KERKNIEUWS. LAATSTE BERICHTEN. LANDBOUW. BEURSTHERMQMETER van Woensdag. ONDERWIJS, BEURS- EN WISSELKOERSEN. ZUID-BEVEL». |EEUWS0M«¥lMNDEREf8 W.D. Provinciale Siaten van Zeeland. AMSTERDAM, 3 Juli. Het eerste getal is de vorige notee- ting, daarop volgt de officieele ootee- ring van heden- Ned- 31 1000-4 98%—99 Ned. 33 1000-4 98%—99%. Ned- 34 1000-4 98%—99%. Certificaten-3 82%82%. O. Indie 34 1000-4 96%—96%. Denemarken Ob lig- 1926-5 79%80%. Duitschl. 100-7 16%—16%. Engeland 1960-90 4 72%—72%. Zwitserl. oblig. '24-5 97% Zwitserl. Staatssp- 1927-4% 95% Amsterdam 1933-5 99%99%. Amsterdam 1934-4% 98%99. 's-Gravenhage 1929-4 99%100%. Rotterdam 1926-1930-4% 93%—94. Berlijn 1925-6% 16—16. Zeeuws. Hyp. B-5 95%95%, Zeeuws. Hyp. B-4% 92 Cities Service Cy. P. 1958 5 3029%. WEMELDINGE. Bij de Dinsdag gehou den candidaatstelling voor de verkiezing van de leden der Commissie, bedoeld in Art. 158, le lid der Gem- Wet, (zulks in verband met de voorgenomen opheffing van de Gem. Kattendijke) is ingeleverd een lijst vermeldende de navolgende namen: P. A. Schouwenaar, Jac. de Zeeuw, L. Dominicus, P. J. J. Dekker, P Smit, J. Vleugel Cz., J. Oele, J. de Mul, M. C- Lindenbergh, F. Dominicus Kz., L. W. van Liere, Chr. Kole. Glazen deuren. BRESKENS, Eén reiziger, die Dins dagmorgen uit een zaak alhier wilde vertrekken, liep in de meening dat de deur openstond, stevig tegen de glas ruit, die de deur bijna geheel vult. De ruit werd vrijwel geheel vernield, terwijl het slachtoffer zich met eenige bloedende wonden direct onder genees kundige behandeling moest stellen. SLUIS. Maandagavond is met mede werking van de Chr. Z,angevereeniging voor ouderen, het kinderkoor, de meis jes- en jongensvereeniging e.a. een ge- zelligen avond gehouden in het ver- eenigingsgebouw „Luctor et Emergo". Het gebouw zat stampvol, toen ds. Beu kenhorst het inleidend woord sprak. Tijdens de pauzen werden de aanwe zigen onthaald op verschillende dran ken. In een stukje voorgedragen door twee leden der Zangvereeniging en geti teld „Een afgeluisterd gesprek" werd een beroep gedaan op" de inwoners van Sluis om zich als begunstigers van de Zangvereeniging op te geven, De kermis, welke hier Zaterdag aanving en Maandagnacht eindigde is zonder eenigen wanklank verloopen. Toch wordt over het algemeen geklaagd over de slechte ontvangsten, waarvan zeker de crisis de oorzaak zal zijn. De leden van Ged. Staten ge kozen. Geen verandering in de politieke samenstelling. De heer Van Rompu gehuldigd. In de hedenmorgen voortgezette zit ting waren weer alle leden aanwezig. De notulen der vórige vergadering werden aangehouden tot de volgende vergadering. Aan de orde kwam de verkiezing van leden van Ged. Staten. De voorzitter j benoemde tot leden van het stembureau- de heeren Geelhoedt, Bosselaar, De Baare en Goóssens. De heer ONDERDIJK verklaarde na mens de S.D.A.P. dat zijn fractie niet tevreden is over de wijze, waarop zij behandeld is, en geheel buiten de af- j spraak is gehouden. Zij zal ditmaal niet I blanco stemmen, maar toonen ook de verantwoordelijkheid van het regeeren op zich te willen nemen. Intusschen wilde spr. iets geheel per soonlijks over een der candidaten zeg gen. Hij was bereid dit in besloten zit ting te doen, doch als daar toe niet wordt overgegaan, wil hij het ook in het openbaar zeggen. De vergadering gaat over in eene met gesloten deuren. Na heropening legde de heer DEK KER een verklaring af en zeide, dat de N.S.B. zich niet kan vereenigen met het vooraf klaar maken van den uit slag