8EJKMD NIEUWS. BUITENLAND. MARKTBERICHTEN. BELGIE. DUITSCHLAND. ffflEZSNBEH STUKKEK. De toekomst van onze veehouders! KORTGENE. WAAR IS WERK? AGENDA. Verkooplngen Verpachtingen In Zeeland. namens velen, die intusschen de pro vincie hebben verlaten. De voorz- bood hierna den heer Ste vens een leeslamp, een bijpassende asch- stander en een vulpen aan en den heer V. d. Plassche een Schilderij (gezicht op Veere) van Vaarzon Morel. Vervolgens sprak de heer Le Feber, oud- Hoofd der Chr. Lagere Landbouw school te Axel -woorden van dank en waardeering, waarna de heer Stevens 't woord verkreeg. Sp'r; stelde het op hoogen prijs dit afscheid in kleineren kring te mogen herdenken. Allerlei za ken kwamen in zijn herinnering naar boven drijven. Hij somde op welke man nen bij zijn komst in Zeeland bij het landbouwonderwijs werkzaam waren en wie er thans nog van over zijn. Spr. herinnerde aan de moeilijke omstandig heden, waaronder men toen vaak moest les geven. De geldelijke belooning was gering. Fietsen konden de meeste oude ren niet. Uren ver moest men wandelen naar zijn cursus, de heer Remery b.v. van Koewacht naar Kloosterzandc. Soms moest hij een jongen meenemen als geleide, omdat hij slecht van gezicht was. T 1 ïïfflSÈ Over de resultaten is spreker tevre den geweest. Als hij 't percentage ge slaagden vergeleek met het gemiddelde daarvan over 't geheele land. dan staat Zeeland hoog. Thans is voorloopig de opleiding stop gezet. Het aantal landb, onderw. is thans voldoende groot. Kwamen er meer, dan zou het moeilijk worden \de akte productief te maken voor allen. In 't begin moest spreker de kwestie de verhouding tot het onder hem ge stelde personeel goed onder het oog zien. Men had hem gezegd, dat het niet zoo eenvoudig was met schoolmeesters op het pad te gaan. Hoe moest hij de baas blijven over oudere menschen. Spr. wist niet bij ondervinding, dat dit het beste gaat, Éals men zelf geen school meester wordt in den ongunstigen zin van het woord. Hij behandelde de heeren nooit zoo, dat ze 't gevoel kregen, het is er om te doen om ons te vangen. Maar hij liet ook nooit dingen toe, die te gek waren om het daglicht te mogen zien. Slechts een enkele maal heeft hij de puntjes op de i moeten zetten. Nog altijd is hij vervuld van dank baarheid voor al de hartelijkheid, ook vanwege de familieleden der onderwij zers ondervonden. Tenslotte bracht de heer Stevens har telijk dank aan allen en sprak de hoop uit, dat allen actief zullen blijven deelnemen aan 't landbouwonderwijs, hun kennis in dienst zullen stellen van den Zeeuwschen boer en zoodoende zul len medewerken tot de vorming van een degelijken boerenstand. Als laatste spreker voerde de heer v. d. Plassche het woord. Hij bracht dank voor het mooie cadeau en dacht met eenige schroom terug aan zijn op leidingen voor de tuinbouwakte. Zijn systeem van lesgeven kon gemakkelijk becritiseerd worden. De plaats, waar hij lessen geven moest, was ook niet al tijd ideaal. In Terneuzen in de burge meesterskamer dikwijls in de woonka mer van hemzelf of in die van een der onderwijzers, soms achter het stuur. Toch heeft hij allerprettigste herinne ringen behouden aan zijn opleiaingscur- sussen. Het systeem viel in de smaak en de resultaten waren goed. Spr. gaf de verzekering, dat de samenwerking met de Zeeuwsche onderwijzers de aange naamste herinneringen bij hem heeft achtergelaten. EEN BAKKERSOORLOG. In de gemeente Standaardbuit en bij Oudenbosch is het onder de bakkers tot een broodoorlog gekomen. Eén der bak kers achtte zich gedupeerd door colle ga's, die onder zijn duiven schoten en besloot zijn brooden voor 2 cent minder te verkoopen. De anderen staken toen de koppen bij elkaar en deden 4 cent van den prijs af. Toen de bakker, die het