van KERKNIEUWS. RECHTSZAKEN. ONDERWIJS. BEURSTHERMOMETER HANDEL EN NIJVERHEID. LAATSTE BERICHTEN. LEGER EN VLOOT. SPORT. BEURS- EN WISSELKOERSEN. NOORD-BEVELAND. ZEEUWSCH-VLAANDEREN W.D. IN MEM0RIAM H. W. J. PRIEM S. AMSTERDAM, 27 Mei, eerste getal is de vorige notee- ïing, daarop volgt de officieele notee ring van heden. Ned. 31 1000-4 98%98. Ned. 33 1000-4 98%—98. Ned. 34 1000-4 98%—98. Certificaten-3 84% O. Indie 34 1000-4 96%—96%. Denemarken Oblig. 1926-5 77%—76% Duitschl. 100-7 16%17. Engeland 1960-90 4 73%73%. Zwitserl, oblig. '24-5 94% Zwitserl. Staatssp. 1927-4% 89%—90%. Amsterdam 1933-5 100 Amsterdam 1934-4% 98%99%, 's-Gravenhage 1929-4% 99%99%. Rotterdam 1926-1930-4% 93%—93 Berlijn 1925-6% 14%14%. Zeeuws. Hyp. B-5 97%97. Zeeuws. Hyp. B-4% 93—93. Cities Service Cy. P. 1958 5 27%—27% A Amsterd, Bank 116%114. C Rott. Bankver. 107106%. A Twentsche Bank 89%89%. A Pref. Gruyter Zn A. 127%127. A Pref. Jurgens A 98% A Ned. Gist- en Spiritusfabr. 412%416 A De Schelde N.B. 21%—21%. A Ver. Papf. v. Gelder 44%45% C Am. Car Foundry 9%9%. C Am. Smelt. Ref. 27%—27%. C Farbenind. I.G. 41%40. C Stand. Brands 9%9%, C U. States St. C. 21% C North Am, Cy, 8%8%. A Born. Sum. H.M. 146%147%. A Lir.de Teves en Siokv. 68%60%. A Ned. Wol Mij. 81%—81%. A Singkep Tin M. 7879%. A J. C. Japan Ln. 24%25. A Rotterd. Lloyd 3131%. A S. M. Nederland 30%31. A Amst. Thee C.M. 41%—41%. de klok en de banken zal alsdan wel licht plaats kunnen hebben. De heer Johs. Schipper vestigde de aandacht op de keibestrating stations weg en wilde steun aan de raadsleden de Jonge en Van Liere welke hiervoor pleitten. De voorz. zegde, dat het be stuur zich reeds eerder tot den Raad wendde; geantwoord werd dat er geen geld is. We moeten niet te hard van sta pel loopen, aldus spr. Met een opwekkend woord en de hoop dat 1935 beter mag zijn voor de leden dan 1934 is geweest, sloot de voorzitter deze vergadering. NISSE, De candidatenlijsten voor de Gemeenteraadsverkiezing zijn als volgt genummerd: 1. Staatk. Geref. partij, 2. Ant. Rev. partij, 3. Roomsch Kath. par tij, 4. Groep Herv. kiezers, 5. Vrije Herv. kiezers, g| WEMELDINGE. Vrijdag vergaderde de zwemclub „Luctor et Emergo". In de bestuursvacatures, ontstaan door 't vertrek van mej. Willemse en den heer Kievit werden gekozen de heeren M. Visser en N. Felius Jzn. Besloten werd om op 1 Juni het badseizoen te ope nen. Ook zal er dezen zomer een glij baan geplaatst worden. WOLPHAARTSDIJK. De loting voor de lijsten voor de gemeenteraadsver kiezing die op 19 Juni a.s. zal plaats hebben had het volgende resultaat: no. 1 Gemeentebelang; 2 S. G.; 3. C. H.; 4. A. R. WOLPHAARTSDIJK. Zaterdag had de jaarlijksche vergadering plaats van aandeelhouders van het gebouw t.a.v.e n.u. Uit het verslag van den secretaris den heer Joh. Lindenbergh, bleek dat er weer een dankbaar gebruik is ge maakt van de gelegenheid die dit ge bouw biedt tot het houden van groote of kleine vergaderingen enz., al zijn er nog vereenigingen die uit voordeel er niet heen willen. Tot bestuursleden wer den herkozen de heeren J. Koert en Joh. Lindenbergh. Aan de aandeelhou ders kan een rente van 5 pet. worden uitbetaald. Door het aanschaffen van nieuw meubilair en een frische betimme ring tracht het bestuur het gebouw steeds aantrekkelijker te maken. WOLPHAARTSDIJK. Reeds eenigen tijd had de muziekvereeniging „Adven- do" alhier verlangend uitgezien