GEMENGD NIEUWS. RECHTSZAKEN. SPORT. RWTENLAND. MARKTRERICHTEN. Hoofdpijn, Kiespijn. A1 FRANKRIJK. DUITSCHLAND. VER. STATEN. Schandaaïproces voor de Brabantsche jury. DE „NIEUWE TIJD" SPEELT DE S. D. A. P. PARTEN. Bij de gemeente raadsverkiezing te Oldehove (Gr.) verscheenen twee kiezers even voor 6 uur. Ze moestenervaren dat het stem bureau reeds om 5 uur sloot en men op het Gemeentehuis, in tegenstelling met andere dagen, op den verkiezingsdag niet werkte met „oude Tijd", Dit was een strop voor de S.D.A.P, die door een tekort van 1 stem slechts 1 zetel ver wierf. De beide mannen waren n.l, S.D. A.P.-ers. EEN GEVAARLIJK HEERSCHAP. De hoofdcommissaris van politie te Groningen vestigt de aandacht op den vreemdeling Hermann Theodor Alfred Opitz, geboren te Hamburg 14 Mei 1902, zich noemende wereldreiziger In 1933 viel hij met een bootje de Sche- veningsche haven binnen, waaruit hij werd verwijderd, aangezien hij als een communist moest worden beschouwd, die door zijn opruiende uitlatingen ge vaarlijk voor de openbare orde moest worden geacht- Op 12 Juni 1935 werd hij in de omgeving van Groningen aange- getroffen, waar hij aan den oever van het Reitdiep een tent had opgeslagen. Hij was eenige dagen tevoren de haven van Delfzijl binnengekomen met een zeilboot. Op dienzelfden dag is deze vreemdeling met boot en toebehooren overgebracht naar Delfzijl, terwijl hem is aangezegd, dat hij onmiddellijk ons land moest ver laten- Zijn mentaliteit blijkt uit de be dreiging, die hij toen uitte. Hij zeide in ons land te zullen terugkeeren in een grootere boot om dan in de Maas de ba kens te laten zinken. Het verdient aan beveling de aandacht van havenmees ters op dezen gevaarlijken vreemdeling te vestigen. PORTEFEUILLE MET f 10.000 VER LOREN. Een Haagsche aannemer heeft Woensdag j.l, rijdende per fiets van Leiden naar Katwijk, een porte feuille verloren, inhoudende een bedrag van ruim 10.000 gulden aan bankpapier. Tot dusver is er nog geen enkele vinder komen opdagen. (Hlb.) RECHTBANK TE MIDDELBURG. Valschheid in geschrifte en ver duistering in dienstbetrekking. Voor de Middelburgsche rechtbank had zich gisteren wegens valschheid in geschrifte en verduistering in dienstbe trekking te verantwoorden G. P. S. D., 22 jaar, employé, huisvr. S. vroeger wo nende te Eecloo, later wonende te Schoondijke, thans in voorloopige hech tenis te Middelburg, Volgens de dagvaardiging zou zij op verschillende tijdstippen in Januari j.l. ten nadeele van de „Etablissements Goethals-Goethals" gevestigd te Eecloo, (België), alwaar zij als employé belast was met de betaling der loonen valsch heid in geschrifte hebben gepleegd, door te knoeien in de loonlijsten; en door het plaatsen van gefingeerde werknemers op die loonlijsten, waar door zij wist te bewerken, dat haar door den daarvoor aangestelden kassier di verse vervalschte en gefingeerde loon- posten onrechtmatig werden uitbetaald welke gelden zij voor zich zelf zou heb ben behouden. Op deze wijze zou verdachte zich een bedrag van ongeveer 150.000 francs ten nadeele van haar werkgeefster hebben weten toe te eigenen. Op verzoek van de Belgische justitie die voor bedoelde feiten destijds haar uitlevering verzocht werd verdachte te Schoondijke aangehouden. Deze uitle vering werd niet toegestaan. De vervol ging dezer zaak viel dus aan de Neder- landsche justitie toe, waarmede een uit gebreid