MAXIME O+O - NIETS ALLES TWEEDE BLAD VAN DE PROVINCIALE ZEEUWSCHE MIDDELBURGSCHE COURANT (W.O. DE GOESCHE COURANT) VAN VRIJDAG 24 MEI 1935. No. 122. KRONIEK vasi den DAG. ILiURfi. WALCHEREN. ZWD-BEVELAND. Toenemend verzet tegen de economische politiek van pre sident Roosevelt, Een zon derling allegaartje van critici en een lichtzinnig Congres, Poging om de bankbiljetten- pers in werking te stellen op 't nippertje verhinderd. Als men sommige berichten uit Ame rika zou gelooven, .oopt het met 't be wind van president Roosevelt naar een spoedig einde. Zoo erg zal het wel met zijn, maar men kan niet ontkennen, dat de aanvallen op zijn economische poli tiek den laatsten tijd hand over hand toenemen en zijn tegenstanders gelei delijk meer aanhang schijnen te krijgen. Al vormen die tegenstanders nie* paald een homogeen gezelschap. Er is in de eerste plaats nog steeds het ver zet uit de conservatieve financieele kringen, die naar de vroegere toestan den terug willen. Zij hebben een goeden steun gevonden in een zekeren pater Coughlin, een katholiek priester, die door middel van de radio het Ameri- kaansche volk pleegt te vertellen, dat Roosevelt een boosaardige tyran is, de het land verstikt onder zijn dicta toriale maatregelen en uiteindelijk een allerverschrikkelijkst onheil zal uitrich ten, tenzij men hem ten spoedigste het Witte Huis uitjaagt. De speeches van pater Coughlin, die moet kunnen pra ten als Brugman, schijnen bij heel wat Amerikanen zeer in den smaak te vallen; duizenden dollars moeten hem in den vorm van vrijwillige giften toe- stroomen, om zijn actie te kunnen voortzetten en uitbreiden. Als tegenhanger van dit meer of minder conservatieve verzet kan de critiek gelden, die een der heeren sena toren, Long, op het doen en laten van Roosevelt uitoefent. Long en anderen van hetzelfde slag beloven den kiezers een soort van aardsch paradijs, dat in vele opzichten overeenkomst vertoont met den communistischen heilstaat. Zij willen iedereen een inkomen verschaf fen, dat hem tot een allergenoeglijkst leventje in staat zal stellen. Dat kan best, zeggen ze, als de regeering het maar wil. Vermoedelijk weet de over- groote meerderheid van het Ameri- kaansche volk wel beter, maarin dezen tijd is veel mogelijk. En in elk. geval doet het kabaal van Long en de zijnen afbreuk aan het werk van Roo sevelt, daar heel wat Congresleden, bang 's kiezers gunst te zullen kunnen verspelen, er door verlokt worden tot daden, waaraan ze in frustiger tijden wellicht niet zouden denken. Men heeft van dit laatste eergisteren weer eens' een staaltje beleefd- Onlangs besloot het Congres op voorstel van den afgevaardigde Patman, om aan de oud-strijders uit den wereldoorlog, een z.g. bonus, dat is een uitkeering, te doen, daar ze er over 'I algemeen niet al te best aan toe zijp en de staat ten slotte groote verplichtingen aan hen heeft. Het bedrag van 2,2 milliard dollar, dat hiermee gemoeid is, wilde men en hier komt 't vooral op aan vin den, door eenvoudig de bankbiljetten- pers in werking te stellen; dus door er voor een even groot bedrag aan bankbiljetten bij te drukken natuurlijk zonder dat daar eenige dekking tegen over zou staan. Roosevelt wilde van deze manier van doen niets weten en heeft nu Woensdag van zijn recht van veto ge bruik gemaakt. Hij verklaarde dus de wet voor ongeldig en motiveerde zijn houding in een uitvoerige rede, waarin scherp de hachelijke consequenties van het inwerkingstellen der bankbiljetten- pers werden belicht, Het zou niets an ders dan de geheidste inflatie beteeke- nen, aldus de president, waardoor al les op losse schroeven zou worden ge zet. door OCTAVE FEUILLET. 