RE6HTSZAKEN. SPORT. BUITENLAND. Even vergelijkenwie het meest op het Blue Band meisje lijkt REVQLKING. MARKTGERICHTE!!. AGENDA» MIDDELBURG. BIOSCOPEN. GOES. juatu O. EN W. SOUBURG. Voor de aan staande gemeenteraadsverkiezing zijn in geleverd 5 candidatenlijsten n.l. 1. AR 1, C.H., 1. S-D.A.P., 1 „Souburg's Be lang" en 1 „Gemeentebelang". De plaats van den heer J. W, van Nobelen, die wegens overlijden van de lijst der S-D.A.P. is afgevoerd, wordt niet ver vuld. RITTHEM. Ingeleverd voor de a.s gemeenteraadsverkiezing de volgende lijsten: Chr. Hist. Partij: 1 W. Boo gaard; 2 P. J. de P,agter; 3 Joh. de Visser; 4 J. Cevaal; 5 Jn. de Pagter 6 A. Goedhart; 7 L. van Eenennaam 8 L, Machielse; 9 W. Ovaa Jr.; 10 A Poelman. Anti Rev. Partij: 1 H. M. van de Putte; 2 A- Tange; 3 K. Louwerse 4 F. de Groot; 5 W. Wouterse. Groep kiezers: L. Osté; 2 S. v. d. Broeke; 3 J A. Barentsen. RAAD VAN BIGGEKERKE. Tewerkstelling van werkloozen in het landbouwbedrijf. De proef lijkt goed te voldoen. Geen hondenbelasting. BIGGEKERKE. De Raad kwam Dins dagmiddag in voltallige vergadering bij een onder voorzitterschap van den bur- meester. De v o o r z. deelde mede, dat de ver deeling der brandstoffen onder de werk loozen bevredigend is verloopen. De hr P. J a n s e was over de verdeeling ech ter niet geheel tevreden. Het is hem ge bleken, dat de commissie voor extra hulp niet in vergadering bijeengeroepen en dat de verdeeling thans is geschied op een wijze die afkeuring verdient. De v o o r z. stemde toe, dat inderdaad de commissie niet bij elkaar is geweest, toch er is wel degelijk voeling gehouden. De verdeeling is bijna geheel geschied overeenkomstig het advies van de be trokken organisaties en afgaande op de meening, dat de organisaties het best' met de toestand van hun leden bekend zijn, kan moei.ijk worden gesproken van een minder goede behandeling- Indien dat juist mocht zijn, dan hebben de or ganisaties geen juiste adviezen gegeven. De heer J a n s e achtte het gewenscht in het vervolg de commissie bijeen te roepen en niet steeds het advies van de organisaties over te nemen. Aan de gemeente Middelburg is we gens bijdrage voor het bezoeken van een leerling van het gymnasium ver schuldigd f 326. Op voorstel van B. en W. werd be sloten het verzoek van de Nat. commis sie tegen de alcoholisme om verlaging van de maxima der vergunningen en verloven, voor kennisgeving aan te ne men. Besloten werd aan de Geitenfokver- eeniging een subsidie te leenen voor 1935 van f 10- Een bedrag van f 25 werd beschikbaar gesteld voor extra-hulp aan werkloo zen, waaraan door het Nat- Crisiscomité een bedrag van f 95 zal worden gevoegd. Naar aanleiding van een schrijven van Ged. Staten werd besloten om overeen komstig de Wegenwet een gedeelte van het voetpad naar Zoutelande, door de weide van G. Schout, te onttrekken aan het openbaar verkeer. Van A. Brasser en anderen was een verzoek ingekomen om een gedeelte van het Molenpad, door de weide van L. Verhage tot aan den Molen eveneens aan het verkeer te ont trekken in verband met het geringe ge bruik dat ervan wordt