BINNENLAND. KERKNIEUWS. VLISSINGEN. WALCHEREN. ZUID-BEVELAND. SCHOUWEN-DUIVELAND. 2EEUWSCH-VLAANDEREM W.D. ARNEMUIDEN. :ar E Bestrijding van Iepenziekte. Ged. Staten stellen aan de Prov. Sta ten voor evenals over de jaren 1930 1934 ook voor de jaren 1935, 1936 en 1937 aan het Comité inzake Bestudee ring van Iepenziekte een subsidie van f 100 per jaar toe te kennen. Geen subsidie. De heer J. L. van Prummél, hotel houder te Renesse deelde in een schrij ven v,an Prov. Staten mede, dat hij zijn hotel „Het Wapen van Zeeland" wenscht te verbouwen met behoud van den be- staanden 17e eeuwschen gevel, voorko mende op de Voorloopige lijst der Ne- derlandsche monumenten. Hij verzoekt een subsidie van de Provincie en deelt mede, dat de extra kosten wegens het behoud van dien gevel door het Rijks bureau voor Monumentenzorg wordt gesch,at op f 1000 en hem door den mi nister f 500 rijkssubsidie is toegezegd, dat dus meer is dan de gebruikelijke 40 pet. Ged. Staten zijn van oordeel, dat res tauratie van gebouwen van particulie ren als regel niet tot het gebied der herstellingswerken behoort, waarvoor de Provincie een bijdrage dient te ver- leenen. Zij kunnen dan ook geen vrij heid vinden voor te stellen een bijdra ge voor dit restauratiewerk te verlee- nen. Provinciaal Wegenfonds. Ged. Staten stellen aan de Prov. Sta ten voer de rekening van het Provinciaal Wegenfonds over 1933 vast te stellen in ontvang op f 3.071.649 en in uit gaaf f 2.955-470 alzoo een goed slot van f 116.178. Overname Brug. Ged. Staten stellen voor van den pol der Walcheren over te nemen het be heer en onderhoud van de Brug over den Veerschen weg in den weg Mid delburgV eere. Gedenkteeken voor H.M. de Koningin-Moeder. Bij den penningmeester kwamen ge durende Mei de volgende giften in Gemeente K. f 15,50; U. d. E. f 1, U. F. A. f 2.50; leerl. Amb.s. f 6.50; leerl. School Ger. G. f 5.78; leerl. Han- delssch. f 5.50; Buurtcomm. Loskade f 10; uit Indië f 1; S. te U. f 2.50; leerl. Chr. Kw.s. f 7.80; Totaal f 58.13. FIETS GESTOLEN. Zekere F. alhier, die dezer dagen een bezoek bracht aan het vliegveld te Vlis- singenen zijn fiets in de nabijheid daar van neerzette, kwam toen hij van dat bezoek terugkeerde tot de minder aan gename ontdekking, dat onbevoegden zich daarover hadden ontfermd. Het was verdwenen en van den dief geen spoor. Aangifte bij de politie volgde die nu zal trachten den onwettigen eigenaar ervan op te sporen- Vereeniging voor Ziekenhuisverpleging. Volgens het jaarverslag over 1934 zijn de goede resultaten in 1933 na den ge- wijzigden toestand begonnen, van blij- venden aard gebleken. Wanneer ook nu weer het aantal ver- pleegdagen zeer binnen de perken ge bleven is, dan dankt de vereeniging dit voor een zeer groot deel aan de uitste kende controle en de secretaris-pen ningmeester de heer J. de Meij, brengt dank aan dr. Van der Bijl voor zijn be langrijken arbeid. Het verloop van het ledental was, dat het aantal volwassen klom met 264 tot 8945, dat der kinderen met 67 tot 3055, totaal dus met 331 tot 12.000. Op 1 Januari 1934 waren er van de leden der vereeniging 8900 lid van het Ziekenfonds en 2769 niet. Op 31 Decem ber was dat 9214 en 2786. Zoo langzamerhand zal de vereeniging wel het maximum aantal leden bereikt hebben. Dat ondanks de verwoestende werking der crisis alle leden zoo trouw blijven