SLANKE JIM ZEELAND. TWEEDE BLAD VAN DE PROVINCIALE ZEEUWSCHE MIDDELBURGSCHE COURANT (W.O. DE GOESCHE COURANT) VAN ZATERDAG 6 JULI 1935. No. 157. XüQfMEK van don DAG. H). FINANCIEEL ECONOMISCH WEEKOVERZICHT. Altijd blijft een Tweka-blouse mooi. „Garnalen-oorlog." Polen en Duitschland Ber lijn ingenomen met het bezoek van Beek aan Hitier Op nieuw toenadering? Zij zal echter geforceerd blijven, zoo lang de Corridor-kwestie blijft bestaan. In Duitschland toont men zich nogal ingenomen met de resultaten van het bezoek, dat de Poolsche minister van buitenlandsche zaken Beek deze week aan Berlijn heeft gebracht, zou hebben opgeleverd. De verschillende bespre kingen van Beck met Hitler, Von Neu- rath, den minister van buitenlandsche zaken, en anderen, moeten, zooals dat heet: vruchtbaar zijn geweest. Op ve lerlei politiek gebied was men het joerend met elkaar eens en de Duitsch- Poolsche betrekkingen zouden weer veel hartelijker geworden zijn. Er viel inderdaad wel iets aan die be trekkingen te verbeteren. Na de voor zichtige toenadering van verleden jaar, is de verhouding er tusschen Polen en Duitschland in den loop van 1935 niet beter op geworden. Vooral na het be zoek, dat eenige maanden geleden de Engelsche minister Eden aan Warschau bracht, kon men een aanmerkelijke vei- koeling constateeren. Eden had de Pool sche regeering blijkbaar van allerlei meegedeeld over het onderhoud, dat hij en Sir John Simon, even van tevoren met Hitier mochten hebben. En die me- dedeelingen klonken de Polen niet pret tig in de ooren. Het oude Poolsche wan trouwen jegens Duitschland brak zich opnieuw baan. Het besef, dat de Duit- schers zich nooit volkomen zullen neer leggen bij de grenswijzigingen, na den oorlog in het Oosten tot stand gekomen (Poolsche Corridor) begon weer heviger op het Poolsche gemoed in te werken. Daarbij kwam een verhoogde nationaal- sociaüstische activiteit in Dantzig, in verband met de verkiezing van n nieu- wenVolksdag voor die vrije stad. Dant zig vormt als in- en uitvoerhaven aan 't eind van den Corridor een levensbelang voor Polen. Verschillende gebeurtenis sen, die zich bij de verkiezingscampag ne afspeelden, moesten Warschau met zorg vervullen. Intusschen viel deze aangelegenheid weer in zoover mee, dat de nazi's niet aan de door hen verwach te meerderheid van twee derde toe kwamen, zoodat zij niet in staat zouden zijn, het statuut (de grondwet) van Dantzig in hun geest te veranderen. De verkoeling tusschen Polen en Duitschland kwam vooral tot uiting tij dens de buitengewone zitting van den Volkenbondsraad in Mei, toen ook de Poolsche afgevaardigde zijn stem gaf aan de resolutie, waarin de eenzijdige herbewaping van Duitschland moreel werd gewraakt. Dit feit maakte op Ber lijn een zeer onprettigen indruk, Alevel men gaf aan zijn gevoelens van teleur stelling niet met de bij dit soort van dingen gebruikelijke luidruchtigheid lucht. Veeleer werd gewacht op een ge legenheid, om de Polen weer in 't gevlij te kunnen komen. Deze deed zich voor bij 't overlijden van den Poolschen dic tator, maarschalk Pilsoedski. De Duit- sche pers is toen overgeloopen van vriendelijke waardeering voor den doo- de. En niemand minder dan minister Goering vertegenwoordigde de Duitsche regeering bij de begrafenisplechtigheid. Het bezoek van minister Beek deze week aan Berlijn, is vermoedelijk een vervolg op Goering s bezoek aan War schau. Indien de geruchten, dat de ban den nu weer veel nauwer zijn aange haald, de situatie juist weergeven, laat 't geen twijfel, dat Goering daartoe on langs reeds de noodige voorbereiding heeft gemaakt. Intusschen kan men de ze geruchten niet zonder eenige reserve gelooven. De laatste weken hebben er door GEORGE OWEN BAXTER. Hij bekeek de bekende sterrenbeelden, die st,atig ver boven hem met het ge hamer van de wielstellen en het gera tel der wagens door den nacht meereis- "en'.Hij was blij weer in het open veld te