ONDERWIJS. SPORT. KUNST EN WETENSCHAP. KERKNIEUWS. LANDBOUW. REUEN» NIEUWS. BURGERLIJKE STAND. MARKTBERICHTEN. NOORD-BEVELAND. 2EEUWSCH-VLAANDEREN W.D. ERGERLIJKE BALDADIGHEID. Schriftelijk Mulo-examen op 28 en 29 Mei a.s. Z.V.B. z.V.B. Beker: Zeeuwen 1R.C.S- 1 22, Domburg 1Wemeldinge 1 41, Scheldestroom 1Veere 1 53. Voetbal, Korfbal. Postduiven. Structuurcrisis en Nationaal-socialisme. IVANS OVERLEDEN. Ned, Herv. Kerk. PREMIE KEURINGEN MERRIES, PREMIE-KEURINGEN TE KRUININGEN. Verongelukt. bij aankomst van Westkapelle. Verkoopingen - Verpachtingen in Zeeland. AGENDA. islsnog consenten worden aangevraagd daar juist in deze maanden de kreeften Jzwaarder dan 1 kg) die het meest door rrankrijk worden gevraagd, het moei lijkste in België en Holland worden ver kocht. COLIJNSPLAAT. Maandagavond wers door het harmoniegezelschap „WLhel- mina" een serenade gebracht aan den burgemeester, die op 19 Mei j.l. zijn 60 jarigen geboortedag mocht herdenken. AARDENBURG. Vrijdag vergaderden de stembevoegde ingelanden van den Biezenpolder, De rekening over het dienstjaar 19341935 werd goedge keurd, bedragende in ontvangsten f 3283 en in uitgaven f 3036. De gezworene M, Rodts werd met algemeene stemmen herkozen. Van Cl. ThiLeman e a. A, Coppens e.a. en Cam. Marteyn e.a. waren verzoeken ingekomen om verharding van resp, 960 m van de Lievestraat, 620 m van den Hazewegeling en 140 m van den Graaf Jansdijk. De begrooting voor deze verharding bedraagt f 6000- Een voorstel van den heer L. J. M*. Blondeel om de 3 verzoe ken te samen in hun geheel te behande len werd verworpen. Op voorstel van den heer Ch. Backere werd besloten de slechtste gedeelten tot plm, 450 m lengce te verharden waarvoor een leening van ten hoogste f 1500 zal worden aange gaan, af te lossen in 30 jaren. De begrooting voor 1935 werd daartoe met dit bedrag verhoogd en sluit op een bedrag van f 4758. Het dijkgeschot werd verhoogd van f 5,50 (v.j.) op f 6- Dezer dagen is door een aantal jon gens te Breskens een in die gemeente staand huisje, toebehoorende aan eeni- ge bejaarde menschen, en welk huisje tijdelijk onbewoond stond, ergerlijke baldadigheid gepleegd. Zij hebben het woninkje zoo goed als geheel afgebroken, zoodat het ais een ruïne uit hun handen is achtergebleven. Hoewel het huisje niet veel waarde had, beteekent het toch voor de eige naars een vrij groote schadepost. SLUIS. De collecte van het Nationaal Reclasseeringswerk bracht in deze ge meente 12 op. Geslaagd voor het Machinisten diploma B, de heer H. Meijer, leerling van de „de Ruijterschool te V 1 i s s i n- g e n. Tot tijdelijk onderwijzer aan de o.l. school te Axel is benoemd, de hr. H. H, de Lozanne, wachtgelder te B o r s s e 1 e- De examencommissies voor Zeeland zijn: Vlissingen, 52 candidaten J. Waverijn, Vlissingen, mej. J. G. G. de Cleyn Brem, P. M. Corbeel, beiden te Middelburg. Middelburg, 57 candidaten, P. v. Roon, Middelburg; G. A. Teunis, C. v. Alten, A. Mets Jr. allen te Vlissingen. Goes, 52 candidaten, J. E. Harthoorn, Goes; S. Brouwer en J. IJsselstein bei den te Middelburg. Terneuzen, 22 candidaten, A. A. Leen- houts en H. Heersema, beiden te Ter- neuzen. Roosendaal (N.