DE NIEUWE LUX DE NIEUWE LUX Zelfs in Koud water BUITENLAND. f yf\ |y\ Lost onmiddottij op ScAuimt oüerOloodiq Wast Oei tij 'n qroter pak voor hetze (fde getd BURGERLIJKE STAH0. MARKTBERICHTEN. FRANKRIJK. TEGEN ALLES. DUITSCHLAND. LUXEMBURG. RUSLAND. OOSTENRIJK. TURKIJE. BALKAN. VER. STATEN. J. Vermeulen- *w//ju*; Middelburg. VHssingen. AGENDA. MIDDELBURG: VR 28 Jun. Wandelt. Crescendo, a- ZA 29 Jun. Wafeltjesdag Middelb. Va - MA 1 Jul. Verg. Ver. Instandh. Oude geb. Dl 2 Jul. Opening Prov. Staten 19.30 h. WO 3 Jul. Prov. St., verk. G. S. 10 h- VR 5 Jul, Concert M. M. Molenw. 20 h# ZA 6 Jul, Dem. Hondendressuur, Weide ZO 7 Jul, Concert M. M. en Midd. .Man- MA 5ZA 10 Aug. Nat. Schaakkam pioenwedstrijden. WO 21 Aug.ZA 31 Aug. Tent. Hand., Nijv. en Ind. Z.E.T.Ö.; St. Joris. ZA 31 Aug Reg. Singel-Estaf., „E.M.M." ZA 14 cn ZO 15 Sep. 4fsiandsmarschen, Athleüekver. „E.M.M.". ZA 2 Nov. Verificatieverg. faillissement fa. H. C. Reyers; Gerechtsgeb. 10 h. MA 8 Jul. Alg. Verg- Zaadh. en Boomkw. wed. P. de Jongh; Hot- Centr. 14 h- DO 11 Jul. Openb. Conc. „Hosanna", Gr. Markt, 20.30 h. VR 12 Jul. Verg. Alg. Ned. Verbond; Schuttershof. ZA 13 Jul. Alg. Verg. Landb.mpij. „De Bathpolders", Hotel Centr. 14 h- VR 26 Jul. Openb. Conc. „Euphonia", Gr. Markt, 20.30 h. ZA 27 Jul, Demonstr. Eng. L. d. H. Padv. Prins van Oranje 20.00 h- ZA 27 Jul, Zwemwedstr. „B.- en Zwem- club 't Sas". DO 8 Aug. Openb. Conc. „Hosanna", Gr. Markt, 20.30 h. DO 29 Aug. Conc. Eng. L. des H. mu- ziekk.; N.-H. Kerk. ZA 31 Aug. Openb. Conc. „Euphonia", Gr. Markt, 20.30 h. VR 13 Sep. Openb. Conc. „Hosanna Gr. Markt, 20.30 h. BIOSCOPEN ELECTRO, Midb. VR 28 Jun DO 4 Jul: CITY, Midb. VR 28 Jun.—DO 4 Jul.: „Heideliefde" en „Het Raadsel van den Indischen Express"; 20.00 h; ZO matinée 15.00 h. ALHAMBRA, Vliss, VR 28 Jun.—DO 4 Jul,: „Ein Walzer für Dich" en „De Rebel". LUXOR. Vliss. VR 28 Jun—DO 4 Jul.: „De heeren van Maxim" en „Zijn geluksdag". VR 28, ZA 29 en ZO 30 Jun, Zuidelijke Ford Toer. ZA 29 en ZO 30 Jun. OberBayern „Britannia", Vliss.; 20.00 h. ZA 6 Jul. Koffietafel Dept. M'b., Ned. Mpij. Nijv. en Hand., spr. minister Oud. „Britannia", Vliss- Dl 9 en WO 10 Jul. Alg. Verg. Z-L.M. te Axel. ZA 20 Jul. Paardenmarkt te Öostburg< ZA 27 Jul 2e Ned. Scheldevlucht, Vlieg veld Vlissingen. In een te Parijs gehouden openbare vergadering hebben 5000 rijks- en ge meenteambtenaren zich uitgesproken tegen de volmachten, welke aan de re- geering zijn verleend, en tegen een de valuatie-politiek. Vooral protesteer den zij tegen elke loonsverlaging. Ook in een vergadering van links-ge- oriënteerde oud-strijders is geprotes teerd tegen de voorgenomen noodmaat regelen van de regeering tegen de kor ting op de pensioenen. Ten slotte werd in een vergadering van huurders geprotesteerd tegen ver hooging van de huurbelasting. Ter dood veroordeelde na 13 jaar ge pakt. Den 29en Mei 1922 heeft het Hof van assiesen te Parijs bij verstek een man ter dood veroordeeld wegens moord en poging tot moord. Hij had bij een twist een man doodgeschoten en