RECHTSZAKEN. Cactustentoonstelling te Middelburg. ONDERWIJS. HANDEL EN NIJVERHEID. AFLOOP VERKOOPINGEN. Ei WALCHEREN. RAAD VAN VROUWENPOLDER. ZEEUWSCH-VLAANDEREN W.D. RAAD VAN CADZAND. ZUID-BEVELAND. In hooger beroep. WEER OF GEEN WEER? naar Def Dl LI K. :'S aracareas door mannen, die een bepaald groeps belang moeten dienen. Men moet naar den Raad mannen afvaardigen, die hun eigen verantwoordelijkheid durven dra gen. Het voornaamste, dat ik in den Goeschen Raad geleerd heb, aldus spr., is, dat de gemeentelijke overheid op velerlei gebied zegenrijk werkzaam kan ziin in het belang der burgerij, doch dat is alleen mogelijk, waneer de financiën der gemeente in evenwicht zijn. Ik heb daarvoor als Raadslid steeds geijverd en ben er van overtuigd, dat ook zii die zich thans bereid verklaarden de liberale staatspartij te vertegenwoordi gen, datzelfde doel na zullen streven, dat zij een open, oog zullen hebben vooi de belangen onzer burgerij in al haai geledingen, en d,at zij ten volle bere kend zijn voor datgene waarvoor zij zijn geroepen: het dienen van het alge meen belang van Goes. (Applaus]. o Na een korte pauze was nu het woord aan den hr- H. Groenewout te Hees (Nij megen). Deze spr- begon met hulde te brengen aan den hr. Van Bommel van Vloten, die bewees, praktisch en theo retisch op de hoogte te zijn van de on derhavige vraagstukken. Spr. herinnerde vervolgens aan de vorige gemeenteraadsverkiezingen, die reeds in het teeken stonden van de malaise. Ook toen werd gewezen op de noodzakelijkheid van soberheid. En reeds in 1921 betoogden de liberalen, dat een doorgaan op denzelfden weg leiden moest tot een algeheele financieele in eenstorting. Een en ander voltrekt zien ook aan het gemeentelijk beheer. Spr. wees hier tevens op de groote moeilijk heden van vele kleinen, ambachtslieden, winkeliers e.d., die vaak zorgen hebben, waar de arbeider in een behoorlijk ge salarieerde betrekking geen weet van heeft- Spr. noemde dan een aantal cij fers, waaruit de financieele teruggang van ons volk bleek. Hiermede moet door de bestuurderen van land- en gemeenten rekening worden gehouden. Spr. wees er op, dat men onder den drang der om standigheden ook gekomen is tot een samenwerking, als in ons kabinet, die het mogelijk maakt maatregelen te ne men, die anders niet te nemen zouden zijn- Spr. zeide, dat Zeeland bij vele pro vincies gunstig afsteekt, mede door haar sober beleid en de geringere werkloos heid. Vervolgens wees spr. op de maat regelen der andere landen, het sluiten der grenzen, het stopzetten van onze export, met de bekende gevolgen. Ook Indië, onze vroegere goudmijn, is braak gelegd. Indië steunt nu zelfs op ons. Op den landbouwsteun wijzende, zeide spr., dat niemand in de liberale partij er aan denkt, dezen steun in belangrijke mate te verminderen. Spr. noemde voorts de scheepvaart, en de industrie, die eveneens in moeilijkheden verkee- ren. Een groot vraagstuk voor ons land is ook de met 100.000 zielen per jaar groeiende bevo'king, waarvoor een jaar- lijksche kapitaalgroei noodig zou zijn van f 500.000.000. Spr. wees voorts op de groote waar de van het democratische stelsel, en hekelde hen, die, ook in den gemeente raad, dit democratische misbruiken om een zuiver groepsbelang te dienen. Voorts bepleitte spr. dezelfde belooning voor dezelfde diensten, zoowel in over- heids- als in particulieren dienst. Spr. critiseerde in dezen het optreden der s.d.a.p., o.a. te Amsterdam, waar zij, die naar hun geweten meenden voor Eén van de eerste dingen, die Colum bus uit het nieuw ontdekte land naar de oude wereld overbracht, waren cac tussen. Hij meende zeer zeker, dat deze vreemde planten, vreemde krachten in zich zouden herbergen, die voor medici nale of andere doeleinden gebruikt zou den kunnen worden. Hierin heeft hij zich vergist. Behalve, dat de cactus in sommige streken in tijden van nood als veevoeder wordt verzameld, dat