Boy SPORT. BUITENLAND. BEURSTHERMOMETER van Woensdag. BEURS- EH WISSELKOERSEN. Piet Pruim Peinst GESAUSDE ZWARE PRUIMTABAK PIER. BELGIE. FRANKRIJK. ENGELAND. JimiHIÜaf Mijnen iL_ AMSTERDAM, 12 Juni. Het eerste getal is de vorige notee- sing, daarop volgt de officieele notee ring van heden- Ned. 31 1000-4 98—97%. Ned. 33 1000-4 98—97%. Ned. 34 1000-4 98—97%. Certificaten-3 81%80%. O. Indië 34 1000-4 95%—95%. Denemarken Oblig. 1926-5 76—76%. Duitschl. pndst. 100-7 16%—16. Engeland 1960-90 4 72—72%. Zwitserl. oblig. '24-5 95 Zwitserl. Staatss. 1927-4% 92%—92% Amsterdam 1933-5 99% Amsterdam 1934-4% 97%—97%. 's Gravenhage 1929-4% 99%99%. Rotterdam 1926-1930-4% 94%94 Berlijn 1925-6% 14% Zeeuws. Hyp. B-5 95%95. Zeeuws. Hyp, B-4% 91 Cities Service Cy. 1958 5 29%28%'. A Amsterd. Bank 111%111%. C Rott. Bankver, 105%106. A Twentsche Bank 8786. A Pref- Gruyter Zn A. 127% A Pref. Jurgens A 98%—98%. A Ned, Gist- en Spiritusfabr. 425-419% A De Schelde N.B. 19%—19%. A Ver. Papf. v. Gelder 48%48%. C Am. Car en Foundry 9% ^9%. C Am. Smelt en Ref. 25%25%. C Farbenind. I.G, 38% C Stand. Brands 9%9%. C U. .States St. C. 19%—20%-20. C North Am. Cy. 9%8%. A Born. Su-jW. H.M. 151%151%. A Linde Teves en Stokv. 7170%. A Ned. Wol Mij. 83—83%. A Singkep Tin M. 76 A J. 0. Japan Ln. 27%27%. A Rotterd. Lloyd 31 A S- M. Nederland 3030%. A Amst. Thee C.M, 42% ^rX-BOV fcf* JJET PRODUCT VAN DOUWE EGBERTS TABAKSFABRIEK AFSCHUWELIJK. Men meldt aan de N.R.Crt. uit Veen dam: Toen Maandagmiddag de trein uit de richting Zuidbroek een spoorwegover gang passeerde, bleek een 12-jarig meis je, dat konijnenvoer had geplukt, met de hak van den schoen tusschen de rails te zijn geraakt. Een groentenventer liep den trein tegemoet om den opmerkzaam heid van den machinist gaande te ma ken. Dit is hem niet gelukt. De trein heeft het kind, de 12-jarige R. G,r een dochtertje van een petroleum-venter, 't rechteronderbeen afgereden. Het meisje is per auto naar het ziekenhuis te Gro ningen vervoerd. (Ingez. Med.) legenheid om hem te berooven wel zeer gunstig leek. In het holst van een nacht in Juni van het vorige jaar drongen de boos wichten, die hun gelaat met maskers hadden bedekt, het huisje van den grijs aard binnen. Men verschafte zich toe gang door verbreking van een ruit aan de achterzijde van het huis. Eerst werd de oude man met touwen vastgebonden, zoodat men van hem geen verweer had te duchten. Toen vingen de bandieten den rooftocht door de woning aan. Zij waren er van op de hoogte, dat de be woner een som gelds, ten bedrage van eenige honderden guldens, in een doos onder zijn bed placht te bewaren en zij begonnen direct daar naar het bewuste geld te zoeken. Het doosje bevatte echter slechts 't luttele bedrag van vier gulden. Toen de kast in de slaapkamer grondig werd doorzocht, wist een v,an de mannen inderdaad een pakje bankpapier te be machtigen. Hij griste het haastig weg en verstopte het onder zijn kleeren, zonder zijn helpers iets van het gevon dene te vertellen. Later hebben de an deren gehoord, dat er in dien nacht in derdaad een bedrag van driehonderd gulden ter plaatse was gestolen, hetgeen tot gevolg h,ad, dat de een den ander van diefstal beschuldigde. Hierdoor is onderling eenige malen ruzie ontstaan en voornamelijk C. keek