rnmnm nieuws. STATEN-GENERAAL. LANDBOUW. AFLOOP VERK00PINGEN. Door een dergelijke samenwerking, waarbij in de later uit te geven folders van beide gemeenten in het kort gewe zen zal kunnen worden op datgene, wat de andere biedt, zou veel tot stand ge bracht kunnen worden. ZUID-BEVELAND. BLIKSEM INGESLAGEN. ZEEUWSCN-VLAANDEREN W.D. i BEOHTSZAKEN. De concurrentie-terreur in het verzekeringsbedrijf. Het O. M. had tegen M. B. en tegen K. v. d. K. geëischt een gevangenisstraf van drie jaren en tegen De R. een ge vangenisstraf van 6 maanden. Begrooting Zuiderzeefonds. Begrooting Verkeersfonds. ZEEUWSCHE LANDBOUW-MAATSCHAPPIJ. aangesloten bedrijven op geregelde 'tij den werden bezocht voor het verkrijgen van gegevens- STAMBOEK VAN HET NED. TREKPAARD. De tentoonstelling te Den Bosch Brochure over de Landbouw-Crisismaatregelen. HET ONWEER VAN GISTERNACHT. e van de andere ter verspreiding zullen worden doorgegeven, en omgekeerd. SCHORE. In den nacht van Woens dag op Donderdag is de bliksem inge slagen in de woning van den landbouwer N. v. d. P. alhier. Hoewel geen brand ontstond, bleek uit de nagelaten sporen, dat de bliksem tot tweemaal toe insloeg en de woning weer verliet. Eén der kin deren, welke op zolder sliepen, bekwam brandwonden aan de hand. SCHORE. In verband met de voorge nomen grijswijziging tusschen de ge meenten Kapelle en Schore, is onder lei ding van den burgemeester ten gemeen tehuize een bijeenkomst gehouden van vertegenwoordigers der verschillende groepen, welke een of meer personen in den nieuwen Raad hebben gekozen. Al gemeen werd goedgevonden, dat de uit slag der verkiezing als basis zal dienen voor de samen te stellen commissie uit de burgerij als bedoeld in art. 158 der gemeentewet. Het ziet er dus naar uit, dat ook in deze gemeente bedoelde com missie tot stand zal komen bij enkele candidaatstelling. AARDENBURG. Donderdagmiddag kwam de Raad voor een korte verga dering bijeen. Mevr. v. d. Broecke was met kennisgeving afwezig. Aan den heer M. Pattist werd op verzoek eer vol ontslag verleend met jngang van 1 Juli, als gemeentebode, onder dank zegging voor de door hem gedurende vele jaren aan de gemeente bewezen dienstn. Aan de muziekvereeniging werd f 350 subsidie verleend, op een door haar gedaan verzoek. Deze aan vraag werd z.h.s. zonder eenige bespre king goed gekeurd. Na nog enkele min der belangrijke zaken ging de Raad in besloten zitting over ter behandeling van een schrijven omtrent de verbete ring van den monofaltweg- WATERLANDKERKJE. De verkoop van bloempjes ten behoeve van de stich ting Rozenoord heeft alhier f 6 opge bracht. M. K. D., 42 jaar, betonwerker, wo nende te Koudekerke heeft hooger be roep aangeteekend tegen het vonnis van den kantonrechter, waarbij hij we gens openbare dronkenschap bij her haling is veroordeeld tot zeven dagen hechtenis. W. J. v. U., 38 jaar, rijwielhandelaar, wonende te Vlissingen teekende beroep aan tegen een vonnis van den kanton rechter, waarbij hij wegens overtreding van het Motor- en Rijwielreglement is veroordeeld tot f 10 of 10 dagen hech tenis. C. B., 24 jaar, grondwerker, wonen de te 's Hee'renhoek, tegen een vonnis van den kantonrechter, waarbij hij we gens overtreding van de Jachtwet en het verboden dragen van wapenen is veroordeeld tot 2 maal f 20 boete of 2 maal 20 dagen hechtenis. De