BUITENLAND, MARKTBERICHTEN. De verbanning der Habsburgers opgeheven. FRANKRIJK. DUITSCHLAND. ITALIë. BALKAN. EGYPTE. VER. STATEN. JAPAN. MGEZffiüOËÜ SitUUtA. BURfiF&iMKE van een hunner kinderen. Te Leimui- den werd hun wagen aangereden door een vrachtauto. Hoewel de wagen te water geraakte, kon het echtpaar wor den gered en met een andere auto wer den beiden naar W'oubrugge terugge bracht. Bij aankomst aldaar moest echter me dische hulp worden ingeroepen, omdat man en vrouw zich onwel gevoelden, He vrouw bleek er het ergste aan toe te zijn en haar toestand verergerde zoo, dat zij enkele uren nadien overleed. De toestand van den man is naar om standigheden redelijk wel. De zoo tragisch verstoorde bruiloft werd afgelast, OPLICHTER GEPAKT. De ge- meente-politie te Boxtel heeft thans een eind gemaakt aan de geraffineerde op- lichterspraktijken van een zekeren A. aldaar, die er zijn beroep van maakte in diverse kloosters gratis logies te krij gen, meldt het „Hgz.". Hij verschafte zich eenige introductiebrieven, welke hij zelf geschreven en onderteekend had piet namen van vooraanstaande geeste lijken. In deze brieven werd dan verzocht den jongeman in het klooster op te ne men, daar hij werkelijk roeping voor het kloosterleven gevoelde. De brief ging al tijd vergezeld van een groot aantal ge tuigschriften, waarin over het gedrag van den jongen, niets dan lof werd ge zegd. Deze getuigschriften waren onder teekend met namen van vooraanstaande personen. Ook deze getuigschriften wa ren door den jongeman zelf geschreven en de handteékeningen eveneens, zoo dat de jongeman behalve aan oplichting zich ook nog heeft schuldig gemaakt aan valschheid in geschrifte. Na een lang durig verhoor bekende A. zich aan op lichting en valschheid in geschrifte te hebben schuldig gemaakt. Voor het kloosterleven voelde hij niets, alleen wilde hij gratis in de kloosters logeeren. Hij is aan de Justitie te 's-Hertogen- bosch uitgeleverd en in het Huis van Bewaring ingesloten. MOORDAANSLAG. Dinsdagmid dag is de bejaarde Van L. op den Kaal heidersteenweg te Kerkerade nabij zijn woning aangevallen door zekeren S., wonende te Heererbaan. Zonder een woord te zeggen trok S. een mes en bracht zijn slachtoffer een zestal steken toe, waarbij vier in den rug en twee in de arm. Hevig bloedend zakte L. in elkaar en werd zijn woning binnengedragen. Hoe wel de verwondingen van ernstigen aard zijn was de toestand Van L. heden tamelijk goed. De dader is in arrest ge steld. BIJ HET ZWEMMEN VERDRON KEN. Gisteravond is de 18 jarige A. S. uit de Waalstraat te Groningen, die niet voldoende kon zwemmen, Sn de badinrichting Noorddijk onder Gronin gen, verdronken. Zijn kleeren werden hedenmorgen in een van de badkamer tjes van de zweminrichting gevonden. Het lijk was om 12 uur vanochtend nog met opgehaald. MEISJE DOOR HONDEN AANGE VALLEN, Toen het 10-jarig meisje D. de H. door een brandgang op het Floresplein te Groningen liep, werd zij aangevallen door twee honden, die uit een hok waren losgebroken, 't Kind werd deerlijk toegetakeld en zoo danig in het bovenbeen gebeten d,at ope ratief ingrijpen noodzakelijk was. Zij is naar het ziekenhuis overgebracht. OUDE MOORDEN OP SUMATRA TOT KLAARHEID GEBRACHT, Eenigen tijd geleden werd een achttal inlanders te Redjang (Sumatra) veroor deeld tot gevangenisstraffen v,arieeren- de van 2 jaren tot levenslang wegens reeds in 1930 gepleegde moorden op gedroste contractanten. Sedert het optreden in Februari 1935 van den huldigen onderafdeelingschef van Redjang heeft deze een merkwaar dig groot aantal oude moord- en dief stalzaken, zonder uitzondering van vijt tot zes jaren of langer geleden, in be trekkelijk korten tijd tot klaarheid we ten te brengen. Bij het opsporen van gedroste