pe Mtclandscha Tandpasta ZE ELAND. LANDBOUW. ONDERWIJS. MIDDELBURG. GOES. VLISSINGEN. ZUID-BEVELAND. ZEEUWSGH-VLAANDEREN W.D» te aan akkerbouwproducten, granen en voedergewassen dat meerdere nog ge heel zou kunnen opvangen. Zij, die al dus redèneeren, zijn zich volkomen be wust, bij het aanzien der verschillende tuinbouwbedrijven en tuinbouwstreken, dat zulks in vele gevallen onmogelijk, in andere gevallen zeer moeilijk zou gaan en ook, dat daarbij noodwendig kapitaal vernietiging zou moeten plaats hebben. De voorgeschreven teeltbeperking gaat in die richting, maar kan in het nieuw verwachte stelsel niet als afdoende worden beschouwd. Men kan en mag het den tuinders niet als grief aanreke nen, dat zij hun bedrijven op export heb ben ingesteld. Zijzelf alsmede de han del en het exportwezen hebben er wèl bij gevaren en nooit is van Regeerings- wege op eenig gevaar in die richting gewezen. Bij ombouw der bedrijven, noodwendig gepaard gaande met kapi taalverlies, zal dus een behoorlijke schadevergoeding moeten worden toe gekend. Welk systeem men ook moge zijn toe gedaan, in geen geval is het toelaat baar, dat onze nijvere tuinbouwstand door gebrek aan voldoenden steun, bui ten zijn schuld, ten onder zoude gaan of zelfs tot armoede vervallen. Wij gaan zelfs verder en zijn van meening, dat de Regeering, die één dezer systemen heeft te kiezen, zij 't daarbij vertrouwend op een blijvende matigen export, met kracht en consekwentie in de door haar gekozen richting moet doorzetten. Tot dusver deed ze dat niet voor 100 pet., zelfs bij het sluiten van handelsverdra gen werd daarop niet voldoende gelet. Vandaar, dat wij de klachten en pro testen uit den tuinderskring volkomen gerechtvaardigd achten. Of het een, öf het ander, maar in beide gevallen doel bewust en de financieele consekwentie aanvaard. In het laatste systeem lieten we den tuinbouw zich ombuigen naar den akkerbouw, niet om zijn verlies of zijn armoede te verplaatsen, maar om daarin „een redelijk bestaan", zóó luidt thans de officieele term, te vin den. Hieruit blijkt opnieuw, hoe onze takken van bodembedrijf door elkaar geweven zijn en gezamenlijk vormen het uitgangspunt, het fundament voor.... een nationaal plan. DE SLUIS TE TERNEUZEN. Tegenspraak. Naar aanleiding van het gerucht, dat de Nederlandsche regeering aan België zou hebben aangeboden een nieuwe sluis te Terneuzen te laten bouwen mits de Belgische regeering harerzijds een voor Nederland bevredigende op lossing van de quaestie van den stop van Ternaayen zou geven, heeft de „Soir" te bevoegder plaatse inlichtin gen ingewonnen. Men verzekerde het Brusselsche blad dat Belgie de gelijktij dige regeling van alle tusschen Neder land en België hangende vraagstukken wenscht, doch niet bereid is gedeelte lijke oplossingen in overweging te ne men. (Hbl.) AANGEHOUDEN. De politie te St. Laurens heeft aan gehouden als verdacht van diefstal met braak dezer dagen gepleegd, zekeren P. C., koopman te Middelburg. Hij zal ter beschikking van de Justitie worden ge steld. ZOMERPOSTZEGELS. Men verzocht ons opname van net volgende: Gedurende de maanden Juni, Juli, Augustus en September zullen verkrijg baar zijn „Zomerpostzegels" met toeslag, waarvan de netto-opbrengst zal dienen voor cultureele en sociale doeleinden. De helft komt ten goede aan de ge subsidieerde orkesten als Concert gebouworkest, Residentieorkest, Arn- hemsche orkestvereen. enz. terwijl de andere helft ten bate komt van de Ned Vereen, tot bevordering van den arbeid voor onvolwaardige arbeidskrachten. De postzegeluitgifte geschiedt in een serie van 4 zegels nJ. van 1J4, 5, 6 en 1214 ct.; daarvan is de verkoopprijs vastgesteld op 3, 8, 10 en 16 ct. De ze gels blijven in het binnen- en buiten- landsche verkeer gedurende 5 jaren gel dig. Op deze actie te doen slagen is een „landelijk Comité van aanbeveling" op