MAXIME AKKERTJES BINNENLAND. KRONIEK van den DAG. Neem toch 'n "AKKERTJE" TWEEDE BLAD VAN DE PROVINCIALE ZEEUWSCHE MIDDELBURGSCHE COURANT (W.O. DE GOESCHE COURANT) VAN VRIJDAG 31 MEI 193S. No. 127. ZEELAND. MilDELBURG. ao£s. ^eloos °^RS Is Sovjet-Rusland bezig de Chiineesche provincie Sing Kiang in te palmen De regeering van het gewest staat reeds geheel onder bolsjewis- j tischen invloed. Stalin heeft, toen onlangs het Fransch- Russische bondgenootschap werd beze geld, den Franschen minister van bui- tenlandsche zaken, Laval, beloofd, dat er een einde zou worden gemaakt aan de actie der Fr,ansche communisten tegen het Fransche leger. Eergisteren is den communisten in Tsjecho-Siova- kije, met welk land de Sovjets eveneens een (tegen Duitschland gerichte) over eenkomst van militairen bijstand slo ten, hetzelfde te verstaan te geven. Men mag hieruit afleiden, dat de hee- ren te Moskou tijdelijk de bevordering van de communistische wiereldrevolu- tie, althans wat Europa betreft, eenigs- zins hebben opgeschort. Zij vreezen blijkbaar, geheel in de kaart van Hit- Ier te zullen spelen, indien ze als tot dusver onbeperkt zouden doorgaan met het verleenen van steun aan de com munistische secties in den vreemde. Intusschen beteekent dit geeeszins,; dat de bolsjewieken zich nu nog alleen maar met Rusland bemoeien. Buiten Europa ligt een onmetelijk arbeidsveld voor hun gewroet, en daar wordt het spelletje dan ook op denzelfden voet verder gespeeld. Zoo in Midden-Azië, waar de Sovjet-republiek o.a. aan de Chineesche provincie Sing Kiang (Chi- neesch Turkestan) grenst. Naar onze Russische medewerker, dr. Boris Rap- tschinsky ons schrijft, zijn de Russen bezig dit gebied (ruim 1.8 millioen vier kante kilometers groot) geleidelijk ip te palmen. Sing Kiang ligt een heel eind buiten dat. deel van het geweldige Chineesche rijk, waar de te Nanking zetelende Chineesche regeering werke lijk wat in de melk te brokken heeft. Slechts in naam kan Sing Kiang als een Chineesche provincie gelden. I(n wer kelijkheid laat ze zich aan het centra le Chineesche gezag niets gelegen lig gen; economisch oriënteert dit gebied zich naar het Westen, op Russisch Tur ketan, waarmee het ethnografisch ei genlijk één geheel vormt. Reeds enkele jaren, nadat de bolsje- wiki de baas waren geworden in Rus land, werden de betrekkingen met Chineesch Turkestan nauwer aange haald, waarbij men handig gebruik maakte van de verwantschap, die de bewoners voelen met die van Russisch Turkestan. Nadat in 1930 met de hulp van communistische troepen een opstand in Sing Kiang was onderdrukt, een opstand, die geheel nationalistisch van natuur was en zich richtte zoowel tegen het nominale Chineesche gezag als tegen den invloed der Sovjets, werd in de hoofdstad Oeroemtsji een regee ring gevormd, die een geheime over eenkomst met Moskou sloot. De Sov jet-regeering 4yverplichtte" zich daiar- bij militaire instructeurs te sturen, wa penenen te leveren en geld te verschal en. In ruil daarvoor kreeg Moskou ze kere voorrechten op economisch ge bied. Het vroegere hoofd van de repu- blikeinsche regeering, Hodzja-Niaz- Hodzji, sloot zich eveneens bij de Rus sen en het nieuwe bewind te Oeroem tsji aan, waarna zijn onverzoenlijk ge bleven medewerkers neergeschoten werden. Sindsdien wordt Sing-Kiang op stelselmatige wijze gesovjetiseerd. Aan elk departement van de „onaf hankelijke" administratie van Sing-Ki ang is een Rus verbonden, die door de sovjet-overheid benoemd is. Officieel zijn die Russen slechts „raadgevers verbonden aan de directeuren van de departementen, doch in werkelijkheid zijn zij de leiders en moeten de offici- eele chefs al hun wenken opvolgen. De bolsjewiki volgen dus hetzelfde stelsel