ONDERWIJS. GEMENGD NIEUWS. BUITENLAND. BURGERLIJKE STANG. MARKTBERICHTEN. SPORT. LAATSTE BERICHTE!* FRANKRIJK. ENGELAND. kg' eeniéing het goed kan vinden,-wat vj°es> dedaan heeft om te trachten den keu ringsdienst van Waren te behouden. Het is spr. bekend, dat men opheffing zeer zou betreuren, terwijl men hem destijds niet met onverdeelde vreugde heeft be- óroet Dit bleek spr. in 'n vergadering van burgemeesters en secretarissen van ge meenten op Zuid- en Noord-Beveland. Goes heeft zich gericht tot het bureau van de vereeniging, om te trachten een dienst in een anderen vorm te behouden. Het is jammer ook daarom dat mr. Jon ker er niet is. Het gaat om het doen be talen door de belanghebbende fabrikan ten grossiers, handelaren enz- of wel om aandrang van die zijde op de regeermg De heer Sirick v a n L 1 n- schoten, burgemeester van Krabben- dijke, meent, dat de keuring heel wat makkelijker is in te richten door de vele verpakte artikelen, en daardoor kan de keuringsdienst z. i. met minder kosten worden voortgezet. De voorzitter meent, dat alge heele opheffing zeer veel bezwaren met zich zal brengen. Het is spr. bekend, hoe ooed het was, dat de keuringsdienst op "rad in een zaak, die zijn waren toch ook verpakt ontving, maar waar is op- detreden en schoon schip gemaakt op Sen wijze, die ook de volle instemming van het betrokken gemeentebestuur heeft. Spr. stelde voor een advies in oen oeest van het gesprokene te zenden aan het bestuur der vereeniging waarmede de vergadering zich vereenigde, De heer Strick van Lin- schoten bepleitte het behoud der schattingscommissies, die voor de be lastingaanslagen van beteekenis zijn, en men kan ze toch behouden zonder pre sentiegeld, wat 20.000 zal besparen. De heer Mes meende, dat ook onder die omstandigheden behoud gewenscht is. De heer H u i z i n g a, burgemeester van Terneuzen, achtte het nut der schat tingscommissies van veel minder betee kenis dan vroeger. De heer jhr. Van Teylingen, burgemeester van Oostkapelle, wees op de onvriendelijke wijze waarop de ge zondheidscommissies ontbonden zijn; zonder eenig bericht, zonder eenige dankbetuiging, en verwacht voor de schattingscommissies niet veel beter. De heer H u i z i n g a herinnerde aan het jubileum van burgemeester Fern- hout en wenschte hem daarmede nog van harte geluk, er op wijzende, dat de (heer Fernhout zich reeds geheel aan de Zeeuwsche toestanden heeft aangepast en sprak de hoop uit, dat het hem gege ven moge zijn, nog lang in de afdeeling werkzaam te zijn. Op deze met applaus onderstreepte woorden, antwoordde de heer Fern hout en bracht ook dank voor de mooie bloemhulde hem namens de afdeeling op 3 Mei gebracht. Spr. verzekerde zich reeds geheel Zeeuw te voelen en vooral inwoner van Walcheren. Hij heeft reeds vele vrienden hier gemaakt en hoopt nog lang met hen te mogen samenwer ken. Hierna werd gepauzeerd. In de pauze werd in de benedenzaal de lunch gebruikt. VOETBAL, MIDDELBURG—ROERMOND 0—3 Onbevredigend spel van Mid delburg. We gelooven dat er maar heel weinig toeschouwers geweest zullen zijn, die niet onbevredigd het Sportterrein heb ben verlaten. Immers de wijze waarop door de meeste Middelburg-spelers in de tweede helft partij werd gegeven deed niet prettig aan. We bedoelen hierbij niet dat er forsch of ruw werd gespeeld. Integendeel, de verstandhou ding tusschen de twee elftallen was zeer goed. De groen-witten echter ge loofden het wel en deden weinig of geen moeite, tot teleurstelling van de sup porters en overige belangstellenden, den, den achterstand van 20 met de rust, in te loopen. Een enkele uitzonde ring daargelaten hadden we van de Middelburg-spelers beteren tegenstand verwacht. En wanneer de wil daartoe er was geweest was dit zeker gebeurd. In de eerste helft althans werd er nog goed partij gegeven door