BIOSCOPEN. ZUID-BEVELAMD. De voorgestelde opheffing van Kattendijke. HQ0RD-BEVELAND. ZEEUWSCH-YLAANDEREN O.D. Middelburg. A. B., 19 jaar, kantoorbediende te Goes, heeft in begin Januari 1935 aldaar een viertal identiteitsbewijzen van de Rundveeteeltregeling 1934, bestemd voor het maken van schetsen van kalveren, welke bewijzen toebehoorden aan de Landbouw Crisisorganisatie voor Zee land, ten kantore dier organisatie al waar hij werkzaam was, ontvreemd. hoofd wordt geboden. Uitvoerige be sprekingen vonden dienaangaande plaats over het feit hoe en wat op de uitga ven in de gemeente Ritthem bezuinigd kan worden. Wat de kosten van ver- verschingen enz. voor de vergaderingen aangaat was de Raad eenparig van oor deel dat het niet buitensporig is te achten, indien bij het houden van raads vergaderingen koffie alsmede sigaren worden geserveerd, temeer waar het presentiegeld ad f 5 per lid per jaar zeer miniem is in vergelijking met het presentiegeld van Raadsleden in andere gemeenten. Derhalve werd besloten deze post te handhaven. Ook was er door Ged. Staten op aangedrongen, om de post, uitgetrokken voor het onder houden en schoonhouden van het open baar slachthuis te verlagen. Deze post was tamelijk hoog uitgetrokken maar in aanmerking dient genomen te wor den, dat talrijke verbeteringen aan het slachthuis zijn aangebracht en een ijze ren rookplaats aangebracht is. Boven dien staat hier ook weer tegenover dat aan de overige gemeentegebouwen voor een miniem bedrag aan werkzaamheden zal moeten worden verricht. Besloten werd derhalve een gedeelte; van de kos ten voor onderhoud van het slachthuis op het dienstjaar 1936 te brengen. Door het verlagen van diverse posten is een bedrag van f 650 verkregen, het welk zal worden gereserveerd voor vol gende dienstjaren. B. en W. waren van oordeel, dat wel licht een som van f 150 van de post on voorziene uitgaven hierbij ware te voc- gen, doch de Raad besloot de post on voorziene uitgaven op het oude bedrag te handhaven gezien de werkloosheid in deze gemeente, en de uitgetrokken post voor werkverschaffing binnen afzienba- ren tijd zal zijn verbruikt- Wat het tarief der schoolgelden be treft, zij vermeld dat ingevolge het inge diende bezuinigingsontwerp een geheel andere grondslag voor het samenstellen der schoolgeldkohieren zal worden vast gesteld. Wanneer het ontwerp van wet het staatsblad heeft bereikt zal onver wijld tot het vaststellen van een nieuwe schoolgeldverordening worden overge gaan. Bij de rondvraag vonden nog enkete besprekingen p'aats betreffende de werkobjecten voor werkverschaffing en werden de desbetreffende bepalingen besproken. O. EN W. SOUBURG. Vrijdagavond is het meisje M., wonende alhier bij gymna stiekoefeningen in de ringen komen'te vallen. Zij heeft haar rechterpols gebro ken- AAGTEKERKE. Vrijdagavond werd in de consistoriekamer van de Ned. Herv. Kerk gelegenheid gegeven voor alle belangstellenden tot het bezichtigen van de kleedingstukken, die in de af- geloopen winter door de Chr. Meisjes Vereenigingen werden gemaakt. De groote meisjesvereeniging Helpt Elkan der" maakte 55 kleedingstukken die in verschillende gezinnen in de gemeente zullen worden uitgedeeld. Door de klei ne meisjesvereeniging ,,Van Knop tot Bloem" werden 23 kleedingstukken ge maakt, wat ten goede komt aan de stichting Kinderzorg te Middelburg. ONTEIGENING. Bij Kon. .besluit meldt de 2St. Crt. van gisteravond zijn aangewezen de perceelen welke in de gemeenten We- meldinge, Ierseke, Kruiningen en Schore voor verbreeding v,an het kanaal door Zuid-Beveland en verhooging van de spoorwegbrug over dat kanaal bij Vlake met bijkomende werken onteigend zul len moeten worden. Een bepaald voorstel van Gedeputeerde Staten. Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben dezer dagen aan de Gemeenten Goes, Kloetinge, Kattendijke, Kapelle, Schore, Wemeldinge en Wolphaartsdijk, een definitief plan tot grenswijziging doen toekomen. In dit plan is zooveel mogelijk rekening gehouden met de wen- schen der betrokken gemeenten, zooals die in gezamenlijke conferenties met Ged. Staten kenbaar zijn gemaakt. Al leen met de wenschen van Kattendijke, dat onder de andere gemeenten ver deeld zal worden en daar niets voor gevoelt kon uit den aard der zaak moeilijk rekening gehouden worden. In tusschen leeft bij velen te Kattendijke nog de hoop bij enkele is dit een overtuiging dat deze opheffing nooit wet zal worden. Het thans door Ged. Staten entwor pen plan moet nu in de betrokken ge meenten aan den „dubbelen Raad" voor gelegd worden, die daar zijn oordeel over uit zal hebben te spreken. Bedoe ling 'der genoemde gemeenten is, deze duboele Raden zonder verkiezingen sa' men te doen stellen. Zulks is echter al leen mogelijk, wanneer niet meer candi- daten gesteld worden, dan de gewone Raad telt. Hierover is, of wordt, door de betrokken colleges van B. en W. overleg gepleegd met de vertegenwoor digers der kiesvereenigingen. Stelt el ke vereeniging slechts eenzelfde aantal candidaten, als zij bij deze gemeente raadsverkiezingen in den gewonen Raad wist te brengen, dan wordt de dubbele Raad bij enkele candidaatstellmg voor gekozen verklaard. Om een voorbeeld te noemen, als door de kiesvereenigin gen te Goes candidaat gesteld worden: 4 leden der C. H.; 3 van den Vrijheids bond; 2 van de R. K.; 2 van de S. D. A. P. en 2 van de A. R., dus precies zoo veel als er thans voor den gewonen Raad gekozen werden dan behoeft geen stemming gehouden te worden, want dan zijn er maar juist zooveel cen- didaten (13) als de dubbele Raad n.oet tellen. Het onderhavig eplan, dat den dub belen Raden voorgelegd zal worden, stemt in groote lijnen overeen met het geen we hierover reeds eerder vermeld den. Alleeen komt de linkerzijde van den Kloetingschen weg niet bij Goes, doch blijft bij Kloetinge. De omlegging van de grenslijn begint op het punt, waar deze thans den Kloetingschen weg snijdt, loopt over spoorlijn, Patijnweg, Heernisseweg tot den Krukweg aan het kanaal, en is daarbij zooveel naar Kloe tinge verschoven, dat Goes met 52 ha. uitgebreid wordt. Ook aan de overzijde van het kanaal richting Wolphaarts dijk, krijgt Goes er nog eenige per ceelen grond bij. Voorts wordt de ge- heele haven eigendom van Goes, bene vens een perceel grond, links van den havenmond, tot de Oostnol; de z.g. in laag van 1856. Kapelle krijgt van Kattendijke den grond langs den Monnikkendijk, tot de Monnikkenhof, met inbegrip van een deel van den Wemeldingschen Zandweg. Voorts een klein perceel grond van Schore, in den Smokkelhoek, Oostelijk van den Steenweg. Wemeldinge krijgt een kleine strook van Kattendijke tusschen den Zouteweg en den Kokuitsweg, en het deel van Ka pelle genaamd den Lerkenhoek. Wolphaartsdijk krijgt den Westelijken hoek van Kattendijke, zooals reeds vroeger aangegeven. Na deze betrekkelijk kleine besnoei ingen van Kattendijke wordt het restee- rende grondgebied, met daarop de bei de dorpen