diens broer zwaar gekwetst. Deze her stelde echter. De moordenaar h,ad zich na zijn misdaden uit de voeten gemaakt en bleef onvindbaar. Dertien jaar zijn sedert verstreken en nu hebben gis terochtend twee inspecteurs van de justitioneele politie hem gepakt. Zij kwamen hem tegen op de Place d'Italie, hoek avenue de Choisy. De man had al dien tijd, onder een anderen naam, te Parijs rustig geleefd en had aan alle na sporingen van de politie weten te ont komen. Aardbeving in Wurtemberg. Te Wurtemberg is gisteren een aardschok waargenomen, die zoo hevig was dat de seismografen van he Geedactisch Insti tuut te Karlsruhe den maximalen uitslag registreerden. Uiterst sterk was de schok in het Murrtal en met name te Rothenfels. Uit Freiburg wordt gemeld, dat daar gisteravond om 6 uur 21 schokken zijn waargenomen en uit Offenburg even eens. Daar duurden de schokken twee seconden. Ook in het gebied van het Bo- denmeer was de beving sterk en men meent dat daar de haard lag, ofschoon zulks nog niet is vastgesteld. Te Singen am Hohentmil zijn zelfs 5 tot 6 tamelijk sterke schokken gemeld, die ongeveer 5 seconden aanhielden. De beving was niet golvend, doch schok kend. In tal van huizen verschoven de meubelen en sprongen de deuren open. Zoo te Stuttgart en op de omringende heuvels, te Berlingen, waar de bewoners uit hun huizen renden en te Heidesheim a. d. Brenz en te Sternheim, waar op een lichte schok een zeer hevige volgde. Men kon daar ter plaatse de kerktorens zien waggelen. Te Biberach in Opper Zwaben ging de beving gepaard met on- deraardsch gerommel. Stoffelijke schade heeft de aardbeving nauwelijks aangericht. Er zijn alleen wat schoorsteenen gevallen. Onweer en wolkbreuken. In den nacht van Woensdag op Donderdag heeft een zwaar onweer gewoed, dat zijn weg nam door geheel Mecklenburg en Voor-Pommeren en gepaard ging door wolkbreukachtige regens. In het geheele Oostzeekustgebied is veel schade aange richt. Op tal van plaatsen sloeg de blik sem in en brandden de getroffen gebou wen af. Tweemaal ter dood veroordeeld. In October van het vorige jaar hadden de arbeider J. W. Büttner uit Perleberg en zijn vrouw besloten zelfmoord te plegen. Zij hadden, voordat zij de hand aanzich- zelf sloegen, hun twee kinderen gedood. Daarop heeft de man zijn vrouw met messteken om het leven gebracht, doch hij miste den moed zelfmoord te plegen en nam de vlucht. Wegens moord is hij op 19 Mei te Neu Ruppin tweemaal ter dood veroordeeld. Gisteren heeft het rijksgerecht zijn beroep in cassatie te gen dit vonnis, dat thans rechtskracht heeft gekregen, verworpen. In Amerikaanschen stijl, In stad- Luxemburg heeft zich een roof-overval in Amerikaanschen stijl afgespeeld. De Antwerpenaar P. L., die vroegef- een garage in Brussel had gehad, en die zich daar klaarblijkelijk niet al te ver uit de buurt van autodieven had gehouden, woonde sinds eenigen tijd met zijn vrien din, een gescheiden vrouw eveneens uit Antwerpen afkomstig, en nog een derde persoon, in een huis aan de Longwyer- straat in Luxemburg. Op