Rotterdamsche rechtbank heeft vonnis gewezen in de zaken, die betrek king hebben op de concurrentieterreur, welke in het laatst van het vorig jaar heeft plaats gehad in het volksv'erze- keringsbedrijf en waarvoor de 42-jarige assuradeur M. B., die het willoos werk tuig was in handen van den vroegeren inspecteur van de Ondelinge Levensver zekering van Eigen Hulp (Olveh) en twee van zijn handlangers, dè 23-jarige schoenmaker J. de L. en de 24-jarige kolenwerker K. v. d. K. zich hebben te verantwoorden gehad. M. B. werd wegens het uitlokken van de misdrijven van mishandeling en zaak vernieling hij had geld beschikbaar gesteld om den hoofdinspecteur van de Olveh, J. M. v. d. Bosch in Den Haag peper in het gelaat te doen gooien, voorts om den verzekeringsagent B. Kor- pershoek te doen mishandelen, door hem van zijn fiets te laten glijden en ten slotte om de woning van de verzeke- ringsagentesse Meeuwissen in den Zwaanshals met teer te doen besmeren veroordeeld tot anderhalf jaar ge vangenisstraf met aftrek van de preven tieve hechtenis. J. de L. werd wegens mishandeling van den hoofdinspecteur J. M. v. d. Bosch wien hij een zakje peper in het gelaat had geworpen, veroordeeld tot vier maanden met aftrek van preven tief. K. v. d. K. werd wegens mishandelt ig van den verzekeringsagent B. Korpers- hoek op den Vlaardingerdijk, tusschen Vlaardingen en Schiedam, wegens het met teer besmeuren van de woning in den Zwaanshals en wegens zijn mede plichtigheid aan den peperaanslag op den hoofdinspecteur, veroordeeld tot één jaar met aftrek van preventief. Bij de in de Eerste Kamer voortge zette behandeling der begrooting van het Zuiderzeefonds voor 1935 zeide minister Van Lidth de Jeu- d e, dat w,at de afspoeling der Tessel- sche duinen betreft, in voorbereiding is de uitvoering van een dijk achter de duinen. Uit de stichting „„Joodsche arbeid" in den Wieringermeerpolder zullen in het najaar dertig leerlingen fcaar Pa lestina en tien naar Zuid-Afrika gaan. N,a re- en dupliek werd de Zuider- zeefonds-begrooting z.h.s. aangenomen. ■nag Aan de orde was daarna de begroo ting van het Verkeersfonds voor 1935. De heer Ter Haar (c.h.) zeide dat het dep. van Waterstaat behoorde te heeten dep. v,an Verkeer. Spr. was van oordeel dat er onbillijkheden wor den begaan jegens het wegverkeer. Intensief verkeerstoezicht achtte spr. noodig wegens het toenemen van het aantal verkeersongevallen. De heer Moltmaker (s.-d.) zegde dat de economische toestand der chauf feurs het aantal verkeersongelukken doet toenemen. De Centrale verkeers- commissie is eenzijdig samengesteld; er is geen vertegenwoordiger van de ar beidersbeweging in opgenomen. De heer Otten (r.-k.) bepleitte de belangen van het verkeer op tertiaire wegen. Minister Van Lith de Jeude be toogde dat het onderwerp „coördinatie van het verkeer" zich nog slechts in een beginstadium bevindt. Het vraagstuk der verlichting van we gen houdt nauw verband met de con structie der wegen. Weldra zullen vol doende gegevens verzameld zijn. Niet opzettelijk is het, dat er geen arbeidersvertegenwoordigers in de Cen trale verkeerscommissie zijn opgenomen. In deze commissie bestaat niet de tegen stelling werkgever-werknemer. Spr. heeft geen bezwaar, deskundigen uit ar beiderskringen eventueel in de commis sie op te nemen. Inzake tertiaire