SLANKE JIM Jitaote witte tanden. Een goed examen BINNENLAND. u e"'A3 TWEEDE BLAD VAN DE PROVINCIALE ZEEÜWSCHE MIDDELBÜRGSCHE COURANT W.Ü. Di GOESCHE COURANT) VAN ZATERDAG 29 JUNI 1935. No. 151. mmm van deal ÖAG. Charmant voor het strand zoo'n Tweka badpak. DOOS 20CT. TUBE WO EN 60 CT. Perskroniek. FINANCIEEL ECONOMISCH WEEKOVERZICHT. I en, ïrk- >lad. [lines, feren, Het |Dam- iVIiss. lis het Ï28.50. 43- Er- Itkan- I voor- aratie laag iraaf- iange- (Lie- lorloo- Roth, Irharen srijzen in mi- 22. [n Ga- Mid- (akking ïstibles Brogen. |gen en rinkel, lemsen. lasas IIIIB JNION, Jeetuin. Aan- IM. die |de vei- Isamen- Telef, I Onder sdag n, Ichroom irg Za- md. [fikaan", jensdag 3 p. p. [M'burg, BOND, [pecking phtingen [ulfrouw 278, Ie rland en pgericht. t per 2r K.M. [Middel- ze gere- liegveld jben de Vertr. 'arief 25 Midd. ilikaan". door Z.- e Markt bij den Graven- >on 688. LTAX". wagens, end, J. ilde, St. en Boer, De economische situatie in Amerika Hoop op herstel in het najaar De uitvoering van het werkverschaifingsprogram en de komende presidentieeie verkiezing Ingrijpende belas- tingverhooging. Tot voor een paar dagen heerschte er op de New-Yorksche beurs een uiterst willige stemming. Van hieruit valt moei lijk te beoordeelen, waarop dat ge baseerd was. De berichten uit het Ame- rikaansche zakenleven, hoewel wat gun stiger dan eenige maanden terug, zijn nog steeds niet van dien aard, om koers stijgingen met percenten tegelijk, zooals deze op verschillende dagen zijn voorgekomen, te wettigen. In sommi ge takken van industrie doet de zomer- slapte zich geducht voelen. Zoo werkte de staalnijverheid in het begin dezer week naar raming op 37.7 van haar capaciteit, tegen 42.3 een maand ge leden en 44.7 op hetzelfde tijdstip van het vorige jaar. Ook de bedrijvig heid in de automobielindustrie is eenigs- zins verminderd. Afgaande op het koersverloop in Wallstreet moet men echter wel aannemen, dat men daar in den komenden herfst een nieuwe ople ving verwacht. Vermoedelijk laat men zich daarbij leiden door de veronder stelling, dat er de regeering alles aan gelegen zal zijn, om in de naaste toe komst een economische verbetering te forceeren. Men houdt hierbij rekening met de omstandigheid, dat in het vol gend jaar de Presidentsverkiezingen zul len plaats vinden, zoodat het voor Pre sident Roosevelt zaak zal zijn, in de hieraan voorafgaande periode te stre ven naar verhooging van zijn populari teit. Men zou geneigd zijn, aan te nemen, dat de nederlaag, welke president Roo sevelt geleden heeft door de uitspraak van het Hoogste Gerechtshof, waarbij de N.R.A. in strijd met de grondwet, verklaard werd, aan deze populariteit groote afbreuk heeft gedaan. In werkelijkheid schijnt dit geenszins het geval te zijn, doch heeft het Ameri- kaansche volk het juist op prijs gesteld, dat Roosevelt zijn standpunt niet a tort et a travers heeft doorgezet, maar ge noegen heeft genomen met een N-R-A., op zeer beperkte schaal. Nadat de plot selinge opheffing van de N.R.A. het Amerikaansche zakenleven voor het ge vaar van verder, en dan wellicht nog ruwer, ingrijpen van hoogerhand had gesteld, heeft de tegemoetkomende houding van den President een zekere verademing gebracht. De vrees voor moeilijkheden met de arbeiders, nu de loonen niet langer door N.R.A.-codes worden geregeld, is weliswaar nog niet geheel verdwenen, maar de meeste on dernemingen hebben besloten de N-R A.-loonen te handhaven, zoodat ook op dit gebied de vooruitzichten zich beter laten aanzien dan kort geleden het ge val was. Van meer beteekenis voor het pre sidentieeie leven van Roosevelt dan de zen gang van zaken zal echter de uitvoe ring van het werkverschaffingsprogram ma zijn. Kortelings is een aanvang ge maakt met de uitgave van de vijf mil liard dollard, die voor de uitvoe ring' van publieke werken bestemd zijn. Het tempo, waarin dit bedrag beschik baar zal worden gesteld, zal ongetwij- feld direct verband houden met den wensch, om nog vóór de verkiezingen te kunnen wijzen op een vermindering van de werkloosheid. Tegenover deze poli tieke overweging vallen bedenkingen, verband houdend met den toestand der staatsfinanciën, in het niet. De groote massa trekt er zich bitter weinig van aan, dat het tekort op de begrooting, dat eind 1934 reeds bijna 11 milliard dollar bedroeg, dit jaar en het volgen de met vele milliarden zal stijgen, zoo lang het maar niet de rekening gepre- door GEORGE OWEN BAXTER. 