BIOSCOPEN. ÜUTSTE BERICHTEN. 8EMEN88 NIEUWS. BUITENLAND. THOLENi 2EEUWSCH-VLAANDEREN W.D. RAADSVERKIEZING NIEUWVLIET. Rcctüic&tic* WISSELKOERSEN. FRANKRIJK. DUITSCHLAND, BALKAN. VER. STATEN. Have met onderbezaaiing van witte Jtlaver, waarin de boomen het bizonder goed deden, ook de oogst van de Pree. 'de Trevoux beloofde goed te worden- Verder gin£ het naar den kersenboom gaard van dezelfde firma, waar boomen werden bezichtigd die 55 jaar oud en zwaar beladen zijn. DRIEWEGEN. Bij Kon. besluit is in het belang van de verbetering van den weg OvezandeDriewegen, onteigend 4 a 90 ca, van een erf van wed. J. BruggemanBuizen, thans wonende te Baarland. RAADSVERKIEZING RILLAND-BATH. De uitslag van de verkiezing van den Gemeenteraad alhier luidt: Totaal geldige stemmen: 980. Hiervan verkregen: V.B. 168 st., gekozen J. v. d. Sande, J. J. v. Gorsel. S.G.P. 120 st., gekozen M. van Iwaar- den. C.H. 301 st., gekozen P. J. Dominicus, J. Dansen en L. C. Lobbezoo. A.R. 92 st., geen zetel. R.K. 101 st., geen zetel. S.D.A.P. 87 st., geen zetel. Gem. Belangen 111 st., gekozen H. A. Dronkers. De oude Raad bestond uit 2 V.B., 1 S.G.P., 2 C.H., 1 A.R., 1 V.D. De nieu we Raad uit 2 V.B., 1 S.G.P.3 C.H., 1 Gemeentebelangen. Niet in den Raad keeren terug de heeren J. Kole (a.r.) en J. Deurloo (c.h.) Nieuwe leden zijn: P. J. Dominicus en L. C. Lobbezoo (c.h.) en M. van Iwaar- den (s.g.p.) WEMELDINGE. De collecte „Ge wapende Dienst" heeft in deze gemeen te opgebracht f 8. WEMELDINGE. Het Belgische motor schip bevaren door schipper Van Steen gedomicileerd te Antwerpen, is wegens machine schade alhier door de sleepboot ■Dorus-Rykers" alhier binnengebracht. Het schip was geladen met stukgoed en bestemd naar Antwerpen, DE VOORGENOMEN OPHEFFING VAN KATTENDIJKE. WOLPHAjARTSDIJK. Vrijdag j.l. hield het hoofdstembureau alhier zitting ter goedkeuring van de ingeleverde can- didatenlijsten, noodig voor een verkie zing van een commissie volgens art. 158 van de gemeentewet. Welke com missie mede advies zal hebben uit te brengen aan het college van Ged. Sta ten inzake opheffing van de gemeente Kattendijke enz. De navolgende candidaten zijn gesteld A. Koert, A. Snoep, G, Hensdijk, A. van Keulen, ds. D. G. A. van Dijk, J. Hannewijk en W. C. van Oeveren. Daar er niet meer gesteld zijn, dan zouden kunnen worden gekozen, wordt .gen stemming voorkomen. RAADSVERKIEZING THOLEN. Bij de gisteren gehouden verkiezt ïg is de samenstelling van den nieuwen gemeenteraad van Tholen geworden: 2 Lib. (thans 1) 0 V.D. (1), 0 S.D.A.P. (1), 0 A.R. (1), 0 C.H. (1), 2 Staatk. Ger. (2) 2 vrij christ. hist. S.D.A.P. en a.r. hebben beide 114 stemmen behaald en moeten loten. BEGRAFENIS VAN BURGEMEESTER VERPLANKE. BIERVLIET. Vrijdagmidag had on der zeer groote belangstelling de begra fenis plaats van burgemeester Verplan - ke. Er waren bloemstukken van de ge meente Biervliet, de gemeente-ambte naren en onderwijzers, het Waterschap, de Sint-Pieterspolder en de afdeeling van de vereeniging voor Ooft- en Tuin bouw. Bij de geopende groeve werd 't woord gevoerd door den wnd. burgemeester, den heer P. de Dobbefaere, die den dank bracht namens de gemeente voor hetgeen de overledene voor de gemeen te heeft gedaan. De gemeente-secretaris, de