FIMNeiEELE BERI6KTEH SPORT. HANDEL EN NIJVERHEID. UEMENGD NIEUWS. BUITENLAND. MARKTBERICHTEN. ZEELAND. GOES. WALCHEREN. ZIHD-BEVELAND. Neem 'n AKKERTJE m BELGIË. DUITSCHLAND. AGENDA. elders dan boven het wezenlijke oorlogs- tooneel. De Duitsche regeering is bereid in iedere beperking van bewapening toe te stemmen, die tot een vermindering van de voor den aanval bijzonderlijk ge schikte wapenen voert. Deze wapenen omvatten de zwaarste artillerie en de zwaarste tanks. Duitschland verklaart zich bereid over iedere begrenzing van de kalibersterkte van de artillerie van de slagschepen, de kruisers en de torpedojagers te onder handelen en eveneens iedere internati onale begrenzing van de grootte der oor logsschepen te aanvaarden. Ten slotte is de rijksregeering bereid een begren zing van de tonnage van duikbooten toe te stemmen en ook in een algeheele af schaffing voor het geval een internatio nale regeling tot stand zou komen. De rijksregeering is van opvatting, dat alle pogingen om door internationale overeenkomsten een voorspoediger ver mindering van bepaalde spanningen tus schen afzonderlijke staten te bevorderen, vruchteloos moeten zijn, zoolang niet door doelmatige maatregelen een vergif tiging van de openbare meening der vol keren door onverantwoordelijke elemen ten in woord en geschrift, film en too- neel worden voorkomen. De rijksregeering is ieder oogenbük bereid in een internationale overeen komst toe te stemmen, welke de in menging in de aangelegenheden van an dere staten onmogelijk maakt. Zij ver langt dat een zoodanige regeling inter nationaal zal zijn en alle staten ten goede zal komen. (Dit laatste slaat op Oostenrijk. Het beteekent, dat als Duitschland zich niet met Oostenrijk mag bemoeien, zulks in dezelfde mate geldt voor Italië). Het lijdt geen twijfel, dat Hitler's re de, die vrijwel over de geheele wereld is uitgezonden, van groote beteekenis zal worden voor de politieke gebeurtenis sen van de naaste toekomst. Wie had verwacht, dat de Duitsche Führer zich erg tam zou toonen (o.a. in verband met de moeilijkheden in Duitschland zelf) is bedrogen uitgekomen. Hitier heeft niet geschroomd, het buitenland zoo nu en dan onverbloemd de waarheid te zeg gen. Daarnaast echter bevat zijn rede vele elementen, die alleen kwade trouw ten ongunste zou vermogen uit te leg gen. Duitschland wil geen oorlog en is bereid zijn medewerking te verleenen tot voorkoming er van. Dat is in een paar woorden de voornaamste indruk, die de rede heeft nagelaten. Ons dunkt, dat deze verzekering, die met zooveel nadruk werd verkondigd, niet voor ken nisgeving mag worden aangenomen. Wij hopen morgen nader op het geval in te gaan in een beschouwing, die het zake- lijk-constructieve op zijn practische mo gelijkheden wil toetsen. KEURINGSDIENST VAN WAREN. Verslag over 1934 De ty- phusgevallen te Arnemuïden Vergiftigingsgeval na ge bruik van pannekoeken met soda. In het pas verschenen uitvoerig ver slag van den Keuringsdienst van Wa ren te Goes over 19^4 komen enkele mededeelingen voor, welke wat meer aandacht ten volle w,aard zijn. Allereerst wordt de aandacht ge schonken aan het pellen van garnalen, dat in huisindustrie nog steeds toe neemt. Behalve in Brouwershaven en Arnemuiden is men thans ook te Veere en Breskens met deze industrie begon nen. In den loop van het jaar zijn 114 nieuwe pelvergunningen uitgereikt. Bij het indienen van een aanvrage voor een pelvergunning wordt eerst de woning geïnspecteerd, waarbij tevens verschil lende hygiënische voorschriften worden gegeven. Laat de zindelijkheidstoestand te wenschen over, dan wordt geadvi seerd de pelvergunning niet uit te rei ken. Dit geval deed zich te Arnemui den voor, waar de pelvergunning van vier pellers om bovengenoemde rede nen voor een maand werd ingetrokken. In