SHAG DOBBELhANN LEKKER...MAN! ZEELAND. SPORT. GEMENGD NIEUWS. BUITENLAND. NEDERLANDS INDUSTRIE IN NEDERLANDS PAVILJOEN OP BRUSSELS TENTOONSTELLING. GOES- WALCHEREN. VOOR 0E PIJP BELGIE. VER. STATEN. *ikwrw- Langs de stands in de zijgalerij. Er is toch nog wel wat te bereiken! Zoo op het eerste gezicht waarom trachten het te verbloemen? is de inzending van de industrie in Brus sel niet overweldigend. De opstelling in een zijgalerij, ook iets minder licht d,an het hoofdgebouw, werkt daartoe mede; de hoeveelheid en de verscheidenheid van het ingezondene zijn minder grootsch en groot dan van andere lan den. En toch, zelfs in zekeren zin mis schien juist door en ondanks deze ge drongenheid, zijn er interessante inzen dingen, waarbij men goed doet ieven langer te verwijlen, misschien ook om er iets van te leeren. Zoo bv. dit: dat naar buiten samenwerking de voorkeur verdient boven isolement of concurrentie! Van enkele inzendingen zij hier iets meer verteld. En vanwege de Zeeuw- sche belangstelling in de vliegerij eerst een en ander van de Fokker-fabrieken. Deze toont een aantal nieuwe model len, ten deele -nog niet uitgevoerde ont werpen. Alle tentoongestelde modellen zijn op schaal 1:25 uitgevoerd. De Fokker. F- 36 hangt in model tegen den wand. j Dit „vliegende hotel", met 32 zitplaat sen, welke in 16 ruime slaapplaatsen kunnen worden veranderd, en dat met een complete keuken is uitgerust, be reikt ondanks zijn totale gewicht van 16.500 kg een snelheid van meer dan 300 km per uur. In een vitrine vóór den wand zijn de overige modellen ondergebracht. Wij zien daarin de Fokker-.Douglas DC-2 en dan op militair gebied Fokkers nieuwste vindingen. De Fokker D 19 is een tvne, dat di rect uit de D. 17 is ontwikkelcf, welk laatste toestel weder via diverse ver beterde types uit de wereldberoemde D. 7 is voortgekomen; het is een een persoons jager, verspannen anderhalf- dekker, bewapend met 3 machinegewe ren. waarvan er één door het schroél- veld schiet terwijl de twee andere in den bovenvleugel buiten het schroef- veld gemonteerd zijn. De Fokker D. 21 is eveneens 'een eenpersoons jager, laagdekker met vrij- dragenden vleugel. Het is zoowel wat prestaties als wat uitrusting betreft, wel de snelste en meest moderne iager ter wereld. De bewapening kan bestaan uit een automatisch 20 mm kanon, dat door de schroefas schiet, en twee machinegeweren in den vleugel. De D. 21 heeft een gegarandeerde maximumsnelheid op 4000 m hoogte van 445 km per uur. De Fokker C 10, een verspannen an- derhalfdekker, is een tweepersoons ja ger-verkenner; hij kan ook worden ge bruikt als lichte bommenwerper. De Fokker C 11-W is een tweeper soons marine-verkenner, bestemd om aan boord van kruisers medegevoerd te worden. Het toestel is zoodanig ge bouwd, dat het door middel van een catapult van den kruiser gestart kan worden. De Fokker T. 5 is het allernieuwste op het gebied van groote gevechtsvlieg tuigen. Het is een vrijdragende midden dekker met twee motoren, hetzij vloei stof- hetzij luchtgekoeld, vóór den vleu gel. Het landingsgestel is intrekbaar. De rompneus bestaat uit een draaibare koe pel, waarin een automatisch kanon of twee machinegeweren kun nen worden ingebouwd Deze koepel is zoowel naar beneden en naar boven als naar links en naar rechts 90° draaibaar. In deze ruimte bevindt zich ook het richtinstrument voor het afwerpen van bommen. Midden in den romp, dus in den vleu gel, bevindt zich de bommenruimte, waarin 110 0 kg bommen kunnen worden medegevoerd. Achter deze bom menruimte is boven op den romp een mitrailleurpost aangebracht, van waar uit dus naar boven en naar achteren geschoten kan worden, terwijl een twee de mitrailleurpost, onder in