betalen, pleit zeker voor de on misbaarheid der vereeniging. Het aantal patiënten en verpleegdagen bedroeg in Bethesda 191 en 3025; St. Joseph-zie- kenhuis 195 en 3198; Middelburg 1 en 5; Amsterdam 1 en 21; Antwerpen 1 en 3; Breda 1 en 21; Roermond 1 en 6; Rot terdam 2 en 55; Sliedrecht 1 en 12; Utrecht 3 en 53, totaal 397 en 6401. Uitgegeven is aan Bethesda 11.079; aan St. Joseph Ziekenhuis 11.298 en totaal aan alle ziekenhuizen samen 22.939. Voor het eerst werd vorig jaar be gonnen met op bescheiden schaal beta len van het vervoer van en naar het ziekenhuis, en is daarvoor 88.40 uit gegeven. Dit loopt over een half jaar en is een raming van 200 voor een heel jaar voldoende te beschouwen. De inkomsten bedroegen in 1934 f 30.004.50 waarvan f 27.863.55 aan premiën. Het voordeelig saldo fs 1967.87. Met de gemeente Vlissingen cn de ziekenhuisbesturen had de vereeniging werking waarvoojr de secretaris ^eer het geheele jaar een prachtige samen- gaarne een woord van dank brengt. KOUDEKERKE. De Ver- tot bevorde ring van het vreemdelingenverkeer in de gemeente Koudekerke heeft een welver zorgde gids doen verschijnen, ter op wekking voor een bezoek aan deze ge meente. Naast de opsomming van de verschil lende gegevens die den vreemdelinge a belang inboezemen, bevat het gidsje eenige geslaagde illustraties van strand, duinen en 't dorp. Tevens is er ook nog een kaartje van Walcheren bijgevoegd. De druk is van Altorffer te Middelburg. Ook heeft de vereeniging nog een fol dertje uitgegeven. „Een kwestie van be lang". Het wil zijn een hulp ter beant woording van de vraag waar men zijn vacantie zal doorbrengen. AAGTEKERKE. De Emmabloemzol- lecte ten bate van de t. b. c. bestrijli ig bracht alhier 10 op. NIEUW- EN ST. JOOSLAND. De lo ting voor de candidaatstelling voor de Gemeenteraadveirkiezing had het vol gende resultaat: 1. Anii-revolution ,iir; 2. Chr. Historisch; 3. Staatk. Geref; 4. Vrijz. Democraat; 5 Werkliedenveceen. WESTKAPELLE. Omtrent de benoe ming van den heer W. J. K. Dieleman tot ambtenaar ter secretarie alhier, deelt men ons mede, "dat het hier een tij delijke benoeming geldt, door B. en W gedaan. BORSSELE. Maandag is alhier ook de openbare school gesloten, daar het overgroote deel der leerlingen lijdt aan mazelen of roodvonk. YERSEKE. Naar wij vernemen zal dit jaar de Waddenzee gesloten zijn voor de Zeeuwsche mosselschippers, m.a.w. het zal dit seizoen niet geoorloofd zijn kleine mosselen of zaad van de Wad denzee te halen en te verzaaien op de Zeeuwsche stroomen. YERSEKE. Den 25sten Juni a.s. zal op de algemeene vergadering van het centraal oesterbureau (Cokzo) een be stuursvoorstel in behandeling komen om de vereeniging te ontbinden. Naar de meening van de voorstellers heeft de vereeniging geen doel meer of recht van bestaan. KRABBENDIJKE. Onder voorzitter schap van den hr. J- Vogelaar vergader de de Vereeniging tot verbetering der Volkshuisvesting alhier. Uit het jaarver slag van den secretaris, den heer C. Tollenaar, bleek dat de resultaten over 1934 niet gunstig waren daar er 2 wo ningen geruimen tijd hebben leeg ge staan, wat in den tijd sinds den bouw in 1919 tot 1933 niet is voor gevallen Nu de huur sinds Februari j.l- verlaagd is zijn alle woningen weer betrokken. Tot "bestuursleden werden herkozen de aftredende leden J. Vogelaar en A. J. P. Kakebeeke. Besproken