de vruchten door inlandsche bevolkingen gegeten worden en dat de Indianen de kromme doornen bij het visschen gebrui ken, levert de cactus geen nut op voor den mensch. Wel zijn deze planten, van den tijd, dat Columbus ze naar Spanje had overgebracht tot op heden, een bron van studie geweest voor den geleerden botanicus en voor den eenvoudigen ver zamelaar. Om de succulensen zweeft de adem van wijde verre landen; dat is één van haar aantrekkingskrachten. Het eerst werd de cactus door een Span jaard beschreven in 1535. Later kwamen de andere succulensen, zooals aloë's en agaves aan de beurt. In het oude plaat werk, het beroemde boek van Abraham Munting: „Nauwkeurige Beschrijving der Aardgewassen", uitgegeven in 1671, vindt men prachtige teekeningen van aloë's en agaves, die de schrijver een voudig in één geslacht samenvatte. In den ouden tijd was de studie der Cactaceeën over het algemeen heel wat eenvoudiger dan tegenwoordig. Linna eus kende omstreeks 1750 24 soorten, die hij allemaal „Cactus" noemde. De Duit- scher Schumann verdeelde op het eind der vorige eeuw de familie in drie on derfamilies met 21 geslachten; tegen woordig dient degeen, die zich op de hoogte wil stellen, 124 geslachten en ongeveer 1500 soorten te onderschei den. Het is tengevolge van het stand- lagere loonen te moeten stemmen, tot het tegendeel gedwongen werden door hun kiezers. Spr. waarschuwt ernstig zoo de democratie niet neer te halen, j Spr. noemde dan het vele goede, ook> voor de arbeiders, in Nederland lae- reikt; doch geen der sociale wetten, die' zooveel goeds brachten, droeg de on- derteekening van een sociaal demo craat. Die wetten waren allen ondertee kend door de ministers der andere par tijen en vooral door liberale ministers. Spr. wees voorts op de algemeene noodzakelijkheid van samenwerking en spoorde aan, deze meer en meer te zoe ken, ook in de gemeenteraden. Spr. besloot met een beroep te doen, mede als verweer tegen de aanvallen op de democratie, het liberale element in den gemeenteraad zoo sterk mogelijk te maken. (Applaus). Op een vraag van den hr Jonkers, hoe een liberaal raadslid dient te staan tegenover het uitvoeren van groote werken in werkverschaffing, antwoord de spr., dat de groote vraag daarbij is, of dat werk productief en rendabel, dus economisch verantwoord zal zijn. An ders beteekent de financiering een ver dere verarming. Een bepaald antwoord zeide spr., als niet bekend zijnde met de plaatselijke toestanden niet te kun nen geven. De V o o r z. wees in deze op wat de provincie doet inzake de verbe tering van wegen. Deze uitgave is wel niet rendabel, maar spr. heeft de over tuiging, dat zij in de toekomst wel pro ductief zal wezen, en daarom kan hij er, als liberaal, vóór zijn. Wat Goes betreft weet men, dat de directeur van gemeentewerken steeds naar produc tieve werkobjecten zoekt. Ook hef grootste tot nu toe uitgevoerde, het sportterrein, was een uitstekend werk- object. De hr Jonkers doelt nu waar schijnlijk op het nieuwe plan, waarvan melding gemaakt in een courantenbe richt, de aanleg van een nieuwe haven tak enz. Ails lid van Ged. Staten wilde spr. zich onder alle voorbehoud uit drukken, maar hij meende, dat men, als maar eenigszins te verwachten is-, dat zulk een werk in de toekomst ren dabel zal zijn, als liberaal er voor kan wezen. Spr. sprak hierna een woord van har- telijken dank tot de heer Groenewoud en besloot met de hoop te uiten, dat allen er van overtuigd zouden zijn, dat de vertegenwoordigers van de liberale ideeën in den raad daar een belang rijke taak hebben. VROUWENPOLDER. Woensdagmid dag vergaderde de Raad onder voor zitterschap van burgemeester Louwer- se voltallig. De voorz, deelde oa. mede, dat het besluit inzake het langer open zijn der winkels in de afd. Vrouwenpolder ge durende de maanden Juli en Augustus is goedgekeurd, evenals dat ter verlaging van de huur der Woningwetwoningen tot 