MAXIME Kalmte bij Examens. Deze reinigings-methode is zoo eenvoudig! JDax&fmUMertfes KRONIEK van den DAG. BINNENLAND, ZEELAND. TWEEDE BLAD VAN DE PROVINCIALE ZEEUWSCHE MIDDELBURGSCHE COURANT (W.O. DE GOESCHE COURANT) VAN WOENSDAG 29 MEI 1935. No. 126. MICDELBURC. GOES. WALCHEREN. 7ÏIqJ<&k Schoon ScAip Een ontzettende tegenslag voor president Roosevelt. De N. R. A. in strijd met de grondwet verklaard. Er zal een mouw aan 't geval gepast moeten worden. De gevol gen lijken anders niet te over zien. Roosevelt, de president van het Amerikaansche gemeenebest, die ver leden week men zal het zich herin neren een robbertje politiek met het Congres, dat den oud-strijders ruim 2 milliard dollars wilde cadeau doen en de drukpers voor bankbiljetten in wer king stellen, heeft uitgevochten (hij won 't op 't nippertje), staat op t oogenblik voor nieuwe moeilijkheden, waarbij die van de vorige week in t niet val len. Het Opperste Gerechtshof der Ver. Staten, heeft zijn heele herstelwetge ving op losse schroeven gezet. We maakten er gister in 't kort melding van. Een New Yorksche firma, die in gevogelte doet, was in verzet gekomen tegen de code, waarin de regeering voor deze branche, de werktijden, loo- nen etc. etc. voorschrijft. Een proef proces vloeide uit dit vérzet voort en het Opperste Gerechtshof heeft thans de firma in 't gelijk gesteld. Het ver klaarde, dat paragraaf 3 van de be faamde N. R. A. (de wet, die het de regeering mogelijk maakt, het geheele Amerikaansche bedrijfsleven volgens haar inzichten aan banden te leggen) in strijd met de grondwet is. Volgens de grondwet aldus de uitspraak had het Congres (het Amerikaansche par lement) niet het recht, president Roo sevelt de bijzondere volmachten te ver- leenen. Dit beteekent, dat al de codes, er zijn er meer dan 500, die voor aller hande takken van industrie, werden uitgevaardigd, nu ongeldig zijn ver klaard. Aan al de regelingen nopens den arbeidsduur, de loonen en andere sociale voqrrzieningen, mitsgaders van honderden prijsverordeningen, is dus de wettelijke basis ontnomen- Het Op perste Gerechtshof heeft er eenvoudig een streep doorgehaald. Formeel valt daarmee al het werk van president Roosevelt in duigen. Elke fabrikant, die het zou willen, kan zich thans aan de code voor zijn bedrijf onttrekken. Het vonnis van het opperste Gerechtshof waarborgt hem straffeloosheid. In de praktijk echter zullen er v o o r- loopig wel niet veel zijn, die dat gaan probeeren. Men zal beseffen, dat het einde dan de last moet dragen. In verschillende takkenvan nijverheid hebben de codes, men kan principieel nog zooveel bezwaren tegen het stel sel hebben, goed werk verricht. Pogin gen ,om er af te komen, zouden een reeks van arbeidsconflicten in 't leven roepen en een algemeene ontreddering tengevolge hebben. Het Amerikaansche bedrijfsleven kan een dergelijke schok niet verdragen. Het spreekt vanzelf, dat de regee ring, al zal ze de kluts voorloopig wel even kwijt zijn, op maatregelen zint, om van haar arbeid nog te redden, wat er te redden valt. Op de een of andere manier zal er iets moeten gebeuren. Want anders raakte zonder den min sten twijfel op den duur het hek in de praktijk toch van de dam, met al de onverkwikkelijke gevolgen van dien. Roosevelt heet van plan een beroep op het Congres te doen. Welke voorstel len hij het zal voorleggen, om het be langrijkste deel van zijn herstelwetge ving in tact te houden, is nog een open vraag. Men verwacht echter, dat het Congres bereid zal zijn, om hem te helpen. Het had reeds besloten, om de geldigheidsduur van de N. R. A. met twee jaar te verlengen. Zonder strijd zal dat echter in geen geval gaan. Er zijn heel wat afgevaar digden en senatoren, wien de N. R. A. een doorn in het oog is. Dezen zullen in elk geval