gemaakt- B- en W, konden zich met de aangevoerde motieven vereenigen en stelden voor de opheffing te bevorderen. De heer P. J a n s e vroeg, welke gevolgen dit zal hebben vo'or het paadje, dat nu van den Molenweg af naar de weide van Ver hage loopt. De v o o r z. antwoordde, dat de instandhouding van dit pad buiten de competentie van het gemeentebestuur ligt; wanneer dus het pad door de weide vervalt, verliest ook dit pad zijn waar de. Het voorstel werd aangenomen. Besloten werd nogmaals te trachten het vroon bij Klein-Valkenisse rendabri te maken. De steunregeling werd verlengd tot en met 21 Juni a-s, de begrootingspost heeri nog een.overschot van f 200. De secre taris verstrekte inlichtingen over de werking van het plaatsen van werkloo zen in de landbouwbedrijven. Hier ah: bleek,- dat -21 aanvragen waren inge komen, dat 127 mandagen is gewerkt, dat de gemeente aan steun heeft uitge keerd f 116, terwijl is verloond f 224 en door de regeling aan de gezinnen meer is ten goede gekomen, dan anders aan steun was ontvangen f 196. Voor de ge meente heeft de regeling een voordeel gegeven, door mindere steunuitkeerin- gen van f 11. Behandeld werd een vraag van den hr. Lampert om een hondenbelasting in te voeren, B- en W. stelden zich van deze belasting niet veel voor; het geldehjke voordeel is gering en kan in elk gevai voorloopig nog worden gemist (terwijl door invoering de minder-gegoeden, die een hond hebben en deze niet kunnen missen, worden gedupeerd- De hr. J Lampert meende, dat bijna overai een hondenbelasting is; zijn bedoeling was om alleen de losloopende honden aan te slaan en geen hooge bedragen te heffen. Ook de heer J. J a n s e wilde trachten iets te winnen; het financieele voordeel spreekt voor hem het meest, wat den heer P o p p e de opmerking ont lokte, dat, wanneer het over de finan ciën moet gaan, zijn, in de vorige ver gadering niet-aangenomen voorstel tot sera instelling van een ventverbod, dan wel geheel op zijn p.aats was geweest; in dat geval was het geld van buiten de ge meente binnengekomen en nu moeten de inwoners het betalen; alles is toch al aan banden gelegd en van alles moet .vorden betaald, laat dus de honden vrij. De heer P. Jan se merkte op, dat in vele plaatsen hooge bedragen worden uitgegeven voor rattenverdelging- Bij verdwijning van de honden tengevolge van de be.asting, zal dit kwaad worden bevorderd waardoor velen, vooral de minder-gegoeden, ernstig worden gedu peerd. Met 5 tegen 2 stemmen, die van de heeren Lampert en J. Janse, werd besloten geen hondenbelasting in te voeren. ZIHD-BEYELAND. BORSSELE- Eenige neutrale kiezers alhier, ontevreden, omdat naar hun mee ning in een onlangs gehouden vergade ring den heer P- Dekker, aftredend lid bij stemming een te lage plaats op de candidatenlijst voor den Raad were aangewezen, waarmede de heer Dekker zelf evenmin accoord ging, hebben thans een afzonderlijke lijst ingediend waarop als candidaten de heeren P, Dekker en P. Priester voorkomen. ELLEWOUTSDIJK. Voor de gemeente raadsverkiezing zijn nog, behalve de reeds vermelde, de volgende lijsten