MAXIME LEGER EN VLOOT. LANDBOUW. BUITENLAND. SUBQERL8JKE STAND. MARKTBERIGHTEN. AGENDA, KERKNIEUWS. INGEZONDEN STUKKE». vermaard door z'n glans! BELGiE. DUITSCHLAND. OOSTENRIJK. HONGARIJE. SCHOENCRÊME MIDDELBURG. BIOSCOPEN. ROES. brieven uit f 21.121.500 tegen f 21.014,000 een jaar te voren. De gemiddelde pand briefrente is thans 4,5819 pet. De winst en verliesrekening toont een winst aan van f 40.186.08. Hiervan komt volgens 'het voorstel aan dividend- en tantième belasting f 7,379.08, voor 4 pet. over het onverplicht gestort kapitaal f 1557; 5 pet. over f 225.000 verplicht gestort ka pitaal f 11.250, er blijft dan nog f 20.000 beschikbaar, waarvan komt aan aandeel houders 45 pet., of f 9000; oprichtersbe- wijzen 10 pet. of f 2000; tantièmes enz. 45 pet. dus f 9000. Het reservefonds steeg van f 610.957 tot f 642.881,19. j Bij Kon. besluit is benoemd en aan gesteld bij het reservepersoneel der landmacht tot reserve eerste luitenant bij zijn tegenwoordig regiment de reser ve tweede luitenant C. B. J. van Huiten van het 14e reg. infanterie. Door het bedanken van mej. Van Eldik Thieme als lid van den kerke- raad der doopsgezinde gemeente te Aardenburg, is een vacature ontstaan, waarin is voorzien door de benoeming van mej. Van GalenLefe- ber. (Reeds gemeld in een deel der oplaag -van ons vorig nummer). Veekeuring Souburg, Op de jaarlijksche veekeuring te O. e n W, Souburg werden ter keuring aangeboden 18 stuks hoornvee, w.o. 2 fokstieren; 2 vaarskalfjes; 4 vaarzen; 3 eerste kalf koeien; 1 tweede kalfkoe; 4 derde kalfkoeien en twee oudere koeien. De kwaliteit der beesten was vrijwel aan die van vorige jaren gelijk en dus goed te noemen. Veekeuring te St, Laurens. Op een daartoe door den heer J. den Boeft welwillend afgestaan terrein werd Dinsdag te St. Laurens de jaarlijksche veekeuring gehouden. De gemeente, de plaatselijke coöp. boerenleenbank, de landbouwvereeniging, de coöp. „Eiland Walcheren", de kring Walcheren der Z. L. M." en de controle vereeniging Mid delburg hadden verschillende geldprij zen beschikbaar gesteld. De aanvoer bestond uit 4 stieren, 22 koeien, 8 kalfvaarzen, 5 jarige vaarzen en 5 kalveren; de kwaliteit was best. De uitslag van de keuring is als volgt: Stieren: le prijs Suis Meine van J. Koole Dz. 76.1 punt; 2e prijs Zwartje van J. Wouterse -74 p.; Willem van J. Kwekkeboom, geen volbloed, 76 pun ten; Jan van J. Kwekkeboom eervolle vermelding 73 punten. le Kalfskoeien: Rika vein J. Koole Dz. 80 p.; Bontje van F. Kwekkeboom 78 p.; Juffrouw van J. den Boeft 76 p.; Truus van J. Koole Mz. 76 p. 2e Kalfskoeien: Aagtje van F. Kwek keboom 78 p.; Nelly van J. Koole Mz. 75% p. 3e Kalfskoeien: Kaptein van J. Koole Dzn. 82 p.; Juffrouw van F. Kwekke boom 78 p.; Juffrouw van J. Koole Mz. 77.8 p.; Sul van F. Kwekkeboom 76.5 p. 4e Kalfskoeien: Emma van J. Koole Mzn 78 p.; Moor van denzelfde 76 p.; Starre van J.- den Boeft 75 p.; Oudere koeien: Sul van J. Koole Dzn. 85 p.; Bontje van idem 84 p.; Nora van idem 82 p.; Bertha van idem 81,5 p.; Koos van F. Kwekkeboom 79 p.; Mina van J. Koole Mzn. 78 p.; Dora van idem 77 p.; Moortje van J. den Boeft 76.5 p.; Bertha van F. Kwekkeboom 76 p. door .OCTAVE FEUILLET. 