BEURSTHERMOMETER van Donderdag. KORT ZEEOWSCH NIEUWS. LEDER EN VLOOT. LANDBOUW. BEURS- EN WISSELKOERSEN. WALCHEREN. ZUID-BEVELAND. NOORD-BEVELAND. ZEEUWSCH-VLAANDEREN W.D. De ontwatering van Zeeuwsch- Vlaanderen O.D. WISSELKOERSEN. AMSTERDAM, 2 Mei. Het eerste getal is de vorige notee- ting, daarop volgt de officieele notee ring van heden- Ned. 31 1000-4 99%—99%. Ned. 33 1000-4 99%99%. Ned. 34 1000-4 99%—99%. Certificaten-3 86%86%. O. Indië 34 1000-4 97%97%. Denemarken Oblig. 1926-5 89—89%. Duitschl. pndst. 100-7 19%19%. Engeland 1960-90 4 71%72. Zwitserl. oblig. '24-5 95 Zwitserl. Staatss. 1927-4% 91% —91%. Amsterdam 1933-5 100%100. Amsterdam 1934-4% 99%99%. 's-Gravenhage 1929-4% 100—99%. Rotterdam 1926-1930-4% 96%-. Berlijn 1925-6% 17%17%. Zeeuws. Hyp. B-5 98% Zeeuws. Hyp. B-4% 95—96%. Cities Servce Cy. P. 1958 5 24%— 24%. A Amsterd. Bank 114-110% ex div. C Rott. Bankyer, 101%102% A Twentsehe Bank 90%90% A Pref. Gruyter Zn A. 126126 A Pref. Jurgens A 9798 A Ned. Gist- en Spiritusf. 416423% A De Schelde N.B. 17—17% A Ver. Papf. v. Gelder 47%47% C Am. Car Foundry 88% C Am. Smelt Ref. 25%25 C Ferbenind, I.G. 46%—45 C Stand. Brands 8% C U. States St. C. 19%—19% C North Am. Cy. 7 8 A Born. Sum. H.M. 144146 A Linde Teves en Stokv. 6465 A Ned. Wol Mij. 78%—79 A Singkep Tin M. 75%75%. A J. C. Japan Ln- 2828. A Rotterd. Lloyd 30%-. A S. M. Nederland 29%—30%. A Amst. Thee C.M. 40%40%. uitvoeringen worden gegeven, waarvan 10 door „Ons Genoegen" en 6 "door ,,St. Caecilia". ARNEMUIDEN. Naar de Zeeuw ver neemt, zal bij de a.s. raadsverkiezing door de visschers worden uitgekomen met een aparte lijst. KOUDEKERKE. Men schrijft ons: Ter gelegenheid van den jaardag van Prin ses Juliana gaf de muziekvereeniging „Voorwaarts" een concert op het dorps plein, dat beluisterd werd door een groot aantal jeugdige personen. De wijze waarop de verschillende nummers werden uitgevoerd, was boven alle lof verheven. Het bewijst dat de wintermaanden goed zijn besteed en dat er flink geoefend is, Waarvan de vruch ten duidelijk zijn te zien. Onze muziek is een sieraad voor het dorp; zonder twij fel kan het de vergelijking met vele zus terverenigingen doorstaan. Jammer dat de ouderen in onze ge meente nog te weinig belangstelling toonen. Het schijnt helaas nog niet vol doende te zijn doorgedrongen, dat een muziekgezelschap tot de onmisbare vei- e'enigingen in gemeenten als de onze be hoort. Slapenden wordt wakker, steunt ons muziek, niet alleen financieel, maar cok door tegenwoordig te zijn bij de concer ten welke gegeven worden en die op goed peil staan. Hebt ge het op Juliana-avond niet ge zien, dat er feeststemming heerschte on der de jeugd en zou dat niet stimuleerend werken op de belangstelling voor ons Vorstelijk Huis? SEROOSKERKK De Chr. Hist. Kies vereniging heeft de volgende candiaa- ten gesteld voor de Gemeenteraadsver kiezing: 1. W. C. Allaart (aftr.), 2. L. Cor- nelisse (aftr.), 3. W. Jobse, 4. P. Boorie Cz., 5. KI. Kluijfhout, 6. Ms. Louwerse FCz., 7. P- Maljaars Az. Pz. WESTKAPELLE. Woensdagavond gaf het fanfarecorps „Oefening kweekt Kunst", onder leiding van den heer P. de Rooij', voor de openbare school een concert. De verschillende stukken, w.o. het „Oude Wilhelmus" werden door een talrijk publiek met aandacht aangeboord. BORSSELE. Op de R.K. candidaten- lijst voor de gemeenteraadsverkiezing zijn geplaatst: 1, M. Nijsten Cz., 2. P. van den Dries en 3. J. de Baar, De mosselhandel op Frankrijk stilgelegd. YERSEKE. De handel in mosselen op Frankrijk (Parijs) is nu