werd het ministerieele be sluit betreffende het bouwen van goed- koope arbeiders-woningen- De meenin gen liepen daarover nogal uiteen, doch het resultaat was dat er met algemeene stemmen werd besloten het bestuur <e machtigen nadere gegevens te verkrij gen voor een exploitatie rekening en voor welken prijs grond gekocht kan worden. In een later te houden vergade ring zal dan een beslissing worden ge nomen of- er een aanvraag gedaan kan worden aan het gemeentebestuur om tot bouwen te kunnen overgaan. LANDBOUWSCHUUR VERBRAND. BIEZELINGE. Vermoedelijk door een vonk uit den schoorsteen vatte gister het rieten dek van de groote land- bouwschuur van den landbouwer A. Bijl te Eversdijk vlam. De landbouwer zelf heeft nog getracht met behulp van een ladder en eenige emmers water dit te blusschen, doch dat bleek onmoge lijk. Het vuur verspreidde zich in een oog wenk over het gansche pand en er viel vrijwel niets meer te redden. ^Dieren waren niet in de stallen; eenig materiaal werd er nog met levensgevaar uit ge haald. Zoo spoedig mogelijk was de motor spuit welke nu voor het eerst dienst heeft gedaan ter plaatse en bleek uit stekend te voldoen. Ook de nieuwe brandweer deed voor het eerst dienst. Het gelukte om het woonhuis dat ai vlam had gev,at, te behouden. Ook de nevenstaande schuur kon behouden worden, het achter de schuur staande wagenhuis heeft het zwaar te verant woorden gehad, doch bleef, dank zij de motorspuil, voor het grootste gedeelte gespaard. Men was met lof vervuld over de werking van deze spuit. W,anneer deze er niet was geweest zou heel wat meer door het vuur vernietigd zijn. De w.n. burgemeester Van der Have was op het terrein van den brand aan wezig. Eigenaar van de hofstede is de heei TrimpeBurger te Kloetinge. Schuur en inboedel waren verzekerd. Luchtpostverzending naar Zierikzee. Met ingang van gister bij wijze van proef op werkdagen behalve Zater dags, de luchtdienst Amsterdam. Rot terdam, Haamstede, Vlissingen (van Schiphol 17.30, van Waalhaven 18. worden gebruikt voor vervoer van post stukken bestemd voor Zierikzee, voor zoover deze niet meer met de vooraf gaande treinverbinding (van Amster dam C.S. 14.15 van Rotterdam D.P. 15.33) kunnen worden verzonden. Vervoerd zullen worden gewone en expressebrieven, briefkaarten en overi ge stukken (aangeteekende stukken en postpakketten niet) zonder dajt hifer- voor luchtrecht is verschuldigd. De met deze luchtverbinding aange brachte correspondentie wordt te Zie rikzee nog in de 3e bestelling (aanvang 20.30) opgenomen. SINT KRUIS. Zaterdag had de jaar- lijksche vergadering plaats v,un stembe voegde ingelanden van den Kleinen Boompolder. De rekening over het dienstjaar 19341935 werd goedge keurd in ontvangsten op f 2079 en in uitgaven op f 973. De begrooting voor 't volgend dienst jaar is vastgesteld op f 2043 waarbij 'n post van f 750 voor onderhoud wegen en voetpaden, waarop vorig jaar f 37 werd uitgegeven en 386 voor onvoor zien. De post presentiegelden der le den van de vergadering voor ingelanden werd van de begrooting geschrapt. Het dijkgeschot is onveranderd vastgesteld op f 3 per ha. AFDEELING ZEELAND VAN DE VEREENIGING VAN NEDERLANDSCHE GEMEENTEN. De lunch. Na afloop der morgenvergadering deed de lunch zich goed smaken en heeft de voorzitter, burgemeester M. Fernhout, een dronk gewijd