als de Japanners in Mantsjoerije. Over al in Sing-Kiang liggen Russische gar- nizoens, die de belangrijkste strategi sche punten bezet houden. Een Chi neesche generaal, Sjen-Sji-Saj, die zich bij het nieuwe bewind van Oeroemtsji aangesloten heeft, is tot opperbevel hebben van de gewapende legermacht van Sirg-Kiang benoemd. In werkelijk heid is hij echter slechts een werktuig in de handen van de bolsjewistische in structeurs; op hun aandringen heeft hij afgevaardigden gearresteerd, die^ uit Nanking waren gezonden, hij weigerde Chineesche vliegtuigen en auto's in Sing-Kiang toe te laten. Op de protes ten van Nanking antwoordt Moskou, dat 't niets met de geheele zaak uitstaande heeft, dat de maatregelen door den Chi- neeschen generaal genomen worden, die in dienst van de regeering te Oer oemtsji staat. Sing-Kiang heeft de han delsbetrekkingen met China vrijwel ge heel afgebroken, het land mag nu al leen met Rusland handel drijven. In Nanking is men natuurlijk goed op de hoogte van den waren toestand in Sing-Kiang en weet men, dat Sjen-Sji- Saj slechts een werktuig in de handen van Moskou is. De Chineezen vreezen nu, dat de bolsjewiki, met behulp van Sjen-Sji-Saj en van de regeering van Oeroemtsji, Sing-Kiang zullen anex- eeren. Een gewone annexatie zal het overigens niet zijn. Sing-Kiang zal „uit eigen beweging" het sovjet-stelsel aan nemen en zich daarna als de achtste sovjet-republiek bij de Sovjet-Unie aan sluiten. Formeel zal Nanking dan geen verwijten aan Moskou kunnen maken; Moskou .zou dan natuurlijk antwoor den, dat het alleen na herhaalde ver zoeken en om aan den duidelijk uitge sproken wil des volks gehoor te ge ven, toestemming heeft gegeven, Sing- Kiang als achtste Sovjet-republiek in de Sovjet-Unie op te nemen. de breedte van de achterzijde beter zichtbaar en ten tweede wordt de mo gelijkheid op ongelukken verminderd, in dien een van de achterlichten om de een of andere reden onklaar is geraakt of tijdelijk bedekt is, b.v. bij het stilstaan van een auto door een persoon, die we gens een defect aan de achterzijde een onderzoek instelt. Feitelijk is deze twee de lamp in strijd met de wettelijke be palingen en aangezien de K.N.A.C. van meening is, dat een dergelijk aange brachte lantaarn aan den rechterkant van de achterzijde van het motorrijtuig de veiligheid van het verkeer slechts kan bevorderen, verzoekt hij het bewus te artikel zoodanig te herzien, dat een tweede achterlicht wettelijk geoorloofd is. REORGANISATIE VAN DE LIBERALE STAATSPARTIJ DE VRIJHEIDSBOND? „De Vrijheid" meldt, dat het hoofd bestuur der Liberale Staatspartij De Vrijheidsbond voornemens is in Jiet na jaar een buitengewone algemeene ver gadering van de partij uit te schrijven, welke aan het vraagstuk der organisa tie van de partij zal worden gewijd. De partijraad heeft hiermede zijn instem ming betuigd. door OCTAVE FEUILLET. 39). Ja, zoo is de wet; ik ken haar; ik heb haar geweld aangedaan; ik wordt ge straft. Niets is rechtvaardiger. Ik had nauwelijks den voet gezet op de wolk, die deze krankzinnige liefde als het ware is, of ik werd er heftig van af geworpen, en ik heb, met moeite, na vijf dagen, den moed teruggewonnen, om de bijna bespottelijke omstandigheden van mijn val te schetsen. Mevrouw Laroque en haar dochter waren s morgens vroeg vertrokken, om opnieuw een bezoek te brengen bij me vrouw de Saint-Cast, en vervolgens me vrouw Aubry mee terug te nemen. Ik vond juffrouw Hélouin alleen op het kas teel. Ik bracht haar een kwartaal van haar salaris; want, hoewel mijn werk zaamheden mij in het algemeen geheel buiten de huishouding en de intime re gels van het huis houden, hebben, de da mes verlangd, zonder twijfel uit eerbied voor juffrouw