OBEIEL%STER DEN BOEK MIDDELBURG DUBBEL GENOT GEMENGD NIEUWS. MARKTBERICHTEN. ADVERTENTIEN. BALKAN. TS> R. U PC ÏCBTtïJ SJfSïëS JE23 10 rt- per Va THEODORUS NIEMEIJER - GRONINGEN (Ingez. Med.) een ongeldig doelpunt. Een gevaar.ijk hard schot van v. d. Wouw hield Vijge boom er weer keurig uit. Daarop werd weer een doelpunt van W. II niet toe gekend wegens buitenspel. De Kanter probeerde het met een hoog schot, doch Vijgeboom was er op verdacht. Vogel ging er al een van door, passeerde de backs doch Mes verrichtte een prachtige save en voorkwam een bijna zeker schij nend doelpunt. Eenige corners en vrije trappen brach ten in de Middelburg-verdediging ver warring", doch zij leverden niets op. Na dat Mes den bal voor de voeten van Vogel had weggegrabbeld. redde Vijge boom uitmuntend door vallende een schuiver uit den hoek te stompen. Geest driftig werd er gespeeld. De laatste minuten trachtte Willem II een overwinning te forceeren, waar door vele gevaarlijke situaties voor 't M.-doel ontstonden. De laatste seconden volgde een voorzet van v. Gooi. De bal rolde langs het Middelburg-doel. Vele spelers misten, anderen raakten den bal half aan en., 't leder rolde corner. Dat was een benauwend slot. De corner le verde niets meer op. GOES—BOEIMEER. 3—2. Een rumoerig slot. Na een ongelukkig begin tegen Alli ance, schijnt Goes zich hersteld te heb ben. Ook de derde wedstrijd is een over winning geworden. Met 32 werd Boei- meer geslagen en tevens bleek in dezen wedstrijd, dat Goes ook voor deze club die als de ernstigste gegadigde voor de tweede klasse genoemd wordt niet onder behoeft te doen. Want wel is de 32 zege nog niet al te overtuigend, doch een grooter verschil in doelpunten was zeker niet onverdiend geweest. Buitendien wist Goes nog steeds haar besten vorm niet te vinden. De spelers blijken telkens al te zeer onder den in druk van het gewicht dezer wedstrijden, waaronder hun spel beduidend te lijden heeft. Het begin van den wedstrijd bleek reeds, dat het een vinnige kamp zou worden. Van den aftrap af, forceerde Boeimeer dadelijk een corner, en even later bracht Schrijver tweemaal achter een het Ieder fraai op, doch beide ma len taalde het voorzetten. Toen Boei meer daarop weer ten aanval trok, ging een goede kans door buitenspel ver loren. Zoo bleef de strijd van doel tot doel gaan, waarbij aanvankelijk Boeimeer, met den sterken wind in den rug, het gevaarlijkst was. Al spoedig echter werd Goes iets sterker en kort nadat een mooie doelkans gemist was (terwijl een maal het leder via den paal achter ging), forceerde Goes weer een gevaarlijke si tuatie voor het doel der gasten, waarbij één der B.-backs den bal in eigen doel werkte. (10). Intusschen was dit geen gekregen punt, want twee Goesche voorwaartsen stonden ook gereed het vonnis te voltrekken. De Goesche voorsprong ging echter al spoedig weer verloren, want reeds enkele minuten later scoorden de gasten uit een goed genomen corner. (11). Weer ging de strijd enkele minuten ge lijk op, met gevaarlijke momenten aan beide kanten, tot een afgemeten '"Voor zet van rechts door Van Hese keurig ingekopt werd. Een Boeimeer-back sloeg den bal wel nog uit doel, doch het leder had toen het doelvlak reeds door boord. (21). Met dezen stand ging de rust in. Na rust opende Goes dadelijk met een fraaien aanval. Schrijver bracht op, plaatste scherp voor