34). Haar fonkelende blik was een oogen- blik op mij gericht. Zij stootte een die pen zucht uit en zei op zachten en droe- vigen toon tegen mij: „Gaat u nu maar, mijnheerik houd u niet op". De vertrouwelijke mededeeling waar ik mee vereerd werd, had mij weinig verrassing bezorgd. Sinds eenigen tijd was het duidelijk, dat juffrouw Margué- rite al wat zij nog aan sympathie voor de menschheid had kunnen bewaren, aan mijnheer de Bévallan wijdde. Deze betuigingen leken in ieder geval meer op een vriendschappelijke voorkeur dan op een hartstochtelijke teerheid. Men moet overigens erkennen, dat deze voor keur te begrijpen was. Mijnheer de Bé vallan, van wien ik nooit heb gehouden en van wien ik, ondanks mijzelf, in de ze bladzijden meer de karikatuur dan t portret gegeven heb, vereenigde in zich het grootste aantal kwaliteiten en fou ten, die gewoonlijk den bijval der vrou wen verwerven. Bescheidenheid ont breekt hem ten eenenmale, maar dat is opperbest, want de vrouwen houden daar niet van. Hij heeft die zekerheid van geest, die spottende en kalme, die voor niets bevreesd is, die gemakkelijk bevreesd maakt, en die overal aan iemand, die er mee begiftigd is, een soort Het Huis van Afgevaardigden (de Amerikaansche „Tweede Kamer") nam dit echter voor kennisgeving aan en ging opnieuw over het voorstel stem men; 322 afgevaardigden stemden voor, 98 tegen, zoodat er een meerderheid was, voldoende om het presidentieele veto kiachti-loos te maken. Voorlopig tenminste. Het kwam er nu nog maar op aan, wat de Senaat (de „Eerste Kamer' zou doen- A.s die het voorbeeld van het Huis volgde, zou de wet toch nog uitge voerd moeten worden, kon president Roosevelt er niets meer aan doen. De Senaat is echter verstandiger geweest. Vier en vijftig senatoren verklaarden zich weliswaar voor de wet en 40 er te gen, maar die meerderheid was niet vol doende, om Roosevelt te overstemmen. Ze had minstens twee derde van het totaal moeten bedragen. Zoo heeft Roosevelt dus den strijd ge wonnen, Het zal echter de vraag zijn of die overwinning niet een Pyrrhus-over- winning moet heeten. Dat het Huis van Afgevaardigden zoo recalcitrant tegen hem in 't geweer liep, geeft te denken. En in elk geval heeft het verloop dezer zaak aangetoond, dat bedachtzaamheid hoe langer hoe minder een eigenschap wordt, die de heeren afgevaardigden siert- Wat voor de naaste toekomst niet al te veel goeds voorspelt. DE STEUNREGELING VOOR KUNSTENAARS. De lang verbeide en reeds sinds 1933 in voorbereiding zijnde steunregeling voor noodlijdende kunstenaars is, naar men aan de N.R.C. meldt, thans zoover gevorderd dat zij in staat van wijzen is gekomen. Bij brief van 2 dezer heeft de minister van sociale zaken aan een aan tal kunstenaarsvereenigingen de ont werpen ter inzage gezonden voor den stichtingsbrief van een voorzienings fonds voor kunstenaars (aldus zal de officieele naam zijn) en van de daarbij behoorende reglementen. Het fonds zal den vorm krijgen van een stichting, de steun van een verze kering, waarvoor premie moet worden betaald, Dit laatste en de uitkeeringen zullen lcopen over een centrale kas. In ver gelijking met den aanvankelijken opzet, waarover wij herhaaldelijk mededee ling hebben gedaan, is er nog al wat veranderd, o.a. het maximum per jaar yan de uitkeeringen. Was dit eerst ge durende 120 dagen, thans is dit tot 13 weken teruggebracht. De bedragen per week (24 gulden voor gehuwden, 15 gulden voor ongehuwden) 'zijn echter gelijk gebleven, MISSTANDEN. Zooals we een dezer dagen meldde is aan de Zinkfabrieken in het Brabant- sche dorp Budel een staking uitgebro ken. Het (r.k.) dagblad „De Tijd" schrijft over de toestanden bij deze on derneming het volgende: „De sociale toestanden op deze fa brieken zijn in het geheel niet in orde. De loonen zijn veel en veel te laag en en voor deze zeer lage loonen moet een werk worden gepresteerd, dat geen mensch lang kan uithouden. Acht uren per dag, drie honderd vijf en zestig da gen per jaar, staan deze menschen voor de heete ovens te werken met instru