wegen worden inlich tingen gevraagd aan verschillende in stanties. De begrooting werd z. h. st. aangeno men. De vergadtering werd verdaagd tot heden. Het hoofdbestuur der Z. L. M. houdt op Dinsdag 9 Juli, des namiddags te 7 ure (wettelijke tijd) ten gemeentehuize te Axel, zijn zomervergadering. De agenda bevat o.a. de volgende punten: Mededeelingen van den Voor zitter; Ingekomen stukken w.o. Ver- siag Centraal Zeeuwsch Pachtbureau over 1934. Bespreking van de nieuwe regeling van de pacht. Als bijlagen zijn bijge voegd een uittreksel uit de Memorie van Toelichting op het Wetsontwerp en een rapport van den Kring Walcheren, waarin de bezwaren tegen het ontwerp- pachtwet naar voren worden gebracht. Bespreking van bijzondere maatrege len t.,a.v. loopende landbouw-hypotheek en andere pachtovereenkomst. Als bijla ge is heirbij gevoegd een uittreksel uit de Memorie van Toelichting. De heer A. C. de Oude, hoofdbe stuurslid, schrijft aan het Dag. Bestuur, dat hem zoo nu en dan gevallen ter core komen van moeilijkheden, die door de leden worden ondervonden door de mogelijkheid, dat bij executie van hy pothecaire vorderingen, de nieuwe ei genaar kan worden uitgesloten van landbouwsteun. Het moet vrijwel uitgesloten zijn, dat men thans geld leent op grond van on derpand. Verschilende gevallen zijn hem hiervan bekend. Wat de crisis- hypotheekwet betreft zijn hem geen ge vallen bekend, dat deze wet nuttig werkt. Het tegenhouden van executie is ook nog niet altijd in het belang v,an den schuldenaar. De heer de Oude be sluit zijn schrijven met de mededeeling dat hij den maatregel funest acht. Algemeene Handelsvoorwaarden aardappelhandel. Door het Dagelijksch Bestuur der Z. L. M. en den Nederlandschen Bond v,an Handelaren in aardappelen is een kleine commissie aangewezen om met de hulp van een rechtsgeleerde de te genwoordige algemeene handelsvoor waarden te herzien. Deze Commissie heeft een nieuwe algemeene handels- voorwaarden ontworpen. Het Dag. Bestuur kan zich behoudens een paar wijzigingen met het ontwerp vereenigen. Bespreking rapport scheuren van giyisland en uitvoering crisismaatrege len. a. akkerbouw; b. tuinbouw; c. vees teelt en zuivel. Aan de mededeelingen, die de voorzit ter zal doen, ontleenen wij: Naar aanleiding van een voorstel van den heer De Oude is nagegaan op welke wijze meer profijt kan worden getrokken van de gegevens van het Boekhoudbu- reau ten behoeve van de landbouwvoor lichting. Op Schouwen-Duiveland is een aanvang gemaakt met de voorlichting op de bedrijven. Vanaf December zijn ver schillende vergaderingen gehouden waar diverse onderwerpen de veevoeding be treffende werden Eehandeld, terwijl de Nogmaals heeft het Dag- Bestuur aan het Landbouw-Comité zijn standpunt ter kennis gebracht betreffende het hand haven van minimumprijzen voor de aard appelen. Met den inhoud van een rap port van de O.L.M. over de vraag: of uit breiding van den aardappelverbouw voor veevoeder op de gemengde zandbed-.ij- ven gewenscht is, heeft het Dag. Bestuur zich vereenigd, echter onder voorbehoud dat voor den verbouw van consumptie aardappelen een garantieprijs worden gesteld. De Z.L.M. heeft medewerking verleend aan het tot stand komen van korte cui- sussen voor plattelandsvrouwen in huis houdkunde. Voor deze cursussen bestaal groote belangstelling. Met