trachten, om van het stel sel niet veel heel te laten. Het is ech ter ten zeerste de vraag, of, mocht zulks gelukken, het land daarmee een dienst bewezen werd. Zooals we bo ven reeds opmerkten, liet zich dan een zeer onzalige reeks van arbeidsconflic ten verwachten. De arbeidersorganisatie heeft de laatste jaren groote vorderin gen in de Ver. Staten gemaakt. Zij is tot een macht uitgegroeid, waarmee re kening moet worden gehouden. De meeste codes bevatten voor de arbei ders bepalingen, waaraan ze heel wat hebben. Er zouden ongelukken uit voort komen, als de werkgevers pro beerden van die bepalingen af te ko men. Nu reeds valt er een zekere on rust waar te nemen onder de werkne mers, een onrust, die, kreeg ze nieuw voedsel tot venijnige uitbarstingen zou kunnen leiden. door OCTAVE FEUILLET. 38). Daarna zocht ik te begrijpen, door welke afdwaling van het gezonde ver stand dit jonge meisje dezen man uit allen had gekozen. Ik meende het te raden. Mijnheer de Bévallan is erg -ijk: hij moet wel een fortuin inbrengen, dat bijna gelijk is aan dat, wat hij er vindt; dat schijnt een som van waarborg; hij zou het buiten deze overmaat van rijk dom kunnen stellen; men vermoedt, dat hij meer belangloos is, omdat hij minder noodig heeft. Droevig argument! Reus achtige vergissing, den graad van om koopbaarheid der karakters af te me ten naar den graad van het fortuinl In de meeste gevallen neemt de begeerig- heid toe, met den overvloed en de grootste bedelaars zijn niet de arm- sten! Was het evenwel niet waarschijnlijk dat juffrouw Marguérite's oogen open zouden gaan, en de onwaardigheid van haar keus ontdekken, en dat zij door de een of andere verborgen inspiratie van haar eigen hart den raad zou kunnen vinden, die het mij verboden was haar op te dringen? Kon niet eensklaps een nieuw gevoel in dit hart ontwaken, een onverwacht gevoel, dat de ijdele beslui ten van het verstand zou kunnen weg blazen, en die waardeloos verklaren? j Was dat gevoel reeds niet ontwaakt, en j had. ik niet de duidelijke getuigenis Een goed begin is het halve werk. Mijnhardt's Zenuwtabletten verzekeren U een goed begin, want zij helpen U over Uwe aanvankelijke zenuwachtigheid heen- Buisje 75 ct. Bij Apoth, en Drogisten (Ingez. Med.) Mr. G. C. J. D. KROPMAN NAAR DE EERSTE KAMER Naar de Tel. verneemt heeft de R. K. Statenfractie van Noord-Holland besloten, mr. G. C. J. D. Kropman, wethouder van Amsterdam, candidaat te stellen bij de aanstaande verkiezin gen voor de Eerste Kamer. Zijn ver kiezing kan verzekerd worden geacht. DE KWESTIE-VAN DEN AKKER. In de gisteren voortgezette jaarlijk- sche algemeene vergadering van de Vereeniging van officieren van de Kon. Landmacht is aangenomen de volgende door de afdeeling Arnhem voorgestelde motie: „De V.O.K.L. in algemeene vergade ring bijeen 28 Mei 1935, kennis geno men hebbende van: 1. de „open brie ven" van gep. gen. C. J. Snijders en van een veertigtal andere gepensionneerde officieren naar aanleiding van het door het hoofdbestuur verleend ontslag als eere-lid aan gep. generaal-majoor E. H. v. d. Akker; 2. verschillende andere op dit onislag betrekking hebbende artikelen in dag bladen en publicatie's, in andere ge schriften verschenen; 3. de uitvoerige uiteenzettingen van het hoofdbestuur omtrent de juiste toe dracht van deze zaak in een bij het or gaan van 15 Mei gevoegde en aan alle leden toegezonden bijlage; spreekt als haar meening uit: dat ieder lid der V.O.K.L. thans vol komen in de gelegenheid is geweest zich omtrent dit ontslag een zelfstandig oor deel te vormen; verklaart mede gehoord de bespre kingen ter zake in deze vergadering ge voerd zich volkomen te kunnen ver eenigen met het standpunt in deze, door het hoofdbestuur ingenomen; spreekt haar waardeering uit voor de tegelijkertijd krachtige en tactrijke hou ding door het. 