2.50 per week. M. a. st. werd besloten tot goedkeu ring van de rekening over 1934 van den Vee- en Vleeschkeuringsdienst Ooslka- pelle, in ontvang op 8673 en uitgaaf op 6692 en een goed slot van 1981, van welk goed slot deze gemeente pl.m. 60 ten goede komt. M.a.s. werd be sloten aan de geitenfokvereeniging en aan de Vereeniging tot verbetering van 't rundvee ieder een bijdrage te geven ten behoeve van de jaarlijksche keurin- daardwerk „The Cactaceae", geschreven door de Amerikanen prof. dr. Britton en dr. Rose, die door het Carnegie-in- stituut in staat gesteld waren enkelee jaren lang de planten op hun natuurlijke groeiplaatsen te bestudeeren, dat een groote ommekeer kwam in de nomen clatuur. De ware liefhebber laat zich even wel door de moeilijkheden, die de stu die, zoowel als het kweeken van succu lensen met zich medebrengt, niet af schrikken. Een vijftiental jaren geleden viel hier te lande een buitengewone op leving waar te nemen ten opzichte van verzamelen van cactussen en andere succalensen. Het bezit van deze merk waardige planten met hun buitengewoon interessante levenswijze, hun groot aan passingsvermogen en zeldzame, doch schitterend mooie bloemen, was in vroe ger tijd het privilege van zeer welge stelde lieden, daar de planten in dien tijd niet zoo gemakkelijk uit hun wilde vaderland naar Europa konden worden overgebracht als tegenwoordig. Een van de steunpilaren van de cactusstudie was vorst Salm-Dyck, die een enorm aantal succulensen bijeengebracht had op zijn siot, gelegen tusschen Dusseldorf en Aken. In 1829 telde de verzameling 1500 shorten zoowel cactussen, aloës, aga ven, euphorbia's, sedums en vele an deren. De liefhebberij beleefde Om streeks dien tijd overal een bloeitijd perk, dat tot ongeveer 1870 duurde. Daarop volgde een inzinking, doch in de kassen der deftige oude buitenplaat sen werden nog vrij vaak mooie collec ties aangetroffen en vond men planten, die generaties lang werden verzorgd en met trotsch en met vermelding van data aan den bezoeker werden getoond. Zul ke planten beschouwde men als curio siteiten of als familiestukken, welke van ouders op kinderen en ten slotte op den huidigen bezitter waren overgegaan. Wie overigens in de jaren 18701910 be langstelling toonde voor cactussen, die 1 gen van 5. Aan P. Aarnoutse e.a. en C. Langebeeke e.a. werd een bijdrage van resp. f 36 en 48 verleend in de kosten van onderhoud van den Slikweg (10) en den Schellachschen grindweg (3). Een voorstel van B. en W. om over te gaan tot inrichting vhn het voorste ge deelte van de voormalige schoolhoofd woning in de afd. Gapinge tot gemeen te archief werd aangenomen met 6 te gen 1 stem. De hr. Kesteloo stem de tegen, omdat hij 't overbodige luxe vond. Voorts werd met 6 stemmen, de heer Kesteloo onthield zich, besloten het achterste gedeelte der woning met de geheele bovenverdieping te verhuren aan L. J. Kesteloo, voor f 91 per jaar. Na be spreking van de regeling der werkloos- heidszorg en werkverschaffing werd m.a.st. besloten de reeds op de begroo ting voor 1935 voor dit doel uitgetrok ken post met f 250 te verhoogen. Tot le den belast met het onderzoek der door het Bestuur der Bijz. L. school te Gapin ge ingezonden rekeningen over de jaren 1931 tot en met 1933 werden benoemd de heeren Kesteloo, Van Dis en W. Maas. Na bespreking werd m-a.st. besloten de van de Brandwaarborg Mijen in ver band met den te Gapinge plaats gehad hebbenden brand ontvangen premie tc doen verdeelen onder de brandweerlie den, cn de personen die den geheelen dag dienst hebben gedaan daarenboven een vergoeding te geven van f 1,75 per persoon. Bij de rondvraag gaf de heer Kesteloo B. en W. in overweging de personen die \anwege de gemeente in het bezit van een minimax brandblusch- apparaat zijn gesteld meer bekendheid omtrent het gebruik daarvan te doen bijbrengen. VEERE. De speldjesverkoop ten bate van het fonds voor de oprichting