Arnemuiden kw,am driemaal een geval van typhus voor in gezinnen van garnalenpellers. De patiënten werden direct op kosten van de gemeente in 't gasthuis te Middelburg opgenomen. Door den keuringsdienst is geadviseerd de pelvergunningen zoowel van dè be treffende gezinnen ,als van de familie leden en van de naaste buren onmid dellijk in te trekken. In totaal zijn op grond van typhusgevaar 14 vergunnin gen ingetrokken. Steeds is door het ge meentebestuur van Arnemuiden hierin de grootste medewerking betoond, doch zoolang Arnemuiden niet is aangeslo ten aan de waterleiding, blijft de toe stand daar zeer gevaarlijk. Het bakkerseczeem, dat eenige jaren vrij veelvuldig en in ernstigen graad voorkwam is thans vrijwel verdwenen. Indertijd hebben verschillende bakkers die hiervoor zeer gevoelig waren en waarbij deze huiduitslag in ernstige m,ate voorkwam hun beroep vaarwel gezegd. In nagenoeg alle bakkerijen zijn deegmachines ingevoerd, zoodat thans de aanraking van de huid met het deeg tot een minimum is beperkt. Niet on mogelijk is het, dat het feit, dat thans meer in1,andsch meel verwerkt wordt op dit ziekteverschijnsel van gunstigen invloed is geweest. Uit onderzoekingen van recenten datum is toch gebleken, dat verschillende bleekmiddelen voor meel en wel voornamelijk ammonium- persulfaat bij hiervoor gevoelige per sonen huiduitslag kunnen veroorzaken. Aangezien bekend is, dat deze bleek middelen in het buitenland veel wor den gebruikt lijkt de ondersteüing niet al te gewaagd, dat het buitenfandsche en wel meer speciaal het Amerikaan- sche gebleekte meel een der oorzaken van het bakkerseczeem zou kunnen zijn. In het verslagjaar deed zich een ge val van vergiftiging voor, na gebruik van pannekoeken, die met zelfrijzend bakmeel waren bereid. Bedoelde pan nekoeken hadden een afwijkende reuk en smaak en werden daarohi niet ge geten door de vrouw en de dochter, doch wel door den heer des huizes, die blijkbaar minder kieskeurig was ,aan- gelegd dan de rest van zijn familie. Kort na het gebruik deden zich echter heftige maag- en darmstoornissen voor, welke volgens den geraadpleegden me dicus wezen op voedselvergiftiging. De politie werd gewaarschuwd en greep in. De niet opgegeten pannekoeken en het restant van het beslag werden onder zocht en bleken 3 pet. soda te bevatten, terwijl het bakmeel deze afwijking niet vertoonde. Bij het toxicologisch onder zoek werden noch in de pannekoeken,_ noch in het bakmeel vergiften gevon den. Door de toegevoegde soda waren klaarblijkelijk de eiwitstoffen in het meel ontleed en deze ontledingsproduc ten moeten de bovengenoemde onaan gename verschijnselen hebben te weeg gebracht. De meest voor de hand lig gende verklaring van de aanwezigheid van deze soda was wel, dat de huis vrouw inplaats van zout bij vergissing sod,a bij het beslag had gedaan. Een eigenaardig staaltje van bedrog is geleverd door een fabrikant van bron water. Onder een klinkende Duitsche naam werd het water uit zijn Trunnen in den handel gebracht. Het etiket be vatte een afbeelding van een schitte rend berglandschap waaruit op den voorgrond de bron ontsprong. Verder bevatte het etiket de aanduiding „eisen- haltig" en „frisch und gesund." Het was „Prima Tischwasser" en goed te gen rheumatiek en nierkwalen w,ant het stond op de flesch „Kohlensaueres Was ser Heilt Rheumatismus und Nieren- krankheit." Bij een onderzoek ter plaatse door den keuringsdienst inge steld bleek de bron zich te bevinden in den regenbak van den fabrikant. A,angezien geen wettelijke bepalingen dit hedrog verbieden en het afgeleverde water bij onderzoek niet kon worden afgekeurd was optreden tegen dezen zwendel niet mogelijk. Uit dit weinige blijkt wel zeer het groote put van de aanwezigheid van goede keuringsdiensten. Het is van be