zijn, verheugd over de snelheid van den trein; het was, alsof hij wat van de onweerstaanbare energie in zich op nam. Maar zoo, jagend door den nacht, werkten zijn zintuigen gemakkelker en scherper. Hij had een moeilijker taak vooi zich, dan hij had kunnen uitden ken; alleen de strijd tegen neef Edgar zou M zwaar genoeg geweest maar hi, had ook nog met Renne te doen en hl, wist, dat die schavuit in den eind strijd een groote factor kon blijken te zijn. Maar hij moest Renney volgen want Renney's spoor zou hem naar zijn doel voeren en hij had de vage hoop dat hij, aan 't doel gekomen, Renney zou' kunnen vellen, voordat die bloedhond Robert Asp-cy kon dooden. Maar hij werd door de wet gezocht en als Renney hem ontmoette, behoef de de bandiet het werk niet in eigen handen te nemen; hij had eenvoudig de' politie laten weten, dat Geraldi een zakkenroller was, die door het gerecht j van Sankeytown werd gezocht. Dat zou voldoende zijn en men kon dan op Lhalmers rekenen om zijn aandeel in de moeilijkheden te nemen. De :regatvogel glimlachte fegen de n.l. opnieuw gebeurtenissen in Dantzig plaats gehad, die den Polen onmogelijk welgevallig kunnen zijn. Eerstens is de financieele toestand van de vrije stad uiterst precair geworden: de hulp, die Polen aanbood werd door de nat.-soc. regeering van de hand gewezen, aange zien er zekere politieke concessies voor werden geëischt. Tweedens hebben een paar dagen geleden een groot-aantal ar restaties plaats gehad van personen, die oppositie in den boezem der nat.-soc. partij zouden hebben gevoerd. Dit laat ste wijst op een toenemende activiteit der nazi's en geeft den Polen nog meer te denken Jan de financieele moeilijk heden. De Poolsche bladen hebben er reeds op gereageerd op een wijze, die aan duidelijkheid niets te wenschen overlaat. Het is nu natuurlijk mogelijk, dat de Duitsche regeering aan Beek geruststel lende mededeelingen aangaande de kwestie van Dantzig heeft gedaan, maar het staat voorloopig te bezien, of de Polen daar heel veel vertrouwen in zullen blijken te hebben. Tenslotte blijft er altijd over, dat Duitschland zich nooit kan neerleggen bij den toestand, dat een deel van 't Duitsche gebied (Oost-Pruisen) door een smalle strook Poolsch gebied van de rest van 't Rijk blijft gescheiden. Elke manifestatie van Duitsch-Poolsche toenadering draagt daarom een geforceerd karakter. Ge zond en natuurlijk kan zij eigenlijk nooit zijn, zoolang de kwestie van den Corri dor als een pijnlijke angel in het Duit sche vleesch steekt. De Nederlandsche regeering wil het initiatief voor valuta- stabilisatie nemen Vorderin gen van het aanpassingsproces in Ned, Indië Betere stem ming voor pandbrieven. Blijkens de uiteenzetting in de Me morie van antwoord op het Bezuini gingsrapport is onze regeering ervan overtuigd, dat een volledig nationaal economisch herstel slechts mogelijk zal zijn na terugkeer van meer normale economische verhoudingen. Daar mone taire onzekerheid een der ergste be lemmeringen voor een meer normalen internationalen goederenruil is, zal zij elk pogen tot valuta-stabilisatie steu nen. Belangrijk is de verklaring, dat zij" zoo mogelijk zelf hiervoor het initia tief zal nemen. Wie zich herinnert, welk een actieve rol ons land gespeeld heeft bij het internationale herstel van den gouden standaard na de valuta-ont wrichting in de na-oorlogsjaren zal de beteekenis van deze yerklaring niet onderschatten. Hij dient echter te be seffen, dat ten opzichte van het tijd stip, waarop onze regeering haar voel horens zal kunnen uitsteken, nog niets vaststaat. Vooral echter dient men zich er bewust van te kunnen zijn, dat in den tusschentijd alles moet worden ge daan, opdat in ons eigen land zich de aanpassing aan het versmalde wel vaartspeil kan voltrekken, die onder alle omstandigheden noodzakelijk is. Het bezuinigingsontwerp van onze re geering, het moge dan in onderdee- len niet altijd de toets