gericht; daarin heeft o.m. zitting genc- men de Commissaris der Koningin in Zeeland jhr. mr. J. W. Quarles van Ufford. Op initiatief van burgemeester Fern- hout is een plaatselijk Comité gevormd, dat zal trachten den verkoop zooveel mogelijk te bevorderen. Dit Comité, waarvan mevr. Quarles van Ufford-ba- ronesse Mulert tot de Leemcule en mevr, Fernhout-du Marchie van Voorthuysen het eere-praesidium hebben aanvaard, bestaat uit de dames: mevr. Barends baronesse van Heeckeren, mevr. Bee- laerts van Blokland, mevr- Boasson-San- ders, mej. Ermerins, mevr. Huizenga, mevr. Loman, mevr. Petermeyer, mevr- Schlüter, mevr. Troll, mevr. Veltman Fruin, mevr. Van der Veur en mevr. Weisfelt. Als secretaris zal optreden de heer J. M. van Linschoten, secretaris van den Armenraad. Ofschoon in deze tijden veel wordt ge vraagd, heeft het Comité toch gemeend vrijmoedig hiervoor een beroep op de algemeene offervaardigheid te mogen doen. De orkesten, welke zooveel genot en ontspanning, ook in cfe ziekenhuizen, ge stichten en in onze woningen brengen hierbij worde .herinnerd aan de talrijke radio-concerten waarvan het voort bestaan om geldelijke redenen ernstig wordt bedreigd, mogen niet ten onder gaan. Het werk in het belang van de onvol waardige arbeidskrachten mag eveneens aanspraak maken op de algemeene be langstelling en steun. Het Comité hoopt en vertrouwt daar om, dat velen, in het bijzonder zij, die niet of niet noemenswaard door de tijds omstandigheden zijn getroffen, bereid zullen zijn, zoo nu en dan een of meer zomerpostzegels te koopen. De zegels zijn verkrijgbaar ten post kantore, in het bekende tentje aldaar, bij de leden van het Comité en in het bureau van den Armenraad Bogardstraat D 43 alhier, HET NIJVERHEIDSONDERWIJS IN GROOT GEVAAR. Er was gisterenavond een vrij groote belangstelling voor de vergadering in de beneden zaal van St. Joris, waar de af- deeling van den Nederl. Bond van leeraren en leeraressqn bij het Nijver heidsonderwijs een openbare vergade ring had belegd, die geopend werd door den voorzitter, den heer L. Van der Veen, die o.a. den wethouder van on derwijs, enkele raadsleden, en andere autoriteiten verwelkomde, er op wees, dat het N.O. door de bezuinigingsvoor stellen van de regeering in gevaar is, en daarna het woord gaf aan den heer G. N. Meurs uit Leiden, voorzitter van den Bond, die zeer in den breede en met aanhaling van een zeer groot aantal ci taten van verschillende sprekers en schrijvers uiteen zette waarom het N. O. bedreigd wordt. Het zou ons veel te ver voeren dezen spreker op den voet te volgen. Wij meenen te kunnen volstaan, met te ver melden, dat het gevaar z.i. speciaal daarin schuilt, dat men alle Ambachts scholen van een drie- op een tweejari gen cursus zou willen brengen, terwijl z.i. de proef daarmede tot heden onbe vredigend is en dikwijls er toe overge gaan wordt noodgedwongen omdat men anders geen steun krijgt. Als men be doelt er-vier cursussen van een half jaar van te maken, dan zal het onderwijs er onder lijden, maar toch niet goedkooper worden, want dan krijgt men toch weer vier klassen. Een ander groot bezwaar is het plan om den leeftijd van toelating tot de Nij verheidsscholen te verhoogen van 12 op 13 jaar, wat het gevaar mede brengt, dat men dan de kinderen maar liever wat gaat laten verdienen. Dit is zeer ver keerd, want de kinderen zullen later in hun leven niet kunnen profiteeren van de kennis als anderen, die wel het vak onderwijs hebben genoten. Juist in de zen tijd is het gewênscht, dat men de jeugd lang in opleiding houdt, en als dan de oude werkers gepensioneerd kunnen worden, komt er voor de middelmoot meer werkgelegenheid. Daarbij komt nog, dat de regeering machtiging vraagt voor het invoeren zoo noodig van allerlei maatregelen en als men ziet dat nu zonder machtiging reeds wordt gedaan, dan ziet spr. er een zwaar hoofd in. Het N.O. is van groot belang voor de jeugd, dus voor ons geheele volk en spr. wekte dan ook met klem op binnen kort mede te demonstreeren in Den Haag tegen de plannen der regeering, maar daarnaast ook plaatselijk actie te voe ren en wat dit laatste betreft vereenig- de hij zich gaarne met het idee om door middel van de oudercommissies de ouders op te wekken in het belang van hun kinderen pal te staan voor goed vakonderwijs. Het was reeds laat toen de voorzit ter den heer Meurs onder applaus dank bracht voor zijn rede. VEREENIGING VAN ONDERWIJZERS. 