in gediend: Vrije lijst: 1. P. M. Smallegan- ge, 2. A. van der Hage, 3- J. Wolse, 4 Janus Smallegange, 5. P. J. van der Bliek, 6- Jan Verheijke. Werknemers candidaten: 1. W. Goetheer, 2. Jan Platsthorre, 3. G. J. Verheijke, 4, Pieter H'uijzen- Neutrale lijst: 1. C- van de Velde, 2. D, Zoeter, 3. Jan Stouthamer, 4, P- Hen- drikse, 5. H. Koole, 6- Jan Spruijt Sr., 7- L. van Boven, 8. M. de Vrieze, 9. A- van de Velde. A.R. Partij: 1- M. Meulenberg Cz., 2 E- Bakker, 3. M. Meulenberg Jz., 4. Jac. de Dreu- 'S-GRAVENPOLDER. Voor de ver kiezing van den gemeenteraad zijn can- didaat gesteld: door vrije kiezers: L. Schouten, Johs de Schipper, C. Blok. Door de A. R. Chr. C. Verhulst, C. v. d. Velde Az., M. van Liere J z., Chr. J. v Overbeeke, C. Dieleman. Door de Staatk. Geref. A. Bakker, Abr. Hoogesteger, C. Riemens, J. Evert- se, Jac. Moeleker, J. de Dood. Door Chr. Landarbeidersbond: W. Gijzel Jr. Jan W. Braamse, Lod. Kesse- laar, P. Braam Sr, Door de Chr. Hist.: A. Sluimer, Th. de Klerk, P. Kopmels, A. C. Oele Cz., G. A. Nijsse, W. v. d. Velde. Door de R.K. E. Vermue, Jacs Ver- mue, P. S. Verbeek. WAARDE. Alhier zijn de volgende lijsten ingediend voor de gemeente raadsverkiezing: St. Ger. Partij: A. Wisse, L. v. Koeveringe, M. v. Fr-aas- sen, M. v. Koeveringe Gz.; J. Zanddijk; A. Krijnse, J. v. d. Hart, C. Goud. Vrijheidsbond: J. J. Mol, A. Dees, A. Dek, J. Bom, C. Mol, D. Verburg, M. de Jager. Landarbeidersbond: A. Waterman Az., G. Schrier, K. v. Koeveringe Cz. Christ. Hist.: M. Waterman Mz.; M. Wisse, H. Wolfert, P. M. Kopmels. Dinsdag had alhier een ongeluk plaats dat "betrekkelijk goed afliep. De ruim 70-jarige heer J. Br. stond op de oopplank van een in de haven liggend schip met macadam. Doordat de plank niet goed vastlag viel de heer Br. in iet ruim op de lading. Dr. Nieuwen- huize constateerde een lichte hersen schudding en liet den patiënt per irancard naar huis vervoeren. ^OORO-BEVELAND. KORTGENE- Voor de a.s. gemeente raadsverkiezing zijn de volgende lijsten ingediend: Vrije lijst: Z. C. Salomè Sr., Ph. Wol- se, G. Heijboer, P- Hollestelle, J. L- Ver sprille, P. de Regt. C.H.: L- J. Dorst, P. Wiskerke, J. K C. Matthijs, M. P. van Schaik, P- Ver- lurg, Iz. van Maldegem, A.R.: P. L. Dees, J, Poortvliet, C Jees- St. Geref, Partij: Iz, Boot, P. M- Bou- wense, J. Clement. 2ËEUWS6H-VLAAH9EREN W.D, AARDENBURG. De a.r.-kiesvereeni- ging heeft - de volgende candidatenlijst voor de a.s. gemeenteraadsverkiezing: ingediend: 1 A. I. Catsman; 2 P. de Feijter; 3 A. C. Catsman; 4 J. de Koeyer; 5 M. Bal- senende. In totaal zijn er dus 6 lijsten ingeleverd. De Dinsdag toegezonden gepubli ceerde lijst der Vrije R. K. moest ,als volgt luiden: 1 C, de Backere; 2 Ph. Wyffels; 3 C. de Bruyckere; 4 J. de Wispelaere; 5 G. Cauwels. WATERLANDKERKJE, Voor ge meenteraadsverkiezingen zijin de (vol gende lijsten ingeleverd: Katholieken: A. H. de Milliano, C. B. Toch, J. F. eijnout (allen aftr.), A. A. Buijck, A. J. 3uijck en A. Th. Sturm. Vrijheidsbond: VI. L. Verbrugge, J. Vermeulen, A. A. Jerman (allen aftr.), C. J. Haartsen en