men hierop aan. Thans moet echter zijn gebleken, dat een van de gebroeders de Br. zijn makkers dit kooltje heeft gestoofd. De drie gearresteerden genieten een ,allesbehalve gunstige reputatie. Voor namelijk de gebrs. d. Br. zijn oude rot ten op het gebied van de misdaad; zij staan als beruchte inbrekers en kip pendieven bekend en zijn deswege reeds herhaaldelijk met de justitie in aan/i- king geweest. Eenige jaren geleden werden zij ge arresteerd in verband met een inbraak te Zeeland (N.Br.) Zij hadden daar een geheelen manufacturenwinkel leegge plunderd en waren op buitengewoon brutale wijze te werk gegaan. De gesto len goederen hadden zij per handwagen naar huis vervoerd. D.aar de weg door de heide voerde, kon de politie gemak kelijk de sporen, welke naar de woning van de gebroeders de Br. leidden, vol- gen. Inderdaad werd de buit onder een haag nabij hun huis teruggevonden. In de rechtzaal te s-Hertogenbosch ble ven de verdachten destijds stokstijf vol houden, dat zij van het geheele geval niets afwisten en zij opperden de mee ning, dat een ander de gestolen goede ren daar moest hebben verstopt. Of schoon men overtuigd was, dat zij de schuldigen waren, moest men hen vrij spreken. Zij hebben echter reeds meer veroor deelingen achter, den rug. Er is aan 't licht gekomen, dat zij werkzame leden van de Ossche bende zijn geweest." Ik ben de pier gaan zien, die Vlissingen zou bouwen, Wie zou er niet met mij van klare pieren houen? Ik ben de pier gaan zien, omdat zulks een plezier is. Ik zag, dat het nog maar een poging tot een pier is. Ik heb de pier gezien en ben ervan geschrokken. Het was nog lang geen pier, maar 'n zielig, hoopje stokken. Er zaten vogels op, wat meeuwen en een reiger, 't Geval leek ongeveer op 'n halve aanlegsteiger. Ik heb de pier aanschouwd en wreef mij toen de oogen. Een zomerideaal is mij voorshands vervlogen. Ik ben de pier gaan zien en was daar gauw mee klaar. Ik doe 't weieens opnieuw, bijvoorbeeld volgend jaar. Lange Jan, De ringrijderij te Koudekerke, De uitslag van den gisteren te Kou dekerke gehouden ringrijderij te paard luidt als volgt: le prijs J. Koole, 18 ringen v,an 37 beurten; 2e J. Reijnierse 18 r.; 3e J. de Pagter 15 r.; 4e A. Reijnierse 14 r.; 5e J. Kluijfhout 13 r.; 6e Js. Stroo 12 r.; 7e P. Brasser 11 r.; 8e Jac. de Witte 10 r.; 9e D. v. d. Voorde 10 r.; 10e W. Koole 9 r.; lie C. de Wijze 9 r.; 12e A. de Lange 9 r.13e J. Harthoorn 9 r.; 14e D. Jobse 8 r.; 15e A. Verhage 8 r.; 16e J. Vreke 8 r.; 17e S. de Pagter 7 r.; 18e Jan de Witte 6 r.; 19e F. Bras ser 6 r.; 20e M. v. d. Driest 5 r.; 21e L. Jobse 5 r.; 22e J. Cijvat 5 r.; 23e D. Kluijfhout 4 r.; 24.e P. Jobse 4 r.; 25e Js. Br,asser 4 r.; 26e C. Bosschart 4 r.; 27e W. Roelsfe 3 r.; 28e J. Verhage 2 r.; 29e J. Franse 2 r. De winnaar van de wisselbeker ge schonken door oud-burgemeester Bakker is J. Koole met 5 ringen in 6 beurten- De winnaar van een wisselstuk (boter- mes) geschonken door oud-burgemees ter Van der Borg tot Verwolde werd ge wonnen door P. Brasser, na kamp. Ds medaille kreeg J. de Pagter en een ex tra prijs voor de meeste ringen achter elkaar Js. Stroo. De prijs die beschikbaar was ge steld voor dengeen die de minste ringen behaalde verwierf J. Franse. De potlepel is gewonnen door