eener welwil lende critiek kunnen doorstaan wijst in elk geval duidelijk den weg aan, welke de Nederlandsche volkshuishou- (Ingez. Med.) mysterieuze diepten der hemelen; hij had dergelijke moeilijkheden wel meer beleefd, ook wel. ergere, maar dan had hij gelegenheid gehad om te verdwij nen, had kunnen wegvliegen over den horizon, zelfs in deze eeuw, waarin de draadlooze de horizonten tot oneindig heden had uitgewerkt. Nu echter was het anders; hij werkte met een blok aan het been een looden gewicht om den nek en dat was de verplichting om Asprey voor zijn dochter te zoeken. De trein kwam aan een helling, ging langzamer loopen en begon toen uit alle macht te hijgen en te puffen, langzaam de steilte opklimmend. Het werd tijd om op te passen. Aan den linkerkant rees dichtbij loodrecht een rotswand op; aan den rechterkant lag het andere spoor en daaraan wijdde hij zijn aan dacht en wel juist op tijd om een scha duw ver vooruit van den trein te zien vallen en in het kreupelhout terzijde van den weg verdwijnen. De fregatvogel weifelde. Het kon we! een landlooper zijn, het was niet meer dan een tegen twee, dat het Renney was. En als hij van den wagen sprong om hem te volgen, dan zou hij stellig door den bandiet gezien worden, als deze het werkelijk was. Hij besloot van den trein te springen, maar wachtte tot deze de volgende bocht door was; toen ging hij de ladder af terwijl de spoorbaan daalde en de locomotief haar snelheid verhoogde en liet zich op den grond zakken. Hij strui kelde daarbij over een ronden steen, maakte evn buiteling en kwam, nogal versuft, weer op zijn beenen terecht. ding goed- of kwaadschiks zal hebben te bewandelen wil zij niet in het moe ras geraken, waarin andere landen, de lessen van een gezond economisch be leid in den wind slaand, op den duur wel moeten verzinken. Van welk een beteekenis de aanpas singspolitiek voor een economisch her stel van een bepaald gebied is, daarvan legt de economische ontwikkeling van Ned. Indië getuigenis af. Hoewel Ned. Indië als agrarisch exportland, dat nog steeds overwegend op den internationa len handel is ingesteld, van de valuta ontwrichting en de handelsbelemmerin- gen in verschillende opzichten nadee- lige gevolgen ondervindt, kon toch in het dezer dagen gepubliceerde jaarver slag van den President der Javasche Bank met voldoening worden gecon stateerd, dat de algemeene situatie in Ned. Indië, vergeleken bij het vorige jaar, ontwijfelbaar is verbeterd. Dit is nog wel niet een beduidend her stel naar boven, doch voorshands een meer practisch volbrachte aanpassing naar beneden Dank zij deze aanpassing is Ned- Indië gereed om, zoo spoedig de internationale situatie betere kansen' gaat bieden, sneller dan elders de vroegere welvaart terug te winnen. Of- schoon de toestand voor verschillende Europeesche cultures sterk verdeeld is. was deze in 1934 al iets gunstiger dan over 1933. Op den weg naar budgetair even wicht heeft Indië een flinke schrede voorwaarts gedaan, zij het ook door ver dere verzwaring van de overheidslasten en toepassing van slechts onder zeer ab normale omstandigheden te rechtvaardi gen financieringsmethoden. benevens door verdergaande bezuiniging op het staatsapparaat. Het tekort op den gewo nen dienst is hierdoor met ruim f 44 mil- lioen verminderd, dat op den geheelen dienst met ruim f 47 millioen, terwijl de Ned. Indische schuld, voor het eerst sedert vijf jaar, geen verdere toene ming aantoonde- Hiermede is men er echter nog niet. Voor de begrooting 1936 werd weer een tekort geraamd van f 2514 mil ioen op den gewonen dienst, dat de regeering wil inhalen door de nieuwe heffingen op aardolie en op on dernemingsrubber, terwijl tevens een evenredig deel der bevolkingsrubber- uitvoergelden daarvoor kan worden be steed, Het overige zal worden gevonden door herzieningen van personeelregeliu- gen enz. en door herziening van de pen sioenkorting. Op deze wijze hoopt