den romp gemonteerd, naar achteren en naar be neden kan vuren. De machine is dus naar alle kanten door afweergeschut beschermd. Met zijn totale gewicht van 6500 kg en uitgerust met twee Hispano- Suiza 12 Ybrs motoren, bereikt de T. 5 de formidabele snelheid van 405 km per uur. Zooals alle meermotorige Fok ker-vliegtuigen kan ook deze machine met vollen last op één motor vliegen. Uit een ethisch of humanitair oogpunt is deze stand ijzingwekkend; laat ons daarover echter in dit verband niet den ken.... Als Fokker ze niet bouwde, dan bouwde een ander ze wel. De Nederlandsche Kunstzijde Spinne rijen „Enka" en „Breda" exposeeren op een metalen rek ongeverfde kunstzijde garens, glanzend en mat, op conische spoelen. Van deze garens worden door de Weverijen en Breierijen de eveneens tentoongestelde weefsels: kunstzijdestcf- fen, kousen en ondergoederen gemaakt. De stoffen zijn in ronddraaiende bewe ging gebracht in een ronde vitrine, be schilderd met slanke damesfiguren, zóó dat deze transparante dames voortdu rend van japon wisselen. Een wandschil dering toont het intereur van een spin nerij. De N.V. F. H. Pyttersens Machine- handel en -Fabricge, Sneek, exposeert een „Gedo" melksnelweger en twee platvorm-snelwegers van de fabriek ge legen te Amsterdam en gedreven onder den firmanaam Meyej Küntzel. De fa briek te Sneek vervaardigt zuivelwerk- tuigen en gereedschappen benevens de Emy kaasmachines voor Export. Ondanks den raren tijd, zoo vertelde ons de exposant, bleek levering van de ze massale snelwegers naar België, Frankrijk en zelfs naar Zuid-Afrika mo gelijk. Volgen groepen machines voor oliebe reiding, polderpompen (waarbij prof. Dresden technische uitleg gaf), een mo del van een dieseltreinstel op rails; een vioolbouwer. Negen baksteeenfabrikanten richtten 'n gezamenlijken stand in; een prachti ge collectie handvorm- en machinale steenen, zandkleurig en rood, profiel- steenen, vensterbanktegels, onverglaas- de en verglaasde steenen in fijne kleu ren benevens vele modellen raamdor- pels. Zeven fabrikanten vormen tezamen de groep motoren: Transparanten, doorsneê-modellen in werking etc- Simon Rijnbende is er met een en ander dat u zoo wel kunt raden; de „Regal"; „Victor Hugo" en „Graaf Egbert" sigaren zijn door inzendingen hunner fabrikanten vertegenwoordigd. Dan vindt men stofzuigers, leder, een stand van de „Kema", zijnde de Keuring van Electrotechnisch Materiaal, thans nog te Arnhem en binnenkort te Delft en dan, aan het einde der zaal, de groep scheepsbouw. De N.V. De Schelde te Vlissingen zond daar het groote model van de „Baloeran" in. Foto's vestigen de aandacht op haar afd. Vliegtuigbouw; wij kunne ons echter niet herinneren, dat de PH-OST op „De Schelde" gebouwd is.maar een kniesoor die daar op let- Dit zijn dan zoo enkele onzer notities. Buiten de industriehal maakten we nog even een praatje met een provinciege- noote: de Westkappelsche L. Huybregt- se, die bij den stand der Vlissingscbe haven zat te haken of te breien. Ze bleef onverstoorbaar opgewekt onder de be langstelling.en het is toch goed, te zien, dat hier niet een in een dracht van langvervlogen jaren verkleede, stadsjuf- frouw pronkt, maar dat de Westkappel sche in 't Nederlandsch paviljoen te Brus sel zich niet anders vertoont, dan ze Zondags achter den dijk op ons eiland is. DE GRENSWIJZIGINGEN, De dubbele raad samengesteld. Woensdag vond alhier de candidaat- stelling plaats voor de samenstelling van den z.g. dubbelen Raad, welke zijn oor deel zal hebben uit te spreken over de door Ged. Staten van Zeeland voorge stelde grenswijzigingen. Ingediend werd de volgende lijst van candidaten in onderling overleg met de verschillende kiesvereenigingen, zoodat een en ander bij enkele candidaatstelling is afgeloopen. J. Laport en W. L, B. J. Dekker (A.