OVERHEMDEN Zwanenberg maakt - wat DE ZWANENBERG's VLEESCH- en GROENTE-CONSERVEN ifOTERTEAÏlLft. N.V. )ACS. M. DOORENBOS MIDDELBURG NIEUWE GEKLEURDE 1 1H ZEELAND] MIDDELBURGSCHE COURANT BEKENDMAKING. berg", zegt de klant - en als zij alléén „boterhamworst" gezegd had, zonder meer, zou zij toch Zwanenberg gekregen hebben, want iedere winkelier die graag zijn klanten te vrind houdt, verkoopt uitsluitend dit be roemde fabrikaat. Maar daarbij blijft het nietAlle andere producten van Zwanenberg staan gelijk in voortreffelijkheid van smaak en kwaliteit. Vandaar dat U in goede win kels steeds ruime keus voorhanden vindt. Adverteert in dit blad ZUID-BEVELAND. ZEEUWSCH-VLAANDEREN O.D. ZEEUWSCH-VLAANDEREN W.D. SPORT. AGENDA. MIDDELBURG. DOES. nWSSï Notaris R. BATTEN te Middel burg, is voornemens op Zaterdag 11 Mei 1935, publiek te verkoopen: des voormiddags 10 uur in den Zandput te Serooskerke; des namiddags 1 uur op het dorp Gapinge, en des namiddags 3 uur op het dorp Zoutelande: Een groote partij BESTE AFBRAAK, Beslissing over ingeleverde candi- datenlijsten voor de stemming ter verkiezing van de leden van den Gemeenteraad. De Voorzitter van het Hoofd stembureau in de gemeente ARNE- MUIDEN maakt bekend, dat het hoofdstembureau op 20 Mei 1935, des namiddags vier uur, in het Ge meentehuis in een openbare zitting zal beslissen over de geldigheid der op 14 Mei 1935 voor bovengenoem de verkiezing ingeleverde lijsten en over de handhaving van de daarop voorkomende candidaten. Arnemuiden, 15 Mei 1935. De Voorzitter voornoemd, H. G. HORNINGE. Beslissing over ingeleverde candi- datenlijsten voor de stemming ter verkiezing van de leden van den Raad der gemeente Serooskerke (W,) De Voorzitter van het Hoofd stembureau in de gemeente SE ROOSKERKE (W.) maakt bekend, dat het hoofdstembureau op 18 Mei 1935, des voormiddags 11 uur, in het Gemeentehuis aldaar in een openbare zitting zal beslissen over de geldigheid der op 14 Mei 1935 voor bovengenoemde verkiezing ingeleverde lijsten en over de hand having van de daarop voorkomen de candidaten. Serooskerke (W.), 15 Mei 1935. De Voorzitter voornoemd, P. DREGMANS. Beslissing over ingeleverde candi- datenlijsten voor de stemming ter verkiezing van de leden van den Gemeenteraad, De Voorzitter van het Hoofd stembureau in de gemeente VROU WENPOLDER maakt bekend, dat het Hoofdstembureau ten Raad- huize dier gemeente te Gapinge op Woensdag 22 Mei 1935, des voor middags 10 uur, in een openbare zitting zal beslissen over de gel digheid der op 14 Mei 1935 voor bovengenoemde verkiezing inge leverde lijsten en over de hand having van de daarop voorkomen de candidaten. Vrouwenpolder, den 15 Mei 1935. De Voorzitter voornoemd, LOUWERSE. GEMEENTE ZOUTELANDE, Het Hoofdstembureau in de ge meente ZOUTELANDE zal, D.V. op 20 Mei 1935, des namiddags 7,30 uur, ten gemeentehuize, in een openbare zitting beslissen over de geldigheid der op 14 Mei 1935 voor de verkiezing van de leden van den Raad dier gemeente ingeleverde lijsten en over de handhaving van de daarop voorkomende candida ten. De Voorzitter van het Hoofdstembureau, D. KODDE. ZWANEN BERG'S Gehold Lanchham Ccroelaafworst Knakworstjes Gekookte Ham Pakjes Soepen Leverpastei Aroma Tongenworst Groenle-consewen Vruchtenconserven Beslissing over ingeleverde candi- datenlijsten voor de stemming ter verkiezing van de leden van den Raad der gemeente Ellewoutsdijk. KIESWET. Ter visielegging ingeleverde