Juist voor Vrouwen! AKKERTJES t KUNST EN WETENSCHAP. KERKNIEUWS. SPORT. FINANCIEELE BERICHTEN. GEMENGD NIEUWS. BUITENLAND. BURGERLIJKE STAND. MARKTBERICHTEN. m VLISSINGEN. Grondverkoop. WALCHEREN. ZUID-BEVELAND. ZEEUWSCH-VLAANDEREN O.D. ZEEUWSCH-VLAANDEREN W.D. BLIKSEM INGESLAGEN. AKKER.CACHETS WILLEM KLOOS EN LODEWIJK VAN DEYSSEL EERE-DOCTOREN. Bevestiging ds. H, M. J, van Duijne. Afscheid ds. Pestman. Ned. Herv. Kerk. Schieting „Jacoba van Beyeren." VOETBAL. HOUTHANDEL ALBERTS EN CO. Voorstel, om tot kapitaal-reduc tie over te gaan. DUITSCHLAND. DE KERKSTRIJD. POLEN. Catastrophaal onweer. Het district Kielce, waar eenige 'dagen geleden een hagelstorm groote schade heeft aange richt is Zondag door een geweldig on- weder geteisterd, waardoor een groot aantal branden ontstond, terwijl vier personen door den bliksem werden ge troffen en gedood. Westkapelle. AGENDA. MIDDELBURG: Dl 28 Mei WO 29 Mei GOES: Dl 28 Mei WO 29 Mei ALGEMEEN: Dl 28 Mei Ledenverg. Ziekenh. Verpl- afd. St, Laurens; Café Bloemen- daal 20.00 h. schuwingen komen op Dinsdag 11 Juni speciaal de voetgangers in aanmerking; Woensdag 12 Juni de wielrijders; Don derdag 13 Juni de automobilisten; Vrij dag 14 Juni de bestuurders van hand karren en bespannen voertuigen. De Vereeniging Voor Veilig Verkeer Middelburg en Omstreken", die zich voor deze week uit den aard der zaak mede spant, zal veel propaganda mate riaal verspreidien als verkeerscouran- ten, folders met afbeeldingen v,an de nieuwe verkeersborden, verkeersboek- boekjes, vloeiblaadjes voor scholen en kantoren enz. met verkeersspreuken en vliegende blaadjes, In de trammen, autobussen enz. zullen reclame-platen worden opgehangen en ook in de bioscopen zal een klein dee van het programma in het teeken van het veilig verkeer staan. Men hoopt ook in enkele étalages op het veilig verkeer te kunnen wijzen; rij- wielplaquetten te kunnen verkoope$ en nieuwe leden voor V. V. V. te winnen. Voor de jeugd is er nog een speciale attractie aan deze week verbonden. Alle kinderen tot en met 15 jaar zullen een opstel over het verkeer kun nen inleveren en een jury zal uitmaken wie een prijs krijgt. De prijzen zullen worden uitgereikt in een feestelijke samenkomst met alle kinderen, die een opstel inzenden. Nummering candidaatlijsten. De volgorde der candidaatlijsten voor de verkiezing van leden van den Ge meenteraad is als volgt vastgesteld bij loting: 1, S-D.A.P.,, 2, R.K, 3 Liberal: Staatspartij, de Vrijheidsbond, 4. Chris telijk-Historischen, 5. R.S.A.P., 6, Anti Rev., 7. Vrijz. Dem. B. en W, stellen den Raad voor aan A. Hoefkens te Ritthem 398 m2 grond te verkoopen aan den Koudekerkschen weg voor f 1836, aan Th. J. van Doorn q.q. te Krabbendijke 132 m grond aan de Paul Krugerstraat voor f 1980 en aan W. H. van Breen q.q, te Vlissingen 242 m grond aan dezelfde straat voor f 3330. BIGGEKERKE. Op Hemelvaartsdag zal alhier de 25ste jaarvergadering wor den gehouden van het district Zeeland der Nat. Chr- Geheelonthoudersvereeni- §ing. VEERE, Wij vernemen, dat de Rijks waterstaat in Zeeland het vernieuwen van het plankier