Javaan- sche contractanten der verschillende cultuurondernemingen in het Redj.ang- sche kwam aan het licht dat ongeveer ze® iaar geleden een gedroste Javaan- sche contractant door een Redjanger zou zijn vermoord, omdat deze niet in staat was den Javaan loon voor ver richten landarbeid te betalen. De ver dachte werd gearresteerd en bleek in derdaad met hulp van 3 anderen den moord te hebben begaan, waarop ver- oordeehng door den grooten rapat te Tjoeroep volgde met respectievelijk 20 8, 2 en 2 jaren gevangenisstraf Deze strafzaak nu is de directe aan leiding geweest tot het aan het licht brengen van nog acht andere moordza ken uit diezelfde periode, alle gepleetfd op gedroste Javaansche contractanten Tegen onderdak en voeding vonden de zen d,an een schuilplaats bij de Redjan gers, voor wie zij tegen in uitzicht ge steld loon op de velden gingen werken. \adat deze arbeid voltooid was, were betaling geweigerd en ontdeed men zich op de koelbloedigste en wreedste wijze van de in alle opzichten weerloo ze Javanen. De hoofddader in de eerste, hierbo ven gemelde moordzaak, heeft na zei bekend te hebben een ander moorde n.aars-quartet en hun slachtoffer aange wezen. Deze werden op hun beurt ge arresteerd en bekenden inderdaad een soortgelijke misdaad onder dezelfde om standigheden te hebben gepleegd. Van wege de buitengewone wreedheid en 't volslagen gebrek aan eenig gevoel van berouw werden de twee hoofddaders door den grooten rapat te Tjoeroep tot levenslange gevangenisstraf veroor deeld, de beide andere mededaders respectievelijk tot 7 en 11 jaren gevan genisstraf. De activiteit v,an veldpolitie en gewestelijke recherché bracht nog meer moerdzaken aan het licht. Ongeveer 11 jaar geleden zou onder omstandigheden als hierboven geschetst een Javaansch contractant der onderneming Soeban Ajam door twee gebroeders, Redjan- gers, eveneens zijn vermoerd. Ook dit misdrijf kon worden berecht. De groote rechter veroordeelde hen en nog een medeplichtige respectievelijk tot 20, 15 en een jaar gevangenisstraf. Op gelijke wijze werd een dubbele roofmoordzaak op een Javaansch echt paar, eenige jaren geleden in de aan grenzende onderafdeeling Lebong ge pleegd, aangegeven. Deze is thans nog in onderzoek. Een der gestraften in de gevangenis te Kepahiang verklapte vervolgens vijf verschillende moordzaken op Javaan sche contractanten, een daarvan is in middels tot klaarheid gebracht. De dader in de laatste zaak verraad de op zijn beurt weer een anderen Red janger. Ook dit onderzoek is thans ge ëindigd. Bovendien werd nog een aantal oude diefstalzaken aangegeven, die nog in onderzoek zijn. Het bleek tevens noodzakelijk den adjunct-djaksa (Inlandsch officier van justitie), bij den landraad te Kepahiang te schorsen en een strafvervolging te- p'en hem in te stellen. Hij wordt ver dacht van het eigenmachtig deponeeren van een strafzaak en andere ontoelaat bare handelingen in zijn hoedanigheid gepleegd. Ex-keizerin Zita en haar zoon Otto zullen naar Oostenrijk mo gen terugkeeren. Naar uit Weenen wordt gemeld, heeft de Oostenrijksche regeering het opzien barende besluit genomen, de wet van 1919, waarbij den Habsburgers het ver blijf in Oostenrijk is ontzegd, gedeelte lijk op te heffen. De bezittingen der Habsburgsche dynastie, voorzoover die nawijsbaar privaateigendom zijn, zullen worden teruggegeven. Dit beteekent, dat ex-keizerin Zita en haar zoon Otto, zich weer in Oostenrijk zullen mogen vesti gen. Men weet, dat er sinds den moord op Dondskanselier Dollfuss, nu bijna een jaar geleden, herhaaldelijk sprake is ge weest van een herstel der Habs- burgsche monarchie (alleen in Oosten rijk dan natuurlijk). Tegen zulk een restauratie zijn diverse landen, vooral Tsjecho-Slovakije en Zuid-Slavië