Middelburg. In deze periode was het spel tenmiste nog het aanzien waard, al stond het dan niet op hoog peil. Na de rust echter, en naar mate de tijd verstreek leek het wel of de meeste spelers het welletjes vonden en zich derhalve maar niet al te veel. meer inspanden. Van de voorhoede ging weinig kracht uit. Goede schutters en doortastende spelers ontbraken ten eenenmale. De Roermond achterhoede had met deze linie geen moeite. Van de middenlinie voldeed P. Ploegaert nog het best. Deze heeft tenminste tot het einde toe zich gegeven. Van de achter hoede kunnen we dit dezen keer niet zeggen, de keeper daarbij inbegrepen. Roermond evenwel heeft enthousiast gestreden om haar promotie naar de eerste klasse te verwezenlijken. Hoewel merkbaar nerveus, hebben alle elf spe lers zich ten volle gegeven om hun elf tal in de eerste klasse te brengen. Mas sy op de middenvoorplaats toonde zich een handig en uitstekend spelverdeeler, terwijl de linksbuiten v. d. Velde, wel de beste man van alle elf was. Ook de ach terhoede der gasten speelde een nuttige partij. De overwinning van Roermond is vol komen verdiend, terwijl het slappe spel van Middelburg geen doelpunt waard was. Het spel van Roermond kwam de zen middag ver overeen met dat in haar wedstrijd op eigen veld tegen Middel burg. Alleen was door het opnemen van Massy de voorhoede beweeglijker en doortastender. De belangstelling was groot. Bijna 3000 personen waren aanwezig. Spelverloop. Voor den aanvang bood Roermond bloemen aan. Toen scheidsrechter Boek man voor beginnen floot bleek bij Mid delburg Lievense op de linksbinnen plaats te staan. De eerste aanvallen wa ren voor de groen-witten. Een hard schot van Vogel werd tegen een der backs gekogeld. Een kopbal van Lie vense ving keeper Jansen op. Het duur de eenigen tijd voor Roermond zich had losgewerkt. Een vliegend schot van Massy ging rakelings over. Een mooie kans van C. Pijpers ging .door te lang treuzelen verloren. Verhulst kreeg den bal op enkele meters van doel mooi aangegeven door Vogel, doch hij schoot nog onbegrijpe lijk naast. Na een kwartier spelen deed hij het beter, doch er was reeds voor buitenspel gefloten, Eenige oogen- blikken later scoorde C. Pijpers uit een scrimmage voor doel ontstaan na een goede voorzet van v. d. Velde het eerste doelpunt (01). Een schot v; n v. Loon hield Vijgeboom er uit. Aan den anderen kant schoot Merk in moeilijke positie naast; een hooge bal van P. Ploegaert werd door den keeper corner gewerkt. 10 min. voor de rust was net weer C. Pijpers die van een onvoldoend ingrijpen van de MiddelburgverdedigHg profiteerde (02). Daarop viel na oen botsing Hertogs uit. G. Ploegaert ver ving hem. Dirkse ging middenvoor en Vogel spil staan! Na de rust verwissel den deze twee spelers weer van plaats. Van de tweede helft valt al bitter wei nig te vertellen over het spelverloop. Roermond werkte er hard voor den voorsprong te behouden of te vergroo- ten. Het eerste was niet moeilijk en t laatste lukte 12 min. voor 't einde. Een hard schot van v. d. Velde ging langs Vijgeboom in doel (03). Middelburg trok nog wel verschillende malen ten aanval, doch het werd niet serieus op gevat. Er ontstonden voor haar dan ook geen doelpunten uit. Het was een saaie, onprettig-aandoende vertooning. Toen de scheidsrechter einde floot had Roermond het eerste klasseschap veroverd, waarmede zij haar seizoen waardig afsloot. Voor Middelburg kon dit slot van het seizoen 1934/35 nu niet bepaald waardig genoemd worden. GoesAxel 31. Ook haar derde thuiswedstrijd Qm een plaats in de tweede klasse heeft Goes gewonnen, en opnieuw gaf het spel geen reden tot tevredenheid. De spelers bleken wat prikkelbaarder, wat eigenzinniger in hun spel, trapten vaak te onbesuisd weg, en misten nogal eens Vooral de achterhoede deed dikwijls rare dingen, met