D. v. de Voorde, Zeeuwsche terrein T. T. De jaarlijksche Zeeuwsche Terrein T. T., georganiseerd door de Motorclub „Scheldegouwen", wordt 15 Juni a.s. verreden in de Walchersche duinen en vroongronden onder de gemeente Vrou- wepolder. Bij de vele andere prijzen is thans ge komen de tijtel van ,,de Heer van Scheldegouwen" en ,,de Baljuw van Scheldegouwen." Zooals vorig jaar is er th,ans weer voor gezorgd dat het publiek den stand van den wedstrijd kan nagaan. Het tra ject is 3500 meter lang en moet dooi de rijders 20 maal worden verreden. Zilveren jubileum van „Olympia" te Kapelle. Op 24 Juni 1910 werd de Kon. erken de Gymnastiekvereeniging „Olympia" te Kapelle opgericht. Zij hoopt dit feit op Zaterdag 29 Juni te herdenken met A Houth, Alberts 21 C Baltimore en Ohio 6%7. A Southern Rlw. 5%6%. C Union Pac. Rr. 61%—62%. C Int. Nickel Cy. 17% Duitschl. '30 1000-5% 18—17%-16%. A N.I. Hbk. 1000 82%—82% A Koloniale Bnk. 4142. C Ned. "H.M. 1000 32%—32%. A Alg. Kunstz. U- 33—33%-33 A v. Berkels Pat. 6061, C Calvé-Delft 62%63. A C. Suiker Mpij. 39%—39%. A Ned. Ford A.M. 262—266 A Philips Gem. B. afg. 259%—265-60. C Unilever 103%103%-04%. C Anaconda Cop. 9%9%-9%. C Bethlehem St. 15%16%-16. C Kennec Copper 11%11%. C Un. States Leather 4%4%. A A.N.I.E.M.—N.B. 171%—171%. A Kon. Petr. Mpij. 187%190%-89. C Contin. Oil Cy. 12%12%. C Shell Union O.C. 6%6%-6%. een uitvoering onder auspiciën van het Kon. Ned, Gym. Verbond en den Zeeuwsch-Brabantschen Turnkring waarvan Olympia lid is. Deze dag be loofd heel wat te worden, 's avonds zal de welbekende Gymnastiekvereeniging Medioburgum uit Middelburg haar me dewerking verleenen. Dit zal een echte feestavond zijn met rhythmische com posities onder leiding van den heer Ch. J. Mazure. Het gemeentebestuur zal de officials op het Gemeentehuis ontvan gen. Een eere-comité en regelingscom missie zijn bereid gevonden mee te hel pen, zoodat de voorbereiding niets te wenschen overlaat. De secretaris I,. Willeboer, die het slaan van de zweep kent voor dergelijke dingen, doet al het mogelijke tot een welslagen van dit festijn. Duivensport. Bij een wedvlucht vanwege de Z. VI. Bond te Oostburg gehouden op jl. Zondag van Orleans uit, werden de prijzen behaald als volgt:- F. Yntema te Oostburg le, 4e, 8e en 1 overduif; B. P. de Ridder te Cadzand 2e, 3e en 6e; A. de Putter, aldaar, 5e; A, Daansen te Oostburg 7e; van Acker te Cadzand 9e en D. Luteijn te Oost burg 1 overduif. Dienzelfden dag werd gevlogen van Breteuil, waarbij de prijzen vielen als volgt: B. P. de Ridder, voornoemd, le, 3e en 8e; Iz. van Grol te Cadzand 2e en 9e; Iz. Misilje, aid,aar 4e; P. van Hee, aldaar 5e; P. van Grol te Retran- chement 6e en 7e; P. de Meij te Oost burg 1 overduif, Zondag 11. hield de Postduivenvereni ging „Recht voor Allen" te Sluis een prijsvlucht van Breteuil uit met deelname van 69 duiven. De uitslag was: R. de Clerq le; P. Rijckborst 2e en le overduif; R. Timmerman 3e en 5e; J. Wage 4e, 19e en 21e; R. y,an de Voor de 6e, 10e, 15e, 17e en 20e; L. Dhondt 7e, 11e en 2e overduif; E. ;Baert 8e en 14e; J. Focke 9e en 13e; A. Dhondt 12e 22e en 23e, Osc. de Clercq 16e en 18e" Men loope en men rijde, Steeds aan de rechter zijde. DE VREDE TUSSCHEN PARAGUAY EN BOLIVIA NOG NIET GETEEKEND. Gisteravond