spelletje begonnen was, ook met 4 cent verlaagde, deden de anderen er nog een schepje op en gingen 6 cent omlaag, welk voorbeeld natuurlijk door eerstge noemde werd gevolgd. Het publiek, dat nu zoetgeprijsde broodjes eet, is de lachende derde en kijkt begrijpelijkerwijze bij dit geval met veel belangstelling toe. Het hoogtepunt in den strijd schijnt nog niet bereikt, ergo ook nog niet het dieptepunt in de prijsverlaging van het brood. DIEFSTALLEN UIT SPOORRIJ TUI GEN. Gisternacht heeft de politie te Winterswijk een wielrijder aange houden, die een groot pak vervoerde. Bij onderzoek bleek dit pak kussens te bevatten, afkomstig uit een tweede klas rijtuig van de Ned. Spoorwegen. De wielrijder werd gearresteerd en zijn rij wiel en zijn kussens werden in beslag genomen. In verband met deze arres tatie is later nog aangehouden een blok- wachter van de Spoorwegen, die in een en ander de hand gehad heeft. Beide ge arresteerden bekenden reeds meermalen verschillende diefstallen uit spoorrijtui- gen te hebben gepleegd. Bij een daarna in hun woningen door de politie inge steld onderzoek werd een groote partij glasruiten en pluche, afkomstig uit spoor- wegcoupé's in beslag genomen. Het on derzoek is nog in vollen gang en naar vermoed wordt, hebben nog verschillen de andere personen zich aan diefstallen van spoorwegmateriaal schuldig ge maakt. De rijtuigen, waaruit de dief stallen hebben plaats gehad, zijn naar Duitschland verkocht en vermoedelijk hebben de dieven gedacht daaruit zon der bezwaar verschillende dingen te kun nen rooven. ENGELAND EN DUITSCHLAND. Een vlootovereenkomst en po litieke toenadering. Te Londen hebben de laatste beide weken Engelsche en Duitsche deskun digen de mogelijkheid van een overeen komst betreffende de bewapening ter zee onder oogen gezien. Het resultaat wordt thans als zeer bevredigend ge kenschetst. Men moet overeengekomen zijn, dat de sterkte van de (Duitsche vloot 35 pet. van die der Engelsche za! bedragen. (Hitier noemde dit cijfer reeds in zijn Rijksdagrede op 21 Mei jl.' Daarmee blijven de Duitschers ook be neden de totale tonnenmaat van de Fransche vloot, die 50 pet. van de En gelsche beloopt. Wat voor de Engelschen vooral be langrijk heet, is het feit, dat de Duit schers er in toegestemd moeten hebben, hun 35 pet. over verschillende scheeps- types te verdeelen in den geest, zoo als Engeland dat graag ziet; dat wil in de eerste plaats zeggen, dat Duitsch land zich niet teveel duikbooten za aanschaffen, een wapen, waaraan de Engelschman een verschrikkelijken he kel heeft (als gevolg van in den wereld oorlog opgedane ervaringen). Eigenlijk is het geval in strijd met het Verdrag van Versailles, maar daar breekt men zich in Engeland het hoofd niet meer over. Onder invloed van de vlootbespre- kingen is er natuurlijk eenige politieke toenadering tusschen Duitschland en Engeland tot stand gekomen. De Engel sche bladen hebben op 't oogenblik me nig goed woord voor de Duitschers over. Dat wordt dan nog gestimuleerd door de uitwerking van de redevoering, die de Prins v.an Wales een dezer da gen tot de Engelsche oud-strijders hield (hij zei.de het voortreffelijk te vinden, dat zij een bezoek aan de Duit sche oud-strijders brengen; tot verbete ring van de wederzijdsche betrekkin gen). i Die redevoering maakte ook in Duitsch land een uitstekenden indruk. Men mag hopen, dat deze Engelsch-Duitsche toenadering voortgang zal hebben en op den duur ook een verbetering van de Fransch-Duitsche betrekkingen in het leven zal roepen. DE BANKEN CONTRA DE REGEERING. De „haute finance" wil haar oude machtspositie terug winnen. Sinds eenigen tijd is merkbaar, dat de groote Belgische banken zich met al le kracht verzetten tegen de plannen van de regeering om een