- R.)P. Chamuleau en N. J. Karhof (R.- K.)W. van Dalen, J. de Kruijter, A. J. Potter en J. de Kruijter; A. J. Potter en J. Vleugel (C. H.)A. Buijs en A. La- brujère (S.D.A.P.); D. Willeboer, P. A. E. Schrijver en W. G. Koning (V. B.)A. Vingerling (A. R.) P. J. Siemons R. K;) A. Geense (C. H.), J. Ooms (S.D.A.P.) M. Franken (V.B.) De vijf laatstgenoem de heeren zijn de plaatsvervangers, waarvan er door elke fractie één is aan gewezen. TER AARDEBESTELLING VAN WIJLEN DEN HEER C. E. PLUGGE. Onder enorme belangstelling is Woens dagmiddag op de algemeene begraaf plaats te Oost- en Wes t-S o u b u r g ter aarde besteld het stoffelijk overschot van wijlen den heer C. E. Plugge, in le ven arts aldaar, die na een korte onge steldheid op 70-jarigen leeftijd is over leden. Reeds bij de woning stonden vele ge meentenaren het vertrek van den lijk stoet gade te slaan. Na het uitdragen van den kist, werden een 15-tal bloem stukken en kransen op den lijkwagen gelegd en gehangen en even daarna trok de stoet, waarin 7 volgrijtuigen waren, de brug over naar het kerkhof, waarbij een nog grootere schare stond te wach ten, die getuigen wilden zijn van de plechtigheid. Onder hen waren de wethouders N. Cijsouw van Souburg en P. J. de Pag- ter van Ritthem, vertegenwoordigende de besturen dier gemeenten, vertegen woordigers van landelijke, provinciale en plaatselijke vereenigingen waaraan de heer Plugge zijn groote krachten tijdens zijn leven heeft gegeven en vele vrien den uit Souburg en omgeving. Toen de stoet het kerkhof opging,' werden ook de belangstellenden toege laten. Onder eerbiedige stilte werd de kist aan den schoot der aarde toevertrouwd. 1 Bij de geopende groeve nam het eerst j het woord de heer S. B. D r ij b e r, arts te Koudekerke, die zeide te spreken na mens den kring Walcheren van de Ne derlandsche maatschappij tot bevorde ring der geneeskunde. Spr. schetste de overledene als een prettige collega, als een sociaal voelend medicus, wat daar uit blijkt, dat hij na het neerleggen van zijn praktijk bleef arbeiden voor 't Groe ne Kruis en voor de Prov. Zeeuwsche vereeniging tot bestrijding der t.b.c. Het is treffend, dat hij, die nog zoo kort ge leden onder groote belangstelling zijn 40-jarig arts-jubileum herdacht, zoo spoedig van dit leven afscheid heeft moeten nemen. Men had dat niet ge dacht, gezien zijn krachtig gestel. Met een laatsten groet namens den kring ein digde spr., de verzekering gevende, dat de heer Plugge een ledige plaats in den kring achterlaat. De heer d r. C. O r b a a n uit Mid delburg, zeide, dat de voorzitter van de Prov. Vereeniging tot bestrijding der t.b.c., burgemeester Van Woelderen van Vlissingen, wegens ambtsbezigheden ver hinderd was en dit ook het geval was met de heeren Hage en Dieleman, be stuursleden van de Provinciale Vereeni ging „Het Groene Kruis". Spr. voerde daarom namens beide vereenigingen het woord en zeide daarin vele jaren met den overledene te hebben samenge werkt. Twintig jaar geleden was er op het terrein van beide vereenigingen heel wat op te knappen en de heer Plugge heeft daaraan krachtig medegewerkt. Zoo heeft hij het kunnen bereiken, dat de afzonderlijke staande Groene Kruis verenigingen op Zuid-Beveland in het Zeeuwsche verband werden opgenomen en het sprak toen wel van zelf dat hij voorzitter der Provinciale vereeniging werd. Beide vereenigingen hebben hem heel wat werk gegeven, maar hij deed dit werk prettig en opgewekt. Nu zal binnenkort de Prov. Groene Kruisver- eeniging haar algemeene vergadering houden, voor de eerste maal zonder voorzitter Plugge, maar zijn geest zal