PUROL IMTSTE SESÜOiim bvrrerluke MARKTBERICHTEN. Bij Zonnebrand TE HGUDEÜ AANBESÏEDIN&ER. De Schefdebeker-zwemwedstrijd gaai niet door. ■Sfcsfftixi&s -wen worden niet ontsierd door hel bordje „Te Huur of „Te ^oop Welnu, de eigenaar van de Zwaluwen- bur<s, jhr'. Reigersberg Versluys, is zijn (bezitting moe. Dat wil zeggen het beta len van de belasting op deze bezit tin Hij heeft daarom een bord doen aan slaan, waarop staat: TT,v„.XTOTrD^ LANDGOED ZWALUWENBURG. Wordt gratis gemeubeld ter bewoning aangeboden tegen vergoeding Perso- neele Belasting Men kan voor niets kasteelheer zijn, als men de be'asting wil betalen. Vroeger was zoo'n landgoed voor de geheele buurt een bron van welvaart- Die dagen zijn voorbij. Leeg staat het en geen vroolijke klanken klinken in de weidsche vertrekken. Het is voorbij. Hij, die nog lust heeft een zware be lasting te betalen, kan er voor niets wonen. Er zijn echter weinig gegadigden AANRIJDING. Donderdagavond had te Oosterwolde (Fr.) een vrij ernstig verkeersongeval plaats. Onge veer uit de richting Haule kwam per rij wiel aangereden ds. Van H., Geref. pre dikant te Gerkesklooster en diens echt- genoote, terwijl uit de tegenovergestel de richting een auto kwam bestuurd door den heer A. uit Leeuwarden. Door tot nog toe onbekende oorzaak werd ds. Van H. door deze auto aange reden en tegen den grond gesmakt, Dr. Stoel, die spoedig ter plaatse was, con stateerde een beenbreuk. EEN SPOOR IN WILDERVANK. De politie heeft te Wildervank het gelukkige moment gehad een boor te vinden, welke zeer wel mogelijk dienst heeft gedaan bij het forceeren van een brandkast. Na lang zoeken is het de po litie gelukt, den ijzerwinkel in Veen- dam te vinden, waarin de boor gekocht is. Tot zoover is dus het spoor goed. Vermoedelijk zal een van de in voorloo- pige hechtenis bevindende personen worden geconfronteerd met den ver- kooper van de boor. Als kooper is her kend 'n der zich in arrest bevindende personen, zekere B. te Wildervank, luitenant ter zee 2e kl. H. L. van Boven die als oudste aanwezig officier bij het uitbreken van de muiterij aan boord van de „De Zeven Provinciën" het comman do over het schip had. Luitenant Van Boven is de eenige die in verband met deze muiterij in Nederland terecht staat. Het is bovendien de laatste zaak welke zal worden behandeld. Luitenant Van Boven zal bij de be handeling voor den marinekrijgsraed worden bijgestaan door mr. J. de Vrieze uit Amsterdam, HET ITALIAANSCH-ABESSilNSCH CONFLICT Amerika houdt zich op de vlakte. Uit Washington wordt gemeld: In zijn antwoord-nota aan keizer Hai- lé Selassi naar aanleiding van de Abes- synische nota aan de regeering der Ver. Staten verklaart de Amerikaansche staatssecretaris Huil dat hij er op ver trouwt dat de beide bij het conflict be trokken staten aan hun verdragsver plichtingen zullen voldoen. Huil consta teerde dat het Italiaansch-Abessijnisch conflict op het oogenblik onderwoipen is aan een arbitrageprocedure die nog in gang is en hij hoopte dat spoedig een bevredigende regeling zou worden be reikt. In afwachting hiervan is er voor de Ver. Staten geen reden om in te grij pen of om zich met verwijzing naar het Kelloggpact naar Italië te wenden. WISSELKOERSEN. 