van een Zeeuwsch monument voor wijlen H.M. de Koningin-Moeder heeft in deze gemeente een bedrag van ruim f 13 op gebracht. VEERE. Dezer dagen is men echter gereed gekomen met het aanleggen van een pad van cementen tegels van het Noorderhoofd tot aan den Steenen Beer. Dat dit pad door iedereen gewaardeerd zal worden, spreekt vanzelf, meer nog door den pachter van het dijkgras, die nu niet meer met leede oogen zal zien, dat zijn gras vertrapt wordt- Bij den Steenen Beer, die geheel wordt hersteld, heeft men bovendien een flinke ijzeren trap aangebracht, zoodat men nu ook bij hoogwater direct van Veere den zee dijk zal kunnen bereiken. CADZAND. Dinsdag vérgaderde de Raad, onder voorzitterschap van den burgemeester voltallig. Besloten werd den weg Cadzand Zuidzande, nu de verbetering haar be slag heeft gekregen en er uit den ge- brekkigen grintweg een moderne klin kerweg is ontstaan, het beheer en on derhoud aan de Provincie over te dra gen, zooals van stonden aan de bedoe ling is geweest. Aangezien tegen het ontwerp-rooilijn- besluit voor den Vlaming- en Kievitten- polder, dat een maand ten gemeente huize heeft ter inzage gelegen, geen be zwaren zijn ingediend, werd het met al gemeene stemmen definitief vastgesteld. wonderlijk gedoomde stekelige verte genwoordigers uit het plantenrijk, werd minstens als 'n zonderling beschouwd- De kerkeraad van een gemeente in Z. Vlaanderen was omstreeks 1900 heel verwonderd in den nieuwbenoemden dominé uit Friesland zoo'n rare getroffen te hebben, die een halve wagon vol ste kelige kogels en borstelige soorten mee bracht. De verzamelingen, die men nu nog te Ossenisse, Hontenisse, Terneu- zen en Zaamslag aantreft, vinden allen hun oorsprong in de oude collectie van wijlen ds. De Boer te Hulst. Litteratuur was er in dien tijd over cactussen en andere succulensen in het Hollandsch niet te vinden, populaire lit teratuur was absoluut onbekend. Met de namen en de botanische kennis was het dan ook treurig gesteld. Hieraan kwam een eind door de oprichting der Vereeniging Succulenta in 1919. In 1918 hadden enkele cactusvrienden de hoof den bij elkaar gestoken en een jaar Ia- ter werd de vereeniging Succulenta, de Nederlandsche vereeniging van vetplan- ten verzamelaars, geboren. Een offici- cieele oprichting heeft nooit plaats ge had, de dag van het verschijnen van het eerste nummer van het vereenigingsor- gaan het maandblad „Succulenta" wordt als oprichtingsdatum beschouwd. Het ledental groeide gestadig, geen wonder, men behoeft maar eens bij kennissen of bij een toevallig bezoek een cactus kasje te zien met een aantal goed ver-* zorgde bloeiende planten om bekoord te worden door de buitengewone schoonheid der succulenten. In menig een ontwaakt dan een vurig enthousias me voor deze geheimzinnige voort brengselen der natuur met de grillige vormen en de wonderlijke bescherming van kleurige stekels en doornen of van een zuiver witte haarvacht. Zooals de woestijnbewoner zich hult in zijn witten burnoes, waarvan hij de kap over het hoofd trekt, zoo hult menige cactus zich in een dicht wit haren kleed om zich Het zal, na goedkeuring door Ged. St., derhalve niet meer zijn toegelaten op korteren afstand woningen en andere gebouwen te stichten dan op 20 m. zoo wel ten noorden als ten zuiden van den in den Kievittenpolder aanwezigen kei weg en van 5 m. ten Noorden en 15 m ten Zuiden van den in den Vlamingpol der geprojecteerden weg. De bebouwing in deze polders is wat ruim gehouden met het oog op de moge lijkheid wellicht waarschijnlijkheid dat eerlang een breede verkeersweg van Breskens langs de kust tot de Belgische grens zal worden aangelegd. Verder stelde de Raad een nieuwe verordening vast op het bouwen en be wonen van zomerwoningen. Na langdurige bespreking der vraag, of een in de kom ledig en voor het ver keer wat hinderlijk staande woning voor afbraak zal worden gekocht, werd met 5 tegen 1 stem (1 blanco) besloten niet tot aankoop over te gaan- De aansluiting aan de regeling, vervat in het Werkloosheidsbesluit 1917, werd weder met één jaar verlengd. HANSWEERT. De heer A. L. van Exel surnumerair der directe belastin gen enz. wordt belast met de waarne ming van het ontvangkantoor alhier tij dens de afwezigheid van den ontvanger van 7 Juni tot en met 6 Juli a-s. D. L. H. van R„ koopman te V 1 i s- s i n g e n, heeft hooger beroep aan- geteekend tegen een vonnis van den kantonrechter te Middelburg', waarbij hij terzake v,an overtreding van de Mo tor- en Rijwielwet is veroordeeld tot f 5 b, s. 5 d-h. Idem C. S., 34 j„ kellner, te Middel burg, waarbij hij terzake van overtreding van het uniformgebod (roode roos dragen op 1 Mei j.l.) is veroordeeld tot f 3 of 3 dagen hechtenis. Idem C. M. H., 29 j,, kellner, te Mid delburg tegen eenzelfde veroordeéTing door den kantonrechter. Examen akte L. O. Aan de Chr. Kweekschool te Mid delburg slaagden voor het eind examen de dames: F. W. Hage, St." An-, naland; J. P. W. Oggel, Axel; P. Ver heul, Oost- en West Souburg; M. A. Harinck, H. C. Loodewijk en G- D. M, Pel, allen te Middelburg en de heer A. Ludikhuize te Middelburg. Mej. A. M. Wondergem, onder wijzeres aan de Christelijke school Sin gelstraat te Middelburg, heeft wegens huwelijk tegen 1 Sept. a.s. als zoodanig ontslag aangevraagd. Aan de ambachtsschool te Bergen op Zoom en omstreken; werd het di ploma timmeren uitgereikt aan A. Deur- loo te T h o 1 e n; het diploma ma chine bankwerken aan J. Polderman te R i 11 a nd-.Ba t h, P- Durinck te Hansweert; diploma electro techniek en instrumentmaken aan M. Kousemaker, Hansweert; di ploma schilderen M. Zwagemaker, Oud-Vossemeer. tegen de verzengende stralen der zon Ie beschermen. In 1924 bij het eerste lustrum van „Succulenta" nam de afdeeling 's Gra- venhage het initiatief tot het houden van een tentoonstelling: de Eerste Na tionale Cactustentoonstelling, gehouden in den Dierentuin te 's Gravenhage, een voorbeeld, dat in andere Nederlandsche steden en ook in het buitenland eerst heel veel jaren later navolging vond. Twee jaar geleden werd in Engeland voor de eerste maal een cactustentoon- stelling gehouden te Londen. Op 10, 11, 12 en 13 Juni a.s. zullen de Middelburg- sche cactuskweekers hunne verzamelin gen voor het eerst den volke vertocnen. Bedriegen de voorteekenen niet, dan zal deze expositie een groot succes worden. Er zal een kerncollectie planten worden bijeen gebracht, waaronder vele zeld zame en moeilijk te kweeken exempla ren, door de eigenaars jaren lang met liefde en zorg omringd. Het zal duide lijk blijken op welk een hoog peil de liefhebbers verzamelingen te Middel burg en omstreken thans staan, hoeveel schoons'en merkwaardigs er op dit ge bied te bewonderen valt. Was in den ouden tijd het kweeken van cactussen en andere vetplanten, door de enorm hooge kosten, die aan het importeeren van deze planten ver bonden waren, slechts mogelijk voor den enkeling of het voorrecht voor ge leerden, die gedreven door de zucht de wetenschap te verrijken, zelve de plan ten in Amerika of Zuid Afrika gingen verzamelen, de cactus jager met den handelaar hebben dit werk thans over genomen. Met scheepsladingen tegelijk vei huizen deze wilde woestijnbewoners de succulenten, naar Europa, waar zij op markten en in bloemenwinkels te gen soms onbegrijpelijk lage prijzen te koop worden aangeboden. Het is te genwoordig voor iederen liefhebber mo gelijk een goede verzameling bijeen te brengen. Ook het zaaien van vetplanten Geslaagd voor examen Godsdienst onderwijzer, afgenomen door de classis Leiden, de heer B. N, Schmidt te Noord- wijkerhout, vroeger te V 1 i s s i n g e n- Geslaagd voor radio-telegrafist 2e klasse, de heer A. Schuit, leerling van de de Ruijterschool te Vlissing en. Wat zal het zijn, als 't Pinkster is? Een dag of wat van duisternis? Een eindelooze regenstroom? Een