8). - Neef Edgar scheen door dit antwoord aangemoedigd te worden en hij weidde langen tijd uit over zijn jachtavonturen. Voor en na werd bijna elke gedurfde er varing, die een jager kan overkomen, in het verhaal van neef Edgar ingelascht en de fregatvogel, die met zijn vriende lijken lach en zijn suffe, slaperige oogen zat te luisteren, werd er van overtuigd, dat het pure fantasie was; het scheen dat neef Edgar indruk op hem wilde ma ken. „Maar", zeide hij, toen de verteller ophield, „u hebt niets verteld over dien luipaard". „Dat was een leelijke geschiedenis", mompelde neef Edgar. „Ik spreek er niet vaak over; het was een ernstig geval. Ik was op jacht met den maharadja van. De fregatvogel keek naar den grond; maharadja's, hoe vaak zij ook in jacht verhalen voorkomen, nemen gewoonlijk niet ie leren rondloopenden avonturier in hun jachtgezelschappen op. Hij keek weer op, toen neef Edgar vervolgde: „hij was een knappe, jonge vorst, slank pis een den, zooals dat heet en sterk als een stalen veer. Dat was hij werkelijk. Wij waren tezamen midden in een ver- senteerd krijgt, in den vorm van een volkomen ineenstorting van het staats- crediet. President Roosevelt zelf maakt zich klaarblijkelijk meer zorgen voor de gevolgen van een financiëele laisser-al- ler politiek. Hierop wees reeds zijn veto op het wetsontwerp tot uitkeering van een milliardenbedrag aan de oudstrij ders, dat nieuwe zware lasten op de schatkist zou hebben gelegd. Ook een dezer dagen door hem aangekondigde belastingherziening heeft ten doel, al thans in eenige mate voorzieningen te treffen voor de sterke verhooging dei staatsuitgaven, al zullen ook aan de ,,be- lastingboodschap" politieke overwe gingen wel niet geheel vreemd zijn ge weest. De New-Yorksche beurs weet blijk baar niet goed, hoe het zich ten op zichte van de belastingplannen van den president moet houden. Aanvankelijk is de vaste stemming er niet door ge weken. Men was veelal van meening, dat reeds sedert eenige jaren de nood zakelijkheid van een belastinghervor ming duidelijk is gebleken. Men hoopte d,at de regeering, nadat de thans aan hangige wetsontwerpen zouden zijn aangenomen, zich in de toekomst meer dan tot dusverre zou kunnen concen- treeren op het. economisch herstel, waardoor dan een belangrijke verbete ring in de situatie van het zakenleven zou kunnen intrjeden, Deze toptimisti- sche verwachting heeft echter al spoe dig plaats gemaakt voor meer gereser veerde opvattingen, tot uiting komend in een inzinking van het koersniveau in Wallstreet. Uit nadere mededeelin- gen is gebleken, dat het in de bedoeling der regeering ligt, de hooge inkomens zeer zwaar te belasten. Terwijl de maxi male inkomstenbelasting tot dusverre 59 pet. bedroeg voor inkomens van 1 millioen dollar en hooger, zal volgens de nieuwe belastingplannen 60 pet. worden geheven van inkomens van 1 millioen dollar, en zal de heffing opklim men tot 80 pet. van inkomens van meer dan 10 millioen dollar. Van rechtsper sonen (w.o. vermoedelijk ook maat schappijen zullen vallen) zal een belas ting worden geheven van 10 pet. bij een netto-winst van 2000 dollar en 17 U pet. bij een van 20 millioen dollar. Ook de successie-rechten zullen even tueel sterk worden verhoogd. De bo venbedoelde belastingen zullen naar r,a- ming 340 millioen dollar per jaar op brengen. Daarnaast zullen nog voorstel len in behandeling komen omtrent een omzetbelasting op automobielen, edel