BIOSCOPEN. RECHTSZAKEN. De drinkwatervoorziening op het platteland. VLISSINGEN. WASCUMACHINES |.0" WRINGMACUINES •Vooroorloqsche prqzen.Vraaqten Uzult versteld jstaan.J nadeelige verschil met de opnrengst van verleden jaar in de meeste gevallen nog is vergroot. De Deli Mij. blijft met een doorsneê-prijs van 140 cent per kg 26 cent bij het vorige jaar ten achter; de Deli Batavia Mij. maak te voor haar tot dusverre verkochte ta baks slechts gemiddeld 141 ct tegen 198 ct vorig j,aar. Alleen voor de Se- nembah is de opbrengst 11 cent per pond hooger. Hieronder volgt een overzicht van het koersverloop: 4 pet. Nederland 98%99%97%. 4 pet. Ned. Indië 96%—97%—95%. 4% pet. Rotterdam 93—95%—93%. Philips' 248%—254%—253. Unilever 94%—100%-98% Ford 258—254—256—254. Kon. Petroleum 180%187185. H.V. „Amsterdaïfl* 179%174%-172. Amsterdam-Rubber 107 %-l 10%-107% Hessa-Rubber 9195%93%. Serbadjadi 62%67%64%. Deli Batavia Mij. 139%-140%-138%. Deli Mij. 145—146%—146. Senembah 141146%145%. de oplosbare KUNSTMEST DllKllll voor kamerplanten, 40 ct, p. fL I IJ|%U BB m. gratis verzorgingsaanwijzing bij de Bloem- en Zaad winkels. (Ingez. Med.) DE HEER G. v. d. PUTTE 75 JAAR. Rij zijn heengaan als lid van Ged. Staten. Heden herdenkt de heer G. v. d. Putte, lid van Ged. Staten, zijn 75sten geboortedag. 'Maandag zal hij 't ambt, door hem op zulk 'n voorbeeldige wijze als sieraad voor de A.R.-partij vele ja ren vervuld, neerleggen. Aan een interview, dat het (a.r.) dagblad de „Standaard" met dezen „ve teraan" had, ontleenen wij het volgende: In Souburg op Walcheren geboren, is de heer van de Putte in 1882 getrouwd en betrok de boerderij achter de Vlis- singsche Buitenhaven, waar hij 38 j<*ar doorbracht om 15 jaar geleden dit be drijf in andere handen te stellen en zich geheel te gaan geven voor de vele be langrijke bestuursfuncties, die hem in den loop der jaren waren toevertrouwd. Reeds van de jeugdjaren af, aldus de heer v. d. Putte, trok de Antirevolutio naire politiek me aan, omdat ze zoo geheel paste bij m'n ovlertuiging. Daarom werkte ik graag mee aan aile acties, waarvoor dat gevraagd werd. In 1906 werd ik tot lid van de Prov. Stata*<*vJekozen, in 1907 als lid van den Vlissingschen gemeenteraad. Daarin mocht 'ik blijven tot 1924, het jaar waar in ik in de vacature van wijlen dr. Mer- ckens tot lid van Gedeputeerde Staten werd benoemd. Veel heb ik in die jaren meegemaakt, de stichting van de Geref. school, waarvan ik in 1934 als voorzitter ben afgetreden, in het bestuur van de Chr. MULO-school, waarvan de basis op breeder godsdienstige grondslagen be rust. Zoo n 25 jaar ben ik lid van het Moderamen der stichting Vrederust te Bertfen op Zoom, en bestuurslid van de Chr° Kweekschool te Middelburg. B alles is het echter steeds miin streven geweest zooveel mogelijk samenwerking te zoeken zonder onze beginselen te -verloochenen. Wat waren uw belangrijkste ervarin- gen? De strijd tegen de liberalisme, voor al in de dagen van den schoolstrijd. Als lid onzer kiesvereeniging woon de ik alle vergaderingen bij, waar in die dagen veel werk te verzetten was. Tal van jaren mocht ik deel uitmaken als voorzitter van het Prov. Comité van A. R. kiesvereenigingen, ook van de cen trale Middelburg en sinds 1918 van de centrale Vlissingen. Ook in de dagen van den strijd tegen het opkomend so cialisme, heb is het als lid van onze A.R. Propagandaclub wel eens warm meege- iricicikt Niet zonder ontroering spreekt deze ronde Zeeuw ons dan van menig koste lijk moment. Dankbaar ben ik ook voor mijn benoeming tot ridder in de orde van Oranje Nassau in 1921 en in 1933 in de ridderorde in den Nederl. Leeuw. Met eerbied vertelt hij ons dan van het voorrecht H. M. de Koningin meer dan eens te hebben mogen ontmoeten. „Het Huis van Oranje is mij altijd zeer dierbaar geweest." De „Standaard" heeft verder nog n onderhoud