'hoofdbestuur aangeno men; keurt mitsdien het gevoerde beleid in alle opzichten goed; verklaart ten volle vertrouwen te blijven stellen in den voorzitter en de overige leden van het hoofdbestuur; besluit deze motie ter kennis te bren gen van de pers en gaat over tot de or de van den dag". Bij Kon. besluit is aan C. F. Jas, op verzoek eervol lontslag verieend als commissaris van politie te Rotter- d a m en commissaris van Rijkspolitie. Bij Kon- besluit is benoemd tot i id der in de Orde van den Nederlandschen Leeuw de adjudant in buitengewonen dienst van H.M. de Koningin, de gep generaal-majoor der infanterie H. J. C Ter Beek, aan wien sedert, de titulaire rang van luitenant-generaal is verleeno daarvan gekregen? Vele dwaze grillen, aarzelingen, gevechten en tranen, waar van ik, sinds eenigen tijd, het mikpunt of de getuige was, openbaarden, zonder twijfel, een verstand, dat aan het wan kelen was, en dat heel weinig meester van zichzelf was- Ik was, bij slot van rekening, niet zoon nieuweling in het leven, om niet te weten, dat een scène als die, waarvan het toeval mij dien avond den vertrouwde, en bijna den medeplichtige had gemaakt, hoe weinig bedacht zij was, niet tot uitbarsting komt in een atmosfeer van onverschil ligheid. Dergelijke emoties, dergelijke ontroeringen veronderstellen twee zie len, welke reeds door een gemeenschap- pelijken storm bewogen worden, of die op het punt staan het te worden. Maar, als het waar was, als zij van mij hield, zooals het maar al te zeker was, dat ik haar liefheb, dan zou ik van deze liefde kunnen zeggen, wat zij zei van haar schoonheid „Waarom!". Want ik kon niet hopen, dat zij ooit genoeg kracht kon hebben, om te triomfeeren over het eenige wantrouwen, dat de gril en de deugd van dit nobele meisje is, een wantrouwen, waarvan mijn karak ter, duif ik zeggen, den smaad van zich afstoot, maar dat mijn omstandigheden, meer dan die van ieder ander, in staat zijn om op te wekken. Temidden van deze vreeselijke nevelen en de grootste voorzichtigheid, welke zij mij opleggen, welk wonder zou den afgrond kunnen dempen? En ten slotte, zelfs, wanneer dit won der gebeuren mocht, en zich verwaar- Tweede lustrum Zeeuwsche Dambond. Zooals reeds eer gemeld zal de „Zeeuwsche Dambond" haar 10-jarig"be- staan vieren met een gongwedstrijd welke morgen, Hemelvaartsdag, in ca fé-restaurant „De Beurs", te Goes, ge houden wordt. De eigenlijke jubileumdatum is ech ter reeds verstreken, want het was op 17 April 1925, dat de Zeeuwsche Dam bond te Middelburg werd opgericht. De hr. Staal, voorzitter van de Middelburg- sche Damclub, presideerde deze bijeen komst. Drie vereenigingen sloten zich dadelijk aan, n.l. Middelburg, Vlissin gen en Goes. De hr. K. A. de Vries were als voorzitter gekozen. Toen de hr. De Vries in 1926 voor deze functie moest bedanken, werd de hr. L. Goedbloed Vlissingen, tot voorzitter gekozen, en de hr. Goedbloed is dat nog steeds. In 1928 trad Souburg tot den Bonc toe, doch in 1930 werd een zwaar ver lies geleden door het bedanken van Middelburg. Zoo telde de Bond begin 1931 slechts 62 leden, maar daarna ging het steeds voorwaarts. Yerseke en Krui ningen traden in het seizoen 1931-1932 tot den Bond toe, en ook Middelburg sloot zich weer aan. De Bond kwam daarmede op 119 leden. De groei hield nu aan. In 1932 trac Aagtekerke toie, en in 1933 voegden Krabbendijke en Domburg. Laatste ver eeniging bedankte echter het volgende jaar weer. Zoo 'telt de 2eeuwsch|e Dambonc thans 8 vereenigingen met totaal 185 leden. Vooral de tijdsomstandigheden in aanmerking genomen die voor vele damliefhebbers de kosten van lidmaat schap, reizen, e.d„ bezwaarlijk maakt is er wel alle reden om met voldoe ning de oprichting te herdenken. Het