Rotterdammer [ATZELIXERl MIDDELBURG. de ideauiomerdrank. IS tpuil,ihinemaiofsodawater. GOES. Hei plan ioi opheffing van Kafiendifke c.a. Op men nog maar een klein deel af, van hetgeen vroeger werd afgenomen. Dat maakt het vraagstuk zoo ontzaglijk moei lijk. Immers tegen de afsnoering van den uitvoer valt niets te doen, als men te Parijs en Brussel niet mee wil werken. In wezen komt het probleem daarom neer op een overproductie, die echter niet ingekrompen kan worden, zonder dat er slachtoffers zouden vallen. Slechts bij vergrooting van den export is baat te vinden. Maar daar ziet het helaas nog niet naar uit, al worden er pogin gen in die richting aangewend. Een delegatie van Arnemuidsche vis- schers heeft deze week haar nood ge klaagd bij den Commissaris der Konin gin. Naar wij hoorden verluiden, zou zij daarbij vooral aangedrongen hebben op de invoering van een steunregeling. Het staat echter als een paal boven water, dat uit de gemeentelijke schatkist geen steun kan worden verstrekt. Nu reeds is het een geweldige toer om de eindjes aan mekaar te knoopen; en een steun regeling analoog aan die voor de ma trozen, zou in dertig weken het budget voor 1935 met ongeveer 10.000 aan uitgaven verzwaren. Het eenige zou dus zijn, dat het Rijk dit voor zijn rekening nam. Maar tot dusver heeft men er te Den Haag geen ooren naar gehad, hui verig om geen nieuwe precedenten te scheppen. Of de regeering van houding kan veranderen, indien haar den nood voor de zooveelste maal onder oogen zal worden gebracht, is een open vraag. Wel weten we, dat er Maandag nog eens een geduchte poging in die richting zal worden gedaan. Het is voor Arne- muiden van harte te hopen, dat daar resultaten uit zullen voortvloeien. ZEEUWSCHE PROVINCIALE BRANDWEERBONB. Burgemeester Fernhout be noemd iol voorzitter. De „Zeeuwsche Provinciale Brand- weerbond" hield Vrijdagmiddag in Schuttershof te Goes zijn algemeene vergadering. Voorzitter de hr A. H. Ha- jenius te 's-Gravenhage, oud-burgemees ter van Goes. De V o o r z. deelde in zijn ope ningswoord mede, dat Poortvliet als lid tot den Bond w.as toegetreden. Uit het jaarverslag van den secreta ris, mr. J. M. Pilaar nemen we over, dat mr. J. M. Pilaar gekozen werd tot bestuurslid in de plaats van jhr. H. A. van Doorn. Aan de Technische Commissie werd alsnog toegevoegd de hr A. J. W. Ma- thijssen. In de afd. Walcheren werd de hr M. Fernhout tot voorzitter gekozen. Het aantal leden bleef op 78 gehand haafd. Kruiningen en Waarde bedankten en St. Annaland en Oud-Vossemeer tra den toe. Wat de financiën betreft is de meest mogelijke zuinigheid geboden. De bond wendde zich tot verschillende assuran tie mijen om een jaarlijksche bijdrage. Dit gaf een verhooging van f 145 der in komsten. Door den bond werd een groot aantal adviezen uitgebracht. Ook aan Ged. Staten mocht het bestuur eenige malen advies uitbrengen. Het mag als een verblijdend teeken beschouwd wor den, dat de beteekenis en het nut van den bond door het Prov. bestuur er kend wordt. Op Tholen en in West Z. Vlaanderen werd een cursus voor brandmeesters gehouden. In deze werd een woord van dank gebracht aan de heeren Bierman, Visscher en Mathijssen. Vervolgens bracht de heer Bier man verslag uit voor de Technische Commissie. Spr. memoreerde de gege ven adviezen; de resultaten der uitge oefende controle bij aankoop van brand weermiddelen; het verloop der gehouden cursussen. Over het geheel nam den ar beid der commissie zeer toe, hetgeen als een gunstig teeken mag worden be schouwd. De V o o r z. zegde dank voor de verslagen en betreurde, dat voor de cursus in Z. Vlaanderen slechts weinig belangstelling bestond. De hr. Achterberg bracht de commissie hulde voor haar arbeid. Hij meende echter, dal drie personen voldoende zijn, daar deze drie Vis scher, Bierman en Mathijssen toch al het werk doen. De hr. B i e r n? a n noemde dit een te groote bescheidenheid en memo reerde diverse zaken waarin de andere leden het hunne deden. De