bankcontrole in te voeren. De „Peuple" weet daarom trent thans nadere bijzonderheden mee te deelen. Het socialistische blad zegt, dat de banken sedert anderhalve maand een verwoed offensief op de Belgische staats fondsen voeren. Deze kunnen zich slechts handhaven ten koste van groote offers, die evenwel niet hebben kunnen verhinderen, dat de noteeringen der conversieleening voortdurend dalen. In verband hiermede zij er aan herin nerd, dat wij er juist gisteren op gewe zen hebben, dat de koers reeds tot 92 was gezakt. Vandaag daalde de notee ring tot 91. Aan de loketten van een der grootste banken van het land, aldus ver volgt ,,le Peuple" raadt men de cliën- tele openlijk aan, de staatsfondsen zoo spoedig mogelijk van de hand te doen. ien oud-minister van financiën, die deel uitmaakt van de Katholieke partij, en vij andig tegenover de regeering staat kennelijk doelt het blad op oud-minister Sap vertelt aan ieder, die het hooren wil, dat de staatsfondsen naar beneden moeten en de regeering in hun val moe ten meesleuren. Een bekend bankier heeft verklaard, dat de noteering der staatsfondsen pas zal stijgen als de regeering van de bankcontrole afstand doet. Andere ban ders hebben laten doorschemeren, dat de aanvallen tegen de conversieleening zullen ophouden, zoodra de regeering oereid is, zich met met een schijncon- tröle tevreden te stellen. Ter ondersteu ning van deze campagne worden er bo vendien in het buitenland allerlei val- sche geruchten verspreid. Tot zoover de mededeelingen van de „Peuple". Volgens onze informaties zijn deze onthullingen van het socialistische jlad niet alleen volkomen juist, maar alijven zij zelfs nog beneden de werke- ijkheid. Het offensief tegen de conver sieleening en daarmede tegen de regee ring zelve gaat, aldus verzekert men ons, hoofdzakelijk uit van de Société Générale, die al sedert weken d,ag aan dag aanzienlijke posten obligaties van de geünificeerde staatsleening op de markt werpt en op deze wijze de regeering dwingt voortdurend te intervenieeren. Zijn wij wel ingelicht, dan is het egali satiefonds, dat naar men weet over fr. 1 milliard beschikt door dit tegenoffensief reeds voor een zeer belangrijk gedeelte verbruikt, Het verluidt, dat men op sommige dagen wel voor 25 a 30 mil joen francs staatsobligaties uit de markt heeft moeten nemen. De laatste dagen schijnen de steun- aankoopen w,at minder groot te zijn ge weest ln ieder geval heeft de regeering thans voor honderden millioenen staats fondsen in portefeuille, Gezien de be perktheid van de Belgische markt voor openbare fondsen, is aan een liquidatie van deze portefeuille binnen afzienbaren tijd niet te denken. Klaarblijkelijk is het er de „haute finance" om te doen de regeering op de knieën te krijgen en daarmede, haar oude machtspositie in den staat, die op het oogenblik als gevolg van de deva luatie geschokt is, te heroveren. (Hbld.) AANVALLEN OP DE KATHOLIEKE KERK. Scherpe aanvallen op de roomsch-ka- tholieke kerk zijn in een te München gehouden vergadering gedaan door dr. Engel, den leider der heidensche bewe ging van Ludendorff. Zijn betoog werd door de talrijke aan wezige nazi's stormachtig toegejuicht. De vergadering had een semi-officieel kenmerk en beteekent een hervatting van de vervolging der katholieken in Zuid-Duitschland. Onze aanval is gericht op alle katho lieken, die hun trouw belijden aan de kerk van Rome, verklaarde Engel o.a. en hij voegde er aan toe: het nieuwe Duitsche rijk wordt bedreigd door het politieke katholicisme, dat de denkbeel den van een totalen staat en de theorie der rassen denkbeelden die voor een zuiver en overwinnend Duitschland noodzakelijk zijn niet erkent. Toen de naam van kardinaal Faul- haber werd genoemd, kwamen uit alle deelen