Kattendijke en Wilhelmina- dorp, bij Kloetinge gevoegd. Dit gebeurt tenminste, als de dubbele Raden het met één en ander eens zijn, en de Kamer uiteindelijk het wetsont werp, die grenswijzigingen bevattende, goedkeurt. DE VOORGESTELDE GRENSWIJZIGING. KLOETINGE. In verband met de grenswijzigingsplannen werd hedenavond onder leiding van den burgemeester 'n vergaderig gehouden waartoe waren uitgenoodigd en waarbij aanwezig w,aren alle groepen welke tot het verkiezen van leden van den gemeenteraad can- didatenlijsten hebben ingediend. In deze vergadering werd uiteengezet op welke wijze bij enkele candidaatstelling de vereischte commissie uit de ingezetenen kan worden gekozen. In principe waren rille aanwezigen te vinden voor deze eenvoudige wijze van handelen. ELLEWOUTSDIJK. Vrijdagmiddag vergaderden de Ingelanden van het wa terschap Ellewoutsdijk onder voorzit terschap van den heer M. M e u 1 e n- b e r g C z. Ajanwezig 35 van de 50 stembevoegde ingelanden. De rekening over 1934-'35 werd goed gekeurd met een bedrag aan inkomsten van f 35160 en van uitgaven van f 30747 zoodat meer is ontvangen dan uitgege ven f 4413. De door den vorigen ontvanger-'grif- fier gestelde zekerheid kon worden op geheven. Op de aanbeveling voor gezworene, in de vacature van A. Smallegange, die sedert 1911 onafgebroken gezworene is geweest en wegens zijn leeftijd niet meer in aanmerking kon komen, werden na eenige stemmingen geplaatst: 1 Jacob de Winter te Driewegen; 2 Pieter Die- leman, te 's-Heerenhoek; 3 Laurentius Goense te Driewegen. Bij de rondvraag deelde de Voorz. o.a. nog mede dat het bestuur thans 'n kwestie heeft met burgemeester Smal legange, die een kleedhokje op de ha vennol heeft geplaatst, zonder toestem ming of kennisgeving aan het bestuyr. YERSEKE. Op de Nationale bakkers vakwedstrijden (ALMIVATO) te Eind hoven gehouden op Donderdag 12 Juni, behaalde de hr W. P. van de Vrede al hier een 3den prijs voor melkbrood en een 6den voor waterbrood. Donderdagavond trok het kindje van den heer Jan Kosten-Bekhof alhier een pot met kokende thee over zich heen. De kleine, die slechts 8 maanden oud is, liep zeer ernstige brandwonden op. Dr. Klinkenberg verleende heelkun dige hulp. De kleine is niet buiten ge vaar. KATTENDIJKE. De Raad dezSTge- meente kwam Vrijdag in openbare ver gadering bijeen. Voorzitter burgemees ter Bierens. Afwezig de hr. Felius. Op een reclame van den hr Hunders- marek, schoolgeld 1935, en een recla me hondenbelasting 1935, van den' hr. Huystede, werd afwijzend beschikt, om dat niet tegen de aanslagen doch tegen de verordeningen gereclameerd werd. Benoemd werd een commissie tot na zien der gemeenterekening 1934 en de gemeentebegrooting 1936, bestaande uit de heeren P. van Kleunen, M. Zandce en C. Molhoek. BORSSELE, Door zijn vertrek naar 's Heerenhoek heeft de heer C. M. Nijs- ten opgehouden lid van den Raad dezer gemeente te zijn. Zijn opvolger op de lijst der R K., de heer J. de Baar, is thans door het stembureau als raadslid be- nomd. KAPELLE. In het hotel „De Zwaan" kwam de tuinbouwvereeniging Kapelle- Biezelinge en Omgeving in algemeene ledenvergadering bijeen. De voorzitter, C. van der Vliet, moest constateeren dat de toestanden nog niet in den gewenschten zin gewijzigd zijn. Het was ook hedenmiddag bij het veilen der kruisbessen weer gebleken dat het 't gangetje weer op gaat naar de mest vaalt. De aardbeien bieden nog hoop op beteren prijs. De opbrengst zal op vele perceelen