HANDEL EN NIJVERHEID. LEGER EN VLOOT. RECHTSZAKEN. BUITENLAND. AGENDA. DUITSCHLANB De strijd in de Evangelische kerk. BALKAN. SPANJE. MIDDELBURG. BOES. H dere inleiding volgde nog een korte ge- dachtenwisseling over eenige punten. Boerin zijn. De laatste inleider was de heer C. Zwagerman, rijkszuivelconsulent te Mid delburg, die sprak over „Boerin zijn". De titel Bazinne of Boerin schat spr hooger dan die van juffrouw of mevrouw. Volgens zijn overtuiging is het een eere- titel- Hij ziet de boerin als huisvrouw, dus als middelpunt van het boerengezin, als moeder dus als opvoedster van het toekomstig boerengeslacht, als draag ster en beschermster van de boerencul- tuur, als middelpunt voor de instand houding van het boeren-standsbewust- zijn, als de onmisbare schakel voor de juiste sociale verhoudingen ten platte- lande en ten slotte als toegewijde werk kracht in verschillende onderdeelen van het boerenbedrijf. De boerin is huisvrouw en als zooda nig de spil van het boerengezin. Het hangt van de huisvrouw, van de boerin af of zij die orde, huiselijkheid, gezellig heid en goede materieele verzorging weet te scheppen, die de geluksbron van het gezinsleven doet vloeien. Waar economische noodzakelijkheid de boerin dwingt haar werkkracht aan vele takken van het bedrijf te geven, mag men haar zeker niet te hard vallen wanneer de huishoudelijke zorg daar onder lijdt. Alle maatregelen, die, zon der groote schade voor het geldelijk be drijfsresultaat, de boerin kunnen ontlas ten als bijv. de melkverwerking op de fabriek en alle hulpmiddelen die, zon der te groote kosten, haar arbeid kunnen verlichten, als practische huisinrichting, electriciteit, waterleiding enz. verdienen dan ook ernstige aandacht. Ze komen 't boerengezin ten goede. Een voordeel is, dat de boerin be schikt over de voeding van het gezin over vele producten van het bedrijf, over goedkoope versche en beste grond stoffen. Wel is het jammer dat de ken nis en ambitie van vele boerinnen nog te kort schiet om met die kostelijke en goedkoope grondstoffen, de voeding van het gezin zóó te verzorgen, dat men lek kere gezonde, voedzame, afwisselende en passende maaltijden krijgt. Hier ligl een dankbaar, belangrijk, practisch, werkterrein voor landhuishoudonderwiis en speciale cursussen. De allerbelangrijkste taak van de boe rin ziet spr. echter in de opvoedster zijn van het toekomstig boerengeslacht. De moeders hebben de mooiste maar ook de meest verantwoordelijke taak tegenover de gezinnen, de volksgroepen, de volks gemeenschap. Het opvoedster zijn van het toekomstig boerengeslacht, dat be- teekent een groot en verantwoordelijk werk verrichten. Onmiskenbaar is prac tische arbeid de betrouwbaarste op voedster- De boerin, die haar kinderei ten deze te veel ontzien wil, is een slech te opvoedster. Spr- hoopt, dat de boerinnen-moeders hun schoone, verantwoordelijke taak als opvoedster van een godsvruchtig, een voudig, flink boerengeslacht steeds be ter leeren verstaan. Een goede boerin moet belangstelling hebben en de groote beteekenis besef fen van instandhouding en versterking van de plattelandscultuur, waaruit tot ons spreekt de, onder den invloed van het landleven, uitgekristaliseerde denk kracht en schoonheidsdrang van het boerenvolk, Spr. ziet met leedwezen de schoonheid van de oude hofsteden, van de typische boerendorpen, door karakterloozen, har monie verstorenden nieuwbouw te loor gaan. In dit verband betreurt spr. het ook, dat de oude boerenmeubelen, en kabinetten plaats maken voor moderne, klein-burgerlijk-steedsche prullen, dat de mooie boerenwagens het veld ruimen voor zeer practische, maar foeilijke ge drochten op luchtbanden; dat de mooie kleederdrachten verdwijnen. Zeker wil spr. niet, dat de boeren en boerinnen antiquiteiten worden en het boerenle ven op een museum lijkt, maar de lan delijke schoonheid en cultuur mogen niet ten offer vallen