de re geering een verdere stijging van de In dische schuld ook in het komende jaar te kunnen beletten. Hoe zeer dit noodig is, blijkt wel daaruit, dat 'de Ned. Ind schuld meer dan anderhalf milliard gul den bedraagt. Ter beurze hebben Indische leenin-' gen de laatste week opnieuw een kleine verbetering kunnen boeken, wat voor namelijk toe te schrijven was aan de al gemeen betere tendenz der obligatie- markt. Meer nog dan Ned. Indische en Nederlandsche staatsfondsen hebben hiervan gemeenteleeningen geprofiteerd, die de vorige week in verband met den uitslag der gemeenteraadsverkiezingen in koers waren teruggeloopen, maar dit koersverlies weer grootendeels hebben ingehaald. Ook op de langen tijd ver waarloosde pandbriefmarkt ging wat meer om; nu er iets meer teekening komt in de plannen der regeering tot vermindering van de vaste lasten. Vol gens officieuze berichten zou het ingrij pen der regeering zich beperken tot het vaststellen van een maximum-hypo theekrente van 4% en een maximum rente voor de pandbrieven van 4 Op het overgroote deel der uitstaande hy potheken bedraagt de rente vermoede lijk op het oogenblik wel niet meer dan 4% Wat het.rente-type der uitstaan- M,aar er is een kunst van vallen, een moeilijke kunst, die hij lang geleden in het circus van de clowns had geleerd', hij was geschokt, maar had nauwelijks een schram en zonder aarzeling liep hij het kreupelhout in. Neerhurkend, wachtte hij tot de trein voorbij was en het achterlicht verduis terd werd door den stofwolk, welke door de zuiging werd opgeworpen; toen verdween ook dat licht om de-bocht van den kronkelenden weg. Hij was al leen, behalve dan wat betreft dien an dere schaduw, ergens in het kreupel hout achter hem en, als het Renney niet was, dan zou hij nu het spoor van Ro bert Asprey totaal kwijt zijn. Was het Renney wel, dan zouden twee redenen den bandiet hebben kunnen bewegen den trein te verlaten. Ten eerste had hij misschien geweten, dat een achtervol ger op den trein was en dan kon het zijn, dat hij van plan was, na een schijnbegin, terug te keeren, niet ze ker zijnde, dat hij gevolgd werd, maar zijn, dat hij van plan was, na een eenvoudig om de zekerheid dubbel ze ker te maken. Geraldi voelde, d,at hij, in eenzelfde situatie, ook zoo gehan deld zou hebben. Hij ging nu op weg terug langs de bocht, vlug loopende door het kreupel hout met gescherpte zintuigen; hij was eenigen tijd woudiooper geweest en zijn ongelooflijke lichte tred kwam hem nu goed te pas, maar hij wist, dat er vele anderen waren, die beter in die kunst thuis waren dan hij. Toen hij aan het punt kwam, waar het spoor langzaam naar beneden liep, de pandbrieven betreft, zoo stonden, blijkens een statistiek van het Centraal Bureau voor de Statistiek, eind 1934 nog 190 millioen aan 5 pandbrieven uit en 526 millioen aan 414 pandbrie ven. Men mag echter aannemen, dat tij dens de periode van verdere daling van den rentevoet in de eerste maanden van dit jaar een verdere omzetting in 4 pandbrieven heeft plaats gehad. De practische beteekenis van de regee- ringsmaatregelen voor de hypotheek banken zal dus vermoedelijk minder groot zijn, dan wel gevreesd werd. Bij kalmen handel was de stemming op de aandeelenmarkt vrij vast, waarbi de Parijsche arbitrage-fondsen: Konin klijke, Philips en ook Amsterdam-Rub ber goede vraag ontmoetten, verbanc houdend met de positie van de Parijsche beurs. Geruchten over een korting op de rente-betalingen der Fransche regeering als onderdeel van het bezuinigingsplan, hebben daar tot aanbod van Fransche staatsfondsen geleid, dat zooals gewoon lijk gepaard ging met aankoopen van buitenlandsche aandeelen. Ofschoon een bevestiging van deze geruchten is uit gebleven, is de stemming te Parijs nog altijd zeer nerveus. Onder deze omstan digheden hebben berichten uit Ameri ka, blijkens welke de illegale petroleum- productie in Oost-Texas opnieuw gesta dig toeneemt, niet veel