 naar Vlissingen, Kouden- hoek 29; C. J- M. Castenmiller van Dam G 78 naar 's Gravenhage, Hobbemastr. 250; L, C. P. Thomassen van L. Geere K 318 naar Oostkapelle, Zonneveld; A. S Roth van Seisdam Q 19 naar St. Laurens, Noordweg B 531; M- N. Ruck van Se geerssingel V 64h naar St. Laurens, Noordweg B 531; J. de Visser van Los- kaai P 255 naar Delft, Breestraat 2; G J. M. P. Neijenbuur van Teerpakhuizen- straat P 30 naar Vlissingen, Molenstr. 42; W- A. Rijks, koopman van Kinderdijk P 113 naar St. Laurens, Noordweg B 53b; Th. C. Nieman van Schuitvlotstr. O 204 naar Voorburg, Oosteinde 325; J- Best van Beenhouwerssingel K 67 naar Cura pao; J. P. van Rigteren van Zuidsingel E 47 4 naar N.O. indië; S. J. Bosschaart \art Koningstr. E 187 naar O- en W. Souburg, M'arnixplein 29; J. van der Veen van Noordweg R 37a naar Schiedam, Swam- merdam Singel 57; P. C. Quist van L. Noordstraat L 180 naar Amsterdam, Sarphatiestr- 106; S. J- de Korte van Brakstraat O 255 naar Tholen, Dalem- schestr. 38; J. Haute van Loskade P 259 naar Stavenisse, Kerkweg; W. Schipper van Molenwater E 51 naar 's Gravenhage, Surinamestr. 10; P. de Rijke van St- Janstraat H 146 naar Vlis singen, Aagje Dekenstr. 67; G- Goed hart van Dam G 39 naar N. en St. Joos- land A 58; A. C. Pluijmers van Nederstr. O 201 naar Den Helder, Schagenstr- 84; J. P. W_ Oggel van L. Burg B 16 naar Axel, Noordstraat P 18. GEVONDEN VOORWERPEN TE MIDDELBURG. Motorbinnenband, A. Petterson, Jas- mijnstr. W 122; Gouden ring met gra veering, mej. A. Buiteveld, Roordahui- zen 30, Friesland; Belastingmerk in étui, belastingmerk in beugeltje El. A. de Rijk, Veersche weg S lb; Hamertje, M. v. d. Ende, Noordsingel S 156e; Bril, Raay- makers, Domb. Schuitvlotstr. Q 207; Kinderport. met inh., L. van Oosten, Veersche weg T 240; Rijw. belasting merk, Gem. Veldwachter, St. Laurens; Sleutel van auto, S. Vader, Noordweg; Port. met inhoud, Simon de Wit, Lange Delft; Sleuteltje* Snijders, Korte Sin- gelstr. O 290; Belastingmerk in étui, J. Dijkstra, Bureau van politie; Padvin- dersriem, Marsie, Houttuinen Q 29a; Sleuteltje (zeiss inkon) Bureau van po litie; Regenjas, J. D. Klaassen, Winter- straat Q 102; Breinaalden beschermers, Verspoor, Noordweg S 235; Badmuts, R. Felius, Looierssingel Q 253; Bruine kof fer, G. Wattez, Korte Delft F 26; School étui, Heijstek, Bureau v. politie; Twee sleuteljes, Bureau v. politie; Kin der flaphoed, C. v. d. Werf, Eigenhaard- straat P 238; Grijze port, met inh., P. J. v d. Berge, Jasmijnstr. W 127; Blauwe garb, regenjas, F. Geldof, Serooskerke (W.) A 2; Bril zonder étui, Louwerse, Schroeweg V 35; Badhanddoek, strop das, Zwemmeester, Havendijk; Belas tingmerk, Burgemeester, N. en St. Joos- land; Zilveren vingerhoed, A. Vlieger, Giststraat F 177; Belastingmerk in étui, Jetty v. d. Kleijn, Houtkade H 113; Contact sleutel (Ford auto), Bureau van- politie; Lap zwarte stof. D. de Klerk, Oude Dorp B 2 N.- en St. Joosland; Bonte Japon, G. van Offenbeek, Lom bardstraat; Armb. met rood steenjtje, De Rijke, N. Oosterschestr. N 79; brui ne mantelband, mej. Hollebrandse, Noordweg B 42; Vulpotlood, C. Sinke, L, Viele K 223, Hangertje, F. Schouten, Emmastr. W 108; Clips,. Bureau van po litie; Belastingmerk, S. Jobse, Wal A 4; Fantasie armbandje, J. Flierenburg, Vol- derijstraat M 91; Bruine port., L. Daa- ne, Spanjaardstr. E 65; Blauw kinder- taschje, W. Poppe, Dwarskaai T 9; Zwarte kinder port., Neufeglisse, Lange Geere K 246; Oorbelletje, M. Lampert, helpt Jfegen zenuwpijn