gesteenten en telefonische en telegra fische mededeelingen. Al deze heffin gen, die de populariteit van president Roosevelt bij de groote massa zullen vergrooten, zullen het zakenleven voor nieuwe moeilijkheden stellen. Onder deze omstandigheden blijven de economische en financiëele vooruit zichten in Amerika nog altijd onzeker. EXPORT VAN BOTER NAAR DUTTSCHLAND. Op vragen van den heer Lovink, of 't den minister bekend was, dat alle leden van den bond van Coöperatieve zuivel- verkoopvereenigingen, die tot dusverre maandelijks ongeveer 500,000 kg boter naar Duitschland verzonden, dien uitvoer noodgedwongen hebben moeten beëin digen, doordat het risico aan de betalin gen verbonden, te groot was, heeft de minister van oeconomische zaken geant woord: Inderdaad hebben de leden van den (Ingez. Med.) volging; de bedienden en andere jagers waren uit het gezicht, toen ik een lui paard verwondde. De schemering begon te vallen. Ik wilde terug gaan, maar de maharadja hield vol, dat de doode lui paard achter het volgende boschje zou liggen en dan weer het volgende. Wij geraakten diep in het bosch. Ik viel en verrekte mijn knie en toen ik eindelijk opstond en weer loopen kon, was de maharadja mij ver vooruit. Ik haastte mij om hem in te halen; plotseling zag ik dat een zwarte schaduw vanuit een boom op hem neer viel- Het was natuurlijk de luipaard. Ik probeerde te schieten, maa- mijn geweer weigerde en er zat niets an ders op dan dien grommenden duivel te lijf te gaan. En met het grootste geluk, dat ik ooit gehad heb, drong de punt van mijn mes door het oog van den luipaard en in zijn hersenen". De fregatvogel keek zijn gastheer strak in het gelaat. „Dat was een buitengewoon dappere daad", zeide hij en in zijn hart was hij overtuigd, dat dit een bijzondere grove leugen was. Neef Edgar moest zijn ver halen eens wat corrigeeren, want eenige er van waren wat te ouderwetsch ge worden! „Het klinkt dapper", zeide neef Ed gar, „in werkelijkheid gebeurde dit in zulk een opwinding, dat al mijn bewe gingen instinctmatig waren- Ik had geen Bond van Coöperatieve Zuivelverkoop- vereenigingen den export naar Duitsch land gemeend te moeten staken, wijl zij het daaraan verbonden risico te groot achtten. Ten einde dezeln export wederom voortgang te doen vinden, is inmiddels een regeling getroffen in den zin als heeft gegolden in den aanvang van dit jaar- De bezwaren der exporteurs zijn hier door ondervangen. (Ingez. MedJ DE UITSLAG VAN DE GEMEENTERAADSVERKIEZINGEN, De (a.r.) Rotterdammer wijst er op, in verband met den uitslag der Raads verkiezingen te Rotterdam, waar, even als te Amsterdam, een roode meerder heid tot stand kwam, dat „ook al neemt men aan, dat de sociaal-democraten, op de verantwoordelijke plaatsen zittende, wellicht wel geneigd zouden zijn, in te binden, haar horzels dit getemde paard wel achteruit zullen doen slaan en het eind van het lied zal zijn dat we full speed op weg gaan naar den regeerings- commissaris". Het blad schrijft verder o.m., dat „het tijd wordt, dat wij onze mannen terugroepen van een plaats (de colleges van burgemeester en wethou ders), waar te arbeiden voor het alge meen belang hun onmogelijk gemaakt wordt". Het besluit: Bekend is, dat men zelfs in s.-d. kring deze victorie als een Pyrrhus-overwin- ning heeft gevreesd. Met woorden zal het nu verder niet gaan: op daden komt het aan. Wil men trouw zijn aan eigen verkiezingsvoorspiegelingen, dan zal men met behoud van een sluitende begroo ting alle zoo zeer becritiseerde, door het thans nog besturende college van B. en W. genomen maatregelen, onge daan moeten maken, dan zal men werk moeten geven aan een groot deel der werkloozen, dan zal men welvaart moe ten brengen aan heel de bevolking. Men heeft nu de meerderheid, dat men er ook mee werke! Een rechtsche minder heid heeft volgens eigen program en naar beste inzicht de stad gedurende een zeer moeilijke periode bestuurd; het moet dan toch zeker