gehad met mr. P. Dieleman, die o.a. het volgende van den heer v. d. Putte getuigde: i „Wij waardeeren hem zeer om z n eenvoud en rechtschapenheid. In de Gedep. Staten heeft hij zich aller ach ting verworven door z'n eerlijkheid en zeer positieve overtuiging, die voor hem onverbreekbaar vaststond met eer biediging v,an een anders inzicht. In het college was hij de saambinden- de krachl door zijn vriendelijken om gang en zachten drang, dien hij wist te oefenen. Op Walcheren kende hij elk hoekje grond, wat vooral bij grondaan koop, belastingzaken etc. van beteeke- nis w.as; bij schattingen was hij dan ook een waardevolle adviseur. In de Prov. Staten was hij bij uitstek op zijn plaats in zijn typische kleeder dracht als echte vertegenwoordiger uit dit gewest, ook naar zijn geestesinslag, zijn opvattingen en bescheiden optre den. Nooit waagde hij zich aan zaken waarvan hij meende geen, of onvoldoen de verstand te hebben. Daar ook zul len wij hem noode missen. Steeds was hij stipt in de vervulling van zijn opgenomen taak, onkreukbaar eerlijk." Uitvoering ambtenarenwet. Het besluit van de Staten van 28 Juni 1931 tot vaststelling van het Pol derambtenarenreglement Zeeland heeft bij de Regeering overwegende beden kingen ontmoet- Ged- Staten stellen thans enkele wijzingen in dit reglemeut voor en nemen in het ontwerp-besluit thans ook op het verbodsvoorschrift ten opzichte van het dragen van "insignes en het uitsteken van andere dan nationale of oranje vlaggen, alsmede de mogelijk heid van eervol ontslag op grond van re- volutionnaire gezindheid. Het voorstel van Ged. Staten tot oprichting van de N.V. Waterleidingmaatschappij „Mid den-Zeeland. De eerste poging om te komen tot een drinkwatervoorziening voor het platte land van Walcheren is bijkans 25 jaar geleden aangevangen, aldus schrijven Ged. Staten aan de Prov. Staten Deze en ook latere pogingen hebben geen an der resultaat gehad, dan dat enkele ge meenten zelfstandig het vraagstuk van de drinkwatervoorziening tot oplossing hebben gebracht. Zoo zijn zelfstandige distributiebedrijfjes ontstaan te Oost- en West Souburg, Domburg en Vrouwe polder. Aangezien naar het oordeel van Ged. Staten dergelijke plaatselijke voorzieningen aan een rationeele voor ziening van het geheele eiland, waartoe het t.z.t. zeker zal moeten komen, in den weg kunnen staan, hebben zij ge meend een gelegenheid te moeten aan grijpen, welke deze rationeele voorzie ning in de hand werken. Toen de gemeente Vlissingen met in gang van 1 Januari 1933 het geconces- sioneerde bedrijf van de N.V. Vlissing- sche Duinwaterleidingmaatschappij over nam, werd de kwestie van het ontbre ken van een voldoende hoeveelheid drinkwater op Walcheren urgent. Aan gezien de prise d'eau van het overgeno men bedrijf geen voldoende hoeveelheid water kon leveren, moest ten behoeve van de drinkwatervoorziening van Vlis singen water van elders worden aange voerd. Ged. Staten hebben daarin aan leiding gevonden een commissie inzake de drinkwatervoorziening van Walche ren in het leven tc roepen. Ged. Staten kunnen zich met' de conclusies van het rapport vereenigen, alleen brachten zij een enkele wijziging aan in de statuten der op te richten N.V. Waterleiding maatschappij „Midden Zeeland". De verdeeling van het maatschappe lijk kapitaal en van de leden van den Read van Commissarissen kon hen niet geheel bevredigen. De invloed welke daarin aan de provincie wordt toege kend is h.i. niet voldoende om de taak. welke de provincie te dezen aanzien heeft te vervullen, steeds te volvoeren. De taak van de provincie is tweeledig In de eerste plaats wordt door hare me dewerking een vlotte samenwerking tus- schen alle belanghebbende partijen mo gelijk gemaakt. In de tweede plaats wordt een waarborg verkregen, dat naar gelang de behoefte zich zal doen gevoe len en de economische