candidatenlijsten. f Beslissing over ingeleverde candi- datenlijsten voor de stemming ter verkiezing van de leden van den Gemeenteraad. I De Voorzitter van hel Hoofd stembureau der gemeente MID DELBURG brengt ter openbare kennis, dat op de secretarie dier gemeente voor een ieder ter in zage zijn nedergelegd de op 14 Mei j.l, ingeleverde lijsten van candi daten voor de verkiezing van de leden van den Raad dier Ge meente. Middelburg, den 14 Mei 1935. De Voorzitter voornoemd, M. FERNHOUT. De Voorzitter van het Hoofd- stembureau in de gemeente VEERE j maakt bekend, dat het Hoofdstem- bureau op 17 Mei 1935, des namid- j dags 4 uur, in het Stadhuis in een j openbare zitting zal beslissen over de geldigheid der op 14 Mei 1935 voor bovengenoemde verkiezing ingeleverde lijsten en over de hand having van de daarop voorkomen de candidaten. Veere, 14 Mei 1935. De Voorzitter voornoemd, D. HUININK. De Voorzitter van het Hoofd stembureau in de gemeente ELLE WOUTSDIJK maakt bekend, dat het hoofdstembureau op 20 Mei 1935, des voormiddags te 10 uur, in het gemeentehuis in een open bare zitting zal beslissen over de geldigheid der op 14 Mei 1935 voor bovengenoemde verkiezing ingele verde lijsten en over de handha ving van de daarop voorkomende candidaten. Ellewoutsdijk, 14 Mei 1935. De Voorzitter voornoemd, P. M. SMALLEGANGE. Duvekot Pzn., J. Guise, Jr. Adr. Mesu Czn.. Anti-Rev.: afd. Gapinge. L. Dinge- manse, M. Arendse, J. Looise Sr., A. Aarnoutse, A. P. Wouters Jzn. Chr. Hist.: C. Langebeeke Sr., L. Duvekot, P. van den Bosse Pzn., H. Mal- jaars, C. Dingemanse Jzn., S. de Roo, C. Langebeeke Czn Jr. RAAD VAN RITTHEM. Werkverschaffing. RITTHEM. De Raad vergaderde Maan dag onder voorzitterschap van burge meester Ter Haar. Aanwezig alle leden. Medegedeeld werd dat de verordening op de hondenbelasting koninklijk is goedgekeurd. In totaal zijn er 39 aange- slagenen met e en totaal bedrag van 105. Van een tweetal personen, de heeren J. Lijnse en J. Janse zijn verzoe ken ingekomen om ontheffing van hon denbelasting. Restitutie werd verleend over het tweede halfjaar 1935. In verband met het eindigen van het dienstjaar 1934 zijn verschillende pos ten overschreeden, weshalve een wijzi ging der begrooting diende plaats te hebben. Besprekingen hadden plaats omtrent de post uitgetrokken voor het onderhoud van den toren. Deze post is met een belangrijk bedrag overschreden door de noodzakelijke werkzaamheden welke moesten worden verricht, een ge volg van de minder correcte wijze, waar op de verbeteringen, acht jaar geleden, werden aangebracht. Nadat de Voorz. een en ander had toegelicht werd de begrootingswijziging in zijn geheel goed gekeurd. Wat betreft de werkzaamheden aan de gemeentegebouwen was de aandacht voornamelijk gevestigd op het openbaar slachthuis, In verband met de primitieve inrichting van een rookplaats, die de heer Lobbezoo aan het slachthuis ver bonden had werd van gemeentewge overeensteming" bereikt tot het stichten van een ijzeren rookplaats, waarbij de hr. Lobbezoo de helft van de kosten zal bijdragen. Vervolgens is een verzoek door de hr. Lobbezoo ingediend om de motor van de koelinstallatie te mogen laten verplaat sen, aangezien deze zich momenteel be vindt op een holle ruimte, wat veel tril lingen en lawaai veroorzaakt. In verband met deze verplaatsing zal een ander pri vaat moeten worden geconstrueerd, het welk een uitgaaf van 39.met zich meebrengt De heer