zekeren och tend om een uur of elf wordt er gebeld', twee zakenvrienden uit Brussel komen met L., voor een conferentie. Ze worden binnengelaten en nauwelijks zijn ze ge zeten, of er wordt weer gebeld- Weer twee Brusselsche zakenvrienden, nu echter met getrokken revolver. Ze drij ven L.'s vriendin, die hen de deur ge opend had, met de wapens voor zich uit naar de kamer, waar de anderen gezeten zijn. Ziende wat er gebeurt.... trekken ook deze hun revolvers, en aangezients deze vier vuurmonden eischen zij nu 150,000 francs van L. Deze zegt, niet zoo rijk te zijn. Hij, z'n vriendin en vriend worden nu met de wapens in bedwang gehouden, terwijl twee der gangsters het huis van de kel der tot den nok doorzoeken. Ze vinden echter niets, en dwingen L. nu, onder be dreiging met den dood, een cheque te onderteekenen, waarop zij bij een Belgi sche bank 29,000 frs, zullen kunnen krij gen. Daarop verlaat de eerste divisie der gangsters het huis, geeft een claxon- signaal dat de weg vrij is, en met de twee andere schurken verlaten ze in vliegende vaart hun operatieterrein. L. kende de roovers zóó goed, dat hij zelfs kaliber en merken hunnen revol vers aan de politie kon opgeven. De Ant- werpsche recherche kent ze óók heel goed. MiülHl De geloofsvervolging. De Godloo- zen-beweging gaat zich in Rusland weer opnieuw roeren. Zoo wordt uit Moskou gemeld: De centrale r,aad van het verbond van Godloozen heeft het volks-commis- sariaat van binnenlandsche zaken ver zocht maatregelen te nemen ter bestrij ding van de Christelijke kerken, welker activiteit toeneemt. Volgens het verbond werden meer dan 400 nieuwe kerken geregistreerd, vooral Baptisten en Methodisten, die sterk ageeren tegen de Godloozen-be- weging. Het volkscommissariaat heeft derfTal- ve een aantal kerken verboden en haar bezittingen geconfisceerd. De leiders zijn verbannen met het ver bod niet naar Centraal-Rusland terug- te keeren, Vier boeren doodgeschoten. Het Duitsche Nieuwsbureau meldt uit Mos kou, dat volgens een bericht uit Se- mipalatinsk (Kasakstan) het militaire college van het opperste gerechtshof vier boeren wegens het vermoorden van een ambtenaar van de G. P.oe, ter dood zijn veroordeeld door fusillecring. Zes andere beklaagden zijn tot gevan genisstraffen van 310 jaar veroor deeld. De doodvonnissen zijn reeds ten uit voer gebracht. Inbreker schiet een agent neer. Te Salzburg heeft een inbreker, die op het punt stond door een agent te worden gearresteerd, dezen neerge schoten. Een militaire patrouille wist hem op te sporen en gevangen te ne men. Toen bleek, dat de man, de 34- jarige chauffeur H. Robe! uit München, uit een Duitsch concentratiekamp ont vlucht was, waar hij was opgesloten wegens comministische activiteit. Hij was naar Oostenrijk ontkomen. Een rare vergissing, In de kraam- vrouwen-afdeeling van het nieuwe zie kenhuis te Ist,anboel is dezer dagen 'n paniek uitgebroken onder de daar ver pleegde moeders. Een van de verpleegsters, die met de verzorging der zaal waren belast, had namelijk in haar