het rapport over het vetvraag- stuk van de drie Centrale Landbouw organisaties en de F. N. Z. heeft het Dagelijksch Bestuur zijn instemming be tuigd en heeft opgemerkt dat het een nationaal belang moet worden geacht wanneer aan het gebruik van Neder- landsche boter de voorkeur wordt ge geven boven het gebruik van marga rine. In een algemeene propaganda-com- missie voor meerder gebruik van melk- brood in Zeeland heeft het D. B. als ver tegenwoordigers van de Z. L. M. aan gewezen de heeren P. J. J. Dekker te Wemeldinge en Iz. van Cruijningen Pzn. te Zuidzande. De leerares-leidster mej. C. N. van Liere en de leerares mej. Ch. Voerman, beiden verbonden aan de landbouwhuis- houdschool te Zierikzee werden voor gedragen aan den Minister voor een vaste aanstelling. Als lid van de Commissie van Toe zicht van deze school werd, wegens ver trek van mevr. Bannink, benoemd mevr. BreesneeLabrijn te Zierikzee. Het Dag. Bestuur heeft het Rijksland- bouwconsulentschap verzocht een on derzoek in te stellen naar het voorko men van rood of lila aanloopen van ui- ennerven, welk verschijnsel in sommige uienpartijen vrij hevig optreedt. Het Ministerie van Sociale Zaken heeft de Z. L. M. vetrzocht haar stand punt te deelen betreffende het dorschen in handenarbeid als werkverschaffing op de landbouwbedrijven. Het Dag. Be stuur heeft als zijn oordeel te kennen ge geven dat met dezen vorm van werkver schaffing geen productief werk wordt geleverd, en er andere groote bezwaren aan zijn verbonden, en uit dien hoofde geen voorstander is van het invoeren van dorschen met den vlegel. Het Dag. Bestuur was van oordeel, dat het egali- seeren van gronden, het graven van sloo- ten, enz. een beteren vorm van werkver schaffing geacht moet worden. Het Dag. Bestuur heeft zijn bezwaren kenbaar gemaakt tegen de beperking van den melksteun op basis 1933/1934, omdat in Zeeland de veestapel sinds 1910 niet noemenswaard is uitgebreid, terwijl dit in de andere provincies wel het geval is. In samenwerking met de andere landbouworganisaties, heeft de Z.L.M. daarop een uitvoerige nota ge zonden aan de drie Centrale Landbouw organisaties, betreffende de geheele rundveehouderij en wel ten aanzien van: de verplichte rundveelevering, de kalvertoewijzing 1935, de toewijzing van gesteunde melk, en de uitvoeringsmaat regelen voor beperkten melksteup. De Z.L.M. is evenals het Landbouw- Comité van meening dat een bedrijfs- raad onder de huidige omstandigheden niet gewenscht is en zeer zeker niet voor afzonderlijke deelen van een pro vincie dient te worden ingevoerd. Mede op aandringen van de Z.L.M. is de uitvoer van koudbloedpaarden naar Duitschland welke tot heden werd ge regeld door het Vleesch-ExporJ-Bureau te Nijmegen ondergebracht bij het secretariaat van het Stamboek voor hel Nederlandsche Trekpaard B.T. Een voorstel om de saneering van de karwijteelt zoodanig toe te passen dat in het eene jaar in het noorden van het land geen karwij wordt verbouwd en het volgende jaar in het zuiden van het land niet, om hiermede tegelijkertijd de karwijmot te bestrijden, kan in een ver gadering van de karwijverbouwersTn de provincie Zeeland en in het Dagelijksch Bestuur geen steun vinden. Naar aanleiding van een desbetref fend verzoek van het Landbouw-Comité heeft de Z.L.M. opgegeven als objecten welke zij gaarne in