niet meevallen, de strenge nachtvorsten zijn oorzaak dat sommige niet meer dan 1 a 2 kilo per roe zullen halen. Ook de peren hebben veel gele den van de nachtvorsten, dit wordt nu merkbaar, de opbrengst zal niet groot zijn. Spr. gaf in overweging om ook het rooken voor de aardbeien toe te passen, er zijn perceelen welke in de omgeving van berookte boomgaarden liggen, wel ke er goed voorstaan. Er volgde een drukke bespreking over den verkoop van aardbeien en frambo zen, de verschillende methoden van ver koop werden door den voorzitter uiteen gezet. Voor den verkoop bij het vat was geen animo tot op heden, geen der aan wezigen gaf iets op. Besloten werd, de opgave hiervoor tot Maandagmiddag open te stellen. Bij stemming werd uitgemaakt dat de voorzitter een commissielid mag aan wijzen voor den verkoop van aardbeien en frambozen, nadat eerst was bepaald om vergoeding hiervoor vast te stellen op f 15. Aangewezen werd de heer A. de Schipper-Bruinooge en als reserve de heer J. Hermus. Besloten werd de verkoop van boo- nen weer op dezelfde manier te doen plaats hebben als verleden jaar, daar dit goed liep. Het bestuur overwoog, gezien de slechte opkomst der leden, om de ver gaderingen te houden op Zaterdag avond, om te probeeren ot dan de op komst niet beter zal zijn. Hiervoor be stond echter geen animo. NIEUWDORP. Donderdagavond is bij het voetballen de 29-jarige S. plotseling overleden. KORTGENE. De kolenvereeniging „Helpt Elkander" vergaderde Vrijdag avond in „De Graaf van Buren" alhier. De voorz., de heer P. Hollestelle, her dacht het overlijden van den heer Ln. Maas. Deze heeft de functie van pen ningmeester altijd met hart en ziel be hartigd. Het bestuur en de commissa rissen hebben op zijn graf een krans ge-; legd. Het totale kasbezit was op 1 Mei 1.1. 1297. De heer J. A. Schippers werd als be stuurslid herkozen, de heer P. H. Noordhoek bij acclamatie tot commissa ris. Het bestuur stelt voor het salaris van den penningmeester van 250 op 200 te brengen. Aangenomen. Het sa laris van den bode werd van 75 op 100 gebracht. Het entréegeld is van 1,50 op 1 verlaagd. De secretaris deelt mee, dat hij zijn functie zal neer legen. Dit werd door de vergadering ten zeerste betreurd, daar de heer Heijboer al reeds 20 jaar als secretaris voor de vereeniging werkzaam is. De benoeming van een nieuwen functionaris zal in een volgende bestuursvergadering bespro ken worden. De nieuw benoemde pen ningmeester, de heer A. van Hee, zal een zakelijke borgtocht moeten stellen. De voorzitter vroeg of de secretaris niet van zijn besluit om af te treden, te rug te brengen is. Dit is echter niet het geval. De heer M. van Sluys zegde, dat het aftreden van den heer Heijboer de schuld is van het bestuur. De voorz. stel de voor, aan den heer Heijboer een gra tificatie van 25 te geven. De heer Heijboer aanvaardde dit echter niet. De heer M. van Sluijs kon niet begrijpen, dat de heer Heijboer niet door het be stuur benoemd is als penningmeester. Ook uit de vergadering gingen stemmen in dezen geest op. De voorz. dankte den heer Heijboer voor zijn diensten die hij in 20 jaar lang accuraat en getrouw ver vuld heeft. GEMEENTERAADSVERKIEZING TE KATS. De uitslag van de gister te Kats ge houden gemeenteraadsverkiezing luidt Stemgerechtigd 342; uitgebracht 294 stemmen. Vrijheidsbond 98 (in 1931 101) Chr. Hist, en Anti-Rev. 168 (161); Gekozen. Links: E. C. Priester; M W. van Arenthals; M. H. Noordhoek en M. de Regtde Priester. Rechts: F. Klaassen; J. Eikenhout Lz J. Eckhardt; P. de Regt; H. de Jonge Nieuwe leden zijn M. H. Noordhoek en P. de Regt. Niet terug keeren in den Raad: H. de Jonge Sr. en Th. Maat (de laatste had bedankt). De verhoudingen zïjn onveranderc gebleven. BELGISCH SCHIP OMHOOG GEVAREN EN DOORMIDDEN GEBROKEN. 