5 Juli 6 Juli. Londen 7.27 1.26% Berlijn 59,23 59.20 Parijs 9,72 9.11% Brussel 24.79 24.17% Zwitserland 48.07 48.06 Kopenhagen 32,47 32.42% New-York 1.47 1.46% Donderdag 11 Juli 12 h bij wed, J, J. v. Overbeeke te Kapel- 1 e, namens best. Willem Anna- polder; de zinkw. en steenbest. verdediging onderz. oever Calm. Willem Annapolder enz. Zie Middelb. Crt. 26 Juni 1935. Naar wij vernemen is de Scheldebeker- zwemwedstrijd, welke hedenmiddag om 5 uur te Vlissingen zou plaats hebben, afgelast. Hij zal dit jaar niet meer plaats heb ben. KONINGIN EN PRINSES NAAR DEN „RUIGENHOEK". H.M. de Koningin en Prinses Juliana zijn voornemens om op 12 Juli a.s- naar den „Ruigenhoek" aan de Hollandsche kust te gaan. Het is de wensch van de Koningin om gedurende de geheele maand Juli den tijd van haar verblijf op den „Ruigenhoek" beschouwd te zien als den tijd welken H.M. anders in het buitenland pleegt door te brengen voor bet nemen van rust met uitzondering van wat de staatszaken betreft. OPZEGGING VAN HYPOTHECAIRE LEENINGEN. In de Vrijdag gehouden vergadering van het bestuur van den Ned. Bond van huis- en grondeigenaren en bouwonder nemers werden verscheidene mededee- lingen gedaan inzake plotselinge opzeg ging van hypothecaire leeningen door particuliere hypothecaire crediteuren, zulks blijkbaar in verband met de diver se plannen der regeering tot verlaging der vaste lasten. Het bestuur heeft bij den minister van justitie telegrafisch ten sterkste aangedrongen op spoedige re- geeringsmaatregelen. MILITAIR VLIEGTUIG IN INDIë IN ZEE GESTORT, u j waarnemer verdronken, rotl°réuïl is J?et marinewatervlieg- rl t A u* ^ostervaarwater nabij de tweede gasboei, u Soerabaj,a (Java) S'ft Een, Watkcrvli^tuig landde onmiddelhjk m de nabxjheid op het wa ter neer en t mocht gelukken den be stuurder van het neergestorte toestel den luitenant ter zee 2e kl. J. v J w® teren te redden. Hij bleek ernstigdoch niet levensgevaarlijk gewond. Het toe stel zonk spoedig. Hr. Ms. flottiljevaar- tuig „Soemba" is onmiddellijk ter bar ging van het vliegtuig uitgevaren. Jn net toestel zat als waarnemer de offi cier der marinereserve L. Pot, die met het toestel in de diepte verdween. V *pC A*eer Eot Was werkzaam bij de N. P. M. en diende bij de marinereserve. Later heeft de „Soemba" het vernield toestel, waarin de heer Pot bekneld zat, opgehaald. DE LAATSTE ZAAK VAN DE „DE ZEVEN PROVINCIËN". v *a; W1' v?rnemen zal op 31 Juli a.s. wordfnnKmrmJek1riigsraad te Den Helder worden behandeld de zaak tegen den plannen tof opheffing van Kaffendilke c.a» Overzicht van den gang van zaken sinds 1932. B. en W. van Goes hebben den Raad dier gemeente een overzicht doen toe komen van de onderhandelingen over de voorgenomen gemeentelijke grens wijzigingen van het begin af gevoerd. Wij ontleenen daaraan: 21 Mrt. De burgemeester en de di recteur van gemeentewerken van Goes bepleiten in een bespreking met den Commissaris der Koningin het belang van grenswijziging. 