van deze verkiezingen. Hij vond dit een zeer eigenaardige opvatting van de democratie. Hierna werd tot stemming overge gaan: In de vacature-V,an Rompu (R.K.) werd gekozen de heer Van Rompu met 27 stemmen tegen 6 op den heer On- derdijk, 3 op den heer Boender, 1 op ieder der heeren Adriaanse, Staverman, Kodde en Goossens en 2 blanco. In de vacaturemr. P. Dieleman (A. R.) werd herkozen mr, Dieleman met 28 stemmen, tegen 6 op den heer On- Onderdijk, 3 op den heer Boender, 1 op den heer Kodde en 4 blanco. In de vacature-G. van de Putte (A. R.) werd gekozen de heer C. P. Voge laar met 26 stemmen, tegen 6 op den heer Onderdijk 3 op den heer Boender, 1 op de heeren Dominicus, Kodde en 3 blanco. In de vacaturemr. J. M. Stieger A Asnsterd. Bank 111%111%. C Rott. Bankver, 105%105%. A Twentsche Bank 8788, A Pref. Gruyter en Zn. A. 127%127. A Pref. Jurgens A 9899. A Ned. Gist- en Spiritusf. 412%411. A De Schelde N.B. 18 A Ver. Papf. v. Gelder 4646%. C Am. Car Foundry 9% C Am. Smelt Ref. 25—24%. C Farbenind. I.G. 36% C Stand. Brands 9%9% C U. States St. C. 20%—19%-20. C North Am. Cy. 11%10%. A Born. Sum, H.M- 142%144% A Linde Teves en Stokv. 66% A Ned. Wol Mij. 81 A Singkep Tin M. 75%74%. A J. C. Japan Ln. 26%26%. A Rotterd- Lloyd 29 A S.M. Nederland 30 A Ams't. Thee C.M. 39% (R.K.) werd herkozen de heer Stieger met 28 stemmen tegen 6 op den heer Ondrdijk, 3 op den heer Boender, l.op den heer Kodde en 4 blanco. In de vacatureJ. M, van Bommel van Vloten (liberaal) werd herkozen de heer Van Bommel van Vloten met 26 stemmen tegen 6 op den heer On derdijk, 3 op den heer Boender, 1 op de heeren Kodde en Moelker en 5 blan co. In, de vacatureA. D. Fi van der Wart (C.H.) werd herkozen de heer Van der Wart met 27 stemmen tegen 6 op den heer Onderdijk, 3 op den heer Boender, 1 op den heer Adriaanse, 1 op den heer Kodde en 5 blanco. Alle leden verklaarden zich ïbereid de benoeming aan te nemefl. De VOORZITTER wenschte alle le den van het nieuwe college geluk en sprak daarbij de hoop uit. dat zij allen met groote toewijding en ijver de taak welke de staten op hun schouders heb ben gelegd, zullen vervullen. Tot een hunner wenschte spr. thans nog eenige woorden te richten. Het is heden 40 jaar geleden, op den 3 Juli 1895, dat de heer Van Rompu, die reeds van 1892 af zitting had als lid der staten be noemd werd tot lid van Ged. Staten. Spr- houdt er zich van overtuigd namens allen te sprekep, wanneer hij hem har telijke gelukwenschen aanbiedt met dit buitengewoon ambtsjubileum. Het zal ongetwijfeld wel'zeer zelden voorko men, dat een dergelijk 40-jarig jubileum kan worden herdacht. Voorzoover spr. bekend, is dit in deze provincie slechts, eenmaal het geval geweest n.l. met wij len mr. J- C. R. van der Bilt, die van 1851 tot 1895 iid van Ged. Staten is ge weest. Is den langen tijd, gedurende welken de heer Van Rompu het vertrouwen van de staten heeft genoten, reeds op zich zelf voldoende reden om daarvan met dankbaarheid gewag te maken, nog veel meer geldt dit de wijze, waarop de heer Van Rompu zich gedurende die 40 jaren jegens de provincie en inzonderheid ja gen? Zeeuwsch-Vlaanderen verdienste lijk heeft gemaakt. Wanneer men een terugblik werpt op de jaren 18951935, dan denkt men al lereerst aan de Provinciale bootdien sten en aan het groote aandeel, het welk de heer Van Rompu heeft gehad in de ontwikkeling van die tak van dienst, die altijd zijne voorliefde heeft gehad. Niet alleen dat in den loop dier jaren, verschillende diensten door de provin cie in