99ste Vergadering, (Vervolg van 't verslag van gisteren), Voorts werd een interessante smal film vertoond, betrekking hebbende op den Antwerpschen dierentuin, en een komische smalfilm, getiteld „Felie op de boerderij". De v o o r z. zegde hierna den hr. V. d. Boort dank voor zijn uiteenzettingen en demonstratie. Spr. beval daarbij de ze wijze van projectie in de belangstel ling van het onderwijzend personeel aan. De hr. Stoopman, inspecteur L. O., hierna het woord verkrijgend, uitte als zijn meening, dat voor het schoolmu seum reeds een groote belangstelling be staat. Spr. constateerde dit met blijd schap. Doel was mede toch, tenminste één vergadering te hebben, waarop al het onderwijzend personeel aanwezig is. Spr. vestigde verder de aandacht op de Indische winterlezingen, die, onder leiding van het Schoolmuseum, op zeer deskundige wijze gegeven worden. Men heeft er daarom overgedacht, of deze lezingen niet ook in andere deelen van Zeeland te houden zijn. Spr. deelde mede, hoe deze lezingen te verkrijgen zijn, noemde ze zeer belangwekkend, en verklaarde zich gaarne bereid, deze le zingen te organiseeren. De v o o r z. informeerde hierna, of er i leden waren, die voorstellen hadden voor de viering van het 100-jarig be staan, volgend jaar. Daar niemand bepaalde plannen had, werd de organisatie van de viering aan het bestuur overgelaten. Bij de rondvraag, merkte de hr, Stas- se, Goes, op, dat men van de zijde van het gemeentebestuur van Goes er aan merking opgemaakt had, dat deze ver gaderingen altijd op Vrijdag gehouden worden. Of dat niet op Woensdag kan. Dan behoeven de leerlingen slechts een halven dag te verzuimen. Spr. wilde er niet meer over zeggen. De hr. De Priester, zeide, dat dit alleen voor Goes geldt, In de omliggen de gemeente heeft men geen vrijen W oensdagmiddag. De hr Van Strien merkte op, dat het gemeentebestuur er blijkbaar geen erg in heeft, dat deze vergaderingen op Vrijdag historie geworden is. Het speet spr., dat het gemeentebestuur deze op merking gemaakt heeft. De v o o r z. zeide te zullen trachten, om den Vrijdag voor deze vergaderingen te behouden. Spr. deelde voorts mede, dat het bestuur aan de woorden van den hr. Stoopman alle aandacht zou schen ken. Ook het bestuur ziet het belang de zer Indische lezingen in. Hierna vereenigden de aanwezigen zich aan de gemeenschappelijke koffie tafel. Te ruim twee uur trad mevr. E, J. van de BroeckeDe Man, uit Aardenburg voor de vereeniging op. De voordracht kunstenares, behandelde voor de pau ze „Komedianten trokken voorbij", van Fabricius. Na de pauze gaf mevr. Van de BroeckeDe Man een bloemlezing van Vlaamsche humor. De mooie en boeiende uiteenzettingen en de karak teristieke declamatie van de begaafde kunstenares werden met groote belang stelling gevolgd. Deelen we nog mede, dat aan deze vergadering 'n uitgebreide en belangwek kende expositie verbonden was van schooluitgaven, welke verzorgd was door Boekhandel J. de Jonge, te Goes. DE BEGROOTING 1935 MOET WORDEN BESNOEID. Naar aanleiding van desbetreffende opmerkingen van een commissie uit het college van Ged, Staten stellen B. en W. den Raad voor, eenige wijziging te brengen in de begrooting 1935, Zoc wenscht de Commissie de aantasting v,an de reserve van het wegenfonds en van