met beschoeiing van het Zuiderhoofd alhier, hetwelk geraamd was op f 3500, heeft opgedragen aan den heer P. de Voogd alhier voor een bedrag van f 3240. OVEZANDE, Het Waterschap Ove- zand vergaderde Zaterdag j.l. Aanwezig 19 ingelanden. De rekening 1934-1935, werd vastgesteld in ontvangst op 9968 en in uitgaaf op 7882, goed slot dus 2086. De begrooting 1935/1936, wordt vastgesteld in ontvang en uitgaaf op 9815. Het dijkgeschot werd verlaagd met f 1 per ha en gebracht op f 11 voor de schotbare en 9 per ha voor de vroonen. Op voorstel van den heer Oele werd besloten van de gebouwde eigendommen 3 pet. te heffen. Wegens periodieke aftreding werd de gezwo rene J. J. Mol herkozen. Het door den ontvanger-griffier tegen 1 Aug. 1935 om gezondheidsredenen gevraagde ontslag werd op de meest eervolle wijze ver leend. Hem is dank gebracht voor de vele diensten, aan het Waterschap be wezen. Voor de vacant komende be trekking zullen sollicitanten worden opgeroepen. OVEZANDE. De candidajtenlijsten voor de Raadsverkiezing zijn als volgt genummerd: 1. Lijst Stokx. 2. R.K. Lijst. 3 Protestantsche lijst. TERNEUZEN. Vrijdag j.l. hield de Coöp. Boerenleenbank alhier, onder voorzitterschap van den heer D. J. Dees haar gewone jaarlijksche algemee- ne vergadering. Uit het inleidend woord van den voorzitter bleek o.a. d,at het saldo van het ingelegd spaargeld in den loop van 1934 en in de eerste 4 maanden van 1935 belangrijk is toegenomen en de li quiditeit der bank gunstig is te noemen. De rekening over 1934 met een eind cijfer van f 12,354,241, dat nog nimmer over eenig jaar bereikt is, gaf tot geen op- of aanmerkingen aanleiding. Am spaargelden is ontvangen f 2,241,372 en uitgegeven f 1.964.387. Op de verstrekte voorschotten werd f 137.465 afgelost, terwijl f 43,000 aan nieuwe voorschotten werd verleend. Aan renten is ontvangen f 107.722 en uitgegeven f 76,055. Afgeschreven werd f 1000 op de kan-" toren te Ter Neuzen en Ajxel en f 1499 op de Kluisinrichting. De reserves zijn gestegen tot f 168,127 De heeren G. van Fraaijenhove te Axel en C, Wolfert Hzn. te Terneuzen werden herbenoemd, resp. als lid van het bestuur en lid van den raad van toezicht. Een propagandageschriftje, getiteld: „Welke is de spaar- en crediet instel ling van het platteland?" zal op ruime schaal, onder de leden en spaarders worden verspreid, om zoo mogelijk te komen tot belangrijke uitbreiding van het ledental der bank. GROEDE. De nummering van de in geleverde candidatenlijsten voor de a.s. Raadsverkiezing luidt als volgt 1 V. B., 2 R. K„ 3 S.D.A.P. en 4e Chr. H. BIERVLIET. Tijdens een kort doch hevig onweer sloeg de bliksem Maan dagavond in de landbouwschuur van den heer Joh. de W. Deze werd heele- maal een prooi der vlammen. De motoi- spuit was spoedig ter plaatse, doch kou niet veel anders doen dan nablusschen. Er waren geen dieren in de schuur. Een en ander was verzekerd. NlEUWVLIET. De nummering van de ingeleverde candidatenlijsten voor de a.s. Raadsverkiezingen luidt als volgt: 1 Vrije lijst, 2 V. B. en 3 Arbeiderspar tij. zijn die "AKKERTJES" een ideaal