lang hierop te wijzen nu steeds meer wordt gesproken over opheffing daar van. VEILINGSVER, „ZUID-BEVELAND," Hieronder volgt het verdere verslag v,an de besprekingen op de algemee- ne vergadering van de Veilingsver. „Zuid-Beveland", gisteren in Schutters hof gehouden. Ir. v- d. Plassche wees er, bij het voorstel tot het bouwen van een koelhuis, nog op, dat men ook vaak dure werktuigen aanschaft, al schijnen de kosten niet dadelijk verantwoord. Spr. r.aadde aan, zich niet af te laten schrikken door de zorgen voor de toe komst. Het is een noodzakelijke kwes tie voor de verdere ontwikkeling van de Ned. fruitteelt. Ook in Amerika wist men slechts op peil te komen door de koelhuizen. Het werkfonds, de regee ring dus, is bereid de noodige middelen te verschaffen, en spr. hoopte, dat de vergadering dit groote besluit zou weten te nemen. De V o o r z. merkte op, dat een advocaat (ir. v. d. Plassche) voor hen gepleit had, en daar zegde hij dank voor. Spr. herinnerde d,an aan de tot standkoming van dit plan. Men heeft de zaak van alle kanten bekeken. Voor al is ook aan de kleine telers gedacht, dat die niet de slaven van enkele groo te zouden worden. Toen men zich tot liet werkfonds wendde, moest de regee ring de heele boekhouding v,an de laat ste 5 jaar in zien, en zij constateerde daaruit, dat de vereeniging, gezond is. Spr. heeft ook zorgen gehad, doch is er doorheen geworsteld en raadde aan, dit plan te aanvaarden. De hr. J. H. Klooster herinnerde aan de advertentie, waarin opgewekt werd tegen het koelhuis te stemmen, als zou dit niet in het belang van de kleine telers zijn. Die adv. was niet ondertee- tend, en dat wekte bij spr. de gedachte, dat de plaatsers minder zuivere bedoe- ingen hebben. Spr- steunde voorts het voorstel en wees er op, dat ook het werkfonds het plan gezond achtte. Spi. zag het koelhuis verder vooral van be lang voor de kleine telers, Spr. zette dit nader uiteen. Iedereen zal moeten oekennen, dat het den prijs stimuleert, als een groot kwantum fruit uit de markt genomen wordt. Het risico :s daarbij voor den (grooten) teler, die zijn :ruit in het koelhuis brengt, en het da delijke voordeel voor den (kleinen) te ler die het niet doet- Spr.'s meening 'is, dat de ver. het voorstel moet goedkeu ren. De hr. L u c a s s e van Hoedekens- kerke, zag voor den kleinen man het financieele bezwaar. De hr. De Jager, van Oudelande, uitte daarover eveneens zijn angst en haalde een voorbeeld aan. De v o o r z. weerlegde deze bezwa ren. De hr. J. C. d e J a g e r, van Nieuw- dorp, wees er op, dat dit plan 1600G eischt. De veiling is nu gezond, ioch hiermede neemt men groote zorgen op zich. De hr. v. d. Have zeide, in het be gin ook deze bezwaren gevoeld te heb ben, doch onderzoek heeft hem voor stander gemaakt. Men moet niet den ken 5 a 6 ct meer te zullen maken, maar 1 of 2 cent, en hier ging het ook vorig jaar juist om. Spr. zette voorts uiteen, dat zelfs al zou het koelhuis een z.g. strop worden, de veiling door zijn winst deze kan opvangen. En tenslotte zou zich een strop toch op den rug der groote telers neerkomen. De hr. J. C. de Jonge zou dan graag vastgelegd zien, dat, mocht het een strop worden, het percentage ver hoogd wordt, doch niet de contributie. De v o o r z. zeide daar dank voor, en wilde dit idee met beide handen aan nemen. Maar spr. hoopte, dat men zoo veel vertrouwen in het bestuur stelde, dat de leden niet van dit voorstel de dupe zullen worden. Hierna werd gestemd en zooals reeds gemeld het bestuursvoorstel met 100 tegen 44 stemmen en 11 blanco aangenomen. De v o o r z. zegde dank, voor het vertrouwen in het bestuur, en begreep, dat de kleinen wat huiverig zijn. Het bestuur zal echter toonen, dat het voor de kleinen zeker zoo goed zorgdraagt als voor de grooteren. AAGTEKERKE. De