onderzoek ook in België ge paard ging. In deze zaak werden een twaalftal getuigen uit België gedagvaard. Verdachte werd rechtskundig bijgestaan door mr. A. H. Kuipers, advocaat te Middelburg. Uit de door de verschillende getuigen afgelegde verklaringen bleek dat op de verschillende ter terechtzitting ver toonde loonlijsten geplaatste bedragen hooger waren dan de verschillende werknemers hadden ontvangen. Ook bleek dat op de loonlijsten voorkwamen de hamen van personen die sinds korten of langen tijd niet meer op de fabriek werkten. Deze laatsten ontkenden dan ook de op de lijsten voorkomende hand- teekeningen. Een hunner had wel eens teveel loon ontvangen doch had dit ,aan de directie teruggegeven Verdachte door den President onder vraagd, zegde zich niet bewust te zijn aan oneerlijke feiten te hebben schul dig gemaakt. Zij ontkende dit ten stel ligste en was van meening, dat de schuld bij anderen moest worden gezocht, die haar onkundig zouden hebben gelaten van de veranderingen onder het per soneel. De officier van justitie zegde, dat deze zaak geen gemakkelijke is, het gaat hier om 'n bedr,ag van frs 150000 doch er is bovendien nog veel meer gebeurd. Verdachte heeft altijd volge houden volmaakt onschuldig te zijn, maar het is wel opmerkelijk dat zij denzelfden morgen dat de fraude ont dekt werd vliegens vlug de grens is overgegaan. Dat doet men niet, als men onschuldig is. Zij kw,am op 13-jarigen leeftijd reeds in haar betrekking. Na afloop van de week kreeg zij steeds de loonlijst in handen en niemand dan zij wist dat de loonlijsten niet juist wa ren en daarop namen voorkwamen die reeds t,al van jaren bij de firma weg waren. Spr. achtte het viermaal plegen van valschheid in geschrifte bewezen. Ook de tenlasteg'eleg'de verduistering achtte hij bewezen omdat vast staat dat het geld niet door h,aar is afgedragen. "Zij had het volledig vertrouwen van haar patroons. Blijkbaar heeft, de behandeling dezer zaak op de terechtzitting, gezien haar gedrag, niet veel indruk op haar gemaakt. De officier van Justitie eisch- te een gevangenisstraf van 1K jaar. De verdediger van verdachte mr. Kuipers, zegde dat zijn taak hier even min een gemakkelijke is, al is de zaak waarvoor hij staat, wel interessant. Ook de rechtbank zal het moeilijk vallen vonnis te wijzen. Verdachte had inder daad een vertrouwenspositie. Zij heeft haar betrekking in Januari 1935 vrijwil lig opgezegd. Voor een vertrouwensposi tie genoot zij een bespottelfjk laag loon. De feiten waarvoor verdachte terecht staat liggen thans voor ons en het is de taak van de verdediging de rechtbank aan te toonen dat een ander dan ver dachte de feiten gepleegd kan hebben. Spr. meende dat van valschheid in ge schrifte en oplichting geen sprake was. De omschrijving van de tenlastelegging achtte pleiter minder gelukkig. Loon lijsten vallen n.l. niet onder die geschrif ten die tot bewijs zouden dienen van eenig feit en daarom mag daaraan geen bewijskracht worden toegekend. AI zou zulks krachtens de Belgische wetgeving wel kunnen, dan nog zou de Nederland- sche rechter verdachte aan de hand daarvan niet kunnen veroordeelen. In de dagvaarding staat nu wel „althans stukken waaruit blijkt hoeveel uitbe taald is", doch voor de valschheid zal moeten vaststaan, dat verdachte die stukken heeft gesteld. Zoolang er echter mogelijkheid is dat een ander of ande ren dat gedaan