middel. Ze helpen verrassend bij onbehaaglijkheid, bovendien ook bij klachten op gezette tijden Volgens recept van Apotheker Dumont (Ingez. Med.) De Senaat der Universiteit van Am sterdam heeft hedenmiddag in openba re zitting, in tegenwoordigheid van vele autoriteiten en bekende figuren uit lit teraire kringen, het doctoraat honoris causa in de Letteren en wijsbegeerte wegens zeer uitstekende verdiensten verleend aan Willem Johannes Tlieo- door Kloos en Karei Joan Lodewijk Ai- berdingk Thijm, bekend onder zijn schrijversnaam Lodewijk van Deyssel. Zondagmorgen werd de heer H, M. J. van Duijne, beroepen predikant bij de Ned. Herv. Kerken van Vrouwenpol der en Gapinge in de Ned. Herv. Kerk te Gapinge door zijn vader ds. P. J. van Duijne van Sloterdijk, Amsterdam (West) in zijn ambt bevestigd. Spr. had tot tekst gekozen Jes: 55:11. Aan de plech tige handoplegging werd deelgenomen door ds. Hietkamp van Serooskerke, terwijl de talrijke aanwezigen staande Gez. 215 4 zongen. Des namiddags verbond de nieuwe leeraar zich aan zijne gemeente in de tot alle hoeken gevulde kerk te Vrou wenpolder met een predikatie over Hand. 4 12. De respectievelijke toe spraken werden achtereenvolgens be antwoord door den heer D. Koets als vertegenwoordiger van ouderlingen en kerkbestuur der gecombineerde ge meenten, terwijl op zijn verzoek ds. Van Duijne de zegenbede uit Gez. 96 werd toegezongen. Verder werd nog het woord gevoerd door ds. Panhuijze van Aagtekerke als onsulent van Gapinge, door ds. Queré van Domburg namens den ring Veere, door burgemeester Lou- werse als hoofd der burgerlijke gemeen te, door den heer Warnes ais afgevaar digde van een studentenvereeniging; door ds. Hietkamp van Serooskerke (W.) als consulent van Vrouwenpoledr, door een afgevaardigde van den kerke- raad van Sloterdijk en door een ker- keraadslid van Terneuzen waar ds. Van Duijne geruimen tijd als hulpprediker werkzaam was. Zondagavond nam ds. H. Pestman in een overbezette kerk afscheid van de Geref. Kerk te Grijpskerke met een predikatie over Joh. 13 vers 34 en 35. In een persoonlijk woord richtte dsN Pestman zich achtereenvolgens tot de gemeente, den kerkeraad, den verte genwoordiger der classis, tevens con sulent ds, D. Bremmer, tot zijn aanwe zige collega's van naburige kerken, tot ds. H. A. Jellema, als plaatselijk collega, zijn catechisanten en burgemeester de Keijzer als hoofd der burgerlijke ge meente. Namens kerkeraad en gemeente sprak de heer de Wolf woorden van dank en heilbede, waarna den scheidenden leer aar werd toegezongen Ps. 121 vers 4. Namens de classis Middelburg werd' het woord gevoerd door ds. Brémmer terwijl verder nog toespraken werden gehouden door ds, Jellema en den bur gemeester. 