heer A. P. Kosten'se sprak daarna woorden van waardeering en schetste den overlede ne als een humaan leider en een edel mensch, met jen onder wien het een lust was te arbeiden. De oud-burgemeester, de heer P. W. Maarleveld, herdacht den heer Verplan- ke als raadslid en wethouder en ook als vriend. Hij zeide te weten, dat hij zich maakte tot tolk van de gansche ge meente, als hij hier den dank bracht voor geleverden arbeid in dienst van de gemeeenschap, die zijn bekroning vond in de benoeming tot burgemeester. Het zij de familie tot troost dat de nagedach tenis in blijvende herinnering zal voort leven. Een zoon dankte namens de familie voor de zeer groote belangstelling. Verscheidene burgemeesters uit W. Zeeuwsch-Vlaanderen en gemeente-amb tenaren en de besturen der publieke li chamen, waarin de overledene zitting had als voorzitter, hadden zich achter den lijkstoet aangesloten. AARDENBURG. Woensdag verga derden de stembevoegde ingelanden van den Aardenburgschen Havenpolder. De rekening over het afgeloopen dienstjaar 1934 werd goedgekeurd- Be ontvangsten bedroegen f 619, de uitga ven f 593. De begrooting voor 1935 werd vast gesteld op f 493 met f 14 voor onvoor zien. Hei Jijkgeschot is onveranderd f 5 per ha. -y NIEUWVLIET. In den in ons nummer van gisteren gemelden uitslag van de Raadsverkiezing alhier is een .fout ge slopen. De Vrijheidsbond krijgt niet 5 doch 4 zetels en de arbeiderspartij 2. Wij laten den juisten uitslag hier nog eens volgen: Totaal geldige stemmen 252. Vrije lijst 51 (0) 1 zetel; Vrijheidsbond 145 (178) 4 zetels; Arbeidersp. 57 (69) r= 2 zetels. Gekozen zijn dus: Lijst 1: A. J. Hoste. Lijst 2: J. de Hullu Az., Joh. J. Provoost, A. Brakman en I. de Bruijne. Lijst 3: J. de Keunink en Iz. v. d. Lijcke. RAADSVERKIEZING RETRANCHEMENT. De uitslag van de gemeenteraadsver kiezing te Retranchement luidt: Geldige stemmen: 351 stemmen. C.H, en A-R. 90. Vrijheidsbond 128. Arb. partij 133. Gekozen: J. J. de Bruijne (C.H.), L. de Putter (A.R.), A. I, Leenhouts (V.B.), A. Willemsen (V.B.), E. F. v. d. Bussche (Arb. partij), Iz. Goossen (Arb. partij), J, A- A. Pattist (Arb. partij). In den nieuwen Raad keeren niet meer terug de heeren Johs. Ie Clercq (niet ge kozen) en P, Tellier (die geen nieuwe candidatuur meer aanvaardde). CITY. Een kreet in den nacht. De eigenlijke titel van deze film is ,,Fog over Frisco". Het is echter niet alleen de mist die over deze groote stad hangt, doch ook de waas van ge heimzinnigheid welke Arlene (Bette Davis) omhult, die de hoofdpunten vor men- 't Is voor onze begrippen wel vreemd, maar blijkbaar niet on-Amen- kaansch dat de dochter van een schat rijken bankier het aanlegt met boeven van de ergste soort. Niet dat zij zich dit onbewust is, integendeel zij weet heel goed met welke schurken zij te doen heeft- Het is niet uitsluitend voor de liefde van een bendelid, doch vooral om der wille van de sensatie dat zij het vreemde en gevaarlijke avontuur ingaat. Deze zonderlinge voorkeur voor het on- g wisse*en het gevaarvolle bekoopt zij dan ook met den dood. De welopgevoede dochter van den mil- lionair beweegt zich vrijelijk en onge dwongen tusschen de misdadigers in de nachtkroegen. Arlene's zuster is, hoewel een moedig meisje, in 