19 Apr. 1932. Te Middelburg heeft een conferentie v,an de gemeente-bestu ren van Goes en Kloetinge plaats, voor gezeten door den Commissaris der Ko ningin. De Commissaris deelt mede, dat Goes grensverlegging noodig heeft in verband met de geregeld voortgaande stadsuit breiding in oostelijke richting en legt er daarbij den nadruk op, dat gemqgnte Kloetinge haar landelijk karakter dient te behouden. De burgemeester van Goes legt een plan over, dat, wanneer het e.v. zou worden aangenomen, ongeveer 7'0 ha Kloetingsch grondgebied zou doen overgaan naar Goes. Spr. legt er daarbij den nadruk op, dat Goes het landelijk karakter van Kloetinge wil ontzien, maar ook, dat de bewoners van den Heernisseweg zich reeds geheel en al inwoners van Goes gevoelen, 't Is de bedoeling, een regeling te treffen, die beide gemeenten bevredigt. De burgemeester van Kloetinge meent, dat tegenover afstand van gebied door Kloetinge aan Goes, afstand van terri toir door Goes aan Kloetinge dien.t te 27 Mei 1932. Te Goes heeft een bespreking plaats tusschen de Colleges van B. en W. van Kloetinge en Goes. De burgemeester van Kloetinge deelt mede, dat B. en W. dier gemeente be reid zijn te bevorderen, dat een gebied, groot 35 ha van Kloetinge overgaat naar Goes, waartegenover dient te staan af stand door Goes aan Kloetinge van 30 ha aan de overzijde der spoorbaan en bovendien betaling v,an een som, groot f 57,500 door Goes aan Kloetinge. De directeur van gemeentewerken van Goes zet uiteen, dat de gevraagde üit- keering van een bedrag groot f 57,500 op een foutieve basis berust. 26 Oct. 1933. De burgemeester, de secretaris en de directeur v.an gemeente werken van Goes hebben een onderhoud met den minister van binnerilandsche zaken, waarin het belang van grenswij ziging tusschen Goes en Kloetinge wordt uiteen gezet. 2 Dec. 1933. B' en W. van Goes geven in een vergadering van Gedepu teerde Staten een uiteenzetting van hun wenschen met betrekking tot grenswij ziging met Kloetinge. Gevr.aagd wordt afstand van 70 ha. 30 Dec. 1933. - B. en W. van Goes deelen aan Ged. Staten mede, den eisch van afstand door Kloetinge aan Goes van pl.m. 70 ha terwille van een goede verstandhouding te willen laten vallen en genoegen te nemen met overdracht van 'n gebied van 52 ha, er daarbij' den nadruk op leggende, dat niet verder kan worden toegegeven, daar anders de ge- wenschte gebiedsuitbreiding alle betee- kenis zou verliezen. Door Kloetinge zijn twee plannen ingediend inzake afstand van het terrein door Goes aan Kloetinge tegenover afstand door Kloetinge aan Goes hetzij van 72 ha, hetzij van 52 ha, n.I. Eerste plan. Afstand door Goes aan Kloetinge van de terreinen, gelegen aan de overzijde der spoorbaan en be grensd door den Kloetingschen weg, den Poelweg en een lijn, getrokken van den Poelweg naar den 's-Gravenpolderschen weg. Dit gebied zou bevatten alle gebou wen aan den