naar 'n eigen vaandel, totdat deze week dat verlangen werd bevredigd. De heer J. A. Koert had bij de liquidatie der vorige muziekvereeniging „Wolfert's fanfare" het vaandel met toebehooren gekocht hetwelk thans nog in zeer goeden staat is. Hij verklaarde zich bereid, dit vaan del tegen een voordeeligen prijs, aan de vereeniging Advendo te verkoopen. Een bezwaar was, dat het woord fanfare ver vangen moest worden door het woord Advendo. Deze verandering is echter op keurige wijze aangebracht, door de schoondochter van den heer Koert, me vrouw KoertAndriesen, en zoo werd dan, Zaterdagavond j.l. met het gezel schap en veel publiek, gemarcheerd, naar de woning van den heer Koert om het lang begeerde vaandel af te halen. Met eenige toepasselijke woorden over handigde de hr. Koert het vaandel, aan de vereeniging waarop de heer J. Snoo- dijk dank zeide. Vervolgens kwam er een groote verrassing. De burgemeester, eere-voorz?tter vaïï „Adyspdo" n.-anft het vaandei ter hand en bood dit als een geschenk van hem aan de vereeniging aan, welk aanbod onder dank van den voorzitter schetterende fanfares en lui de teekenen van instemming van het publiek, werd aanvaard. WISSENKERKE. De nummering der candidaatlijsten voor de verkiezing van den gemeenteraad op 19 Juni a.s, luidt: 1 C. H.; 2 A. R., 3 Linksche groepen; 4 M. M. Schippers (C.H.); 5 St, Geref. BRESKENS. De nummering der can didatenlijsten voor de raadsverkiezing luidt als volgt: 1 S.D.ASP.; 2 Liist Cam- bier; 3 Lijst V,an de Sande; 4 R. K.; 5 V. D.; 6 C. H. BIERVLIET. Zondagavond gaf het muziekgezelschap onder begunstiging van mooi weer haar eerste verplicMte zomer-Zondagsuitvoering op de Markt. De belangstelling was, als altijd, groot. A Houth. Alberts 21%21%. C Baltimore en Ohia 6%7. A Southern Rlw. 6%6%, C Union Pac. Rr. 58% C Int. Nickel Cy. 17%17%. Duitschl. '30 1000-5% 18%—19%-18%, A Koloniale Bnk. 4143-%. A N.I. Hbk. 1000 80-81-82%. C Ned. H. M. 1000 31—31%. A Alg. Kunstz. U. 27%—27%-%. A v. Berkels P,at. 56—61. C Calvé-Delft 63%'64% -63%. A C. Suiker Mpij. 3939%. A Ned. ford A.M. 255—260. A Philips Gem. B. afg. 261%274-68. C Unilever 98%100% -01%. C Anaconda Cop. 10%10%-%. C Bethlehem St. 16%17-%. C Kennec Copper 12%12%-13, C Un. States Leather 4%4%. A A.N.I.E.M.—N.B. 171%—169. A Kon. Petr. Mpij. 187%—191 -89. C Contin. Oil Cy. 13%—13%-%. C Shell Union O.C. 6%— 6%-6%. Met groot leedwezen is in Middel burg de tijding vernomen van het over lijden van den heer H. W. J.„ Priems, nog maar zoo kort Directeur van de R. H.B.S. In allerlei kring wordt het heengaan van dezen voortreffelijken en ervaren onderwijsman, van wiens bekwaamheid en toewijding men nog zoovele goe le verwachtingen had, betreurd. Wij ouders van leerlingen van de R. H.B.S. beseffen in dezen Directeur een ernstig verzorger van de belangen onzer zoons en dochters te hebben verloren. De leerlingen zijn getroffen door 1 et sterven van hun Directeur, dien ze hoogachting en groote genegenheid toe droegen. Het is mij daarom een behoefte uiting te geven aan ons aller waardeering voor den persoon en het werk van wijlen den heer Priems, die ons zooveel vroeger ontviel, dan we gehoopt hadden. Aan onze oprechte deelneming ook in het zware leed dat mevrouw Priems heeft getroffen. Men heeft hem hier maar kort ge kend. Ik mag daarom niet nalaten dankbaar te gewagen van het werk en het optre den van den heer Priems, zooals