echter ten stelligste x gekant. Deze tan den, geheel of gedeeltelijk uit de vroe gere Donau-monarchie voortgekomen vreezen n.L, dat een hernieuwd bewind der Habsburgsche dynastie een tendenz tot gedeeltelijke restauratie van het voormalige keizerrijk in het leven zou kunnen roepen. Het lijdt daarom geen twijfel dat de opheffing van de verbanning der Habs burgers in Tsjecho-Slovakije en Zuid- Slavië een zeer onaangenamen indruk zal maken. Al beteekent een terugkeer van ex-keizerin Zita en Otto naar Oostenrijk nog geenszins, dat Otto bin nenkort op dfen Oostenrijkschen troon zal komen, een stap in die richting mag men er.zeer zeker in zien. In de breedé lagen van het Oostenrijksche volk is de gedachte van het herstel der Habsbur gers zeer levendig. De propaganda voor de restauratie zal clan ook ten zeerste bevorderd worden door hun event'u- eelen terugkeer. In Duitschland zal men de tijding van de opheffing der verbanning met zeer gemengde gevoelens ontvangen hebben. Als prins Otto op den Oostenrijkschen troon kwam, wa§ de kans op een inlij ving van Oostenrijk bij Duitschland ver moedelijk vrijwel verkeken. In verband met het besluit der Oos tenrijksche regeering duiken in ver schillende Italiaansche kringen opnieuw de oude geruchten op omtrent een voor genomen verloving van aartshertog Ot to van Habsburg met Prinses Maria, jongste dochter van koning Victor Em manuel van Italië. ENGELAND EN HET ITALIAANSCH ABESSIJNSCH CONFLICT. Het Engelsche kabinet is gister in vol tallige zitting bijeeen geweest, ter be raadslaging o.a. van het Italiaansch Abessijnsch conflict- Of er bepaalde be sluiten genomen zijn, wordt niet gemeld, doch het laat geen twijfel, dat de Brit sche regeering alsnog zich tot het uiter ste in zal spannen, om een oorlog in Oost-Afrika te voorkomen. Vermoede lijk wil zij beproeven een gemeenschap pelijke actie met de Fransche regeering te bewerkstellingen. Het is echter zeer de vraag, of men daarnaar te Pat ijs ooren zal hebben. Naar verluidt, zou de Fransche regeering Italië maar het liefst de vrije hand laten, blijkbaar ondcrstel- lede, dat het geval vrijwel hopeloos is en men Mussolini niet tot het litarste dwars moet zitten. Dan kon nog veel meer onheil aangericht worden, De sterkte van het Abessijn- sche leger. De Abessijnsche minister v,an oorlog heeft verklaard, dat de legersterkte van Abessynië op het oogenblik 350,000 man bedraagt. Zou het land echter tot mobi lisatie gedwongen worden, dan zou binnen 1530 dagen 900,000 man op de been gebracht kunnen worden. De strijdmachten, die zoowel met moderne als met oudere w.apenen uitgerust wa ren, hebben in den laatsten tijd een opleiding in overeenstemming met een moderne wijze van oorlogsvoering ont vangen. DE WERELDHANDEL IN 1934. De afdeeling voor economische stu diën van den Volkenbond heeft een al gemeen overzicht gepubliceerd over den wereldhandel in 1934. Volgens dit over zicht is de omvang van den wereldhan del in hoeveelheden gestegen met 3 (vergeleken met 2 in het voorafgaan de jaar) en heeft een niveau bereikt, dat ligt op 77.5 van dat van 1929. De herleving van de handelsactiviteit sedert 1932 is zeer onregelmatig. De re cente ontwikkeling van den Europee- schen handel, die meer dan de helft van den wereldhandel omvat, was ongunstig vergeleken met de ontwikkeling van den handel in andere werelddeelen. Van 1932 tot 1934 is de in Europa ingevoer de hoeveelheid goederen teruggeioopen met 2.6 terwijl bij de andere wereld deelen een toeneming geconstateerd wordt van 14 In denzelfden tijd is de Europeesche uitvoer gestegen met 2.4 terwijl die van de andere werelddee len gestegen is met 7 De verhoog'iug in uitvoerho\eveelheid in den wereld handel is dus in hoofdzaak te danken aan den