J. J. Schilleman. Anti Revol-: W, de eijter (aftr.) A. J. Lensen en M, de 3ruijne. Staatk. Geref.: C. de Nood Jr. Adr. Dieleman, G. P. Kwekkeboom en Manneke. De stemming is bepaald op 17 Juni a.s. In hooger beroep. C. J. d. L-, 19 jaar, landarbeider, wo nende te Oudelande heeft hooger beroep aangeteekend tegen het vonnis der Mid- delb. rechtbank (politierechter), waar bij hij wegens wederspannigheid is ver oordeeld tot f 20 of 10 dagen hechtenis. J, M., 38 jaar, slager te Middelburg teekende cassatie aan tegen het vonnis van de Middelb. reqhtbank van 10 Mei j.l., waarbij hij terzake van overtreding van de Vleeschkeuringswet in hooger beroep is veroordeeld tot f 100 of 40 da gen hechtenis. Postduiven. Wedvlucht uit Soignies op 11 Mei j.l. door de Postduiven Ver. te Yer- seke: 1, 2, 3, 6, 8, 16 A. Pols Az.; 4, 18 C. J. de Waal; 5, 13 C. Pekaar; 7 A. Nieuwenhuis; 9, 14, 19 Johs. Bom; 10 W. Kogelenberg; 11 J. de Wee; 12 C. J. van Es; 15 J. v.' d. Plasse; 17 Ph. van Os. N.O. wind; los 12 uur. Aan komst eerste 1,47,39; laatste 2,16,40, Afstand 102 km. J.l. Zondag werd door de Z. VI, Bond te Oostburg een wedvlucht gehouden van Breteuii uit met 101 duiven. De prijzen werden gewonnen als volgt: A. Daansen te Oostburg le, G- Pleijte te Cadzand 2e, J. van Overbeeke te Oost burg 3e, A. de Lijzer te Zuidzande 4e, P. van Grol te Retranchement 5e, 14e en 1 overduif, Iz, de Neef te Cadzand 6e, C. de Meijer te Sluis 7e, 21e en 25e, W Brevet te Cadzand 8e, 14e en 18e, B. P. de Ridder aldaar 9e, P. C. de Meij al daar 10e en 23e, M, Simpelaar te Oost burg lie, A. la Gasse te Cadzand 12e, P. Goossen te Retranchement 13e en 15e, G, le Roij te Sluis 17e en 1 overduif, J'. P. Duste te Oostburg 19e en 26e, P- van Hee te Retranchement 20e, P, de Meij te Oostburg 22e en W- van Acker te Cad zand 24e. De eerst aangekomen duif vloog 895 ,m per minuut, de laagste prijswinster 803 m. LAVAL HEEFT SUCCES TE MOSKOU. De Fransche communisten moeten hun anti-militaristische actie staken. Laval, de Fransche minister van bui- tenlandsche zaken, heeft, naar uit Mos kou gemeld wordt, langdurig met Sta lin gesproken. Het onderhoud zou veel belovend zijn geweest voor de toekom stige samenwerking van de twee lan den op allerlei gebied. Er moet een sympathieke stemming ontstaan zijn tusschen de twee mannen, die zeer openhartig met elkaar heb ben gesproken, en dit gevoel uitte zich in het deelnemen van Stalin aan een maaltijd, dien Molotov, de Russische „mmisteir-president", den Fra^nschen minister aanbood, Het was de eerste maal, dat Stalin, die een teruggetrok ken leven leidt en bijvoorbeeld nog nooit in contact was geweest met den Franschen ambassadeur te Moskou, met een vertegenwoordiger van een vreemde mogendheid aanzat. Als gevolg van de besprekingen van Laval met Stalin kan het volgende wor den gemeld: De sowjet-regeering hecht groote waarde aan een sterk ontwikkel de nationale verdediging en dat maakt, dat zij die ook voor Frankrijk noodza kelijk acht. Dit zal ten gevolge hebben, dat zij zich in het te publiceeren com muniqué in dien zin uitspreekt en dat zij of zoo