aan de blijvende goede verstandhouding tus- schen de Zeeuwsche burgemeesters, secretarissen en wethouders- De middagvergadering Des middags te 2 uur werd de verga dering voortgezet en kon de v o r z i t- t e r thans ook welkom heeten den Com missaris der Koningin en ook speciaal den spreker, Ir. C. van Traa, secretaris van het Instituut Stad en Landschap in Zuid-Holland, die gekomen was op aan raden van Ir. Witteveen uit Rotterdam, die door een erstige ziekte verhinderd was aan zijn toezegging gevolg te geven. Ir. Van Traa sprak over de betee- kenis van uitbreidingsplannen, streek plannen, lintbebouwing en schoonheids commissies. Spr. zeide dat het hem niet mogelijk zou zijn bij al die punten stil te staan, maar dat hij er een populaire causerie over zou houden. Spr. stond eerst stil bij den steden bouw en toonde aan hoe die zich alle eeuwen door heeft aangepast aan de menschelijke behoefte, wat bijv. te San Fransisco en Eindhoven tot droeve re sultaten leidde. Een uitbreidingsplan moet regelend leiden en leidend regelen en mag niet te groot zijn. De sterke toename der be volking en samentrekken op bepaalde plaatsen sedert 1850, maakte het vraag stuk urgent. Het stelsel van eigen bouw maakte een begin aan de lintbebouwing, maar de speculatiebouw is ten slotte voor eigen portemonnaie en daarom moet men aan dien bouw paal en perk stel len. Het is niet waar dat anderen met de wijze van bouwen door een eigen bouwer niets te maken hebben, want 't gaat wel degelijk om een welstandstoe zicht. Bij lintbebouwing komt het het gevaar dat de weg te nauw zal worden. Juist voor den eigen bouwer is toezicht en advies noodig. Hoe weinig soms gemeentebesturen van al deze dingen op de hoogte zijn, bewees een burgemeester die aan spr. vroeg of lintbebouwing iets te maken heeft met een lint, en andere zeggen er niets mede te maken te hebben omdat zij aan een rijksweg en een provincialen weg liggen. Het toepassen van lintbebouwing is lastig voor het verkeer, en voor den weggebruiker. Het is dan geen verkeers weg, maar ook geen hoofdstraat. Voor de betrokken gemeente is zulkeen weg kostbaar door zijn lengte, spr. kent een geval, waarop die wijze op 9 km. zes scholen staan. Ook bijv. waterlei ding, bewaking, brandweer zijn duur op die manier. Men komt dan tot de vra gen waar de kerk, waar de school moet staan en men mist de gewenschte saam horigheid. Ook om dit tegen te gaan is een uitbreidingsplan gewenscht. Voor het geheele aanzien van den ste denbouw, maar ook o.a. voor het plaat sen van de woningen in verband met, het binnendringen van den zin. is voor lichting van deskundigen zeer ge wenscht. Dit kwam o.a. (naar voren bij den sterken groei van een stad als Rotter dam. Het is bij de uitbreiding niet altijd mogelijk alleen tot de gemeentegrens te regelen en dan verdienen streekplan nen te voorkeur, waarvan spr- enkele voorbeelden uit de praktijk naar voren brengt. Ook voor de gemeenten, die de uitbreiding zoeken vlak tegen een groo te andere gemeente aan, zal een en an der moeilijkheden brengen. Spr. ging dan na hoe door alle eeuwen heen toezicht op den woningbouw is uitgeoefend en hoe bijv. Lodewijk XIV zelf de kleuren voor huizen aangaf. Spr. verwachtte inzake den woning bouw in de toekomst niet veel verbe tering, maar men moet waken tegen verderen afbraak, daarbij gesteund door