menten, die alleen oer-sterke kerels kunnen hanteer en. Voor dezen arbeid wordt betaald eer. loon van een rijks daalder per dag, waarbij nog komt tien cent kinderbijslag per dag van het tweede kind af. Kapelaan Brekelmans vertelde ons, dat de arbeid zeer gevaarlijk is en vele slachtoffers eischt. Op de lijsten der arbeiders, die hij liet inzien, kwamen van heerschappij geeft, en den schijn van superioriteit. Zijn lange gestalte, zijn uit muntende gelaatstrekken, zijn handig heid bij physische prestaties zijn goeden naam als ruiter en jager, verleenen hem een mannelijke autoriteit, die indruk maakt op de zwakke sexe. Hij heeft ten slotte een stoutmoedigheid, onderne mingsgeest en macht om veroveringen te maken, die door zijn leefwijze niet ge logenstraft worden, die de vrouwen in de war brengen en in hun ziel verborgen driften in beweging brengen- Het is bil lijk, er bij te voegen, dat dergelijke voor- deelen in het algemeen slechts vat krij gen op alledaagsche zielen; maar het hart van juffrouw Marguérite, dat ik eerst in de verleiding kwam, zooals al tijd gebeurt, te schatten als op dezelfde hoogte als haar schoonheid, scheen, sinds eenigen tijd, gevoelens van zeer middelmatige kwaliteit ten toon te sprei den, en ik achtte haar zeer goed in staat om, zonder verzet en zonder geestdrift, met de lijdelijke koelheid van een slap pe verbeeldingskracht, zich aan de be koring van dezen banalen overwinnaar te onderwerpen en daarna aan een hu- we ijk-uit-overweging, In verband met dit alles moest ik wel mijn houding bepalen en ik deed het des te gemakkelijker dan ik een maand te voren mogelijk geacht had, want ik had al mijn moed gebruikt om tegen een liefde te strijden, welke het gezond ver stand en de eer, beide, afkeurden, en zij meer dan dertig jonge weduwen voor, wier mannen in den loop der laatste ja ren waren verongelukt aan deze fa briek". „Het werk op de fabriek wordt verdeeld in de z.g. „Kleine manoeuvre" en de z.g, „Groote manoeuvre". In de eerste staan de arbeiders vijf of zes uur per dag in den vroegen morgen voor de heete ovens, drie honderd vijf en zestig dagen per jaar. Noch op Kerstmis, noch met Paschen, noch met Pinksteren, of welken feestdag dan ook, wordt hierop een uitzondering ge maakt. Alleen.bij één gelegenheid kunnen de arbeiders vrij krijgen. Dat is als een van zijn kinderen de plechtige H. Communie doet. Als dan de pastoor een briefje meegeeft, wordt er een mor gen vrij gegeven. Zoodat hier arbeiders werken, die in jaren geen enkelen, ab soluut geen enkelen dag hebben, waar op zij zich niet behoeven te bekomme ren om de zorgen van hun arbeid. En voor dezen arbeid wordt een loon be taald van ruim twee gulden per dag. Op de „Groote manoeuvre" werken de arbeiders acht uur per dag. Zondag en door de week. Om de drie weken kunnen zij een Zondag vrij krijgen, doch dan moeten zij de andere Zondag twaalf uren voor de ovens staan, van 's morgens zes tot 's avonds zes aan één stuk door. Voor dezen arbeid kun nen zij een loon verdienen van f 2.20 to f 2.70 per dag. Alleen bij ziekten kan deze arbeid onderbroken worden." Aldus wordt er 365 dagen per jaar gewerkt. Om de drie weken bij de „Groote Manoeuvre" een Zondag vrij, maar die moet op andere Zondagen, worden ingehaald. (Van Zondagsslui ting voor de winkels gesproken!) Ge vaarlijke arbeid. De hoogste loonen f 2.20f 2.70 per dag.... Christ, Middenstandsvereemging. Dezer dagen vergaderde de Christe lijke Middenstandsvereemging. Het nieu we bestuur waarvan notaris Terpstra voorzitter is stelde zich aan de ver gadering voor- De heer A. Bos van Rot terdam, lid van het hoofdbestuur der Chr. Middenstandsvereeniging in Ne derland, sprak over het nut en de nood zakelijkheid eener standsorganisatie en over het nut en de noodzakelijkheid eener Christelijke middenstandsorgani satie. Naar aanleiding van deze