studie zag genomen door het Fonds Landbouw-Exportbu- reau. a. Het instellen van een onderzoek op welke wijze het landbouwcrediet in ver schillende landen is geregeld. b. Bestudeering van de wijze hoe meer profijt kan worden getrokken van de gegevens der verschillende boek- houdbureaux, aangesloten bij de onder scheiden landbouwmaatschappijen. Voor het laatste voorstel zijn door het L. E. B. Fonds gelden beschikbaar ge steld. De onverwachte verlaging der richt prijzen heeft in den Nederlandschen landbouw onrust teweeg gebracht. De drie Centrale Landbouworganisaties hebben tegen deze verlaging geprotes teerd. De Groninger Mij. van Landbouw heeft een goed geargumenteerd rapport opgesteld, dat de Z. L. M. heeft aange vuld met gegevens uit de praktijk van het Bo'ekhoudbureau der Z. L. M. Het Dag. Bestuur heeft het Landbouw- Comité voorgesteld stappen te doen om te bevorderen dat een onderzoek wordt ingesteld naar het verschil in kosten van levensonderhoud in de stad en op het platteland. Een desbetreffend onderzoek is inderdaad ingesteld, waarbij in Zee land de gemeenten Goes en Terneuzen zijn betrokken. Ü\er het onderzoek zijn de uitkom sten nog niet gepubliceerd- In samenwerking met de V.P.Z. heeft de Z.L.M. een schrijven gericht aan den Rcgeeringscommissaris voor de pluim veehouderij, waarin wordt verzocht de in uitzicht gestelde maatregelen tot be perking van den pluimveestapel op de landbouwbedrijven boven de 20 ha niet toe te passen. De Provinciale Commissie uit de vei lingen in Zeeland heeft in samenwerking met de Z.L.M. en de andere landbouw organisaties een rapport uitgebracht over de moeilijkheden welke zich met be trekking tot de regeeringsmaatregelen op tuinbouwgebied voor Zeeland, in het bijzonder in de gemengde bedrijven voor doen. Naar aanleiding van deze bespreking zijn eenige wijzigingen ten gunste van den Zeeuwschen tuinbouw aangebracht. Van de overige bijlagen meldden wij in een volgend nummer een en ander. Gisteren en vandaag is te 's-Hertogen- bosch, de 11e Nat. Fokpaardententoon- stelling van het Stamboek voor het Ned. Trekpaard gehouden. Alleen de beste dieren zijn hier voorgebracht, na dat tevoren overal voorkeuringen had den plaats gehad. Er waren niet minder dan 400 dieren ingeschreven, die in vier ringen tege lijk werden gekeurd. Van de tot dusver bekende bekroningen vermelden wij: Merries van 9 jaar en ouder, kleine maat: 2e prijs: Excellente d'Ahe.a, va der Burrhus d'Ahea, moeder Freule Souburg, fokker Gebr. Aernaudts te Sluis, eig. ten Bos, Waarden Grijpskerk. Merries van 5 tot 8 jaar, kleine maat: le Joubertine de Laboureur, V. Jou- bert, M. Pauline de Laboureur, fokker en eig. A. H. Dekker te Zaamslag. Merries v,an 4 jaar en ouder met zui gend veulen, kleine maat: le Henriët- te d'Ahea; V. Tair, M. Dora d'Ahea, fokker en eigenaar Gebrs. Aernaudts, Sluis; veulen Napoleon d'Ahea. Merries van 3 jaar groote maat: 1, Lady d'Ahea, V. Gascon d'Ahea, M. Stella, fokker en eig. Gebr. Aernaudts, Sluis; 2. Micky, V. Tsjaka, M. Minema; fokker I. A. Haartsen-Bouwens, Schoon- dijke; eig. J. A. Nortier-Becu, Oostburg. Merriën van 5 tot en met 8 jaar, groo te maat: 1. Fairella, V. Fair, M. Coquet te de Dintel; fokker en eig, F. B. Brooy- mans, Breskens; 12. Stella, V. Fair, M. Liza; fokker P. Luteyn, Zuidzande; eig. Gebr. Aernaudts, Sluis. Merriën van 3 jaar kleine maat: 1. Victoria, V. Lion d'Or, M. Robine, fok ker en eig. Gebr. de Dobbelaere, IJzen- dijke. 