16 Juni zal hij zijn intrede te Rijswijk doen. Ds- M. Bons te Colijnsplaat is beroe pen te Raamsdonk. Ds. H. J. B,arnouw te Zierikzee, voor dien te Aardenburg heeft het beroep naar Assendelft aangenomen (toez.). Ds, J. W. van Barneveld te Warns heeft bedankt voor het beroep naar Bruinisse. Zondag 11. vond op de mooie banen van „Jacoba van Beyeren", terrein café-restaurant M. C. Baarends, Voor stad, Goes, een buurtschieting plaats. De uitslag luidde als volgt: Gewone baan: meeste punten: P. Schreurs, Wilhelmina, Kwadendamme; meeste rozen: P. Dronkers, Wilhelmina, Kwadendamme; le opV. punten: P. Halle, Soranus 'II, Heinkenszand; le opv. rozen: J. de Schrijver, („J.acoba van Beyeren"), Goes; meeste vieren: M. van Stee, „Jacoba van Beyeren"), Goes; 2e opv. punten: M, C. Baarends, („Jacoba van Beyeren"), Goes; opv. vieren: A. de Baar, Wilhelmina, Kwa dendamme; 3e opv. punten: J. F. Ogier, Onderling Vermaak, Rilland; meeste drieën: F. Buisrogge, („Jacoba van Beyeren"), Goes; 4e opv. punten: A. Rijk, Soranus II, Heinkenszand; opv drieën: C. Rijk, St. Sebastiaan, Ovezand; 5e opv. punten: F. v, d. Berg, St. Se bastiaan, Ierseke; meeste tweeën: M de Jonge, Juliana, Kwadendamme; 6e opv. punten: A. J. v. Sprundel, St, Se bastiaan, Ierseke; opv. tweeën: A. M. Simons, („Jacoba van Beyeren"), Goes; 7e opv. punten: A. Baars, Wilhelmina, Kwadendamme; meeste een en: P. Baa rends, („Jacoba v,an Beyeren"), Goes; 8e opv, punten: B. Muran, Wilhelmina, Kwadendamme; opv. eenen: Jac. de Jonge, Wilhelmina, Kwadendamme. Vrije baan: le prijs: A. Baars, Wil helmina, Kwadendamme; 2e prijs: M C. Baarends, „Jacoba van Beyeren"), Goes; 3e nrijs: ,T. F. Ogier, Onderling Vermaak, Rilland; 4e prijs: M. v. d. Dries, Soranus II, Heinkenszand: 5e prijs: P. Schreurs, Wilhelmina, Kwa dendamme. Stand Promotiecomp. 3e klasse. Gsp. Gew. Gel. Vrl. Dip. p. Boeimeer 4 2 11 21-10 5 Goes 3 2 0 1 7-6 Alliance Axel 4 2 0 2 8-11 4 3 0 1 2 6-15 1 Postduiven, Zondag, hield de postduivenvereni ging „Zeelandia", te M,iddelburg, een wedvlucht van Corbeil (Fr-) uit, af stand 331 km. De duiven werden te 6 u 10 min. in vrijheid gesteld. De eerste duif bereikte haar hok te 1 u 35 min. De prijzen werden als volgt behaald: le en 10e pr. P. van Overbeeke, 2e, 4e en 13e pr. P. Streefkerk, 3e, 5e en 14e pr. P. Pantus, 6e, 7e en 12e pr. C. van Belzen, 8e en 9e pr., J- de Bree, lie pr. W. Witte. Zaterdag hield de Postduivenver. de „Telegraaf" te Middelburg 'n wedvlucht van Noyon (Fr.) uit. Afstand plm. 218 km. De duiven werden om 11 h gelost met Oosten-wind. Door dat het weer onderweg erg slecht was wa ren de tijden lang. De eerste duif werd geconstateerd door Jac. van Maaren om 15 h 09 min. en 53 sec.; de laatste 16 h 36 min. 39 sec. Eerste duif maakt 878,28 m en laatste prijsduif 651,83 m per minuut. De prijzen werden behaald alh volgt: Jac. van Maaren, le prijs; J. H. de Kok, 2e; J. Lamain, 3e, 19e en 21ste; E. A. Polvliet 4e en 10e; AL van Loenhout 5e en 18e; D. M. Klaassen 6e, 13e, 16e en 17c; Gebr. Sturm, Colijnsplaat 7e, 12e en 14e; J. Sturm, 8e; S. Kodde 11e en 15e, beiden te Veere; R, Dirven 9e en 20e. Namen waarachter geen plaats naam zijn vermeld, wonen te Middel burg. Uitslag P.V. „De Zeeuw", te Goes, van de wedvlucht van Arras uit op 12 Mei '35: C. J. Kuzee no. 1, 4, 9. 11, 12, 13, 17, 22, 23 en 27; J. J. Foudraine no. 2, 3, 6, 15 en 30; L. Baert no. 5, 7, 8 en 24; I. Schuiling no. 10; J. Mol no. 14 en 19; L. Frankin no. 16, 18 en 26; Th. den Boer no. 20; K. Helder no. 21 en 25; L. Pieterse (te Kattendijke no. 28; Kees Helder no. 29. Uitslag in de P.