buitenlandschen handel van de niet-Europeesche werelddeelen. De Ver. Staten en Groot-Brittanuië hebben in 1934 een stijging weten ie boeken in hun aandeel aan den wereld export. De invoer in Groot-Brittannië in 1934 was ruim 100 grooter dan de invoer in de Ver. Staten. Duitschland en Italië hebben in 1934 een stijging te zien gegeven van hun in voer. De waarde van den Duitschen ex port was echter gedaald met 16 die van den Italiaanschen uitvoer met 14 Frankrijk heeft zijn invoer door con- tingenteering verminderd. Zijn export daarentegen heeft geprofiteerd van den achteruitgang van den Duitschhen ex port, en van de mindere concurrentie kracht van Duitschland. Een glazen hoed, Bij wedrennen op Longchamp bij Parijs is een pseudo- elegante dame opgemerkt, wier hoed van een kristallen rand voorzien was. Ze ondervond het gevaar hiervan, toen deze rand als een brandglas begon te werken. De fortuinlijke kleermaker. Den dag voor de Grand-prix te Parijs, dit jaar door de Sweepstake tot nieuwen luister gebracht, bood iemand een Pa- rijschen kleermaker 65,000 frank voor de helft van zijn biljet. Neen, antwoordde deze, ik heb met de laatste trekking frs. 300.000 bij de staatsloterij gewonnen, ik heb geluk en houd alles. Hij had gelijk, want met de Sweep stake won hij opnieuw. En de Figaro vertelt, dat hij na den ren naar den oefenmeester van het winnende paard liep en hem zei: Meneer Lucien Robert, voor uw leven hebt u bij mij recht op twee pak ken kosteloos per jaar. Hitler geeft een diner ter eere van Beek. Rijkskanselier Hitier gaf Woensdagavond te zijnen huize een di ner ter eere van den thans te Berlijn vertoevenden Poolschen minister van buitenlandsche zaken, Beek, en diens echtgenoote. Hierbij zaten o.a. ook aan de Poolsche ambassadeur Lipski, de Duitsche ambas sadeur in Warschau, von Moltke, en lal van vooraanstaande persoonlijkheden uit het Duitsche politieke leven, onder wie diverse leden der rijksregeering met hunne dames- Na afloop had een concert plaats. Zwaar onweer. Boven Biberach (Z Duitschland) en omstreken heeft Woens dagmiddag een zwaar onweer gewoed, dat gepaard ging met wolkbreukachtige regens en zwaren hagelslag- Vooral de Zuidelijk gelegen plaatsen, Ringschnait en Schweinhausen werden geteisterd, Boomen werden ontworteld, beken tra den over groote oppervlakten buiten de oevers. Een oude historische molen werd door den bliksem getroffen en brandde af. Het Riss-dal werd tengevol ge van de ontzaglijke watermassa's in een groot meer herschapen, zoodat ieder verkeer onmogelijk werd. Welkom thuis. Thomas Gueters mann, die een groote liefhebberij in zweefvliegen heeft, klom dezer dagen te Gunzenlaufen in Zuid-Beieren op een berg, om vandaar uit zijn verlangen naar een prachtige zweefvlucht eens te gaan botvieren. Hij startte volgens de regelen de: kunst, doch zat al spoedig midden in den mist. Welbewust van de dingen, die hem daardoor konden overkomen, hield hij zijn vliegtuig zoo lang als maar mogelijk was in de lucht, onderwijl zoekend naar een plaats, waar hij landen kon, echter tevergeefs. Plotseling doemde een groot zwart ding voor het vliegtuig op. Guetersmann slaagde er in zijn machine er boven op te zetten, zonder den vogel en zichzelf te beschadigen. Thomas stapte uit en constateerde, dat hij op een dak van een huis zat; hij constateerde nog meer: hij zat n-1- op het dak van zijn eigen huis, Nog meer slachtoffers van de hitte. De hitte in het Noorden van Italië heeft nog meer slachtoffers gemaakt. Gisteren zijn negentien personen, voor namelijk bij den oogst werkzame 'landar beiders, ten gevolge van zonnesteek overleden. EEN VOORSTEL OM VENIZELOS VOGELVRIJ TE VERKLAREN. Het lid van de Grieksche Nationale vergadering, Moschoulas, heeft een voorstel