te 23 h plaatselijken tijd zou de reeds bekend gemaakte wapen stilstandsovereenkomst in den Gran Chaco tusschen Bolivia en Paraguay, die door de te Buenos Aires verga-derende bemiddelaars was ontworpen, worden onderteekend. Nadat Bolivia zich reeds in den namiddag tot aanvaarding der overeenkomst bereid had verkleard, deelde de Paraguaansche minister v.an buitenlandsche zaken enkele minuten voor 't vastgestelde tijdstip mede, dat hij de overeenkomst niet kon onderteeke nen, aangezien zij geen garantie bevatte en afweek van de aanvankelijke vastge stelde richtlijnen. Hij moest eerst over leg met zijn regeering plegen. Het ant woord van de regeering van Paraguay is nog niet ontvangen. Dit plotselinge in cident heeft te Buenos Aires groote ontnuchtering gewekt, HET ITALIAANSCH-ABESSIJNSCH CONFLICT, i De Italiaansche regeering heeft gis teravond een verbod uitgevaardigd voor de verspreiding in Italië van vier En- gelsche dagbladen, wegens hun critiek en commentaar op de houding die Ita lië in het conflict met Abessynië aan neemt. Het verbod geldt de Daily He rald, de Manchester Guardian, de Sun day Express en de Londen Evening Standard. £let agentschap Radio verneemt uit Londen, dat de gezinnen der Italiaan sche ambtenaren in Abessynië instruc tie zouden hebben gekregen om naar Italië terug te keeren. GIFTIGE SLANGEN OP DE BRUSSELSCHE TENTOONSTELLING. Een doode. Men herinnert zich, dat op Hemel vaartsdag, een Tunesiër, behoorend toi het personeel van het slangentheater op de Brusselsche wereldtentoonstelling, door een giftige brilslang werd gebeten. C Tide Water Ass. Oil 6%6%-6%. A K.N. Stoomb. Mij. 44, A Ned. Scheepv. U. 34%34%-%. A H.V. Amsterdam 180178%-76%. A Java Cult. Mij. 104%104%. A N.I. Suiker U. 9898. A Deli Batavia 139%143%-44%. C Deli Mij. 1000 143-147-49. A Senembah 142%144-46%. C Chicago Milw. A Amst. Rubb. C. 114%—117%-19%. A Deli-B,at. Rubb. 71—73% 173. A Hessa Rubber 95%95%-%. A Serbadjadi S.R. 7171%-%. Prolongatie 44%, WISSELKOERSEN. 11 Juni 12 Juni Londen 7.26% 7.31 Berlijn 59.65 59.70 Parijs 9.76% 9.75% Brussel 25.04 25.06 Zwitserland 48.25 48.24 Kopenhagen 32.45 32.65 New-York 1.47% 1.48 De man werd naar het stedelijk zieken huis overgebracht waar men niet het noodige serum bezat om hem het leven te kunnen redden. Een draadloos uitge zonden S O.S.-bericht had evenwel rot gevolg dat, eenige uren later, een vol doende hoeveelheid serum, door den Antwerpschen Dierentuin, ter beschik king van het Brusselsche ziekenhuis werd gesteld. De gebeten Tunesiër, Ali Wahalkoer, kon reeds den volgenden dag het ziekenhuis weer verlaten en zijn werkzaamheden hervat'ten. (Hij scheen zoo goed als geheel genezen te zijn, In den nacht van Zaterdag op Zondag is hij echter plotseling weer ziek geworden en kort nadien in het ziekenhuis gestorven. Zondag is in Oud-Brussel de slangen- bezweerster Talma Roeda eveneens doo>- een slang gebeten. Zij is onmiddellijk ter verpleging in het ziekenhuis opgenomen. (N.R.C.) EEN NIEUW CREDIET-INSTITUUT De Belgische regeering heeft beslo ten tot stichting van een garantie-in stituut, een geheel nieuwe instelling, die in samenwerking met de Nationale Bank credieten zal verstrekken op kor ten, middelmatigen en langen termijn aan banken, industrieele-, handels- en