invloed op den koers van aandeelen Koninklijke gehad Evenmin was dit het geval met de me dedeelingen in de jaarvergadering, vol gens welke de grootere winst, in 1934 behaald, voor een deel een gevolg was van den grooteren omzet en de hier en daar gunstiger prijzen, alsmede van een verdere bezuiniging, maar tevens te danken was aan het feit, dat reservee ring over het boekjaar 1934 niet meer in zulke mate noodig was als in het ver leden. Wij wezen er reeds eerder op dat de Koninklijke vooruitloopend op de uitspraak in het goudclausule-proces in hoogste instantie, haar uit de gouddol- larleening voortspruitende verplichting te boek heeft gesteld voor 1.50 per dollar. Het blijkt thans, dat het ,,voor- deelige" verschil met de goudwaarde zijnde 40 millioen, aanvankelijk was gereserveerd, maar dat van deze reser ve weer een 20 millioen is afgegaan als gevolg van koersverlies op ingekoch te eigen obligaties en Amerikaansche schatkistbons. De overige afdeelingen der beurs ge ven geen aanleiding tot een afzonder lijke bespreking. Aandeelen H. V. A. konden het gedetacheerde dividend weer inhalen. Rubbers waren goed prijs houdend, evenals tabaksaandeelen. Hieronder volgt een overzicht van het koersverloop: 4 pet. Nederland 98%99%99%. 4% pet. Rotterdam 93%94%. Philips 250%254%. Unilever 99100%99%. Ford 252—253—250%. Kon. Petr. 185—188%—188. H.V.A. 172%—169 e.d.—173% —172%. Amsterdam Rubber 108%109% 107%. Deli Batavia Mij. 137—139%—136% Deli Mij. 145%—146%—145. Senembah 144%446%145%. NWEA, oÏ'VlB»'K*AT NED Verd, v.naf 20 «s (Ingez. Med.) waagde hij zich aan den rand van het houf en wachtte daar neergehurkt af. De sterren deden de rails flikkeren en al wat zich over den weg bewoog, kon vanaf redelijken afstand worden waar genomen. Het was echter ook mogelijk dat de landlooper rechtuit het kreupel- bosch was ingegaan, met het plan om gedurende den nacht op een bekend punt te kampeeren; van Renney kon hij zooiets niet verwachten. Nauwelijks had hij dit alles overdacht of een man stapte geluidloos uit het gebladerte te voorschijn en bleef aan den rand van den spoorweg staan. Hij had de handen in de zakken en zijn pet was diep over de oogen getrokken. Iets in den slanken bouw van de schou ders en in het vooroverbuigen v,a£ het hoofd zeiden den fregatvogel, dat dit Renney was. De man floot zacht, alsof hij zich recht vergenoegd voelde; toen ging hij den spoorweg op en begon over de dwarsliggers naar Sankeytown terug te loopen. HOOFDSTUK XII. Geraldi had meer dan een uur op den trein gereden en w,as dus dertig mijlen van de stad verwijderd of mis schien wat meer, maar vlak bij den voet van de helling, die zij nu volgden, was de trein een kleine groep lichten gepasseerd en Geraldi was er tamelijk zeker van, d,at zijn prooi dit stadje zou gebruiken als een uitgangspunt voor het volgende gedeelte van de reis. De maan kwam op; de oostelijke ber gen schenen wonderlijk dichtbij en even stijl als rotsen van zwart steen, maar naar het Westen, over zijn schou De op 1 Juli in werking getre den crisis-regeling heeft groote ontstemming gewekt, vooral te Arnemuiden. Onverkoop bare garnalen op de mestvaalt met petroleum overgoten. Een steunregeling de eenige uitkomst. t Maandag 1 Juli j.l. is de nieuwe crisis regeling voor de garnalen-visscherij in werking getreden. Deze als steunmaat regel bedoelde zaak, heeft in de diverse plaatsen, waar de garnalen-visschers do- micili hebben (Arnemuiden, Veere, Vlissingen, Breskens), heel wat rumoer veroorzaakt. Het meest uit den aard van de zaak te Arnemuiden, dat de kroon spant, wat het aantal dezer vis- schersgezinnen betreft, relatief zoowel als absoluut. Het wel en wee van Ar nemuiden wordt voor een niet onaan zienlijk deel door de resultaten der gar- nalenvangst bepaald. De Maandag in werking getreden re geling heeft den geheelen verkoop van garnalen aan banden gelegd. Terwijl voor den eersten Juli de handel voor de