DELFTSCHE COURANT \ns\er^hE^enGRj vanat f39.|o B Het doorslaand bewijs van Ford V-8 betrouwbaarheid ONDERWIJS. LANDBOUW. IN8EZ0HDEN STUKKEN. BUITENLAND, lU8GISÏL3J8Ci STAND. P R IJ Z E N HU N. V. GAZELLE RUWIELFABRIEK DIEREN I (50.000 INWONERS) ADVERTEERT MEtJ MET SUCCES IN D« '90STE JAARGANO) „DELPT80HB COURANT" EN HET „WESTLANDSOH DAGBLAD" De winnende Fords: Het spreekt boekdeelen dat een normale 5-persoons seriewagen, met een normalen Ford V-8 motor dat presteerde, waartoe slechts enkele zwaardere, deels speciaal gebouwde wedstrijdwagens in staat bleken te zijn BELGIE DUTTSCHLAND. evenaart het Gazelle Rijwiel zijn naamgenoot In degelijkheid en snelheid gepaard aan lagen prijs wordt het door geen ander merk overtroffen Gazelle-kwaliteit is zekerheid. Vraagt Prijscourant, ook van Motoren en Driewielers I omdat zii huh aan huis in gehe. a—B Delft en Omstreken gein»en wordt - owPi wWlW twi rWDVKI te VOroeeehoge ee omtrent Uwe bneen b verdwenen WH men eveneens intensief het geheel# WESTLAND bewerk#* don vroge men de speciale con* dhte» voor een combinatie-contract voer de beide dagbladen de (t VBÜVERSOUK 6-8, DELFT - TH. 131 EN 1160 1. PIETER BON Standaard Ford V-8 Nederlandseh Product 2. AMBAUD Ford V-8 dar Ed. Sél. 3. FRONTIGNAC Ford V-8 der Ed. Sel. 4. CAYLA Ford V-8 der Ed. Sel- 5. BRÉMOND Van de 38 automobielen uit alle landen, die aan de Rallye Marokko deelnamen, bereikten slechts 14 de finish te Casablanca. Daaronder bevonden zich niet minder dan 6 Ford V-8 automobielen, welke er in slaagden zes van de tien eerste plaatsen te veroveren. De beste prestaties van alle Fords werden geleverd door een product der Nederlandsche Ford Automobiel Fabriek: een Standaard Ford V-8 Fordor de Grand Luxe, bemand met P. Bon, M. de Wit en J. A. van Beeck Calkoen. Deze uiterst moeilijke Sterrit, bij verzengende hitte gereden, door het woeste, schier onbegaanbare Hooge Atlasgebergte, over ongebaande woestijnwegen, vol kuilen en losse steenen, langs gevaarlijke ravijnen, haarspeldbochten en steile hellingen, stelde zeer hooge eischen aan rijders en wagens. -j. EXAMEN HOOFDAKTE. De Minister van O,, K. en W. brengt ter kennis dat het schriftelijk gedeelte van het in 1935 af te nemen hoofdakte examen zal plaats hebben op Donder dag 4 Juli a.s. De mondelinge examens zullen aan vangen op Dinsdag 16 Juli a.s. De commissiën, met het afnemen van deze examens belast, zullen zitting hou den te Rotterdam II, voor de inspectiën Goes en Middelburg; met als voorzitter, C. Wit, inspecteur van het L. O. te Middelburg. De Zeeuwsche uien-uitvoer. In het afgeloopen uienseizoen wer- deft uit Zeeuwsch-Vlaanderen uitge voerd 5.769.397 kg uien tegen 8.880.557 kg het jaar te voren. Voor de overige Zeeuwsche uitvoer- streken bedroegen die getallen respec tievelijk als volgt: Tholen 9.987,514 9.354.498. Beveland en Walcheren 14.083.119 19.037.888. Schouwen en Duiveland 10.936.318 16.149.007. Hieruit blijkt, d,at het aantal kilo uien in het verloopen seizoen aanmer kelijk kleiner is, dan het jaar te voren. Gebleken is, dat de cultuur en het klaarmaken der uien gestadig vooruit gaat, wat duidelijk te zien is aan 't aan tal afgekeurde partijen die gestadig af nemen. Dorschen uit de hand. Dinsdag hebben te Goes besprekingen plaats gehad tusschen diverse vertrou wensmannen van landbouwers- en land- arbeidersorganisatiés over het dorschen met de hand van graan- en peulvruch ten, zooals dit vorigen winter met rijks toeslag in Zeeuwsch-Vlaanderen plaats had. In beginsel kwam men tot overeen stemming en men heeft besloten den minister te verzoeken om eenzelfde re geling voor Zuid-Beveland ter bestrijding van de werkloosheid ten plattelande. („De Z."l I, Afzenders onbekend stuk in de prul lenmand. 