exploitatie zijn genomen of over genomen, maar ook de uitbreiding en de ombouw van de provinciale vloot van raderbooten in schroefbooten en later in motorschepen, waarvan sommige met voor- en achterlading en welke alle aan de eischen van het moderne verkeer voldoen, is voor een groot deel aan de stuwkracht van hem die wel eens met den titel van „onzen vlootvoogd" is aan geduid, te danken. De heer Van Rompu heeft zijn hart verpand aan de boot diensten en met de hem eigen kennis en ervaring heeft hij schier rusteloos voor die diensten gearbeid. Zijn levens werk is geweest de communicatie over de machtige breede Scheldeslroomen en een ieder zal moeten toegeven, dat Eij daarin volkomen is geslaagd. Ook aan alle andere middelen van verkeer heeft de heer Van Rompu zijne krachten gewijd. Op het gebied van spoorwegen, tramwegen, en autobus diensten, alsmede voor de landwegen heeft hij veel helpen tot stand brengen, ja, voor alle verkeersvraagstukken had hij steeds een open oog. Zijn praktische blik deed hem ten volle beseffen, dat de welvaart der provincie in hooge mate afhankelijk is van de wijze, waarop die voor dit gewest zoo moeilijke vraagstuk ken konden worden opgelost. Zijne talenten en gaven als koopman, als man van zaken, heeft de heer Van Rompu nog in andere opzichten ten dienste van het algemeen belang ge steld. Spr. denkt aan zijn voorzitter schap van de Kamer van Koophandel voor Zeeuwsch-Vlaanderen, in welke kwaliteit hij zooveel voor de in die landstreek meer en meer tot ontwikke ling gekomen handel en industrie heeft gedaan. Spr. denkt ook aan zijn ijveren voor de havenbelangen der gemeente Terneuzen. Landbouw en tuinbouw gaan hem voorts nauw ter harte. In de commissie van afwatering van Zeeuwsch-Vlaande- ren is hij een werkzaam lid en voor de A Houth. Alberts 26%—27. C Baltimore Ohio 6%6%. A Southern Rlw. 5%4%. C Union Pac. Rr- 63% C Int- Nickel Cy. 16%16%. Duitschl. '30 1000-5% 17%—17%-18%. A Koloniale Bnk. 38%38%. A N.l. Hbk. 1000 78%—78%. C Ned. H. Mi. 1000 118%—117%. A Alg. Kunstz. U. 31%—32%-33. A v. Berkels Pat. 55%55%. C Calvé-Delft 59%58%. A C. Suiker Mpij. 37%36. A Ned. Ford A.M. 253—251. A Philips Gem. B. afg. 253%—254%. C Unilever 100%100%-99. C Anaconda Cop. 8%8%-8%. C Bethlehem St. 16%16-15%, C Kennec Copper 10% C Un. States Leather 4%4. A A.N.I.E.M.—N.B. 165165%. A Kon. Petr. Mpij. 188—187%-88%. C Contin. Oil Cy. 12%12%. C Shell Union O.C. 6%6%. fruitkweekerij van Ter Neuzen en om geving is hij een der pioniers. Ook de visscherijbelangen in het bijzonder de oester- en mosselcultuur hebben voort durend zijn volle aandacht genoten. Met deze korte opsomming meent spr. een beeld te hebben gegeven van de groote werkzaamheid van den jubilaris. Wanneer men een blik slaat in de. no tulen der Prov, Staten,, dan ontwaart men terstond dat de heer Van Rompu talrijke malen voor verschillende be langen op de bres heeft gestaan. Met overtuiging gaf hij daarbij uiting aan zijn zienswijze en al mogen die wel eejjs aanleiding hebben gegeven tot kritiek, zoo zullen zijne tegenstanders in het debat moetjen erkennen, dat de heer Van Rompu blijk heeft gegeven een man te zijn, die wist, wat hij wilde en wat hij wist, dat wist hij uit rijke ervaring. Aan een kort antwoord, zooals hij pleegt te geven, heeft men veelal meer dar aan een lange omhaal van schoonklin kende woorden. Daar was en is de heer Van Rompu wars v,an, hij is de man van de daad, die weet aan te pakken en door te zetten, in de eerlijke over tuiging dat de toekomst hem