ingediend waarin hij uiteenzet dat het noodzakelijk is dat de oud ministerpresident Venizelos, de leider van den jongsten opstand in Grieken- and, het doodvonnis waartoe hij bij ver stek is veroordeeld, niet ontgaat. Hij stelt daarom voor een bedrag van 1 mil- ioen drachmen uit te loven voor een ieder die Venizelos ter dood brengt, Twee-en-twintig menschen .verdron ken. Een bark met ruim 50 personen aan boord, die bij Lux or de Nijl wilde oversteken, sloeg midden in den stroom om. Van de opvarenden zijn 22 personen verdronken. UITBREIDING VAN DE VLOOT. De Amerikaansche regeering heeft plannen laten ontwerpen voor den boiiw van nieuwe groote slagschepen. De ma rine-medewerker van de Daily Telegraph (een Engelsch blad) verneemt dat deze nieuwe stagschepen aan gevechtssterk te alle tot nog toe bestaande oorlogs schepen zullen overtreffen en in het bijzonder de schepen uit de Nelson- klasse, de sterkste Britsche slagsche pen in de schaduw zullen stellen. Ter wijl de „Nelson" met 9 kanonnen van zwaar kaliber is uitgerust zullen de Amerikaansche slagschepen bewapend zijn met 12 kanonnen v,an hetzelfde ka liber, doch van grootere draagwijdte Bovendien zullen nog verscheidene lich tere kanonnen deel van de bewapening der schepen uitmaken. Terwijl de grootste tot nog toe in dienst zijnde Amerikaansche slagsche pen een brandstoffenvoorraad van 4570 ton konden opnemen, zal het nieuwe type tanks voor ongeveer 7000 ton be zitten, wat een ononderbroken reis om de wereld mogelijk maakt. Deze slag schepen zullen in staat zijn in geval van een oorlog, die wordt uitgevochten op grooten afstand van de Amerikaansche kust, als „drijvend steunpunt" dienst te doen. De kosten van deze schepen worden op 12 millioen pond per schip ger,aamd, terwijl de kosten van een schip in de Nelson-klasse ruim 6 millioen pond ster ling bedragen. Bankroovers met machine-geweren. Gisteren hebben zes bandieten, die met twee machinegeweren gewapend waren, een aanval gedaan op het filiaal van de Merchants National Bank in het stadje Dunkirk in den staat New-York. De bandieten roofden 20,000 dollar en wis ten zonder te worden herkend te ont komen. Alvorens de roovers het bankgebouw betraden hadden zij de straat voor het gebouw met hun machinegeweervuur van Voorbijgangers gezuiverd. Spoorwegramp. Gisteravond zijn nabij Pleasant Grove in den staat Utah een vrachttrein uit Denver en een vrachttrein van de Rio Grande Western Rlw. met elkaar in botsing gekomen Een groot aantal wagens werd in elkaar gedrukt en vernield. Vijf man werden gedood en verscheidenen gewond. DE AANVARING IN DE JAPANSCHE ZEE. 118 dooden en 81 vermisten, Uit Tokio wordt gemeld, dat bij de aanvaring in de Japansche Zee tusschen het Japansche toeristenschip „Midori Maroe" en het vrachtschip „Senzan Ma- roe", volgens de tot nu toe ontvangen berichten 118 menschen om het leven zijn gekomen. Viji-en-zeventig passagiers en zes leden der bemanning van het gezonken s.s. „Midori Maroe" worden vermist De pogingen om hen nog te vinden zijn opgegeven. Over de ramp wordt nader gemeld dat de „Midori Maroe" bij de aanvaring tot de waterlijn werd opengescheurd De voorsteven van de Senzan M,aroe drong tot in de machinekamer van het andere schip door. Daar de Senzan Ma roe zelf niet van beteekenis was be schadigd, werden onmiddellijk reddings booten uitgebracht, terwijl- ook tal van visschersschuiten, die zich in de buur bevonden, reddingspogingen deden en naar drenkelingen zochten. Ondanks de spoedige hulp zijn echter ruim 200 menschen om 't leven geko men. DE BEZUINIGING OP ONDERWIJS. (n- s.) Misschien is het voor sommige ouders niet overbodig, er op te wijzen, dat door de Memorie van Antwoord de toekomst van de onderwijzersopleiding en van de