doel, en Blokpoel schoot zuiver in. (3—1). Had Goes haar kans hierna benut, dan zou de voor sprong nog heel wat grooter geworden zijn, want bijna twintig minuten achter een waren nu alleen de rood-witten aan hei woord. De gasten kwamen vrijwel met over de helft. Maar het wilde maar steeds niet met de afwerking. De B - backs werkten voor twee, en ook was Goes niet fortuinlijk, want opnieuw werd de paal bekogeld. Zelfs bracht een uitval den stand op 32, toen Bruel uit liep om een bal op te vangen en De Kubber, over Bruel heen, den bal in eigen doel kopte. Helaas scheen Boeimeer door dit on verwachte succes van streek te raken. Men ging af te fanatiek spelen; maakte herhaaldelijk aanmerking op de leiding, en tenslotte moest de heer Pijnenburg, die onberispelijk en met veel tact leid de, één der gasten uit het veld sturen, musschen was ook nog één der Boei- meerspelers, die door eigen onbesuisd heid geblesseerd raakte, door een „ver- j schen" speler vervangen. Na den wedstrijd ontstonden een paar ruzietjes, Boeimeer protesteerde tegen het niet toekennen van een strafschop. Reglementair werd deze strafschop als- nog genomen en.... over geschoten! Daarna bleken nog een paar Boeimeer-1 supporters wat van streek en vond de politie het raadzaam den scheidsrechter naar zijn kleedkamer te vergezellen. We vreezen dat Boeimeer niet al leen door de nederlaag een slechte beurt gemaakt heeft. De groote strijd tusschen P S. V en Ajax te Eindhoven is pas in de laatste minuten ten voordeele van de Zuide lijke kampioenen beslist; 10 min. voor 't einde was de stand nog 1—«1, Daarop maakte P.S.V. er 21 van, waarna in de laatste twee minuten nog twee doel punten hieraan werden toegevoegd. P.S.V. staat nu bovenaan de langlijst voor het Nederlandsch kampioenschap. D. W. S. en Go Ahead deelden te Amsterdam de punten. In dezen zesden kampioenswedstrijd maakte DWS zijn eerste doelpunten. De beslissingswedstrijd tusschen de H,aagsche elftallen HBS en HVV werd door eerstgenoemde gewonnen. HBS blijft dus eerste klasser. Met voor promotiewedstrijden eigenaardige cijfers heeft Roermond van Palemig, dat met een gehavende ploeg in 't veld verscheen, gewonnen. Bovendien had de keeper der Heerle naren een slechten dag. Dit verklaart wel eenigszins de negen doelpunten van R. F. C., doch de vier tegenpunten bewijzen dat haar ,achterhoede even min onkwetsbaar is. De twee laatste wedstrijden (Palemig —Willem II en MiddelburgRoermond) zullen nu de beslissing moeten brengen. De kans dat het nog op een beslissings wedstrijd zal uitdraaien is geheel niet ondenkbaar, zooals de stand laat zien. gsp. gew. gel. vrl. dip. p. Roermond 5 3 11 17-9 7 Willem II 5 2 2 1 9-8 6 Middelburg 5 13 18-55 Palemig 5 0 2 3 9-21 2 De uitslagen zijn: Om 't landskampioenschap: DWS Go Ahead 22; PSVAjax 41. Prom, comp, 2e kl. afd. III: HBS HVV 20; afd. III: .HengeloVitesse 63; afd. IV: Willem IIMiddelburg 22; RoermondPalemig 94. Prom. comp. 3e kl.: AllianceAxel 21; GoesBoeimeer 32. De te Groningen gespeelde interna tionale wedstrüjd Noord-Nederland Noord-Duitschland eindigde met een 31 overwinning voor de Nederlanders. Te Dresden is gisteren de landen- wedstrijd DuitschlandTsjecho-Slowa- kije gespeeld. De Duitschers wonnen met 21. Nederlaagwedstrijd: Wemeldinge II Goesche Boys II 32. Wielrennen. Ook Breskens heeft zijn wielerweg- strijd gehad. J.l. Zaterdag