er zijn. „Vaarwel, en rust zacht". Met deze woorden eindigde de heer Orbaan. De derde spreker was d s. J. B e ij e r m a n uit Utrecht, die sprak na mens de Nederlandsche Groene Kruis- vereeniging en er op wees hoe de over ledene sedert 1913 in die groote vereeni ging voor het mooie doel medewerkte. Spr. herinnerde zich geen vergadering, waar de heer Plugge ontbrak. Steeds had hij het groote doel voor oogen hulp brengen aan de lijdende menschheid. Met groote vriendelijkheid en opgewekt heid bleef hij voortwerken, ook tijdens soms zeer ernstige besprekingen. Men zal hem dan ook in de groote vereeni ging slechts noode missen. D r. de Vries uit Leeuwarden sprak als studievriend van den overle dene een kort woord van weemoedig afscheid. De heer B. J. de Me ij, vice-voor- zitter van de Groene Kruisvereeniging voor Souburg en Ritthem, schetste hoe deze vereeniging is opgericht op aan stichting van den overledene en zeker wel de eerste vereeniging van dezen aard op het platteland van Walcheren was. Dokter Plugge heeft het jonge boompje zien opgroeien tot een grooten boom. Het kleine groepje leden is tot 1200 aangegroeid. Zeker zijn er stormen over het hoofd der vereeniging gegaan, maar zij heeft het, mede dank zij het werken van den heer Plugge, goed door staan. Ook voor de t.b.c.-bestrijding heeft de heer Plugge op Souburg veel gedaan o.a. is door zijn voortvarendheid een wijkzuster aangesteld, die nuttig werk verri.cht. Hij heeft den leeftijd der ster ken mogen bereiken, en het doet goed aan te weten, dat zijn heengaan volle vrede was. Zijn arbeid is niet te ver geefs geweest. Dr. J. W. A. F. vanMaren BentzvandenBerg ui.t Mid delburg sprak als secretaris van de commissie voor de hygiëne van het kind in Zeeland, waarvan de overledene me de-oprichter en voorzitter is geweest. Het werk van deze vereeniging h,ad zijn hart evenals dat ter bestrijding der t.b. c., waarmede zij het beste is te verge lijken. Hij was de promotor voor de op richting van het eerste consultatiebu reau en thans zijn er reeds 34, vooral ook dank zij het werk van den overle dene. Ds. A. F. vanWillenswaard, Ned.-Herv. predikant te Rhenen, vroe ger te Souburg, wilde voor,al als vriend spreken. Toen hij 15 jaar geleden te Souburg kwam en de overledene leerde kennen, dacht hij hem stug, maar toen dr. Plugge zijn kinderen t'e behande len kreeg leerde spr. hem kennen als een dokter vol zorg en toewijding. Maar hij heeft hem ook leeren kennen als iemand, die troost zocht bij God, naief en kinderlijk. Spr. richtte zich tot de kinderen van den overledene en hoop te, dat God hen e.n ook hun moeder troost en kracht moge geven. Als spr. op dit kerkhof komt waar ook M.arnix van St. Aldegonde ligt begraven, denkt hij aan diens woorden „Repos ailleurs". Er is voor ieder een tijd, dat He rust komt na den levensstrijd en dan is van toepassing het „weest bereid". De laatste spreker was ds. L. C. Spijkerboer, Ned.-Herv. predi kant te Souburg, die v,an alle gehoorde de slotsom noemde, dat al 't werken van den overledene hem mogelijk is gemaakt door God. Toen hij voor korten tijd ju bileerde heeft men hem met een sere nade en op andere wijze gehuldigd en nu reeds heeft de dood hem weggeno men. Spr. eindgde met het voorlezen van Ps. 103, die hij ook op verzoek van den overledene aan diens ziekbed las. Nadat bloemen in het graf waren ge strooid, heeft de zoon van den overle dene, mr. J. J. P 1 u g g e uit Hillegers- berg, namens de familie allen dank ge bracht voor de laatste eer zij.n. va'der bewezen. Hiermede was de plechtigheid, die op allen een diepen ndruk maakte, ten einde. Kantongerecht te* Middelburg, De kantonrechter te Middelburg heeft veroordeeld wegens: overtreding van verkeersregelingen: C. M. H„ Kapelle- Biezelinge, A. B. en A. H., Hoedekens- kerke, J. R„ Ellewoutsdijk, P: C-, Maas- niel, J. G., Schore, allen 2 boete subs 2 d.h.; P. M„ Souburg, J. K., Amster dam, Ch. v. K„ Schore; J. J. S., Vlissin gen; F. P. S., Óvezande, A. Ch. V. Vlis singen ieder 3 b. s. 3 d.h.; J. G. E. v. d. H. Schiebroek, J. B. F. K„ Heinkens- zand, C. P., Middelburg, L. G. Putte, ieder 5 b. s. 5 d.h.; J. v. L„ Borssele 2.50 b.s. 1 d.h.; P. M. Oostkapelle 0.50 b. s. 1 d. h.; J. v. S., Wolphaarts- dijk; C. E. J. Amsterdam 1 b. s. 1 d.h; A. v. 't W., Kwadendamme, vrijspraak. Straatschenderij: P. G. en C. A. K., beiden Kapelle: Ieder: 15 b. s. 30 d. h.; Openbare dronkenschap: E. D. te Ter- neuzen: 10 b. s. 10 d. h.; idem bij herhaling: H. S. te Domburg: 15 b. s. 15 d. h.; Loopen over eens anders grond: J. W. Middelburg 1 b. s. 1 d. h.; Zonder vergunning over de kanaal- gronden rijden: L. W„ Vlissingen 2 b. s. 2 d.h.; Visschen zonder consent: L, A. M. en W. V., Yerseke: last tot teruggave aan hun ouders; met 'n handkar 'n verboden weg berij den: L. V„ Middelburg: f 0.50 b. s. 1 d.h.; Zich in portieken van gebouwen op houden: Pa. M., Vlissingen: 2 b. s. 1 week tuchtschool; J. de L. en C. v. L. beide Middelburg ieder f 2 b. s. 2 d. h.; Op den openbaren weg voetballen: J. F. W. Vlissingen: 1 b. s. 1 d. h.; Te Goes venten zonder vergunning H. K., Weert 2 b. s. 2 d. h.; Idem te Waarde: J. W. Kruiningen 1 b. s. 1 d. h.; Overtreding jachtwet: C. B. 's Hee- renhoek 20 b. s. 20 d.h. voor iedere overtreding met verbeurdverklaring van de inbeslaggenomen buks en vernieti ging der inbeslaggenomen patronen. overtreding van de Wet op openbare vervoermiddelen: J. P. K., M. v. F. en W. F. allen Vlissingen: Ieder: 25 b. s 10 d.h. Den Boer-Middelburgsche Courant ElftalZeelandia-Combinatie 23 Deze ontmoeting is zeer spannend ge worden. Zeelandia had een sterke com binatie in het veld gebracht, die van be gin tot einde hard heeft gewerkt om een overwinning te behalen. Dit is haar dan ook gelukt en volkomen verdiend. Het den Boer-Middelburgsche Courant Elf tal werd na de rust wel zeer gehandicapt doordat kort na elkaar beide backs we gens een opgeloopen blessure het veld moesten verlaten. Deze nederlaag is dan ook een zeer eervolle te noemen. De rust ging in met 1-0 in 't voordeel der gastheeren. Na de thee kwam Zee landia overweldigend opzetten en wist den stand met 12 in haar voordeel te wijzigen. Nadat gelijk was gemaakt, scoorde Zeelandia de winnende goal )23 waarbij het bleef. IBIS VRACHTAUTO GEKANTELD. Woensdag is 'n vrachtauto uit Beverwijk beladen mfet kampeergoederen, waar schijnlijk doordat de bestuurder de bocht te kort nam, op den hoek van de Stati onsstraat te Vaassen gekanteld. Een der inzittenden, de heer A. S. uit Beverwijk, die er uit wilde springen, kwam onder den wagen terecht. De man werd zoo zwaar verwond dat hij spoedig overleed. Het slachtoffer was 46 jaar oud en ge huwd. De andere twee inzittenden kwamen er goed af. DE MOORD TE WILDERVANK. De drie mannen, die waren aangehou-j den in verband met den moord op den j heer Kroeze te Wildervank, zijn gister middag op vrije voeten gesteld. DEVIEZENSMOKKELAARS GEPAKT. De beambten van de districts-douane- centrale te Kleef en die van het station Kleef hadden reeds geruimen tijd ver denking tegen een groepje smokkelaars in Duitsch geld, afkomstig uit N ij m e- g e n. Reeds geruimen tijd volgden de beambten hun spoor. Eindelijk is een der vier Nijmegenaars in de val gereden. Kommiezen hadden hem gadegeslagen en bemerkt dat hij met Duitsch geld, geïnd op reischèques, naar Nederland wilde verdwijnen. De kommiezen zetten per rijwiel den Nij- megenaar, die