't geheel niet op deze bandieten gesteld- Zij werkt de ge vaarlijke sujetten tenminste in han den der politie. Verder is er dan nog een verslaggever, natuurlijk tuk op nieuws, dat heet van de naald is, die een niet onbelangrijke rol in deze film speelt- Want hij zorgt niet alleen voor kopy, ook werkt hij er hard aan mede de gangsters het zwijgen op te leggen. Dat lukt hem vanzelfspre kend, In snel tempo wordt het verhaal af gedraaid. Achtervolgingen, ontvoerin gen, revolvergevechten en sluwe misda dige streken volgen elkaar in een lange reeks op, boeiend om te volgen- Boven dien maakt ook het spel der hoofdver tolkers er 'n spannende, goede film van. Ik ben Suzanne. Deze Suzanne is Lilian Harvey. Dat zegt genoeg. Een aardig liedje, een pit tige dans en veel beweeglijkheid ont breekt bij deze filmster ook hier niet, Zij zweeft met gullen lach en levens lustig door de film heen- Haar succes in de revue is groot, tot nadeel van het marionetten-theater, waar de poppen voor leege stoelen hun spel spelen. Het is voor Tony (Gene Raymond) teleur stellend steeds te zien hoe het publiek zijn theater voorbijgaat om Suzanne in de revue toe te juichen. Het gaat er nu maar om deze Suzanne ook in zijn ma rionetten-theater op te laten treden. Hoe hem dat gelukt moet U zelf maar gaan zien, doch het behoeft niet gezegd, dat de liefde ook een woordje mee spreekt. ELECTRO De Ellendigen II. Over het algemeen staat de serie-film niet in een besten reuk; men denkt daarbij zoowat aan de Eddie Polo knokpartijtjes van jaren her. Maar in het geval van „De Ellendi gen" is het maar heel goed, dat deze in tweeën vertoond wordt. Niet alleen, dat op de plaats der scheiding tusschen dl. I en dl. II een logisch rustpunt is gevonden, niet alleen, dat het anders volgens 't horloge en de bioscoop-usan ces wel wat lang zou duren daar zou overheen te komen zijn! maar de film zélf zou ons te zwaar gewor den zijn. Niet, dat dit een gebrek is, integendeel: juist van zulk een boeien de en treffende .verfilming van zoon epos der vorige eeuw kan men even min het geheel in één trek genieten, zoomin als men „Les Misérables" in een avond uit kan lezen Het tweede deel staat op hetzelfde hooge filmische peil als het eerste; mon sieur Fauchelevent is hier eenzelfde fi guur als monsieur Madeleine uit het eerste deel. Ontroerend is zijn eerste ontmoeting met die lieve kleine Coset- te, ontroerend is Jean Valjeans einde. Maar daartusschen toont hij zich nog eens weer in z'n oude brute mannen kracht, wanneer hij met monsieur Ma- rius, den opstandeling-student die op de barricade gewond werd, op z'n rug door de Parijsche riolen vlucht teneinde den man, waarvan Cosette houdt, te red den Harry. Baur, die de hoofdrol speelt, doet aan Emil Jannings denken. Maar hij gaat boven dezen uit door de stilheid van z'n spel, door de teederheid en de oneindige menschenliefde van zijn war me stem. De stumperig-heldhaftige revolutie poging der studenten, met het gruwelij ke barricadengevecht, vormt het hoog tepunt van 't middengedeelte dezer film, maar het liefelijke begin en einde wijzen gelukkig op andere en nog hoo- gere menschelijke waarden. VOETBAL. Zeeuwsch ElftalZwaluwen. Nader vernemen we, dat de rechts buitenplaats van