omstandigheden zulks mogelijk maken, geleidelijk alle nog niet voorziene gebieden van Wal cheren en Noord-Beveland aan de drink waterleiding zullen worden aangesloten. Ingevolge art. 6 der statuten worden aan de na de oprichting tot de vennoot schap toetredende gemeenten uit de provinciale deelneming aandeelen ver strekt. Uit het vorenstaande vloeit naar de meening van Ged. Staten voort dat, wil de Provincie haar taak van saambin ding van de uiteenloopende belangen en vertegenwoordigster van het platteland naar behooren kunnen vervullen, haar de meerderheid van het maatschappelijk kapitaal en in den Raad van Commis sarissen dient te worden verleend. Dit kan geschieden door te bepalen, dat het maatschappelijk kapitaal bèdraagt f 10.000 verdeeld in 100 aandeelen van f 100 en dat de Provincie zal deelnemen voor 55 aandeelen en de N.V. Waterlei dingmaatschappij „Zuid-Beveland" en de gemeente Vlissingen en Middelburg ieder voor 15 aandeelen en het minimum aantal commissarissen te stellen op ze ven, van wie de voorzitter en drie le den door de Ged. Staten worden aan gewezen. Door de oprichting van de N.V. Wa terleiding maatschappij „Midden Zee land" wordt voorzien in het water-te kort van de .gemeente Vlissingen, de voorziening van de ten oosten van het kanaal door Walcheren gelegen ge meenten zeer nabij gebracht en de moy gelijkheid geschapen om in te toekomst de nog niet aan een drinkwaterleiding aangesloten gemeenten van Walcheren en Noord-Beveland aan drinkwater te helpen. Uit het rapport blijkt, dat hoezeer naar een volledige fusie van waterlei dingbedrijven is gestreefd, de kans daar op momenteel uitgesloten is te achten. De door de Commissie voorgestelde vorm van samenwerking is daarom toe te juichen wijl hierbij met alle belangen is rekening gehouden en hierdoor een toestand ontstaat, welke in de toekomst tot een nog nauwere samenwerking aan leiding kan geven. Ten slote willen Ged. Staten nog een enkel woord wijden aan het voor stel der Commissie om in de kapitaal behoefte der op te richten N.V. te voorzien door voorschotten van de Provincie onder garantie v,an de ge meenten. Op deze wijze zal inderdaad op de meest voordeelige wijze in ka pitaalbehoefte kunnen worden voor zien. Op zich zelf hebben Ged. Staten hiertegen geen bezwaar, mits alle nor male maatregelen, welke in soortgelijke gevallen worden genomen tot voorko ming van kapitaalverlies ook hier zul len gelden. Na het vorenstaande is het duidelijk, dat in het bestuur geen groo teren invloed behoeft te worden bedon gen. Ged. Staten hebben bij die maat regelen dan ook in de eerste plaats ge dacht aan een goedkeuringsrecht voor hun college op alle handelingen, welke het vermogen der N.V. beïnvloeden, ais ,aankoop, vervreemden en bezwaren van onroerend goed, het aangaan van lee ningen, anders dan met de Provincie als geldgeefster, het vaststellen van ta rieven, afschrijvingen en van de balans en verlies- en winstrekening. De be voegdheden welke de -'„Drinkwiaterlei- dingverordening voor Zeeland" aan Ged. Staten verleend, zijn voldoende om on rendabele uitbreidingen van het voor- zieningsgebied te keeren. Ged. Staten stellen ten slotte voor te besluiten Ged. Staten te machiigen tol het oprichten der N.V., daarin deel te nemen met 55 aandeelen van f 100; aan Ged. Staten een crediet te ver- leenen van ten hoogste f 300,000 ten behoeve van kapitaalverstrjekking aan de N.V.; eene leening aan te gaan van ten hoogste f 305,500, tegen ten hoog ste 4% pet. rente berekend tegen pari koers en Ged. Staten te machtigen tot het verrichten van ,al datgene, wat in verband met het vorenstaande noodig zal zijn. Ned. Mij, tot bevordering der Tandheelkunde, De Ned. Mij, tot bevordering der Tandheelkunde hield gisteren en heden haar zomervergadering in hotel Britan nia alhier. Daaraan was gisterenavond een offi- cieele ontvangst