hebben zal zij daarvoor niet kunnen worden veroordeeld. Wat de verduistering betreft is het de vraag of zij zich de gelden heeft toege- eigend. Volgens pleiter is daarvan niets bewezen en volgens hem kan van geen enkel geval het O. M. aantoonen dat verdachte zich zakjes met geld heeft toegeeeigend. De Ijoonboekjes werden wel door haar geparafeerd maar daar voor kan zij niet strafrechterlijk ver volgd worden. Pleiter verzocht daarom de rechtbank, verdachte vrij te spreken en haar uit het voorarrest waarin zij reeds 3 maanden verblijft, te ontslaan. Dit laatste werd door de rechtbank geweigerd. De uitspraak is bepaald op 3 Juli a.s. Nog werden behandeld de volgende zaken: Fr. de K., 70 jaar, landbouwer, wo nende te Hulst, werd verdacht dat hij op 14 Mei te Hulst opzettelijk met een riek in de handen en de punten ge richt op de borst van J. A. Haulez op dezen is toegeloopen en hem met dood slag heeft bedreigd. Eisch f 20 of 10 dh. P. C., 19 jaar, koopman, wonende te Middelburg in Augustus en September 1934 te Middelburg heeft weggenomen 10 jongensjasjes, 15 jongensbroekjes, 10 matrozenpakjes, 15 jongensjasjes, 20 jongensbroekjes, 15 jongensjasjes, 215 jongensbroekjes en 5 matrozenpakjes, ^alle toebehoorende aan de N.V. Zeeuw- sche Confectiefabriek te Middelburg. Eisch een maand gevangenisstraf- L. J, D„ 31 jaar, molenaar, wonende te Nieuwerkerk, was op 1 Mei door den kantonrechter te Zierikzee veroor deeld tot f 50Q boete of 2 maanden hechtenis, wegens overtreding van de Tarwewet te Nieuwerkerk op den 6en Juli 1934 en de daaraan voorafgaande maanden. De verdachte was in hooger beroep gegaan. Eisch bevestiging van het vonnis. Mr. du Croo uit Zierikzee vroeg vrijspraak subs, een lichtere straf. Het Zwaluwen voetbalelftal. Het Zwaluwenelftal, dat Zondag te Goes een propagandawedstrijd tegen 't Zeeuwsche elftal zal spelen, is nader als volgt samengesteld: Doel: Mul (H.B.S.); a.: Van Osch (A.D.O.), Breedveld (A.F. C.); m.: Breitner (H.D.V.S.), Bool (H.V. V.), Graafland (H.B.S.); v.: Wels (Uni- tas), Drok (R.F.C.), Lagendaal (Xerxes), v. Spaendonck (Neptunus), Mijnders (D. F.C.) De T. T,-races, Voor de op 6 Juli a.s. te Assen te houden T. T.-races hebben niet minder dan 96 renners, waaronder vele bekende buitenlanders, ingeschreven, die zijn ver deeld over drie klassen, n.l. de 250 c.c., de 350 c.c. en de 500 c.c. klasse. In eerstgenoemde klasse komt o.a. voor C. Huybregts (Middelburg) op New Imperial. Van de overige Hollanders die voor de T.T.-races inschreven zijn er voorts verschillende die ook aan de Zeeuwsche terrein T. T. hebben deelge nomen, zooals Timmer, v. Dinter, Nagte- gaal enz. Gruwelijk drama te Rijsel. In den nacht van Woensdag op Donderdag heeft zich te Rijsel een verschrikkelijk drama afgespeeld. Een gewezen militair, die in de tropen had gediend, en aan malaria leed, heeft in een vlaag van waanzin zijn vrouw en zijn zoontje van acht jaar en zijn schoonmoeder gedood. Daarna heeft de man, naar men aanneemt, zelfmoord gepleegd, hoewel zijn lijk nog niet is ge vonden. Hij heeft na het plegen van den drievoudigen moord zijn huis verlaten en een brief achtergelaten, waarin hij zijn daad erkent. „Ik had mijn vrouw lief", schrijft hij en wilde niet voortgaan haar te doen lijden. Zoek mij niet; ik heb mijn revolver in mijn zak. Vergiffe nis aan allen. Vaarwel." Spada terechtgesteld. De Corsi- caansche