2. Briefwisseling wordt over inge zonden stukken geplaatst of geweigerd niet gevoerd. 3. De kopij wordt niet teruggezonden. 4. Maakt het kort! DE SEGEERSWEG EN HET BELASTINGBILJET. Ondergeteekende, bewoner van den Se- geersweg te Middelburg, moet van het jaar als werklooze een groot bedrag be talen aan personeele belasting. Nu wou ik er de aandacht eens op vestigen hoe schandalig bovengenoemde weg er uit ziet; per fiets kun je hem niet berijden. Verbetering van dezen weg zou toch dringend noodzakelijk wezen. Men moet 's morgens de boeren, die met de melk rijden, maar eens zien hobbelen en schokken. Waarom worden wel de Sin gels beklinkerd en waarom de Segeers- weg niet? Wij betalen toch ook belas ting? W. de Veij, Segeersweg V lOOp Middelburg. MERKWAARDIGE RAADSiCOALITIE. Behalve Hoedekenskerke en Oost burg heeft ook Aardenburg een zeer merkwaardige coalitie voor de a.s. Raadsverkiezing. Uw correspondent vermeldde bij de candidatenlijst dei- protestanten, die naast die det vrijzin nige kiesvereeniging ingediend is, niet de politieke richting der daarop gestel de candidaten, waarop ik ze hier om de curiositeit mededeelen wil: 1 A. A. L. M, van den Broecke (N.S.B.); 2 W. C. Trapman (V.D. of V. B.); 3 J. J. van der Hooft (V.B.) Zeiden de N.S.B.'ers na de Laatste Statenverkiezing niet, dat zij bij de vbl- gende Kamerverkiezing het restje libe ralen naar de mestvaalt zouden bren gen? Dan zal men dus het merkwaar dige schouwspel zien, dat de N. S. B.-er Van den Broecke zijn coalitie-broeders v,an thans naar de vuilnisbelt Helpt rij den! Door de vreemdsoortige wijze, waar op een gehuurde persoon de merkwaar dige candidatenlijst ter teekening aan bood (zelfs een gereformeerde teeken- de!) gelukte het 36 handteekeningen te bekomen. Toen enkele onderteekenaars bekend werden, kwam ons dat zóó zonderling voor dat met een enkele daarvan een gesprek gehouden werd. Op de vraag of zij wisten, op welke lijst zij getee- kend hadden Was o.a. het antwoord: „Wel, op die van Mevrouw Van den Broecke!" Een er van gaf zijn gemoed lucht door het woord „gemeen" te uiten. Of dit toen het juiste woord was, waag ik niet te beoordeelen. Daar bleek dat de menschen zich schromelijk vergist had den en hun fout, indien mogelijk, gaar ne wilden herstellen, teekenden zij ook op de lijst der vrijzinnige kiesvereeni ging, om daardoor hun handteekening op de andere lijst ongeldig te maken. Wanneer wij alle onderteekenaars geweten hadden, was het hoogstwaar schijnlijk niet moeilijk geweest de 36 handteekeningen tot de helft terug te brengen. Op ean enkele uitzondering, misschien, behooren allen tot de Vrijz. Dem. of tot den Vrijheidsbond. Zij heb ben boven gehoord wat de N. S. B. met ze voor heeft. Wellicht keeren velen nog op de dwaling huns weegs terug. P, de Bruijne Az. Aardenburg, 16 Mei 1935. Sneeuw. In België heeft het giste ren en eergisteren geducht gewinterd. Te Namen en te Chimay viel overvloe dig sneeuw, te Bergen en in de Bori- nage kon men van een sneeuwstorm spreken. Ook in Vlaanderen sneeuwde het op verschillende plaatsen. DUITSCH „CHRISTENDOM." Op een conferentie te Weimar van Thüringsche „Duitsche Christenen" m het begin van deze maand, zeide een der redenaars, dat een nieuw licht op de geschiedenis van het Christendom was geworpen door Hitler. Hitler", aldus de spreker, „neemt wel niet de plaats v.an den Verlosser in, maar, fi guurlijk gesproken is Hitier toch wel een venster, waardoor wij Christus op andere en nieuwe wijze kunnen be schouwen in Zijn grootheid." Spr. noemde Christus later nog den „meest uitgesproken antisemiet" en