de provinciale welstandscommissies. In kleine gemeenten is het vormen van schoonheidscommissies dikwijls zeer lastig, men mist dé daarvoor bevoegde personen en vreest men dat eventueele leden te veel bij de partijen betrokken zijn en er niet boven staan. De ambachtslieden verliezen te veel uit het oog het verband tusschen bou wen en wiskunde. Het bouwtoezicht is over het' algemeen in de kleinere ge meenten wel buitengewoon sober. Van de gelegenheid om met den in leider van gedachten te wisselen, maak te gebruik de heer Bisschop, die meende dat er toch wel verschillende soorten van lintbebouwing zijn en naast die van aaneengesloten blokken wonin gen. Ook de op eenigen afstand van el kaar staande buitenhuisjes. Spr. vraagt of dit laatste toch wel zoo is af te keu ren. Het vestigen der bewoners in een ge meente kan toch voordeel met zich brengen, want zij betalen belasting, moe ten allerlei levensmiddelen aanschaffen enz. Spr. juicht schoonheidscommissies zeer toe, maar waar de inleider ook den naam van den bond Heemschut hac! genoemd, deelde spr. mede, dat die bond meermalen ook in sprekers woonplaats goede adviezen heeft gegeven. Spr. vraagt ook hoe de inleider denkt over toepassing van het systeem van gebroken kappen om meer plaats in de woningen te krijgen en over het aanwen den van valsche gevels. De heer Van Voorthuijsen wees op de heerschende, verkeerde op vatting, dat mooie, aesthetische bouw ook duur moet zijn. Dit heeft Nehalen- nia ook ondervonden, want men durft deze vereeniging geen adviezen te vra gen. De heer ir. Van Traa wees er op, dat men toch nimmer zekerheid zal krijgen, dat men bebouwing krijgt zoo als men wilt, en dat men niet vergeten mag, dat er allerlei wegen zijn, die voor bebouwing absoluut ongeschikt zijn. Het bouwen met een gebroken kap hangt gewoonlijk af van de vraag of het voor- deeliger is of niet. Juist als een ontwerp niet goed is gemaakt, zal het duurder worden. Spr. waardeert het werk van Heemschut ten volle, maar die vereeniging kan toch nimmer zoo goed met de plaatselijke omstandigheden op de hoogte zijn £\ls een Zeeuwsche commissie. De Commissaris der Ko ningin bracht dank voor de wel komstwoorden en de uitnoodiging en zeide tot zijn spijt des morgens verhin derd te zijn geweest door een conferen tie van Ged. Staten -met de directie van de Schelde te Vlissingen. Er moet z.i. een band zijn tusschen het Prov. bestuur en deze vereeniging. De vergadering van Maandagmiddag trok hem zeer aan, om dat het ging over zulk een belangwek kend onderwerp. Groote gemeenten hebben een uit-, breidingsplan en ook enkele kleinere, zooals Haamstede, Renesse en Burgh, Koudekerke en Biggekerke, maar waar om volgen gemeenten als Oostkapelle eii Vrouwenpolder, waar hét toch ook van groot belang is, niet? Spr. wijst er op, dat de kuststreek van Westelijk Zeeuwsch Vlaanderen steeds meer be kend wordt en Ged. Staten een verga dering bijwoonden van de betrokken ge meenten, Breskens, Groede, Nieuwvliet, Cadzand en Retranchement en dat eene commissie gevormd is om de bebouwing van de duinstreek te regelen. Inzake de lintbebouwing komt 'n wij ziging van het prov. reglement op de wegen, maar er kwamen zooveel bezwa ren tegen in, dat in de a.s. zomerzit- ting der Staten nog geen voorstel kan worden gedaan. Dit zal wel het geval zijn inzake wij ziging van