het Zwaluwen elftal, dat morgen een wedstrijd tegen 't Zeeuwsch elftal te Goes zal spelen, niet door Wels, maar door den bekenden in ternationaal Adam bezet zal worden. Mogeïijk is Mijnders verhinderd, in welk geval hij door een der sterkste Nederlandsche linksbuitenspelers ver vangen zal worden. KIND OVERREDEN EN GEDOOD TE TERNEUZEN. Hedenmorgen speelden in de Steen- kamplaan te Terneuzen eenige kinderen en klommen op de vrachtauto van den Bouwmaterialenhandel „De Hoop". De chauffeur verwijderde de kinderen van de auto en reed weg. Het bleek echter, dat het 4-jarig zoontje van den heer P. v. d. W. van de treeplank onder de auto was gevallen en het dubbele achterwiel over het hoofdje had gekregen. De klei ne was onmiddellijk dood. De politie stelt een nader onderzoek in, maar vermoedelijk treft den chauf feur geen schuld. DE CULTUREELE ONTWIKKELING VAN WERKLOOZEN. Men meldt ons uit Den Haag: Gelijk bekend is eenigen tijd geleden van den minister van soc. zaken een aanschrijven uitgegaan naar de gemeen tebesturen waarin er wordt op gewe zen dat voor cursussen die beoogen de cultureele ontwikkeling van werkloo- zen te bevorderen en voor ontspanning onder bepaalde voorwaarden door de regeering gelden kunnen beschikbaar worden gesteld. Naar wij van het col lege voor de lichamelijke opvoeding voor werkloozen vernemen staat de mi nister ook welwillend tegenover cursus sen enz. voor sport en lichamelijke oefe ning en ontwikkeling van de werkloo zen. Voor gemeentelijke commi&ics voor de lichamelijke opvoeding en an dere belangstellenden is de hiermee gegeven mogelijkheid van beteekenis. Mocht bij plaatslijke gymnasliek- of sportorganisaties een initiatief opkomen ter bevordering van de lichamelijke op voeding van werkloozen dan verdient het aanbeveling dat men zich tot het gemeentebestuurd wend ter nadere in formatie. KONINGIN EN PRINSES TE ROTTERDAM, H. M>. de Koningin, vergezeld van Prinses Juliana, heeft hedenmiddag een bezoek gebracht aan Rotterdam, tenein de zich persoonlijk op de hoogte te stel len van de moeilijke omstandigheden waarin de stad en de haven van Rotter dam, mede door de devaluatie in België, momenteel verkeeren. Dit medeleven met het wel en wee van de stad heeft de Rotterdamsche bevolking zeer op prijs gesteld, wat dan ook tot uiting kwam in de spontane en hartelijke ont vangst welke de vorstelijke bezoekers bij de aankomst ten deel viel. In ver band met het doel van het koninklijke bezoek kon er van feesten geen sprake zijn en verzoeken van comité's en ver- eenigingen voor huldigingen moesten dan ook worden afgewezen. Te meer enthousiast is dan ook net welkom ge weest dat de Rotterdamscheh bevolking de Koningin en de Prinses heeft gege ven op den tocht door de verschillende stadsgedeelten. Even voor half twee arriveerden de Kon. auto's, komende uit Den Haag, aan de grens der gemeente, waar de vorstin nen werden begroet door den burge meester, mr. Droogleever Fortuyn. De kleine stoet reed daarop naar het Raad huis aan den Coolsingel. In de burge meesterskamer werden vervolgens de heeren W. A. Engelbrecht, voorzitter van de Kamer van Koophandel, mr. K, P. van der Mandele, dir. der Rotterdam sche Bank Ver., en W. H. de Monchy, dir. van de Holland-Amerika