ik dat heb leeren kennen en apprecieeren, toen hif als leeraar verbonden was aan de Gemeentelijke H.B.S. en aan het Stedelijk Gymnasium te Kampen, In de jaren, vóór dat eene ernstige ziekte hem bijna terneervelde, was hij daar ongeveer 10 jaar lang, een actief leeraar, vól van initiatief en van werk lust, ook op ander terrein, dan dat van het Middelbaar en Gymnasiaal Onder- wijs, De publieke zaak had zijn zeer leven dige en hartelijke belangstelling en voor de behartiging van allerlei Volksbelang heeft hij, gesteund door de organisato rische gaven waarover hij beschikte, veel gewerkt en met warmte gepleit. Hij heeft dat alles ondernomen in groote harmonie met Mevrouw Priems, die hem eerst daarin ijverig heeft ge steund en later, in zéér moeilijke jaren, zoo trouw verzorgd. Het was mij een genoegen, dezen man in wiens hart groote toewijding en veel liefde woonden, in Middelburg opnieuw te ontmoeten. Zoo goed heb ik tegen den achter grond van het stralende verleden kun nen begrijpen hoe zwaar het hem moet gevallen zijn, te berusten in de ernstige beproeving, die zijn levensgang zoozeer heeft beïnvloed en die hem in allerlei opzicht zoozeer heeft geremd. Zelftucht en wilskracht hebben hem daarbij geholpen. God had hem vele gaven geschonken, In de gemeente Kampen zullen velen hem met erkentelijkheid en sympathie gedenken, evenals wij, die hier in alle stilte aan zijn graf hebben gestaan, met weemoed om hetgeen in hem verloren werd. 25 Mei 1935. M. Fernhout, SLUIS. Dat het Sluische publiek mee leeft met het Comité, d,at het sympa thiek idee had, haar in nood verkeerend muziekgezelschap „Apollo" te steu nen, bewijst zeker wel de enorme toe loop van volk op Zondag jl. naar den ge- costumeerden voetbalwedstrijd tusschen een elftal van „Apollo" en oud-leden van F. C. Sluis. Deze wedstrijd werd gespeeld op de weide van den heer A. Wemaes alhier, daartoe welwillend be schikbaar gesteld. Om half vier trok de gecostumeerde optocht door de voornaamste straten van onze gemeente. Van de verkleed partij was veel werk gemaakt; men zag heel origineele en grappige pos tuums. Stipt om 4 uur floot scheids rechter, burgemeester J. Berkers, en het spel n,am een aanvang. Het is een vermakelijk partijtje voetbal geworden waarbij natuurlijk diverse valpartijen plaats vonden. De wedstrijd eindigde in een gelijk spel 33. Naast dezen wedstrijd waren nog vele attracties op het terrein. Zoo kon men, schoppende tegen een voetbal, de muts v,an een bakkerspop afgooien, waarbij de belooning in gebak enz. be stond. Vermeld dienen verder te wor den, een knaap met een viool en een meisje dat met een busje rondging, beiden in Tiroolsche 'uracht. Op het busje stond: „Voor de jeugdige muzi kanten". Voor dit paartje bestond L<?el belangstelling en menigeen liet zijn gave in het busje glijden. 's Avonds had onder groote belang stelling sn rondgang door de gemeen te pilots, waarna op de kiosk tot slot een concert werd gegeven. Vrijdag werd in het café van den heer B. Cammaert alhier een vergade ring gehouden van de ingelanden van den Lapscheurschen Gatpoldter. Voor zitter A. Lako, dijkgraaf. De rekening 1934-'35 van den ontvanger-griffier be liep in ontvangsten f 2545, in uitga ven f 2493, zoodat er een batig saldo was van f 52. Het dijkgeschot is vast gesteld op f 7 per ha. assistentie der Kapelaans' het plechtig lof. Het Maria-altaar wais fraai met bloemen