kerknieuws. mmmu nieuws. KUNST EN WETENSCHAP. ML3HEREN. THOMAS MORE'S LEVEN EN WERKEN. lijk politietoezicht met redelijkheid mo- den worden gesteld. Teneinde dit doe! 'te bereiken, zouden wij er de voorkeur aan geven, dat de nieuwe grens we~d getrokken langs den binnendijk van den Oost-Beve'.andpolder. B. en W- van Kloetinge, aan welke gemeente, gelijk tfezegd, dit gebied anders zal ten deel vallen, hebben tegen dat denkbeeld geen bezwaar. Resumeerende geven B. en W. den Raad in overweging, het voorstel van Ged. Staten, zooals het is overgelegd, te aanvaarden, doch daarbij den wensch uit te spreken, dat nog aan Goes zal worden toegewezen het territoir, liggen de tusschen de haven en den binnendijk van den Oost-Bevelandpolder. REKENINGEN GASTHUIS OVER 1933 EN 1934. Over 1934 slechts een tekort van 246. B. en \V. bieden den Raad aan de re keningen van het Gasthuis over de ja ren 1933 en 1934. Het zal uwe vergadering, aldus B. en W., ongetwijfeld tot verheugenis stem men, dat het tekort over het dienstjaar 1934 in werkelijkheid niet meer be draagt dan 246, een cijfer, dat zeker niemand had kunnen verwachten. Met de plaats gehad hebbende reserveering van 7000 voor afboeking van onin bare vorderingen bedoeld zijn die over 1933 en daaraan voorafgaande ja ren kunnen wij ons vereenigen, te meer waar dit bedrag op de gemeente- begrooting voor 1934 beschikbaar is (ge raamd was 10.508) en het wenschelijk moet worden geacht om de financiën der instelling weder zoo spoedig mogelijk gezond te maken. B. en W. geven den Raad in overwe ging, om beide rekeningen goed te keu ren, zooals ze zijn aangeboden. Het Gasthuis-Bestuur. Blijkens een schrijven aan den Raad, verzoekt de heer G. M. den Herder om eervol ontslag als lid van het bestuur yan het Gasthuis, zulks in verband met ^ijn benoeming tot tijdelijk administra teur dier instelling. B. en W. geven den Raad in overwe ging, het gevraagde eervol ontslag te verleenen onder dankbetuiging voor de in gemelde functie bewezen diensten. BE VERHURING VAN HET SCHUTTERSHOF. Een compromis met den heer Brandenburg. Krachtens Raadsbesluit van 28 Juni 1934 werd het Schuttershof laatstelijk aan den heer J. Brandenburg verhuurd. Deze verhuring geschiedde voor den tijd van een jaar, ingaande 1 Aug. 1934, zulks uit overweging, dat op verzoek van den heer Brandenburg, de huursom van 1500 was teruggebracht tot 1000 per jaar, in verband met de verminder de opbrengst gedurende de laatste ja ren. De Raad wenschte in de gelegen heid te worden gesteld om na te gaan, of op grond van verkregen financieele resultaten, de huursom een volgend jaar niet zou kunnen worden verhoogd. Bij Raadsbesluit van 22 October 1931 werd besloten om in het gebouw een systeem van gasvèrwarming aan te brengen, in verband waarmede bij be sluit van gelijken datum werd bepaald, dat de huursom zou worden verhoogd met 340 per jaar, zoodat de heer Bran denburg over het tijdvak 1 Augustus t/m 31 Juli 1935 betaalt 1340 in totaal. B. en W. hebben aan den huurder de vraag voorgelegd, of hij gebruik wenscht te maken van het recht, vervat in arti kel 16 der loopende huurovereenkomst, waarbij is bepaald, dat hij na het be ëindigen der huur vóór ieder ander de voorkeur heeft om het gehuurde onder hands opnieuw te huren tegen de alsdan overeen te komen huursom en voor een alsdan te bepalen termijn. De heer Brandenburg heeft deze vraag bevestigend beantwoord, maar te vens medegedeeld, dat het oog op te maken afspraken voor het verhuren der zalen, het systeem van verhuring voor één jaar voor hem groot bezwaar ople vert. Dit bezwaar kan volgens B. en W. moeilijk worden ontkend, doch in aan merking nemende de snelle wisselingen in de conjunctuur, die gedurende de laat ste jaren hebben plaats gehad, lijat het hen niet wenschelijk, de gemeente voor een periode van meerdere