uitzondering dan van keeper Bruel. Aan diens gewone, be trouwbare optreden heeft Goes deze zege dan ook wel hoofdzakelijk te dan ken. Want het Alxelsche elftal speelde werkelijk geen slechten wedstrijd! We aarzelen zelfs niet haar spel hooger aan te slaan dan dat van Goes dezen mid dag. Over het algemeen speelden de gasten een fair,, vlot en goed sluitend samenspel, dat telkens voor de Goe- sche veste gevaarlijke situaties schiep. Alleen bleef meestentijds een goed schot achterwege en anderzijds zooals reeds aangeduid was de Goesche kee per steeds de man die hun betere doel pogingen deed mislukken. Dat Goes niettemin met 31 won, was te danken aan een drietal bevlie gingen van de Goesche voorwaartsen. Nauwelijks was de bal aan het rollen gebracht of Schrijver schepte met een scherpen voorzet verwarring voor het Axelsche doel. Een hard schot van Yan Hese sloeg één der gasten met de hand terug. Leijnse benutte den strafschop (1-0). Een paar minuten later werkte Tor- bijn zich handig langs een paar gasten en passeerde toen met een goed schot den keeper (20). Hoewel Goes dus binnen 5 minuten reeds met 20 leidde, bleek Axel toch niet ontmoedigd te zijn. Voor de strijd een kwartier oud was, had de rechts binnen der gasten met een keurig schot, uit een voorzet van rechts, den stand op 21 gebracht. Het half uur, dat nu volgde, gaf wei nig moois te zien. Goes scheen te angstig om zich vlot in den aanval te wagen. Uitgezonderd Daniëlse, die heel wat werk verzette, bepaalden de halfs zich hoofdzakelijk tot verdedigen. Na rust pakte Axel dadelijk flink aan en eenige malen kon alleen fraai ingrij pen van Bruel de situatie redden. De roodwitten vergaten te zeer, dat aan vallen de beste verdediging is. Hadden de kanthalfs meer opgedrongen, dan zou Goes het spel beheerscht hebben. De Goessche aanvallen waren nu steeds te doorzichtig, niet voldoende door de halfs gesteund, en werden slechts en kele malen gevaarlijk. Eindelijk kregen we weer een staaltje voetbal te zien, dat het aankijken waard was. Leijnse werkte zich in zijn eentje langs drie verdedigers en besloot met een welgericht schot. (31). De rood-witten schenen zich nu wat geruster te gevoelen. Dadelijk werden de Goessche aanvallen gevaarlijker Jammer dat Schrijver, die verscheidene malen fraai opbracht, of dan zelf schoot, of faalde met voortzetten. Gedoelpunt werd er niet meer, doch vermeld dient nog een kopbal van Leijnse, welke den paal trof. ROERMOND EERSTE KLASSER, Willem II degradeert. De overwinning welke Willem II te Heerlen op Palemig behaalde, heeft haar niet gebaat; de oude Tilburgsche club moet haar plaats in de eerste klasse af staan aan Roermond. We meenen dat Roermond de bovenste plaats op die promotieranglijst verdiend heeft. Haar spel en wijze van partijgeven rechtvaar digen deze plaats. Middelburg neemt op de ranglijst de derde plaats in, met slechts één gewon nen wedstrijd, drie gelijke spelen en 2 verloren ontmoetingen. We achten de plaatsen welke de vier elftallen op het ranglijstje innemen, gezien hun verrich tingen op 't groene veld, wel de juiste. Willem II, dat verleden jaar de kam pioen van de eerste klasse was, zal dus het volgend seizoen in de tweede klasse uitkomen. Prettig heeft het aangedaan, dat de vier wedstrijden van Middelburg tegen de twee Limburgsche kampioenen in zulk een goede en sportieve verstand houding zijn gespeeld. Dat is wel eens anders geweest. De eindstand van de promotiecompe titie is: gesp. gew. gel. vl. dip. p. Roermond 6 4 1 1 209 9 Willem II 6 3 2 1 12—9 8 Middelburg 6 1 3 2 88 5 Palemig 6 0 2 4 10—24 2 PSV heeft een moeilijk bevochten overwinning op het Groningsche Veio- citas behaald. De Noordelijke kampioe nen boden feilen tegenstand. Eerst ze ven minuten voor het einde maakte PSV het winnende doelpunt. De stand geeft de