rekening over 1934-'35, sluitendé met f 880, w.o. een goed slot van f 173, werd vastgesteld. (liet goed slot 1933- '34, waarmede de rekening geopend werd, bedroeg f 323). De begrooting 1935-'36, sluitende met f 609, w.o. f 105 voor onvoorziene uit gaven, werd aldus goedgekeurd. De V o o r z. drong er bij de ge meentebesturen op aan, toch tijdig hun contributie te betalen, daar zulks hét werk van den penningmeester zeer vergemakkelijkt. Betreffende den post bijdrage assuran tiemaatschappijen ad 95, deelde de secretaris mede, dat de Zeeuwsche Bond in deze zelfstandig optrad, hoe wel de alg. Bond zulks aanvankelijk zou doen. Dit gebeurde echter niet. Dat deze bijdrage geringer geraamd is, dan het vorig jaar, is een gevolg van het feit, dat verschillende mijen een bijdra ge voor eenmaal gaven. De V o o r z. deelde bij de be stuursverkiezing mede, dat hij zou af treden, als geen burgemeester van Goes meer zijnde. De hr. Fernhout, burgemees ter van Middelburg, werd bereid ge vonden deze functie te vervullen. —V -Tr;;v^v •- „x e De hr. Fernhout werd hierna bij- ac clamatie tot voorzitter benoemd. De aftredende bestuursleden de hrn Bierman en Huizinga werden herkozen. Voor Schouwen en Duiveland werd jhr, mr. Schuurbeque Boeye benoemd. De Kon. Ned. Brandw. Bond. Bij de bespreking van de agenda voor de algemeene vergadering van den Kon. Ned. Brandweerbond, welke op 11 en 12 Juli te Nijmegen wordt gehou den, deelde mr. v. d. Harst in zake de bestuursverkiezing mede, dat er een strooming is, om een geheel nieuw bondsbestuur te benoemen. De v o o r z. zeide, dat 't groote ge vaar bestaat, dat een bestuur benoemd zal worden, waar geen vertegenwoordi gers van de provinciale bonden in zit ting hebben. Mr. Van Dusseldorp meende, dat de Zeeuwsche afgevaardigde dan zooveel mogelijk moet trachten de me dezeggenschap van de prov. bonden te behouden. De hr. Gunning meende, dat Zee land in deze alleen weinig kan bereiken. Is er voeling met andere provincies? De v o o r z. antwoordde beamend. De hr. Kodde merkte op, dat er thans weinig aan te doen zal zijn, ge zien de bepalingen der statuten. Dan zouden eerst de statuten gewijzigd moe ten worden. Als het dezen kant op gaal, zou spr. er voor zijn zich van den Kon. Ned. Brandw. Bond los te maken. Mr. v. d. Harst zette uiteen, dat de Zeeuwsche Bond in deze geen stappen kan doen, zonder, middels de commis saris der Koningin in deze Provincie, zich tot de regeering te wenden. Na nog eenige verdere discussie; die niet tot een bepaald besluit leidde wer den tot afgevaardigden benoemd de hee ren Erasmus en Huizinga. Bij de rondvraag werd nog de te hou den cursus besproken, hetzij voor Oos telijk Zeeuwsch Vlaanderen of Schou wen en Duiveland. De hr. Achterberg merkte op, dat de brandweerwedstrijd, op Walche ren, z.i. niet aan de verwachtingen vol daan heeft. Vlissingen heeft er b.v. niet aan medegedaan, omdat men daar een an dere wijze van werken heeft. Er was ook niet bekend, wat er behandeld zou worden. Spr. meende, dat er geen reden is op dezen weg voort te gaan. De v o o r z. zeide, dat zulk een wed strijd toch ook wel zijn nut heeft. Spr. zeide voorts allen dank, voor de me dewerking die hij steeds van allen mocht ondervinden. Hij heeft prettig met allen samengewerkt, en bracht in het bijzon der hulde aan den secr.-penn., mr, J, M. Pilaar. De hr. Huizinga zegde namens al le leden, den heer Hajenius dank, voor de wijze waarop hij de Prov. Brand weerbond heeft geleid. Spr. memoreer de ook de prettige bestuursvergaderin gen en uitte zijn beste wenschen voor de toekomst van den scheidenden voorzit ter. Hierna werd door den hr. Bierman 'n lezing gehouden over het onderwerp; „Brandgevaar bij filmver- tooningen". Spr. zeide, dit onderwerp gekozen ie hebben, omdat de burgemeesters meer en meer met filmvertooningen te maken krijgen. Het groote gevaar in deze is de brandbaarheid van het materiaal. Het onbrandbare wordt meer gebruikt voor kleine toestellen. Bioscopen gebruiken