Lijn, in audiëntie ontvangen. Door genoemde heeren liet H.M. de Koningin zich voor lichten over den slechten toestand in de Rotterdamsche haven, het bedrijfsleven en de scheepvaart. Dit onderhoud duur de geruimen tijd. Te omstreeks half drie zouden de Ko ningin en de Prinses zich naar 't school gebouw aan den Schiedamschen Singel begeven, waar een tentoonstelling inge richt van werkstukken, gemaakt door de deelnemersaan de gemeentelijke vak cursussen voor werkloozen, bezichtigd zou worden. Daarna zouden de vorstinnen in de Zeevaartschool aan den Pieter de Hoogh weg de plechtige overdracht bijwonen van een buste van wijlen Prins Hendrik aan de gemeente Rotterdam. Vervolgens zou naar het Museumpark, gelegen na bij het Museum Boymans geredën wor den, waar de Koningin en de Prinses het park, dat door jonge werkloozen is aangelegd, wilden bezichtigen. Met den trein van 4 h 32 zouden de vorstelijke bezoeksters van het Maasstation naar Het Loo vertrekken. DE VERDUISTERING BIJ DE SPOORWEGEN. Vrijdag is op last van de Haarlemsche rechtbank door de Amsterdamsche justitie huiszoeking verricht bij de Twentsche Bank te Am sterdam ter inbeslagneming van fondsen ter waarde van 30,000 welke door den chefcommies L. te Haarlem van door hem ten nadeele van de Ned. Spoorwegen verduisterde gelden zouden zijn gekocht. Deze huiszoeking moest op last van de justitie plaats vinden, aan gezien de directie van de Twentsche Bank niet bereid was de fondsen vrijwil lig af te geven. Naar het Volk meldt, heeft de Haar lemsche recherche een nieuwen stap on dernomen, n.l. het in beslag nemen van de boeken en bescheiden aan 't plaats- kaartenkantoor aan het station aldaar, teneinde de oplossing van de zaak te be spoedigen. Voor de ambtenaren van de spoorwegen, die met de controle belast zijn, levert dat moeilijkheden en vertra ging in hun arbeid op. Inmiddels wordt L., die zich in het bureau van politie in arrest bevimdt. nog voortdurend aan verhooren onder worpen, naar aanleiding van nieuwe ontdekkingen, die gedurende het onder zoek aan het licht komen. DE FRAUDE TE WORMERVEER. Er wordt 6 ton vermist, doch 5 ton is teruggevonden bij Am sterdamsche banken. Het is gebleken, dat de fraude door den bankier S. te Wormerveer gepleegd, veel erger is, dan men eerst dacnt. Ze ker wel 600.000 moet vermist worden. Nog steeds komen nieuwe gevallen aan het licht- Donderdag bleek o.m. dat het geheele grondkapitaal van de stich ting Werkmanssteun- en ziekenfonds is verdwenen, evenals een aanzienlijk be drag van de gelden van het Wilhelmina- park, die de firma onder haar beheer had. Ook de fondsen van het Weeshuis zijn tot een bedrag van 40.000 verdwe nen. Vele neringdoenden bevinden zich in groote verlegenheid, evenals tal van werkbazen en kleine fabrikanten, die moeite zullen nebben om hun personeel te betalen. Een spoor? Nader verneemt de N. R. C. dat het de justitie gisteren is gelukt bij diverse Amsterdamschhe banken een bedrag aan effecten van 5 ton te achterhalen, dat hoogstwaarschijnlijk aan de recht matige eigenaars zal kunnen worden uitgekeerd. Naar alle waarschijnlijkheid, is de po litie den voortvluchtige nu op het spor en men vermoedt, dat de aanhouding een kwestie van tijd is. Vandaag zouden