v. d. Putte merkte hierbij op dat door al deze bijkomende zaken de gemeente weer voor uitgaven komt te staan, waar in 't geheel niet op gerekend was. De heer P. J. de P a g- t e r antwoordde, dat de verplaatsing absoluut noodzakelijk is en dat uitstel hiervan voor de gemeente nadeelige ge volgen zou hebben, aangezien de N.V. Frigidaire Maatschappij de verplaatsing alsnog kosteloos uitvoert, indien ze di rect kan plaats hebben. De heeren D e Visser en J. Cevaal waren niet te vreden over den bouw van het slacht huis. In vergelijking met andere gemeen ten, aldus de laatste, had voor hetzelfde geld heel wat meer bereikt kunnen wor den. Tenslotte werd besloten alsnog de verbouwing te doen plaats hebben door den hr. Poelman voor de som van 39. Ten behoeve der koelinstallatie is thans een leening gesloten a 4 pet. per jaar. Tot leden der schattingscommissie, bedoeld in artikel 57 der wet op de Rijksinkomstenbelasting werden herbe noemd de heeren P. W. ter Haar, P. J. de Pagter, J. Meliefste en H. M, v. d. Putte. De Landarbeidersbond alhier had een verzoek tot den Raad gericht om tot werkverschaffing over te gaan. De V o o r z. deelde hierbij mede, dat de verdiende loonen aan het bunkerstation de laatste weken treurig zijn geweest, wat gedeeltelijk verband houdt met de devaluatie van de munt in België. Daar om moeten voorloopig zij, die het meest voor werkverschaffing in aanmerking ko men, geholpen worden, ook in verband met het feit dat momenteel slechts klei ne objecten kunnen worden uitgevoerd. In ieder geval zal toch een grooter werk- object in behandeling worden genomen. De hr. J. de Pagter meende dat, zoodra de regentijd aanbreekt voldoen* de werk zal zijn vooral op het land. Hiermede konden verschillende raads leden zich echter niet vereenigen, om dat een eventueele regenperiode slechts zeer korten tijd werk kan bieden. De hr. v. d. Putte vroeg of het niet moge lijk is werkloozen bij particulieren te werk te stellen, en dan met steun van de gemeente. Ook stelde spr. voor het oogsten niet met de machine, maar door werklieden te doen plaats hebben. Omtrent de hoogte van het dagloon, bij werkverschaffing uit te betalen, vroeg de Voorz. de meening van den Raad. De hr. T a n g e deelt mede, dat zijns in ziens een loon van 2 per dag, vooral in de zomermaanden (MeiOctober) al lesbehalve te hoog is te noemen. De hr. P. J. de Pagter zegde dat het gemid delde loon in vele gemeenten per dag 2 bedraagt, terwijl er nog verscheide- nen gemeenten zijn die beneden 2 per dag blijven. Besloten werd het loon op 2 per dag te handhaven. En verder om den arbeidstijd per dag als volgt vast te stellen: Begin werkzaamheden: des voormiddags om kwart voor zeven. Ein de werkzaamheden: des middags om kwart over zes. De werkzaamheden aan den Ritthem- schen straatweg zijn thans beëindigd. Door verschillende aangelanden is ver zocht het restant of een derde gedeelte der aankoopsom te mogen ontvangen aangezien de kadastrale opmeting nog steeds op zich laat wachten. En bloc was men het eens dat de uitbetaling van het restant wel lang werd uitgesteld maar achtte het toch beter daarmede te wach ten tot de kadastrale opmeting is ge schied ook in verband met de dijk- en polderlasten, waarvoor dan later nadere &.5S- regelen kunnen worden getroffen. Ook was een schrijven ingekomen van den heer Eenennaam te Wittem (L.) in ver- Band met het eigendomsrecht van het voormalig tolhuis, gelegen aan den