vond deze plaats. De „ronde van Breskens", zoo als de kamp officieel betiteld was, werd onder buitengewoon gunstige weersom standigheden en zeer groote belangstel ling v,an de vele kijklustigen en suppor ters verreden. Het traject, bestaande in het verscheidene malen afleggen van den Boulevard-Weg naar de Nieuwe SluisNieuwe Sluis, Langeweg en Achterweg, dat plm. 73 km lang was, werd afgelegd met een gemiddelde snel heid van ongeveer 33 kilometer. De eerste renner, die de finish bereikte, een Belg, reed het traject in 117 minu ten en won daarmede den eersten prijs, bestaande uit een geldpremie van 200 francs en een beker. In totaal was 1000 frs aanprijzen beschikbaar gesteld. De muziekvereeniging Uit het Volk Voor het Volk te Breskens verleende haar muzikale medewerking. Bij de op de wielerbaan te Lepel straat (Halsteren) gehouden wedstrijden klasseerde v. d. Hiele (Middelburg) zich in het nummer 10 km op eigen kracht 3e achter G.ageldonk en Diet- vorst, daarmede v. Isseit, Buron e.d. achter zich latende. In den 50 km koppelwedstrijd voor amateurs en onafhankelijken plaatsen J. de Smidt en J. v. d. Hiele uit Middel burg zich no. 6 met 3 ronden achter stand op de winnaars P. v. d. Horst Hellemans; 8 koppels reden mee. Ned. Zwemrecord verbeterd. Tijdens de zwemwedstrijden te Am sterdam heeft gistermiddag W. Geerling van het Y het Nederlandsch record 500 m vrije slag heeren met bijna 4 sec. verbeterd en gebracht op 7 min. 0.4 sec. Korfbal. Te Brussel heeft de veertiende lan- denontmoeting tusschen een Neder landsch en een Belgisch twaalftal plaats gehad welke tevens de 14e Nederland- sche overwinning heeft opgeleverd. Met niet minder dan 100 won de Oranje- ploeg van onze Zuiderburen. Biljarten. De Franschman Albert heeft te Bour- «aux het wereldkampioenschap biljar ten libre gewonnen. Hij behaalde een ■algemeen gemiddelde van 61,28, hetgeen een nieuw wereldrecord is. Vrijdag maakte hij in zijn partij tegen Roth, de 500 m één beurt vol. De Nederlander Sweering eindigde op de zesde plaats. ZIELIG GEVAL. Sedert Paschen werd in het Liefdegesticht aan de Kloos- tersbree te Eindhoven de 71-jarige H. Vereyken vermist, die het gesticht had verlaten en daarin nog niet was te- ruggekeerd. De zusters deden daarom aangifte bij de politie, doch deze slaagde er niet in den man op te sporen. Vrij dagavond vond een wandelaar in de j heide achter de Batafabrieken onder Best het lijk van den vermiste. Vermoe-, delijk is hij gaan Zwerven en van uit putting gestorven. 100-JARIGE REDDER OVERLEDEN. De oud-redder J. E. de Vries te H o 1 1 u m (Ameland), die 17 Novem-j ber j.l. op zijn lOOen geboortedag o.a. door de Noord- en Zuid-Hollandsche 1 Reddingsmaatschappij werd gehuldigd, is Vrijdagmiddag overleden. BUITEN HUN BOEKJE GEGAAN. Duitsche kommiezen schieten smokkelaar op Nederlandsch gebied neer. Onder de gemeente Ottersum is Vrijdagnacht een Duitsche smokkelaar door de Duitsche douane op Neder landsch gebied levensgevaarlijk door 'n schot in den rug gewond. De smokkelaar had zijn rijwiel en smokkelwaar, een zak tabak, bij een boerderij op Neder landsch gebied neergeet om eerst de om geving te verkennen. Intusschen hadden een paar Duitsche douanen de fiets en de smokkelaar gevonden; zij waren dus over de grens gekomen en bevonden zich op Nederlandsch gebied. Toen de smok kelaar naar zijn bezittingen terugkeer