in den regel de brandbare film. Spr. behandelde vervolgens o.a. de betonnen cabines die de meeste biosco pen hebben. In het algemeen achtte spr. het geraden filmvertooningen te verwij zen naar gebouwen voorzien van deze cabines. Verder zijn er de verplaatsba re stalen cabines, waarvan de Middelb. Brandweer er één ter beschikking heeft. Aan de opstelling dienen bepaalde eischen gesteld te worden. Spr. zette uiteen, hoe en waar film- brand meestal onstaat, en hoe hier le gen opgetreden moet worden. De opera teur dient in elke omstandigheid de noodige handgrepen a.h.w. automatisch toe te passen. Spr. beschreef deze hand grepen: stopzetten toestel; afrukken brandende filmstrook en deze in em mer water werpen; dooven met natte doek van brandend eind, dat eventueel aan toestel blijft hangen; aansteken zaallichter. Het grootste gevaar is het ontstaan van brand in den trommei. Men beweert dat deze niet te blusschen is, als de vijfde laag brandt. De opera teur kan dit echter niet dadelijk be et, rdeelen en dient de trommel net den natten doek af te nemen en kan er zoo meestal wel een viertal meter mede af leggen. De trommel kan in een ,.mmer water geworpen worden. Deze emmer moet grooter dan de doorsn;de eer trommel zijn. Dan is er het gevaar van paniek. In de eerste plaats moet het stoelenplan praktisch opgemaakt zijn, zoodat men gemakkelijk de zaal kan verlaten. De stoelen moeten niet omgeworpen kun nen worden. De noodverlichting dient betrouwbaar te zijn. De deuren mogen nimmer met sleutel gesloten zijn en naar buiten open gaan. De nooddeuren dienen duidelijk aangegeven te zijn. Er moet voor een afdoende ventilatie ge zorgd worden, opdat de rook snel uit gang heeft. Spr. noemt het bioscoopthe ater te Axel, dat in deze dingen als voorbeeld kan gesteld worden. De ge meenten dienen voorts te controleeren of al deze zaken in orde is. Bij brand is van groote waarde een kalrneerend woord tot de menschen. Spr. eindigde met de opmerking, dat hoofdzaak bij dit alles echter is, den brand te voorko- j men. j Nadat de hr. Bierman nu nog eenige vragen beantwoord had, werden door j de aanwezigen eenige toestellen be- j zichtigd, waarbij op de verschillen en de toegepaste veiligheidsmaatregelen ge wezen werd. HET NIEUWE POMPGEBOUW DER WATERLEIDING, j Gisteren officieel in gebruik genomen. Vrijdagavond hebben een groot aan tal raadsleden voldaan aan de uitnoo- diging hun namens den wethouder der bedrijven gedaan, om een autotocht me de te maken naar Oranjezon voor de bij woning van de officieele ingebruikne ming van het electrisch pompgebouw aldaar en enkele andere verbeteringen. I Op de Markt vereenigden zich de bur- i gemeester, de beide wethouders, de j raadsleden, met uitzondering van me- vrouw Weijl en de heeren De Bruin, Mondeel en Van Roo, mitsgaders den heer Jeronimus, die echter wel bij het bezoek zelf aanwezig was. Verder wa ren aanwezig de directeuren van de be drijven, van gemeentewerken en van den reinigingsdienst, de loco-gemeentesecre taris, de heer Van Leverink, de commies, de heer Koene en de opzichter der bedrijven, de heer Van Dalen. Met een autobus reed men over Vrou wenpolder naar de Oranjezon. Jammer, dat het toen juist was begonnen te re genen en dit oorzaak werd, dat het ver loop der plechtigheid eenigszins gewij zigd werd. Men had gerekend op een zitje buiten bij den ingang van het terrein, dat nu niets dan nieuwe gebouwen bevel maar men was verplicht stoelen en tafeijs in het enkele jaren geleden geopende ge bouw, waarin de voorfilters staan, te brengen. Daar heeft de wethouder van de be drijven, de heer M. H. B o a s s o n, er op gewezen, dat het in onzen tijd zoo ver is, dat het kort geleden gebeurde weer lijkt reeds lang geschiedenis te zijn en het een verademing kan zijn, eens te kunnen stil staan en een terugblik te werpen op datgene, wat vóór ons en met medewerking van ons is geschied. Zulk een gelegenheid doet zich volgens spr. thans voor en geeft reden tot ver heugenis. Tal