geheel stilgelegd. Noch vuile, noch schoongemaakte gaan daar meer heen. Alleen naar België blijft de verzending nog doorgaan. Trou wens naar Brussel en Antwerpen gaan een geheel jaar versche mosselen, daar is altijd vr,aag. De kwaliteit is door het weeken zeer achteruit gegaan. Geen bewaking meer noodig! YERSEKE. Woensdagmiddag is het wachtschip H. M. Ramses" voorgoed van de Yerseksche Bank vertrokken en naar Zierikzee .gegaan. In 1913 kwam het ter bewaking van de Yerseksche Brink op de zoogenaam de „Bol" liggen. Daar nu de oesters op de perceelen gestorven zijn is geen be waking meer noodig. De bemanning is overcompleet. WEMELDINGE. Op den verjaardag van Prinses Juliana heeft het muziek gezelschap O. K. K., in verband met hel gure weer, inplaats van een concert op de tent, een muzikale wandeling ge maakt door de gemeente, wat veel pu bliek op de been bracht. COLIJNSPLAAT. In de op Woens dagmiddag gehouden eerste vergadering van het waterschap Oud- en Nieuw- Noordbeveland waren 61 van de 63 stembevoegde ingelanden tegenwoor dig of vertegenwoordigd. De voorzitter gaf in zijn openingswoord in het kort weer de tot standkoming van het nieu we waterschap, waarbij hij in het bij zonder een woord van dank uitte aan den grondlegger van dit groote werk, wijlen den heer I. P. van der Weele. Het bestuur werd gemachtigd tot het doen uitvoeren van werken "in werkver- A Houth. Alberts 20%- C Baltimore Ohio 6%6%. A Southern Rlw. 6%6%. C Union Pac. Rr. 53% C Int. Nickel Cy. 16%16%. Duitschl. '30 1000-5% 21-20-%. A Koloniale Bnk. 39%39%. A N.I. Hbk. 1000 68%—69%. C Ned. H. M. 1000 28%—28%. A Alg. Kunstz. U. 28%—28%. A v. Berkels Pat. 43%43%. C Calvé-Delft 59%60%-%. A C. Suiker Mpij. 35%—36%-37. A Ned. Ford A.M. 241—242%. A Philips Gem. B. afg. 241%—241%43% C Unilever 91%92%-93, C Anaconda Cop. 8%8%-8%. C Bethlehem St. 15%15%-%. C Kennec Copper 11%11%-%. C Un. States Leather 3%3%. A A.N.I.E.M.—N.B. 167 A Kon. Petr. Mpij. 156%—157%-59%. C Contin. Oil Cy. 11%11%-%. C Shell Union O.C. 4%4%-4%. C Tide Water Ass. Oil 5%5%. A K.N. Stoomb. Mij. 4%—4%. A Ned. Scheepv. U. 33%33%-%. A H.V. Amsterdam 186185%-86%. A Java Cult. Mij. 97—98%. JA N.I. Suiker U, 92%91%. A Deli B,atavia 128%128%. C Deli Mij. 1000 119%—121%-%, A Senembah 129%130% C Chicago Milw, A Amst. Rubb. C. 99%—99%-100% A DelirBat. Rubb. 60%61-% A Hessa Rubber 83%—83% A Serbadjadi S.R. 5354 Prolongatie 3%3% schaffing, indien het Rijk en/of de ge meenten bijdragén in de kosten. Bij de zoogenaamde afsluitdam (Oud- Noordbeveland) heeft op 11 Maart T935 een kleine oeververschuiving plaats ge had. Aangenomen werd het voorstel om te doen aanbrengen 2 zinkstukjes van resp. 68 m lengte bij 20 m breedte en 40 m lengte bij 15 m breedte en tevens het maken van een verbindingsdam, aansluitenden aan den vasten wal, lang 44 m en breed 6 m. Besloten werd den tot zeedijk geworden infaagdijk (Nieuw- Noordbeyeland) en den scheidingsdijk (Oud-Noordbeveland) met een glooiing van betonblokken te voorzien. Hiervoor zal een geldleening aangegaan worden van ten hoogste f 40,000 af te lossen in 5 achtereenvolgende jaren. Gedurende den aflossingstermijn zal het tot geen vernieuwing van steenglooiing over ge gaan worden. De post vernieuwing van steenglooiing, die jaarlijks in de be grooting wordt opgenomen, zal geduren de die jaren worden aangewend voor de aflossing der aangegane geldleening. Bij het ter sprake komen van een te heffen belasting op de gebouwde eigen dommen, werd, gezien de geringe op brengst, alsmede de daaraan verbonden