men wil het Politbureau of de „Komintern" den communisten in Frankrijk order zal geven, hun anti militaristische actie te staken, DUTCSCHLANP STREICHER GAAT ZIJN KRACHTEN OP BERLIJN BEPROEVEN. Julius Streicher, de gouwleider van Frankenland en berucht anti-semiet, treft voorbereidingen om te Berlijn een nieuw centrum van zijn beweging voor noordelijk Duitschland te ontwikkelen. Er wordt op gewezen, dat te Neuren berg, het centrum van 't Frankenland, waar de Joodsche elementen vroeger sterk waren vertegenwoordigd, de ac tie van Streicher veel succes heeft ge had. Van de tien groote Joodsche za ken in manufacturen en confectie be staat er nu nog maar een./Te Berlijn is daarentegen, ondanks de emigratie, het Jodenaantal niet verminderd. Dit is het gevolg van het verschijnsel, dat vele Joden en andere niet-ariërs uit kleine plaatsen, die zich daar niet meer op hun gemak gevoelen, te Berlijn zijn gekomen, teneinde daar in de menigte verloren te gaan. Daarom wil Streicher nu ook juist te Berlijn een verscherpte actie beginnen. Dit is reeds te merken aan de reclame voor het blad de „Stürmer". De gouw leider heeft voorts in een groot kan toorgebouw in het centrum van Berlijn een aanzienlijk aantal bureaux gehuurd. Weldra dreigt dus de antisemitische actie, welke in de millioenenstad Ber lijn nog niet zoo diep wortel hééft kun nen schieten als in de kleinere plaat sen, ook aldaar met groote kracht te beginnen. (N.R.C.) mem* i mtmwmmmmmm U DOET TOCH OOK MEE AAN DE PRIJSVRAAG? VRAAGT INLICHTINGEN AAN UW WINKELIER flngez. Med.) GOES. Ingekomen: J. Borgman en gezin, propagandist, van Aalsmeer, Blanckstraat 16. A. van 't Veer, dienstb., van Kapelle, Oost- wal 31. J. J. Verbeem, geb. Baas, zon der beroep, van Ellewoutsdijk, Nieuw- straat 18. P. A. van Woudenberg, zonder beroep, van Ooltgensplaat, Zon nebloemstraat 4. H. M. Schippers en echtg., accountant, van Princenhage, Kamperfoeliestraat 45. A. A. F. Loo- mans, modiste, van Roosendaal, Turf- kade 13. J. C. de Pan, dienstbode, van Den Haag, Matth. Smallegangeb. 4. L. J. Florusse, onderw., en gezin, van Arnemuiden, Violenstraat 12. A. Kwant, dienstbode, van Delft, Oostsin gel 80. A. J. Bos, dienstbode, van Nis- se, Kleine Kade 47. G. Korstanje, dienstbode, van Kapelle, Kreukelmarkt 15a. J. C. Kole, dienstbode, van Wol- phaartsdijk, Alb. J. Kade 20. G, S. P. van Proosdij, huishoudster, van Den Haag, Poelweg V 12. M. Meulbroek, bakkersknecht, van 's H. Arendskerke, Kreukelmarkt 14 J. H. Seevinck, kleermaker, van Doetinchem, 's H. Hen- drikskinderenstraat 39. L, Vuijk, electromonteur, van Vlissingen, Blaau- beenstraat 10. Vertrokken: J. A. H. den Hollander, naar Den Haag, Mariastraat 45. A. W. Van de Plassche en gezin, insp, tuinb., naar Den Haag, Gentschestraat 219. J. Eek- hardt, dienstbode, naar Nisse, Dorps straat 69. M. Sturm, dienstbode, naar Amsterdam, J. J. Viottenstraat 13. P. van de Vreugde, bakkersknecht, naar Wissenkerke B 233. A. Meloen, zon der beroep, naar Krabbendijke, A 140. A. J. Rijper, leerl. verpl., naar Arn hem, Ziekenhuis „Anaja". A. R. Hom mes, leerl. verpl., naar