bandiet is gisteren te Bastia terechtgesteld. Spada, de „koning van het kreupel- bosch", had zich wegens zes moorden te verantwoorden gehad, die enkele jaren geleden Corsica in rep en roer brach ten. Men herinnert zich, dat er een ge- heele expeditie naar Corsica werd ge zonden om er het bandietenwezen uit te roeien. Bij aankomst van beul en helpers uit Parijs, weigerden alle hotels eenparig hun huisvesting te verleenen. De auto riteiten moesten een boot requireeren voor het logies en de maaltijden van de dienaren der gerechtigheid. Een conflict tusschen Stahlhelm en Nazi's. Een ernstig conflict is, naar verluidt, uitgebroken tusschen de nat.- socialistische partij en de Stahlhelmaf- deelihg te München. In een rede voor de Stahlhelm eischte een oorlogsinvalide meer vrijheid van critiek en klaagde hij over het radicalis me van zekere elementen in de partij. De Beiersche minister van binnenl, zaken heeft nu elk optreden van de Stahlhelm te München verboden. Men meent, dat het conflict ernstig genoeg is om de tusschenkomst van Hitier nood zakelijk te maken. De kerkstrijd. Te München is Don derdag voor de eerste maal in de Beier sche geschiedenis de Sacraments-pro- cessie gehouden, zonder dat leden van de regeering er aan deelnamen. Duizen den katholieken trokken in een kleu- rigen stoel door de straten, waarvan er eenige feestelijk waren versierd. Bij het paleis van kardinaal Faulhaber gekomen, brak een stormachtig gejuich los, dat aanzwol tot een langdurige ovatie, toen de hoogwaardigheidsbekleeder op het balcon verscheen. Op dat oogenblik ver schenen echter eenige stormtroepen van de S.S., die de menigte uit elkaar joegen. Hauptmann in hooger beroep. Voor het met 14 rechters bezette hoogste hof van appèl in den staat New-Jersey, het „Court of Errors and Appeals" te Tren ton is de behandeling begonnen van het hooger beroep van Brupo Hauptmann, die in eerste instantie ter dood is ver oordeeld wegens moord, gepleegd op het kind van Lindbergh. De verdediger voerde talrijke revisie- gronden aan en beweerde in de eerste plaats, dat de vervolging op het laatste oogenblik getracht heeft, moord met voorbedachten rade te construeeren, na dat zij tevoren had aangenomen, dat het kind om het leven was gekomen door het omvallen van de ladder. Hij noemde dat onrechtmatig. Verder deed de ver dediger scherpe aanvallen op den pro cureur-generaal Wilentz, terwijl hij zei- de, dat de dagelijksche aanwezigheid van Lindbergh in het gerechtsgebouw van invloed is geweest op de jury. Wilentz wees de beweringen der ver dediging van de hand en eischte beves tiging van het doodvonnis, daar het be wijsmateriaal overtuigend heeft aange toond, dat Hauptmann schuldig aan den moord is. De beslissing van het hof kan over ongeveer drie maanden verwacht wor den. Middelburg, 21 Juni. Op de vei ling deden: doperwten 1420 c-, peulen 1024 c„ spinazie 712 c„ postelein 610 c., wagenaarsboonen 3031 c., stoksnijboonen 51 c-, stamsnijboonen 33 45 c., stamprincessenboonen 3642 c., zuring 2 c., asperges 1733 c., alles per kg, peterselie 712 c-, kunne 15 19 c., beide per chip, spruitkoolplanten 27 c., savoyekoolplanten 8 c., roode koolplanten 9 c., alles per 10 stuk; peën 24 c-,kroten 34 c., selderie 0,52 c rabarber 12 c., radijs 1 c., rammenas 1 c., sjalotten 34 c., alles per bos, bloemkool 28 c-, andijvie 14 c,, kropsla 0,51 c., witte