15). De knecht met de grijze haren, die mij bij mijn komst Had ontvangen, en die Alain heet, wachtte mij in de vestibule op, om mij te zeggen, uit naam van me vrouw Laroque, dat ik geen tijd meer had mijn kamers op te zoeken voor het diner, en dat 't goed was, zooals ik ge kleed w,as. Op hetzelfde oogenblik, dat ik den salon binnen ging, kwamen esa twintigtal menschen er uit, met de ge wone plichtsplegingen, om zich naar le eetzaal te begeven. Dit was de eerste keer in mijn veranderde omstandigheden, dat ik mij in een mondain gezelschap bevond. Tot kort geleden gewend aan de fijne onderscheidingen, welke de etiquette der salons in het algemeen toestaat aan de geboorte en aan het fortuin, onderging ik, niet zonder bitter heid, de eerste bewijzen van onacht zaamheid en minachting, waartoe mijn nieuwe omstandigheden mij onherroepe lijk veroordeelden. Terwijl ik zooveel mogelijk de opstan digheid van een verkeerden trots onder drukte, bood ik mijn arm aan een jonge vrouw, klein van gestalte, maar goed gevormd en gracieus, die van al de gas ten alleen achter bleef, en die, naar ik veronderstelde, juffrouw Hélouin, de on derwijzeres was. Mijn plaats aan tafel werd mij aangewezen naast de hare. Na 21 jaar teruggekeerd, Te Mari- nelle, bij Charleroi, is drie dagen geleden een oud-soldaat teruggekeerd, zekere Francois Modave, die in 1914, als vrij williger, dienst had genomen in het Bel gische leger, in 1917 tijdens een gevecht, door de Duitsche troepen gevangen werd genomen en sedert dien niet meer was teruggezien. Op de Belgische verlieslijs- ten stond hij vermeld Onder de vermis- sten. De man blijkt, vrijwillig of onvrij willig, tot 1922 in Duitschland te zijn ge bleven en heeft, sedert dien, in Frankrijk en elders rondgezworven. Maandag ver scheen hij geheel onverwachts te Mari- nelle, waar hij zijn vrouw, die hem se dert lang dood waande, maar gelukkig niet hertrouwd was, terugvond- Het is niet bekend op welke wijze Modave door zijn wederhelft werd ontvangen. DE EERSTE MEIDAG, Een pessimistische rede van Hitier. Nadat zooals in ons vorig nummer reeds gemeld rijkskanselier Hitier gister een eerste Mei-betooging van de jeugd had toegesproken zijn nieuwe keelaandoening schijnt niet zoo heel erg te zijn heeft hij gistermiddag op het Tempelhoferfeld nabij Berlijn voor 'n reusachtige menigte een toespraak ge houden. De eerste indruk van deze rede w,as schrijft het Hbld. dat de groo- te spanning waarmede zij vooral in het buitenland is verwacht, waarschijnlijk in een gevoel van teleurstelling zal over slaan. Een zwakke rede, vergeleken met vroegere, feitelijk niet veel meer dan het altijd weer herhaalde en zonder eenig nieuw gezichtspunt. Een pessimistische rede, daar Hitier niet anders constatee- ren kan, dan dat het met Duitschlané slecht staat, dat het geen geld, geen buitenlandsch bezit, geen koloniën heeft, dat de loonen laag zijn en de toe komst donker maar dat het als volk aaneengesmeed is en achter zijn Leider staat, die op dit volk bouwen kan en daarin de eenige kracht ziet, doch dan ook een kracht, die tenslotte over alle moeilijkheden zal heenhelpen. Dit volk wil vrede, omdat het alleen in tijden van vrede zijn wederopbouw voltooien kan. Het weet, wat het de overige wereld schuldig is, maar de overige wereld moet ook begrijpen, wat een tróts volk niet geweigerd mag wor den, en dat dit volk van heden niet meer is het Duitsche volk van gisteren. Dat was eigenlijk alles. En dat hebben wij en dat hebben Hitiers landgenooten uit zijn mond in bijna altijd dezelfde be woordingen al honderden malen ge hoord. Het applaus van de massa was dan ook niet zoo overtuigend en spontaan als bij vroegere gelegenheden, en ook de algemeene stemming scheen eenigs- zins in overeenstemming met de tempe ratuur. HET VLOOTPROGRAM. Omtrent Duitschlands vlootprogram weet de „Giornale dTtalia", een Itali- aansch blad, het volgende te vertellen: Het nieuwe vlootprogram, dat Hit- Ier in overleg met admiraal Rader, den chef van de marinestaf, heeft opgesteld, moet, in twee jaren gereed zijn. De te bouwen vloot zal 95.400 ton bedragen en verdeeld zijn over: 2 slagschepen, ieder