gelijk zal geven. De heer Van Rompu heeft zich in de Staten in den loop der jaren ook talrijke vrienden gemaakt en velen hunner zul len met spr. steeds met dankbaarheid blijven gedenken aan de vriendschap, welke zij zijnerzijds hebben mogen on dervinden. Zijne groote liefde voor Zeeland en voor Zeeuwsch-Vlaanderen in het bij zonder, gaf hem kracht tot bijna ruste- loozen arbeid en ondanks zijn hoogen leeftijd blijft hij steeds met onverflauw de ijver en toewijding zich wijden aan de openbare belangen welke hem zoo nauw ter harte gaan. Zeeland is hem grooten dank ver schuldigd voor al hetgeen hij voor deze provincie en in inzonderheid voor Zeeuwsch-Vlaanderen heeft tot stand gebracht. Uit dien hoofde mocht hij ook aanspraak maken op den dank van de Regeering en het was spr. daarom een groote vreugde, hem mededeeling te hebben kunnen doen van de hooge on derscheiding welke het H.M. de Konin gin heeft behaagd hem toe te kennen, door hem te benoemen tot commandeur in de Orde van Or.anje Nassau. Spr, wenscht den jubilaris daarmede van harte geluk en spreekt den wensch uit, dat hij als lid van het hoogste be stuurscollege van Zeeland nog veel en nuttig werk ten bate van het gewest zal helpen tot stand brengen. (Applaus!. De boden droegen nog een groote mand bloemen binnen, van den voorzit ter. leden en griffier der Staten. De ambtenaren hadden den jubilaris reeds gisteravond een bloemenhulde gebracht. De heer VAN ROMPU bracht dank voor de woorden en voor de bloemen hulde en hoopte de kracht te zullen ont vangen van God om nog veel voor Zee land te kunnen doen. Hierna ging men over tot de verkie zing van een buitengewoon lid van Ged. Staten. Bij de eerste stemming werden uitge bracht op de heeren Adriaanse 20; Ko- de 11; Onderdijk 6; De Feijter 1; Domi nicus 1; Staverman 1 en blanco 2. Bij de tweede vrije stemming werd gekozen de heer Adriaanse met 21 stem men, tegen 11 op den heer Kodde; 1 op de heeren Dominicus en Staverman, 6 op den heer Onderdijk en 2 blanco. De heer Adriaanse nam zijn benoe ming aan en neemt dus de plaats van der heer Kodde in. De heer V. D. FELTZ legde nog een korte verklaring af n.l. dat de C. H. frac tie zich verongelijkt gevoe't, doch dat zij ter wille van den zoo noodigen vrede tusschen de rechter fracties zich voor dit maal bij den gang van zaken neer heeft gelegd Na het trekken van de afdeelingen, werd besloten op Donderdag 25 Juli te 10 uur weer te vergaderen. C Tide Water Ass. Oil 6%6%. A K-N. Stoomb. Mij- 3%3%. A Ned. Scheepv. U. 34%34%, A HV. Amsterdam 172%—173%-72. A Java Culf. Mij. 98%97%. A N.L Suiker U. 9494%. A Deli Batavia 139%—136%-38. C Deli Mij. 1000 146—145%-46%. A Senembah 146%145%. C Chicago Milw. A Amst. Rubb. C 109%—109-08%. A Deli-Bat. Rubb. 72%72%. A Hessa Rubber 94%94%. A Serbadjadi S.R- 6765%. Prolongatie 33. WISSELKOERSEN. 2 Juli 3 Juli Londen 7.23% 7.23% Berlijn 59.20 59.20 Parijs 9.71% 9.72% Brussel 24.78% 24.78% Zwitserland 48.07% 48.08% Kopenhagen 32.30 32.30 New-York 1.46% '1,46% Geslaagd voor gemeente-admini stratie, examen Ned. Ver. voor Gem Belangen, de heeren J. van Baren te K r ,a b b e n d ij k e en J. R. van der Bent te Terneuzen. Kapelaan H. Bakker te Goes is benoemd tot kapelaan in de groote pa rochie te Hoorn. DE TOCHT VAN DE K XVIII. Hr. Ms. K XVIII, de Nederlandsche onderzeeër, die een vijfwerelddeelen tocht maakt, onder bevel van den lui tenant ter zee le klasse D. C. M, Het- terschij, is gisteren van Freemantle (Australië) vertrokken, naar Neder- landsch-Indië, de laatste