-Br.), 87 candidaten, w.o. ook candidaten uit Krabbendijke, Tholen enz. W. J. J. Ackermans, Roo sendaal (N.-Br.); H. C. v. Donk, Goes, J H. Heringa, F. J. Visser allen te Goes, J. B. Keizer, Breda. W edstrijduitslagen. Ie kl. B.: Terneuzen 3Axel 3 52. 2e kl- B.:. Heinkensz.Goesche Boys 2 14, Kruiningen's H, Arendsk. 31. 3e kl. A.: Zeeuwen 5Zeelandia 5 33, R.C.S- 4Eiland Boys 3 26. Nederlaagwedstrijd: IJersekeHans- weert 16. Volharding (IJerseke)Zeelandia 1-8. Zondag, 19 Mei j.l. hield de postdui venvereniging „Zeelandia" te Mid delburg, een wedvlucht van Noyon (Fr.) uit. Afstand 218 km. De duiven werden te 7 uur 30 in vrijheid gesteld; de eerste duif bereikte naar hok te 10 u 41 min. De prijzen werden behaald als volgt: le en 6e pr. P. van Overbeke; 2e, 5e, 9e, 14e en 19e P. Streefkerk; 3e en 7e pr. J. de Bree; 4e en 12e pr. P. Pantus; 8e pr. C. van Belzen; 10e en 16e pr. N. N.; 11e en 13e pr, W. Adriaansens; 15e, 17e en 18e pr. J. J. Snoep. De duivenmaatschappij „Recht voor Allen" te Sluis heeft Zondag 1.1. een wedvlucht uitgeschreven uit Arras, waaraan 137 duiven deelnamen. De af stand, beliep gemiddeld 120 km. De uit slag luidt: P. Rijckborst le en 30e; J. van Bal- kom 2e, 4e en 14e; Osc. de Meijer 3e; L. Dhont 5e, 20e en 24e; Fr. Leekens 6e; R. van de Voorde 7e, 12e, 22e, 28e en 36e; J. Focke 8e, 10e, 23e, 32e en 39e; W. du Fossé 11e en 42e; A. Clijncke 13e; E, Baert 15e en 21e; A. Bert 16e, R Timmerman 17e; Jan Wage 18e, 40e en 41e; Osc. de Clerck 19e, 26e en 33e; L. Dhont 20e en 24e; P. Baas 25e en 45e; P. de Smidt 27e; R. de Clerck 29e; J, Maas 31e; Fr, Nieskens 34e; W. Boon man 35e; Iz. Sanders 37e; A, de Sutter 38e; J. de Sutter 43e; L. Moens 44e; A. Dhont 46e. Overduiven: P. Baas le, W. du Fossé 2e. Naar aanleiding van een ons daarom trent gestelde vraag zij er hier op gewe zen, dat de fragmenten, die wij met des schrijvers toestemming uit de brochure „Structuurcrisis en Nationaal-socialisme in Nederland" door dr. P, J. Bouman, publiceerden, gezamenlijk minder dan de helft van den inhoud van dit ge schriftje omvatten. Het lezen van de brochure zelf is dus door lezing onzer fragmenten allerminst overbodig ge worden. Te 's-Gravenhage is in den ouderdom van 68 jaar overleden mr, dr. J. van Schevichaven, als schrijver van speur der-romans bekend onder den schuil naam Ivans. Jakob van Schevichaven werd den 20en Juni 1866 te Sneek geboren, pro moveerde te Amsterdam in de rechten, was directeur bij verschillende levens verzekering-maatschappijen, daarna van het Bureau Colonial International en ten slotte van het Crisis-in-en-uit- voer-bureau. Zijn dissertatie in 1888 ging over het: Wettelijk karakter van het contract van levensverzekering, en vele publicaties over assurantievraag stukken staan op zijn naam. Zijn juridische scherpzinnigheid heeft zich echter nog op andere wijze pro ductief weten te maken. Onder het pseudonym Ivans