onnadenkendheid ningsplaatje omgehangen. Enkele uren veertien kinderen 'n verkeerd herken- later toen een der moeders de vergis sing bemerkte, geraakte de geheele zaal in wild oproer. Noch de verpleeg sters, noch de doktoren konden de weeklagende moeders troosten. Nie mand wist met zekerheid, welke van de kinderen het hare w,as. De directie van het ziekenhuis heeft nu een Engelsche specialist ontboden, die een uitvoerig onderzoek zal instel len naar de bloedtypes van de moe ders en de kinderen. Er bestaat gegronde hoop, dat de we tenschappelijke gegevens van dezen ex pert tezamen met den practischen kijk der geroutineerde verpleegsters in staat zullen zijn iedere moeder h,aar eigen kind trug te schenken. Twee jaar naakt in een kelder opge sloten, Te Sofia (Bulgarije) heeft voor den rechter gestaan de 32-jarige koop' man in tapijten, Vladimir Mihailov. Drie jaar geleden had hij ergens op het platteland een buitengewoon mooi boerenmeisje leeren kennen en is te Sofia met haar in 't huwelijk getreden. Maar reeds na n paar maanden luwde zijn passie voor de schoone Ljoebitsa, die hij, bij nader inzien, zoogenaamd veel ,,te dom" voor zich vond. Doch de voornaamste reden voor het afkoelen van zijn liefde was de weduwe van n advocaat, die hem beter beviel, en die voortdurend op een huwelijk met hem aandrong. Vladimir kon Ljoebitsa niet naar haar dorp terugsturen, want hij was er zeker van, dat haar bloedver wanten hem dan dood zouden slaan. Hij kwam toen op het idee om het te doen voorkomen, alsof zij zelfmoord had gepleegd en haar lijk spoorloos verdwe nen was. Hij legde een hoopje kleeren van haar ,aan den oever van een rivier en schreef een afscheidsbrief, waarin Ljoebitsa mededeelde, dat zij van plan was zelfmoord te begaan. De truc gelukte, men nam .algemeen aan dat Ljoebitsa niet meer tot de le venden behoorde, ook de autoriteiten beschouwden haar als dood en Vladi mir kon met de weduwe van den ad vocaat trouwen. Vladimir had Ljoebitsa echter op den dag van haar „zelfmoord" in den kelder gelokt en haar daarin opgesloten. Aan vankelijk wilde hij haar laten verhonge- ren, maar daar zag hij toch van af en toen S hij eenmaal getrouwd was, mocht, of lie - ver gezegd moest zij eiken dag een paar 1 uur uit den donkeren en bedompten kel- der boven komen om alle ruwe werk- zaamheden in het huishouden te verrich- ten. Opdat zij geen pogingen zou doen om te vluchten, nam hij haar al haar j kleeren af en schoor bovendien haar heele hoofd kaal, zoodat Ljoebitsa het niet waagde in de buurt van de vensters te komen. Als zij dan het grove werk gedaan had, werd zij weer in haar kel der opgesloten. Probeerde ze een en kele maal in het bezit van een kleeding- stuk te komen, dan werd zij zwaar ge straft, met een stok geslagen en kreeg zij geen eten. Toen dat verschikkelijke leven onge veer twee jaar geduurd had, gelukte het Ljoebitsa eindelijk te vluchten. Zij greep viug een mantel, hulde zich daarin en zij sprong door een gesloten raam naar buiten. Met hevig bloedende snijwonden en gebroken