étappe van de geweldige reis. DE BEZUINIGING OP ONDERWIJS ZAL IN EEN SPECIAAL WETSONT WERP WORDEN BELICHAAMD. De „Tijd" van hedenochtend meldt, dat het in parlementaire kringen niet onwaarschijnlijk wordt ge,acht, dat als resultaat van het nader overleg tusschen de regeering en de commissie van voor bereiding uit de Tweede Kamer, be treffende het bezuinigingsontwerp de onderwijsparagraaf in haar geheel uit het wetsontwerp zal worden gelicht en in een afzonderlijk wetsontwerp zal worden belichaamd. Naar aanleiding hiervan kunnen wij mededeelen, dat de regeering zich be reid heeft verklaard aan het desbetref fend verzoek van de commissie van voorbereiding gevolg te geven, aange zien zulks niet tot vertraging van de bezuiniging zal leiden. MINISTER BECK TE BERLIJN. De Poolsche minister van buitenland- sche zaken, Beck, is met zijn echtgenoo- te en verder gevolg hedenmorgen te Berlijn aangekomen. Op het station werd het gezelschap ontvangen door staatssecretaris Meissner namens den Führer, den rijksminister van buitenl. zaken, Von Neurath en vele andere Duitsche en Poolsche autoriteiten. De heer P. Daniëlse te R i 11 h e m slaagde te Utrecht voor het diploma gemeente-secretaris. i Voor het diploma A gemeente-ad- ministratie, slaagde te 's Gravenhage de heer F. M. Geluk, ambtenaar ter ge meente secretarie te Wemeldinge- OUD-LEERLINGEN VAN LAND- EN TUINBOUWCURSUSSEN. De algemeene* vergadering te Kortgene. Dinsdag vergaderde de Bond van ge diplomeerde Oud-Leerlingen van Land en Tuinbouwwintercursussen in Zee land in „De Stadswijnkelder" te Kort gene, onder voorzitterschap van den heer W. de Buck uit Me- liskerke. De V o o r z. sprak een bijzonder woord van welkom tot ir- Bosma, den nieuwen tuinbouwconsulent in Zeeland en den heer J. Eversdijk, land- en tuin- bouwonderwijzer te Kortgene, alsmede tot den heer A. A. Schuit, secretaris der gemeente Kortgene. De burgemees ter mr. J. D. Koster van Kortgene kon tot zijn spijt niet tegenwoordig zijn Ook het bestuur der afd. „Noord-Beve land" van de Z. L. M., vertegenwoor digd door den voorz., den heer S. J. de Regt van Wissenkerke en den secreia ris den heer Maas, werd welkom ge- heeten. De heer De Buck ging de geschiede nis van Kortgene van 1413 ,af na, toen de gemeente tot stad verheven werd. Trots de geweldige watervloeden van 1530 en '32 had de bevolking reeds in 1680 den moed om den polder, waar Kortgene in g'ebouwd ïs(, Stadspolder te noemen. Zooals de streek nu is, is ze prachtig. Alom spreekt men over den noesten vlijt van de Noord-Bevelan ders. Hun gemoedelijkheid is niet te evenaren. Is het wonder d,at de Bond hier graag komt? Spr. hoopte dat» de tegenwoordige tijden een tijd van lou tering mag zijn en dat men bezield wordt met den moed om te overwin nen. Spr, concludeerde, dat de vergade ring minder bezocht is dan anders het geval is. Hij dacht, dat dit kwam, door dat de fokdag van de Noord-Beveland- sche paardenfokkers niet door kan gaan, wegens gebrek aan deelname. Het kleine aantal aanwezigen zal Olie Suiker Amerika Philips Schepen Mijnen H.V.A. Koninkl. Aku Industrie Markt Rubber Tabak Unilever (Wettig gedeponeerd.) evenwel niet tot ontmoediging stem men. Men zal doen met 50, wat men anders met 100150 man deed (ap plaus). De secretaris, de heer J. J. Goet he e r D z n. van Wolph,uartsd.ijk deelde mede, dat ir. Ovinge,, rijksland- bouwconsulent, ir. Zwagerman, mr. P, Dieleman uit Middelburg en mr. L. van Dijk, directeur van de- landbouwschool te Schoondijke, en de eere-voorz., de