schipbreuk van een [Pinksterdroom Een ijscoman, die niets verkoopt En brommend om zijn wagen loopt? Een badman met een zuur gezicht? Een onweersbui met wederlicht? Een zee, die wild en grijs en grauw, Een toonbeeld is van Pinsterkou? Een lekke goot? Een natte kat? Een regenroffel op het plat? Een fietstocht, die een zwembad [lijkt? Een vogel, die mistroostig kijkt? Een strandstoel, die niet wordt bezet? Een Pinkster zonder Pinksterpret? of: 'n Dag van louter zonneschijn, van Pinkstervreugd voor groot en klein? Een eindelooze fietsenrij? Een lentefeest in bosch en hei? Een uitverkochte ijscoman? Een opa met een sporthemd an? Een opoe, die een foto maakt? Een boot'ram, die naar duinzand [smaakt? Een paartje, dat een duinpan zoekt? Een kellner, die veel orders boekt? Een tippelaar, die alsmaar stapt? Een fietsband, die van hitte klapt? Een nijpend limona-tekort? Een stadsmensch, dat een nikker [wordt? Een vogel, die van louter pret Den heelen dag een keel opzet? We hopen er het beste van. Het kan niet anders. Lange Jan. Faillissementen. Het faillissement van de nalatenschap van P. J. Visser, in leven auto-hande laar te Ter Neuzen, curator mej. mr. A. Bolle te Middelburg, is ge ëindigd door de verbindend geworden slot-uitdeelingslijst met een uitkeering van ruim 44 pet. aan de concurrente schuldeischers. Het faillissement van J. Meijaard, landbouwer, wonende te .Nieuw en St. Joosland, curator mr. F. B. Evers te Middelburg, is geëindigd door de verbindend geworden eenige uitdeelingslijst, zonder eenige uitkeering aan de concurrente schuldeischers. Notaris Blaupot ten Cate heeft Donderdagavond in „Mercurius" te Middelburg publiek verkocht: Een woonhuis met tuintje aan den Noord singel S 184 aldaar, groot 1 a 52 ca aan rden heer B. Leijnse, q.q. voor f 3200- is mede door de goede voorlichting van de Vereeniging Succulenta een bezig heid geworden,, welke door iederen lief hebber ondernomen kan worden, .mits hij over een goede dosis geduld be schikt. Het merkwaardige van de te houden tentoonsteling gedurende de komende Pinksterdagen is, dat deze geheel door liefhebbers in orde wordt gebracht door menschen, die het kweeken slechts als liefhebberij in hun vrijen tijd beoefenen. De inzendingen zijn ,allen van amateurs; alleen aan enkele handelaars wordt ge legenheid geboden een verkoopstand op de tentoonstelling in te richten. De be zoekers kunnen na het schoon van ande ren bewonderd te hebben ook voor de completeering van eigen verzameling zorg dragen of den grondslag leggen voor 'n collectie. Daartoe wil ook de tentoonstellingscommissie medjewerken; aan iederen vijftigsten bezoeker zal ter aanmoediging een plant worden uitge reikt. De succulentenkenner zal op de ten toonstelling zijn kennis kunnen verrij ken, de leek zal met bewondering en met verwondering zien, welk een groo te verscheidenheid en vormen, rijkdom deze woestijnbewoners kenmerken. Ten slotte nog een opmerking, wan neer booze tongen het woord „mode uitspreken. De kennis, die de cactus- verzamelaar zich in steeds stijgende mate tracht eigen te m.aken, is een be wijs, dat hij over het begrip mode heen is. In plaats daarvan is een gemeen schap van amateur kweekers ontstaan, die in het bestudeeren en verzorgen van hun planten, bewijzen welk een kostelijke gave de natuur den mensch in de succulenten heeft geschonken. De te houden tentoonstelling zal daarvan een sprekend voorbeeld zijn. J, J. E. v. d. Thoorn. 's-Gravenhage, 4 Juni 1935. (n.J hebbf spror gevel navo| huis niet gewa Oper ou de| we dwad ze v| als en. .1 level sy cl zellijl veell eigeJ de vl naar een alle men| Nu M. ons steltl der °P staal 156if onss gel gege in iq zal numl sitiel P.l Noo| Pierp veliiT well toeg naml van Mie| beel ringl heefl den T 't éi lijk bovd onz| drul dagjj uit gift collj rens schl traq nee gelcj op nar del ten och dac mei wei nar voq rer ged

Middelburgsche Courant | 1935 | | pagina 6