aan de moderne' wetenschap en tecniek. Alle groote schrijvers en denkers zijn overtuigd, van de groote beteekenis van een talrijke, gezonde, welvarende boe renbevolking voor het welzijn van een volk en de stabiliteit van een natie. Spr. roept de boerinnen daarom toe: voedt Uw kinderen op in een juist gevoel van eigenwaarde. Maar ook op sociaal ge bied heeft de boerin een taak, zij moet zich ook met de sociale zijde van het dorpsleven bezig houden. Zij zal er met haar hart beter richting aan geven dan de man die meer in den strijd van het leven staat met zijn verstand. Behalve huishoudster, opvoedster en loodse van de meer geestelijk gerichte stroomingen in het boerengezin, is de boerin ook werkkracht in diverse tak ken van het bedrijf. De goede boerin moet practisch en theoretisch in staat zijn bepaalde bedrijfsonderdeelen te be hartigen en te leiden. Doch spr. meent, dat het in het belang van den boeren stand is, dat er gestreefd wordt naar beperking van den overdreven slafelij- ken arbeid die veel boerinnen moeten presteeren. Nooit mag men vergeten, dat de bes te leerschool voor de boerin is het een voudige aaneengesloten boerengezin, waar alle gezinsleden zich, onder de krachtige leiding van vader en moeder, in den practischen arbeid van het boe renbedrijf bekwamen. Maar daarnaast zijn drie dingen noodig en gewenscht om de taak als boerin geheel naar wensch te kunnen vervullen. Allereerst vakon derwijs, waarmede spr. landhuishoud- kundig onderwijs bedoelt. De boeren- geest moet bij dit onderwijs de heer- schende blijven. Lukt dit niet, dan zal de boerenstand als karakteristieke volksgroep meer en meer verdwijnen en waarschijnlijk blijvend door de andere volksgroepen worden uitgebuit. Boven en naast systematisch onder wijs moet de toekomstige boerin aan zelfontwikkeling aandacht schenken. En tenslotte organisatie. Er zijn thans twee vormen van organisatie voor boerinnen, n.l. de vereenigingen van oud-leerlingen van landbouwhuishoudkundige cursus sen en de z.g.n. boerinnenbonden. Bei de instellingen kunnen naast elkaar be staan, mits de oud-leerlingen op den juisten tijd naar den bond overgaan. De vereenigingen van oud-leerlingen moe ten vooral uit de jongeren bestaan. Beide organisaties moeten ervoor waken, dat de verhouding van de orga nisatie tot het gezin steeds worden aan gevoeld. Geen conservatisme, maar een meegaan met den tijd. In de boerinnenbonden moeten steeds de doeleinden op de zuivere behoeften van het platteland worden gericht, een geestelijke sfeer moet op het mooie, rijke buitenleven zijn geënt. Dan houden wij een boerenstand met ruggegraat. De heer D i e 1 e m a n heeft met kor te aanhalingen uit de vier inleidingen en enkele krachtige woorden de vergade ring gesloten. niiBffiWMmïïi'MTninirmrïïTMBBTMnrMMWiiiwnMMi mm hhimmuéwinwin wm Handelsregister. Aan de in de Ned. Mercuur opgeno men wekelijksche openbaarmakingen i. z. „Het Handelsregister" betreffende Zeeland, ontleenen wij het volgende: Nieuwe ins chr ij vingen. Zeeuwsche Eilanden (Middelburg). Fa. Gebrs. Boogaard (B.P.) Grijps- kerke, Seisweg B 38 (Ter Buttinge), timmermans-, metselaars- en aanne mersbedrijf. Venn.: J. Boogaard en L. Boogaard. Technisch Handelsbureau „Zeeland" Middelburg, Gortstraat 343, handel in technische en radio-technische artike len. E.: L. J. van 't Westende. W ij z i gi n g e n: N.V. Kalkfabriek v. h. Van Dijk Co., Goes, Alb. Joachimkade 24, fabricatie van en handel in bouwmaterialen. Fili aal gevestigd te Goes, Alb. Joachimka de 24, R. Koole Zoon's Bank, N.V. Zierikzee, Oude Haven A 362. Bankiers- bedrijf. Statuten gewijzigd. Uitgetr. on- der-dir.: C. van der Vliet ACzn., met ge lijktijdige benoeming tot Directeur. Fir ma Gebrs. Kouijzer, Zierikzee, Lange St. Janstraat C 253, visschersbedrijf en den handel in schelpdieren. Nieuwe venn.: L. Kouijzer. Snoep Co., Middelburg, Verwerij- straat, handel in