Kloetingschen weg, dus met inbegrip van den watertoren, het R.K. ziekenhuis en de huizen bewoond door de heeren Fransen van de Putte, Pilaar, Van Baak enz., zoomede de ach terliggende terreinen. Tweede plan. Afstand door Goes aan Kloetinge van de terreinen van den watertoren, het R.K. ziekenhuis, het woonhuis van den heer Fransen van de Putte enz., doch niet dat, waarop zich de woningen der heeren Van Baak en Pilaar bevinden. Volgens het eerste plan van Kloetinge zou die gemeente aan Goes wegens der- ving van inkomsten hebben te vergoe- j den 143.169 en volgens 't tweede plan j 44.087. 9 Nov. 1934. Er heeft te Middelburg plaats een conferentie tusschen Ged. Staten en de Colleges van B. en W. der gemeenten Goes, Kloetinge, Kattendijke, Kapelle, Wemeldinge, Wolphaartsdijk en Schore, waarin door Ged. Staten mede- deeling wordt gedaan van een door hen samengesteld plan van verschillende grenswijzigingen met opheffing van de I gemeente Kattendijke en verdeeling van J haar gebied onder Kloetinge, Wol- phaartsdijk en Goes met afstand tevens van haar gebied onder Kloetinge aan Goes enz. Volgens dit plan zou behalve het ge vraagde aan Goes toevallen het terrein, gelegen tusschen den Kloetingschen weg en de spoorbaan, doch begrensd door een lijn, loopende achter langs de wo ningen aan de Buijs Ballotstraat. Op dit terrein bevinden zich o.m. de woonhui zen van de heeren Smit, Witkam en Van den Bosch zoomede dat, hetwelk eigendom is van mevr. wed. Kakebeeke. Door Goes wordt bepleit het belang van zeggenschap over zijn haven tot aan de Schelde. 17 Nov. 1934. Naar aanleiding van de bespreking van 9 Nov. berichten B. en W. van Goes aan B. en W. van Kloe tinge, voornemens te zijn om aan Ged. Staten het volgende voorstel te doen: a. het dorp Wilhelminadorp met een strook terrein aan weerskanten der ha ven worden toegewezen aan Goes; b. aangezien hier een flinke compen satie ten opzichte van Kloetinge tegen over behoort tes taan, wordt het vol gende voorgesteld: I. Kloetinge behoudt het grondgebied, gelegen tusschen den ouden Kloeting schen weg, de spoorbaan en de achter zijde der huizen aan de Buijs Ballot straat; II. Kloetinge krijgt bovendien het tot Goes behoorende gebied, gelegen tus schen den Kloetingschen weg en de spoorbaan. 19 Nov. B. en W. van Kloetinge be richten aan B. en W. van Goes, met dit voorstel accoord te gaan. 4 Febr. 1935. Te Goes heeft een conferentie plaats tusschen een commis sie uit Ged. Staten met B. en W. van Goes. De commissie deelt hierbij mede, dat Ged. Staten zich zeer waarschijnlijk met 't gedane voorstel met zulken kunnen vereenigen, zulks op grond van het feit, dat Wilhelminadorp een plattelandska rakter draagt en daarom niet met een stedelijke gemeente moet worden samen gevoegd. Hiertegen wordt van de zijde van B. en W. aangevoerd, dat de bewo ners van Wilhelminadorp meer aange wezen zijn op Goes dan op Kloetinge en dat Goes weliswaar een stedelijk, doch niet een grootstedelijk karakter heeft; het is een z.g. plattelandsstad. Voor Goes is er veel aan gelegen, algeheele zeggenschap te verkrijgen over de ha ven en het daaraan grenzende gebied, zoomede uitbreiding met 72 ha aan de zijde van Kloetinge, zoo zeer zelfs, d,at het er een offer voor over heeft in den vorm van afstand van gebied, dat steeds Goes is geweest, aan Kloetinge. 