1ERNEUZEN. Het op weg naar Sel zaete zijnde Belgische sleepschip „P-aula Jean" is op een plaat voor Terneuzen geloopen, omhoog gevaren en blijven zit ten. Assistentie wordt verleend door een zevental sleepbooten. Het schip is gisteravond gescheurd en doormidden gebroken- Het schip, dat ongeveer 1400 ton meet, is geladen met steenkolen. Men zal trachten de lading te bergen en het water uit het schip te pompen om het lek te kunnen dichten. De opvaren den zijn in veiligheid gebracht. ELECTRO. De Ellendigen. 't Is al een heelen tijd geleden dat we een film zagen van zoo'n groot en grootsch formaat als deze. De Fransche filmindustrie heeft een product gescha pen dat er mag zijn. En het is misschien geen toeval dat juist door de verfilming van Victor Hugo's meest bekende werk onder Fransche regie en gespeeld docr Fransche acteurs op het karakter en de sfeer van diens figuren en milieu het stempel van echtheid werd gedrukt. In „Les Misérables", het romantische verhaal van den galeiboef Jean Vajjean zit stof genoeg om er een film van te vervaardigen. Stof te over zefs. Want toen men er eenmaal aan begonnen was, bleek het noodig te zijn er twee deelen van te maken. Dat is nog ouderwetsch, en met weemoed denkt men onwillekeu rig terug aan de dagen dat men met een blijmoedig gezicht z'n kwartjes of ferde om het zooveelste vervolg te gaan zien. Nu, in zooverre is daar geen ver andering in gekomen daar men na 't eerste deel van deze film gezien te heb ben het verlangen koestert ook het ver volg te aanschouwen. Want het b oeit. De inhoud is romantisch, maar van 'n edel gehalte. Het goede in den mensch triomfeert, 't Recht gaat boven 't onrecht. Ziedaar de strekking van deze in we zen ,al-menschelijke geschiedenis. Jean Valjean, wegens 'n klein vergrijp tot de galeien veroordeeld, houdt van de hooge luchten en wijde verten. Z'n ont- vluchtingspogingen verhoogen zijn straf tijd, en wanneer hij eindelijk het gele paspoort krijgt, is deze mensch verbit-' terd en verhard. De maatschappij stoot hem terug en de paria ondervindt al leen goedheid bij een grijzen pastoor. Dat wordt het keerpunt in z'n leven. Hij weet zich als fatsoenlijk man omhoog te werken, doet een uitvinding en wordt zelfs burgemeester, onder een anderen naam evenwel, want galeiboeven mogen geen openbare ambten bekleeden. Toch voelt hij zich voor eeuwig ge klonken aan de ketenen. En wanneer er een onschuldige aangezien wordt voor Jean Valjean, dan gaat hij zichzelf aan geven, niet echter dan nadat hij de eere plicht op zich genomen heeft, zorg te dragen voor het dochtertje van een in zijn dienst zijnde arbeidster. Die Jean Valjean: wat een creatie is dat geworden van Harry Baur, Zoo'n sterke, zoo'n expresiefe figuur is een zeldzaamheid op het witte doek. Hij be- heerscht als het ware de gansche film. Met een simpel gebaar, een oogopslag kan hij een ontroering teweeg brengen, die echt is. Geen valsch pathos. Een mensch beeldt hij uit met al z'n hartstochten en kleine vreugden. Daar is de scène, waarin hij staat tegenover den grijzen pastoor; om, nooit meer te vergeten. En dan zijn wanhopigen in- nerlijken strijd wanneer hij besluit zich