bestuur is thans als volgt samen gesteld: L. Goedbloed, Vlissingen, voor zitter; H, M. Slabbekoorn, Goes, secre taris; J, Walraven, Souburg, penning meester; A. Willemse, Yerseke en J Strooband, Middelburg. Kampen voor jeugdige Zeeuwsche werkloozen. Onder voorziterschatp van ds. M Bons te Colijnsplaat vergaderde Dins dag te Goes het Prov. Comité van de Centrale voor werkloozenzorg in Zee land. De vergadering werd ook bijge woond door den heer J. Schipper uit Utrecht, secretaris der Centrale. Gerapporteerd werd over het dit voorjaar op Westhove bij Domburg ge houden kamp, dat meer speciaal be doeld was voor de landarbeiders. Lei ding en geest waren daar uitstekend. Bereids is toestemming ontvangen van het bestuur van Westhove om in Sept. nog een kamp daar te mogen houden Verder werd besloten van 17 tot 27 dige, mij deze hand aan te bieden, voor welke ik mijn leven zou geven, maar die ik nooit zou vragen, zou dan ons huwe lijk gelukkig zijn? Moest ik niet vreezen, dat, vroeg of laat, in deze onrustige ver beelding, het een of andere slecht-uitge- doofde wantrouwen, onverbiddelijk, op nieuw zou te voorschijn komen? Zou ik, zonder onbehaaglijkheid, van een be smette liefde kunnen genieten, als van een weldaad? Onze rol van bescherming tegenover de vrouw is ons zóó uitdruk kelijk opgelegd door al de gevoelens van eer, dat zij geen enkel oogenblik kan worden omgekeerd, zelfs niet in alle eerbaarheid, zonder dat, ik weet niet welke schaduw van twijfel en verden king over ons komt. Het is waar: rijkdom is niet zóó'n voordeel, dat er in deze wereld niets te vinden is, dat opweegt tegen hem, en ik meen, dat een man, die aan zijn vrouw, in ruil voor enkele zak ken goud, een naam aanbiedt, dien hij beroemd gemaakt heeft, een uitmunten de verdienste, een grootsche situatie, een toekomst, niet verpletterd behoeft te worden door dankbaarheid; maar ik, ik heb leege handen, ik heb niet meer toe komst dan ik heden heb; van al de voor- deelen, welke de wereld waardeert, heb ik slechts een enkele: mijn adelijken titel, en ik zou vastbesloten zijn hem niet te dragen, opdat men niet kan zeg gen, dat hij de koopprijs is. Kort gezegd dus: ik :.ou alles ontvangen, en niets ge ven; een koning kan een herderinnetje trouwen, dat is edel en bekoorlijk, en men feliciteert hem er terecht om; maar een herder, die zich zou laten trouwen Juni in de jeugdherberg te Bergen op Zoom een tweede kamp te organisee- ren, met in het bijzonder voor de bouw vakarbeiders. Ook hier kan waarschijn lijk in Sept. a.s. nog een tweede kamp volgen. De heer Schipper deelde mede, dat de Centrale al h.et mogelijke doet om ook voor het Zuiden des lands 'n groot kamp in te richten, in den geest als te Ede. Getracht wordt in West-Brabant een werkobject te vinden voor de jeug dige werkloozen uit die provincie, Zeeland en een deel van Zuid-Holland. Binnen een paar weken zal hierom trent meer zekerheid bestaan. Het is echter noodig onder de jeugdige werk loozen nog wat meer pro.paganda te maken voor een kamp. Het Prov. Co mité zal ook hierin diligent zijn. Er werd blij.dschap over uit gespro ken dat door de ingezamelde gelden voor „Jong Holland snakt naar werk" heU houden van deze kampen nu fi nancieel mogelijk is. Waterschappen. Bij Kon. besluit zijn benoemd tot dijk graaf van den Nieuwen Havenpolder, I. A. Haartsen te Schoondijke; tot dijkgraaf van den polder Vier bannen van Duiveland, G. L. Klompe te Ouwerkerk; tot plaatsvervanger van den dijkgraaf van den Elisabethpolder, E. C. Steendijk Czn., te Arnemui- d e n en is aan B. van Liere te W i I- helminapolder op zijn verzoek eer vol ontslag verleend als lid van het be stuur der waterkeering van den Calami- teuzen Oost-Bevelandpolder. VERPLICHTE ARBITRAGE IN DEN LANDBOUW. De minister van Economische Zaken