Caroline als voor mij, dat haar salaris en het mijne, bij uitzonde ring, door mij worden betaald. De jonge dame bevond zich in het kleine boudoir, dat grenst aan het salon. Zij ontving mi. met een peinzende zachtheid, die mij roerde. Ik had zelf op dat oogenblik die volieid des harten, die tot vertrouwen HET BEZUINIGINGSONTWERP. Het Ned. Verbond van Werk gevers steunt de regeering. Het Nederlandsch Verbond van Werk gevers heeft een uitvoerig adres gezon den aan de Tweede Kamer, waarin het, met betrekking tot het bezuinigings- ontwerp, verklaart zich onvoorwaarde lijk achter de regeering te stellen, hoe wel het niettemin van meening blijft, dat meer reëele bezuinigingen zijn geboden en dit ontwerp nog een te veel aan ver schuiving van lasten inhoudt. Noode, zoo wordt in dit adres betoogd, wordt in het ontwerp gemist elke aan wijzing, dat het kosten- en lastenpeil ook in de gemeenten en met name de grootste op meer energieke wijze dan tot nu toe, naar beneden zal worden ge bracht en een voldoende aanwijzing, dat de regeering alles zal nalaten wat het zich voltrekken van het aanpassings proces in de vrije maatschappij kan ver tragen. Een krachtig beroep wordt gedaan op het verantwoordelijkheidsgevoel van de leden der Tweede Kamer, om de regee ring in haar streven naar herstel van het financieel evenwicht te steunen. TWEE ACHTERLICHTEN OP AUTO'S. Een verzoek van de K.N.A.C. In een adres, gericht aan den minis ter van waterstaat, vestigt de K.N.A.C. de aandacht op art. 1 van de motor- en rijwielwet, waarin is voorgeschreven, dat een motorrijtuig op meer dan twee wielen, een half uur na zonsondergang tot een half uur vóór zonsopgang, moet zijn voorzien van één rood achterlicht. Nu worden in de laatste jaren talrijke auto's geïmporteerd, welke aan weers kanten aan de achterzijde voorzien zijn van een lantaarn, waardoor de veilig heid in hooge mate wordt bevorderd. Ten eerste is gedurende de duisternis en goedheid brengt. Ik besloot, als een ware Don Quichotte, een helpende hand uit te steken naar deze arme eenzame ziel. „Juffrouw", zie ik eensklaps tegen haar, ,,u hebt mij uw vriendschap ontno men, maar de mijne is heelemaal geble ven; staat u mij toe, dat ik u een bewijs ervan geef?" Zij keek mij aan en mompelde een ver legen ja. ,,Nu! mijn arme kind, je richt jezelf te gronde" Zij stond bruusk op. „U hebt mij van nacht in het park gezien!" riep zij uit. „Ja, juffrouw". „O!" Zij deed een stap naar mij toe. „Mijnheer Maxime, ik zweer u, dat ik een fatsoenlijk meisje ben!" „Ik geloof het, juffrouw; maar ik moet u zeggen, dat in dezen kleinen roman, zeer onschuldig, zonder twijfel, van iw kant, maar die het misschien minder van den anderen kant is, u zeer ernstig uw goeden naam en rust op het spel zet- Ik smeek u, erover na te denken, en ik smeek 'u terzelfdertijd, er van overtuigd te 'zijn, dat niemand anders dan u ooit een woord over dit onderwerp uit mijn mond zal hooren". Ik wilde mij terugtrekken; zij zakte op haar knieën, bij een canapé, en brak in snikken uit, haar gezicht tegen mijn hand, welke zij gegrepen had. Ik had, 't was nog maar kort geleden, schooner en waardiger tranen zien vloeien; evenwel was ik bewogen. „Laten wij eens pra- Prinses Juliana heeft het Be schermvrouwschap aanvaard v.an de Vereeniging Bureau voor Handelsin lichtingen te Amsterdam en als zooda nig de plaats ingenomen van wijlen H. M. de Koningin-Moeder. Internationaal Congres voor propaganda van vreemdelingenverkeer. De deelnemers aan het 9e congres van de internationale unie van officieele vereenigingen voor propaganda van vreemdelingenverkeer, die Woensdag Walcheren bezochten, kwamen tegen 2 uur te Middelburg ,aan en bezochten de Abdijgebouwen, en namen