de, werd hij door de douanebeambten gegrepen. Er ontstond een vechtpartij, waarbij één der beambten twee revol verschoten loste, welke den smokkelaar in den rug en in den arm troffen. Naar het ziekenhuis te Venlo vervoerd, moest operatief worden ingegrepen. De Neder- landsche autoriteiten hebben een onder zoek naar dit geval ingesteld, waarbij reeds is komen vast te staan dat de Duit sche douane zich op Nederlandsch ge bied heeft begeven. Dit muisje zal dan ook nog wel een staartje krijgen in den vorm van een protest der Nederlandsche autoriteiten te Berlijn. DE DOOD OP DEN WEG. Weer talrijke slachtoffers van verkeersongelukken, Zondagmiddag kwam ter hoogte van het Missiehuis op den Hagelinger- weg te Driehuizen bij V e 1 z e n uit de richting Velzen met een vaart van on geveer 80 km/h een motorrijder, de heer J. uit IJmuiden, met zijn vrouw als duo passagier den Hagelingerweg afgereden. De weg maakt daar een bocht en ver moedelijk doordat de motorrijder te veel vaart had, verloor hij de macht over zijn stuur. Hij kon zijn motor niet meer op den weg houden en reed op een groep kinderen in. Deze kinderen waren allen leden van den Ned. Arbeiders sportbond van de afd. Zandvoort, die van een wandeling huiswaarts keerden. De gevolgen waren ontzettend. Het eer ste slachtoffer dat door den motor werd gegrepen was de leider Handgraaf. De ze werd tegen den grond gesmakt, welk lot ook het 10-jarig jongetje J. C. O. trof, Tenslotte viel een 7 jarig knaapje H. M. S. als slachtoffer, waarna de machi ne zelf tegen den grond sloeg met het gevolg dat de berijder en duopassagiere er af werden geworpen. De heer H. en het knaapje O. moesten naar het zie kenhuis te IJmuiden worden vervoerd, evenals de andere slachtoffers die met particuliere auto's werden overgebracht, Tijdens het transport is het knaapje O. overleden; de toestand van de andere slachtoffers is ernstig. Zondagnacht is bij den Bergpolder- brug te Rotterdam een motorrijwiel bestuurd door den 32-jarigen A. H. van A. met een snelheid van bijna 90 km/h tegen een lantaarnpaal gereden. Hij werd van zijn motor geslingerd en met een schedelbasisfractuur opgenomen. Zeer spoedig na het ongeval overleed hij. De 36 jarige duopassagier W. kreeg een hersenschudding. Te Zaandam heeft Zaterdagoch tend aan den Provincialen weg ter hoog te van den overweg van de spoorlijn naar Hoorn: een ernstig motorongeluk dansmeester J. V. het slachtoffer is geworden. De heer V. is met zijn geworden. De heer Vrolijk is met zijn motorrijwiel in botsing gekomen met een handwagen en zoodanig komen te vallen, dat hij kort daarop in het ge meentelijke ziekenhuis aan de gevolgen is overleden. Vrijdagavond om ongeveer half 6 kwam de auto bestuurd door E. B. te Groningen uit de Rondetoren- laan van het Stadsbosch te Assen, die uitkomt op de Beilerstraat. Een motor fiets, bestuurd door den 21-jarigen mon teur van de garage Aza wonende te Bei- len kwam uit de richting Assen en is tegen den auto gereden. Hij kwam te vallen en was onmiddellijk dood. Vrijdagmiddag is de 29-jarige onge huwde R. van der L., wonende te Stroobos (Fr.) in dienst bij den ex pediteur aldaar, bij het verrichten van werkzaamheden aan een auto door tot nu toe onbekende oorzaak onder den aanhangwagen geraakt. De man werd zoo ernstig gewond, dat hij naar het Acad. Ziekenhuis te Groningen moest worden vervoerd. In