eveneens te fiets was, on- middellenk na; de Nederlander reed zoo hard hij kon naar de grens en bleek sneller te zijn dan de Duitschers die zienderoogen op hem terrein verloren. Het geluk zat den Nijmegenaar echter ROOKT IBIS EN GÉÉN ANDERE SHAG (lngez. Med.) niet mee. Toevallig was de districts-in- specteur der douane met een auto op controle uit en reed in de omgeving van Kranenburg. Deze werd gewaarschuwd en had met zijn wagen den vluchteling spoedig ingehaald, waarna hij den smok kelaar arresteerde. In den loop van het onderzoek bleek, dat twee van zijn broers intusschen de grens per trein waren gepasseerd, ter wijl de vierde ditmaal niet aan het smokkelavontuur had deelgenomen. Op den arrestant werd honderd en tien mark aan Duitsch papiergeld en tien mark in zilvergeld gevonden. Ver- der werden in beslag genomen de vier passen der smokkelaars. Denzelfden dag werd de arrestant nog aan de justitie overgeleverd. Tevens werd op de lijn KrefeldKleef een man uit Amsterdam in den trein aangehouden. Op hem werd 30 Mark ge vonden, welke hij wilde smokkelen naar Nederland. De arrestant werd terstond naar den rechter te Kleef gevoerd, die hem onmiddellijk hoorde en veroordeel de wegens poging tot verboden uitvoer van Duitsch geld tot een week gevan genisstraf en zestig mark boete. De ver oordeelde werd terstond in arrest ge houden en overgebracht tot het uitzit ten van zijn straf naar de gevangenis te Kleef. Proces tegen een moordenaar. Voor het Hof van Gezworenen te Brussel is het proces begonnen tegen Pierre Na than, een zoon van goeden en rijken Brusselsche huize en zijn minnares, Marie Gérin. De man, die, na een mis lukte jeugd, hoe langer hoe dieper in de misdadigheid is weggezakt, heeft te Parijs,^een vrouw vermoord, met de be doeling haar van haar juweelen te be- rooven. Marie Gérin is daarbij zijn me deplichtige geweest. De zaak trekt te Brussel belangstel ling, in hoofdzaak om den maatschappe- lijken kring, tot welken de moordenaar behoort. Jeugdige moordenaars gearresteerd, De politie te Jamaica in den staat Long Island heeft twee jongens van der tien en een jongen van elf jaar aange houden, die ervan beschuldigd worden een zwerver te hebben doodgeschoten. Het bleek dat de jongens, naar het voor beeld van films, die zij gezien en gang- sterverhalen, die zij gelezen hadden, van. roof wilden gaan leven. Zij hadden daar bij natuurlijk revolvers noodig en zij za gen kans een revolver te stelen uit de jas van een verkeersagent, die de jas bij een stationsgebouw had opgehangen. Zij hadden eerst met de revolver een vrouw aangehouden,: doch deze had hen uitge lachen en hun de revolver uit de-handen geslagen. Toen hadden zij geschoten op den slapenden zwerver, die in het hoofd werd getroffen en kort nadat hij gevon den was overleed- Na hun aanhouding poseerden de jongens druk pratend en lachend voor de fotografen, blijkbaar onbewust van de beteekenis van hun misdaad. De muiters in de gevangenismijn heb ben zich overgegeven. De 347 mui tende gevangenen in de steenkolenmijn te Lansing hebben zich overgegeven, na een aanval van de bewakers. De directeur van de gevangenis gaf last, de luchtkokers af te sluiten .waar door de muiters gedwongen werden, den ook van het houtwerk, dat zij in brand hadden gestoken, in te ademen. De be wakers rukten op achter dit rookgor- dijn. Nadat de muiters in de mijn zich had den overgegeven, werden zij man voor man door de bewakers, uitgerust met gasmaskers en machine-geweren, naar boven gebracht en naar hun cel gevoerd onder bedreiging van revolvers. De muiterij is onderdrukt zonder bloedvergieten en zonder een enkele concessie aan de muiters.

Middelburgsche Courant | 1935 | | pagina 6