een kijkje op de Markt, waar zij het Stadhuis op de gevoelige plaat vereeuwigden. Na hun wandeling kwamen zij terug op de sociëteit „De Vergenoeging", waar het bestuur van Vreemdelingenverkeer hun een thee aanbood en waar de voor zitter, mr. J. Moolenburgh hun in het Fransch dank bracht voor hun bezoek aan Middelburg en aan 't eiland, de hoop uitsprekende, dat dit een druk bezoek aan Walcheren tot resultaat zal hebben. De voorzitter van het congres, dr. Carlo Pugliesi beantwoord de de woorden van mr, Moolenburgh en gaf daarbij de verzekering, dat men dankbaar is dit bezoek te hebben ge bracht en de schoonheid van eiland en stad te hebben bewonderd. Muziek op de Markt, In verband met het één-jarig bestaan van de veteranen-voetbal vereeniging „De Ouwe Schoenhad Woensdag avond van 10 tot 11 op de Markt voor het stadhuis een uitvoering van het Mid- delburgsch muziekkorps plaats, dat heel veel belangstellenden naar de Markt had getrokken die grootendeefs met onverdeelde belangstelling naar de populaire muziek luisterden en door applaus van hun dankbaarheid voor 't gebodene deden blijken. Kapitein Schilperoort te Middelburg. De alom bekende heer H. Schilper oort, de onverschrokken zeeman, die eerst in een door hem gemaakte water fiets tochten ondernam, en nu met een zeilton, waarmede hij o.a. van Scheve- ningen buitenom naar Hoek van Hol land voer, rondtrekt, is thans te Mid delburg aangekomen. Evenals reeds in enkele andere plaatsen van Zeeland, ten, beste juffrouw", zei ik tegen haar.. „Het is nog niet te laat, nietwaar?" Zij schudde krachtig met haar hoofd. „Nu, mijn beste kind, wees moedig. Wij zullen u helpen, dat is zeker. Wat kan ik voor u doen, laten wij eens overleggen? Heeft die man een pand van u in handen, e-en brief, dien ik hem terug kan vragen, na mens u? Beschik over mij als over een broer". Boos duwde zij mijn hand weg. „O, wat bent u hard!" zei ze. ,,U spreekt van mij te helpen.en u bent het, die mij te gronde richt! Na gedaan te heb ben alsof u van mij houdt, hebt u mij van u gestooten.U hebt mij verne derd, wanhopend gemaakt.U bent de eenige oorzaak van wat gebeurt!" „Juffrouw, u bent niet rechtvaardig; ik heb nooit gedaan, alsof ik van u hield; ik heb een oprechte sympathie voor u gehad, welke ik nog heb. Ik beken, dat uw schoonheid, uw verstand, uw gaven, u volkomen het recht geven van hen, die met u omgaan, iets meer dan een broe derlijke vriendschap te verwachten; maar mijn wereldsche omstandigheden, de familiephchten, welke mij zijn op gelegd zouden mij niet toestaan deze grens te overschrijden, tegenover u, zon der in fatsoen te kort te schieten. Ik zeg u eerlijk, dat ik u bekoorlijk vind, en ik verzeker u, dat, door mijn gevoe lens voor u tinnen de grenzen te hou den, welke de loyaliteit van mij eischt. ik mij niet onverdienstelijk gedragen j zal de kapitein morgen in de Kade alhier met zijn zeilton allerlei manoeu vres uitvoeren en de ongevaarlijkheid v,an zijn eigenaardig vaartuig trachten aan te toonen. Het verkeer in de Lange Delft. Dat men op Donderdag tusschen 11 en 6 niet in de Lange Delft mag rijden met auto's of motorrijtuigen, weet nu zachtjes aan wel ieder stadgenoot. Deze week werd men echter in de war ge bracht, want toen het Woensdag markt dag was, stapten velen van hun karre tje of verme'den de hoofdstraat, ofschoon dit niet noodig was. Gisteren, Hemel vaartsdag, waren er zeer velen, die fietsten of autoden alsof het geen Don derdag was. De politie trad met over leg op, waarschuwde de overtreders, maar maakte geen proces-verbaal op. Een aanrij'ding. Donderdagmorgen had op den hoek GortstraatMarkt een aanrijding plaats tusschen een vrachtauto en een wielrij der. Deze laatste wist zich op