werd Van Schevicha ven schrijver van oorspronkelijke Ne- derlandsche dective-romans in een tijd, dat dit genre jiog zoo goed als onbekend was in "ons land, en hij oogstte er aan stonds veel succes mee. Een vijftigtal van deze romans zijn van zijn hand ver schenen, alsmede vijf jongensboeken. Ook vijf tooneelstukken heeft hij ge schreven, welke alle vertoond zijn. Ivans' speurderromans, waarvan b.v. de serie van Geoffrey Gill zeer popu lair werd, hadden een vasten lezers kring; zij behoorden tot de goede soort ontspanningslectuur, en konden op dit gebied in vele opzichten met buiten- landsche detective-romans wedijveren. Dat er belangstelling voor bestond blijkt wel hieruit, dat de auteur een tijdlang in verschillende plaatsen van ons land lezingen hield over zijn werkwijze bij 't samenstellen van deze boeken. Ds- A. H. Edelkoort heeft het beroep naar Amsterdam aangenomen. In verband met de Nationale tentoon stelling zijn de premiekeuringen voor merries vervroegd en worden dit jaar van 20 t. e. m„ 25 Mei gehouden. Maandag 8 uur werd te Middelburg gekeurd met den volgenden uitslag: 2-jarige Merries: 1. Cora v. d. Bar rière, J. de Visser, Domburg; 2. Tulpine, Andr. de Buck, Grijpskerke; 3 Dorine, N. G. Mol, N. en St. Joosland; 4. Mirza, P. Louwerse, Oostkapelle; 5. Betsy van Puttendale, A. J. Klompe, N. en St. Joosland; 6. Nelly P. Lampert, Pzn., Middelburg. 3-jarige merries, kl. maat: 1. Lena, mr. M. C. v. d. Minne, Middelburg; 2. Hermine, A. A. van Nieuwenhuijzen, N. en St. Joosland; 3, Marie, Gebr. Crucq, Arnemuiden. 3-jarige merries, gr. maat: 1. Certine, A. A. van Nieuwenhuijzen, N. en St. Joosland. 4-jarige merries, kl. maat: 1. Florine, C. Mesu, N. en St. Joosland. 2. Dorine A. A. van Nieuwenhuijzen, N, en St. Joosland. 5-10-jarige merries kl. maat: 1. Flora, M. van Strien, N. en St. Joosland. 2, Moore, A. A. van Nieuwenhuijzen, a.v.; 3. Cora, A. Wisse, Vogelaar, a.v.; 4. El- la van Borssele, A. A. van Nieuwenhuij zen, a.v.; 5. Blondine, C. C. Brakman, a.v. 5-10-jarige merries gr. maakt: 1. Ber tha, C. Mesu, N. en St. Joosland; 2. Mir za, W. Rooze, St. Laurans; 3. Nora, A. Wisse, Vogelaar, N. en St. Joosland; 4. Flora, J. Maljaars Jzn., Oostkapelle; 5. Castorine, K. Geschiere, Ritthem. Te Goes werd te 10.45 gekeurd, met den volgenden uitslag: 2-jarige merries: 1. Irva, J. L. Goet- heer, Wolphaartsdijk; 2, Betty van Mon nikhof, D. A. Timmerman, Kattendijke; 3. Ficelle d' Antheit, L. de Jager, Gz., Wolphaartsdijk; 4. Nelly, J. van 't West- einde-Vermue, Nieuwdorp; 5. Nelly van Borsselen, P. Priester, Borsselen; 6. Ella, J. Sinke, Kloetinge; 7. Pauline van Spaarle, D. Rouw, Kapelle; 8. Fidelia, P. Scheele-De Putter, Biezelinge; 9. Bri- na, a.v. 3-jarige merries, kl. maat: 1. Lady J. Sinké, Kloetinge; 2. Bora, J. L. Goet- heer, Wolphaartsdijk; 3. Cuba, A. van Strien a.v. 3-jarige merries, gr. maat: 1. Mirza, J. Sinke, Kloetinge; 2. Elsa Clara, Gebr. Verdonk, Nieuwdorp; 3. Certana van Biezelinge, P. Scheele-de Putter, Bieze linge; 4. Silva van Arendskerke, G. M. Nyssé, 's Heer Arendskerke, 4-jarige merries, kl. maat: 1. Eva, J. Sinke, Kloetinge; 2. Jet, „Hofstede Schenge" dir. W. Kakebeeke, Goes; 3. Roza van Arendskerke, G. M. Nijsse, 's H. Arendskerke. 