Zeist, Willem Arntzshoeve. F. Bax en gezin, vak bestuurder, naar Jutphaas, Br. Alarm straat 135. F. Maijs en echtg., naar Den Haag, Rooseboomstraat 69. S. Bos, dienstbode, naar Nisse, Diaconie laan 84. Wed. D. Jacobs en gezin, zonder beroep, naar Amsterdam, le Hel merstraat 197. C. Remijnse, dienstbo de, naar Den Helder, Vischstraat 24. C. J. Kiebert, dienstbode, naar War mond, B 332. C. van 't Westende, dienstbode, naar Hoedekenskerke, B 39. J. Uitterhoeve, dienstbode, naar Nis se. P. L. Polfliet, dienstbode, naar Ovezand, B 28. C. M. J. A. Gussen- hoven, onderwijzeres, naar Etten en Leur. M. van der Bliek, winkeljuffr., naar Middelburg, Dam G 31-32. C. Minnaard, dienstbode, naar Hontenisse, Groenendijk B 6. S. Spruijt, idem. Mevr. Verbist en gezin, idem. A. C. Frijters, buffetjuffrouw, naar Breda, Bre- dascheweg 65. M. Oudkerk, zonder beroep, naar 's H. Arendskerke, B 14. J. Labeur, zonder beroep, naar Rot terdam, 3e Carnissestraat 8b. Middelburg, 15 Mei. Op de vei ling deden: bevelanders 48 c-, per 25 mitlothians I 2225 c., II 24 c., III 18 c., spinazie 512 c., postelein 89 c-, moskrui 910 c., witlof II 11 c., sjalotten 4 c„ tuinkers 7 c-, aardbeien 801,04 c., idem II 3742 c., peen 1013 c prei 56 c., uien 1.5 c., selderie 1,5 c.. rabarber 25 c., radijs 1 c-, rammenas 23 c., alles per bos; bloemkool 316 c-, kropsla 1,54,5 c., kaskomkommers 9 c., perziken 910 c., alles per stuk; bloemkoolpianten 20 c., roode kool plan ten 40 c., beide per 100 stuks, Bloemen: tulpen 512 c-, goudenregen 35 c., se ringen 14 c., anjers 69 c., Lelietjes van Dalen 16 c-, ornatus 2 c., narcis 2 c., alles per bos; violen 16 c., curaceau 3 c., herfstasters 23 c., alles per 10 planten, begonia 6 c-, per pot. Goes 15 Mei. Veilings vereeniging „Zuid-Beveland". Aardbeien 91, Poste lein 1213, Spinazie 79, Aardappels (Bevelanders) 2, alles per 100 kg, Wor telen 6, Rabarber 13, Rammenas 3,30 3,60, Radijs 0,601,20, Seringen 1, al les per 100 bos, Bloemkool 1017, idem II en III 48, Kropsla 24,50, Violen- planten 1, alles per 100 stuks. Kapelle 15 Mei. Veilings vereeni ging Kapelle-Biezelinge en Omgeving. Kleine Veiling: Postelein 812, per kg, Aardappelen 1,20, per 100 kg, Bloem kool 816, per stuks, Kropsla 2,90 3,10, idem afwijkend 1,50, beiden per 100 krop, Radijs 0,601, per 100 bos, Koo'planten 0,140,20, Knolselderij- planten 0,10, Aardbeien 0,300,80, Kip eieren 1,802, Ganseieren 5,90, alles p- 100 stuks. „E 1 e c t r o" (Markt). Van Vrijdag 17 Mei tot en met Donderdag 23 Mei af: „De vier Mullers". lederen avond één voorstelling 8 uur- Zondag matinée 3 uur. City-theater. Noordstr. Van Vrijdag. 17 Mei tot en met Donderdag 23 Mei af: „Voorjaarsparade" en „de Beste Vijanden". Avondvoorstelling 8 uur. Zon dag, matinée 3 uur- Donderdag 16 Mei. Muzikale Wan deling Muziekvereen. „Crescen do". Vertrek 8 uur. V r ij d a g 17 Mei Donderdag 16 Mei. Openbaar Concert „Hosanna" Groote Markt 8.30 uur. V r ij d a g 17 Mei. Jaarvergadering Scholen met den Bijbel- (School raad). Elec. Drukkerij G. W, den Boer, M'burg.

Middelburgsche Courant | 1935 | | pagina 6