ten stadhuize verbon den. Met autobussen van de Stoomtram Walcheren reden de talrijke dames en heeren naar het Stadhuis, waar in de raaddzaal ter begroeting aanwezig wa ren W. P. Edelman en J. de Meij, wet houders en de gemeentesecretaris, de heer F. Bisschhop. De heer Edelmjan zeide, dat de burgemeester en zijn waarnemer, wet houder Laernoes tot hun spijt beide uit- stedig waren; zoodoende rustte op spr. de taak allen welkom te heeten in de goede, oude stad Vlissingen, de stad met haar strand, haar industrie en haar ha ven. Spr. wees op den strijd der Zeeuwen tegen de zee. Nu is deze kalm, maar als de Noordwesterstorm des winters de kusten beukt, dan staan de Zeeuwsche dijkwerkers gereed om stukje voor stukje tegen de zee te beschermen. Spr. schetste hoe Walcheren terecht de tuin van Zeeland wordt genoemd, waaraan de kleederdrachten zeker ook het hare toe bijdragen. Spr. noemde het werk van de leden van de maatschappij wier stre ven het is de lijdende menschheid te hulp te komen, een arbeid, die thans op hooge trap van ontwikkeling staat'. Het is als zoodanig een beroep, dat geen ge schiedenis heeft, want spr. zou het werk van de tandartsen van heden niet gaar ne vergelijken met dat van de mannen, die vroeger tanden trokken enz. Spr. eindigde met allen een nuttige, prettige en aangename dagen te Vlis singen toe te wenschen. De heer C h. N o r d, voorzitter der maatschappij, zeide dat de meeste le den niet zoo onbekend zijn in Zeeland als men uit de woorden van den heer Edelman zou hebben kunnen opmaken. Tien jaren geleden is men ook in Zee land wezen vergaderen en dit is juist de reden, dat men nu weer terug is geko men. Zeeland en de Zeeuwen hebben alom een goeden naam, ook bij de maat schappij. Het is den leden altijd een groote voldoening, in verschillende dee- len van ons land samen te komen. Het gaat op de samenkomsten niet al leen om de persoonlijke belangen der le den, maar ook om de tandheelkunde te brengen, waar zij nog niet is, o.a. door het samenwerken met de ziekenfonds- besturen. Het is bekend, dat ook in den crisistijd de Zeeuwen ernstig lijden, maar het is opk bekend, dat zij na iede- ren tegenslag, hun wapenspreuk goed in praktijk hebben gebracht. Daarom ein digde spr. zijn rede: evenals de heer Edelman onder applaus en met den wensch, dat Vlissingen moge groeien en bloeien. De heer Edelman hoopte, dat men na 5 jaar wederom naar Zeeland zal ko men, Nadat ververschingen waren aange boden, ging het weer met de bussen naar Britannia terug voor het voortzet ten der vergadering, terwijl de avond besloten werd met een gezellig samen zijn, waaraan het Zeeuwsche a capel- la koor zijn medewerking verleende. Deze avond was georganiseerd door de Commissie van ontvangst, namens welke de heer J. C. v. d. Velde uit Goes het bestuur bij de officieele ont vangst aan het college van B. en W. had voorgesteld. Hedenmorgen werd de vergadering voortgezet, gevolgd door een boottocht, (Ingez. Med.) en hedenavond zou een gemeenschappe- sluipen en bespionneeren elkaar. Een lijk diner de zomerbijeenkomst besluiten, moord die in den trein op een gouver- neur wordt gepleegd sticht een ver- I schrikkelijke verwarring. Men krijgt dan ook zooals in een dergelijke film hoort er aanvankelijk in 't geheel geen vat op wie de dader is geweest- En bij deze eene in een waas van geheim zinnigheid leegden mocvj b i niet. Spanning volop, ELECTRO De Filmster. We hoorden den laatsten tijd nogal eens klagen over het zgn. voor- i programma. En niet ten onrechte: het peil daarvan daalde bedenkelijk. Maar Unrtf/Jriiin |^iarnj!n Al wat U wat men het publiek met „De Filmster"; 'UUTUpiJll, iMcSpiJll. noodig aan sentimenteele Hollywoodsche film- heeft om deze pijnen te verdrijven is quatsch durft voor te zetten, dat over- j een Mijnhardt's Poeder. Per stuk 8 ct.; treft toch wel de stoutste verwachtin-doos 45 ct. Bij Uw Drogist. gen. Het is niet om aan te zien, zoo vijfde-pangs slechts hier en daar wat om aan te hooren, nademaal Bing Cros by, hoe wee of hij en Marion Davies samen ook doen overigens, althans 'n mooie stem heeft. Voor de rest.... zand erover Mannen in het Wit. j (Ingez. Med.) Arrond.