jaren te bin den aan een bedrag, dat wellicht, in aan merking nemende de over eenig jaar ge maakte winst, te gering zal blijken te zijn. Nu heeft de heer Brandenburg B. en W. een exploitatieoverzicht docu zien, waaruit wel eenige vooruitgang in in komsten uit de exploitatie gedurende het afgeloopen jaar blijkt, doch deze vooruitgang is niet van dien aard, dat daarop nu reeds eenige huurverhooging kan worden gebaseerd. Echter, gelijk gezegd, is het niet onmogelijk, dat een volgend jaar de winst grooter zal zijn. In overleg met den heer Brandenburg zijn B. en W. gekomen tot de volgende oplossing van de bestaande moeilijk heid: De heer Brandenburg huurt het Schut tershof voor den tijd van 5 achtereen volgende jaren, ingaande 1 Aug. 1935, voor den prijs van 1000 per jaar, ver meerderd met 340 wegens annuiteit der kosten van aanleg der gasvèrwar ming (deze loopt nog tot 1 December 1946). Zoodra over eenig kalenderjaar de winst, welke de huurder met de exploi tatie der inrichting heeft gemaakt, groo ter is geweest dan 1500 hetgeen zal moeten blijken uit een verklaring van een te goeder naam en faam bekend staand administratiekantoor, zal de huursom voor het volgende huurjaar worden verhoogd met een derde deel van het bedrag, waarmede de winst een bedrag van 1500 heeft overschreden. Voor het overige kunnen de verhu- ringsvoorwaarden h.i. ongewijzigd blij ven. B. en W. geven den Raad in overwe ging, overeenkomstig het bovenstaande ie besluiten. Ordening in het autoverhuurbedrijf. Blijkens een adres aan den Raad ver zoekt de Bond van Bedrijfsautohouders in Nederland om voor het autoverhuur bedrijf in deze gemeente z.g- „ordening"' in het leven te roepen. B. en W. stellen voor hierop afwijzend te beschikken. Noch van de zijde der plaatselijke be langhebbende, noch van het publiek zijn ooit klachten over „wanorde" ten deze ingekomen. VESTIGING VAN EEN TELEFOONCENTRALE. B. en W. stellen den Raad voor aan het Rijk te verkoopen een perceel grond groot pl.m. 1900 m2, gelegen aan de L. P. van de Spiegelstraat, omvattende een deel van den tuin, behoorendé bij den keuringsdienst van waren zoomede een deel van den tuin van het Schutters hof; zulks voor een prijs van 14.500. Het ligt in de bedoeling hier een tele fooncentrale te vestigen. Ruiling van grond. B. en W, geven den Raad in overwe ging gunstig te beschikken op een I&W van den heer P. Louisse om met hem aan te gaan een ruiling van grond, op dat hij in staat worde gesteld om vóór zijn garage aan den Westwal een ben- i iii 11 ii*l1 i 11 iW IHU1 UI P—Wfct iII III IB U zine-pompstation te vestigen. Het door de gemeente af te stane stukje grond is groot 325 m2 en dat hetwelk de heer Louisse wenscht over te dragen aan de gemeente, heeft een oppervlakte van 350 m2. Verpachting Vischrechi. Op 31 Mei jl. hebben B. en W. ge tracht opnieuw in het openbaar te ver pachten het recht van visscherij in de Kade en de Haven zoomede de water leidingen en waterwegen langs de we gen in het ambacht van Goes, zulks voor den tijd van zeven jaar, ingaande 1 Juli 1935. Dit recht was tot 1 Juli 1935 ver pacht voor de som van f 25 per jaar. Bij gemelde openbare verpachting be droeg de hoogst geboden som niet meer dan f 11 per jaar, een bedrag zoo gering, dat B. en W. meenden, niet tot gun ning te kunnen overgaan. Sedertdien zijn geleidelijk verschil lende aanbiedingen voor onderhandsche pacht ingekomen, waarvan de hoogste is die van den heer A. Verbeem, café houder, wonende Magdalenastraat en wel voor de oude pachtsom ad f 25 per jaar. B. en W. stellen den Raad voor op dit aanbod in te gaan. voortduren en dat een oplossmg gevon den moet worden. De V o o r z. lichtte toe, dat thans een geschikte woning voor bedoeld ge zin beschikbaar is en deze woning, die toebehoort aan den kerkeraad der Ned. Herv. Kerk te Gapinge, door Bosselaar