Rit- themschen straatweg. Daar, na ingewon nen inlichtingen ten kantore van het ka daster en hypotheken te Middelburg voldoende gebleken is dat de gemeente eigenaar is van 't geheele perceel grond gelegen rondom het huis met uitzonde ring van de achterzijde van de woning, werd besloten het desbetrefende schrij ven voor kennisgeving aan te nemen. Bij de rondvraag verzocht de heer J. de Pagter het college van B. en W. bij de aanstaande schouwing van de we gen en voetpaden met de kunstwerken hun aandacht te willen vestigen op de plank over de sprink op de wei van Al- laart, daar deze buitengewoon zwak is. De heer Cevaal vroeg, of het de bedoeling is dat de aarden wegen in werkverschaffing worden opgeknapt. Tenslotte had de heer T a n g e nog een vraag te stellen aangaande het ledi gen van den aschbak in 1934. Kwekke- boom had n.l. voor het verwijderen van klei nog een bedrag van 2.50 te vor deren, hetwelk hij tot nu toe nog niet ontvangen had. De Voorz. antwoordde hierop dat Kwekkeboom hiervan was afgezien en na ontvangst van het over eengekomen loon voor het ledigen der aschbak in 1934 alles in orde had bevon den. Het feit dat Kwekkeboom hierop terugkwam leek spr. hoogst zonderling. De heer J. dePagter deelde nog me de dat Kwekkeboom, in een onderhoud dat spr. met hem had gehad, gezegd had dat hij het bewuste bedrag niet van den burgemeester, maar uitsluitend van de „gemeente" wenschte te ontvangen. Als nog werd besloten het bedrag a 2.50 aan Kwekkeboom uit te betalen. 's HEER ARENDSKERKE. Gister zijn ingeleverd de volgende lijsten van can didaten: AR-: J- Hommes, J. van de Weele, J, Snoodijk, K. Fraanje, J. Dek ker Szn., Chr. Zandee, A. J- de Jager, J. van Boven; R.K. P. van den Dries, E. Rentmeester, J. Vermue, A. C. de Koo ning; Vrijheidsbond: D. W. Lindenbergh, H. van Gorsel, N. Otte, M- A. Nijssse, A. J. Vermet, J- Noteboom; Staatk. Geref.: M. Moerdijk, W. Moerdijk, A. Witte, P. Riemens; C.H.: C. Philipse, H. Goede- gebure, J. Vermeule Mzn., K. Janse, G. op 't Hof, J. de Schipper, M- Duijnkerke, J. Dommisse, M. Schipper Mzn., C. de Nooijer, J. Polderdijk; Groep vrije kie zers: C. de Leeuw, J. Klompe, J- van Oosten, J. M. Weststrate, J. Nagelkerke. SCHORE. Voor de a.s. gemeenteraads verkiezing zijn de volgende lijsten van candidaten ingeleverd: 1. Rechtsche lijst: 1. A. Bierens (aftr. weth.), 2. H. Glerum (aftr.) 3. J. L. van den Brink (aftr.), 4. M, Mol, 5. M, Meijer. 2. Arbeiderslijst: 1. J. Mieras Nz,, 2. C. Slabbekoorn, 3. Anth. Potter, 4. A. Wil- lpm^fpin 3, Vrije lijst: 1. W. Rijn J.Pzn. 4. Groep vrije kiezers: 1. W. Karelse (aftr. weth.), 2. A. Bruijnzeel (aftr.), 3. C. de Vrieze (aftr.), 4. J. G. van Nieu- wenhuijzen (aftr.), 5. P. H. A. Polder man, 6. W. Hemmekam. WEMELDINGE. Gister zijn bij den voorzitter van het hoofdstembureau voor de verkiezing van de leden van den Raad, de volgende lijsten van candi daten ingeleverd: Vrijz. Partij: 1. P. J. J- Dekker Wz,, 2. P. Smit, 3. M. C. Lindenbergh Pz., 4. J. Burger Fz., 5. J. J. Lindenbergh Ez., 6. J. Wielemaker, Groep Vrije kiezers: 1. Adr- Domini- cus Fz., 2- C. Wabeke Fz. De overige lijsten van A.R., C.H-, S.G.P. en S D.A.P. zijn reeds eerder ge publiceerd. EEN KOE UIT DE WEIDE GESTOLEN. In den morgen van een dezer dagen kwam de landbouwer J. te Koewacht tot de ontdekking dat een zwart bon te kalfyaars uit zijn weide, gelegen on der de gemeente Koewacht, waarin nog vier stuks vee liepen, was