bezwaren voor de inwoners der ge meenten, besloten deze heffing niet toe te passen (slechts 2 stemmen voor in voering der heffing). Het bestuursvoorstel inzake te ver- leenen subsidie voor overbrugging van de Zandkreek werd met op 1 na alge- meene stemmen aangenomen. De begrooting werd vastgesteld in ont vang en uitgaaf op f 176.832, met een post van onvoorzien van f 18.397. De ambtenaren, die voor de polders Oud- en Nieuw- Noordbeveland werk zaam zijn geweest, werden allen voor het nieuwe waterschap herbenoemd. De heeren P. Zuijdweg en M. Tazelaar werden gekozen tot lid van den dijk- raad van den calamiteuzen Leendert- Abrahampolder en de heer J. _M. Bom tot lid van den calamiteuzen Vliete- polder. WISSENKERKE. De gemeenteraads- vrekiezing alhier is vastgesteld op 19 Juni a.s, 1T-WW WISSENKERKE. De collecte voor het Koningin-Moeder Herdenkingsfonds heeft in deze gemeente opgebracht f 49. BRESKENS. Het stoomschip Castle Hill", dat alhier een lading graan heeft ingenomen is, na te Vlissingen gebun kerd te hebben naar Dublin vertrokken. BRESKENS. Ged. Staten van Zeeland hebben met ingang van 1 Juli eervol ont slag verleend aan den' heer L. A. J. Bootsgezel als agent van den Provin cialen Stoombootdienst op de Wester- schelde zulks op verzoek en om gezond heidsredenen. OOSTBURG- Bij Kon. besluit is de zilveren eeremedaille, verbonden aan de orde van Oranje Nassau, bij bevordering toegekend aan M. Beun, gem. vela- wachter alhier. OOSTBURG. Aan den gemeente-veld- veldwachter, den heer M. Be.un alhier, is met ingang van 1 Mei 1.1. eervol ontslag verleend. Woensdag werd hij bij zijn afscheid in tegenwoordigheid van den gemeenteraad door den burgermester toegesproken en hem, onder dankbetui ging voor de vele en trouwe diensten, namens de gemeente een fauteuil aan geboden. De gezamenlijke gemeente-ambtena ren boden den heer Beun een leestafel met lamp en een couvert aan. Het aantal aangegeven gevallen van besmettelijke ziekten over de week \an 21 tot en met 27 April in de provincie Zeeland bedroeg: Roodvonk: Hulst 3, Kortgene 2, Wemeldinge 2, Westk^- pelle 1. Diphtherie: Hontenisse 1. f en belangrijke diensten door hem taan den lande bewezen, eervol ontslag ver leend. Londen Berlijn Parijs Brussel Zwitserland Kopenhagen New-York Mei 7.11% 59.52% 9.75% 25.02% 47.87% 31.77% 1.47% 2 Mei 7.16% 59.62% 9.76% 25.07 47.90 32.02% 1.48 Naar de „St. Crt," meldt, is be noemd tot ridder in de orde van den Nederlandschen Leeuw de inmiddels tot luit.-generaal benoemde gen.-m,ajoor W. J. D. Havelaar. Aan luitenant-generaal W. J. D. Ha- velaar werd met ingang van 1 Mei on der dankbetuiging voor de veeljarige Een belangrijk werkverschaf fingsobject in uitvoering ge bracht. Minister Slotemaker steekt de eerste spade in den grond. Reeds zeer vele jaren werd in Ooste lijk Zeeuwsch-Vlaanderen in toenemen de mate de behoefte gevoeld aan een beteren afvoer van het polderwater. We gens het vervallen der loozing op het kanaal Ter NeuzenGent, was daar voor in 1843 gegraven de Oostelijke Rijkswaterleiding, die o.m. waterberging biedt in de groote Othenesche kreek, van waar een afvoerkanaal is gegraven naar de Oostelijke buitenhaven van Ter Neuzen, waar het water bij eb op na tuurlijke wijze loost door 4 kokers in den steenen beer. Polders (ook enkele Belgische) ter oppervlakte van 13.480 ha, loosden op die waterleiding hun wa ter, waarvoor aan den staat per ha jaar lijks 56 cent betaald werd. Verbetering van de afwatering der polders, snellere aanvoer uit België en in hoofdzaak het meer