koloniale waren en azijnfabriek. Proc. verleend aan: mr- J. J- Snoep. N.V. Woningbouw, Vlissingen, C. Bus- kenstraat 69, bouwen, koopen, verkoo- pen en exploiteeren van eenvoudige wo ningen. Uitgetr. Voorz.: M. Teerling- Nieuwe id.: G. J. Fros- Ophffingen: N.V. Nieuwe Zeeuwsche Courant, in liq. Goes, Westsingel 75- Courantuitge verij en drukkerij. De schipper S. C. van Graar is be vorderd tot opperschipper en de ser geant-ziekenverpleger J. J- A. Lammens tot majoor-ziekepverpleger. Bij beschikking van den minister van Defensie is met ingang van gister de luitenant ter zee der 2e klasse A. F. Wiederhold, dienende a.b. van H. Ms- wachtschip te Vlissingen, geplaatst a.b. van H. Ms. Medusa en is de officier van den Marinestoomvaartdienst der le kl. A. A- Roosa, dienende a.b. van H, Ms. Medusa, geplaatst aan boord van H. Ms. Wachtschip te Vlissingen. Vrijgesproken. De Amsterdamsche rechtbank deed uitspraak in dè strafzaak tegen pater Buys en P. Duymel die terecht hebben gestaan terzake van den noodlottigen „filmbrand" te Hilversum. Beide ver dachten werden van het hun ten laste gelegde vrijgesproken, aangezien de rechtbank het wettig en overtuigend be wijs niet bewezen achtte. HET GOUDCLAUSULEPROCES TEGEN ROTTERDAM. De eisch in eerste instantie niet toegewezen. Gistermorgen heeft de Rotterdamsche rechtbank uitspraak gedaan in de zaak van de Vereeniging voor den Effecten handel als eischeres tegen de gemeente Rotterdam als gedaagde, waarbij van de gemeente betaling van de coupon der 6 pcts.-dollarleening op goudbasis werd gevorderd. De rechtbank heeft eischeres niet ont vankelijk verklaard in haar vordering. ONTVANGEN BOEKEN. In de Libellen-serie verschenen bij de uitgevers Bosch en Keunig te B a a r n: „Uit de Dagboeken van Sören Kier kegaard", Gekozen en bewerkt door mr. Roel Houwink. „Het geloof aan een eeuwig leveq^', door prof. dr. Karl Heim. Uit het Duitsch door Joh. Hepp. „Retraite", door P. Stegenga Azn. „De gekruisigde spreekt". Een uit legging van Jezus' woorden aan het kruis, door dr. E. Schlink. Uit het Duitsch door Joh. Hepp. „Wie is dat?" Naamlijst van onge veer 3600 bekende personen op elk ge bied in het Koninkrijk der Nederlanden en Nederlandsch Oost- en West-Indië met biografische aanteekeningen, opga ve hunner voornaamste werken, adres sen enz. enz. Deze uitgave verscheen voor de derde maal. bij den uitgever Martinus Nijhoff te Den Haag. „Beknopte handleiding voor athle- tiek en Duitsch handbal voor sportbe oefenaars en 'leiders, door W. J. de Bruijn. Het werkje bevat ter verduide lijking tal van teekeningen. Uitgave Firma G. W. den Boer te Middel burg. EEN SLACHTOFFER DER TERREUR. De bekende predikant ds. A. G. H. van Hoogenhuijze schrijft aan „Volk en Vaderland" o.m.: Een jonge man is vijf weken geleden, na „Volk en Vaderland" verkocht te hebben in een van de volksbuurten van Amsterdam, rustig naar huis gaande, door gewetenlooze tegenstanders met een boksijzer gewond en met een drie voudige kaakfractuur in een onzer zie kenhuizen opgenomen. Toen ik hoorde, dat hij van Christe- lijken huize was, leerling van een der predikanten van groot-Amsterdam, acht te ik het mijn roeping hem eens op te zoeken. Als predikant heeft men toegang tot de ziekenhuizen, men weigerde mij dus den toegang niet. Ik ging naar zijn bed, vriendelijk reik te hij mij de hand. Hoewel ik hem niet kende, kende hij mij. En toen begon hij mij te vertellen, zacht, tusschen zijn aan elkander vast gebonden kaken door, wat er gebeurd was. Men had allang het oog op hem ge had. Aan zijn lange gestalte, één meter 92, en aan zijn fiets met dubbel frame was hij gemakkelijk te herkennen. Op den bewusten avond was hij in eens omringd door een groep van 50 a 60 tegenstanders. Tegen zulk een over macht was hij, hoewel buitengewoon sterk zijnde, niet bestand. Met een boks ijzer werd zijn gezicht bewerkt, zoodat zijn onderkaak op "drie