za kunnen worden betrokken mits de gemeente zich ten opzichte van de 'ie betalen huur ad f 1 per week garant stelt. Na een zeer breedvoerige bespreking waarin door allen het voor- zoowel als het tegen van deze aangelegenheid in het licht wer^ gesteld, werd met 4 tegen 3 stemmen besloten de gevraagde ga rantie voor rekening der gemeente te nemen en aan den bestaanden toestand een einde te maken. Ds. G. Boersma, Ned. Herv. pred. te Silvolde, herdenkt heden zijn 45-jari- ge ambtsbediening. De jubilaris heeft de Ned. Herv. Kerk gediend te Heemse, te Haskerdijken, te Hollandscheveld en te Goes 1903 1909, Sinds 1909 staat hij in zijn tegen woordige gemeente. aai .ut im Eerst had ik het plan, mijn baard voor mijn dood af te scheren, maar nu be denk ik mij, dat het beter is, dat mijn baard met mijn hoofd meegaat". Op weg naar het schavot, riep een vrouw More toe, dat hij nog eenige fa miliedocumenten in verband, met een rechtszaak in zijn bezit had. More keer de zich naar de vrouw toe en zeide met een glimlach: „Heb geduld met mij, over een uur zal de koning mij van alle zor gen over uw papieren ontheven heb ben". En zelfs toen More reeds zijn hoofd op het blok had neergelegd, kon hij niet nalaten een grap te maken. Hij vroeg den beul nog even te wachten, opdat hij zijn baard op zij kon leggen, want die was ten minste niet van hoogverraad beschuldigd. Tot het laatst bleek hoe volkomen onbevreesd Tho mas More den dood tegemoet ging. Zijn Utopia. Maar Th. More's beteekenis blijkt vooral uit de merkwaardige ideeën, die hij in zijn boek „Utopia" verkondigd heeft, Hoezeer stak hij met hoofd en schouders boven zijn tijdgenooten uit. Hij wist echter heel goed, dat zijn ideeën 'n storm zouden verwekken, als hij ze niet in den juisten vorm zou weten te klee- den. Daarom koos hij het model van den staatsroman, zoo als ook Plato met zijn „Republiek" gedaan heeft. Wij willen volstaan met het aanhalen van enkele denkbeelden: More laat een vreemdeilng vertellen, dat hij jaren ou der een merkwaardig volk geleefd heeft, dat hun maatschappij op gemeenschap pelijk bezit gebaseerd had- De Utopiërs werkten slechts zes uur per dag en ge bruikten de rest van hun tijd voor ont spanning van nobelen aard. Hun staat is DOODELIJKE VERKEERSONGEVALLEN. Donderdagavond is te Gaan deren het zoontje der wed. J. door een fietser aangereden. Het ventje kreeg zoo'n zware hersenschudding, dat het aan de gevolgen is overleden- De 9-jarige J. S. uit het woonwagen kamp te S i t t a r d, die Vrijdagmid dag door een auto werd aangereden en ernstig werd gewond, is in den laten middag in het ziekenhuis overleden. Vrijdagmiddag is de landbouwer J. J, te Nieuwe Pekel a, door dat zijn paard schrok, gevallen yan de wipkar, waarop hij gezeten was. Hij gé- raakte onder den wagen en kreeg de wielen over het hoofd. Een juist pas- seerende geneesheer kon slechts den dood constateeren. J. was gehuwd en nog betrekkelijk jong, VERDRONKEN. Vrijdagmorgen is bij het tuincom plex „Ons genoegen" aan den Zuide lijken Wandelweg te Amsterdam 'n 2Vi jarig kind te water geraakt en ver dronken. Naar het Wilhelminagasthuis te Amsterdam is vervoerd een 22-ja- rige man die, hoewel hij niet voldoende kon zwemmen, zich in het water aan de Nieuwe Meer had begeven, waardoor hij afdreef en door onbekend gebleven personen gered werd. Hij is in het gast huis echter overleden. MET DE HANDEN IN EEN GRAS MACHINE. Toen Vrijdag de 20-jarige J. K. te Breda in dienst bij de gemeente-beplanting aldaar, bij werk zaamheden in het park Valkenberg een grasmachine over de afrastering wilde tillen, sloeg plotseling de motor van de machine aan. K. kwam met beide han den tusschen de machine, waarbij hem vier vingers van de rechterhand en drie van de linkerhand werden afgerukt. AUTO DOOR TREIN GEGREPEN- DE BESTUURDER ONGEDEERD. Vrijdagmiddag