in cultuur bren gen van laag gelegen gronden, oprui ming van slooten en vervanging door draineerbuizen, waren oorzaak dat de overlast van het water in de winter maanden, doch ook in de zomermaan den, hoe langer hoe meer werd gevoeld, Eindelijk is in 1920 een commissie op gericht, bestaande uit belanghebbenden bij verschillende polders, tot het verkrij gen eener betere suatie voor de streek. Voorzitter was de heer C. van Waes en secretaris mr. P. Dieleman, die na het overlijden van den voorzitter ook meer- maffen het voorzitterschap waarnam. Zooals veelal bij zulke zaken van alge meen belang het geval is, was ook veel tegenstand bij de betrokken polders te overwinnen. Het belang van alle polders bij de verbetering was natuurlijk niet ge lijk. Ten slotte is 11 Juli 1933 op voorstel van Gedeputeerden door de Prov. Staten van Zeeland besloten tot oprichting van het Waterschap Hulster- en Axeler Am bacht, bij Kon. besluit van 5 Sept. d.a.v. goedgekeurd. Daartoe behooren 55 pol ders en waterschappen, mitsgaders de internationale polder Moerspui. Er zijn van het waterschap 20.219 ha gelegen in Z.-Vlaanderen en 5831 ha in België. Het omvat het grootste gedeelte van Ooste lijk Zeeuwsch-Vlaanderen. Door het Ingenieursbureau v.h. Van Hasselt De Koning te Nijmegen is een plan ontworpen om door vergrooting van de bestaande suatiemiddelen en het bij bouwen van een vijfden spuikoker te Ter Neuzen, alzoo zonder bemalingsin richting, den waterstand in de polders te verlagen en het hemelwater sneller te kunnen afvoeren. De kosten van het werk zijn geraamd op 480.000, waarvan 192.000 arbeids loon, terwijl jaarlijks voor onderhoud zou noodig zijn 24.500, indien het water schap dit geheel zou moeten bekostigen. De oostelijke waterleiding blijft echter bij het rijk in onderhoud, zoodat de pol ders slechts de bijdrage ad 56 cent per ha moeten blijven doorbetalen. De grondwerken worden uitgevoerd in werkverschaffing. Van wege het De partement van Sociale Zaken is 100 toegezegd in de arbeidsloonen der werk- loozen, terwijl voor overige kosten door het Departement van Waterstaat in uit zicht is gesteld een bijdrage van 28 tot een maximum van 133.000. Met de Voorbereiding der werkzaam heden, met welks leiding het bovenge noemd ingenieursbureau is belast, was men heden zoover gevorderd, dat de eerste spade voor het werk kon worden gestoken, nabij de Othenesche kreek. De minister van sociale zaken, prof. dr. J. R, Slotemaker de Bruine, had zich bereid verklaard, die plechtigheid te verrichten. Te half 12 is Z.E. op het terrein gear riveerd-en werd door het bestuur van 't waterschap verwelkomd. Onder de aan wezigen werden voorts opgemerkt: jhr, mr, J. W. Quarles van Ufford, Commis saris der Koningin in Zeeland; de grif fier der Staten, dr. B. D, H. Tellegen; de leden van Ged. Staten J. A, van Rom- pu en mr. P. Dieleman; de heer A. van Geelen, directeur-generaal van de werk verschaffing ir. G. G. P. Stevens, in specteur van den landbouw; ir. J. P. Walland, hoofdingenieur-directeur van 's Rijks waterstaat in Zeeland; ir. P. Stel ling, ingenieur van 's Rijks waterstaat te Ter Neuzen; ir. J. J. v. Leeuwen, hoofd ingenieur van den prov. waterstaat in Zeeland; ir. H. G. C. Cohen Stuart, in genieur bij den prov. waterstaat; ir. J. F. L, Krugers, rijkslandbouwconsulent bij het rijksbureau voor de ontwatering; jhr. ir. C. E. W. van Panhuijs, directeur van het rijksbureau voor ontwatering, voorts een aantal burgemeesters van ge meenten in Oostelijk Z.