ledematen bleef zij op straat liggen. Toen zij in het ziekenhuis haar ellende vertelde, dacht men aan vankelijk, dat zij krankzinnig was, maar toen men in het huis van den tapijtkoop man een onderzoek instelde, vond men in den kelder tal van sporen, die er op wezen, dat hier twee jaar lang een mensch gehuisd" had. Mihailo's tweede vrouw onttrok zich door zelfmoord aan de wrekende hand van de justitie. Hijzelf is nu tot zes ja ren zware kerkerstraf veroordeeld en moet een aanzienlijk bedrag als schade vergoeding aan Ljoebitsa betalen. Stijgende werkloosheid. Volgens een niet-officieele statistiek is de werkloosheid in de Vereenigde Staten in de maand Mei met 90,000 gestegen en bedroeg het aantal werkloozen aan het einde van Mei 9,711,000 of 510,000 meer dan in Mei 1934. Van April tot Mei steeg het aantal werkloozen in den handel met 64,000, in de industrie met 42,000, onder het huispersoneel en in de qategorie persoonlijke diensten met 7000 en in verschillende andere bedrijven met 2000. Daarentegen daalde de werkloosheid in het transportbedrijf met 47,000 eri in de mijnindustrie met 4000. max* WAARTOE Met groote verbazing, las ik het voor stel van B. en W. om aan de achter zijde van de woningen aan den Koren- en Kinderdijk 'n openbaren weg te ma ken en deze van hunne tuinen af te scheiden door prikkeldraad. De vrijheid die zij tot heden op hun ne terreinen hadden, wordt hun daar door ganschelijk ontnomen en zij zul len zich verplicht zien ten einde die vrij heid te herkrijgen schuttingen te plaat sen, wat altijd een min of meer kost bare geschiedenis is. Hier komt nog bij, dat er verschillende bewoners van den Kinderdijk achter hunne perceelen vaartuigjes hebben, die slechts over hun eigen perceelen toegankelijk zijn, wat bij verandering ook afgeloopen zou zijn- Bovendien is het argument van de noodzakelijkheid van uitbaggering mis plaatst, immers op de droogste plaats, zijnde de Dokbrug staat bij normalen waterstand nog altijd circa 3.50 m wa ter, terwijl dit bij gelijken waterstand bij de Bellinkbrug slechts 2.40 m is. Middelburg, 27 Juni 1935- A.» Alles, wat U graag zelf wast gaat natuurlijk in een Lux sopje. Dat maakt U nu in een omme zien, zelfs met koud waterI Door deze nieuwe vinding spaart U de kosten en moeite van water opzetten. Een lepel Lux geeft ruim een liter heerlijk sop! Volkomen veilig voor zelfs de teerste weefsels. De „koud water Lux" is een uitkomst in iedere huishouding! Zowel wassen, als spoelen, gaat nu sneller dan ooit! De nieuwe Lux is „vei liger dan veilig" en „vlugger dan vlug". (Irigez. Med.) APOTHEKEN. Te beginnen met den nacht van Zater dag op Zondag zal des nachts en ook Zondag den geheelen dag te Middel burg geopend zijn de apotheek van de firma J. C. v. d. Harst, Kortedelft- Van 26 tot 28 Juni. Ondertrouwd: L. Vuijk 23 j. en S. Nijssen 23 j.; A. L. Franse 30 j. en M. J. Kalle 30 j. Getrouwd: C. Baan 26 j. en M. J. Mo rel 28 j. Overleden: W. A. Malgo 69 j. wedn. A. C. Steketee; W. Zwigtman 75 j. geh. met M. Moens; A. de Troije 75 j. geh. met