werd een vrachtauto be stuurd door den chauffeur K. B. uit H e 1- 1 e n d o o r n, op een onbewaakten over weg in de lijn RijssenWierden, door een passeerenden trein gegrepen. De wagen werd eenige meters meege sleurd, alsvorens de trein tot stilstand kwam. De auto was totaal vernield, doch de chauffeur was als door een wonder ongedeerd gebleven. DOOR EEN PAARD DOODGETRAPT Te Sluis vier bij Ve g h e 1 is het 14-jarig zoontje van landbouwer W. door een op hol geslagen paard zooda nig getr,apt, dat de knaap op slag dood was. DOOR HOOGSPANNING GETROF FEN. Vrijdagmiddag was de heer K. uit H a r e n (Gr.), opzichter bij het Prov. Elec.bedrijf van Groningen, bezig met 't monteeren van een hoogspanningstrans formator, te Appingedam, toen plotseling een hevige knal weerklonk, waarop een zich in de buurt bevindende auto-monteur toesnelde. Deze vond K. bewusteloos op den grond liggen. Terstond werd een dokter gehaald, die constateerde, dat de onder arm van den heer K. geheel zwart was gebrand. Hij kwam spoedig tot bewust zijn, doch kon niet spreken, zoodat men de juiste toedracht van het ongeval niet te weten kon komen. Later in den middag is hij naar Gro ningen vervoerd. mstmmmus* een arbeidsgemeenschap, gebaseerd op de organisatie van den nationalen ar beid. Het is wel werkwaardig in dezen tijd, waarin zoo vaak gesproken wordt over de noodzakelijkheid, de gansche maatschappij vooral wat de productie, den arbeid en consumptie betreft te or- ganiseeren, ideeën te ontmoeten, die reeds 400 jaar geleden een zelfde rich ting schijnen aan te geven. Het is niet doenlijk in een kort artikel een over zicht te geven van den inhoud van „Utopia", maar wij wenschen nog even aan te halen, wat More van den gods dienst der Utopiërs verteld. Deze vormt a.h.w. de basis van de Utopische maat schappij. Hoewel er verschillen zijn in den eeredienst in verschillende plaat sen heerscht er groote verdraagzaam heid, een eigenschap, die vooral in die tijden, toen iemand om een verschil in geloof gedood of gemarteld werd, zeer zeldzaam was- Alle Utopiërs namen een toekomstig leven aan. De dood is slechts de overgang tot een beter leven. Zelfs dieren hebben een ziel. Men rouwt niet om een doode; daarom is een be grafenis in Utopia nimmer een zwaar drukkende plechtigheid, doch een ern stige gebeurtenis, waarin een verheven stemming van blijmoedigheid de hoofd toon vormt. Zoo heeft Th. More op geniale wijze zijn ideeën aan de wereld geschonken zonder al te heftigen tegenstand te ver wekken. Zijn leven en werken zijn een duidelijk bewijs, dat More behoorde tot de groote inspireerende leidende krach ten in het geestelijk en cultureele leven van Europa. Zijn ideeën gingen ver uit boven de bekrompen, conventioneele opvattingen van de zestiende eeuw. Heldhaftige dood van een no bel mensch. Op den 5den Juli 1535 dus 400 jaar geleden werd Sir Thomas More, 'n der nobelste figuren uit 't Engeland van de zestiende eeuw ter dood gebracht. Het is belangrijk om de geschiedenis van dezen merkwaardigen mensch te lezen, die den moed had, tegen den wil van koning Hendrik den Achtsten in te gaan, door te weigeren, hem als hoofd 6r a? Engeland te erkennen, waardoor More de zekerheid had, zijn even op het schavot te moeten eindi gen. Thomas More werd in 1480 in Londen hï°ru ?1J? rechter en hij beleefde het nog^ dat zijn zoon Lorc| Kanselier werd. De goede verstandhou ding tusschen yader en zoon bliikt o a hieruit, dat Thomas eiken morgen voor hij met zijn rechtskundig werk aanving steeds naar de zetel van zijn vader gin<s en voor hem neerknielend hem &zijn vaderlijken zegen vroeg. Deze gewoon te behield hij zelfs, toen hij reeds Lord Kanselier was. Thomas toonde al heel vroeg zijn in- tellectueele capaciteiten. Toen hij 17 jaar was, ontmoette hij in Oxford Eras mus, die reeds een wereldnaam had en