heer Bom uit Waarde, niet aanwezig konden zijn. De heer J. Eversdijk van Kori- gene heeft daarna een referaat gehou den over: „Landbouwpraktijk en Land bouwwetenschap'. De praktijk van den landbouw dwingt tot wetenschap. Als er b-v. een gele plek in een veld erwten is, dan zegt de goede waarnemer: „Hoe komt dat?" Als we dan het antwoord probeeren te vinden, gaan we de we tenschap practisch beoefenen. In elke streek zou men volgens spr. gegevens moeten verzamelen over plan tenziekten. Het is dan de taak van Wa peningen deze gegevens nader te onder zoeken. Te Kortgene is men dit werk begon nen met 5 personen. Er werden onder zoekingen gedaan over het blauw wor den van aardappels. Dit euvel komt op Nd--Beveland veel voor. Men zegt: „Het is kali gebrek". De ervaring leert even wel, dat rijke kalibemesting het meeste blauw in aardappels geeft. De heer P. Israël te Kortgene wil de gaarne meer weten over dit blauw worden. Bij handelaars en commis sionairs is de streek er berucht om. Ir, Bosma zegde, dat het referaat van den heer Eversdijk niet zonder belang is. Het zal de taak van Wageningen en den consulent zijn om gegevens te ver zamelen waar men direct profijt van kan trekken. Spr. zal alle gegevens zeer op prijs stellen, (applaus). De heer Markusse van Kamperland geloofde, dat het blauw worden komt, doordat de aardappels niet tijdig omgezet worden. De heer S. J. d e R e g t van Wissenker ke zegde, dat de menschen bang zijn om hun aardappels om te zetten. Hij deelde mee, dat op zware gronden (Soeleker- ke- en Onrustpolder b.v.) geen blauw voorkomt. De heer J. E V e r s d ij k zegde dat de praktijk bewijst dat ook op zwaren grond blauw voorkomt. Hij wilde den bond aansporen om flink mee te werken om gegevens over het onder werp te verzamelen. De heer Bal kenende van Kamperland geloofde dat het blauw worden ook kan komen door dat de ondergrond te vast is. De heer J. Eversdijk antwoordde, dat ook dit overdacht is, evenals de kwestie van de ontwatering. De heer Joh, v. Oeveren te Kort gene vroeg gegevens o.ver meeldauw op erwten. De heer J. Eversdijk zegde dat speciaal op schokkers reeds zeer vroeg meeldauw is geconstateerd. Op Noord-Beveland zijn geheele perceelen aangetast. Bourgondische pap is het be sproeiingsmiddel, doch het zou al reeds vroeger aangewend moeten zijn. De heer J. O n d e r d ij k te Colijns- plaat geloofde dat vele plantenziekten veroorzaakt worden door structuurin- vloeden. Hij had gedacht, den heer Kle- verga uit te noodigen op een ontwikke lingsdag. Spr. geloofde, dat er veel waar heid is in diens theoriën. De heer J. Eversdijk zegde, dat de heer Kle- verga zijn proeven niet op klei genomen heeft. Deze keer zoekt alles in den kalk- toestand van den grond. Spr. geloofde, dat het niet de structuur van den grond kan zijn die de ziekten veroorzaakt. De heer J. Onderdijk geloofde, dat de structuur niet te onderschatten is. Hoe komt het dat er zooveel stuifbrand op tarwe voorkomt? Spr. dacht, doordat de structuur van den grond niet in orde is- Na nog eenig heen- en weergepraat werd de nabespreking over het onder werp gesloten. De afd. Walcheren vroeg om de vraag punten voor den winter in te zenden. Aangenomen. - De heer" S. J. de Regt van Wissen kerke dankte namens de afd- „Noord- Beveland" van de Z.L.M. voor de uit- noodiging. De besprekingen zijn uit de praktijk gegrepen. Den secretaris van de gemeente Kort gene, den heer A. A- Schuit, was de taak opgedragen om namens de gemeen-

Middelburgsche Courant | 1935 | | pagina 2