van jaren hebben opeen volgende wethouders en directeuren van gemeentebedrijven hunne krachten ge geven om de outillage van de waterlei ding te verbeteren en te moderniseeren, al hebben leden van het gemeentebe stuur verzuchtingen geslaakt als zij cre- dieten hadden te voteeren, omdat nu eenmaal de argumenten der technici niet te weerleggen waren. Te meer werd er gezucht, omdat het een bedrijf gold, dat bijna uitsluitend met verlies werkte. Spr. ziet nu echter een keerpunt, wat de rendabiliteit betreft en onvoorziene omstandigheden voorbehouden ""ver wacht hij in het vervolg winst, en daar om is er reden om de in gebruikstelling van het nieuwe door electriciteit gedre ven pompstation niet ongemerkt te doen voorbijgaan- De uitbreiding van het kanaal, de moderne en meer economi sche installatie van het mechanische deel, zoowel als de onder wijlen spr.'s voorganger tot stand gekomen vernieu wing van andere onderdeelen van het bedrijf, doen verwachten dat voorloopig aan belangrijke kapitaalsuitgaven een einde is gekomen. Een niet geringe rol speelt daarbij de meerdere zekerheid van afzetmogelijkheid van 't waterover schot aan omliggende gemeenten, het geen de bedrijfsuitkomsten sterk verbe terd heeft. Spr. wilde niet nalaten hulde te bren gen aan de nagedachtenis van wijlen de heeren De Veer en Boelen, die in onder linge samenwerking veel hebben ver richt om het bedrijf bloeiend te maken. Hun vérziende blik, heeft veel bijgedra gen tot de huidige resultaten. Ook den heer Roeters van Lennep, komt zeker een woord van bijzondere waardeering toe voor de toewijding waarmede hij zijn taak verricht. Spr- herinnerde er aan, dat op 15 Juni 1892 de Middelburgsche waterleiding onder het directeurschap van den heer P. Polet in exploitatie werd gebracht met 363 aansluitingen. Thans zijn er ongeveer 5200. Spr. liet de verschillende uitbreidingen en het vervangen van het bronnenstelsel door een opendraineerkanaal, dat thans ongeveer 4700 m lang is, de revue pas- seeren. Thans was gebleken, dat de oude met stoom gedreven pompinstallatie vernieu wing eischte. Het lag voor de hand, dat men de vraag stelden of ook een andere bron van energie voordeeliger zou zijn en dit bleek zoo te zijn, want het ge bruik van electriciteit waarborgt de meest economische exploitatie- Spr. verzocht dfen directeur S thans eenige technische mededeelingen te doen. De directeur, ir- B. C. Roeters van Lennep, zeide, dat het voorste!, dat de Raad op 18 April 1934 aannam het plan omvattende tot: a. het bouwen van een nieuw pompgebouw; b. het opstellen van een transformatorhuisje; het opstellen van twee electrische pompaggregaten met toebehooren, een waterstandsmelder, alsmede een lucht- compressor. Verder onder d het aanbrengen v,an electrische verlichting in de bestaande dienstgebouwen en woningen; e het nTa- ken van een septic-tankinstallatie en het wijzigen van de bestaande priva ten door waterclosets en f terreinver beteringen. Het pompgebouw omvat, behalve de eigenlijke pompruimte o.a. een werk ruimte en een vertrek voor den machi nist. De pompruimte zelf is van dusda nige afmetingen, dat hierin behalve de luchtcompressor, vacuumpompen, va- cuumketel en kastenbatterij, drie stel electrische pompaggregaten kunnen worden opgesteld. De leidingen voor ruw- en reinwater zijn ondergebracht in een verdiept buizenkanaal, dat ter- wille van de overzichtelijkheid en uit hygiënische motieven niet afgedekt is. Het pompgebouw is opgesteld op de plaats van nafilters en reinwaterkelder van 1892, welke in werkverschaffing zijn afgebroken. De opstelling van het gebouw is dus danig gekozen, dat vergrooting in de toekomst met een ruimte voor opstel ling van een Dieselgenerator, zulks ter vervanging van de thans als reserve te gen storingen dienstdoende stoominstal- !,atie, op eenvoudige wijze mogelijk is. Waar bij het maken der plannen de juiste capaciteit van de prise d'eau nog niet vaststond, alsmede in hoever Mid delburg bij de watervoorziening