de burgemeester en de commissaris van politie een onder zoek in Den Haag instellen. Op initiatief van den heer Alberts is gisteravond in de nieuwe sociëteit te Wormerveer een vergadering belegd, die alleen toegankelijk was voor gedu peerden bij de bankfraude. Tegen 9 uur waren een honderd personen aanwezig. Ook burgemeester Draaijer en de com missaris van politie, de heer De Groot, waren aanwezig. De burgemeester nam het eerst het woord en gaf den aanwe zigen in overweging niet langs den weg der sensatie in deze treurige zaak te werk te gaan. Er waren andere mid delen om het gewenschte doel te berei ken en deze middelen worden thans door de justitie toegepast en niet zon der succes. De zaak is in goede handen. Wilde men verder nog naar den heer Alberts luisteren, dan kon men dat doen, maar men zou daarmee niets be reiken. De aanwezigen waren het daar mee blijkbaar volkomen eens en verlie ten op een drietal personen na de zaal. SENSATIONEELE SMOKKELJACHT. Na 'n sensationeele jacht hebben een drietal ambtenaren van de crisiszuivel- centrale te Weert Donderdag een smokkelauto aangehouden. In de auto waren 600 kg Belgische suiker en ruim 200 kg. Bjtlgische margarfne geladen. Auto en smokkelwaar zijn in beslag ge nomen. Tegen den smokkelaar, een ze keren D. uit Budel, is proces-verbaal opgemaakt. De auto werd door de beambten opge merkt in de hoofdstraat te Weert, doch voldeed niet aan het bevel der beamb ten om te stoppen. In volle vaart reed de bestuurder in de richting Budel. De beambten zetten de smokkelauto ach terna. Nabij Budel worden herstellingen op den weg verricht. Midden op deze weg was een stoomwals geplaatst. De bestuurder van de smokkelauto wilde met groote vaart deze stoomwals voor bij rijden. Hierin slaagde hij echter slechts gedeeltelijk. De wagen begon te slingeren en reed terzijde van den weg in een greppel. De beambten slaagden er in den smokkelaar, die zich reeds uit de wagen had bevrijd, te arresteeien. De auto met smokkelwaar is naar de marechaussee-kazerne overgebracht. DE ONTMASKERING DER OS- SCHE MISDADIGERS. De 54-jarige caféhouder J. B. uit V e g h e 1, thans verblijf houdend in het huis van bewa ring te 's-Hertogenbosch, die verdacht van brandstichting werd gearresteerd, heeft bekend, dat hij destijds tegen ibe- taling aan P. en G. de Bie opdracht heeft gegeven zijn bakkerij en maalderij te Megen in brand te steken, teneinde zich de verzekeringspenningen toe te eigenen. Door deze bekentenis is thans ook de brandstichtingsaffaire Megen ge heel tot klaarheid gebracht. A. H., bijgenaamd de dikke Toon de Soep, die op het politiebureau te Oss was opgesloten, is opnieuw gevankelijk naar 's-Hertogenbosch overgebracht. Ook P. de Bie en S. v. d. W., bijge naamd Frans de Brommert, die iü de marechausseekazerne te Veghel ver toefden, zijn op transport gesteld naar den Bosch. Allen zijn in het huis van< bewaring opgesloten. ONVOORZICHTIGHEID MET DEN DOOD BEKOCHT. Hedenmorgen wil de de 13-jarige A. P. H. te B o 1 s w a r d op een in be" 'eging zijnde tram sprin gen. Hij sprong mis, met het noodlottig gevolg dat hij werd overreden. Met een gebroken dijbeen en een ernstige hoofd wonde werd de knaap opgenomen en naar de ouderlijke woning vervoerd. Kort na aankomst is hij overleden MEISJE DOODGEREDEN. Vrij dagmiddag kwam het 15-jarige meisje J. v. S. in de Gasthuisstraat te Til burg bij het uitwijken voor een.t auto te vallen. Het meisje werd door- de auto overreden. Zij kreeg zoo zware inwendige kneuzingen dat zij tij dens het vervoer naar het ziekenhuis is overleden. 