-V. „De Zeeuw", te Goes, van de wedvlucht van Noyon uit op 19 Mei 1935 C. J. Kuzee no. 1, 4, 5, II, 15, 17, 19, 21, 26 en 27; J. Foudraine no. 2, 7, 10, 13, 14, 28 en 33; K. Helder no. 3 en 18; J. Mol no. 6 en 12; J. P, 'van Sabben no. 8 en 34 en 16; L. Frankin no. 9 en 32; L. Baert no. 20 en 29; J, Voois no. 24; Kees Helder no. 22; P, F. de Jonghe no. 25; I. Schuiling no. 30 en 31; J. Goedegebuur no. 23. Naar wij vernemen zal het verslag der N.V. Houthandel v/h. G. Alberts Lzn. Co- te Middelburg over 1934 uit te brengen in de aanstaande vergadering van aandeelhouders vermelden, dat de resultaten over 1934 niet gunstig waren. Tengevolge van den val der prijzen, lieten de omzetten niet voldoende winst marge en moesten de voorraden onder aankoopprijzen worden gewaardeerd. Het jaar eindigt met een ongunstig saldo van f 76,322. In een buitengewone algemeene ver gadering zal worden voorgesteld, ter delging van de tekorten van dit jaar en vorige jaren, alsmede ter afschrijving van f 40,000 op de vaste goederen, tot kapitaalreductie van 30 pet. over te gaan. EEN PIENTERE TAXI-CHAUF FEUR. Zaterdagavond waren twee jongemannen te Rotterdam op stap gegaan. Op den Coolsingel maakten zij kennis met twee vrouwen, met wie zij in een huur-auto een eindje gingen toe ren. Na verloop van eenigen tijd, toon den de beide vrouwen opeens veel haast om naar huis te gaan en men stopte, om hen te laten uitstappen. Een van de jongemannen zou even met den chauffeur afrekenen. Maar hoe hij ook zocht, zijn beurs was opeens verdwe nen. In zijn vestjeszak had hij nog een paar gulden, waarmee hij den chauf feur kon betalen. Daarna is hij met zijn vriend naar de politie gegaan, om aan gifte te doen, dat hij vermoedelijk be roofd was. De chauffeur, die het zaak je niet heelemaal vertrouwde, heeft, nadat de jongemannen weg waren ge gaan, zijn auto nog eens goed nageke ken en toen vond hij de vermiste beurs op den grond liggen. Maar het geld was er uit verdwenen. Hij is daarop de binnenstad gaan doorkruisen en al spoedig zag hij de beide vrouwen, die zoo'n haast hadden gehad, om weg te komen, in den Oppert loopen. Hij is daarop doorgereden, totdat hij een paar agenten ontmoette. Dezen vertelde hij wat er gebeurd was, waarop de agen ten in de taxi stapten, om met den chauffeur de vrouwen weer op te zoe ken. Na eenig rondrijden vond men de' vrouwen in de Jonker Fransstraat, waar zij op haar gemak wandelden. De agenten namen de beide vrouwen mede in den auto. Ze beweerden van niets te weten. Het merkwaardige was ech ter, dat in de beurs ongeveer 30 had gezeten en dat de vrouwen ieder pre cies 15 bij zich bleken te hebben. Nog merkwaardiger is, dat de aangever gezegd had, dat bij dat geld twee brief jes van 10 waren en dat ieder van dé vrouwen een zeer verfrommeld brief je van tien in haar bezit had.. De poli tie vermoedt, dat de vrouwen tijdens den autorit de zakken van een der jon gemannen hebben gerold en dat zij daarna de