J. Dekker; J. J. de Hamer 44 j. geh. met R. W. de Klerk; J, van Sluijs 73 j. geh. met J. Boone. Van 19—27 Juni 1935. Ondertrouwd: C- P. Stoffelen, 22 j. en W. Kesteloo, 21 j., L. J. W. Schouten, 25 j. en M. C- Dierikx, 25 j., J. A. J. van Raalte, 27 j, en L. W. M. Louwerier, 24 j., A- Kruisheer, 33 j. en N. M. A. L. Maesen, 25 j. Getrouwd: J. A. A. van Gemert, 24 j. en M. H- J. Schroevers, 22 j., G. J. Stam, 26 j- en A. J. Verseput, 25 j., W. Bak ker, 26 j. en J. I. Rietbergen, 24 j. Bevallen: J. J. van Akkeren, geb. Mos, d-, A. S. de Klerk, geb- van dc Woestijne, z., A. M. de Bruijne, geb. Hemelaar, d-, C. Polderman, geb. Dinge- manse, z., L. Borsboom, geb. Versluijs, z., L. Huiszoon, geb. Jobse, z. Overleden: A. A. Emond, 80 j., wed- van A. van den Heuvel, J. C. Ossel, 60 vrouw van J- J. van den Bos, J. Mas- son, 85 j-, vrouw van A. N. But, C. Leers, SC' j., wed. van J. W. Heijtvelt. (V.C.) Oost- en West Souburg. Van 1925 Juni. Ondertrouwd: L- S. Dorleijn, 24 j. en M. Verhagen, 25 j. Getrouwd: J. J. Walrave, 24 j. en M. Goedhart, 24 j, (Nbld-) Middelburg, 27 Juni- Op de aard appelveiling waren 40.000 kg aange voerd. De noteering was voor oude bonte 40 c-, voor nieuwe melothiams I 1,371,57, II 0,901,50, III 47—1,10, alles per 25 kg- Goes, 27 Juni. Veilingsvereeniging „Zuid-Beveland". Groote Veiling van: Aardbeien: Jucunda opbrengst en gemet f 20,30, idem, idem, idem 12 gemet f 20,10 Kruisbessen 2,502,70, per 100 kg- Klein.e Veiling: Aardbeien: Jucunda 14—21,* Mad. Moutót 12—18, Dutsch Evern 1013, Mad- Lafeber 914, Be- verwijker export 10, Mathilda 16, Ker sen: Luikenaars 69, Hollanders 2431, Early Rivers 2427, Meikersen 2020, Roode Hangblad 10, Frambozen 23—40, Tomaten 1113, per 100 kg. K a p e 11 e, 27 Juni. Veilingsvereeni ging „Kapelle-Biezelinge en Omgeving' Blocv. van 9,30 uur v.m. Mad. Lefébre 11,40, Mad. Moutót 15,10, beiden per 100 kg. Blocv. van 1 uur n.m. Mad. Lefébre 12,30, Mad, Moutót 16- Kleine Veiling: Aardbeien 1118, Hollanders 29—33, Meikersen 30, Hang blad 8, Porceleinkersen 714, Vroege Kersen 48, Roode Bessen (Fay's Prol.) 25, Frambozen 2737, alles per kg, Aardappelen 6,407,80, per kg- Blocv. van 4,30 uur n.m. Jucunda 19,70 —20,50, jper 100 kg Nalevering: Jucunda 20,70, Mad. Mou tót zonder dop 18,20, beiden per 100 kg. M.V.S- en Wafeltjes. cantie School- ZA 29 Jun, Verg- Polder Walcheren Abdij 10.00 h. „de Zon", (L-D-); 17.00 h. Dl 2 Jul, Alg. Ledenverg- Concert Ver. conc.z. 20.15 h. „Griffioen 14,30 h. nenk.; Abdij; 1213.00 h. DO 11 Jul. Jaarverg. Alg. Woningbouw- ver-; „De Gouden Poorte"; 20 h. DO 25 Jul. Alg. Verg. Z. Bakkersb. ZA 27 Jul. Nat. Singelloop, „E.M.M.". MA 29 Jul.ZA 3 Aug. Kermis. GOES: VR 28 Jvn. Openb Conc „Euphonia", VR 5 Jul. A lg- Verg. Z. Prov. Brandw. bond: Schuttershof 14.15 h. DO 3, VR 4, ZA 5 Oct. Tentoonst. Vei lings Ver. Z. Beveland. „Mannen in 't Wit" en „de Film ster"; 20.00 h. ZO matinée 15 h. ALGEMEEN: ZA 29 Jun- Uitv. K.Z.Br. Turnk. t.g. 25 j. jubilé Gymn. Ver. Kapelle.

Middelburgsche Courant | 1935 | | pagina 7