landbouwondernemingen. Dit beteekent een nieuwe stap in de uitvoering van het programma van Van Zeeland. Het instituut is opgericht voor den tijd van vijf jaren: de Koning kan het daarna wederom met vijf jaar verlen- gen. Het kapitaal bedraagt 200 millioen francs. Hittegolf en wolkbreuken. Tijdens de Pinksterdagen is Frankrijk geteis terd door een hittegolf, gevolgd door zware wolkbreuken Te Duinkerken zijn vele kelders on- dergeloopen. In het departement Seine te Oise is des nachts ten gevolge van hevigen hagelslag groote schade aan gericht. Nabij Oran in Algiers zijn eenige werklieden door den bliksem getrof fen. Een hunner was op slag dood, ter wijl de beide anderen ernstig werden gekwetst. De bijzondere hevige warmte heeft tot het smelten van de sneeuw in de bergen geleid, waarvan het dorpje Va- leires de nadeelige gevolgen ondervond. Geweldige sneeuwmassa's stortten omlaag en deden het door het dorp loopende beekje overloopen, waardoor de meeste huizen onder water kwamen te staan. Tevens geraakten aard- en steen massa's los. Vele huizen werden bedol ven of beschadigd. Menschenlevens vallen tot dusverre niet te betreuren, maar men vreest nieuwe bergstortingen. Van het staatsburgerschap vervallen verklaard. Gisteren zijn wederom 28 Duitschers door de Duitsche rijksregee- ring van het staatsburgerschap vervallen verklaard, terwijl hun bezittingen wer den geconfiseerd. Tot hen behooren o.a. de vroegere socialistische rijksminister van financiën, Rudolf Hilferding, de schrijver en medicus Max Hodann, de tooneelschrijver Bert Brecht en de be kende actrice en leidster van het caba ret „Die Pfeffermüle", "Erica Mann, doch ter van den schrijver en Nobelprijswin naar Thomas Mann, Vliegongeluk; drie dooden. In de nabijheid van Augsburg is een vliegtuig neergestort, waarbij de piloot en twee inzittende kinderen om het leven zijn ge komen. Het vliegtuig werd geheel ver nield. Vermoedelijk is het in aanraking gekomen met den draad van een hoog spanningsleiding. De vrouw, die Dillinger in handen van de politie speelde, Engeland heeft op het oogenblik bezoek van een merk waardige vrouw, n.l. van haar, die Dil linger, intertijd de openbare vijand nr. 1 in de Ver. Staten aan de politie heeft aangewezen, zoodat men hem bij het vei- lalen van een bioscoop kon neerschie ten- Marcia Marsh is een Engelsch meisje, dat jarenlang in Amerika gewoond heeft en in dienst van de politie als jongen on der de „gangsters" heeft geleefd. na raötasMj ..c Schepen Obl.Markt H.V.A. Koninkl. Markt Olie Unilever Industrie Rubber Tabak Amerika Suiker (Wettig gedeponeerd Zeven jaar geleden was mej. Marsh verloofd met een agent van de Ameri- kaansche politie, die te doen had met misdadigers van het wanhopigste soort. Het was toen nog aan de politie wettig verboden, wapens te dragen. De man had het hoofdkwartier ontdekt van een van de beruchtste misdadigers van dien tijd. Toen hij den man wilde arresteeren, schoot een ander lid van diens bende hem neer. Een paar weken later had mej. Marsh zich aangesloten bij den heer Cor don Fellowes, een speurder van een Amerikaansche verZlekeringsmaatschap- pij- Zij had gezworen, haar verloofde te zullen wreken. Zij bood zich bij de poli tie aan, om zich z.g. als revolvermeisje, zooals