komkommers 1 5 c,, groene idem 15, alles per stuk. Bloemen: pioenen 1019 c., papaver 6 14 c-, lathyrus 3 c., rozen 67 c., an jelieren 113 c., piretrijns 14 c., mar grieten 1 c., alles per bos, begonia 4 c., geraniums 12 c-, cactus 69 c., petunia 5 c., lobelia 30 c., vetplant 20 c,, alles per stuk, asterplanten 8 c., tomaten planten 15 c-, beide per 100. Goes, 21 Juni, Veilingsvereeni- ging „Zuid-Beveland. Groote veiling: Kruisbessen 2,|002,30 per 100 kg. Kleine veiling: Blauwe Druiven 65 72; Aardbeien 2028; idem lie soort 1017; Vroege Kersen: Luikenaars 12 16; Tomaten 1214; Tuinboonen 10 11; Dubbele Princesseboonen 41 44; Vroege Wagenaars 36; Gele Boon tjes 25; Peulen 1116; Doperwten 12 18; Postelein 8; Spinazie 28; Oude Aardappelen 3,00'3,90; Nieuwje idem 78; idem Drielingen 7 alles per 100 kg- Perziken 26; Meloenen 31; Witte Komkommers 36; Groene idem 35; Kropsla 11,40; Bloemkool 37; idem He soort 1,50—4; Groene Savoyekool 4; Koolplanten 0,010,07; Bloemenplan- ten 0,010,10 alles per 100 stuks. Wortelen 410; Rammenas 3; Rabar ber 14; Sjalotten 12; Selderij 3 3,30; Pioenrozen 57; Rozen 4 aïïes per 100 bos. Honing '0,25 per flacon. K a p e 11 e, 21 Juni, Kleine veiling: Aardbeien 1528, Vroege Kersen 18, Aardbeien 7. Blocv. 9.30 u. v.m. Mad. Lefebre 23.80 —24,30, Voorkoop van Aardbeien 1 uur. Ju- cunda 22.6023.50, Mad. Moutot 20. Groote veiling Kruisbessen 22.10. Kleine veiling: Aardbeien 1527, Vroege kersen 1719 Early Rivers 24; Aardappels 68; Postelein 811; Spi nazie 25, Tomaten 14, Doperwten 13 -14, Bloemkool 38 alles per kg. Kropsla 0,500.80 per 100 stuks; Ra- menas 0.80, Worteltjes 4.406 per 100 bos. Lobelia's 1, Lathyres 4, Perziken 8 9 per stuk. heeft om deze pijnen te verdrijven is een Mijnhardt's Poeder. Per stuk 8 ct.; doos 45 ct. Bij Uw Drogist. (Ingez. Med.) De roofmoord op mevr. Hérel te Parijs, Een drama van zede lijke ontaarding. Van onzen Brusselschen corresp.) Dezer dagen is voor 't Brabantsche assisenhof te Bussel een sensatüoneel proces begonnen, dat wel een tiental dagen duren zal en dat sedert lang de Brusselsche chronique scandaleuse spannende stof heeft verschaft, hetgeen u wel duidelijk maken zal dat ,ulle bij zonderheden hier bezwaarlijk zouden kunnen worden medegedeeld. Het is een proces van zedelijke ontaarding en verwildering, die met ontzetting ver vullen. De zittingzaal van het assisenhof is als een theater geworden. Van 6 uur 's morgens staan belangstellenden te wachten om het gerechtshof binnen te treden en 's middags brengen een paar honderd personen den tijd van schorsing door om ten minste om 2 uur een plaatsje achter de omheining voor het publiek te veroveren. Er zijn veertig journalisten, waaronder een 8-tal uit Parijs. Hij, de verdachte, de 28-jarige Pierre Nathan, is de zoon van een industdieëel. Zij, de 23-jarige Malou Gérin, is de dochter van een ongehuwde Italiaan- sche vrouw. In April 1932 leerden zij elkander te Brussel kennen, nadat Malou Gérin o. m. reeds een vriend had gehad te Am sterdam, een zekeren C. en een maand later begon Nathan met het plegen van zijn eerste diefstallen. Eerst diefstallen van juweelen ten nadeele van zijn ouders en grootouders, die hij, in sa menwerking met Malou Gérin, ver kocht of beleende. Daarna ten nadeele van vrienden en kennissen van Gerin. Zijn vader, een Fr,anschman van ge boorte, verbood de ouderlijke woning aan Nathan. Hij nam