4-jarige merries, kl. maat: 1. Eva, J. Sinke, Kloetinge; 2. Jet, „Hofstede Schenge" dir. W. Kakebeeke, Goes; 3. Roza van Arendskerke, G. M. Nijsse; 's H. Arendskerke; 4. Obelia, J. Q. C. Lenshoek, Kloetinge, 4-jarige merries, gr. maat: 1. Blondi ne de Naast, P. Scheele-De Putter, Bie zelinge; 2. Castorine, Gebr. Leendertse, Hoedekenskerke, 5-10-jarige merries, kl. maat: 1. Mina van Luntershoek, Ge br. Verdonk, Nieuwdorp; 2. Liza van Luntershoek, a.v.; 3. Cocarde du Sart, L. de Jager Gzn., Wolphaartsdijk; 4. Emma, J. Sinke, Kloetinge; 5. Mina, A. van Strien, Wolphaartsdijk; 6. Cora, a. v.; 7. Dora, J. L. Goetheer, a.v.; 8. Cora, а.v.; 9. Alida, J. Sinke, Kloetinge; 10. Jolie, J. Q. C. Lenshoek, Kloetinge. 5-10-jarige merries, gr. maat: 1. Cali- ne, J. van 't Westeinde, Nieuwdorp; 3. Barones van Borssele P. Priester, Bors selen; 4. Magda, J. Q. C, Lenshoek, Kloetinge. 5. Nelly, J. Sinke, Kloetinge; Nora, a.v. Maandagmiddag 20 Mei werden op de Hofstede van den heer A. van Hootegem te Kruiningen de jaarlijksche premie keuringen voor merries gehouden. Deze keuringen gaan uit van de Zeeuwsche Landbouw Maatschappij en de Provin ciale Regelings-Commissie voor de paardenfokkerij in Zeeland. Uitslag der keuringen. 2-Jarige merries, geboren 1933. 1. Vlo- ra, eigenaar, de hr. Corn, Mol, Waarde, 2, Ida van Kruiningen, eigenaar, de hr. A. v. Hootegem, Kruiningen, 3- Iris van Kruiningen, eigenaar, de hr. A. v. Hoote gem, Kruiningen, 4. Camelia, eigenaar, de hr. Corn- Mol, Waarde. 3-Jarige merries, geboren 1932. Kleine maat. 1. Paula, eigenaar, de hr. J. Q. C- Lenshoek, Kloetinge, 2. Comtesse, eige nares, n.v. Landbouw Maatschappij „de Fredericapolder", directeur de hr. W. Kakebeeke, 3. Dora van Waarde, eige naar de hr. Corn- Mol, Waarde. 3-Jarige merries, geboren 1932. Groote maat. 1, Deli van Waarde, eigenaar, dc hr. Corn. Mol, Waarde, Hermine van Kruiningen, eigenaar, de hr. A, v. Hootegem, zal te Axel gekeurd worden. 4-Jarige merries, geboren 1931. Klei ne maat. 1 Gonny van Kruiningen, eige naar de hr A. v. Hootegem, Kruiningen. 4-Jarige merries, geboren 1931. Groo te maat. 1 Bonna, eigenaar de hr M. Geluk, Kruiningen; 2 Örna, eigenaar de hr J. Q. C. Lenshoek, Kloetinge. 510-Jarxge merries, geboren 1930- '25. Kleine maat. 1 Clara van Waarde, eigenaar de hr Corn. Mol, Waarde; 2 Bianca van Kruiningen, eigenaar de hr A. v. Hootegem, Kruiningen; 3 Marie van Develstein, eigenaar de hr Corn. Mol, Waarde; 4 Bette, eigenares N.V. Landbouwmaatschappij „De Frederiqa- polder", directeur W. Kakebeeke, Goes, 5 Biena van Kruiningen, eigenaar de hr A. v. Hootegem, Kruiningen; 6 Nera, eigenaar de hr J. Q. C. Lenshoek, Kloe tinge. 