lijsten voor de gemeenteraadsverkiezingen zijn als volgt genummerd: no 1 lijst S.G.P., no. 2 C.H.; no. 3 Vrije lijst; no, 4 A.R, en no. 5 lijst Gemeentebelang. Maandagavond vergaderde de ohm- club onder voorzitterschap van den hr L. Bosselaar- De secretaris, de hr. P. de Visser bracht het jaarverslag uit, waaruit bleek dat de vereeniging 23 le den en 8 donateurs telt. De aftredende bestuursleden 'de hee ren Verhage en D. Hugense werden herkozen. Tot afgevaardigde naar de algemee- ne vergadering te Goes werden geko zen de heeren P. de Visser en C. Jon- gepier. Tenslotte werd met groote meerder heid van stemmen besloten twee nieu we leden van de Domburgsche dam club in te schrijven. HEINKENSZAND. De Commissaris der Koningin heeft met ingang van 1 October 1935 aan A. Fokker, op eigen verzoek, eervol ontslag verleend als bezoldigd veldwachter in deze gemeen te. en 34e C- Schrier, Waarde, 27e A. Blok, Kapelle, 31e F. Dommanchet, Hans- weert, 33e F. Modde, Hansweert. Eerste duif 10 04 21 h. Laatste duif 10 35 31 h. bij Migraine, „Kater", Hoofdpijn, enz. (Ingez. Med.). N.V. THE VITRITE WORKS TE MIDDELBURG, De winst- en verliesrekening van de. N.V. The Vitrite Works te Middelburg over 1934 geeft de volgende cijfers: Debet: Bedrijfsverlies f 1951; alge- meene onkosten f 52006; korting en koersverschil f 268; verlies op vorde ringen f 55; koersverschil effecten f 8331; afschrijving op de gebouwen f 11973; idem op He inrichting f 36560; idem op het kantoormeubilair f 118; reserve voor buitenlandsche Hyp. vor dering f 17371; dotatie ondersteunings fonds f 1791; Cum, dividend op prei. aandeelen, incl. belasting f 2181. Crediet: bedrijfswinst f 105.999; ren te f 14484; winst op deelnamen f 12,100; provisie f 25. De balans geeft aan passiva: aandee lenkapitaal f 208.000; reservefonds f 241.294; reserve koersverschil effec ten f 6708; reserve voor buitenlandsche hypothecaire vordering f 2565; pensi oenfonds f 387.775; crediteuren f 32858; winst- en verliesrekening f 69.995. De activa zijn: ongeplaatste aandee len f 600.000; gebouwen en erven f 119.735; inrichting f 243.735; kantoor meubilair f 788; grondstoffen en fabri katen f 99968; debiteuren f 190.513; kas en kassiers f 29620; effecten f 469.835; deelnamen f 195.000; octrooi en f 1. Duivensport, Uitslag van de door de Postduiven- vereeniging „De Blauwe Doffer" te Hansweert gehouden wedvlucht, op Zondag 19 Mei j.l. van Compiegne (F.) uit. Afstand 242 km. Los 7 h Z.W. wind. Ie, 3e en lie W. Krijnsen, Waarde, 2e A. Krombeen, Hansweert, 4e A. de Klerk, Hansweert, 5e, 10e en 13e M. Krijnsen, Waarde, 6e, 12e en 29e A. Verhage, Kruiningen, 7e I. Sanderse, Schore, 8e en 20e Gebr. Blauwkamer, Waarde, 9e, 19e, 23e en 28e P- Sonke, Waarde, 14e, 17e en 30e L. Lavooij, Ka pelle, 15e K. G. Louisse, Waarde, 16e en 24e J. P. Theenaart, Hansweert, 18e, 21e en 25e Gebr. Smallegange, Schore, 22e en 32e Gebr, Cok, Kruiningen, 26e Oesterverzending. Oesterverzending uit Zeeland: 2e Halfjaar 1934 6,899,672, le halfjaar 1935 4,738,306. Samen 11,637,306. Oes terverzending 1933/34 16,234,802. Doodelijke ongevallen. Op den rijksstraatweg tusschen Half weg en Haarlem heeft nabij de Liede- brug gistermiddag een tragisch onge val plaats gehad. De 53-jarige P. uit Haarlem bestuurde een driewielige bakfiets, geladen met kruidenierswaren. Hij werd achterop gereden door een personenauto. Door onbekende oorzaak kwam de wagen in aanraking met de bakfiets en sleurde deze ongeveer 50 m mee. Zwaar verminkt werd P. opge nomen. Hij bleek vrijwel op slag te zijn gedood. Dinsdagavond is de 15-jarige Sch. te Uitgeest pardoes tegen een personen auto opgereden.. De knaap werd door de voorruit gesmakt en brak den 'nek. Hij was op slag dood. Op den spoorw.egovergang nabij het station Santpoort is gisteravond