pasgeslaagden er minder som ber uit is gaan zien: „geen uitsterving" van kweekscholen, geen instituut kwe keling-met-akte". (Wel zullen verschil lende kweekscholen opgeheven worden, Sept. 1936; maar deze opheffing zou olgens 't oorspronkelijk plan met de uitsterving" gepaard gaan: na de „uit sterving" zouden verscheiden scholen niet herleven.) Tevens mag nog wel eens gezegd wor den, dat het Mulo-diploma niet abso- uut vereist is voor toelating. De kweek scholen hebben het, recht, leerlingen aan te nemen op grond van een door de leraren afgenomen examen, dat op 't zelfde peil als t mulo-examen moet staan. K. Huizen ga. Middelburg- Dir. Chr. Kweekschool. BEGRAFENIS VERKEERS SLACHTOFFERS. Dinsdag was ik getuige van de droe ie plechtigheid, van de verkeersslachtoffers te Aagtekerke. Op de éérste klas begraafplaats ston den vele menschen de komst van de droeve stoet af te wachten, ten einde den doode de laatste eer te bewijzen- Daar viel mij en vele anderen iets vrese lijks op, wat in de grootste steden niet voorkomt, zag men hier. In de kuil zien de, keek men tegen eenige op elkaar ge stapelde kisten aan, bijna al e aanwezigen uitten hierover hun ontevredenheid. Waarom zoo vroeg men zich af, daar voor géén planken gezet of een kleed gehangen, het lijkt we zoo zeide men of het van den armen gaat, (dan zou het trouwens mijnsinziens nog niet pas selijk zijn.) Dan nog dit, een van de grafbedienden stond bij de geopende groeve, terwijl reeds familie van den- overledene aan wezig was, lustig zijn sigaartje te rooken. Uit het aanwezige publiek gingen dan ook vele stemmen op, die zich afvroe gen. Is dit wel plechtig? Het is te hopen, dat eenige contro'e hierin verandering zal kunnen brengen, ieder voele zijn eigen leed. J. S- Koudekerke. Ondertrouwd: L. van Keulen, 44 j. en C. Flipse, 43 j. J. A. van Boven, 30 j. en E. Minderhoud. 28 j. A. van de Kop, 35 j. en A. F. Wunderl, 21 j. Getrouwd: J. Brasser 22 j. en M. Koo- le, 20 j. Bevallen: T. E. Flipse, geb. Marteijn, d. H. Maas, geb. Bassie, z S. Kluijfhout, geb. Reijnierse, z. E. Dek ker, geb. Maljaars, d. Overleden: A. T. Klap, 63 j, vrouw van S. Maartense. N. P. Zandee, 27 j„ vrouw van A. J, de Wit. (V. C.) Serooskerke (W.). Over de maand Juni. Bevallen: A. Jobse, geb. Lobbezoo, d- Overleden: J. J. Coppoolse oud 69 j. echtgen. van P. Kodde- Getrouwd: C. van de Putte 33 j. jm. (van Middelburg) en M. Louwerse 27 j. jd. Ritthem. Over de maand Juni, Bevallen: Joha. Adra. Jaca. de Ru, geb Dronkers, d. Getrouwd: Adr. Osté 22 j. jm. en Corna. Kuzee 21 j. jd- Overleden: L. Wielemaker 44 j. vrouw van L. C. de Visser. Middelburg, 4 Juli. Aangevoerd door Walchersche boerinnen (officieele prijsnoteering): Boter f 0,8314. Eieren f 2,05. Eendeieren f 2. Kalkoeneieren f 4. Aangevoerd door handelaren: Boter f 0,81. Eieren f 1,95. Eendeieren f 2- Kalkoeneieren f 4. Particuliere prijs; opgegeven door den marktzetter der Z.L.M, Boter f 0,91. Eieren f 3. Eendeieren f 3. Opgegeven door de handelaren: Boter f 0,90, kipeieren f 2,90, eendeieren f 2,90. Middelburg, 4 Juli. Op de eier- veiling waren heden aangevoerd 29,000 stuks. Gew. witte kippeneieren 5052 kg f 1,50, 54—56 kg f 1,71, 56—58 kg f 1,87 1.92, 58—60 kg f 2,08—2,13, 60—62 kg f 2,20—2,27, 62—64 kg f 2,36—2,40. Bruine: 5860 kg f2,142,17, 6062 kg f 2,302,34. Eendeneieren f 2, Kal koeneieren f 2,50- Middelburg, 4 Juli. Op de fruit veiling deden: aardbeien 416 c-, fram kenthaler 4774 c., frambozen 2430 c„ tomaten A 58 c., B 69 c., C 4-5 c,, CC 3 c., roode bessen 515 c., alles per kg, perziken 27 c-, netmeloenen 35 c., beiden per stuk. Exportveiling: aardbeien 415 c., p. kg, aardappelen: gewone f 5,505,90, groffe f 4,80, poters I f 4,805, II f 4.

Middelburgsche Courant | 1935 | | pagina 3