5-10 jarige merries, geboren 1930 1925. Groote maat. 1. Emma van Krui ningen, eigenaar de hr. A- v. Hootegem, Kruiningen; 2. Meta, eigenaar de hr. J. Q. C. Lenshoek, Kloetinge; 3. Fannie v. Kruiningen, eigenaar de hr. A. v- Hoote gem, Kruiningen; 4. Gravinne, eigenares N.V. Landb. Mij. „de Fredericapolder; 5. Nette, eigenares N.V. Landbouw Mij. „de Fredericapolder"; 6. Pauline de Gi- vry, eigenaar de hr. J. Q. C. Peman Ka kebeeke, Krabbendijke. EEN „ZWARTE BENDE" TE ROO SENDAAL. Men schrijft uit Roosen daal aan de N.R.C.: Eerst thans wordt bekend, dat onder deze gemeente de afgeloopen weken een poging tot afper sing is gedaan, welke echter door het optreden van den betrokkene, gehol pen door de marechaussee, kon wor den verijdeld. Op den morgen van 8 Mei vond de landbouwer A. Dictus, wonende aan de Ettensche baan onder Roosendaal, een brief, waarin een bedrag van f 85 werd geëischt, dat des avonds bij een paal van het electrisch net moest worden gelegd. Men mocht er de politie niet in mengen en behoefde ook niet te pro- beeren aan de betaling te ontkomen, „want", stond er in den dreigbrief, "wij zijn niet bang en zullen al het vee over hoop steken en de boerderij afbranden als het geld er niet is. Wij zijn met ze ventien man". De brief was onderteekend „De zwar te bende". De boer liet zich dit epistel niet in timideeren en stelde de maréchaussee op de hoogte. Des avonds werd op de aangewezen plaats een enveloppe, echter gevuld met krantenpapier, neergelegd. Tege lijkertijd hadden enkele marechaus see's zich verdekt opgesteld. Niemand kwam echter opdagen; blijkbaar had de „bende" lont geroken. Een week later pas liet „De zwarte bende" weer iets van zich hooren. Dic tus vond een brief tegen het raam ge plakt, waarin een som van f 125 werd geëischt, welke om half negen 's avonds bij het stalraam moest worden gelegd, Het dreigement van den eersten brief werd daarbij herhaald. Weer werd op de aangeduidde plaats een enveloppe gelegd. De marechaus- see's waren eveneens weer op hun post. Na een uur kwam inderdaad iemand opdagen. Een fietser stapte af en na derde behoedzaam de plaats waar de enveloppe was neergelegd. Op dat oogenblik sprongen de politiemannen te voorschijn, te vroeg echter, want de onbekende maakte zich bliksemsnel uit de voeten en ontkwam in het duister. Echter, de fiets van den roover had men te pakken en deze verschafte een kostbare aanwijzing. Op het zadeltasch- je vond men den naam van den .eige naar, J. K., uit Rucphen. Deze was een jaar geleden bij Dictus in dienst ge weest. Nog denzelfden avond is deze man in zijn woning gearresteerd. Na aanvan kelijk te hebben ontkend iets met de zaak uitstaande te hebben, legde hij tenslotte, toen uit in beslag genomen brieven was gebleken dat het schrift overeenkwam met dat van de dreig brieven, een volledige bekentenis af. De „zwarte bende" bestond dus uit één man. BEROOFD.... MAAR WAAR? Zondagavond is een buitenman op het politiebureau aan den Oppert te Rot terdam aangifte komen doen, dat hij even te voren in een pand in de binnen stad was beroofd. Van de omstandig heden, waaronder het misdrijf had plaats gehad, wist hij niets meer. Ook kon hij het adres niet noemen. Alleen wist