een roode vol strekte meerderheid mogelijk zijn het zelfde te doen. Wij wenschen do heeren daarbij het allerbeste. Komen zij met voorstellen, die naar ons inzicht in het belang der gemeente zijn, dan zullen ze niet van onze zijde worden gesaboteerd, zooals dat nu 3 >2 jaar door hen is geschied, dan vinden ze dezerzijds loyalen steun. Gaan ze te gen het gemeentebelang, zooals wij dat zien, in, dan kunnen ze echter op onzen tegenstand rekenen. Veel vertrouw enkunnen we het nieu we bewind niet geven. Reeds nu is bekend, dat de commu nisten, gebruik makend van hun sleu telpositie, de S.D.A.P. zekere eischen zullen stellen. Of die voor inwilliging vatbaar zijn, ligt niet aan ons te beoor deelen. Maar hoe dit beraad ook ein dige, dit lijkt ons in elk geval de eenige conclusie, die uit dezen stembusuitslag kan worden getrokken, dat zij, die één waren in het negatieve, ook maar één moeten zien te worden in het positieve en den vollen last der begeerde verant woordelijkheid hebben te dragen. Er is een nieuwe meerderheid: zij too- ne wat ze kan. Bij rechts, althans bij de anti-revolu tionairen, zal er geen verlangen bestaan om plaats te nemen in het kleine bootje tijd om te denken en ik geloof, dat vrees over ons komt in de pauzen tusschen de handelingen. Ik dacht, dat de vorst ge heel zou zijn opengereten, maar hij bleek bijna niet gewond te zijn- Ik had den luipaard genoeg bezig gehouden en de maharadja had slechts diepe sneden over het gelaat. Het was wel verbazend jammer, dat zulk een knappe jonge man zoo verminkt was, maar hij was ook roekeloos geweest, vind ik, om zoover vooruit te loopen in de duisternis van het oerwoud". De fregatvogel sloeg de pagina's van zijn geheugen terug; ook hij kon zich een maharadja herinneren, die door een 1 d- paard ter aarde geworpen was. Hij was noch jong, noch knap, maar zag er eer der uit als een dikke, loerende spinnc- kop met een vreeselijken grijnslach en de helft van zijn gelaat was scheef ge trokken door twee afgrijselijke lidtee- kens. Hij herinnerde zich de geschiede nis, welke van dezen vorst werd verteld, hoe hij in zijn jeugd overmoedig geweest was en hoe een geweldige blanke heroïek tusschenbeide gekoipen was en den luipaard gedood had met een een voudig jachtmes. De zalvende verhalen van den gast heer kwamen hem nu niet langer voor als fantasielooze leugens; zij waren waar, zij waren alle echt! Hij zag neef Edgar nu met geheel andere oogen, achter het s.d. fregat aan. Zoo zal ons volk in zijn groote meerderheid er wel over denken. Flauwe stemming voor den Belgischen franc Disconto-' verlaging der Nederlandsche Bank Een begin van terug- vloeiing van kapitaal naar ons land Kalme stemming op de aandeelenmarkt. De Belgische regeering heeft deze week gepoogd, om een verlaging van den rentevoet te forceeren door een gedwongen conversie van staatsleenin- gen. Ze heeft echter geen succes ge had. Naar verluidt is het door de re geering (uit de winsten op de herwaar deering der goudvoorraden van de Na tionale Bank) gevormde fonds tot het steunen van de geconverteerde leenin gen reeds voor een belangrijk deel op gebruikt, zonder Hat een koersdaling kon worden verhinderd. Het heet, dat het voortdurende aanbod van Belgische leeningen afkomstig is van de groote Belgische banken, die hun cliënten zouden adviseeren, de stukken te ver- koopen, om aldus de tegenwoordige re geering in de knel te brengen en deze te nopen, af te zien van de kortelings ingestelde controle op het Belgische bankwezen. Of de koersdaling van de Belgische valuta zelf ook, zij het dan slechts ten deele, aan dergelijke manoeuvres toe te schrijven is, is moeilijk uit te ma ken, omdat er aanwijzingen zijn, dat de Belgische Nationale Bank den wissel koers niet denkt te steunen door af gifte van goud, wanneer het punt be reikt is, dat gouduitvoer uit dat land mogelijk zou zijn. Deze houding der Belgische autoriteiten vormt dus een tegenstelling met