der zaal kreten los als „hang hem op" en toen de spreker zinspeelde op verschillende katholieke/ Jeidy»rs, werd geroepen „stuur ze naar Rome terug." Kinder-tragedie. In de buurt van Nakel gaf een 10-jarige jongen bij het krijgertje soelen op straat een zijner dat deze door een passeerende auto dat deze door een passeerenden auto rfetfrepen en gedood werd. Het andere kind was zoo overstuur, dat het zich voor een volgende auto wierp met het zelfde verschrikkelijk gevolg. Een dagdief veroordeeld. Het kan tongerecht te Göppingen (bij Stuttgart) heeft een 34-jarig man, die, ofschoon gehuwd en vader, weigerde te werken, tot vier wéken hechtenis veroordeeld. Na te hebben gebromd zal hij in een werkhuis worden geplaatst en pas wor den losgelaten als hij getoond heeft zijn leven te willen beteren. 1. Afzender» onbekend «tuk in de prul lenmand. 2. Briefwisseling wordt over inge zonden stukken geplaatst of geweigero niet gevoerd. 3. De kopij wordt niet teruggezonden. 4. Maakt het kortl Daar de algemeene toestand voor de veeboeren nog steeds slechter wordt en de vooruitzichten weinig hoop op be terschap bieden, meen ik dat een geza menlijke actie van alle belanghebben den thans uiterst noodzakelijk is. Een verdere beperking en een nog sterkere inkrimping zal den boerenstand gevaarlijk verzwakken en een absoluut chronische verarming tengevoLge heb ben. Een andere richting moet gekozen worden. Met grooter élan moet men zich instellen op de productie -van nieu we artikelen eneveneens op de propa ganda in 't buitenland, opdat tot zelfs in China en Albanië de roem van onze pro ducten verkondigd worde. „Deze theorie is goedkoop'zult ge zeggen. „Wij willen dit ook, doch de praktijk is iets moeilijker". Volkomen waar. Toch geloof ik, dat wanneer alle krachten en alle organi saties zich solidair verklaren en inten sief volgens een vast omschreven pro gram gaan werken, er nog veel te be reiken is. Om het vraagstuk klaar en helder voor te stellen, laat ik hieronder eenige punten volgen, die een deel van het program van actie zouden kunnen uit maken. le. Stichting van een laboratorium voor researchwork. (onderzoekingen), 2e, Instelling van premies voor de uit vinding van een nieuw handelspro duct. 3e. Uitbreiding van propaganda in binnen- en buitenland. (Vooral in onze koloniën). 4e. Toevoeging van één of meer emi nente personen aan den handelsconsu- lairen dienst, speciaal voor de zuivel- belangen. 5e. Inrichting van een toonzaal in al le consulaatsgebouwen, 6e. Verlaging van den bijnnenl'and- schen boterprijs tot iets boven den kostprijs. 7e. Verplichting van boterverbruik Ziekenhuizen, leger en Marine, 8e. Oplegging van de verplichting aan hotels, restaurants, koek- en ban ketzaken om bij gebruik van margarine in hun eetbare waren dit te vermelden aan den ingang van het gebouw, zoo als dit thans wettelijk is voorgeschre ven bij winkeliers. 9e. Verplichting voor alle fabrikan ten van koek, biscuit enz. in het geval zij margarine verwerken, hiervan me dedeel!^ te doen op de verpakking. 10e. Beschikbaarstelling van een ze ker kwantum boter tot laagsten ex portprijs aan alle veehoudersgezin nen. 11e. Kleuring der margarine op een wijze waardoor het verschil tegenover natuurboter duidelijk zichtbaar is. Korte toelichting op enkele programpunten. Punt 1. Voor rubber, nikkel enz. be staan researchbureaux, die schitterend werk verrichten, waardoor genoemde artikelen uitgebreider toepassing heb ben gevonden en waarvan dientenge volge de aanwending buitengewoon is toegenomen. Philips:,Bayer enz. zou den wegkwijnen, wanneer zij hun la boratoriums zouden opheffen. Punt 2. Indien men het particulier initiatief stimuleert en de knappe kop pen van Nederland aan 't werk stelt, zal men verrast zijn