zij van de auto te werpen, doch zijn rijwiel kwam onder het zware gevaarte en werd deerlijk gehavend. ERFPACHT HAVENTERREIN. Op 1 Juni 1935 loopt de termijn af, waarvoor de firma J. Th. Pilaar alhier in erfpacht heeft een stuk gemeente grond, gelegen aan de haven. Genoemde firma vraagt thans ver lenging van deze erfpacht voor den duur van 20 achtereenvolgende jaren tegen een canon van 0.25 per m2 per jaar, zijnde in totaal per jaar 1325. Tot dusver bedroeg de canon 161 per jaar (aanvankelijk 150; later 192) Noodig is evenwel, dat het terrein behoorlijk wordt geegaliseerd en op hoogte gebracht. Onder verwijzing naar een rapport van den Directeur van Gemeentewer ken geven B. en W. den Raad in over- weging om aan bovengemeld verzoek te voldoen en tevens het door den direc teur noodig geachte bedrag'(hoogstens 2500) toe te staan voor het in orde brengen van het terrein. HET HAVENTERREIN Resultaat werkverschaffing. In verband met het opnieuw in erf pacht geven van een deel van het ha venterrein aan de Fa. J. Th. Pilaar (zie hierboven) heeft de directeur van Ge meentewerken in zijn desbetreffend rap port het volgende overzicht gegeven van hetgeen tot dusver voor de haven terreinen op het Roosjeshof werd of wordt uitgegeven en van de inkomsten, die er tegenover staan. De netto uitgaven bij den aanieg (dus na aftrek van de rijkssubsidie in de werkverschaffing), hebben bedragen 39.132. Hierbij zal thans nog komen 2.500, wordt totaal 41.632. Hiertegenover staat, dat op het oogenblik van deze haventerreinen reeds verpacht is; N.V. van Dijk en Co. 1070, gebr. Knuist 100, gebr. Duijn- houwer 97.50, Jac. de Dreu 235, en de firma Pilaar zal na 1 Juni betalen pl.m. 1325, wordt per jaar 2827,50. Tot dusver werd betaald: fa. Pilaar 198, Jac. de Dreu 235, gebr. Duijn- houwer 97.50, is totaal 530.50, zoo dat de meerdere opbrengst, na het in orde maken der haventerreinen aldaar, per jaar is geworden 2297 of rond 2300. Bovendien is dan, voor onmiddellijke uitgifte, nog beschikbaar ongeveer 4500 m2 terrein, afgezien van terreinen aan de Oostzijde van den weg op het Roos jeshof, die door voortdurende ophoo ging met vuilnis op den duur ook voor verpachting geschikt worden. Uit een en ander moge blijken, dat de aanleg van haventerreinen op het Roosjeshof een goed en tevens rendabel VAO° en o! die klachten en bezwaren zullen verdwijnen, dank zij de buitengewone samenstelling van Apoth. Dumont, waarmede de "AKKERTJES" zijn gevuld. En.... ze zijn onschadelijk. Ge proeft niets. Uw maag raakt niet van Streek, ze glijden naar binnen. Volgens recept van Apotheker Dumont Metalen zak-etui met 3 stuks 20 cent. Glazen kokertje met 12 stuks 52cent. (Ingez. Med.) heb. Ik zie daarin niets vernederends voor u: dat, wat met het volste recht u zou kunnen vernederen, juffrouw, dat zou zijn u zeer beslist bemind te zien, door een man, die zeer beslist is in zijn plan u niet te trouwen". Zij wierp mij een boozen blik toe. „Wat weet u ervan?" zei ze- „Niet alle mannen loopen een fortuin na!" „Och! zoudt u heusch een kwaadaar dig klein menschje zijn, juffrouw Hé louin?" zei ik, met groote kalmte tegen haar. „Als dat zoo is, heb ik de eer u te groeten". „Mijnheer Maxime!" riep zij, terwijl zij eensklaps mij naderde, om mij tegen te houden. „Vergeef me, heb toch me delijden met mij! Helaas! begrijp mij, ik ben zoo ongelukkig! Stel u toch voor, wat de gedachte kan zijn van een arm schepsel als ik ben, tegenover wie men de wreedheid gehad heeft, haar een hart te geven, een ziel, een verstand.... en die van dat alles alleen maar gebruik kan maken om te lijden.... en om te. haten! Wat is mijn leven? Wat is mijn toekomst? Mijn leven, dat is het voelen van mijn armoede, die nog grooter