die van de Ameri kaansche instanties, die de vrije goud uitwisseling met andere landen reeds in 't vorige jaar hebben hersteld. De Bank van Engeland geeft weliswaar ook geen goud aan het buitenland af, maar hier treedt het Valuta-egalisatiefonds regu- leerend op. Tot dusverre is van officiëe- len Belgischen steun aan den wisselkoers door aankoop van belga's in het buiten land nog weinig te bespeuren geweest. Het aanzien van de Nederlandsche be- leggingsmarkt is sinds het einde der vo rige week heel wat gunstiger geworden. De terugvloeiing van kapitaal uit het buitenland heeft ditmaal wel langer op zich laten wachten dan bij vorige gele genheden na een crisis op de val ïta- markt, maar zij is tenslotte toch ingetre den. Het gevolg hiervan is in de eerste plaats een daling van de geldkoersen op korten termijn geweest; de prolongatie- koers is van 4bi pet. tot 3 pet. a 314 pet, gedaald, particulier disconto tot 3a 3pet, In deze ontspanning der geld markt heect De Nederlandsche Bank aan eii.ing gevonden tot verlaging van haar disconto met een vol percent, zoo dat dit thans weer 4 pet- bedraagt. In de laatste maanden heeft het disconto van enze circulatiebank wel heel wat wijzi gingen ondergaan. In den tijd der valuta spanning was het in enkele étappen van 214 pet. op 4 34 pet. gebracht; toen de toestand verbeterde, werd het met een half percent verlaagd tot 4 pet.; een her vatting van de aanvallen op de goud- doet Ge, als Ge rustig kunt nadenken, zonder angst-gevoel, zonder gejaagdheid, zónder hoofdpijn. Neem daarvoor 'n „AKKERTJE". Zoo'n metalen zakdoosje met 3 stuks voor slechts 20 cent is voor U bijzonder geschikt. Overal verkrijgbaar. (Ingez. Med.) maar goed beschouwd was hij op alles voorbereid geweest vanaf den eersten blik naar dat gladde gelaat en de klei ne, beweeglijke arendsoogen. Plotseling ging het gesprek niet lan ger over jachtavonturen; het betrof .an dere onderwerpen. „Ik meen, dat je zonder werkzaam heden bent", opperde neef Edgar. „Dat is zoo", zeide de fregatvogel. „En ik meen te mogen beweren, dat. wat werk betreft, je er nauwelijks op zult letten, of het gevaarlijk is of niet, want ik zie, dat je van het echte soort bent, m'n jonge vriend". Geraldi nam het compliment met een glimlach aan, waarop de ander voortging met een vreemde geschiedenis te ver tellen: een vriend van hem, een goede vriend, werd vervolgd door een kwaad- aardigen schurk. De vriend was wanho pig; door bijzondere omstandigheden was het onmogelijk om den hooswicht gerechtelijk te vervolgen. De zaak had nu zulk een wending genomen, dat het noodig was om den schuldigen op te sporen en, in het kort, een einde aan alles te maken. Met dezelfde rustige zalving, waarmede hij over zijn jacht avonturen had gesproken, vouwde neef Edgar zijn weeke, witte handen tezamen en keek over hen heen Geraldi aan. „Ik geloof niet, dat ik er iets voor voel", zeide deze even kalm. valuta's noopte de Bank echter tot een nieuwe verhooging harer rentetarieven met één percent, waardoor het disconto tijdelijk den hoogen stand van 5 pet, be reikt had. Het doelbewuste hanteeren van het disconto-wapen door De Ne derlandsche Bank in den strijd op de valuta-markt heeft niet in de laatste plaats tot het herstel van het vertrou wen in den gulden bijgedragen. Of met de thans ingetreden disconto-verlaging weder een periode van goedkoop geld wordt ingeluid, moet worden afgewacht. Het feit, dat de kapitaalstroom zich thans weer naar ons land toe beweegt, geett hoop op een verdere daling der rente koersen. Anderzijds blijft echter de kans op onaangename verrassingen, vooral met het oog op de ontwikkeling in de andere goudlanden, bestaan. Onder deze omstandigheden blijven de koersen van Nederlandsche beleg gingsfondsen uiterst gevoelig voor in vloeden van buiten af. Zoo hebben in de afgeloopen week de hoogste notee ringen voor Nederlandsche en Ned. In dische staatsfondsen zich niet kunnen handhaven, toen