over de resulta ten. De waarde van een uitvinding kan eventueel b.v. na een jaar door een speciale commissie vastgesteld worden. Punt 3. Wat Philips alléén kan, moet toch zeer zeker mogelijk zijn door de gezamenlijke zuivelbelangen in Neder land. De heeren van die Kamers van Koophandel, die straks op non-activi teit komen, zouden prachtig naar 't buitenland gedirigeerd kunnen worden om aldaar onze belangen te beharti gen. Ter gedeeltelijke bestrijding der kosten zou de exporteur voor zijn meerdere export door deze instantie b.v. belast kunnen worden voor 1 pet. Punt 6. Bij een boterprijs van 60 cent per pond is de melkwaarde c.a. 4 cent per Liter voor de boeren, die aan de fabriek leveren en 4% cent voor den zelf kamer. Voor dezen prijs wil de veehouder gaarne zonder steun zijn product leveren, dus is het onnatuur lijk en niet juist om door een kunstma tig hoogeren prijs den afzet te belem meren. Het is typeerend dat men in Engeland gedurende 1934 per hoofd ge middeld 11 K.G. roomboter geconsu meerd heeft, terwijl in ons land dit ver bruik slechts 7 K.G. per hoofd van de bevolking was. Laat de Regeering al leen het verschil op den exportprijs be talen en een toeslag geven op de kaas, welke voor een groot gedeelte kan be taald worden uit de exportrechten, die voor uitvoer naar bepaalde landen ge heven worden. Punt 7. Dat men in vele gevallen zie ken en zwakken nog steeds ons edel ste product onthoudt, druischt in tegen alle moraal en logica en is lijnrecht in strijd met de bedoeling om kranken datgene te verstrekken wat noodzake lijk voor hen is. In Frankrijk geeft men den soldaten per dag 1 Liter wijn. In dezelfde lijn en met beter resultaat zou men toch ook onzen soldaten natuur boter kunnen verstrekken. Punt 8 en 9. Veevoederfabrikauten zijn verplicht bij bereiding van varkens voer enz. de ingrediënten, welke in het voeder aanwezig zijn, te verwel den. Is het nu logisch, dat voor men- schelijk voedsel deze wet niet geldt? Hier is toch een schromelijke leemte in de wet die ten spoedigste weggenomen dient te worden. Punt 10. Het komt veelvuldig voor dat een veehouder uit financieele nood zaak margarine koopt voor een veel hoogeren prijs dan die waartegen zijn eigen geproduceerde roomboter ver kocht wordt naar 't buitenland. In Israël gold de wet: „Gij zult den dorschenden os niet muilbandenEven zoo moet toch zeker den producent de gelegenheid geboden worden zijn eigen product tot den laagsten verkoopsprijs te koopen, teneinde in de behoeften van eigen gezin te kunnen voorzizen. Tenslotte: Juist las ik in „The Nor wegian Journal of Commerce and Ship ping" dat Noorwegen de export van kaas, die in 1930 626.012 K.G. was, heeft opgevoerd tot 2.004.730 K.G. in 1934. Men exporteert thans naar 50 landen. De kwaliteit staat onder scher pe controle waardoor men een hooge standaardiseering, aangepast aan de behoefte van elk land, heeft verkregen die het product in het buitenland po pulair heeft gemaakt. Ziedaar een klein voorbeeld 't welk ik voor Hol land ook zou wenschen. Na deze uiteenzetting zou ik het op prijs stellen dat een ieder die voor mijn idee voelt, mij schriftelijk zijn adhaesie zou willen betuigen. Critiek of aanvulling wordt gaarne aanvaard. Daar Minister Steenberghe in een vergadering van werkgevers heeft ver klaard, praktische wenken op prijs te stellen, wil ik dit program, ondersteund door Uw bijvalsbetuigingen, in requesl- vorm thans aan zijn opvolger doorzen den. De belangen staan op 't spel van een paar honderdduizend boeren, van hun arbeiders, van ieder, betrokken bij de Zuivelindustrie, van de importeurs van en de handelaren in veevoederprod ic- ten en verder van allen, die door de zen tak van nijverheid direct of indirect een middel van bestaan