van 20.000 ton; 2 kruisers, elk van 9000 a 10.000 ton; 16 torpedobootjagers, elk van 1400 ton, en 10 patrouillesche pen, ieder van 800 ton. De beide slagschepen zullen negen kanonnen hebben van 280 mm. en een snelheid van 32 knoopen. Deze slagsche pen zullen onmiddellijk op stapel wor den gezet en uiterlijk in 1938 in dienst worden genomen. In de maanden Mei en Juni zal begonnen worden met den Terwijl men zitten ging, verscheen juf frouw Marguérite, als Antigone, jjaar grootvader, die langzaam en slepend liep, leidende. Zij kwam rechts v,an mij zitten, en zij had een eigen, kalme ma jesteit, en de machtige Newfoundlander, die schijnt aangesteld te zijn tot bewa ker van deze prinses, verzuimde niet zich als schildwacht achter haar stoel op te stellen. Ik meende terstond mijn buurvrouw mijn spijt te moeten betuigen, omdat ik zoo onhandig geweest was herinneringen te hebben opgewekt, wel ke op verkeerde wijze den geest van haar grootvader onrustig hadden ge maakt. „Ik moet excuses maken, mijnheer", antwoordde zij, „ik had u moeten waar schuwen, dat men in het bijzijn van rnijn grootvader nooit over de Èngelschen moet sprekenKende u Bretagne al, mijnheer?" Ik antwoordde, dat ik het tot nog toe niet kende, maar dat ik erg geluk kig was het nu te leeren kennen,^ en, om te bewijzen, dat ik het waard was, heb ik op lyrische wijze over de schil derachtige schoonheden gesproken, die mij op de reis hadden getroffen. Op 't oogenblik, dat ik meende, dat deze han dige vleierij mij in de hoogste mate de vriendelijke waardeering der jeugdige Bretonsche zou verschaffen, Ziag ik, met verwondering, hoe teekenen van onge duld en ergernis op haar gelaat zicht baar werden. Ik was beslist onvoor spoedig tegenover dit jonge meisje. „Komaan, mijnheer! ik zie", zei ze bouw van de twee kruisers. Deze zul len voorzien zijn van 9 kanonnen van 175 mm. Een zal er worden gebouwd bij de „Deutsche Werke" te Kiel, de ande re bij Blohm en Voss te Hamburg. Behalve de 12 onderzee-booten, elk van 250 ton, waarvan de Dieselmotoren en verschillende onderdeelen reeds ge reed zijn, staan nog een onbekend aan tal duikbooten van 450 a 500 ton elk op het programma. Het Italiaansche blad weet nog te ver tellen, dat admiraal Rader in volle over eenstemming met Hitier besloten heeft met de grootste mogelijken spoed Duitschland een nieuwe vloot te geven. DE REGEERING EN DE ARBEIDERS. Merkwaardige verklaringen van kolonel Adam. Kolonel Adam, de bondscommissaris voor den binnenlandschen dienst tevens secretaris-generaal van het Vaderlana- sche front, heeft een radio-rede gehou den, waarin hij zeer belangrijke verkla ringen aflegde. Men heeft, aldus verklaarde hij, de noodzakelijkheid ingezien, dat den ar beiders en anderen geëmployeerden de gelegenheid moet worden gegeven, naast de behartiging hunner sociale belangen, ook hun politieken wil tot uiting te brengen. Daarom zal de Sociale Arbeidsge meenschap als Oostenrijksche arbeiders beweging worden geschapen. Voorzit ter daarvan zal staatssecretaris Gros- sauer zijn. De bondsregeering heeft reeds thans opdracht gegeven den sport- en turngroepen der vakvereenigingen en den cultureelen arbeidsvereenigingen de beschikking te geven over de in be slag genomen bezittingen der ontbonden sociaal-democratische organisaties. Daarmede worden in de plaats dezer vroegere organisaties nieuwe vereeni- gingen gevormd,-die de leden der ont bonden corporaties zullen omvatten. Verder deed kolonel Adam mededee- ling over amnestiemaatregelen der Bondsregeering. In totaal zullen daar onder vallen 600 lieden, die op het oogenblik straffen ondergaan, van wie 195 veroordeeld zijn wegens politieke