-Vl. en andere autoriteiten. De voorzitter van het waterschap, de heer H. A. A. Baron Collot d'Escury, heette de aanwezigen welkom, in het bijzonder den minister en den Commis saris der Koningin. Hij herinnerde aan de oprichting van het waterschap en de gebeurtenissen die daartoe aanleiding hebben gegeven, terwijl hij er de betee- kenis en den omvang van schetste. Hij bracht hulde en dank aan de lei ders van het comité, de heeren C. van Waes en mr. P. Dieleman, welke laat ste, ondanks den tegenstand, telkens opnieuw het plan ,aanhangig maakte, tot ten slotte het beoogde doel werd be reikt. Voorts bracht hij dank aan de ingenieurs die het werk hébben voor bereid, de heeren Verloren van The- maat en aan de heeren Walland, Van Leeuwen, Van Panhuijs en Krugers, die daaromtrent adviezen hebben uitge bracht'. A,an de bestuurders der pro vincie bracht hij dank voor hun initia tief, waardoor het waterschap tot stand kwam. Ook brach hij dank aan ir. Wal land, (aangezien hij vermeent, dat het voor een groot deel aan diens medewer king is te danken, dat door het depar tement van waterstaat een bijdrage van 28 pet. in de kosten van werk is ver leend. Toch zou het voor de streek niet mo gelijk zijn geweest de resteerende 347 duizend gld. voor het werk te dekken. Het is echter de minister van sociale z,aken geweest, die de streek uit deze moeilijkheid heeft willen helpen, Hoor toe te zeggen 100 pet. bij te dragen in de loonen. Die toezegging vooral Heeft den stoot gegeven, dat tot de uitvoering van deze belangrijke werken kon wor den overgegaan, en ongeveer 200 werk- loozen ongeveer anderhalf jaar werk zullen kunnen vinden. Spr. betuigde daarvoor zeer warmen dank. Spr. eindigde met namens het bestuur de hoop uit te spreken, d,at na voltooi ing dezer werken algemeen zal blijken dat een groote verbetering tot stand >s gekomen in het belang van den land bouw van Oostelijk Zeeuwsch-Vlaande- Akn Schepen Amerika Rubber - Olie - Markt Industrie Unilever Koninkl, Philips - Tabak - (Wettig gedeponeerd.) steun aan dit werk verleend. Spr. ver zocht den minister dien dank ook over te brengen aan zijn ambtgenoot van wa terstaat. Het was spr. een verheugenis dat in 1933 tot stichting van het water schap werd besloten en spr. hoopte, dat de totstandkoming zal mogen strekken tot heil van meerdere welvaart van Zeeuwsch-Vlaanderen. Na de plechtigheid werden door een 10-tal dames, gekleed in Axelsch lan delijk costuum, ververschingen aange boden. Vervolgens reed het bestuur met een deel der genoodigden naar het hotel des Pays-Bas te Ter Neuzen, tot het gebrui ken van een lunch, die werd opgediend door de zooeven genoemde dames. Daarna werd per auto een rijtoer ge maakt door het waterschap, met Sas v,an Gent als eindpunt. Van hier ver trokken de genoodigden van boven de Schelde met het Diesel-electrisch pfadS van de Zeeuwsch-Vlaamsche tram naar Breskens, en konden dus kennis tribui met dit mooie en doelmatige product van het atelier der genoemde tramweg- maatschapoij. Van Breskens werd de reis per Prov. veerboot vervolgd naar Vlissingen, om daar, voor zoover het He heeren van buiten Zeeland betrof, den trein te nemen voor de thuisreis. ren. Spr. verzocht hierop den minister wel de eerste spade voor deze werkén in den grond te willen steken. Minister Slotemaker verklaarde, dat het hem bijzonder aangenaam is ge weest, de uitnoodiging tot het verrich ten van deze plechtigheid te ontvangen, ook omdat Zeeuwsch-Vlaanderen ligt aan de uiterste grens en alle dee'en van 't land der regeering even lief zijn. Spr. legde er