opbrengst hebben gedeeld De twee vrouwen, de 37-jarige J. A. G. K. en de 33-jarige M. G. zijn opge sloten. (N.R.C.) CLANDESTIENE MARGARINE- FABRIEKEN, Eenige dagen gele den kregen rechercheurs van de Cen trale Recherche te Rotterdam een pakje margarine in handen, dat in een geheel blanco omslag was verpakt. Dit wees er op, dat de margarine op clan destine wijze was verhandeld of ver vaardigd. Zij besloten een onderzoek in te stellen en na ijverige nasporin gen gelukte het hun op den Linker Maasoever de clandestiene margarine- fabriek te ontdekken. Zaterdagmorgen is daar een inval gedaan en men vond in het pand een volledige installatie om margarine te vervaardigen, bene vens een kist en drie doozen met mar garine in blanco omslagen. Installatie en margarine zijn in beslag genomen. In totaal was de partij margarine ruim 40 kg groot. De politie vermoedde intusschen, dat er nog wel meer te vangen zou zijn en speurde daarom verder, met het ge volg, dat Zondagmiddag nog een inval werd gedaan in een pand aan de Wes terbeekstraat. Daar vond men een clan destiene margarinefabriek in vol be drijf. Drie teilen, een vormenbak, een partij blanco wikkels, een snij-appa- raat, een kneedbak en een hoeveelheid van 35 kg op clandestiene wijze ver vaardigde margarine werden in beslag genomen. Tegen den fabrikant is pro ces-verbaal opgemaakt. VERDRONKEN. Dezer dagen is de 60-jarige D. te R a v e n s t e i n, die eenigszins slecht ter been is, tijdens een wandeling langs den oever van de Maas, uitgegleden en te water geraakt. Voor bijgangers slaagden erin hem op het dro ge te brengen. Hij bleek echter reeds te zijn overleden. DE VERRADERLIJKE BRIEFKAART. Op wel zeer merkwaardige wijze zijn de dieven ontdekt van een paar rijwie len, die onlangs, midden op den dag, bij een boerderij in den Finsterwolderpolder (Gron.) waren ontvreemd. De rijwielen waren het eigendom van arbeiders van den heer K., die zij bij de boerderij hadden geplaatst. Vandaar waren de fietsen door een paar brutale dieven naar Duitsch grondgebied over gebracht. De scherpzinnigheid van de Neder- landsche marechaussee heeft echter tot klaarheid in dit geval geleid. Gebleken was n.L, dat de dieven eer zij hun daad volvoerden, eenigen tijd aan den kant van den weg hadden gezeten. Een hun ner had daar de snippers laten liggen van een aan hem geadresseerde prent briefkaart. Het was door middel daar van de politie plakte n.l. de zorgvul dig bijeen gezochte stukjes weer aaneen tot het oude model van de kaart dat men achter het adres van de onge- wenschte gasten wist te komen. Op grond hiervan werd samenwerking ge zocht met de politie aan de andere zij de van de grens, welke laatste nu vrij gemakkelijk op de gestolen rijwielen de hand kon leggen. De fietsen zijn aan de oorspronkelij ke eigenaren terug bezorgd. Een verscherping van het optreden der geheime politie tegen zoogenaamde „staatsvijanden" heeft vijf nieuwe arres taties" van katholieke en evangelische geestelijken tengevolge gehad. Opnieuw zijn drie evangelische domi nees naar het concentratiekamp overge bracht. De meest