verhouding goed weer. Ajax heeft, na met rust een 10 voor sprong te hebben geboekt, uiteindelijk toch nog met 21 van Go AJiead ver loren. Go Ahead behoudt daardoor nog een kleine kans op den kampioenstitel. De uitslagen zijn: Om 't landskampioenschap: PSV Velocitas 21; Go AheadAjax 21. Prom. Comp. 2e klasse Zuid: Palemig Willem II 13; MiddelburgRoer mond 03. Prom. Comp. 3e kl.GoesAxel 31. Het Zwaluwen-elftal, waarin zeven Zuidelijke spelers waren opgesteld, heeft gisteren te Breda met 65 van de Engelsche prof club Reading F. C. gewonnen. De Zwaluwen wisten een 3 -0 achterstand in een overwinning om te zetten. Voor het examen als spraakleerares is te Leiden geslaagd mej. S- M: E. Ouwehand te V 1 i s s i n g e n. STAATSLOTERIJ. (Onder voorbehoud). Op onderstaande nummers vielen he den de volgende prijzen: f 1000: 107160 18348 18365 f 400: 1505 f 200: 1889 2605 4292 7574 7629 15055 19901 f 100: 1483 4601 4877 5650 6391 6540 7329 8500 9596 10751 11641 11725 12099 12435 12540 13778 JONGEN IN ZEE VERDRONKEN. Zondagmiddag heeft zich een drietal jongens uit Rotterdam te ver in zee gewaagd bij Hoek van Holland. Op hun geroep kwam onmiddellijk hulp toe schieten. Twee heeren uit Rot terdam mochten er in slagen de twee jongsten van het drietal te redden. De 18-jarige, E. v. d. H., de oudste, verdronk jammerlijk. 'MARINIER BIJ HET ZWEMMEN VERDRONKEN. Zaterdagavond om streeks zeven uur is in het Voornsche kanaal een marinier der Kon. Marine kanaal nabij Hellevoetsluis een marinier der Koninklijke Marine, waar schijnlijk door kramp bij het zwemmen verdronken. Na twintig minuten dreg gen gelukte het den drenkeling aan wal te krijgen, doch de levensgeesten wa ren reeds geweken. INBREKER GEPAKT. Zaterdag avond is ingebroken in de N.V. Schie- damsche werktuigen- en machinefabriek aan de Noordvest te Schiedam, di recteur J. W. F. M. Koenig, waar ge tracht is de brandkast te forceeren. Een van de daders, de 32-jarige stoker op de groote vaart I. C. van K. uit de Rubroek- straat te Rotterdam, is gegrepen. De daders hadden zich aan de voor zijde van het pand door middel van een valschen sleutel toegang verschaft en eenmaal binnen, een boor schuin in de deur en het kozijn geschroefd, zoodat de toegang versperd was. Een van de werklieden der fabriek, wien last gegeven was 's avonds een motor uit zijn bedrijf te gaan stellen, vond bij zijn komst de deur gesloten. Na deze opengewrongen en zijn werk ver richt te hebben, hoorde hij in de stilte van den avond iemand op het dak loo pen. Onmiddellijk telefoneerde hij uit de fabriek de politie, die met een aantal mannen de omgeving afzette. Genoemde K. had de vlucht genomen, maar bij het overklimmen van een muurtje, liep hij de politie in de armen. Bij onderzoek bleken in de brandkast reeds de noodige gaten geboord te zijn. De inbrekers waren in het bezit van een uitgelezen hoeveelheid werktuigen. De arrestant is pas 8 maanden op vrije voeten na het uitzitten van zijn laatste straf van een jaar. DIAMANTHANDELAAR VOORT VLUCHTIG. -Bij de politie van het bureau Pieter Aertszstraat te Amster dam is aangifte gedaan van vermoede lijke oplichting door een der firmanten van een diamantfirma in Amsterdam van 12.000. V. Dit bedrag vertegenwoordigt de waar de van een partij diamanten, waarmede de firmant enkele dagen geleden naar Antwerpen was vertrokken om haar te verkoopen. Hij is echter niet uit België teruggekeerd, terwijl bovendien geble ken is, dat ook zijn echtgenoote het land heeft verlaten. Het onderzoek door de politie heeft inmiddels reeds bewezen, dat de firmant ook in Frankrijk is ge weest. Een arrestatie is tot nu toe niet geschied. EEN ONEERLIJKE BEWAKER. Zaterdagnacht is te Naarden een be waker van een particulieren nachtvei- ligheidsdienst door een veldwachter op heeterdaad betrapt, toen hij in een