21 Juni 22 Juni 7.26 7.25% 59.27% 59,27% 9.73% 9.72% 24.90 24.90 48.12 48.11 32.45 32.42% 1.47% 1.47 BlfiUBHnniXiBBEXS£EXXS3aXMK£EnBnSICE HET ITALIAANSCH ABESSIJNSCH CONFLICT. De News Chronicle weet te melden' dat de Engelsche regeering reeds thans all voorzorgsmaatregelen heeft genomen om alle in Abessinië wonende Britsche onderdanen en eventueel ook andere vreemdelingen, die zulks wenschen te kunnen vervoeren en het land te doen ontruimen ingeval Abessynië in oorlog zou geraken met Italië. Een 108-jarige vrouw. In het dorpje Cars, bij Blaye (departement der Giron- de, in Frankrijk), vierde een inwoonster 21 Juni, haar 108en verjaardag. De oude vrouw, die nog in net bezit van haar geestvermogens is, wordt door haar dochter van 86 jaar verzorgd, WEER 12 EVANGELISCHE PREDIKANTEN VRIJGELATEN. Uit Berlijn wordt gemeld, dat weder om 12 evangelische predikanten zijn vrijgelaten uit de gevangenis of uit het concentratiekamp. Het is nog aan 25 do minees verboden te preeken en 10 blij ven uit hun parochies verbannen. Een anecdote over Goering. Zoo als men weet, is de Pruisische minister president en rijksminister van lucht vaart, generaal Goering een liefhebber van mooie uniformen, waarvan hij er een heele collectie bezit. Op een goeden dag nu het is na tuurlijk maar een anecdote bracht Hitier een bezoek aan de Berlijnsche Opera, waar hij een opvoering van Wag ner's Lohengrin ging bijwonen. - Voordat de voorstelling een aanvang nam, kwam de beroemde zanger, Lau- ritz Melcnior, gekleed als Lohengrin met een grooten helm op en een blin kend harnas aan den rijkskanselier in zijn loge begroeten. Toen nu Lohengrin in zijn fonkelende kleedij geheel onver wacht in de vrij donkere loge verscheen, riep Hitler vol verbazing uit: Maar Goering, nu maak je het toch wel een beetje al te bar.' (Msb.) Een merkwaardig geval van moord. Een vrouw in Bosnië (Z. Slavië) die schuldig is bevonden aan moord op haar negenden echtgenoot is tot levenslangen, dwangarbeid veroordeeld. Het slachtoffer Sjeriff Baliagitsj, was de beste harmonicaspeler in het Bosni sche sandsjak en ofschoon hij dikwijls op bruiloften moest spelen, bleef hij arm en dit verdroot zijn vrouw. Op zekeren dag, nadat Baliagitsj drie dagen lang op een groote bruiloft had gespeeld en daarna van uitputting in slaap was gevallen, sloeg zijn vrouw met een bijl zijn hoofd af. De acht vorige echtgenooten van de vrouw zijn een natuurlijken dood ge storven of van haar gescheiden. Op de terechtzitting werd beweerd, dat zij weer een anderen man wenschte te huwen. Jeugdige boeven. De rechter te Jaspar in den staat Indiana heeft twee jongens, den 14 jarigen Bascum Ray en den 17-jarigen Maurice Sheridan uit Huntingdon in West-Virginia veroor deeld tot levenslange gevangenisstraf, waarvan de eerste jaren zullen worden Londen Berlijn Parijs Brussel Zwitserland Kopenhahgen New-York

Middelburgsche Courant | 1935 | | pagina 2