rede werden enkele vragen gesteld door de heeren Littooy, Van Roon en L. Helder. De voorzitter bracht daarna in be spreking het van B. en W. ontvangen schrijven betreffende de winkelsluiting op Zaterdagavond in de maanden Juni, Juli, Augustus en September. Naar aanleiding van deze kwestie voerden het woord de heer L. Helder, die vurig voorstander was van het lan ger openhouden der winkels op Zater dagavond en de heer J. Bolier, die er te gen was. Met op één na algemeene stem men werd besloten het bestuur op te dragen B. en W, te antwoorden, dat een later sluitingsuur op Zaterdagavond voor alle winkels gedurende de zomermaan den zeer op prijs zal worden gesteld, waarna de voorzitter, notaris Terpstra deze zeer goed bezochte vergadering sloot met opwekking aan de leden voortaan toch vooral trouw de vergade ringen te bezoeken, in hun eigen belang èn als blijk van waardeering voor hei werk van het bestuur. BIGGEKERKE. Alhier is opgericht een mondharmonica-club met aanvanke lijk 14 leden, met als directeur de heer Joh. Wijkhuis, directeur1 der Zangver- eeniging, alhier. zelf, die, zonder het te weten, mij dezen strijd oplegde, had mij ook, zonder liet te weten, krachtdadig geholpen. Had zij mij haar schoonheid niet kunnen verber gen, zij had mij haar ziel geopenbaard en de mijne had zich half toegesloten. Zonder twijfel een kleine ramp voor de jonge millionnaire, maar een werkelijk geluk voor mij! Ik maakte echter een reis naar Parijs, waarheen de belangen van mevrouw Laroque en de mijne mij riepen. Ik kwam, vóór twee dagen, terug, en toen ik op het kasteel kwam, zeide men mij, dat de oude heer Laroque reeds van 's morgens af mij dringend te spreken had gevraagd. Ik haastte mij naar zijn kamer. Zoodra hij mij zag, kwam een flauw glimlachje op zijn verbleekte wang; hij richtte een blik op mij, waarin ik een uitdrukking van kwaadaardige vreugde en heimelijken triomf meende te lezen, toen zei hij tegen mij, met zijn doffe en holle stem: „Mijnheer, mijnheer de Saint-Cast is dood!" Deze tijding, welke de zonderlinge grijsaard mij zelf had willen mededee- len, was juist- Den vorigen nacht was de arme generaal de Saint-Cast door een beroerte getroffen en een uur later was hij weggenomen uit het weelderige en heerlijke leven, dat hij te danken had aan mevrouw de Saint-Cast. Zoodra de gebeurtenis bekend was op het kasteel, had mevrouw Aubry zich naar haar DOMBURG. Donderdagavond hield de coöperatieve boerenleenbank aï- jhier h,aar -algemeene vergadering |aj hier haar algemeene vergadering in de zaal Rehoboth. Het aantal leden be draagt 298, dat der spaarders 655, voor schotten in loopende rekeningen 91, aantal rekeningen 42. De winst ad f 2005 is gevoegd bij de reserve, die hierdoor tot f 32800 is aangegroeid. De rentevergoeding ,aan spaarders is op 2.70 pet gebracht, per halve maand te bere kenen; voorschotrente 4.2 pet. Aan spaargelden was in 1934 een som van f 42000 meer ingebracht dan uitgehaald. De bank treedt ook bemiddelend op bij de uitbetalingen van de crisiscentr.a- le tegen de geringe vergoeding van 4 cent per uitbetaling. Deze bemiddeling wordt zeer op prijs gesteld. De reserve der bank valt onder de belasting op be zittingen in de doode hand. De aftreden de bestuursleden werden allen herko zen, t.w. de heeren J. de Visser Sz.; P. de Visser Sz.; J. Wisse Pz.; W. Pro voost Az. Spaarders, die binnen redelij ken tijd hun boekjes niet hebben afge^ h.aald, zullen ze thuis bezorgd krijgen, waarvoor een kleine vergoeding moet worden berekend VEERE. De bij loting vastgestelde volgorde der candidaatlijsten voor de verkiezingen voor den Gemeenlteraad op 19 Juni a.s. is: 1. Anti-Rev.; 2. Vrij- heidsb.; 3. Lijst Wouters; 4. Neutr. Arb. partij; 5. Chr.