en vaandels versierd, terwijl een zee van kaarslicht, waaronder een processie-kaars van 's-Heerenhoek het Maria-beeld omringde. Onder het lof werd gezamenlijk gezongen het „Mag nificat" en na het lof het „Aan U, O Koning der Eeuwen." In de vergadering van notabelen der Ned. Herv. kerk te N i s s e zijn als kerkvoogden gekozen: E, Sanderse en H. Nieuwenhuize in de plaats van A. van der Poest Clement en J. Bos, die: hadden bedankt. Ned. Herv. Kerk, Prof. dr. M. C. van Mourik Broek man te Huis ter Heide heeft het beroep naar Moordrecht aangenomen. Geref Kerlr Drietal te Rilland-Bath: C. v. d. Boom, cand. te Overschie; W. G. F. van Herwijnen, cand. te Vianen; A. J. Radder, cand. te Hoogeveen. f Bedevaart, Een zeer groot aantal leden van de afdeelingen Vlissingen en Goes van den R. K. Vrouwenbond alsmede meisjes van de Maria Congregatie te 's-Heeren hoek, waaronder talrijke leden der sportclub in uniform en leden van de Maria Congregatie van Heinkenszand, maakten Zondagmiddag haar jaarlijk sche bedetocht naar Onze Lieve Vrou we van den Polder, thans in de paro chie kerk te Middelburg vereerd. Pastoor Briilgemann celebreerde met In hooger beroep. L. J. D., molenaar, wonende te Nieuwerkerk, heeft hooger beroep aangeteekend tegen een vonnis van den kantonrechter te Zierikzee, waar bij hij wegens overtreding van de T,ar- wewet is veroordeeld tot f 500 boete of 2 maanden hechtenis. RECHTBANK TE MIDDELBURG. In de zitting van heden werden de volgende vonnissen uitgesproken: valschheid in geschrifte: P. F. v. E., 24 j., vertegenwoordiger, wonende te Axel, 3 maanden gevangenisstraf, voor waardelijk, proeftijd 3 jaar, en f 25 of 10 d. h.; eenvoudige beleediging: C. M. v. H. 19 jaar, arbeider, wonende te Philippine 10 .of 5 d. h.; mishandeling van een dier: J. R. M., 38 jaar, landbouwer te Hontenisse, f 25 of 10 d. h. verboden invoer: C. S„ 25 jaar, land bouwer, wonende te Sas van Gent, f 15 of 10 d. h.; verboden terugkeer: D. H. de W., 51 j„ koopman, wonende te Hontenisse, week gevangenisstraf. Te Rotterdam slaagden voor het theoretisch examen Chr. Fröbel-onder- wijs de dames N. van Beveren te Vlissingen; J. Flipse te S"Y Laurens; P. S. de Bruijne te Axel; N. v,an Wijk te W o tl- C Tide Water Ass. Oi. 7%7%-7%. A K.N. Stoomb. Mij. 4%4%. A Ned. Scheepv. U. 34%35-% A H.V. Amsterdam 182%185%-84%. A Java Cult. Mij. 9499%-%. A N.I. Suiker U. 93%—94%-95%. A Deli Batavia 139143-45. C Deli Mij. 1000 129%—130%-33. A Senembah 144%144%-47. C Chicago Milw, A Amst. Rubb. C. 109%112 -11 A Deli-Bat. Rubb. 66%68% A Hessa Rubber 95%96-98. jA. Serbadjadi S.R. 6465%-66%. Prolongatie 2%2%. WISSELKOERSEN. 25 Mei 27 Mei Londen 7.33% 7.33 Berlijn 59„70 59.65 Parijs 9.74% 9.74% Brussel 25.19 25.35 Zwitserland 47.85 47.84 Kopenhagen 32.75 32.90 New-York 1.48 1.48% p h a a r t s d ij k; P. Huibrechtse te Westkapelle. Tot onderwijzeres aan de o.l. schopl te Zuidzande is benoemd mej. J. v,an Male, thans in gelijke betrek king werkzaam te Nieuw- en St. Joos- land. bi ad "F* T Philips Markt Suiker IOlie IIndustrie Rubber IUnilever Schepen Mijnee KoninkL Amerika Wettig gedeponeerd.) F aillissementen. Het weekblad „Handelsbelangen" neemt o.m. op de crediteurenlijst in het faillissement C. de Kievit, landbouwer en paardenhandelaar te Goes. Deze lijst telt 19 crediteuren met een totaal passief van f 43.378 waarvan preferent f 9720. De baten zijn nog niet volledig bekend. De voornaamste crediteur is: Stichting Administriatiefonds geldlee- ning rente en kosten f 14.912. STAATSLOTERIJ. (Onder voorbehoud). Op onderstaande nummers vielen he den de volgende prijzen: 10000 16866 17497 20898 400 4500 5583 7085 9072 13108 200 7395 7499 17517 100 1060 2467 5572 6388 8237 9094 9714 9731 12715 14860 17756 19877 20763 Benoemd en aangestel.d bij het wapen der infanterie met ingang van 24 Mei tot luit.