18 Maart 1935. Te Middelburg heef t conferentie plaats tusschen den zoeken de meening van den Raad en van de commissie bedoeld in art. 158 der Gemeentewet, in te winnen met be trekking tot het thans door hen samen gestelde plan van grenswijziging. doorzitten bij wielrijden en stukgeloo- pen huid, of wanneer U last hebt van pijnlijke, branderige, of stukgeloopen voeten, zijn Purol en Purolpoeder de meest afdoende middelen daarvoor. in doozen vanaf 30 ct. met gratis busje Purolpoeder ter kennismaking. Verkrijgb. bij Apothekers en Drogisten. (Ingez. Med.) LASTERPRAATJES. Geachte Redactie, Mij is ter oore gekomen, dat mijn eer en goede naam door sommigen wordt belasterd in verband met de verduiste ring door zekeren „L." te Haarlem. Ik deel bij deze mede dat die zekere ,,L". niet Lagas is, dat ik nog steeds én aan het publiek én de N. S. mijn besten krachten wijd. Ik hoop dat de menschen d:e de praatjes hebben rondgestrooid, het hunne er toe zullen bijdragen, dat ze zoo gauw mogelijk de wereld uit komen. Bij voorbaat mijn dank. Hoogachtend, P, C. Lagas, Ipenrodestraat 2, Haarlem (vroeger te Middelburg). een Commissaris der Koningin, de commissie uit Ged. Staten en de colleges van B. en W. van Kloetinge en Goes, waarbij tenslotte algeheele overeenstemming wordt verkregen aangaande grenswijzi ging (annex opheffing der gem. Katten dijke) op de volgende punten: a. Goes ontvangt ongeveer 200 ha grondgebied, gelegen in den Wilhelmi napolder; b. het geheele ten Noorden daarvan gelegen gebied dus met inbegrip van de haven komt aan Kloetinge; c. Kloetinge staat aan Goes af onge veer 52 ha gebied aan de Oostzijde van Goes; d. afstand van grondgebied door Goes aan Kloetinge heeft niet plaats. Het thans tot Kloetinge behoorende gebied tus schen den Kloetingschen weg en de spoorbaan blijft aan Kloetinge. 16 Apr. 1935. De heeren H. A. Han- ken, J. J. de Jonge, H. Snoek en H. Jon kers richten een verzoek tot Ged. Sta ten om in het belang van de zwemsport, een gedeelte grondgebied aan het Sas aan Goes toe te wijzen; de haven met de boorden zal dit gebied moeten ver binden met Goes. 24 Apr. 1935. De commissie uit Ged. Staten deelt in een onderhoud met B. en W. van Goes mede, dat eerstge noemd College bereid is, aan het ver zoek der heeren Hanken c.s. te voldoen. Van de zijde van B. en W. wordt aan gedrongen op eenige uitbreiding van het terrein aan het Sas. 3 Mei/6 Juni 1935. Ged. Staten ver- Goes. Bevallen: W. van Dullemen, geb. Kik, d. Ondertrouwd: L. J. Polfliet, jm. 23 j. en J. L. Lindenberg, jd. 19 j- Getrouwd: P. C. Korstanje jm- 34 j. en H. L. van den Berge jd. 32 j., J. van Zweden jm. 29 j. en C. Hillebrand jd. 30 j., J. Bruel jm. 21 j. en C. Zwartepoorte jd. 18 j. Overleden: W- Ventevogel 52 j. echt nenoote van W. Janson. Zoutelande- Over de maand Juni. Bevallen: A. Flipse, geb. Bommeljé, z„ P. Koppejan, geb. de Wolf, d. Overleden: L- de Visser, 52 j., echtg. van L. Meyers. Gehuwd: J. Koppejan, 31 j. jm. en I Sturm, 26 j. jd- 's Heer Arendskerke, Over de maand Juni- Getrouwd: J. Krijger, 26 j. jm. en J Goedegebure, 23 j. jd., G. de Hond, 23 j jm. en K. Tholenaaar, 25 j. jd-, A- de Leeuw, 28 j, jm. en C. J- de Bruijn, 25 j jd., G. J. de Kooning, 27 j. jm- en J. J Adriaenssens, 24 j. jd., D. J. Hubregtse 23 j. jm. en L. Breeweg, 20 j. jd., G. de Koeijer, 25 j. jm. en C. Slabbekoorn, 28 j- jd. Bevallen: E. Meulbroek, geb- Dekker d„ A. de Jonge, geb. Martens, d., M Vermeule, geb. Vos, d., D- Nieuwenhuij ge, geb. Zuidijk, z„ J. Jansens, geb Scheele, z-, H. Harinck, geb. Wagenaar z., P. J. de Schipper, geb. Lindenbergh z., C. L- Vreeke, geb. Hoondert, z., C J. de Hamer, geb, Kusse, z. Overleden: M. Imanse, 94 j., wedn. v P. Coossen, C. van den Broeke, 61 j. echtgen. van S. Weststrate, G- op 't Hof 75 j„ wedn. van C. Paardekooper, J, Speijkers, 29 j-, echtgen. van J. de Bue (D.Z. 's-Heer Abtskerke. Getrouwd: W. A. van Baaien jm. 28 j. te Heinkenszand en P. van de Vrie jd. 25 j. Bevallen: J. J, A. de Koster geb Imbens d. Overleden: T. Korstanje 56 j., geh met A. Oudendijk. (D.Z.) IJerseke. Van 29 Juni6 Juli. Getrouwd: J- de Witte 23 j. jm. en J Nieuwenhuize 22 j, jd. Bevallen: J. C. Zondervan, geb. Ni kerk, z., F- S. Meijaard, geb. van Stee, d Overleden: J. Bom 65 j. echtg, van S C- Kroon- (LC. Kapelle. Ondertrouwd: J, Stevense, 28 j- jm. te Schore en P- Korstanje, 24 j. jd. Getrouwd: J. de Jager, 27 j. jm- te Kattendijke en M, Burger, 27 j. jm„ D Meijer, 28 j- jm. te Schore en J. J- Slab bekoom, 25 j. jd. Bevallen: J. van Hoorn, geb- Zuijcl wegt, z., G. Kosten, geb- Heijstek, z J. Louisse, geb. van Oosten, z.. G- van Iwaarden, geb. Weststrate, z. Overleden: J- van Weele, 80 j,, P Mesu, 78 j-, wed. van L. Kodde, M Glas, 68 j„ wed. van H- van de Vrie. (D.Z KruiniBgen. Van 27 Juni4 Juli. Bevallen: A. G. Lindenbergh, geb Meijer, d- Overleden; B- Schrier 68 j. wed. v. P. Feijtel. Getrouwd: F- van den Boomgaard 24 jm. te IJerseke en N. S- der Maas 21 j. jd. Ondertrouwd: A- den Boer 20 j. jm- jm. en M. Schouwenaar 22 j. jd. (LC Nisse. Getrouwd: B. H,arinck jm. 30 j. te s-Heer Abtskerke en C. J. van Liere jd. 28 j.M. Paardekooper jm. 26 j. te Kloetinge en S. Bos jd. 25 j. (D.Z.) Rilland-Bath. Over de maand Juni. Getrouwd: A- Blok 21 j. jm. en M. J. ïversdijk 22 j- jd., C. M. van de Griek 24 j. jm. en L. L. Baas 23 j. jd. Overleden: P- Ruster 86 j. wedn. v. P- Abrahamse. (I.C Wemeldinge. Van 28 Juni4 Juli. Ondertrouwd: A- van den Broeke 26 j. jm. en M. Schouwenaar 22 j. jd (.C Breskens. Van 2 tot 18 Juni. Getrouwd: P. A. Verhage jm. 21 j. en N. L. J. van Hanegem jd. 21 j. Bevallen: E. M. de Kruijter geb. Mookhoek z.; C. W. M, de Meester geb. Bondewel d. Oeverleden: P. M. de Kruijter jd. 33 j. (B.C.) Groede- Over de maanden Mei en