-Rechtbank te Middelburg. Voor de rechtbank zijn gisteren nog Deze film is de vertaling in film-taal,! met de veel omvangrijkere hulpmiddelen vuu/. fV' d,an waarover het toonvel beschikt deTV°'ge^e behandeld: van het gelijknamige tooneelstuk. J' M' W" 29 'aar' slager, wonende te Het speelt nu in een enorm nieuw- i orsch ziekenhuis, waar het aantal °'e- neesheeren zoo groot is, dat men ze per luidspreker moet oproepen, waar de pa- tienten allen nummers van ten minste Lcllfer® hebben mèt de aanduiding West, Oost of Zuid-vleugèl (erbij. En hier speelt zich dan af de tweestrijd tusschen de liefde en het beroep, tus schen Laura Hudson, de riike bankiers dochter en verloofde van den inwonen- den assistent dr. Ferguson en dr. Hoch berg, den grooten chirurg, die zijn pro tege wil redden voor de medische we tenschap, in plaats van hem te laten ondergaan in een kleine-praktijk en het society-leven. Deze strijd wordt op sterke en drama tische wijze geaccentueerd door een in termezzo, dat zeer tragisch afloopt; een jonge leerling-verpleegster, als dr.' Fer guson zelf een avond van streek is: over vermoeid en psychisch aan de grens der ineenstorting, blijft den nacht op diens Kamer.... met de gevolgen van dien. Ernstiger dan gewoonlijkeen spoedoperatie, hysterectomie, door Hochberg en zijn assistent Ferguson per soonlijk verricht.... korten tijd daarop stertje SUCCOmbeert het ïonée verpleeg- Maar in haar stervensstonde weet zij Laura Hudson te bezweren, haar ver loofde niet te verlaten, doch bij hem te blijven en hem te steunen in zijn strijd voor de lijdende menschheid.... j ni b?teressant aspect van deze film is de kijk op de toestanden in een groot Amerikaansch ziekenhuis. Verder krijgt de leek een groote operatiebijna te zien. Maar hoofdzaak blijft de menschelijke kant, die in velerlei opzicht zeer te waar deeren valt. Met name in den typischen kop van dr. Hochberg. Er was ook buiten-Middelburgsche medische belangstelling voor deze film. CITY. n Heideliefde. De heide voor de heide, voor z'n Hei mat is bij den jongen schoolmeester wel in heel sterke mate aanwezig, 't Voor- mtzicht op een prachtige carrière, de belde van de beminnelijke Ursula; dit alles kan hem de school met de opge wekte, vroolijke kinderen, en de uitge strekte aan natuurschoon rijke heide niet doen vergeten. Deze laatsten gaan bij hem boven alles- De schoonheid van de heide spreekt in deze film duidelijke taal. De man aan de camera heeft meni<* prachtig fotografisch beeld geprodu ceerd. Er ademt een frischheid en zui verheid uit welke op de geheele film van invloed zijn. De jeugdliefde van den jongen sym- pathieken schoolmeester voor de rijke Ursula wordt maar koeltjes beantwoord. De jongedame hoort, dat hij zijn toe komst er aan geeft om terug te kunnen keeren naar het eenzame, maar voor hem gelukkige heidedorp. De met minder goede bedoelingen rondloopende en fi nancieel er niet gunstig voorstaande Hemsius tracht nu op het juiste moment zijn slag te slaan, d.w.z. Ursula voor zich te winnen. Doch hij heeft buiten den waard, alias zijn secretaresse gerekend, een vriendin van Ursula. Alles schijnt voor den onsympathieken Heinsius van een leien dakje te Ioopen, totdat Martha er zich mee bemoeit. Het slot is dan: twee gelukkige bruidsparen, Voor het zoover is, zijn er vanzelfspre kend heel wat lastige situaties opgelost moeten worden- Het is een sober, een voudig verhaal, met; overtuiging ge speeld, dat tot een aantrekkelijk geheel is geworden. Het sober gegeven van de ze Ufa-film, met de