-kolonel, bij den staf der 3e inf, brigade majoor A. P. van Velt- huysen, v,an genoemden staf, vroeger te Middelburg; met ingang van 2 Juni tot majoor bij het 19e reg. infan terie kapitein L. A. C. de Bock, adju dant van den staf der IV inf. brigade; bij het wapen der Kon. Marechaussée tot luit.-kolonel majoor jhr. A. D, La- man Trip van dat wapen, commandant der 3e divisie. De res. 2e luitenant J. J. K. Domi- nicus, van het 14e regiment, infanterie, is met ingang van 1 Juni a.s. in het be lang van den dienst overgeplaatst bij het 6e regt. infanterie. VOETBAL. WILLEM II—MIDDELBURG 2—2. Een spannende strijd. Een groot aantal toeschouwers, waar onder vele Middelburg-supporters, wa ren gistermiddag in het fraaie Tilburg- sche Sportpark aanwezig bij den be langrijken wedstrijd tusschen Willem II en Middelburg. Zij hebben niet zoozeer een mooien, doch wel een uitermate spannenden strijd aanschouwd. Zoowel Willem II als Middelburg hebben tot de laatste seconden fel gestreden voor het winnende punt, dat beide clubs 'n beste kans op de eerste plaats van deze na- competitie had gegeven. Met het gelijke spel is thans Willem II nog het meest gebaat. Wanneer men weet dat 5 min. na de eerste helft Middelburg den gelijkmaker scoorde, dan kan men zich wel inden ken, dat de resteerende 40 min. de bei de elftallen elkaar niets toegaven. Daar bij gevoegd de vele doelkansen aan bei de zijden geschapen, maakt begrijpelijk, dat er onder hoogspaning gespeeld werd en ook rond het veld was de nervositeit merkbaar! Begrijpelijker wijs kwam dit het spelbeeld niet ten goede. Zeker, er wprden aan beide kan ten nu en dan aardige aanvallen opgezet en goed gecombineerd doch over 't al gemeen was 't geen op hoog peil staand spel dat werd vertoond. Edoch, de span ning vergoedde heel wat. Opvallend scherp en talrijk waren de perioden van overwicht en de daarop volgende inzinkingen bij de twee elftal len. 't Sterkst waren deze merkbaar bij Willem II. Na oogenblikken dat de tri colores fel en onstuimig in den aanval waren geweest, volgde somwijlen mo menten, dat zij geen voet aan den grond kregen. Dit bewijst met welk een fel heid er gestreden is. De twee doelpunten van Middelburg waren het resultaat van prachtig indi vidueel spel respect, van Verhulst en Vogel; de twee doelpunten van Willem II waren van veel minder gehalte. Bij de eerste hielp de scheidsrechter een handje mee. Dit ging nl. zoo: de bal van rechts komend werd hard tegen den scheidsrechter aangeschoten, die ach teruitspringend den bal voor zijn voe ten neersloeg, waar het leder stil bleef liggen, op ongeveer 10 meter van doel. Een vlak bij hem staande Willem IFer maakte daar dankbaar gebruik van om den vrijliggenden bal in doel te schieten. Het tweede punt was o.i. niet geheel vrij van buitenspel. Men moet hieruit echter niet de con clusie trekken dat Willem II had dienen te verliezen. Beide elftallen kunnen met den uitslag tevreden zijn. Het viel te betreuren