aan te gaan geven. En dat alles in een omlijsting die met groot begrip en fijne geest is aange bracht. Elk detail spreekt zijn eigen taal. Zoo ontstond een evenwichtige compo sitie, die mede doe,, de technische vaar digheid waarmede opgenomen is, een ware verrassing is geworden. Alles staat op hoog peil en daardoor is de film niet de draak geworden, die men onwille keurig zou verwachten. CITY. Waar zijn onze kinderen. De ellende, die" de economische cri sis in de wereld teweeg brengt uit zich in velerlei omstandigheden en de hier door veroorzaakte nooden der rnen- schen openbaren zich op verschillende manieren; de een al treffender en wree- der dan de ander. Het zijn niet alleen de ouderen, de gezinshoofden die dit aan den lijve ondervinden, ook de jeugd, het opgroeiende geslacht voelt de bit terheid veroorzaakt door het werkloos zijn. In Amerika is deze nood reeds zoo hoog gestegen dat heele groepen kinde ren zwervend het land doortrekken en dit onveilig maken. Thuis is er geen eten, de vaders hebben geen arbeid, dus geen verdienste, terwijl voor de moe ders een paar eters minder al een heele verlichting brengt. De jeugd trekt het land door op zoek naar werk, dal niet te vinden is, en naar eten dat op recht matige wijze haast niet te krijgen valt. Zoo wordt de jeugd in groote groepen van stad tot stad en van den eenen staat naar den ander gejaagd, op goederen treinen meereizend; zij komt door de steeds ondervonden teleurstelling lot op stand. Dit wordt van kwaad tot erger en zij deinzen er niet voor terug veld slagen tegen de politie te leveren. Ver bitterd door de geleden ontbering en in het kwaad gehard keeren zij zich tegen de maatschappij die hun geen beter lot geeft. Waar moet de Staat met deze jeugdige zwervers heen? Dit probleem der verwaarloosde jon gens is de strekking van de Warner Bros film „Wild boys of the road". Klaar en helder wordt het lot der jeugdigen voor oogen gesteld, met een aangrijpen de realiteit belicht. Eenvoudig, maar juist daardoor zoo boeiend en beklem mend is de vertolking van de jongens en van het meisje in jongenskleeren. Twee jongens gaan wanneer thuis de honger voor de deur staat aan 't zwer ven. Op een goederentrein ontmoeten zij een zwerfstertje dat op weg is naar haar tante in Chicago. Wanneer zij er aankomen blijkt het ook daar niet je ware te zijn. Al spoedig moeten zij op de vlucht slaan. Het drie tal sluit zich dan aan bij een groote groep lotgenooten. De droeve belevenis sen van dit zwervend volkje trekt dan in verschillende momenten aan het oog voorbij: gevechten met politie het rei zen op de goederentreinen en het ge vaar, hetwelk zich daarbij voordoet, de gevangenneming van het drietal etc, Frankie Darro is geknipt voor de ver tolking van den onbevreesden jongen, die evenwel een goed hart heeft voor zijn lotgenootjes, en die iedere kans die zich voordoet om den zoo begeerden arbeid te vinden met een jeugdig, vu rig verlangen begroet. Het kan op den duur echter niet uitblijven: zij komen: met den sterken arm in aanraking. Zij vinden echter een begrijpend cn menschlievend rechter tegenover zich, wiens toegezegde hulp zij met kinder lijke dankbaarheid aangrijpen. Doch de overige honderden? Hun leven blijft zwervend en zoekend. Dit leven is aan grijpend en boeiend in deze film, die aanbeveling verdient, weergegeven. De vrouw regeert Gloria Stuart, Roger Pryor en Marian Marsh maken deze film tot een gezelli-- ge, vroolijke rolprent. Er komen