delicten. Van deze 195 personen zijn weer 135 veroordeeld in verband met de sociaal-democratische onlusten van Fe bruari 1934. Van de 20 aanvoerders van den repu- blikeinschen schuttersbond, die onlangs veroordeeld zijn zullen er Woensdag reeds acht in vrijheid gesteld worden. Verder zal de regeering den president nog gratie aanbevelen voor een aantal socialisten, die wegens deelneming aan den opstand zijn veroordeeld tot vijf jaar gevangenisstraf. Van degenen, die gedetineerd zijn in het concentratiekamp Woellersdorp, in totaal 447, zullen een 52-tal op vrije voeten gesteld worden. Kolonel Adam deelde tenslotte nog mede, dat zich op het oogenblik in totaal 1445 personen in hechtenis bevin den. Door het staken van strafvervolgin gen zijn overigens reeds 3000 deelne mers aan de Februari-revo'.utie bevoor deeld- Een kogel in het hart en toch in leven gebleven, Aantal Kacso, een 50-jarige boer uit Hodmesovasarhely heeft 20 jaar lang met een kogel in zijn hart rondge- loopen, zonder dat hij er iets van wist. In den oorlog werd hij in 1915 gewond, doch hij blééf meevechten tot den wa penstilstand. Onlangs klaagde hij over pijn in zijn zijde en begaf zich naar het ziekenhuis. Een X-foto onthulde de vreemde plaats van den kogel en een operatie was noodzakelijk, waarvan de man herstelde. Hij beschouwt den kogel als een geluksteeken, temeer daar hij nu ook een staatspensioen krijgt- „DE RAMEN OPEN!" Nu bij de Tweede Kamer is ingediend de Wet ter verlaging van de openbare uitgaven, bij welker aanneming velen in den lande finantieel zullen worden ge troffen, wordt het meer dan tijd, dat van overheidswege in 't openbaar, dus niet alleen aan ingewijden, verteld wordt, hoe het met de Staatsfinantien nu precies gesteld is; dit zou er veel toe kunnen bijdragen om de gemoederen wat te kalmeeren- Daarom „de Ramen open!". Terecht merkte -„de Maasbode" op, dat ons geheele volk beter moest wor den ingelicht, wat de regeering doet en wat door haar reeds gedaan is om ons volk door deze ernstige tijden heen ie leiden. Het eenige, wat velen daarvan be merken en weten is, dat het belasting biljet steeds hooger wordt. De zoo juist gehouden verkiezingen hebben uitgewezen, hoe de stemming on der de menschen is, een belangrijk per centage stemgerechtigden protesteert op zijn wijze, en daar is m-i. reden voor. Men leest in de couranten onder meer over Credieten aan het Buitenland ge geven tot belangrijke bedragen; hoe is dat mogelijk, daar de regeering nu met een wetsvoorstel komt om groote te korten in eigen begrooting weg te wer ken? Daar begrijpt een gewoon mensch niets van, te meer als hij in zijn salaris gekort wordt. Daarom „de Ramen open!", meer licht in het regeeringsge- bouw, zoodat van buitenaf gezien kan worden, wat er gebeurt, want de wis sel wordt de burgerij gepresenteerd, en moet door haar betaald worden. Wanneer, zooals nu, de regeering ve le inwoners in hun inkomsten gaat be korten, mag men verwachten, dat met cijfers wordt aangetoond, waarom dit noodzakelijk is en wat reeds gedaan is, om deze drastische maatregelen te voor komen. Vele zijn de cumulatie-gevallen, in het bijzonder voor intellectueelen die broo deloos rondloopen is dit tergend om aan te zien. Dat publieke werken worden uitge voerd door semi-overheijdsbedrijven, terwijl de particulieren daarmee feite lijk belast moesten worden, is niet in orde. Waarom dit alles gebeurt, is niet bekend, althans nooit gezegd. De belas tingbetaler mocht zoo iets toch wel we ten Waarom wordt zoo star vastgehouden aan het premiebedrag (zegelplakkerij) berekend naar loonen in de hoogcon- jectuur verdiend, nu in dezen tijd hier in groote wijziging