vervolgens den nadruk op, da het onderhavige werkverschaffingsob ject niet alleen sociaal doch ook econo misch verantwoord is, hetgeen van al le werken, die uit sociaal oogpunt wor den ondernomen niet gezegd kan wor den. Dit zal ook het moreel van de ar beiders verhoogen, omdat zij weten nuttig werk te verrichten. Hoewel wel eens beweerd wordt, dat samenwerking van verschillende departementen stroef loopt, kan zulks hier niet gezegd wor den. De voorbereiding verliep vlot. Het is een werk, verkregen door samenwer king van staatsdepartementen, provincie en polders. Die samenwerking heeft ons volk thans in alle opzichten noodig. Het moet schouder aan schouder staan. De Zeeuwen hebben de zinspreuk „luctor et emergo" „in het oog gehouden; en heb ben in 't belang hunner landerijen over wonnen. Indien ons geheele volk blijk geeft van die taaiheid en samenwerking zullen wij met Gods hulp ook deze hoogst zorgelijke tijden doorkomen. Hierna ging de minister over tot het verrichten van de eenvoudige plechtig heid. De Commissaris der Koningin, Jhr Quarles van Ufford, betuigde vervolgens namens het provinciaal bestuur den mi nister dank voor zijn komst en voor zijn In de Woensdag te Rilland- Bath gehouden vergadering der Classis Tholen, der Geref. Kerken, wer den tot afgevaardigden naar de Part. Synode van Zeeland benoemd, ds,' W. M. Le Cointre te Bergen op Zoom en ds- C. A. Vreugdenhil te Oud Vosse- meer en de ouderlingen C. P, Vogelaar te Krabbendijke en E. Tange te Rilland - Bath. Tot secundi ds. dr. C. Veltenaar te Tholen en ds. J. Spoelstra te Anna Ja- cobapolder eri de ouderlingen J. J. Boon te Bergen op Zoom en J. van Strien te Anna Jacobapolder. Geref. Kerken. Bedankt voor Driebergen door ds. M. B. van 't Veer te Zevenbergen. Geref, Gemeenten. Bedankt voor Rijssen door ds. A. Ver hagen te Middelburg. Rundveekeuring te Goes. Uitslag van de gisteren gehouden rundveekeuring op een terrein van den heer Q. Trimpe te Goes vanwege de Prov. Comm. tot Veeverbetering in Zee land. Stieren 4-jarige: Frans 80 punten le pr. eigenaar Mij. de Wiilhelminapolder; Cesar 80 p. le pr. eig. idem. Stieren 2-jarige: Klaas Max 78 p. le pr. C. Karelse, Goes; Arnold 77 p. le pr. Gebr. Rouw te Goes. Stieren 1 jaar: Wouter 74 p. 2e pr. C. Karelse te Goes. Stierkalveren: Adolf le pr. eig.^ Gebr, Rouw, Goes; Arnold II 2e pr. eig. id.; Adriaan 3e pr. eig. id. Koeien 1 maal gekalfd: Lina 78 p., Q. Trimpe; Nora II 77,8 p., gebr. Rouw; M,artha VI 77,6 p., G. de Feijter; Nora 77 p., Q. Trimpe; Bertha II 76,5,p.; Gebr. Rouw; Starre 76,4 p., P. H. Jan- se; Koos 75,5 p., Q. Trimpe; Gerda 75 p., Gebr. Rouw, allen te Goes. Koeien 2 maal gekalfd: Emma 79 p., W. Aarnoudse te Goes; Emma 7J p., P. J. Rouw te 's-H. Hendrikskinderen; Grijs 76,5 p., Q. Trimpe, Anna 76 p., Gebr. Rouw; Martha 76 p., Gebr. Rouw, ,allen te Goes. Koeien 3 maal gekalfd: Martha IV 82 p. G, de Feijter, Mina 79,2 p., W. Aar noudse, Emma 79 p. Q Trimpe, allen te Goes; Koos 78 p., Jac. de Schipper te s H. Hendrikskinderen. Koeien 4 en 5 maal gekalfd: Meta, 80 punten, Gebrs. Rouw, Goes; Starre, 79,5 p., Jac. de Schipper, 's H. H. kinderen; Nora, 78.5 p., Gebrs. Rouw, Goesi Eva 78,4 p., Q. Trimpe, Goes; Dora 78,2 p., Gebrs. Rouw, Goes; Coba 78 p., Gebrs. Rouw, Goes; Meta 75 p., J. Zandee, Goes; Flora, 75 p., W. Aarnoudse, Goes. Koeien 6 maal en meer gekalfd: Plo- na, 82 p., Gebrs Rouw, Goes; Bontje 81,5 p., Wed. J. Vermeule, 's H. H. Kinderen; Susan, 81 p., Q. Trimpe, Goes; Corre, 80

Middelburgsche Courant | 1935 | | pagina 2