de samenstelling enz. van de Prov. schoonheidscommissie en spr. hoopt dat daarna de gemeenten een druk gebruik van die commissie zullen maken. Spr. eindigt met de beste wen- schen voor den bloei der vereeniging. De voorzitter bracht dank aan den Commissaris voor deze woorden, waaruit blijkt, dat hij niet alleen door zijn tegenwoordigheid, maar ook door deelname aan de discussies van zijn be langstelling wilde getuigen. Zich tot ir. Van Traa richtende, wees spr. er op, dat het belangrijk is samen te werken tot handhaving van de schoonheid van stad en land. Er is reeds veel bedorven, maar nu wordt er weer wel wat moois gebouwd. Wij hebben het mooie geërfd en moeten dit behouden. Spr. bracht den heer Van Traa dank voor zijn in leiding en sloot daarop de vergadering. Na afloop heeft een deel der aanwe zigen een bezoek gebracht aan het in wendige der Abdijgebouwen, een ander deel ging naar het Museum van het Zeeuwsch Genootschap der Wetenschap pen. PRINSES JULIANA. De Apeldoornsche correspondent der Msb. meldt: De Prinses is thans nagenoeg gene zen van haar keelaandoening. Alle voor zichtigheid wordt echter betracht om opnieuw kouvatten te voorkomen. VERLAGING VAN DE LOODSGELDEN. Het wetsontwerp ingediend. Thans is bij de Tweede Kamer inge diend het wetsontwerp tot wijziging der wet van 16 Mei 1934 tot nadere wijzi ging van de wet, houdende bepalingen op den loodsdienst voor zeeschepen. De toelichting zegt o.m.: De onlangs plaats gehad hebbende de valuatie van den Belgischen franc heeft voor het verkeer over de Nederland- sche havens, met name voor dat over Rotterdam, welke haven reeds vroeger een zware concurrentiestrijd met Ant werpen had te voeren, zeer ernstige ge volgen. De lage loodstarieven, welke ten ge volge van de depreciatie van den Bel gischen franc voor de Belgische havens gelden, dragen er mede toe bij, de po sitie der concurreerende Nederlandsche havens te verslechteren. Onder de tegenwoordige verhoudin gen is het bedrag der loodsgelden onge twijfeld van niet te onderschatten in vloed op de keuze van de haven. Ten einde nu de uit dien hoofde op de Nederlandsche havens drukkende heffing meer in overeenstemming te brengen met dezelfde lasten elders, acht de re geering het noodzakelijk( dat de Neder landsche loodstarieven op belangrijk la ger peil worden gebracht. Zij is van mee ning, dat onder de gegeven omstandig heden de mate der vermindering zich moet richten naar die van de devaluatie van den Belgischen franc sinds den oor log. De regeering ment, dat het wensche- lijk is, aan de Kroon de bevoegdheid te laten tot wijziging van het percen tage der verlaging, vermits zij het niet uitgesloten acht, dat, ten gevolge van de wisselende omstandigheden, wijzigin gen in het voorgenomen tarief meerma len noodig kunnen worden. In verband met de bepalingen van het met België op 12 Mei 1863 gesloten tractaat tot afkoop van den Scheldetol, dat de loodsgelden op de Schelde niet hooger mogen zijn dan die, welke gehe ven worden op de mondingen van de Maas, zal de thans bestaande reductie op het loodsgeld voor schepen, varen de onder het loodsbrevet, en bij z.g. 2en call dienen te vervallen. Hiertegen be staat te minder bezwaar nu door het sterk verlaagde tarief de genoten wor dende reductie al zeer gering zou zijn. Art. 1 van het wetsontwerp luidt: Wij behouden ons de