gekomen is? Alle maal vragen zoonoodig met vele te ver meerderen en waarop een antwoord ge- wenscht is, wil de regeering gerug steund blijven. Een of meer radiotoespraken van haar zouden er b.v. reeds veel toe kunnen bijdragen om het geschokte kiezersver- trouwen te herstellen. Voort gaande zooals thans geregeerd wordt zullen steeds meer stemgerechtig den naar die partijgroepen overloopen die „het Regeeren is Kunnen" nog moe ten bewijzen. Of dit in 't belang van ons Vaderland zal zijn, dient dan afgewacht, of liever men kijke over de grens en weet genoeg. Koole. Middelburg, 30 April 1935. Groote doos 10 ets. Extra groote doos 15 ets. (Ing. Med.) met een eigenaardige ironische uitdruk king, „dat u houdt van wat mooi is, van wat tot de verbeelding en tot de ziel spreekt, van de natuur, van het groen, van de hei, van steenen, en van de schoone kunsten. U zult prachtig hariyio- nieeren met juffrouw Hélouin, die even eens voor deze dingen in aanbidding is, maar waarvan ik, wat mij betreft, niet houd." „Maar waar houdt u dan in 's hemels naam van, juffrouw?" Bij deze vraag, die ik op een bemin- nelijken en vroolijken toon deed, draaide juffrouw Marguérite zich heftig naar mij om, wierp mij een trotschen blik toe en antwoordde droogjes: „ik houd van mijn hond. Kom hier, Merwijn!" Daarop stak zij hartelijk haar hand in den dikken pels van den Newfoundlan der, die op zijn achterpooten overeind stond en zijn geweldigen kop al tussfcKen mijn bord en dat van juffrouw Margué rite had gestoken. Ik kon niet nalaten met nieuwe be langstelling het gelaat van deze eigen aardige persoonlijkheid gade te slaan, en er de uiterlijke teekenen van een in nerlijke dorheid op te zoeken, waar mede zij voor den dag scheen gekomen te zijn. Juffrouw Laroque, die mij eerst bijzonder lang had geleken, dankt dezen schijn aan het breede .en volmaakt har monische van haar schoonheid. In wer kelijkheid is zij van gewone lengte. Haar gelaat, dat ietwat rond, ovaal is. en haar hals, dien zij voortreffelijk en trotsch houdt, hebben een zwakken tint van dof goud. Haar haren, welke zwaar op haar voorhoofd liggen, geven bij elke beweging van haar hoofd een blauw- achtigen glans; haar neusgaten, welke dun en fijn zijn, schijnen gecopieeid, n,aar het model van een romeinsche Ma donna, en van levend paarlemoer ge beeldhouwd. Onder de breede, diepe en peinzende oogen, heeft het gouden brum van haar wangen een schakeering, als door een soort van nog bruiner stralen krans, welke den indruk geeft door de schaduw der wenkbrauwen gemaakt te zijn of ingebrand door de vurige stra ling van haar blik. Ik kan moeilijk de onovertrefbare lieftalligheid van haar glimlach weergeven, welke, bij oogen- blikken, dit schoone gelaat komt bezie len en, door ik weet niet welke bekoor lijke trekking den glans van haar groote oogen temperen. Zeker zou de godin der poëzie zelf, de godin van den droom en van de wereld der betooveringen, zich stoutmoedig kunnen onderwerpen aan de hulde der stervelingen in de ge daante van dit kind, dat slechts zijn hond lief heeft. De natuur bereidt ons dik wijls, in haar meest uitgezochte voort brengselen, dezer allerwreedste mystifi caties. Voor het overige raakt het mij vrij weinig. Ik voel duidelijk genoeg, dat ik bestemd ben om in de gedachten van juffrouw Marguérite de rol te vervullen die er een neger zou kunnen vervullen, die, zooals men weet, voor de Creolen een voorwerp van geringe verleiding is. Ik. van mijn kant vlei mij met de gedach St. Laurens, Gedurende April. Bevallen: M. de Visser geb. Marinis- sen, d.; A. de Muijnck geb. De Zwarte zoon. Ondertrouwd: J. Dekker, 22 jr. en Ms Marinissen 22 jr. Getrouwd: C. Huig'e, 29 jr. en J. Gel dof, 23 jr. Overleden: Geene. Middelburg 1 Mei. Op de veiling deden: spinazie 27 c., postelein 14 21 c., zuring 57 c., witlof 14 c., kool rapen 11,5 c-, peën 34 c., nieuwe aardappelen I 24—27 c., idem II 1622 c., idem III 810 c„ alles per kg; peën 1216,5 c., raapstelen 2,5 c„ prei 78,5 c., uien 1 c., selderie 0,51,5 c., rabar ber 12,5 c., radijs 2-4,5 c„ alles per bos; bloemkool 313 c., kropsla 13 c., komkommers 17 c., alles per stuk; aard beien 1632 c„ per 10 stuks; perziken 19 c., per stuk; Bloemen: flieren 45 c„ tulpen 515 c., anjelieren 9 c„ alles per bos; ceneraria 910 c., geraniums 12 c„ vetplant 6 c., cactea 7 c-, fradus cantia 5 c., blad begonia 8 c„ alles per pot; violen 1120 c„ madelieven 12 c„ vergeet mij niet 34 c., alles per 10 planten. Goes, 1 Mei. Veilings vereeniging „Zuid-Beveland". Bloemkool 916, Kropsla 1,604, Violenplanten 1,10, al les per 100 stuks; Rabarber 23, Radijs 3,203,50, Prei 78, alles per 100 bos; Spinazie 49, Aardappels (Zeeuwsche blauwe) 3,503,60, beiden per 100 kg; Stoofsla 0,19, per krat. K a p e 11 e, 1 Mei Kleine veiling. Spi nazie 710 ct., zaaiboonen 3, beiden per kg. Aardappelen 1.80 per 100 kg. Bloemkool 816, idem (afwijkend) 26, beiden per stuk. Kropsla 2.503.90, id. (afwijkend) 1.301.90, beiden per 100 krop. Fransisca Borgia 1214, Belle d' Angevine 13, St. Remy 14, Rabarber 3, alles per kg. Curasausplanten 0.300.40, violenplanten 0.800.90, koolplanten 0.110.13 per 100 stuks. Radijs 1.60 2.90, tulpen 715, beiden per bos. Kipeieren 1.701.80 per 100 stuks. Oostburg, 1 Mei. Veilingsvereeni- ging „Avicultura". Aanvoer 179 kg bo ter, prijs 1.091.37 per kg. „Electro" (Markt). Vanaf Vrijdag 3 Mei tot en met Donderdag 9 Mei: „Het jolige weeuwtje". lederen avond één voorstelling 8 uur- Zondag matinée 3 uur- City-theater. Noordstraat. Vrijdag en Zaterdag: „Het Congres danst"; Zondag en Maandag: „Drie met een benzinepomp"; Dinsdag en Woensdag: „Zwei Herzen und ein Schlag". Avondvoorstelling 7,30 uur. Zon dag, matinée 3 uur- Donderdag 2 Mei. Feestavond afd- M'burg Chr. Gymnasiasten Bond- Schuttershof 7,45 uur. Donderdag 2 Mei. Openbare Tijd- rede spr. ds, J- van Wier, uit Rijs- sen. Gasthuiskerk 7,30 uur. V r ij d a g 3 Mei. Uitvoering Kinderkoor Chr. Gem. Zangvereen. „Looft den Heer". 't Zand- Buitentuin a/d Tramsingel 8 uur. Donderdag 2 Mei V r ij d a g 3 Mei te, dat ik even trotsch als juffrouw Mar- guérie ben: voor mij zou die liefde welke mij bloot zou stellen aan de ver denking, dat ik intrigueer of de eenjof andere bijbedoeling heb, de meest on bestaanbare zijn. Overigens meen ik, dat ik mij niet met een groote moreele kracht heb te wapenen tegen een ge vaar, dat mij niet waarschijnlijk lijkt, want de schoonheid van juffrouw Laro que behoort tot die soort, welke meer een beroep doet op de zuivere aandacht van den artist dan op gevoelens van meer menschelijken en teederen aard. Echter had, bij het noemen van den naam Merwijn, dien juffrouw Marguérite aan haar lijfwacht had gegeven, mijn linker buurvrouw, juffrouw Hélouin, zich met volle zeilen in den Arthur-cyclus geworpen, en zij was zoo goed mij in te lichten, dat Merwijn de authentieke naam is van den beroemden toovenaar, dien het volk Merlin noemt. Zij kwam van de ridders van den ronden tafel, tot op den tijd van Caesar, en ik zag vóór mij voorbijgaan in een min of meer langdradige processie de geheele hiër archie der druïden, van de barden en de waarzeggers, waarna wij als vanzelf aangeland zijn bij de menhir en dolmen en galgal en cromlech *L Groote steenblokken, die voor de graven hebben gediend. (Wordt vervolgd.)

Middelburgsche Courant | 1935 | | pagina 6