vaak prachtige foto grafie, wordt boeiend weergegeven. Het raadsel van den Indischen Express. Het raadsel doet zich voor terwijl de Bombay-Express met snelle vaart naar zijn eindpunt raast. Een bonte mengeling van personen vertoeft eenige dagen en nachten tusschen de ijzeren wielen. Ge heimzinnige en argwanende lieden be- Axel, werd ten laste gelegd, dat hij op 20 April te Axel, opzettelijk tien gulden, toebehoorende aan Elisabeth Schieman, welk geld hij als een restant van 20 onder zich had, ter betaling van een be drag van 1.98, heeft verduisterd. Eisch: 25 of 20 d. h. C. M. H., 29 jaar, kellner, wonende te Middelburg, was op 22 Mei door den kantonrechter veroordeeld tot 3 of 3 dagen hechtenis, wegens het dragen van een' roode roos op een der revers van zijn jas, zijnde dit een opzichtig onder- scheidingsteeken, dat alstoen uitdrukking was aan het Staatkundig streven der S.D.A.P. De verdachte was in hooger beroep gekomen. Eisch: bevestiging van het vonnis. C. S„ 34 jaar, kellner, wonende te Middelburg, was op 22 Mei j.l. door den kantonrechter veroordeeld terzake van eenzelfde overtreding tot eenzelfde straf. De verdachte was eveneens in hoo ger beroep gekomen. Eisch: bevestiging van het vonnis. M. v. E., 29 jaar, redacteur, reporter en radio-verslaggever, wonende te Ber- chem, Antwerpen, werd ten laste gelegd dat hij in de maand September 1934 in het Arrondissement Middelburg heeft doorgevoerd, althans doen invoeren en doorvoeren door de N.V. Expeditiebe drijf v.h. H. Braakman en Co., althans door het Stoomschip Telegraaf IV, 1500 stuks geschriften, aanstootelijk voor de eerbaarheid, op welke geschriften aan de buitenzijde als titel stond vermeld: „Duizend en één nacht" en „Magazine". Eisch: 25 of 10 d. h. T. C. Z„ 44 jaar, schipper, zonder vas te woonplaats, was op 22 Mei j.l. door den kantonrechter veroordeeld tot 15 of 5 dagen hechtenis, wegens het ver voeren van een lading vlas te Wilhelmi- nadorp en van daar naar 's-Gravendeel, zonder tusschenkomst en goedkeuring van de bevrachtingscommissie. De ver dachte was in hooger beroep gekomen. Eisch: bevestiging van het vonnis van den kantonrechter. M. I., 42 jaar, vleeschhouwer, wonen de te Vlissingen, was op 1 Mei door den kantonrechter te Middelburg veroor deeld tot 25 of 20 d. h„ wegens over treding van de Arbeidswet te Vlissingen op 9 April. De Ambtenaar van het O. M. en de verdachte waren in hooger beroep ge komen. bevestiging van het vonnis, d. Slikke achtte het ten laste niet bewezen en vroeg vrij- Eisch: Mr v. gelegde spraak. Ka. de M„ 25 jaar, keukenmeisje, wo nende te Vlissingen, werd ten laste ge legd, dat zij op 22 April te Vlissingen door een samenweefsel van verdichtse len H. C. van Sabben heeft opgelicht voor een bedrag van 20, zeggende dat mevr. Smits haar gezegd had dat Van Sabben dit geld aan haar moest uitbeta len, omdat zij een japon moest koopen. Eisch 25 of 10 d. h. Mr. W. F. H. Dieleman pleitte cle mentie. BRANDSTICHTERS VEROORDEELD. De Amsterdamsche rechtbank heeft gister uitspraak gedaan in de strafzaak van den caféhouder C„ die terecht had gestaan wegens opzettelijke brandstich ting en het teweegbrengen van een ont ploffing in de woning van den melk handelaar G. aan de Ouderkerkenlaan te Amstelveen, welk feit in December 1933 is gepleegd. De rechtbank heeft den caféhouder overeenkomstig den eisch, een jaar en zes maanden gevangenisstraf opgelegd, echter met aftrek van vier maanden voorloopige hechtenis. Voorts werd de melkhandelaar G„ wien ten laste was gelegd uitlokking tot brandstichting door geldelijke be lofte en door verschaffing van gelegen heid en middelen, en subsidiair mede plichtigheid aan brandstichting, schuldig verklaard aan het primair ten laste ge legde en deswege veroordeeld tot een jaar en drie maanden gevangenisstraf,

Middelburgsche Courant | 1935 | | pagina 6