dat men voor dezen zoo belangrijken strijd niet eea meer bekenden en beteren scheids rechter had aangewezen. Vnl. in de buitenspelgevallen was hij zwak. Vrije trappen voor ongeoorloofd spel deelde hij kwistig rond. Daar deed hij goed mee; want anders had het wel eens 'n ruwe vertooning kunnen worden. Zelfs nu werd er forsch gespeeld. Het heeft geen zin de spelers afzon- derlijk te noemen; de zenuwen spraken dezen middag een hartig woordje mee, terwijl door het zich tot het uiterste geven van alle 22 spelers, de gelegen heid tot kalm overlegd spel zich niet voordeed. Een uitzondering echter voor keeper Vijgeboom;: voor zijn prachtig keepen klonk menig applaus je. De achterhoede greep niet zoo re soluut is ,als wij van haar gewoon zijn. Maar voldoende was het backstel ze ker. De middenlinie legde zich meer toe op de verdedigende, dan op de voedende taak; het was goed gezien de vleugelspelers gedekt te houden, want vooral de linksbuiten de Kantfer was de gevaarlijke man voor de M.-verde- diging. 25 Min. na rust werd Hertogs door G. Ploegaert vervangen, terwijl de geheele tweede helft Lievense de plaats innam van Hesseling. Aangezien de bin- nenspelers te weinig aandacht besteed den aan het ophalen van den bal, stond de voorlinie nogal eens als een losse schakel in 't veld. Het plaatsen bij Middelburg liet te wenschen over. Wil lem II had eenige oudere spelers weer opgesteld: de Leeuw o.a. stond spil, de Kanter linksbuiten en v. Wouw mid- voor. Het elft,al heeft zich tot het uiterste gegeven, doch met een beetje meer geluk voor Middelburg hadden de inzinkingen haar noodlottig kunnen worden. Spelverloop- Het eerste kwartier kwam Willem II zoo enthousiast opzetten dat men be greep dat zulks niet lang vol te hou den zou zijn. Vijgeboom moest al spoe dig bij een tweetal schoten van v. Gooi en van de Kanter handelend optreden. De aanvallen welke Middelburg in deze periode ondernam strandden steeds op Spijkers en Maas. Na 10 min. spelen maakte Wertens het hierboven reeds genoemde punt met behulp van den scheidsrechter (10). Na een kwartier spelen maakte Mid delburg gelijk. Een duel tusschen Maas en Verhulst kort bij de hoekvlak won laatstgenoemde; hij liep snel met den bal naar doel en schoot van kortbij langs Mes. Een mooi doelpunt (11). De doorbraken van de Kanter brachten dikwijls verwarring in de groen-witte verdediging. Met zijn schoten kon hij echter Vijgeboom niet verrassen. In een van de perioden waarin W. II grooten druk op het Middelburg-doel uitoefende kopte v. Gooi tegen de lat. Een schot van v. d. Wouw stompte Vijgeboom keu rig corner. 10 Min. voor rust was het de zelfde W. II speler die voor zijn club het tweede doelpunt, onhoudbaar voor Vij- geboom, maakte. Aan den anderen kant werd Verhulst, vlak voor de rust, op het beslissende moment, den bal voor de voeten weggetrapt. Rust 21. De eerste aanvallen na de rust waren weer voor Willem II. Na 5 min, echter profiteerde Vogel handig van een foutje in de W. II verdediging. Hij passeerde enkele spelers en met een laag zuiver schot schoot hij prachtig den gelijkmaker langs Mes. Er volgde nu een periode van overwicht voor Middelburg, Een schui ver van Verhulst hield Mes, Lievense maakte nog een punt, doch er was reeds voor buitenspel gefloten. Door tijdig uitloopen bracht Mes eeni ge malen redding. Ook Willem II maakt#

Middelburgsche Courant | 1935 | | pagina 2