het grondbedrijf ten behoeve van den gewonen dienst achterwege te la ten. De desbetreffende posten, ge raamd op f 4600 en f 7000 moeten van de begrootiiig worden afgevoerd. Op de bezittingen van het waterleiding bedrijf zal aanmerkelijk meer moeten worden ,afgeschreven dan geraamd was, als gevolg waarvan het aan de gemeen te uit te keeren geraamde winstsardo met f 5200 verminderd zal dienen te worden. Voorts dienen enkele subsidies te worden verminderd waaromtrent B. en W, overleg pleegden met de betrokken vereenigingen: Vliss. Reddingsbrigade van f 240 op f 150; Vlissingsche Zwem- club van f 1000 op 850; Cursus ter op leiding y,an Fröbelonderwijzeressen in Zeeland van f 200 op f 100. Tenslotte zal de post „Kosten van Volksbaden" verminderd moeten worden van f 320 op f 160, en wordt op aandrang der Commissie voorgesteld de tijdelijke kor ting op de wedden van hetpersoneel der avondschool voor N.O. ad 10 pet. om te zetten in een definitieve en om den cursus voor heilgymnastiek met 1 Juli op te heffen. SCHOOLGELDREGELSNG. In April 1934 heeft de Kroon tot 1 September 1935 goedkeuring verleend aan een regeling voor het schoolgeld van de avondschool voor N.O., waar bij de aanslag in de Rijksinkomstenbe lasting tot grondslag dient. Het bleek toen reeds, dat men meende, dat het moet gaan op grondslag van het ge zinsinkomen. B. en W. stellen nu voor te bepalen, dat voor de berekening van dit schoolgeld de aanslag in de rijksinkomstenbelasting van den school- geldplichtige vermeerderd wordt mét twee derde gedeelte van het volgens de bepalingen der wet op de inkomsten belasting 1914 berekende belastbaar in komen der inwonende kinderen. WONINGBOUW. In verband met de nieuwe regeling, getroffen door de regeering in samen werking met de gemeenten ter bevor dering van den bouw van arbeiderswo ningen van passenden huurprijs door particulieren, heeft de heer A. A. Kul- berg een verzoek bij den Raad ingediend om in aanmerking te mogen komen voor de toekenning van een voorschot onder verband van tweede hypotheek, voor 't stichten van 38 woningen. Alvorens het verzoek van den heer Kulberg in over weging te nemen, hebben B. en W. een onderzoek ingesteld naar het aantal leegstaande woningen ten einde de vraag te kunnen beantwoorden, of de behoefte aan woningen met een huur prijs van 5 en minder wordt gevoeld. In aanmerking nemende, dat toen slechts 37 woningen met dezen huurprijs en la ger beschikbaar waren, moet naar de meening van B. en W. de gestelde vraag bevestigend worden beantwoord. Zij stellen voor medewerking te ver- leenen voor den bouw van 13 wonin gen, teneinde daarna te overwegen, of en in hoever aan het overige deel van het plan uitvoering kan worden gege ven. Deze woningen zouden in ,aanslui- ting met de bestaande bouwblokken kunnen worden opgericht op het terrein gelegen op den Oostelijken hoek van de Bloemenlaan en de Anjelierlaan. De huurprijzen van deze woningen zijn be rekend resp. op f 4,85, f 4,75, f 4,70 en f 4,45 per week. B. en W. stellen voor f 11700 aan den heer Kulberg te verstrekken zoodra een voorschot van f 11700 door het rijk aan de gemeente is toegekend. De Veldwachterskwestie EllewoutsdijkDriewegen. De bezoldigd veldwachter van de ge meente Ellewoutsdijk, M. C. Koppen- hol, is door den Commissaris der Ko ningin met ingang van 1 Juli 1935 te vens benoemd tot bezoldigd veldwach ter van de gemeente Driewegen. KAPELLE. Vrijdagmiddag werden on der zeer groote belangstelling vooral van de zijde der telers over de veiling K. B. O. verkocht de opbrengst van 34 gemet aardbeien Juncunda voor het vat voor de ver. Groep aardbeientelers „Al ler Belang" Kapelle en Omgeving. Kooper werd den heer P. Zegers te Kapelle voor den prijs van 23,50 per 100 kg. Een opbrengst voor de Tuin- bouwvereeniging Kapelle en Kattendij- ke van 5 gemet bracht op 22,60 per 100 kg. kooper A. Murre Poortvliet. Een opbrengst van 5% gemet Mad. Mou- tot voor de groep Aller Belang bracht op 20 cent per kg., kooper eveneens de hr. Murre. Algemeen wordt verlangd naar droog weer, daar anders de oogst nog minder zal worden, dan reeds de schrale verwachting was. GEMEENTERAADSVERKIEZING SLUIS. De uitslag van de gister te Sluis ge houden Raadsverkiezing luidt: Lijst I, I. Brevet (Vrijh.) 