-Hist.; 6. Vrijz. Dem. VEERE. De collectie voor het reclas- seeringswerk heeft alhier een bedrag van 16 opgebracht. RAAD VAN GRIJPSKERKE. Tewerkstelling van werkloo- zen in het landbouwbedrijf. De proef is uitstekend geslaagd GRIJPSKERKE. Woensdag vergader de de Raad, onder voorzitterschap van burgemeester De Keijzer voltallig. Ingekomen was o.a. een schrijven vac Ged. Staten waarin wordt opgemerkt dat er voor gewaakt moet worden, dat geen loontoeslagen, komende ten laste der gemeente, aan de landbouwers ten behoeve van in hun bedrijven te werk gestelde werkloozen, worden uitge keerd, indien dit niet met instemming of goedkeuring van hun college ge schiedt. Voor 1933 was die goedkeuring niet verleend. Een verzoek van den Chr. Besturen bond te Middelburg, om gelijk reeds eerder de afdeeling Grijpskerke van den Ned. Chr. Landarbeidresbond had be pleit, in de commissie voor werkver schaffing ook arbeiders zitting te laten nemen, daar deze commissie enkel uit raadsleden bestaat, werd van de har;d gewezen. De rekening van het B. A. over 1934 werd vastgesteld op een bedrag van 1430 aan ontvangsten, tegen 762 uitgaven, met een goed slot van 668. Van het bestuur der Chr. School is een schrijven ingekomen, dat aan schoolgelden over 1931 en 1932 een be drag van 35.65 niet is kunnen geïnd worden, zoodat door het schoolbestuur niet aan schoolgeld is ontvangen het geen de kohieren aangeven. Daar afre kening nog moet volgen van de exploi tatievergoeding 1931/1933 werd ver- verzocht hiermede rekening te houden. De v o o r z. verklaarde, dat deze schadepost door de gemeente zal zijn te dragen. De heer C e v a a 1 vond dit niet juist- Het was hem niet duidelijk wat oninbaar verklaard moet worden, dat voor de gemeente-kohieren of hel geen de school extra heft. De hr. Vos toonde zich ook geen bewonderaar van deze zaak en vroeg inlichtingen over het bedrag, dat de school heft buiten de heffing der gemeente om. De v o o r z. zegde nader, dit punt ook niet geheel zuiver te vinden, verwijzende naar de destijds getroffen overeenkomst met het MAAR vriendin laten brengen en de twee ka meraden hadden, vertelde ons dokter Desmarets, den geheelen dag van ge dachten gewisseld over den dood, over het plotselinge van zijn slagen, over de onmogelijkheid hem vooruit te zien aan komen, of zich er tegen te verweren, over de nutteloosheid van (klachten, welke niemand uit den dood terughalen, over den tijd, die troost brengt, een li tanie van origineele en scherpe idee's Daarna, waren zij aan tafel gegaan, en hadden stil, weer nieuwe kracht opge daan. „Kom! eet wat, mevrouw, men moet zich goed houden", zei mevrouw Aubry. Aan het dessert had mevrouw de Saint-Cast een flesch gemeene Spaan- sche wijn laten bovenkomen, dien de generaal goddelijk vond, met het oog waarop zij mevrouw Aubry vroeg hem eens te proeven. Daar mevrouw Aubiy hardnekkig weigerde er alleen van te proeven, had mevrouw de Saint-Cast zich laten overtuigen dat zij een glas Spaan- schen wijn nam, met wat brood. Men had niet op de gezondheid van den generaal gedronken. Gisterenmorgen stapten mevrouw La roque en haar dochter, in het zwart ge kleed, in het rijtuig; ik zat tegenover hen. Wij waren tegen tien uur in het na burige stadje. Terwijl ik de begrafenis van den generaal bijwoonde, voegden de dames zich bij mevrouw Aubry, om den gebruikelijken kring rondom de we- WANT HET I S VAN LIEBIG (Ingez. Med.) schoolbestuur. Afgezien daarvan dient thans te worden beslist, daar straks moet worden afgerekend over het drie jarig tijdvak 1931/33. Het 'bedrag der oninbare posten werd daarna vastgesteld op f 32,41, wat bij afrekening in minde ring zal gebracht worden op het bedrag der schoolgeldkohieren. De minister van binnenlandsche zaken heeft herwaar gemaakt tegen de veror dening op de heffing v,an een baatbe lasting in de gemeente Grijpskerke, daar slechts een bijdrage in de kosten van wegsverbetering, als belasting mag wor den geheven doch niet het volle be drag Besloten werd aan het verlangen van den minister te voldoen, en het te hef fen bedrag met 2 pet te verminderen. De vergoeding voor 1933, overeenkom stig artikel 101 der L.O.