hoewel er een verschil van 13 jaar in eertijd was, ontstond toen een hechte vn®ndschap tusschen beiden. Tl \rZ'jn universitaire studieën wilde f re zich eerst aan het religieuse even wijden en om te onderzoeken, of ij zich aan de strenge regels der Fran- ciskanen zou kunnen houden, hield hij zich vrijwillig aan de levenswijze dier monniken. Hij droeg het ruwharig hemd, hetgeen hij zijn geheele leven vol hield en hij sliep op den harden grond, ter wijl hij als kussen slechts een blok hout gebruikte. Later besloot hij zich echter aan een juridische loopbaan te wijden en een gelukkig gezinsleven op te bou wen- Hij had uit zijn eerste huwelijk drie dochters en een zoon; het tweede huwelijk bleef kinderloos. Zijn huis in Chelsea was bekend om de opgewekte en gezellige geest, die er heerschte. Th. More had in den loop der jaren er allerlei zeldzame planten en ongewo ne dieren bijeengebracht. In zijn huis liepen b.v. een aap, een wezel, een fret en een vos vrij rond. Niettegen staande dit drukke huishouden, zag More kans, vaak ten koste^ van zijn nachtrust, te arbeiden aan zijn „Utopia" of aan philosofische of theologische verhandelingen. More had een sterk gevoel voor hu mor, hetgeen hem zelïs in zijn laatste uren niet verliet. Menige anecdote wordt hierover verteld. Zijn vrouw had eens een hondje gekocht, dat gestolen bleek te zijn. Zijn vroegere eigenares ontdekte het dier in Chelsen en eischte het terug, maar mevr. More weigerde het. Toen More van het geval hoorde, zeide hij: „Ik ben Lord Kanselier en ik zal een beslissing nemen. Daarop liet hij beide vrouwen op een afstand van el kaar staan, terwijl hij in het midden ging zitten met den hond op zijn schoot. Daar op beval hij de vrouwen het hondje tc roepen en onmiddellijk sprong de hond op den vjoer en rende naar zijn vroegere eigenares. Het was aan geen twijfel on derhevig, aan wie de hond had toebe hoord. Salomo zou het More niet verbe terd hebben. Het was bekend, dat Sir Thomas de rechtszaken altijd snel afwerkte, zoodat het eens is voorgekomen dat hij aan het gerechtshof komende, moest vernemen, dat er geen enkele zaak meer af te doen was. Toen de moeilijkheden met Koning Hendrik den Achtsten kwamen, scheen hij een voorgevoel te hebben, van het lot, dat hem wachtte. Hij vroeg zijn doch ter Margaret met wie hij de sterkste banden van innerlijk vertrouwen had, hoe het aan het hof was, waarop zij ant woordde: „Niet erg goed, de koningin denkt alleen aan dansen en aan sport". „Arme ziel", zei Sir Thomas, straks zal ze onze hoofden als voetballen er af dansen en dan zal het niet lang meer duren, of haar eigen hoofd zal het onze volgen". En zijn voorgevoel heeft hem niet bedrogen. In den Tower werd hij bewaakt door een luitenant, die.zich te genover zijn ouden vriend Sir Thomas verontschuldigde, dat hij hem zulk een behandeling moest laten ondergaan, waarop More zei: „Ik heb mij volstrekt niet over uw behandeling te beklagen, maar mocht ik toch eenig verwijt jegens U uiten, dan geef ik U vergunning om mij buiten de deur te zetten". De koning hoopte tot op het laatste oogenblik, dat More zich nog eens zou bedenken en toen deze zich eens in dien geest uitliet, bracht men direct de bood schap aan den koning over, die daarop aan More liet vragen, of hij zich werke lijk bedacht had. More antwoordde toen: „Ja, ik ben van gedkehte veranderd. RAAD VAN VROUWENPOLDER. VROUWENPOLDER. Vrijdag verga derde de Raad onder voorzitterschap van burgemeester J. Louwerse, voltal lig- De V o o r z. feliciteerde de her benoemde raadsleden en hoopte, dat de heer Kesteloo, die zich niet meer be schikbaar had gesteld, met belangstel ling den verderen gang der gemeenteza ken zou volgen. Van den Ned. Aanne- mersbond was een schrijven ingekomen w.aarin gewezen werd op een besluit van den minister, waarin deze zich be reid had