den afgeloopen nacht is hij aan de bekomen verwondin gen overleden. Op den Rijksstraatweg te Wasse naar kwam Zondagmiddag uit de Van Oudermeulenlaan een personen-auto be stuurd door den heer S. uit Voorscho ten. Deze wilde langs den Rijksstraat weg in de richting Den Haag doorrij den toen uit de richting Leiden gaande naar Den Haag een auto kwam aange reden, bestuurd door den heer De J- uit Zeist. De laatste zag te laat den auto van den heer S. uit de Van Oudemeulen- laan komen, tengevolge waarvan een botsing niet te vermijden was. De auto van den heer De J., een open wagen sloeg tweemaal over den kop en werd geheel vernield. Ook de auto van den heer S. werd ernstig beschadigd. De bestuurder de heer De J. bekwam een zeer ernstige hoofdwonde, terwijl zijn echtgenoote mevrouw De J. een zware ribfractuur opliep. Van de inzit tenden werd voorts de 16 jarige M. uit Driebergen zoo zwaar gewond dat hij bij aankomst in het Academisch Zieken huis te Leiden reeds was overleden. De 14-jarige M. en de 11-jarige M. liepen zeer ernstige hoofdwonden en beenfracturen op. Op een rijwielpad langs den rijks straatweg van Doetinchem naar Ter- borg fietste Zondagmiddag de heer G. met een driejarig kind voor zich op het rijwiel. Een tweetal onbekend gebleven wielrijders die op het andere rijwielpad reden, stak plotseling over, waarbij zij G. zoodanig aanreden, dat hij ten val kwam. Het kind kwam daarbij op den rijweg terecht en werd op hetzelfde oogenblik overreden door een auto, die uit de richting Doetinchem kwam. De ^autobestuurder kon niet meer naar links uitwijken ömdat ter plaatse links van den weg een auto geparkeerd stond. Dr. Ziesel, die spoedig ter plaatse was, moest helaas constateeren, dat de klei ne overleden was. Het onderzoek, dat door de gemeen tepolitie uit Doetinchem is ingesteld, heeft aangtoond, dat den automobilist geen schuld treft. Naar de twee wielrij ders wordt gezocht. heeft een"i'"Wï»olijk gezicht, blauwe oogen, blond haar en ze is de verper soonlijking van Hitler's ideaal: de „Nor- dische" vrouw. Ze heeft met den correspondent vol enthousiasme gesproken over de Duit schers maar bijzonder over de uren,' die ze tezamen met Hitier heeft doorge bracht. Verlovingsgeruchten doen in verband met een en ander de ronde. Een demonstratie tegen minister Goe- ring. Communisten en andere anti fascisten hebben te Sofia, de hoofdstad van Bulgarije, gedemonstreerd tegen den Duitschen minister, generaal Goering, die op zijn Balkanreis met zijn echtge noote aldaar is aangekomen. De politie trad tegen de demonstranten op en ar resteerde een aantal betoogers. BURGERlü&Ë STAND. Middelburg. Van 2427 Mei. Getrouwd: A. Din- gemanse, 27 j. en J. E. van Wijnen, 22 j. J. J. Minderhoud, 22 j. en C. de Bree, 21 j. J. C. de Beste, 33 j. en S. Machielse, 32 j. Overleden: A. P. de Steur, 45 j., geh. met P. Luitwieler. N. Wiemes, 77 j., wede. F. Dieleman. A. F. Fiegen, 70 j., geh. met J. B. Albregts. Oostkapelle. Van 1724 Mei. Overleden: Jonkvr. E. van Citters, 90 j., ong. d. BUITENLAND. DUITSCHLAND EN HET ITALIAANSCH-ABESSIJNSCHE CONFLICT. Het Italiaansch luchtvaartministerie heeft bekend gemaakt, dat van de Duit sche rijksregeering bericht is ontvangen, dat Duitschland geen oorlogsvliegtuigen, instrumenten of ander oorlogsmateriaal meer naar Abessynië zal uitvoeren. DUITSCHLAND. HITLER EN DE VROUW. Verlovingsgeruchten. Naar