mooie revuescènes en aardige liedjes in voor, die medewerken voor een genoegelijke sfeer. Rechtbank te Middelburg, Zitting van 14 Juni 1935. Verduistering. A B., 19 jaar, kantoorbediende te Goes had zich te verantwoorden wegens verduistering van een geldsbedrag van ongeveer f 102,70 ten nadeele van de afdeeling aardappelen van de stichting Landbouw Crisisorganisatie te Goes op 21 Augustus 1934. Verdachte erkende de hem ten laste gelegde feiten. Uit een kast heeft hij een doosje inhoudende voormeld gelds bedrag weggenomen, de kast was niet afgesloten en op 't doosje was geen slot. Verdachte verklaarde f 6 per week te verdienen. De Officier van Justitie achtte de fei ten bewezen. De inlichtingen betreffen de verdachte waren niet goed. De Offi cier vond het een ernstig feit en eischte 1 maand gevangenisstraf onvoorwaarde lijk en 2 maanden voorwaardelijk. De verdediger van verdachte mr. P, C. Adriaanse bepleitte een lichte straf. Vervalsching van identiteitsbe wijzen. J. den B. 23 jaar, veekoopman te s- Heer Arendskerke, en J. P. van E. 25 j„ veekoopman te 's-Heerenhoek, hadden zich te verantwoorden wegens opzette lijke vervalsching, in ieder geval het in. strijd met de waarheid invullen van een drietal z.g.n. identiteitsbewijzen van de teeltregeling vastgesteld bij het Crisis rundveebesluit 1924, welke identiteits bewijzen o.a. inhouden een beschrijving van het rund waarop het betrekking heeft met aanduiding van den eigenaar aan wien het bewijs werd verstrekt en diens eventueele rechtverkrijgenden. De get. Spauwen, controleur bij de landbouw-crisisorganisatie zegde een 3 tal identiteitsbewijzen te hebben ver mist. Later bleek dat een zekere Boon man eveneens aldaar werkzaam die be wijzen had ontvreemd en ze tegen 5 per stuk aan verdachte Van E. had er- kocht. De get. Rentmeester, landbouwer te Wolphaartsdijk, had een 10 tal kalveren waarvoor hij identiteitsbewijzen noodig had, doch waarvan hij er slechts 2 in zijn bezit had. Hij heeft daarover ge sproken met verdachte B. die aanbood om dergelijke bewijzen te leveren. Bei de verdachten zijn naderhand bij hem gekomen en hadden een bewijs bij zich dat zij te koop aanboden voor 10. Weer later zijn zij bij get. gekomen en boden hem 3 bewijzen aan waarvoor get. 30 heeft betaald, hetgeen de pre sident deed opmerken dat hij dus heeft meegeknoeid. Get. erkende zulks en zegde daarvoor nog door de Landbouw organisatie te zullen worden gestraft. Verdachten door den president onder vraagd, erkennen de feiten en zeggen het geld, dat die identiteitsbewijzen hun opbracht, te hebben gedeeld. De officier van justitie eischte daarop tegen den verdachte De B. 3 maanden en tegen v. E. 2 maanden gevangenis straf Verduistering van identiteits bewijzen. Verdachte erkende de feiten en hoor de wegens verduistering een gevange- nisstra tegen J. V Heerer aan he te 's-I zaam Crisisc een v Rundv terwijl dat kc Ver« om c doch had d Eisc L. 1 wonen April oordee wegen geplee De ve komen Eisc den k Mr. ontsla C. te Du dat hi telijk troon een E gerede een ,a Eise G. Zierik tonree f 10 c tredin 26 Fe was i Eisi den 1 J. Kamp hij yc ke z valse Lnkon door aan Eis De bi In gerec zaak F. va In de ri staar loodj van Sept loos waai volg, is v< heef' Cun deel geni: Zc tege men G: het vom |i i -p N D der teur hee mar paai Sta: t van gen der p 265 De jan êe Me hie aai me eei tal Fr 13< bu lai de ve de ne sti D^ on de ni is V£ ve st fh V n d

Middelburgsche Courant | 1935 | | pagina 2