150 (in 1931: 153). Lijst 2. J. F. Smoorenburg (S.D.A. P.) 175 (0). Lijst 3. H. van Mazijk (A.R. en C.H.) 192 (210). Lijst 4. A. F. J. Aer- naudts (R.K.) 406 (442). Lijst 5. Iz. Baas (Algem. Belang) 102 (217). De S.D.A.P. wint een zetel ten koste van „Alg. Belang". Gekozen: I. Brevet (lib.); J. F. Smoo renburg (s.d.)H. van Mazijk (a.r,); A. Geele (a.r.); A. F, J. Aernaudts (r.k.); J. R. de Bliek (r.k.); P. Somers (r.k.) In den Raad keeren niet terug: P. J. Baas, H. van de Vijver, H. J. Aaernaudts, W. J. M. Hoegen en C. P. Batselaer. De laatste beiden hadden bedankt. ZUIDZANDE. Donderdagmidag werd alhier een knecht van een groentenh,an- delaar naar een molenaar gestuurd om haver voor zijn paard. Ongelukkigerwijs werd de jongen door een der wieken van den in werking zijnden molen getrof fen met het gevolg dat hij met een ge broken arm in het ziekenhuis te Oost burg moest worden opgenomen. CHR. BOEREN- EN TUINDERSBOND AFD. ZEELAND. Vrijdag hield de afdeeling Zeeland van de Christ. Boeren- en Tuindersbond on der voorzitterschap van den heer C. P. Vogelaar te Krabbendijke haar drukbe zochte jaarvergadering te Goes. Onder de aanwezigen merkten wij o.a. op de heeren Zwagerman en Ovinge, resp. zui vel- en landbouwconsulent voor Zee land. In zijn openingswoord herinnerde de voorzitter er aan dat we thans het eer ste lustrum van de regeeringsmaatrege- len voor den landbouw vieren. Het heeft moeite gekost om regeering en volks- vertegenwoording van de noodzake lijkheid daarvan te overtuigen, maar nu mogen we dankbaar zijn, dat door deze maatregelen het platteland voor den ondergang is bewaard. Zeker, er zijn wel eens uitwassen, maar laten we liever, inplaats van daarover te vallen, mede werken om de regelingen goed uit te voeren. Spr. betreurde het dat enkele richt prijzen zijn verlaagd. Daarvoor was geen voldoende reden. De regeering was bang voor duurder brood, maar waarom neemt ze dan niet eens het groote prijs verschil tusschen groot- en kleinhandel, tusschen producent en consument, on der de lóupe? Waarom moet alleen het loon van den boer en niet alles omlaag? Het loonverschil tusschen stad en plat teland, tusschen overheids- en industrie- loonen eenerzijds en landbouwloonen anderzijds is veel te groot. Verder wekte spr. de leden op om zooveel mogelijk arbeiders te werk te stellen en alleen in geval van strikte noodzakelijkheid machines ite gebrui ken. We moeten het geheele platteland als ééne groote gemeenschap zien en overleg plegen met de arbeiders. Hierna bracht de secretaris, de heer J. A. Dominicus te Wemeldinge het jaar verslag uit. Het ledental in Zeeland overschreed de 800. Op Walcheren en op Schouwen-Duiveland viel veel groei waar te nemen. Op THolen gelukte het nog niet een afd- op te richten. Aan de rekening van den penning meester den heer J. Oele te Wemeldin ge ontleenen wij dat er een batig saldo is van f 10, (v.j. f 208). I DOOS 20 CT.