tijde- ijk onbewoonde villa diefstal pleegde. Hij had juist de spaarpotten geledigd. De man beweerde dat hij slechts op een in spectietocht was- Hij is in verzekerde bewaring gesteld, STEUNTREKKER ZET BURGE MEESTER UIT HET RAADHUIS. In het raadhuis te Ob dam is een incident voorgevallen, hetwelk er toe leidde dat de burgemeester dier gemeente op zeer ongewone wijze het gebouw verliet- De werklooze N, v. D. had zich bij den burgemeester dier gemeente vervoegd en eischte op hoogen toon een hoogere steunuitkeering dan hem gegeven werd. De burgemeester kon aan den eisch niet voldoen en sommeerde den man heen te gaan. Deze weigerde echter zich te verwijderen. De burgemeester zijn ge duld verliezend, wilde den man aangrij pen, maar zijn krachten bleken tegen die van den brutalen bezoeker niet opge wassen. Inplaats dat de burgemeester hem naar buiten werkte, greep v- D. den burgemeester bij den kraag en duwde hem op zeer onzachte wijze de deur van het raadhuis uit en de straat op. Toege schoten burgers hebben daarop den burgemeester uit zijn penibele positie ontzet. Natuurlijk is van D. nog niet van het geval af. DE AANVALLEN OP DEN FRANC. Arrestaties en huiszoe kingen. Er is Vrijdag en Zaterdag te Parijs een aantal arrestaties verricht van lie den, die er van verdacht worden, op onrechtmatige wijze tegen den franc gemanipuleerd te hebben. Verder heeft de politie huiszoekingen verricht bi) verscheiden banken, en particuliere personen» eveneens in verband met de speculatie tegen het wettig betaalmid del. Een en ander heeft in de hand ge werkt, dat de aanvallen op den franc zijn gestaakt en de koers Zaterdag weer iets kon oploopen. Van honger en dorst omgekomen. Op 22 Mei j.l. waren uit Agadez (Fransch Afrika) vier personen per auto naar den Hoggar vertrokken. Toen men na eenige dagen niets meer van hen vernomen had, ging men hen opsporen en na veel moei te vond men de auto op een woestijnpad, dat niet meer gebruikt wordt. Onder de wagen twee der touristen, broodmager en half waanzinnig van hit te en dorst. De beide anderen hadden getracht te voet ergens heen te komen, maar waren in de woestijn van dorst om gekomen. Hun lijken zijn gevonden. Het zijn een 25-jarige Engelsche, weduwe van een vlieger die pas een maand geleden ge storven is en een in Zwitserland wonea- de Engelschman, vader van drie kinde ren. DE AARDBEVINGSRAMP IN BRITSCH-INDIE. Meer dan 40.000 dooden. Uit de berichten over de aardbevings ramp welke de stad Quetta in Britsch- Indië getroffen heeft, blijkt dat het aan tal dooden wel meer dan 40.000 zal be dragen. Verschrikkelijke tooneelen moeten zich hebben afgespeeld nadat de sla pende stad door den eersten aardschok, welke bijna een minuut duurde, werd geteisterd en het grootste deel der stad instortte. Angstig was het gekerm en gekreun der menschen die onder of tus schen de puinhoopen lagen bedolven. De kreten en het gejammer van de slacht offers waren echter tevergeefs, omdat de ramp zich over een groot gebied uit strekte. Het aantal slachtoffers is zoo groot, dat men op elke 12 dooden één geredde telde. Quetta vertoont het beeld van een groot kerkhof. In deze stad lig gen nog bngeveer 20.000 dooden onder de puinhoopen. De verliezen der Britsche luchtstrijd- macht aan dooden bedragen 1 officier en 49 manschappen. In totaal werden ongeveer 250 Engelschen gedood. Zaterdagavond hadden de Britsche troepen 2277 inboorlingen begraven of verbrand. Aangezien de aardschokken bleven aanhouden en men voedselgebrek vreest, zal de burgerbevolking in haar geheel naar elders worden overgebracht. Gistermiddag om 3 uur volgde weder om een zware aardschok, die echter be trekkelijk weinig schade aanrichtte, om dat alles reeds was verwoest. Ruim 50.000 menschen worden op 't oogenblik uit de legerproviandvoorra- den verzorgd. Pioniers