besloot met als zijn overtuiging uit te spreken, dat het volk, omdat het Foch geen innerlijke behoefte meer had aan de kerkelijke sacramenten van Doop en Avondmaal, blij zou zijn met nieuwe G'ermaansche vormen van eeredienst, door welke het Verlossingswerk beter kon worden begrepen! Streicher en de medische wetenschap. De bekende anti-semiet Julius Strei cher heeft te Berlijn een tentoonstelling van „Duitsche Volksgeneeskunde" ge opend, en bij deze gelegenheid een rede gehouden, waarin hij o.a. zeide: „Even belangrijk als het zuiver hou den, het verbeteren en verfrisschen van het Germaansche ras, is de strijd tegen de wetenschappelijke medicijnen, die onder den invloed van Joodsch-liberale gedachten zijn uitgevonden". Streicher betitelde de medische we tenschap als „on-Germaansch" en Joodsch. „In den loop der laatste paar hon derd jaar", zoo zeide hij, „heeft het zich afwenden van de natuur en de overheer- sching van techniek en wetenschap een enormen invloed op de geneeskunde ge had, met voor ons volk fatale gevolgen. Het is van het grootste belang van het ingewikkelde systeem der wetenschap terug te keeren naar den eenvoud der natuur." Rosenberg's boek over het nieuwe heidendom wordt ingetrokken. Naar verluidt, zal een door Alfred Rosen berg geschreven boek over het nieuwe Duitsche heidendom worden ingetrok ken en hebben de boekhandelaren op dracht gekregen, alle exemplaren van het boek voor het einde der week terug te zenden. Het boek, dat eerst enkele dagen ge leden was verschenen, was een ant woord op een critisch schriftuur van den r. k. bisschop van Munster. APOTHEKEN, Te beginnen met den nacht van Zater dag op Zondag is te Middelburg des nachts alsmede Zondag den geheelen dag geopend de apotheek van firma J. C. v- d. Harst JJz„ Korte Delft. VHssingen. Van 916 MeLi. Ondertrouwd: J. Weijermans, 22 j. en P. J. C. Lauwereins, 19 j„ J. F. Krteger, 26 j. en S. de Nooijer, 25 j-, G. Catsman, 68 j. en N. E. Reijnoudt, 34 j., C, Kol- laart, 24 j- en M. Fritz, 17 j., C. Jasperse, 20 j. en E. L. de Nooijer, 19 j., L. Kriste- lijn, 25 j. en M. A- W. H. Schuurbiers, 22 Getrouwd: A J. Streefkerk, 27 j. en S. C. Hillen, 22 J, S. Baas, 36 j. en L. Gillissen, 25 jJ. J. Brummel, 34 j. en H. W. van Putten, 30 j. Bevallen: E- Jongman, geb. de Boo van Uijen, d„ M. J. van Burg, geb. van der Doe, d., M, J. M. de Kam, geb. Lako. z., C. D. Bosselaar, geb. Verschuren, d., M. E. Meijer, geb. Schiirmann, z., A. Dommanschet, geb. van den Berge, z., N. Castel, geb. de Visser, z-, C. P. Del- laert, geb. van Beusekom, d., M. J. van Reems, geb. Vlegels, z-, M. E, Verplanke, geb. van Hoeve, z., P. Meulblok, geb- van Eek, z., J. P- Albregts, geb. Beun, z. Overleden: L. Duijvekot, 54 j„ ongeh., L. C. Coumou, 74 j-, vrouw van J. Breel, H. B. Moll, 77 j., man van P. W. Küller-, J. W. van Nobelen, 43 j-, man van W, Mijnsbergen, C. Leijdekkers, 18 j., ongeh,, W. de Visser, 57 j., wedn. van P. C. de Wolf, M. M. P- van Duin, 43 man van C. T. A. van de Velde, M- S Dunnes, 85 j„ wed. van J. W. Crucq. (V-C.) Souburg, Van 814 Mei. Ondertrouwd: P. M. Oranje 34 j. en C. Adriaanse 31 i.; G. van Belzen 20 j. en M. S. van Hoorn 17 j. Getrouwd; A. J. Reijnhout 22 j. en L. Ch. Midavaine 23 j. Overleden: C. E. Kabboord 54 vrouw van P. Luteijn; A. van de Guch- te 68 j., wed. van I. Kluijfhout; \V. de Visser 57 j., wedn. van P. C. de Wolf; J. W. van Nobelen 43 j., man van W. Mijnsbergen; J. Faase 45 j., vrouw van J. van der Weele. (Nbld.) 's-Gravenpolder. Van 1 tot 30 April. Overleden: E. Verweij, 69 j. gehuwd met J. Wagenaar. .D.Z.) Elec. Drukkerij G. W. den Boer, M'burg.

Middelburgsche Courant | 1935 | | pagina 8