— TUBE 40 en 60 CT. tl (Ingez. Med.) Bij de rondvraag werd o.m- geïnfor meerd of de teeltpremie ook wordt uit betaald voor vlas dat door den hagel waardeloos is geworden. Hierover bleek met zekerheid nog niets te zeggen- Er zal een onderzoek worden ingesteld. De heer Le Feber drong er vooral op aan het landbouwhuishoudonderwijs in de eerste plaats in te richten voor de boerenmeisjes en niet voor de stadsda mes, een wensch die de heer Zwager man onderschreef. In den breede werd gehandeld over de werkverruiming in het boerenbedrijf- De heer A. J. de Jager wilde dat de ar beiders in het bedrijf konden worden te- werk gesteld zonder hinderlijke controle door ambtenaren. Er is werk genoeg te doen. De voorz. achtte de zaak niet zoo eenvoudig. We zullen de werktuigen wat aan den kant moeten zetten. Liet' men de tarwe b.v-, twee maal wieden, dan was de werkloosheid in het voor jaar veel minder. Het is billijk, dat ook de arbeiders van den steun aan den landbouw mee profiteeren. Er is nu toch voor de bedrijven eenige verbetering ge komen. Er zijn nu streken waar de werk loosheid juist grooter is dan twee jaar' geleden. Dat is niet in orde. De heer Ovinge wees op de nieuwe' regeling die nu voor enkele provinciën is ingevoerd. Enkele aanwezigen laakten het, dat sommige boeren Belgische arbeiders in dienst nemen. Op die manier gaat de Nederlandsche steun naar België. Ten slotte werd besloten dat elke ge westelijke afdeeling een afgevaardigde zal benoemen, die met het bestuur deze-- zaak zullen bestudeeren. De veehouderij, In de middagvergadering hield de heer J. Biemond, lid van het Hoofdbestuur van den C. B. T. B. te Bleiswijk een rede over de Rundveebeperking en de regeeringsmaatregelen. Spr. toonde in den breede ,aan dat het de taak onzer regeering is, de be volking zooveel mogelijk van eigen bo dem te voorzien. Daarom moet de graanbouw worden uitgebreid en de veehouderij en groenteteelt worden be perkt. Het is ten eenenmale onmogelijk onzen uitvoer te vermeerderen. Daar om moeten we onzen invoer beperken, althans van die artikelen, die ook wij kunnen voortbrengen. Spr, toonde zich voorstander van 'ie economische regeling aan de grens. Daar kunnen we rechten heffen, waar door voor de boeren het index-cijfer van 100 wordt bereikt. Dan is het de beurt van hen, die nu" het indexcijfer op 140 hebben staan om zich eveneens aan te passen aan 100. De boer moet zich aanpassen naar boven en de ande re groepen naar beneden. Wat betreft den steun aan de veehou derij, wil spr. de koe voorop stellen. De varkensteelt moet slechts aanvul lend zijn. We moeten niet denken dat we het Nederlandsche volk kunnen dwingen natuurboter te eten. We kunnen wel de margarineproductie beperken, maar meer niet. Wel is spr. voorstander van afschaffing van het menggebod van mar garine. Hij wil een verzwaarde .heffing van rechten op de margarinefabricage. Dan zou de boterprijs iets kunnen, da len en zou het boterverbruik toenemen. Ook deze kwestie moet dus aan de grens geregeld worden. Nadat op deze rede eenige bespreking was gevolgd, waarbij ook de heer Zwa german zich aansloot bij het betoog van den heer Biemond, volgde sluiting. C. R, C, Herckenrath. f Te Londen is op ruim 71-jarigen leef tijd overleden de heer Ch. R. C. Her ckenrath, oud-leeraar in de Fransche taal en letterkunde. Herckenrath, die in Vlissingen geboren was, werd in 1889 benoemd tot leeraar aan de R.H.B.S. te Groningen en bleef er werkzaam tot 1898. Daarna is hij korten tijd elders leeraar geweest, o.a. te Alkmaar, doch lang bleef hij er niet. Verschillende betrekkingen vervul lend, vertoefde hij veel buitenslands, in Duitschland, Tunis, Italië en Engeland vooral. Hij vond er gelegenheid in 1906 een werk te voltooien, dat hem sinds lang bezig hield, n.l. het woordenboek, dat veel succes had en herhaaldelijk werd herdrukt. Ook andere studieboeken schreef hij, een grammatica, een litteratuurgeschie denis, terwijl hij tevens werkzaam was op ander gebied. Zoo schreef hij een leerboek der staathuishoudkunde, een brochure over erfrecht en (in 't Fransch) enkele philosofische boeken. Hercken rath had te Groningen bij Heymans wijs begeerte gestudeerd en was iemand van veelzijdige belangstelling. Hij was verder een der eerste rijwiel toeristen en maakte indertijd heele rei zen per fiets, b.v. van Groningen naar Parijs.

Middelburgsche Courant | 1935 | | pagina 6