zijn intrek bij de grootouders, die zijn gedrag toeschreven aan den invloed van Malou Gérin en hem een reis naar Zuid-Amerika lie ten maken, om hem hieraan te ontruk ken, maar die drie maanden later ook den toegang tot hun huis aan hun klein zoon moesten ontzeggen. Nathan had uit dankbaarheid een halssnoer van 185,000 frs. gestolen van zijn grootmoe der. Hij ontvreemde ook eens een kost baren ring, die door Gérin werd ver pand in de Brusselsche Bank van Lee ning. Het pandbriefje stuurde Nathan aan zijn vader, opdat de ring zou kun nen ingelost worden! Zij leefden in de wildste losbandigheid, bezochten alle nachtkroegen van Brussel en in de de mi-mondaine kringen van de Belgische hoofdstad, vooral ,aan de Naamsche Poort en in het centrum, waren zij ge ziene gasten. Zij gaven immers geld uit met volle handen. Toen Nathan zijn plaats begon in te nemen aan de zijde van M-alou Gérin toonde deze laatste hoe het geld voor haar geen waarde had- Zij nam alles wat in de garderobe was van den voorgan ger van Nathan, vernielde alle kleeren Vrijwel volledig door imiddel van een scheermes, waarna zij haar afgedankten vriend alles toestuurde- Deze vond de grap niet naar zijn zin en toen hij Malou Gérin bezocht, gaf deze hem 5,000 fr, als vergoeding. Zij achtte het plezier niet te duur betaald. Nathan werkte niet. Zijn grootvader had hem een betrekking bezorgd in zijn fabriek, een schijnbetrekking om Nathan gelegenheid te geven een maandloon op te strijken- Hij had ook een auto- Maar zijn gedrag leidde spoedig tot zijn ont slag. Elders werk zoeken achtte Nathan niet waardig aan zijn geboorte, en daar om nam hij liever zijn toevlucht tot het plegen van diefstallen van juweelen en geld. Na de kennismaking met Malou Gérin geraakte hij volledig aan lager wal. Malou was zedelijk volledig ont aard. Zij was thuis in alles wat maar met het Brusselsche nachtleven in betrekking stond en hoewel zij hem herhaaldelijk scènes maakte, hem vernederde, hem jaloersch maakte, was Nathan een wil loos werktuig in haar handen- Toen hij onder curateele werd gesteld door zijn grootouders nam hij volledig zijn intrek bij de vrouw en van dat oogenblik af ging het in volle vaart bergaf, De in komsten bleven uit. En onder invloed van Malou Gérin verviel hij tot misdaad. Eerst gaf -zij hem den raad een vrouw te bezoeken, die gemeubelde kamers ver huurde, en deze te berooven van haar juweelen, maar hiervan kwam niets, wegens ongunstige omstandigheden, toen Nathan de vrouw een bezoek bracht, met een ijzeren stang in zijn zak- Doch dit was slechts een inleiding- Malou Gérin wou of kon geen afstand doen van haar luxueus leven. Zij besloot met haar vriend naar Parijs te vertrekken. Daar moest hij kennis trachten te ma ken met een oude dame, haar verleiden en zijn onderhoud, of liever beider on derhoud door haar laten verzekeren. Of anders moest hij haar berooven. Daarom verschafte zij Nathan 50 gram chloro form, die zij verkregen had door middel van een recept van een dokter. En op 23 Februari vertrokken zij naar Parijs. In een dancing aan de Champs Elysées duidde Malou Gérin haar vriend een dame aan Mevr Hérel. die een bisonmantel droeg en kostbare juweelen en stelde hem aan haar voor als graaf Pierre Nornmnt d'Offange Alvorens naar Parijs te vertrekken had hij te Brussel naamkaartjes op dien naam la ten maken. Mevr. Hérel, de vrouw van een groot