de handlangsters van de misdadi- gersbende in Amerika genoemd worden, bij zoo'n bende aan te sluiten. Zes jaar lang, leidde zij een avontuurlijk en ge vaarlijk leven. Toen eindelijk 1% jaar geleden de Amerik.politie vergunning kreeg, wapens te dragen en de openbare vijanden van den staat neer te schieten op het eerste gezicht, wist zij dat haar dag gekomen was. Zij had ontdekt, dat Dillinger de moordenaar was van haar verloofde en vertoefde maandenlang on der zijn bende. Dillinger wist zich goed verborgen te houden, maar op een goe den, of liever voor hem kwaden dag 'be sloot hij naar de bioscoop te gaan, om een gangsterfilm te zien. Marcia zag hem de bioscoop binnengaan en waar schuwde dadelijk de politie, die 2% uur op de Jper lag. Toen kwam Dillinger uit de bioscoop en werd als een hond neer geschoten. Mej. Marsh werd dadelijk door de po litie naar een veilige en verborgen plaats gebracht. Later keerde zij naar Engeland terug, waar zij thans te Briston woont. Met Fellowes, den man, die haar in het speurdersvak heeft opgeleid, zal zij eerstdaags verschijnen in een z.g. sketch in een bioscooptheater, waar tevens een film wordt vertoond van het optreden van de gewapende Amerikaanschepoli- tie tegen het bendewezen. Onweer. Maandag zijn ook Londen en deelen van Zuid-Engeland geteisterd door onweer en hagelbuien. Te Deal in Kent stond het water ruim een halven meter hoog, zoodat het verkeer slechts te water kon worden onderhouden. In vele huizen werd groote schade aangericht. Ook in Folkestone werden vele huizen en straten overstroomd. Uit Hampshire komen berichten over zware schade, welke door hagel aan den oogst is toegebracht. „Wij moeten het oude zeer vergeten De prins van Wales heeft gisteren de Engelsche oud-strijders uit den wereld oorlog toegesproken en o.a. gezegd: „Wij oud-strijders, moeten de eersten zijn om oud zeer te vergeten en thans aan Duitschland de vriendschapsband aan te bieden. Ik heb gehoord, dat een deputatie van uwe vereeniging een be zoek aan de Duitsche oud-strijders wil brengen, en ik juich dat voornemen van harte toe, omdat het kan bijdragen tot betere waardeering van elkaar en de toenadering zal bevorderen die voor het behoud van den vrede zoo wensche- lijk is". Uit Berlijn wordt gemeld, dat de woor den van den prins daar een uitsteken den indruk hebben gemaakt, en de En gelsche oudstrijders op een enthousiaste ontvangst zullen kunnen rekenen. Wie een kuil graaft voor een ander. Op tweeden Pinksterdag vroeg een meneer aan een automobilist op den weg tusschen Stoke en Wolverhamp ton, of hij tot laatstgenoemde plaats mocht meerijden, want hij had een mo torpanne met zijn eigen auto gehad. Het verzoek werd toegestaan en de meneer wist zooveel vertrouwen te wekken bij zijn nieuwen kennis, dat deze hem 10 shillings voorschot gaf, om "den nacht in Wolverhampton te kunnen doorbren gen en zich 's morgens naar Birming ham, zijn woonplaats, te kunnen bege ven. De hulpvaardige automobilist gaf zijn adres te Newcastle, waarheen de gestrande heer onmiddellijk een post wissel zou zenden van de geleende 10 shilling, en hij verliet bij het station te Wolverhampton de auto onder veel dankbetuigingen. Maar toen begaf hij zich naar het

Middelburgsche Courant | 1935 | | pagina 2