wordt door al de verfijnde luxe, die mij om ringt! Mijn toekomst, dat zal zijn, ver driet te hebben, eenmaal te schreien, bitter te schreien, over dit leven zelf dit leven van een slavin, hatelijk als het is!.... U spreekt over mijn jeugd, over mijn verstand, over mijn gaven.... Och, ik wou, dat ik nooit een andere gave ge- werkobject geweest is; de reeds be schikbare reserveterreinen, samen groot 4500 m2, vertegenwoordigen ook nog een waarde van pl.m. 1100 opbrengst per jaar in de naaste toekomst. Reclames straatbelasting. Blijkens bij B. en W. ingekomen adressen zouden eenige personen be zwaar hebben ter zake van hun aan slagen in de straatbelasting. Naar aanleiding hiervan merken B. en W. op: le dat bij arrest van den Hoo- gen Raad dd. 17 Januari 1934 is uitge maakt, dat het niet geoorloofd is, dat eenige aangeslagenen gezamenlijk bij" één bezwaarschrift tegen hunne aan slagen in de plaatselijke belastingen opkomen; 2e dat het adres slechts door één persoon is onderteekend en artikel 8, derde lid der Grondwet bepaalt, dat onderteekening uit naam van anderen van aan de bevoegde macht ingediende adressen slechts kan geschieden krach tens schriftelijke, bij het verzoek over gelegde volmacht. Op grond van een en ander geven B. en W. den Raad in overweging, het adres voor kennisgeving aan te nemen. Schattingscommissie voor de Rijksinkomstenbelasting. Met ingang van 1 Mei zijn periodiek afgetreden ,als leden der Schattingscom missie voor de Rijks-Inkomstenbelas ting de heeren D. Dekker, J. Jongepier, A. L. van Melle en A. Vermaire. Eerst genoemde is niet bereid een eventu- eele herbenoeming te aanvaarden. B, en W. bevelen den Raad nu ter benoe ming aan de heeren: P. Chamuleau; J. Jongepier; A. L. van Melle en A. Ver maire. WANDELTOCHT „DE AMATEUR". Een succesvol verloop. De op Hemelvaartsdag gehouden 35 km wandeltocht, georganiseerd door de Goesche Wandelsportvereeniging „De Amateur", is weer een groot succes ge worden. Vroeg in den morgen, toen het zwaar onweerde en goot, vreesde men, dat de tocht in het water zou vallen, maar bijtijds werd het droog en toen bleek de temperatuur ideaal voor een wandeltocht en waren de wegen door den regen stofvrij geworden. Van negen tot 10 uur bood de Groote Markt weer een buitengewoon levendi- gen aanblik. Toen kwamen de honder den tippelaars in het clubgebouw van „De Wandelaars", café „De Landbouw", had had dan steenen te kloppen op de wegen! Ik zou veel gelukkiger zijn!.... Mijn gaven ik zal den besten tijd van mijn leven doorgebracht hebben om ar een andere vrouw mee op te tooien, op dat zij nog mooier zal zijn, en nog meer aangebeden worden, en nog meer hoog hartig zijn!En wanneer het aller zuiverste van mijn bloed zal zijn overge gaan in de aderen van die pop, dan zal zij haar deel van de schoonste levens feesten gaan genieten, aan den arm vaa een gelukkigeli echtgenoot, terwijl ik, al leen, oud, verlaten, zal gaan sterven in het een of andere hoekje, met het inko men van een kamenier.... Wat heb ik toch tegenover den hemel misdaan, om dit lot te verdienen? Waarom ik eerder dan die vrouwen? Ben ik niet aan hen. gelijk? Als ik zoo slecht ben, dan is het, omdat het ongeluk mij verbitterd heeft, omdat het onrecht mijn ziel zwart ge maakt heeft.... Ik ben geboren, even als zij misschien meer nog dan zij om goed te zijn, en minzaam, en vrien delijk.... En, de weldaden kosten wei nig, wanneer men rijk is, en welwillend heid is gemakkelijk voor de gelukkigen! Was ik op hun plaats, en zij op de mijne, dan zouden ze mij haten zooals ik hen haat! Men houdt niet van zijn mees ters!.... Ach, dat is vreeslijk, wat ik \r zeg, is 't niet? (Wordt vervolgd.)

Middelburgsche Courant | 1935 | | pagina 5