heeft aan de landbouwers in Oost- en West- Zeeuwsch-Vlaanderen, die geor ganiseerd zijn bij de Landbouw-Crisis- Organisatie voor Zeeland, op grond van artikel 3 lid 1 der Crisis-Organisatie beschikking 1934 II arbitrage opgelegc inzake de vaststelling van de arbeids voorwaarden der bij hen werkzame landarbeiders. Tot arbiter is benoemd prof. dr. ir G. Minderhoud te Wageningen. Muziekuitvoering op 't Molenwater Vrijdagavond 8 uur geeft het Middel- burgsch Muziekkorps de eerste muziek uitvoering op het Molenwater in dit se' zoen. Openbaar Concert, Vrijdag a.s. geeft het harmonie-corp „Euphonia", directeur de hr- P. de Rooij, te 8,30 uur, een concert op de Markt, Het programma luidt als vo'gt: 1. Vers la Lumière. (Marsch), H. L. Blankenburg. 2. Le Barbier de Séville (Ouverture), G. Rossini-Arr- Andrier. 3. Artisten-leven, (Walzer), Joh. Strauss. 4. 15e Air Varié, (Baryton solo door den- heer C. Leconte), J. Christophe. 5 Unter den Linden, (Marsch), W. A, Crosse. 6. Le Calife de Bagdad, (Ouver ture), Boïeldieu-arr- Horst. 7. Fragmen ten uit „Le Trouvère", Verdi-arr. Bou- chel. 8. Introduction et Polonaise de Concert, (clarinet-solo door den heer G. Temmerman), E. Aron, 9. Vaste Ver kering, (met Refreinzang door den heer Kerkhoven), Max Tak arr. P. de Rooij 10. Hoch Heidecksburg, (Marsch), Herzer. O. EN W. SOUBURG. Heden is het 40 jaar geleden, dat de heer C. E. E'lugge, arts alhier, promoveerde, waar na hij zich in Augustus van datzelfde Voor het slapen gaan een „Laxeer-Akker* tje", zonder iets aan Uw dagelijksche levens» wijze te veranderen. Géén dieet. Dank zij de nieuwe vinding van Apotheker pumonti da nieuwe „Laxeer-Akkertjes", maakt Ge Uw bloed zuiver en verwijdert Ge uit Uw darm» kanaal de schadelijke vergiften, die U zoo hangerig en pafferig maken. Ze geven U een prettig opgewekt gevoel. Géén bitter of wal gelijk smakend middel, dat soms erger is dan de kwaal. Géén al te heftig middel, dat U hèr-verstopping of op den duur een chro nische constipatie bezorgt, maar een zacht en op natuurlijke wijze werkend middel, dat bestaat uit onschadelijke beslanddeelen plantaardige stoffen - gal-extrac- len - z.g. melkzuur-fermenten en chlorophylle, welke zeer gunstig op geheel Uw gestel werken. „Laxeer-Akkertjes" probeeren is de goeda eigenschappen daarvan ieeren waardeeren. Per 12 stuks 60 cent. Overal verkrijgbaar» (Ingez. Med.) door een koningin, dat zou geen goeden indruk maken. Ik heb den nacht doorgebracht met al deze dingen door mijn arme hersens te laten gaan, en een besluit te zoeken, en ik zoek het nog. Misschien moest ik zonder uitstel dit huis en dit land ver laten De wijsheid zou het willen. Dit al les kan niet goed eindigen. Welk een doodelijk verdriet zou men zich dikwijls uesparen, door een enkele minuut van moed en beslistheid! Ik zou tenminste overstelpt zijn door verdriet, nooit had ik zoo'n schoone gelegenheid. En toch, ik kan niet!.... In mijn verwarden en gekwelden geest is er één gedachte, die alles beheerscht, en die mij vervult met een bovenmenschelijke vreugde. Mijn ziel is licht als een vogel in de lucht. Ik zie steeds weer vóór mij, en zal het al tijd zien, dat kleine kerkhof, die verre zee, dien oneindigen horizon, en op dien stralenden top die engel van schoonheid, nat van goddelijke Iranen! Ik voel nog ïaar hand op mijn lippen, ik voel haar tranen in mijn oogen, in mijn hart! Ik ïoud van haar! Welnu, morgen, als het moet, zal ik een besluit nemen.... Tot dan late men mij, om Gods wil! met rust. Sinds langen tijd maak ik geen misbruik van het geluk.... Deze liefde, ik zal er misschien aan sterven; ik wil, een gehes en dag, in vrede leven! Die dag, die eenige dag, waarom ik smeekte, is mij niet gegeven geworden. Vïijn kortstondige zwakheid heeft niet ang gewacht op de