van Walcheren zou worden ingeschakeld, zijn thans slechts opgesteld een stel pompaggregaten, n.l. voor ruw- en rein water, bestaande uit een centrifugaal- pomp met direct gekoppelde electro motor. Bij de plaatsing van het schakel bord, dat in den vorm van een kasten batterij is aangebracht, is rekening "ge houden met een tweede stel pompaggre gaten. Teneinde bij stilstand der reinwater- pomp het bestaande hoogteverschil tus- schen den waterstand in den reinwa terkelder te Oranjezon en de overstort- hoogte van het laagreservoir te Middel burg te benutten, is een omioopieiding aangebracht. Deze omioopieiding is in de maand Juni 1935 307.75 uren in be drijf geweest en is berekend dat de ge middelde uurcapaciteit ongeveer 19 m3 heeft bedragen (totaal 5866 m3J of on geveer 9 pet. van het verbruik te Mid delburg. Voor de regeling van het aan tal pompuren is het noodig, dat de ma chinist op de Oranjezon op de hoogte is van den watervoorraad te Middel burg. Hiervan kreeg hij 's ochtends een opgave van den stand van het water te Middelburg en er ging een alarniscnel als het laagreservoir te Middelburg leeg of vol was. Thans kan hij door een opgestelde „Aeg'ir" waterstandsmeter steeds controle houden. Een signaalin stallatie is aangebracht, waardoor het personeel ook thuis op verschillende dingen attent wordt gemaakt. De electrische verlichting, die alom is aangebracht komt in de plaats van de bestaande petroleumverlichting of niet- aanwezige verlichting. Voor verlichting van de vochtige ruimten werden speciale armaturen en laschdoozen toegepast. Ook is een ter reinverlichting aangebracht, inschakel- baar vanuit het pompgebouw. Op hygiënisch gebied is veel verbe terd en aan het terrein o.a. door beplan ting en het aanbrengen van een hek werk rond de nieuwe gebouwen niet minder. Spr. eindigde met woorden van waar deering en dank voor allen, die hem be hulpzaam waren, inzonderheid de hee ren Maas, Van Dalen, Jansen en Groot bod, en de echtgenoote van den machi nist voor de vele geschonken kopjes thee en koffie. Na deze technische uiteenzetting, verzocht de heer Boas son den bur gemeester de eigenlijke plechtigheid te verrichten. Men begaf zich naar buiten, waar het intusschen droog was geworden en naar den afsluiter, die het nieuwe gebouw aansluit op het net. Men had daarop een draaiijzer geplaatst, dat geheel met bloemen versierd was en dit heeft de burgemeester gebruikt voor het open draaien van de kraan. Hierop begaf het gezelschap zich in het fraaie, bijna geheel met tegels bezet te nieuwe machinegebouw en hier heeft de directeur gelegenheid gevonden aan de hand van teekeningen, maar niet minder aan de hand van de machines enz. in gebruik, nog verschillende din gen nader verduidelijkt. Het gebouw en inhoud maken een zeer goeden en zindelijken indruk, en dit geldt ook voor het kantoortje van den machinist met stalen meubelen. Het is mooi, maar al le luxe is vermeden. Hier heeft de burgemeester er opgewezen, dat men eigenlijk geen gas ten is maar feitelijk allen heer en mees ter. Maar daarom is men den wethou der zeer dankbaar voor de getroffen re gelingen. Het is voor een gemeentebe stuur altijd een genot werkzaam te kun nen zijn op verschillend gebied en het is maar jammer, dat door vele oorzaken men zoo dikwijls niet kan doen wat men wel zou willen. Het blijkt nu dat de wethouder voor de bedrijven zich niet te beklagen heeft als hij naar anderen kijkt. Zoo heeft men nu de waterleiding vrijwel geperfectionneerd en spr. wenschte den wethouder daarmede ge luk, maar dit deed hij ook den directeur en ieder, die er verder een taak had te vervullen. Spr. hoopt, dat Middelburg een rol, van beteekenis zal gaan vervullen in de algemeene watervoorziening en dat men genoegen zal heben van hetgeen is tot stand gebracht. Ook bij damt* i*»r'yt/itAt l lijk -j en een sjieutje CAIZ t- r ICCIHIPlMUl GtfONJNCüN. L (Ingez. Med.) Men keerde nu terug naar de zitplaat sen om van de aangeboden ververschin- gen te