weten de watervoorziening in stand te houden. Cavalerie en motor troepen houden de stad omsingeld, om kijklustigen, die reeds in grooten getale naar Quetta komen, op een afstand van de puinhoopen te houden. Te Quetta alleen bedraagt het aantal dooden 26.000. Het is de vraag of de stad ooit nog zal kunnen worden opgebouwd. De geheele binnenstad en de in de na bijheid gelegen dorpen ten Z. van Quet ta stortten door den eersten schok in. Bovendien stortten ook de buiten de stad liggende gebouwen van den commis saris van den gouverneur-generaal en van zijn staf en een in de nabijheid lig gend ziekenhuis in. Eveneens werd de wijk vernield, waarin zich de gebouwen van de militaire luchtvaart bevonden. Aangezien de overige militaire gebouwen geen ernstige schade opliepen, kon het militaire commando onmiddellijk de lei ding van het stadsbestuur overnemen. Bij den eersten aardschok werd het grootste deel der stedelijke politie, on geveer 160 man, gedood. Ook de gevan genis stortte in. Niemand wist zich hier te redden. Ongeveer 2000 vrachtauto's waren den eersten dag in voortdurend bedrijf om de gewonden en overleven den te vervoeren. Tegelijkertijd werden door honderden muilezelwagens van het leger de dooden buiten de stad gebracht. Duizenden inboorlingen werden in een noodkamp op de renbaan onderge bracht. Het Engelsche militaire laze- reth behandelde op den eersten dag on geveer 3500 personen, hoewel het slechts een accomodatie voor 400 personen heeft. De stad Shiharpur is eveneens zwaar getroffen en er zijn hier ook vele doo den te betreuren. Middelburg. Bevallen: C. J. de Kam-Adriaansen, d J. Gillissen-Bruggeman, z. Overleden: A. M. Verhoeff, 81 j. geh. met P. v. d. Weel, A. M. Lahr 49 j. geh. met C. Rijn, P. J. Jacobse, 70 j. geh. met E. de Priester. Gehuwd: J. Zembsch 26 j. en S. L. Klaeijsen 24 j., F- J. L. Wortman, 25 j. en A. F. van Kerkvoort 22 j-, F. Geer vliet 28 j. en M. Dourlein 30 j. Vrou wenpolder. Van 26 Mei1 Juni. Bevallen: J. Wisse, geb- Joziasse, z., J. van den Broeke, geh. Dingemanse, 2 zns. Ritthem. Over de maand Mei. Bevallen: Joza. Cornells, geb. de Waard, z., T. de Wijze, geb. Schout, d. Oostkapelle. Van 2431 Mei. Bevallen: E- Geldof, geb. Brand, z. St. Laurens. Over de maand Mei. Bevallen: A. P. Tramper-Cornelisse, zoon. Getrouwd: J. Dekker, 22 j. jm. en M. Marinissen, 22 j. jd., A. Minderhoud, 21 j. jm. en C. Rooze, 20 j- jd., P. Boone, 25 j. jm. en M. van den Broeke, 22 j. jd., A Simonse, 26 j, jm. en M. M- Wijkhuis 25 j jd. Rotterdam, 3 Juni- Op de vee markt van heden was de aanvoer in totaal 2229 dieren. Ongeveer verdeeld als volgt: vette runderen 781, vette kal veren 470, nuchtere kalveren 10, var kens 620, schapen of lammeren 348. Vette koeien: le kw. 52, 2e kw. 47, 3e kw. 3035. Vette ossen: le kw. 46, 2e kw- 42, 3e kw. 3337. Vette kalve ren: le kw. 68, 2e kw. 58, 3e kw. 35 40. Varkens (levend gewicht): le kw. 33. 2e kw, 32, 3e kw. 31- Schapen: le kw. 35, 2e kw. 31, 3e kw. 28. Lammeren: le kw. 37, 2e kw. 32, 3e kw- 28, alles per Schapen: le kw, 15, 2e kw. 11, 3e kW. 8. Lammeren: le kw- 12, 2e kw. 9, 3e kw, 7, a'les per stuk. Vlas. Aangevoerd uitsluitend schoon: van blauw: 700 kg; prijzen: f 6066; van Groningsch: 4000 kg; prijzen: 5358; van Hollandsch geel: 5300 kg; prijzen: 53—58. Aardappelen: Bevelanders f 3,50-4,25, Zeeuwsche blauwe en bonte f 3,50 4,50, Eigenh. bonte en blauwe Drielin gen f 2,753,25; Zandaardappelen: Bra- vo's f 3,504,25, Red Star f 45, alles per h.l-, Malta (Spring) 1617 cent. Binnenlandsche granen: Gerst (cheva lier) niet getoond, haver f 55,50, erw ten f 810,80, schokkers f 1012,80, bruine boonen f 11,5013,50. Buitenlandsche granen: la Plata maïs oude oogst aangekomen en stoomend 86, dito nieuwe oogst aangekomen 87, dito stoomend 88.

Middelburgsche Courant | 1935 | | pagina 3