de „Sunday Express" uit MJiitn- chen meldt, zou heel Duitschland met veel belangstelling de verhouding na gaan tusschen Hitler en mej. U. y. FreemanMitford, de tweede dochter van den Engelschen Lord Redesdale. Zij is waarschijnlijk de eenige buiten- landsche vrouw, die Hitier intiem Kent. Deze jonge dame is twintig jaar oud, Rotterdam 28 Mei. Op de vee markt van heden was de aanvoer in totaal 2191 dieren. Ongeveer verdeeld als volgt: vette runderen 689, vette kal veren 364, nuchtere 8, varkens 794, scha pen of lammeren 335, 1 bok of geit. Vette koeien: le kw. 53, 2e kw. 47, 3e kw. 3036, Vette ossen: le kw. 47, 2e kw. 43, 3e kw. 3438. Vette kalve ren: le kw. 70, 2e kw. 60, 3e kw. 3540. Varkens (levend gewicht): le kw. 34, 2e kw, 33, 3e kw. 32. Schapen: le kw. 37, 2e kw. 33, 3e kw. 32. Lammeren: le kw. 39, 2e kw. 34, 3e kw. 30, alles per kg. Schapen; le kw. 16, 2e kw. 12, 3e kw. 8, Lammeren: le kw. 13, 2e kw. 10, 3e kw. 7, alles per stuk. Vlas. Aangevoerd uitsluitend schoon: van blauw: 500 kg; prijzen: 6065, van Groningsch: 4000 kg; prijzen: 5560, van Hollandsch geel: 4000 kg; prijzen: 55—60. Aardappelen: Bevelanders f 2,75 3,25, Zeeuwsche blauwe f 3,504, Zws. bonte f 34, Eigenheimers f 22,60, Bonte en Blauwe Drielingen f 2,25 2,50, Bravo's f 33,50, Red Star f 3,25 4. Malta (Spring) f 16,5017,50. Binnenlandsche granen: Gerst (Che valier) f 55,25, haver f 6,756,90, erwten f 810,80, schokkers f 1012,80, bruine boonen f 11,5013,25. Buitenlandsche granen: la Plata mais, nieuwe oogst disponibel 90, aangekomen 89, stoomend 88. Heden overleed te Vlissingen, geheel onverwachts, onze ge liefde Zuster, Behuwdzuster en Tante, Mej. CORNELIA PIETERNELLA VAN DEN BERGE geb. Pluijmers, in den ouderdom van 72 jaar. Uit aller naam, A. PLUIJMERS. Middelburg, 24 Mei 1935. Seissingel. Heden overleed in het Dia- konessenhuis te Utrecht, onze lieve Moeder, MARIA JOZINA FARO—MANHAVE, in den ouderdom van 68 jaar. MARIE. SUUS. RIEN. Utrecht, 26 Mei 1935. De begrafenis zal plaats hebben Woensdag 29 Mei a.s., 's morgens half twaalf uur, op de eerste algemeene begraafplaats te Utrecht. HEER, veelzijdige ontwikkeling! en ervaring, zeer bereisd, journalis tiek, zaken, correspondentie, ad- verteeren, zag gaarne nog enkele men per dag bezet. Brieven no. 2566 bureau van dit blad. De eenige uitdeelingslijst in het faillissement van Jan Meyaard, eertijds landbouwer te Nieuw- en St. Joosland is heden nedergelegd ter Griffie der Arrondissements- Rechtbank te Middelburg ter kos- telooze inzage voor de schuld- eischers gedurende tien dagen. De Curator: Mr. F. B. EVERS. Het Plaatselijk Crisiscomité te Middelburg betuigt, mede namens zijn ondersteunden, warmen dank aan allen, die door hunne belange- looze en toegewijde medewerking zooveel hebben bijgedragen tot het welslagen van den oliebollendag, zoomede aan het publiek voor de betoonde belangstelling. DOMBURG. Huize „Jacoba", Weststraat D 63 biedt U een heerlijk en aange naam verblijf aan zoowel voor tij delijk als voor vaste inwoning. Voor echtparen en families het aangenaamst verblijf. Prachtig terrein voor kampee ren. Vleesch- en vischlooze voe ding. Uitstekende keuken, ver sterkte voeding. Condities billijk. De sfeer, die van Uw drukwerken uitgaat, is prettig, wanneer U de vervaardiging aan onze zorgen toevertrouwt.

Middelburgsche Courant | 1935 | | pagina 3