Juni. Getrouwd.' P, J. van Leeuwe, 22 j. jm. en E- M>. de Martelaere, 23 j. jd., I. W van de Vijver, 27 j. jm. en A. J. Donze, 25 j. jd-, D. A- Dierings, 31 j. jm. en E. A. Bentschap Knook, 27 j. jd„ J. A- van de Wege, 20 j. jm- en J. N. van der Werff, 16 j. jd„ J. J- Ras, 21 j. jm. en M. L, Lamote, 18 j. jd„ A. J. Schelfaut, 26 j. jm. en C. M. van Poucke, 28 j. jd-, J. Lauret, 28 j. jm- en S. Datthijn, 25 j. jd. Bevallen: P. M. van der Hooft, geb. Beerens, z., J- W. van de Wege, geb. van der Werff, z. Overleden: M. Verschage, 78 jaar, wed. van W. van de Luijster, S. Marsilje, 76 j. wed. van J. Hoevenaegel, J. L. Boo ne, 72 j., wedn. van E. de Klerck, P- Proovoost, 41 j, z. van A- Proovoost en C. Cornelis, A- S. Maat, ,33 j„ echtgen. van J. J. de Jongek (B.C Nieuwvliet. Van 16 April14 Juni. Bevallen: C. J. Bentschap Knook, geb. Michielsen, d„ D. C- van der Lijcke, geb. Fremouw, z- M. S. Dubois, geb. Pijck, z. Getrouwd: J. Adriaansen, 24 j. jm. en J'. M. Fenijn, 22 j. jd. Overleden: S- Lucieer, 62 j. echtgen. van J- van Melle, Iz. van Melle, 82 j. jd., A van Lare, 55 j. wed. van H. Legrand- (B.C.) IJzendijke. Van 1 tot 30 Juni. Getrouwd: J. Ekkebus jm. 24 j. en P. Chr. Gillis jd. 24 j.; J. J. de Vulder jm. 24 j. en C. L. Swartelé jd. 21 j.; Jac. van Cadsand jm. 26 j. en S. W. G. van Hee jd. 22 j. Bevallen: R. van Hevele geb. de Smet d.; H. M. Rozemeijer geb. Hoogschuur z. Overleden: P. Kaijser 43 j. echtgen. van P. de Poorter. (IJz.) Middelburg, 5 Juli. Op de veiling deden: spinazie 25 c„ postelein 15 c-, peulen 34 c., wagenaarsboonen 22 25 c., suikerboonen 3032 c., stok- snijboonen 1828 c„ stamsnijboonen 18 20 c., stokprincessenboonen 2830 c„ stamprincessenboonen 2226 c., dop erwten 312 c-, capcijners 912 c., al les per kg, kunne 6—7 c-, peterselie 11 15 c„ beide per chip, peën 23 c., kro ten 13 c„ selderie 0,52,5 c„ rabarber 13 c„ radijs 1 c-, uien 34 c-, sjalot ten 34 c„ alles per bos, savoye kooi 1,52,5 c., roode kool 5 c., bloemkool 112 c., andijvie 12,5 c-, kropsla 1 1,5 c-, witte komkommers 15 c„ groene idem 13 c., alles per stuk, bloemen: anjelieren 13 c„ lathyrus 12 c„ lelies 38 c-, dhalia 3 c., gladiolen 14 c., goudsbloemen 1 c-, duizendschoon 3 c„ godethia 3 c., margrieten 5 c., alles per bos; begonia 23 c„ géraniums 6 c„ cactus 36 c-, lobelia 1 c., fuchsia 5 c-, alles per stuk. Middelburg, 6 Juli. Fruitveiling: aardbeien 517 c„ roode bessen 514 c., frambozen 1028 c., witte bessen 1725 c„ tomaten 29 c., frankentha- ler 5771 c., witte kruisbessen 12 c gele kruisbessen 1016 c., alles per kg, meloenen 1029 c-, perziken 28 c„ alles per stuk. Middelburg, 6 Juli. Exportveiling. Aardappels le soort f 5,505,60, poters le soort f 3,803,90, poters 2e soort f 1,70, Aardbeien 515, alles per 100 kg. Leeuwarden, 6 Juli, De commis.- sie-noteering voor Nederlandsche boter is gister vastgesteld op 43 cent. De heffing op boter en de vervoer- vergunning voor buitenlandsche boter is voor de volgende week weder vastge steld op f 1.

Middelburgsche Courant | 1935 | | pagina 3