hij, dat het bedrag ongeveer f 70 moest zijn. Met een rechercheur is hij daarop op stap gegaan, om het adres aan te wijzen. Een vriend, die mee aan gifte was komen doen, ging mee. Deze vriend wees een huis aan en zei, dat de aangever daar was geweest, maar deze bestreed dit ten stelligste. De puzzle, waar de man precies is geweest, is nog niet opgelost. KIND DOOR AUTO GEDOOD. Maandagmiddag stak op den rijksstraat weg te Nieuwebrug een viertal kinderen dezen drukken straatweg over juist toen een auto passeerde. Eén van de kinderen, het 8-jarig zoontje van den heer C. van D. werd door de auto ge grepen en ernstig gewond. Een uur na het ongeluk is het kind overleden. AUTO OPZETTELIJK IN HET WA TER GEREDEN. Zaterdagmorgen vond men aan den Nek bij Schellinkhout in het IJselmeer een personenauto zon der dat er van den inzittende, den expe diteur Z. uit Hoorn, eenig spoor viel te bekennen, Een nader onderzoek heeft thans uit gewezen, dat Z. den wagen opzettelijk in het water heeft gereden en zich daar bij zelf tijdig in veiligheid heeft gesteld, vermoedelijk om den indruk te wekken, dat hij bij een ongeval om het leven is. gekomen. Nasporingen bij de politie hebben uitgewezen, dat de man in leven is en zich elders ophoudt. In verband met een ander feit wordt Z. gezocht. ZINKFABRIEK STOPGEZET. Maandag is de zinkfabriek te Budel stopgezet .waardoor 600 Nederlandsche en Belgische arbeiders werkloos zijn ge worden. Ten behoeve van 26 arbeiders, die genoegen hebben genomen met de loonsverlaging van 10 pet., wordt een oven in bedrijf gehouden. Voor de be waking en de handhaving van de orde is een groot aantal marechaussees te Bu del ingekwartierd. Tot dusverre is de rust echter niet verstoord, EEN INBREKER VAN 16 JAAR. De Arnhemsche recherche heeft de hand gelegd op een 16-jarigen jongen, die bakker van beroep is, en die aldaar in de afgeloopen maanden een vrij groot aantal inbraken heeft gepleegd. Hij had het vooral gemunt op kantoren en scholen en sloeg zijn slag in den re gel tusschen Zaterdag en Maandag. ZWERVER VERDRONKEN. In de gemeente R e e u w ij k aan de grens v,an Zwammerdam is het lijk op gehaald van den 60-jarigen zwerver v. V., afkomstig uit ter Aar. v. V., die de gewoonte had onder een vlonder te slapen, is nabij deze plaats gevonden. In de onmiddellijke nabijheid lagen twee spiritusflesschen, waarv.an er een ge deeltelijk was gevuld. Blijkbaar onder den invloed van dezen drank is v. V. te water geraakt. NIET IN 'T BEZIT VAN EEN RIJ BEWIJS. Zondagavond heeft te Benningbroek een auto-on geval plaats gehad, dat nog betrekke lijk goed is afgeloopen. Een tweetal w, jongelui, waarvan de een 17 en de an- Elec, Drukkerij G, W. den Boer, M'burg der 18 jaar, afkomstig uit Anna Pau- lowna, kw,amen met een personenauto van de kermis te Wijdenes en zijn op genoemden hoek met volle kracht te gen een boom gereden. De botsing kwam zoo hevig aan, dat de auto ge heel vernield werd en de bestuurder door de voorruit sloeg. De jongeman die naast hem zat, werd door het por tier naar