de geldkoersen op de open markt in verband met de a.s. halfjaarswisseling iets aantrokken. De 4 pet. Nederlandsche staatsleening, die den pari-koers reeds weder begon te naderen, is hierdoor ingezakt tot 91% pet., en ook 4 pet. Indië was weer wat lager. Gemeente-leeningen verkeerden aan het eind van de week onder den invloed van het resultaat der gemeen teraadsverkiezingen; vooral Rotterdam- sche en Amsterdamsche soorten waren lager, al vertrouwt men dat de regee ring, zoo zulks noodig mocht blijken, de financiën der gemeenten in het rechte spoor zal weten te houden. De aandeelenmarkt heeft ditmaal 'n vrij kalm verloop gehad. Na de reactie van de vorige week waren de toonaan gevende fondsen in herstel, waarbij de verruiming van de geldmarkt haar in vloed deed gevoelen. Van industriëele fondsen kwamen aandeelen Unilever, die tot 94 pet. waren ingezakt, tijdelijk weder boven pari te staan. Ook Phi lips' konden in koers verbeteren. Daarentegen zijn Ned. Ford eenige per centen ijn koers teruggeloopen. A(an- deelen Koninklijke werden gunstig be ïnvloed door de mededeelingen in de jaarvergadering van de zuster mij. de SJiell Transport en Trading Co,, blij kens welke over het loopende jaar waarschijnlijk weer dividend zal kun nen worden uitgekeerd. Evenals de Koninklijke klaagt ook de Shell over de hooge belastingen. In 1934 had de Mij. iuan de verschillende regeeringen aan directe en inkomstenbelastingen bijna' 53 miUjoen pndst. te betalen, te gen nog geen" 52 millioen pndst. in het voorafgaande jaar. Voor rubberaandeelen was de stem ming eveneens tijdelijk wat beter, hoe wel men in rubberkringen zeer teleur gesteld is over de voorgestelde uitvoer- heffing op rubber in Ned. Indië, en voor al over 't feit, dat deze heffing reeds begint bij een marktnoteering van 17 cent per 14 kg. Op de jaarvergadering der „Serbadjadi" is op de desbetreffen de plannen dan ook scherpe critiek ge oefend. Aan den anderen kant is men omtrent de m.arktvooruitzichten van 't product niet pessimistisch. De statisti sche positie ontwikkelt zich gunstig. Naar' schatting zullen de zichtbare we reldvoorraden tegen 't eind van dit jaar met ca. 100,000 ton zijn verminderd, mede dank zij de verdere beperking van den oogst met ruim 31 pet., die op 1 Juli ingaat. De rubberondernemingen zullen echter reeds daarom niet ten volle profijt hebben v,an de eventueel?, prijsstiióing, omdat dé oogstbeperking een aanmerkelijke stijging van den kostprijs met zich mede brengt. Tabaksaandeelen zijn weinig in koers veranderd. De resultaten op de laatste Sumatra-t.abaks'fnschrijrving zijn tegen gevallen. vooral wat de opbrengst van de zandbladpartijen betreft, zoodat het ,A| I „Het zou om geen klein bedrag gaan; tienduizend dollars in baar en de helft er van vooruit betaald". „Het is erg vriendelijk van u om ver trouwen in hij te stellenzeide Geraldi, „maar ik heb nooit een man gedood behalve uit zelfverdediging. En ik ben niet van plan er mede te beginnen. En dan treed ik ze'den op als een huurling' Neef Edgar drong niet verder aan. „Ik begrijp het volkomen", zeide hij. „Een soort doolridder, die in een ongelukkige eeuw geboren is, hè?" „Geraldi wist, dat de dikke man te leurgesteld was, hij wist ook, dat hij was meegetroond naar de studeerkamer met het speciale doel om hem te bewer ken om voor dit aanbod van tienduizend dollars een moord te begaan- Hoe ge makkelijk neef Edgar ook van het 011- j derwerg afstapte, Was het een schok voor hem, dat zijn aanbod geweigerd werd. Kort daarna verontschuldigde hij zich; de fregatvogel moest het zich maar ge makkelijk maken en er waren boeken genoeg om te lezen. Neef Edgar had an dere dingen te doen en Geraldi moest dien avond blijven eten. Daarmede ging hij de kamer uit en de fregatvogel legde zich op de sofa onder het venster, met de handen onder het hoofd, en trachtte de zaak te reconstrueeren. (Wordt vervolgd

Middelburgsche Courant | 1935 | | pagina 5