bekende hunner is ds. Bunzei uit Breslau, een der leiders van de belijdeniskerk, omdat hij geen ge volg gaf aan een politieverordening, krachtens welke hij de stad als „onrust stoker" moest verlaten. Zijn .arrestatie leidde tot demonstraties op straat, in het verloop waarvan verscheidene de monstranten niet geestelijken wer den gearresteerd. Twee andere gearresteerde evange lische dominees zijn dr. Krause uit Vogt- land in Saksen en dr. Eisner in Salzwe- del. Beiden werden gearresteerd onder beschuldiging van „verstoring van den vrede", omdat zij van den kansel af uit treksels uit geschriften van de belijde niskerk tegen de nieuw-heidensche be weging hadden voorgelezen. Twee arrestaties van katholieke gees telijken werden in het Rijnland verricht. Daar werd pater Friesenhahn gevangen genomen, omdat hij verklaard had, dat de „Winterhilfe" van Goebbels georga niseerd was naar het voorbeeld der oude Romeinen, die het motto „Brood en spe len" huldigden. Verder werd pater Giles gearresteerd, omdat hij aanvallen had gericht tegen den duxdelijken invloed, welke de nieuwheidensche beweging op de Hitier Jugend uitoefent. Pater Friesenhahn is veroordeeld tot zes en pater Giles tot vijf maanden vrij heidsstraf. Volgens een betrouwbare schatting bevinden zich op het oogenblik in het geheele rijk 25 evangelische dominee's in het concentratiekamp. Uit welingelichte bron verluidt, dat den reeds eerder gearresteerden domi nees de vrijheid is aangeboden, op voor waarde, dat zij een verklaring zouden onderteekenen, dat zijzelf schuld heb ben aan hun arrestatie door hun illegale activiteit en dat zij bevolen in de toe komst geen verklaring van de belijde niskerk van den kansel meer te zullen voorlezen. Alle dominees hebben echter gewei gerd, een dergelijke verklaring te on derteekenen. In verschillende Beiersche districten heeft de politie kerkelijke cursussen voor evangelische dominees waarin de zen op de hoogte worden gesteld van het standpunt der belijdeniskerk ten aanzien van de beweging der nieuwe heidenen in Duitschland, verboden. Van 20 tot 27 Mei. Ondertrouwd: A. Gabriëlse 29 j. en J. Huibregtse 28 j. Getrouwd: H. Wouters 25 j. en W, Huibregtse 24 j. Goes, 27 Mei. Veilingsver, „Zuid- Beveland". Aardbeien 0.501.30 per kg.; Peultjes 46, Postelein 1213, Spi nazie 213, Zeespinazie 5. Aardappels (bonte drielingen) 1.10 alles per 100 kg, Bloemkool 914, id. II en III 28, Kropsla 1,203,90 Komkommers 811, Gladiolen 0.10 alles per 100 stuks. Wor telen 912, Rabarber 35, Rammenas 2,203, Radijs 0,501,30, Sjalotten 3, Lelietjes der Dalen 9 alles per 100 hos. K a p e 11 e, 27 Mei. Veilingsvereeni- ging „Kapelle-Biezelinge en Omgeving Kleine Veiling van: Postelein 1114. Spinazie 518, beiden per kg, Aardap pelen 2,30, per 100 kg, Bloemkool 8 17, idem afwijkend 25, Kropsla 1,70 2,20, idem afwijkend 11,40, alles per 100 stuks, Radijs 0,901, Rammenas 1,40 1,50, Bospcen 7, alles per 100 bos, Aardbeien 0,510,77, per kg, Cactussen 1015, Petunia's 10, beiden per pot. Elec. Drukkerij G. W. den Boer, M'burg.

Middelburgsche Courant | 1935 | | pagina 6