boetedoening, en deze zal lang zijn. Hoe had ik het ver geten? In de orde der moraal, evenals jaar te Str,ijen vestigde, aldaar tot 1901 de praktijk uitoefende, en sindsdien zich metterwoon te Oost- en West- Souburg vestigde om aldaar als medicus de praktijk waar te nemen, welke zich -tot Ritthem uitstrekte. Ongeveer 7 jaar geleden droeg de jubilaris zijn praktijk over aan dr. J. C. Hu,ijsman, met uit zondering van die over het spoorweg personeel die hij tot op heden nog steeds waarneemt. De jubilaris is sinds de oprichting van de vereeniging „Het Groene Kruis" Souburg-Ritthem, voor zitter dier vereeniging; eveneens se dert de oprichting der prov. Zeeuw sche Ver. „Het Groene Kruis" voorzit ter van deze instelling. Ter gelegenheid van zijn 25-jarig jubileum alhier werd hem door patiënten en vereerders een volledig radiotoestel aangeboden als uiting van waardeering en hoogachting. Als een bijzonderheid mag nog geme moreerd worden dat wijlen de vader van dr, Plugge alhier zijn 50-jarig jubi leum mocht vieren na eerst elders een standplaats als arts te hebben gehad. ZIJN MEDE-ARBEIDER BESTOLEN. O. EN W. SOUBURG. Toen de werk man P. v. S. alhier thuis arriveerde, na eenigen tijd aan den Hoek van Holland werkzaam te zijn geweest in dienst van de firma Groosman te Middelburg, kwam hij tot de minder aangename ont dekking, dat hij zijn portefeuille, inhou dende f 20 miste. Vermoedende dat hij deze had laten liggen in het woonschip, waarin hij met verscheiden werklieden gehuisvest was geweest, informeerde hij per omgaande bij een kameraad aan den Hoek, die hem mededeelde dat de por tefeuille gevonden was en medegege ven aan zekeren I. v. H. eveneens hier wonende en die met v. S. samen ge werkt' had. Deze, daarna gevraagd, gaf voor niets ontvangen te hebben, waar na de politie in den arm werd genomen, tegenover wie de man eveneens ontken de een portefeuille ontvangen te heb ben, Later, toen het vuur hem zoo na aan de schenen gelegd werd bekende hij de portefeuille te hebben ontvangen en het geld te hebben uitgegeven. De politie maakte van een en ander proces-verbaal op. KOUDEKERKE. Dinsdagavond hield de vereeniging Ziekenhuisverpleging op Walcheren afd. Koudekerke een open bare vergadering voor leden en belang stellenden, in de openbare school, bur gemeester Dregmans hield een propa- ganda-rede. In een korte duidelijke uit- in elke andere, zijn er wetten, die wij nooit ongestraft overtreden, en waarvan de bepaalde gevolgen in deze wereld 't voortdurend tusschenbeide komen van wat men de Voorzienigheid noemt, be- teekenen- Een zwak en groot man, die met een bijna krankzinnige hand het Evangelie van een wijze schreef, zeide van deze passies, welke zijn ellen3e veroorzaakten, zijn schande en zijn ge nie waren: „Alle zijn goed, wanneer men ze meesier blijft; alle zijn slecht, wan neer men zich er door laat onderwerpen. Wat ons door de natuur verboden is, dat is: onze gehechtheden verder uit te strekken dan onze krachten reiken; wa; ons door de rede verboden wordt, is: te willen, wat wij niet kunnen verkrijgen; wat ons door het geweten verboden wordt, is niet: verzocht te worden, maar: ons te laten overwinnen door de ver zoekingen. Het hangt niet van ons af, het hebben of niet hebben van passies; het hangt van ons af, over deze te heer- schen. AFe gevoelens, welke wij be- heerschen, zijn gewettigd; al die, die ons beheerschen, zijn misdadig.... Hecht uw hart slechts aan de schoonheid, die niet vergaat, laat uwe omstandigheden uw wenschen begrenzen; Iaat Uw plich ten voor uw passies gaan; breid de wet der noodzakelijkheid uit over de mo- reele dingen; leer verliezen, wat u kan worden ontnomen; leer alles te verlaten, wanneer de deugd het eischt!" (Wordt vervolgd.)

Middelburgsche Courant | 1935 | | pagina 5