bevoegdheid voor, de loodsgelden, zooals deze zijn vastgesteld in de tarieven litt. B-, C., D. en E., behoorende bij de wet van 20 Aug. 1859 en in tarief litt. A., behooren de bij de wet van 6 April 1875, nader vast te stellen op een naar omstandig heden te bepalen verminderd percen tage, met dien verstande, dat dit per centage niet daalt beneden elf. VERLAGING OPCENTEN WIJN-ACCIJNS. Bij de Tweede Kamer is ingediend 'n wetsontwerp tot verlaging van de op centen op den wijnaccijns als uitvloei sel van het nieuwe handelsverdrag met Frankrijk. Tegelijkertijd met' de inwer kingtreding van dit verdrag (op een datum in Mei j.l.) wordt de wijnaccijns verlaagd van f 36 tot f 24 per hectoli- ter, Het wetsontwerp bedoelt de tijdelijke opcenten op den accijns v,an druivenwijn en van wijn uit gedroogde boomvruch ten te verlagen van 80 tot 20. ABONNEMENTEN en ADVERTEN TIES voor dit blad worden aangenomen door den Agent Oecumenische samenkomst van den Doopsgezinden Jongerenbond. Op Zaterdag 22 en Zondag 23 Juni a.s. wordt door den Doopsgezinden Jongerenbond een zgn. Jongerendag gehouden in het Doopsgezind Broeder schapshuis te Elspeet. Jongeren uit 't geheele land zullen daar samenkomen en de jaarvergadering van den Bond, die aan de eigenlijke dagen vooraf gaat bij te wonen. Reeds vele jaren worden deze Jongerendagen in Juni en Augus tus gehouden en zij vormen in toene mende mate het hoogtepunt van het bondsleven. Niet alleen, omdat de deel nemers genieten van een week-encf van ongedwongen en harmonisch samenzijn temidden van de ongerepte natuur (het Huis is gelegen aan de rand v,an bosch en hei) doch zeer zeker ook doordat ze met elkaar de problemen, die leven in Broederschap en Gemeente bespre ken én overdenken. De in dezen tijd sterk naar voren komende Oecumeni sche gedachte heeft bet Koofdbestuur van den D.J.B. doen besluiten de Jon geren Samenkomst van Juni geheel daar,aan te wijden. Als voorbereiding daartoe is de bestudeering van cfeze materie op het winterprogramma voor de kringen gezet. Sprekers van ver schillende richtingen zullen nu de Oe cumenische Beweging van vele kanten belichten. Op deze wijze zal een Jongerendag in Oecumenischen geest worden ver kregen, waarvan het hoofdbestuur goe de verwachtingen heeft. Tot leidende gedachten bij alle on derwerpen is gekozen: „Opdat zij allen één zijn." (Joh. 17 vers 31). De leiding dezer dagen is in handen gesteld van ds. F. Dijkema, Doopsgezind predikant te Amsterdam. Zaterdagmiddag zal prof. A. J. v. d. Bergh (oud-kath.) spreken over: Het geloof en de Oecumenische Beweging", des avonds leidt ds. J. F Geelkerken (H.V.) het onderwerp in „De kerken in hun verhouding tot de Oecumenische Beweging terwijl ds. J. H. van Veen, seer, V.C.J.C, Zondags- middag haar Beweg Zone ning Wuite,| Utrechl karakt Vocaal] leent. Dooij om hé zonder een ml den o-f sch,aph| .eerste per ral anderel vertege sche Ji| wezig Aane burg al Java lijn) dc dam-Zt Cand| naar Lr W. anen Bath al Ir| verheic benoer F. GugJ en J. Uitslag I Gesla Motorvl d. Buusl v. d. Si man. V( tuigen: en J. motorva diploma| Voor Voor VJ keren el In te heer Ml de Rijk/ zoodanil Landboi had j.l. examenl te S c hl De dj gon met bestuur, se veree ren en den. Hij aan wijl) overlijd/ eeniging met eer met wie was; he| niet all! van het<

Middelburgsche Courant | 1935 | | pagina 6