-wet 1920, werd voor de Christelijke school vastgesteld op f 1898 Over 1931 t.m. 1933 is door die school uitgegeven een bedrag van f 5721, zoodat, daar over dat tijldvak reeds is Ontvangen f 5259, nog een be drag van f 462 bijbetaald zal worden. Daartoe uitgenoodigd geeft de Secretaris een overzicht van hetgeen is bereikt met de toepassing van het stelsel van het te werkstellen van landarbeiders bij de landbouwers met loontoeslag van de ge meente. Hieruit blijkt dat dit zeer gun stig heeft gewerkt. Begonnen half De cember 1934 tot b,alf Mei 1935, hebben daardoor 14 arbeiders arbeid gevonden tot een aantal dagen van 440, waarvan de kosten voor de gemeente bedragen f 395. Hetzelfde tijdvak ten vorigen jare moest de gemeente 561 voor werkver schaffing uitgeven. Den secretaris is op gedragen hierover een rapport samen te stellen, dat door B. en W. aan Ged. Staten kan worden gezonden. De heer C e v a a 1 vroeg of er geen klachten gehoord zijn over de minder goede inrichting der stemlokalen. Hem zijn klachten gekend die er op wijzen dat niet geheim gestemd kon worden. Voor zichzelf heeft hij geen bezwaar hiertegen, maar niet ieder is er vai ge diend, dat anderen gadeslaan op wien gestemd wordt. De Voorz. zegde dat ook hij dienaangaande iets heeft verno men. Bij de jongste Statenverkiezing is hij wellicht wat t2 toegeeflijk geweest, in elk geval zal bij de a.s. raadsverkie zing met deze opmerking rekening wor den gehouden. De heer Vos besprak het aanbrengen der scheiding bij de sloot van Melse, wat de voorzitter deel opmerken, dat niet altijd op kosten van de gemeente, een afscheiding kan werden geplaatst. Bij demping van de sloot van Coppoolse was dit een andere zaak. SCHORE. De candidatenlijsten voor de gemeenteraadsverkiezing van 19 Juni as. zijn genummerd als volgt: 1. lijst Ka- relse (groep kiezers); 2. lijst Mieras (ar beiders); 3. lijst Rijn (vrije lijst); 4. lijst Bierens (rechts). WEMELDINGE. De collecte voor de reclasseeringsarbeid heeft alhier opge bracht de som van ruim f 17. WEMELDINGE. Met ingang van deze week worden alhier de steunuitkeerin- gen aan de werkloozen stopgezet. Daar er nog veel werkloozen zijn zullen deze aangewezen zijn op een uitkeering van B.A. of Diaconie. Het is voor de men schen zeer zeker hart, nu het toch eigen lijk volop zomer is nog geen werk te duwe te vormen. Toen de droevige plechtigheid voorbij was, ging ik naar het sterfhuis, en werd, met enkele kennissen, in het beroemde salon gelaten, waarvan het meubilair vijftienduizend francs had gekost, In een begrafenisschemering onderscheidde ik, op een canapé van twaalfhonderd francs, de ontroostbare schaduw van mevrouw de Saint-Cast, gehuld in een langen rouwsluier, waarvan het niet lang du ren zal, of wij zullen den prijs er van we ten. Aan haar zijde bevond zich mevrouw Aubry, die het beeld van de grootste lichamelijke en zedelijke verzwakking vertoonde. Een half dozijn familieleden en vriendinnen maakten dit bedroefde gezelschap voltallig. Terwijl wij ons in een rij opstelden aan het andere eind van het salon, was er een geluid van het gewrijf van voeten en het gekraak van het parket; daarna heerschte opnieuw een droeve stilte in het mausoleum. Van tijd tot tijd alleen steeg er van de cana pé een jammerlijke zucht op, welke me vrouw Aubry ordelijk, als een tweede echo, herhaalde. Eindelijk verscheen een jonge man, die zich een beetje verlaat had op straat, om den tijd te hebben een sigaar op te rooken, die hij opgestoken had bij het verlaten van het kerkhof. Toen hij zich bescheiden bij onze rij voegde, ontdekte mevrouw de Saint-Cast hem, (Wordt vervolgd.)

Middelburgsche Courant | 1935 | | pagina 5