2. Azalea van Kruispolder. V. Herseur II de Cognebeau, M. Dahlia, fokker Th. G. M. Staal, Lamswaarde. Merriën van 9 jaar en ouder groote maat: 2e prijs: Lien, V. Fair, M. Bella; fokker en eig. I. J. Nortier, Oostburg. Merriën van 4 jaar groote maat: 2e prijs: Julia van Zeedorp; V. Moor Gros de Mon Souhait. M, Anna; fokker J. de Waal, Ossenisse (2); eig. E. G. M. de Waal, Ossenisse. Hengsten van 3 jaar kleine maat: 2e: pr. Vosko, eig. L. J. M. Blondeel, Aar denburg. 4-jarige en andere merriën met zui gende veulens groote maat: 1. Duchette d' Hermine, eig. Gebr. de Dobbelaere, te IJzendijke; 2. Margerethe du Vorst, eig. P- J'. de Milliano, Oostburg. Merries van twee jaar, kleine maat: 1. Fiorina van Luntershoek, eig. Ch. A. de With, Hoofddorp; 2. Olleh van Mars, eig. G. Buysse, Biervliet. Merriën van 4 jaar kleine maat: 1, Urena, eig. J. Serrarens, Ossenisse; 2. Hermine, eig. Gebr. J. en P. Brevet, Sluis. Hengsten van 3 jaar, groote maat; 1. Audeux van Eykelenbosch, eig. G. J. Klompe, Dreischor. Gistermiddag bracht minister Deckers een bezoek aan de tentoonstelling en werd rondgeleid* door jhr. J. van Vredenburgh en burgemeester Van Lan- schot. Z. Exc. toonde veel belangstelling voor de hengstenkeuring. De soms ingewikkelde bepalingen ten aanzien van de beperking van rundvee- en varkensstapel worden door vele boeren dikwijls verkeerd uitge legd of verward, terwijl ook het juiste inzicht in de organisatie van de betref fende crisisdiensten nogal eens ont breekt. De oliefabrieken Calvé-Delft hebben th.ans een brochure uitgegeven, getiteld: „Wat elke vee- en varkenshouder van de landbouw-crisismaatregelen moet weten", welke uitgave op beknopte wij ze, vele nuttige gegevens, zooals om trent de teeltbeperking, 't leveren van varkens enz., bevat. Allereerst wordt in deze brochure 'n overzicht gegeven van de organisatie v,an de crisisdiensten en verder o.m. het koopen van varkens door de Ned. Vee houderij-centrale, de prov. landbouw- crisisorg. en de beperking van den rund veestapel evenals dat van den varkens stapel. Ook de huisslachtings-ifegeling wordt in 't kort opgesomd, benevens de centrale crisis-controle-dienst en de' crisis-tuchtrechtspraak. Tenslotte vol gen in deze practische uitgave nog adressen van de landbouw-crisis-orga- nisaties. Notaris R. Batten heeft gisteren in het veilingsgebouw „Mercurius" aan de Koepoortstraat te Middelburg pu bliek verkocht: Het Heerenhuis met Kluis en Lips Safe inrichting, erf en tuin aan de Koepoortstraat N 27 te Middelburg, groot 2 a 56 ca. Kooper I, P. J. de Groot aldaar voor f 3200. Omtrent het onweer, dat in den nacht van Woensdag op Donderdag boven verschillende deelen van ons land heeft gewoed, wordt nog gemeld, dat 't te Rotterdam gepaard ging met 'n wolkbreuk. In een paar uur tijd viel ruim 45 m.m. neerslag (regen en hagel). Tal van straten, kwamen, daar de riolen de enorme watermassa niet da delijk konden verzwelgen, blank, oi vrij-- wel blank te staan. In de binnenstad en in tal van wij ken, maar vooral in het laag gelegen Westen, liepen kelders en sousterreains onder. In het Westen waren verschil lende straten waar de bewoners, die in sousterrains slapen, door het water ver rast