het 11-jarig dochtertje van den heer V. d. Dreggen door een auto, welke met steenen beladen was, overreden. In zorgwekkenden toestand is het meisje naar het Diaconessenhuis te Haarlem overgebracht, waar het kort na aan komst is overleden. Den bestuurder van den vrachtwagen treft waarschijn lijk geen schuld. INBRAAK OP KLAARLICHTEN DAG. Zondagmiddag 12 Mei heeft, naar eerst thans wordt gemeld, ten huize van een dame in de Banstraat in den Haag een inbraak plaats gehad, waarbij voor circa f 10.000 aan juwee- len, goud en zilveren voorwerpen is gestolen. De inbreker heeft zich toegang weten te verschaffen, door aan de achterzijde van het huis een spanjoletsluiting open te.boren. De bewoonster was afwezig en in het huis vertoefde alleen de Oostenrijksche dienstbode. In de achterkamer vond de inbreker een kast, welke hij gemakkelijk met een schroevendraaier kon openen. In deze kast vond hij het juweelenkistje, als mede tafelzilver en andere gouden en zilveren sieraden. Ontvreemd zijn o.m. 40 zilveren le pels en vorken, groote zilveren groe- telepels, 40 zilveren theelepeltjes, een bloedkoralen colier, een brillanten bré- loque met paarlen hanger, een gouden armband met drie paarlen bezet, twee lange gouden kettingen met hangers, een antiek gouden beurs, een gouden dameshorloge, een Indische gouden armband van zacht goud, twee paarlen oorringen, een gouden chatelaine, een zilveren theeblad, een gouden broche, een gouden kris, een gouden speld en nog tal van andere gouden en zilveren artikelen, in totaal tot een getaxeerde waarde van 10.000. In verband met deze inbraak is het Oostenrijksche dienstmeisje S., dat, zooals gezegd, thuis was tijdens het ge beurde, gearresteerd op grond van ver moedelijke medeplichtigheid. Van den inbreker heeft men tot dus verre geen spoor kunnen ontdekken. MAZELEN-EPIDEMIE. Te Vol- k e 1 bij Uden (N.-Br.) heerscht een he vige mazelenepidemie onder de jeugd. De ziekte breidt zich nog steeds uit. In verband hiermede is last gegeven lot sluiting van de scholen. ONGELUK MET EEN BUKS. De landbouwer M. D., wonende aan den Hoofdweg te Hillegersberg, stond Maandagavond op zijn erf, toen zijn buurman hem kwam vragen, zijn flobertbuks even af te staan, tenein de op eenig schadelijk gedierte te schieten. Deze buurman, H, genaamd, laadde de buks, daar hij de bestemde patronen bij zich droeg. Terwijl de heer H. nog enkele oogen- blikken met zijn buurman in gesprek bleef, raakte zijn hand den trekker van de buks aan met het gevolg dat het schot afging. Het elfjarig dochtertje van D., dat op het erf aan het spelen was, werd in den buik getroffen. Dr. Zandbergen, uit Capelle ad. IJs- sel, die ontboden werd, gaf last dat het kind terstond naar het ziekenhuis Eu- dokia te Rotterdam moest worden ver voerd, daar operatief ingrijpen nood zakelijk was. In het ziekenhuis is de kogel verwij derd. De toestand van het meisje was aanvankelijk zeer ernstig, doch later kwam er eenige verbetering. ROOFMOORD. Naar eerst thans bekend wordt is Zondagnacht te Hassum 'n roofmoord gepleegd. Aan de Duitsche grens dicht bij Gennep is de kan toorhouder H. J. te Hassum op zijn kan toor overvallen en met een hard voor werp doodgeslagen. Uit de kas van het kantoor is een bedrag van 4000 mark ge stolen. De politie te Gennep heeft als verdacht van dezen moord aangehouden zekeren V. Een opzienbarende onthulling. De Brusselsche correspondent van de N. R. C. meldt aan zijn blad: De socialistische pers heeft de hand gelegd op een vertrouwenlijken om zendbrief door den voorzitter van de Union des Fratenelles de l'Armée de Campagne (U.F.A.C.), oud-kolonel Lou- vau, aan de presidenten van de ver schillende regimentsfraternelles gezon den en waaruit blijkt, dat de U.F.A.C, meer en meer naar het fascisme en de dictatuur