vinden. Practisch houdt de welvaari van de Nederlandsche/ bevolking ten nauwste verband met het veehoudersbedrijf en daarom verzoek ik U beleefd doch zeer dringend deze actie door Uw schrifte lijke instemming te ondersteunen. H. J. Bonda, Boompjes 45, Rotterdam. Goes, 14 Juni. Veilingsvereeniging „Zuid-Beveland". Groote Veiling van: Kruisbessen 2,102,70, per 100 kg. Kleine Veiling: Aardbeien 2741, id. lie soort 1622, Tomaten 1719, Dubb. Princesseboonen 6364, Vroege Wage naars 45, Doperwten 1828, Peulen 24 31, Spinazie 711, idem afwijkende 2, Postelein 811, Vroege Aardappelen 1517, idem drielingen 11, Oude Aard appelen 23.60, per 100 kg, Wortelen 47, Rabarber 4, Sjalotten 1, Selderij 2,90—4, Rammenas 2, Radijs 1,10, Kool- planten 113, Selderijplanten 810, Pioenrozen 710, Rozen 910, Anje lieren 34, Korenbloem 8, per 100 bos, Bloemkool 410, idem lie soort 24, Kropsla 12, Witte Komkommers 35, Groene idem 4, Bloemenplanten 14, Eendeieren 1,80, Kalkoeneieren 3,50, p. ,100 stuks, Honing 0,25, per flacon. Abonnementen en Advertentiën voot dit blad worden aangenomen door den Agent K. DE VOS De Districts-Arbeidsbeurs voor de gemeenten tusschen Ooster- en Wes- terschelde te Middelburg zendt ons de volgende aanvragen. Binnenland: BREDA, voor borstelfabriek, h,alfwas stanzer voor het vervaardigen van alle soorten borstelwerk (geen automati sche machine), dadelijk, f 15 per week (max.), voor onbepaalden tijd. LEIDEN, bekwame kapster, bekend met perrnanent-wave, onduleeren, ma nicuren enz., voor 1 Juli a.s., f 7 per week plus kost en inwoning, voor vast. ROTTERDAM, voor scheepvaart maatschappij, stewardessen (linnenjuf frouwen), moeten bekend zijn met Je Engelsche taal en reeds gevaren heb ben, dadelijk. ZWOLLE, eerste modiste, moet ge heel bekwaam zijn en zoo noodig in de zaak helpen, dadelijk, plm. f 40 per maand plus kost en inwoning, voor v,ast, reiskosten nader overeen te ko men. VAKAFDEELING HOTELPERSONEEL BIGGEKERKE, kamer-servfeermeisje, tegen eind Juni of begin Juli a.s., loon nader overeen te komen plus kost en inwoning, seizoen betrekking. Bui tenland. BELGIE. Geplaatst kan worden op 'n gloeilampenfabriek, meesterknecht-be drijfsleider, geheel op de hoogte met de fabricage van automobiellampen, in 't bijzonder v,an glasbewerken, pompen, gasvullen (alles handwerk) en in staat daarvan de leiding op zich te nemen. Loon frs. 300400 per week, eventueel meer, naar gelang van prestatie, 48- urige werkweek, reiskosten worden na overeenkomst vergoed. Aanbiedingen uitsluitend aan de or ganen der arbeidsbemiddeling. MIDDELBURG: ZA 15 Jun.ZO 16 Jun. Verkeersweek ZA 15 Jun. Muz. Wand. „Crescendo", af lok. Seisdam. ZO 16 Jun. Abdijconc, M. M-; 12-13.00 h. MA 17 Jun. Openb. Verg. S.D.A.P., sprs. Onderdijk, Paul en Mondeel, Schuttershof; 2000 h. GOES: ZA 15 Jun ZO 16 Jun MA 17 Jun! BIOSCOPEN ELECTRO, Midb. VR 14—DO 20 Jun.: „De Ellendigen"; 20.00 h. ZO ma- tinée 15.00 h. CITY, Midb. VR 14—DO 20 Jun.: „Waar zijn onze kinderen" en „de Vrouw regeert"; 20.00 h„ ZO ma- tinée 15.00 h. ALHAMBRA, Vliss. VR 14 Jun— DO 20 Juni.: „Een avond kampioen" en „Het geheim van Johan Ordt". LUXOR, Vliss. VR 14 Jun—DO 20 Jun.: „De Wereld zonder Masker" en „Duke, het wonderpaard van den sheriff". ALGEMEEN: ZA 15 Jun. Z. Terrein T. T.-motorcl. „Scheldegouwen" duinen (Vrou wenpolder); 14.00 h. Juni. 17 Kloetinge, Kersen, van Dissel. 17 Middelburg, Afbraak, Batten. 19 Souburg, Hofje, Blaupot ten Cate. 19 Vlissingen, Café en woning Paap. 21 Wemeldinge, Kersen, Kram. 21 Souburg, Huis, Terpstra. 21 Middelburg, Meubelen, Notarishuis. 27 Middelburg, Huis, Batten. Juli 1 Goes, Hofstede, Smits en Jonkers. 2 Zoutelande, Inspan, Loeff. 4 Biezelinge, land en veldvr. Jonkers.

Middelburgsche Courant | 1935 | | pagina 7