buiten gesmakt en kwam in een sloot terecht. Beide jongelui, die niet in het bezit van een rijbewijs wa ren, bekwamen ernstige snijwonden. De Rijkspolitie heeft proces-verbaal opgemaakt. SLOEP MET ACHT INLANDERS het stoomschip Ophir te Muntok (Su matra) is een sloep, welke op Muntok thuis hoorde, in de schroef geraakt en vergaan. Hierbij zijn acht inlanders om het leven gekomen. Slechts één van de opvarenden werd gered. Er waren ver der geen gewonden. Van 13 tot 18 Mei. Ondertrouwd: A. Boogaard jm. 20 j. en K. Willeboordse jd. 21 j. Getrouwd: J. Hendrikse «m. 29 j, en Wa. Lous jd. 23 j. Bevallen: P. Minderhoud geb. Min- derhoud z. Middelburg, 20 Mei, Op de vei ling deden: Mitlothiams I 2023 c,, II 22 c., III 1321 c., snijsla 34 c., spinazie 822c-, postelein 1825 c., koolrapen 2 c., tomaten I 44 c., II 30 c,( aJes per kg, aardbeien 20—46 c., per pond, bioemkoolplanten 46 c., per 100, kom- kommerplant 3 c., per stuk, kervel 67 c., peterselie 78 c-, beide per chip, peën 1113 c., raapstelen 2 c„ prei 7 c„ selderie 23 c., rabarber 35 c., ra dijs 22,5 c., rammenas 1,53 c., zu ring 45 c,, alles per bos, bloemkool 726 c., kropsla 1,54 c., witte kom kommers 1114 c., groene komkommers 11 c., alles per stuk, perziken 12 c., per stuk, Vetplanten 25 c., cactussen 1435 c., géraniums 11 c,, begonia's 6 c., alles per stuk, tulpen 68 c., seringen 28 c., narcissen 24 c., alles per bos, vio len 56 c„ per 10 stuks- Goes, 20 Mei. Veilingsvereeniging „Zuid-Beveland". Aardbeien 0,601,24, per kg, Bloemkool 1126, Komkommers 10, Kropsla 1,705,60, Violenplanten 0,700,80, alles per 100 stuks, Postelein 1213, Spinazie 1315, Kroten 1, bonte Aardappels 2,60, alles per 100 kg, Ram menas 2,603,90, Radijs 0,501,20, Ra barber 35, Sjalotten 3, alles per 100 bos, Kapelle, 20 Mei. Kleine veiling. Spinazie 710; Postelein 1012; Ra barber 12 alles per kg. Bloemkool 718 per stuk. Afwijkende kropsla 1..201;,80 per 100 krop. Radijs 0,500,80; Rammenas 2,60, beiden per 100 bos. Asterplanten 4; Seringen 12 beiden per bos. Aardbeien f 1,25 per kg. Mei. 22 Oost Souburg, Inboedel, Blaupot ten Cate. 22 Oostkapelle, Huis, v, d. Harst. 23 Middelburg, Rijwielen, Vervaat Willeboordse. 24 Middelburg, Tapijten, V ervaat-Willeboordse. 24 Goes, Inboedel, Jonkers. 24 Eflewoutsdijk, Bouwland, v. Dissel en Mijs- 25 West-Souburg, Huis, Van der Harst. 25 Arnemuiden, Garn. pellerij, Batten. 27 Waarde, Huis, Van Dijke. 28 Goes, Huis, Van Dissel. 29 Middelburg, Huizen, Terpstra. 29 Rilland-Bath, Huizen, Kram. 31 Goes, Visscherij en gras gewas, Gem. Goes. Juni, 1 Serooskerke, Huis, v. d. Harst- 5 Zoutelande, Huis enz. LoeH. MIDDELBURG: Dl 21 Mei Alg. Ver. N.V. „The Vitrite Works".; 14,30 h. Dl 21 Mei Rusland-Avond („de Zeeuw sche Beker); Hofpl. kerk 20.00 h. Dl 21 Mei „Jantje in Modderstad". Zangsch. „Hosanna"; Bogardz. 20,15 h. WO 22 Mei Alg. Verg. Schoolmuseum, Spr. J- C. Mol, Haarlem; Schut tershof 10.00 h. GOES: Dl 21 Mei Toonkunst „Judas Macca beus"; Pr. v. Or., 20.00 h- WO 22 Mei

Middelburgsche Courant | 1935 | | pagina 6