verklaard, ten aanzien van de werkverschaffing in eigen beheer door de gemeente uitgevoerd, deze te doen uitvoeren met inschakeling van het ge wone bedrijfsleven. Ingekomen was mede een schrijven van den minister, houdende mededeeling hoe gehandeld moet worden inz,ake het feit dat een werknemer ook wel eens werkgever is. Dit komt hoofdza kelijk neer op het feit dat sommige eigenaren van een boerderijtje een ge deelte van het jaar werknemer zijn en dus bij de werkverschaffing zouden kun nen worden geplaatst. Voor Vrouwen polder is vastgesteld, dat .allen, die een boerderijtje met 2 ha grond hebben, niet meer als werknemer kunnen worden be schouwd. De V o o r z. deelde mede, dat het voorschot der Rijksbijdrage in de ten laste der gemeente blijvende kosten van den woningbouw in de afd. Gapinge voor 1935 voorloopig is vastgesteld op f 400, d.at de rijksbijdrage in de jaarwedde van den agent der A. B. voor 1934 is vast gesteld op f 15 en dat de verpleegprijs jan aC)m|asBge krankzinnigen in „Vre- derust ingaande 1 Juli is vastgesteld op f 670 per jaar, alsmede dat 'de tot Raadslid benoemd verklaarden allen hunne benoeming hebben aangenomen. Na bespreking werd m.a.s. besloten, een adres van J. Looise e.a., houdende verzoek om over te gaan tot opheffing van het voetpad in den Slikweg. tot het uitbrengen van advies in handen te stellen van B. en W. De V o o r z deelde mede, dat van den inspecteur van de Volkshuis vesting van het gezin van C. Bosselaar in de woning B 2 te Gapinge, dat de toestand zeer te wenschen overlaat en hij bestendiging van dien toestand, die in strijd met de wet is, niet kan toela ten, dat men niet door noodzaak ge drongen is dezen toestand te laten Tentoonstelling van schilderijen en teekeningen in het Schotsche huis. Wederom wordt dit jaar een schilde rijenexpositie gehouden in de zalen van „De Struys" en „Het Lammetje", te Veere: werken van Nederlandsche,meest Veersche en Engelsche kunstenaars. Daar hangen stukken van Lucie \an Dam van Isselt, stukken, die altijd boei en door de fijne nuances van wit en grijs; van Karei van Veen, een van Veere's jongste, doch meest begaafde, kunste naars; van mej. J. van Hoboken, die door haar Haagsche exposities in het voorjaar bekend is geworden van R. Kimpe, forsch van opzet, levendig, bruisend en prachtig van kleur. Verder treft men den Hongaarschen kunstenaar Goth aan, wiens schilderijen zonnig en vroolijk zijn. Daarentegen kenmerken de bloemstukjes van me vrouw Ada Goth zich door hun liefe lijken eenvoud. Herman van der Haar is vertegenwoordigd door een van zijn zoo kleurrijke en gevoelvolle doeken, vol natuurschoon „Het Dijkhuis te Vee- re." Han Harloff stelt ons in kennis met drie fijn geteekende portretten, waarv.an vooral „La Crise", uit zijn Parijschen tijd, aller aandacht trekt. Van Louis Heymans zijn er o-a. eenige van zijn bekende etsen van Veere, en een zeer fijne ets, „De Klokken van den Langen Jan". De werken van de Engelsche kunste naars Claude Flight, die naar het fu turisme overhelt, en Edith Lawrence, die in velerlei opzicht een volgelinge van het cubisme zou kunnen worden genoemd, zijn naast elkaar op een scherm gehangen. Martin Hardie is ver tegenwoordigd door twee stemmige wa terverfjes van Veere, terwijl de teeke naar Stanislaus Brien vier mooie die- renteekeningen exposeert; Phyllis Ne ville Peel (Mrs. G. P. Mackeson) komt voor den dag met aquarellen, heel fijn van kleur. Veere heeft dit jaar een bezienswaar dige tentoonstelling in het Schotsche Huis, waarbij de scheepsmodellen een aardige stoffeering vormen van de be nedenzaal. Onder deze scheepsmodel len valt de kunstige .arbeid op van den heer Joost Dingemanse, uit Vlissingen, die een oude Vlissinger loodsboot, be nevens een volledig ingerichte hoog aars heeft gemaakt.

Middelburgsche Courant | 1935 | | pagina 7