profiteeren en toen vond de heer J. F. Heemskerk als oudste lid van den Raad gelegenheid, om er ook nog eens op te wijzen, dat ieder raadslid hier wat te zeggen heeft, maar ook zeide spr. dat het tot stand gekomen werk van groot belang is en bracht hij namens den Raad dank aan allen, die een en an der tot stand hielpen brengen. Men bracht nog een kort bezoek aan de oude machinekamer, die met de pe troleumverlichting, een groot contrast vormt met het nieuwe. Hierop werd het spoedig tijd voor de terugtocht en is deze gemaakt ever Veere. Met de raadsleden en anderen vr<en ook wij overtuigd, dat iets van groote beteekenis voor het bedrijf, voor Je hy giëne van de waterwinning, dus roor de geheele bevolking tot stand is gekomen. B. en W. stellen voor, onder een klein voorbehoud, het voor stel van Ged. Staten te aan vaarden. B. en W. leggen thans, ter behandeling in de vergadering op Woensdag a.s. den Raad het door Ged- Staten ontworpen voorstel tot opheffing der gemeente Kattendijke c-a. voor. Wij ontleenen daaraan: Wat onze gemeente betreft, komt de voorgestelde verandering in groote lijnen neer op het volgende: a. van het grondgebied der gemeente Kloetinge zal een deel, gelegen in het westen dier gemeente en palende aan de oostelijke grens van de bebouwde kom van Goes, ter grootte van ongeveer 52 hectaren, worden gevoegd bij het grond gebied der gemeente Goes; b. van het grondgebied der op te hef fen gemeente Kattendijke zal een deel, palende aan de noordgrens der gemeen te Goes, groot ongeveer 200 ha, bij Goes worden gevoegd benevens de haven met de daarbij behoorende boorden zoomede de z.g. inlaag aan het Goessche sas met de zich aldaar bevindende woningen. Het overige deel van den Wilhelmina- polder zal worden toegewezen aan de gemeenten Kloetinge en Wolphaartsdijk. Dit voorstel van Ged. Staten is tot stand gekomen na talrijke en vaak moei lijke onderhandelingen- Weliswaar gin gen onze aspiraties, aanvankelijk verder dan hetgeen thans wordt aangeboden, doch tenslotte hebben op een kleinig heid na de besprekingen geleid tot het verkrijgen van algeheele overeen stemming, zoodat wij tot aanvaarding van dit plan van grenswijziging meenen te mogen adviseeren. Wij spraken hierboven van een klei nigheid, waarmede wij ons nog niet ge heel kunnen vereenigen en waarop wij meenen, Uwe aandacht te moeten ves- stigen. Aanvankelijk wenschten Ged. Staten behalve de haven met de boorden, alleen aan onze gemeente toegewezen te zien de bov.en reeds vermelde inlaag aan het Goessche sas. Deze toewijzing aan Goes heeft men zich gedacht op grond van de overweging, dat deze inlaag zeer ge schikt is om te eeniger tijd tot een be hoorlijke, aan alle eischen voldoende zwem- en badinrichting te worden inge richt en waar daarvan zonder twijfel m hoofdzaak door ingezetenen van Goes zal worden gebruik gemaakt, daar meende men, dat het 't meest voor de hand lag om ook het toezicht en de ver ordenende bevoegdheid over dit terrein aan de gemeente Goes op te dragen- Wij kunnen ons met deze opvatting volkomen vereenigen, doch hebben ge meend te moeten opmerken, dat het toe zicht zich niet alleen behoort uit te strekken tot de kom, waarin gesteld dat ze tot stand komt de bad- en zwemgelegenheid zal worden ingericht, maar zeer zeker ook tot de aangrenzen de terreinen, zulks met het oog op e-v. te verrijzen café's, verkoopgelegenhe den van versnaperingen en niet in de laatste plaats met het oog op de gedia- gingen dergenen, die zich rondom de zwemgelegenheid plegen op te houden- Het öevolg van onze opmerkingen is geweest, dat Ged. Staten zich nog heb ben gedacht de toewijzing aan Goes van het terrein, waarop zich het kleine be bouwde kommetje aan het Sas bevindt. Hierdoor zal echter een zeer grillig loopende grens worden verkregen en dat niet alleen bovendien zal een toe stand geschapen worden, die o.i, nog niet voldoende tegemoet komt aan de eischen, die met het oog op een behooi-

Middelburgsche Courant | 1935 | | pagina 6