werden. In allerijl, begon men met bezems en emmers het water weg te hoozen. De brandweeïr heeft ettelijke ondergeloopen winkels moeten leeg pompen. Bar weer is het ook geweest bo-- ven Diepenveen (nabij Deventer) Een wolkbreuk zette de wegen onder water en twee van de grootste boer derijen werden door het hemelvuur ge troffen. In beide boerderijen was juist de hooioogst gedeeltelijk ondergebracht. Er werd slechts weinig gere.d De brandweer heeft ettelijke onder geloopen winkels moeten leegpompen. BIJ HET ZWEMMEN VERDRON KEN- Donderdagmiddag was een de tachement van het 2e halfregiment hu zaren te Breda onder toezicht in het kanaal van Terheijden aan het zwemmen. Plotseling verdween de 21- jarige dienstplichtige H. A. R. uit Roer mond in de diepte'. Dadelijk werden pogingen aangewend om den man te redden. Dit gelukte echter eerst na ge- ruimen tijd en toen bleken de levens geesten reeds te zijn geweken. Het lijk is naar het militair hospitaal overge bracht. DE MOORD TE WILDERVANK. Naar de „Tijd" verneemt, heeft de po litie in verband met den moord op den heer K. teW ildervank een aan tal arrestaties gedaan. Eenige personen worden vastgehouden. Ook heeft de politie een huiszoeking, verricht bij een van Kroeze's buren. Men meldt aan de Stand, uit Oude Pekela: Woensdagmorgen werd alhier in een, kamp koren een groote som geld ge vonden (ruim f 35,000), verstopt in een' ouden autoband. Dit wordt in verband gebracht met de moordzaak, welke verleden week te Wildervank plaats vond. WINDHOOS. Te Ne tierden (Gelderl.) hieeft een windhoos en een zware regenbui gewoed, waardoor groo te schade is aangericht aan huizen»- vruchtboomen en veldgewas meldt de „Gelderlander". De windhoos, die over een breedte van circa 800 m over het dorp trok. verniel de alles wat in haar weg kwam- Tal van woningen verloren een hoeveelheid dak pannen, waarvan enkele meer dan twee honderd. Groote verwoesting is aange richt aan het veldgewas en de boomen,, welke laatste bij tientallen zijn omge waaid. De op het veld staande rogge en an dere vruchten zijn door den hevigen wind plat tegen de aarde gedrukt. Door het omverwaaien van telefoonpalen was de leiding door het dorp op tal van plaat sen verbroken. Ook de electrische lei ding heeft zeer veel geleden en raakte onklaar. Bij den landbouwer D. sloeg een neervallende populier door de electri sche leiding, waardoor de draden door sloegen, en op de weideomheining vielen, welke geheel onder stroom kwam te staan. De schoorsteen staande op de woning van de landbouwer B. waaide af en sloeg door het dak. Uit verschillende kippenhokken waren de ramen gewaaid en meters ver wegge slingerd. Dakpannen en boomtakken kwamen als luciferdoosjes door de lucht zweven. Verscheiden boomen werden eveneens door den bliksem getroffen- Door den geweldigen regen liepen diverse huizen onder water. DOOD OP HET STRAND GEVON DEN- Woensdagmiddag ging de 20- jarige D. V, te Kampen, visscher van beroep, netten uitzetten op het IJsel- meer. Toen hij langer dan gewoonlijk uitbleef, maakte men zich ongerust en ging zijn vader hem zoeken. Deze vond zijn zoon dood aan het strand van het IJselmeer liggen op de z.g. Ramspol van het Kampereiland. Hij was gekleed in een zwempak. Omtrent de doodsoor zaak tast men ,in het duister.

Middelburgsche Courant | 1935 | | pagina 6