binnenlandsche consumptie nog min of meer vrij was, geldt thans, dat de leur ders en leursters, niet mogen inkoopen beneden de 15 cent per kg. In de prak tijd te Arnemuiden is het gevolg dezer bepaling geweest, dat per dag niet meer dan 300 a 400 kg kan worden afgele verd. De rest, die niet voor de verwer king tot puf is te bezigen, aangezien ze als bedoeld voor de consumptie te sterk wordt gezouten, moet worden ver nietigd. De Arnemuidsche visschers (evenals trouwens die van elders) vin den, dat deze regeling nergens naar lijkt en op den eersten dag van de uitvaring er van leidde de ontevredenheid tot een heelen heibel. Toen ruim 300 kg geveild was en geen bod meer werd gedaan, omdat de leurders voor 15 cent per kg niet meer wilden inslaan, zijn de pogin gen, om de honderden kilogrammen overschot te vernietigen, tegengewerkt. Men gooide manden met garnalen omver en trachtte in de daardoor ontstane ver warring met flinke porties de beenen te nemen. Ook zou een hoeveelheid gar nalen, die in den grond was begraven, weer opgegraven zijn. Men schoot hier natuurlijk niet veel mee op, maar de opgekropte gemoederen, moesten zich blijkbaar in daden luchten. Na Maandag heeft de controleur, die belast is met het toezicht op de uitvoering van de crisis-regeling, politioneele hulp gekre gen. Een herrie, als op den eersten dag is toen niet weer voorgekomen. Zonder ordeverstoring konden nu de onverkoop bare garnalen naar de mestvaalt ge bracht worden, waar zij met petroleum zijn overgoten, om ze voor de consump tie onbruikbaar te maken. Zeer groote hoeveelheden moeten dit niet zijn ge weest; alevel slechts dank zij het feit, dat maar een klein deel van de schuiten ter vangst uitvoer. De meeste visschers bleven deze week thuis. De pogingen, om de nieuwe crisisrege ling als 't ware te saboteeren, dienen op zichzelf afgekeurd te worden. Edoch men kan er inkomen, dat de betrokke nen zich zeer ontstemd zijn gaan voelen. Het lijkt uitgesloten voor de garnalen- visschers, om thans ook nog maar droog brood te verdienen. Wij hebben verschil lende becijferingen gezien. Zij allen we zen uit, dat er nauwelijks anders dan met verlies gevlerkt kan worden. On der zulke omstandigheden is het geen wonder, dat er dingen gebeuren, die niet door den beugel kunnen. De kwestie, waar alles om draait, is, dat de export van garnalen, vergeleken bij enkele jaren geleden, ontzettend is ingekrompen. Frankrijk en België ne der heen, was het land in mistgolven gehuld. Er was echter genoeg licht om hem er op verdacht te doen zijn, dat Renney misschien zijn achtervolger zou kunnen zien; hij bleef verder achter, totdat Renney's omtrekken voor hem uit een schim werden, meer vermoed dan gezien. Het spoor boog wat naar. rechts in een wijde, lange bocht en spoedig kwa men zij tusschen de vlakke schaduwen van het dorp. Renney liep tot dicht bij het station en Geraldi zag—hem ver dwijnen in een klein nachtrestaurant, een van die gelegenheden, welke ge woonlijk open zijn in een stad, waar veel spoorwegpersoneel tezamen komt. Door het berookte deurvenster zag hij" Renney zich voor de toonbank neer zetten en vlug iets bestellen. Geraldi stak daarop gerustgesteld de straat over, waar het evenbeeld van dit eethuis was gevestigd; de toonbank was bedekt met wasdoek, dat door boenen en elbogen tot flarden was versleten. De kellner-kok keek geïrriteerd van zijn krant op, toen hij Geraldi zag bin nenkomen. Niets is snoediger bereid dan gehakt en dit bestelde Geraldi dus, tezamen met brood en koffie en een stuk appeltaart. Het gehakt bestond meer uit brood en uien dan uit vleesch, maar hii at het met het geduld van ie mand, die wel eens met minder tevre den heeft moeten zijn. Hii at zelfs met graagte, want hij wist dat dit mogelijk Voor langen tijd zijn laatste kans kon zijn, voordat hij weer in de gelegenheid zou zijn om te eten. (Wordt vervolgd

Middelburgsche Courant | 1935 | | pagina 5