graanhandelaar, toenmalig voorzitter van de Parijsche Kamer van Koophandel, achtte zich verwaarloosd door haar man, en zooals zij aan een paar vriendinnen zei, die vermoedelijk van hetzelfde alloo waren, „moest an dermaal het onvermijdelijke gebeuren". Nathan heeft zich, naar hij verklaart, er steeds tegen verzet. Op een afspraak met mevr. Hérel, waar het plan moest uitgevoerd worden, verscheen hij niet. Maar met een on weerstaanbare kracht dreef zijn vrien din hem naar de misdaad. En hij handel de dan toch. Op een Vrijdagmiddag reed hij met mevr. Hérel naar een Hotel, waar hij een appartement huurde. Hij droeg het fleschje chloroform in den zak .Toen hij een uur later het hotel ver liet, droeg hij een pakje onder den arm, waarin een bontkraag zat, dien hij van den mantel van zijn slachtoffer had ge rukt, haar hoedje, handschoenen, hand- taschje, een ring, een halssnoer, een gouden poederdoos, een armband. De vrouw had hij achter gelaten, haar lijk ten minste, in de met warm water ge vulde badkuip van het appartement. Hij had haar een met chloroform doordrenk ten zakdoek op den mond gedrukt en haar daarna de keel dichtgeknepen. De lijkschouwing wees nadien uit, dat mevr. Hérel gestorven was door verstikking, door afsluting van de ademhalingsorga.- nen, terwijl zij in een toestand van ver- dooving verkeerde. Hij kwam met zijn buit bij Malou Gé rin, die zich boos maakte, omdat hij den kostbaren bontmantel niet had medegebracht. Toen telefoneerde hij naar de woning van mevr. Hérel, zei aan het dienstmeisje dat hij den mantel van mevrouw Hérel kwam halen, want dat mevrouw een ongelukje nen aan het dienstmeisje hij had ze in de handtasch van zijn slachtoffer ge vonden wist hij vertrouwen in te boezemen en kreeg hij den mantel.Hij kwam terug bij Malou Gérin, die deze maal tevreden was, bestelde een rijk diner in net hotel, met veel wijn en denzelfden nacht vertrok hij nog met zijn buit naar Brussel en Antwerpen, om daar de juweelen te verkoopen. Zijn vriendin wergezelde hem tot het stati on, en na het af scheid begaf zij zich naar een nachtkroeg voor.... dames. Den volgenden dag kwam haar vriend te Parijs terug. Hij had een 5Ö00 fr. mee gebracht, opbrengst van den buit. De hotelrekening, 2000 fr. werd betaald. Zij gingen in gezelschap v.an den hotelhou der nogmaals uit in Montmartre. Den volgenden dag kwamen zij naar Brus sel terug. De huishuur werd betaald, de gasrekening, de meid, en van de 5000 fr. bleef er niets meer over. Toen bleek dat hun spoor naar Brussel was gevon den, werden zij beiden radeloos van angst. Pierre Nathan bezocht zijn grootvader en bekende hem zijn mis daad, waarna hij 80,000 fr. vroeg om naar Zuid-Amerika te kunnen vluchten. Maar de grootvader weigerde elk over leg, en gaf hem slechts het geld dat noodig was om een revolver te koopen, en zich van kant te maken.. Hij kreeg de keus tusschen de uitvoering van de zen raad of aangifte bij het gerecht door zijn eigen vader. In hun lontzetting ontboden zij een oude kennis, zoon van een generaal, student in de geneeskunde- Malou Gérin vertelde den student, dat Nathan voor voor haar een vrouw had gedood, dat zulks niet erg was, want dat zij het ook zou kunnen, doch dat het er op aan kwam Pierre te redden. De student nam onder een voorwendsel afscheid en een paar uren later ging hij in gezelschap

Middelburgsche Courant | 1935 | | pagina 7