ontvreemd. Aangezien de weide slechts eenige meters van de Nederlandsch-Belgische grens is verwijderd en het hek dat tot de weide toegang geeft niet met slot en sleutel was afgesloten, zoodat het gemakkelijk was te openen, wordt ver moed, dat het dier is gestolen en frau duleus België is binnengevoerd. Voor den bestolene is dit een schadepost van f 130. AARDENBURG. Behalve de reeds vermelde lijst der R K. Staatspartij is er nog een lijst opgesteld voor de gemeente raadsverkiezingen van vrije R.K. waar op voorkomen: 1. C. de Bachere, 2. Ph. Wijffels, 3- G. Cauwels, 4. J. de Wispe- laere, 5. Cyr. de Bruijckere. BRESKENS. Behalve de reeds eerder vermelde lijsten zijn voor de a.s. ge meenteraadsverkiezing ingeleverd een v d.-lijst, waarop als candidaten voor komen: 1. I. W. Vasseur; 2. J. van den Heuvel; 3. J. van Luijk; en een z.g. vrije lijst met de candidaten: 1. A. J. Cam- bier; 2. W. C. Carels; 3. C. Tazelaar; 4. S. M. de Vuijst; 5. K. Maas; 6. I. de Hul- Iu; 7. H. de Boer; 8. D. Luteijn. De frac tie van den Vrijheidsbond zal als zooda nig niet meer in den Raad terugkeeren. In de plaats hiervan is bovenstaande vrije lijst ingeleverd. Men stelt zich ten doel, los van alle politiek, alleen het gemeentebelang te dienen. De heer Ca rels, die reeds in den Gemeenteraad had verklaard, daarin niet meer te zul len terugkeeren, heeft zich op aandrang van een aantal ambachtslieden en win keliers laten bewegen zich op deze lijst no. 2 te plaatsen. Hij zal bij eventueele herbenoeming dan ook weer in den Raad zitting nemen. Mevr. Tazelaar, die zich niet meer beschikbaar stelde, is vervangen door den heer C. Tazelaar. -i -ss i j' E» j Postduiven, Zondag 12 Mei j.l. hield de postdui venvereniging „Zeelandia" te Mid delburg met oude duiven van uit Mons (België), afstand 118 km. De dui ven werden te 8 uur met Noordenwind in vrijheid gesteld; de eerste duif bereik te haar hok te 10 uur 13 min. De prijzen werden als volgt behaald: le pr. C. van Belzen; 2e, 15e en 16e pr, W. Adriaan- sen; 3e en 7e pr. J. de Bree; 4ë, 8e, 20e en 21e pr. P. Streefkerk; 5e, 13e en 14e pr. J. J. Snoep; 6e, 11e en 17e pr. P. Pan- tus; 9e pr. J. Geene; 10e, 18e en 19e pr. N. N.; 12e pr. P. Overbeeke. Duivensport, Uitslag van de door de Postduiven vereniging „De Blauwe Doffer", te Hansweert, op Zondag 12 Mei j.l. van uit Noyon (Fr-) gehouden wedvlucht. Los 9,25 h. Afstand 220 km- le en 18e F. Dommanchet, Hansweert, 2e, 11e en 39e W, Krijnsen, Waarde, 3e en 28e P. Sonke, Waarde, 4e en 32e C. Schrier, Waarde, 5e, 19e, 30e en 37e F. Modde, Hansweert, 6e, 12e 13e en 27e L. Lavooij, Kapelle, 7e en 26e A. Blok, Kapelle, 8e K- G. Louisse, Waarde, 9e en 25e I. Sanderse, Schore, 10e Gebr Smallegange, Schore, 14e en 36e M. Krijnsen, Waarde, 15e, 16e en 31e H. Krombeen, Hansweert, 17e en 33e J. Bruijnzeel, Schore, 20e, 21e en 22e J. P. Theenaart, Hansweert, 23e en 24e A. de Klerk, Hansweert, 29e L. Nieuwenhuize, Schore, 34e F. v. d. Kreeke, Hansweert, 35e en 38e A- Verhage, Kruiningen, 40e Gebr. Blauwkamer, Waarde. Eerste duif 1 48 32 h. Laatste duif 2 18 46 h. Noorden wind. Droog weer. Woensdag 15 Mei- Ledenvergadering Groene Kruis Vereeniging St. Joris 8 uur. Donderdag 16 Mei. Muzikale Wan deling Muziekvereen, „Crescen do". Vertrek 8 uur. Woensdag 15 Mei Donderdag 16 Mei. Openbaar Concert „Hosanna" Groote Markt 8.30 uur. Elec. Drukkerij G. W. den Boer, M'burg-

Middelburgsche Courant | 1935 | | pagina 6