Uitsluitend verkrijgbaar in de oranje-bandbuisjes van 20 tabi. 70 ets. en oraniezakies van 2 tabl. a 10 ets. (Ingez. Med.) Spuistraat F 106; Blauwe mantelband, Van Poeljen, Zach. Jansenstraat W 196; Blauw zwempak, J. C. Kuijper, Lange Giststraat F 177. Goes. Bevallen: A. Ovinge, geb. De Koning, d. Ondertrouwd: A. van der Broeke jm. 26 j. en M. Schouwenaar jd. 22 j. te We- meldinge- Arnemuiden. Gedurende de maand Juni. Bevallen: L. de Rijke geb. Blaasse z.; N. Poortvliet geb. Theune z.; N. van Houten geb. Van de Ketterij z.; J. Meer man geb. De Ridder z.; N. MeuJmeester geb. Ventevogel z. Overleden: J. de Nooijer 62 j. echtge noot van G. Schroevers; A. Vader 83 j. weduwn. van M. J. Hoveijn; E. W. van de Vate echtgenoote van C. Steendijk. Westkapelle. Van 18 Juli. Overleden: M. Verstraate, 77 j., we duwe van Arnd. Gabriëlse. 5sCJ>W^:fiSaHKB?ï5EJS3'-S,ï Middelburg, 8 Juli. Op de vei ling deden: spinazie 67 ct., postelein 24 ct., capucijners 810 ct., wage- •naarsboonen 2039 ct., tuinboonen 1 4 ct., stoksnijboonen 1831 ct., stamsnij- boonen 2127 ct., stokprincesseboonen 2628 ct., stamprincessenboonen 26 41 ct., doperwten 510 ct., alles per kg, kunne 510 ct., peterselie 1214 ct., beide per chip; peën 24 ct., kroten 13 ct., selderie 12 ct., rhabarber 2 ct., rammenas 3 ct., sjalotten 44,5 ct., uien 45 ct., alles per bos; savoye kool 34 ct., roode kool 57 ct., bloemkool 216 ct., andijvie 13 ct., kropsla 0,5 2 ct., witte komkommers 15 ct., alles per stuk; bloemen: anjelieren 28 ct., lelies 37 ct., gladiolen 1115 ct., mar grieten 2 ct., glardia 1 ct., lathyrus 13 ct., rozen 2 ct., alles per bos; lobelia 4 ct., netmeloenplant 3 ct. beide p. stuk. Goes, 8 Juli. Veilingsvereeniging „Zuid-Beveland". Exportveiling v-m. 11 uur Aardbeien Jucunda 18,70, idem, id. Aardbeien Mad- Moutöt 16,10, idem n.m. 4 uur Aardbeien Jucunda 20,50, idem, id. Aardbeien Mad. Moutöt 13,7017,20, per 100 kg. Kleine Veiling. Kersen: Hollanders 14 21, Meikersen 812, Bruine Blance 10' 14, Zoete Morellen 11, Porceleinker- sen 610, Uitschot kersen 45, Fram bozen 1323, Aardbeien 1023, Kruis bessen 2,50, Roode bessen 412, Witte idem 12, Stamsnijboonen 1824, Dubb. Princessen 2230, Vroege Wagenaars 2026, Tuinboonen 34, Doperwten 3 13, Spinazie 23, Postelein 36, Aard appelen 56,30, idem drielingen 45,30, per 100 kg, Perziken 28, Meloenen 13 25, Witte Komkommers 25, Groene idem 24, Augurken 0,17, Bloemkool 1,508, Roodekool 4, Kropsla 1,20 2,60, Andijvie 1,90, per 100 stuks, Wor telen 35, Pootuien 46, Kroten 36, Rabarber 14, Lathyrus 11,20, Gla diolus 6, per 100 bos. - - - i" 7, K a p e 11 e, 8 Juli. Veilingsvereeni ging „Kapelle-Biezelinge en Omgeving". Kleine Veiling. Meikersen 9—15, Hol landers 1219, Volgers 1416, Morel len 914, Klerken 1216, Porceleink- 712, Suikerkersen 913, Bruine Blan che 1014, Roode idem 7, Markiezen 11 18, Spietjes 13, Vroege v. Werden 9 15, Zwarte kersen 13, Zuurtjes 57, Aardbeien 915, Frambozen 1637, Roode bessen 8—16, Zwarte idem 8. Kruisbessen 2—5, Logambessen 9, alles per kg, Doperwten 45, Dubb. Princ. z. dr. 1820, Postelein 34, Groene Boonen 17, Aardappelen 3,705,80, al les per kg, Wortelen 3,40—4,40, Kroten 2,40, alles per bos, Perziken 17 alles per stuk- Blocv. 4,30 uur- Jucunda 20.10. Naleveringen: Jucunda 21,70, Mad. Moutöt z. d. 16,3016,50- MIDDELBURG: Dl 9 Jul WO 10 Jul GOES: Dl 9 Jul WO 10 Jul ALGEMEEN: Dl 9 en WO 10 Jul, Alg. Verg. Z L.M. te Axel, Elec. Drukkerij G. W. den Boer, M'burg

Middelburgsche Courant | 1935 | | pagina 6