overhelt. Daar de» regeering en de meerderheid van de bevolking het gevaar niet zien, dat België van buitenaf zou bedreigen, moeten de „fraternelles" zich in verbinding stel len met den minister van landsverdedi ging, een perscampagne uitlokken en hunne ideeën tevens door middel van brochures en lezingen verspreiden. Het kabinet Van Zeeland moet door een permanente, siterke regeering worden vervangen. Zij moet samengesteld wor den uit mannen die niet van sympa thie voor de politieke partijen kunnen worden verdacht. De benoeming zal door den koning geschieden. Het hui dige parlementaire regime moet ver dwijnen. Om dit alles te kunnen berei ken is een flinke organisatie binnen en buiten de U.F.A.C. noodig, dient de eenheid van tucht en bevelvoering worden aanvaard en moeten alle groe peeringen, die hetzelfde doel nastre ven, vereenigd worden onder het de vies: „België vóór alles!". De publicatie van dit vertrouwelijk document heeft, in politieke en offici- eele Kringen, waar men eerst aan de echtheid weigerde te gelooven, hee' wat opzien gebaard. Het is wia:schijn- lijk ie achten dat een interpeöat e, in de Kamer, de regeering tot ingrijpen tegen de leiders van de U.F.A.C. zal nopen. Verder wordt deze daad van oud-kolonel Louvau en zijne medebe stuursleden zeer „unfair" geacht ten opzichte van koning Leopold die, tot op heden, de hooge beschermheer was van de U.F.A.C. Dit beschermheer schap zal nu ongetwijfeld door den vorst zelf wel worden opgezegd. DE KERKSTRIJD. Naar uit Berlijn wordt gemeld, is de rijkssynode van de (oppositioneele) evangelische Belijdeniskerk afgelast, aangezien de bisschoppen Meiser (Bei eren), Wurm (Wurtemberg) en Mahra- rens (Hannover) het niet geraden ach ten uitdagend tegen de regeering op te treden. Zij zijn namelijk nog in onder handeling met den rijksminister van binnenlandsche zaken en hebben de hoop op een vergelijk nog niet opge geven. De geestelijken van den „Pfarrer Notbund", de sterke oppositioneele or ganisatie in Pruisen, achten deze hou ding zwakheid en overwegen een Prui sische synode te beleggen met bisschop Kors van Oeynhausen als voorzitter. Hoofddader van overval op sneltrein gearresteerd. In den nacht van 11 op 12 Mei is op den sneltrein Breslau- Dresden een overval gepleegd, waarbij den bandieten 52.000 mark in handen is gevallen. Vrijdag j.l. is de uit Brieg afkomsti ge hoofddader, Fritz Schuller, op zijn vlucht te Strehien gearresteerd. De me deplichtigen van dezen man zijn thans bekend. Het zijn zijn broeders Willy. Erich en Hermann Schuller. In een officieel communiqué deelt de politie-presifdent van Breslau mede', dat de vier gebroeders reeds herhaal delijk gestraft zijn. Hun signalement wordt gepubliceerd, terwijl een beroep wordt gedaan op de bevolking, behulp zaam te willen zijn bij de opsporing van deze misdadigers. Goes, 21 Mei 1935. Veili/ngsv|er- eeniging „Zuid-Beveland". Fruit: Aard beieen 102130; idem II 6380; St. Remij 17; Brederode 16; alles per 100 kg. Diversen: Doperwten 24; Postelein 6; Spinazie 612; idem uitschot 2; Zee spinazie 7, Aardappels (bonte) 1.60 1,90, idem (Bevelanders) 2.10 alles p. 100 kg. Wortelen 49, Rabarber 46, Radijs 0.70, Rammenas 3.503.60, Prei 6, Anjelieren 8, Irissen 4, Lelietjes der dalen 5 alles per 100 bos. Bloemkool 12 18, idem II 710, Komkommers 8 10, Kropsla 2,203,50, Knolselderijplan- ten 0.050.08, Asterplanten 0.130,31, Vlierenplanten 0.50, Ganseiren 5,70, Kalkoeneiren 3,50, Kipeieren 1,902,20 alles per 100 stuks. Cactussen 38, Vetplanten 25 beiden per "100 pot. knolselderij 0.11 per krat. MIDDELBURG: WO 22 Mei DO 23 Mei Oliebollendag t.b. PI. Crisis comité. GOES: WO 22 Mei DO 23 Mei Openb. Conc. „Hosanna", Gr. Markt, 20.30 h. Elec. Drukkerij G, W, den Boer, M'l»u*g-

Middelburgsche Courant | 1935 | | pagina 6