plaatsen werd gebroken. Gelukkig werd hij niet bewus teloos, maar had nog kracht in een win kel te vluchten. Dat was zijn redding. Men wilde den eigenaar van dien win kel overreden hem „uit te leveren", maar deze sloot de deur. Op den hoek van de straat, bij de gracht, stonden posten. Als hij dien kant was heenge- vlucht, had men hem in het water willen werpen. Nederland zoudan zijn Horst Wessel hebben ge had. God heeft hem echter bewaard, Gods engel legert zich over degenen die Hem vreezen. „Ik voélde mij niet alleen", zeide hij tot mij „God was bij mij." Vijf weken zijn er sindsdien verloopen. Nog is hij niet hersteld, hoewel beteren de. Tot genezing zijn zijn beide kaken met zilverdraad aan elkander vastge maakt, zoodat hij zijn mond niet openen kan. Door een holte waar een kies ont breekt, wordti hem vlo'eibaar voedsel toegediend, opdat hij in het leven kan blijven, Daar ligt hij nu in een neutraal ge meenteziekenhuis. Neutraal, jawel, als het maar niet de N.S.B. geldt. Nu zou men zoo zeggen, dat men al les zou doen om hem met liefde te om ringen. Maar neen. Een groot aantal bloemstukken wa ren den armen jongen toegezonden. De N.S.B.-linten waren er echter, voordat ze in de zaal werden gebracht, zorgvul dig afgeknipt. Die mochten de zaal niet mee Binnen. Op de 'zaal wordt 's morgens de Inter nationale gezongen. Men laat dat toe, zingt zelfs mee, wetende dat het hem er gert. „Volk en Vaderland mag hij per gra tie lezen, maar moet het wegbergen on der zijn dek en het niemand anders ge ven, terwijl „Het Volk" van hand tot hand gaat. Toen hij op een Zondagmorgen vroeg om een radio-Kerkdienst aan te zetten, zeide men hem: we zullen dat doen. Maar toen zette men de Vara aan, die een socialistische toespraak voor mijn werkers uitzond. Dat is de behandeling, die een Christe lijk N.S.B.-er, door socialistische en communistische terreur neergeveld, in een neutraal ziekenhuis van het vrije Nederland ondervinden moet, Wij hebben met den jongen man ge sproken en wij waren ontroerd door zijn blijmoedig Godsvertrouwen. Ons volk is wel ver afgezakt, als het mogelijk is, dat dergelijke dingen in ons vaderland gebeuren kunnen. Juist was dit stukje ter verzending gereed, toen zijn vader mij kwam vertel len, dat het nu zóó erg geworden was, dat zijn zoon niet in het ziekenhuis wil de blijven. Hij l^g te beven in bed, zijn zenuwen waren hem de baas, hij was ge heel overstuur. Hem naar een particulier ziekenhuis laten gaan, kan de vader, die evenals zijn zoon al een paar jaar werkloos is, niet bekostigen. Wij hebben toen onmiddellijk want het kon geen dag uitsel lijden inge grepen en hem gebracht naar het Her vormde Diaconessenhuis, waar hij zeker nog wel vier weken blijven moet, in het vertrouwen, dat men mij wel zal willen helpen de kosten te dragen. Hij ligt nu zoo heerlijk in het Diaco nessenhuis, wordt met liefde omringd, voelt zich uitermate gelukkig en is dankbaar gestemd aan God voor deze schikking. Huiszoeking bij' ds. Niemöller De kerkstrijd in Duitschland is zich de laatste dagen weer danig aan het verscherpen. Vrijdagavond zijn door agenten van de geheime politie te Berlijn-Dahlem dc bureaux doorzocht van ds, Niemöller, den bekenden leider der Belijdenis-be weging aldaar. Zij namen ,een aantal bescheiden in beslag en arresteerden twee leeke-ambtenaren. De politie ver moedde dat zij het zijn die de buiten- landsche pers den laatsten tijd van be richten voorzagen. De regeering begint thans te doen, wat Hitier destijds plechtig aan Hinden burg heeft beloofd, niet te zullen doen, n.l. zich te mengen in den strijd in de Evangelische kerk. Er zitten thans 35 predikanten der Belijdenis-beweging in concentratiekam pen en bovendien tal van kerkelijke leeke-ambtenaren. Een beroep op Hitier. De Wurtembergsche geestelijkheid heeft het volgende telegrafisch beroep op Hitier gedaan: „Wij zien met groot leedwezen dat openbare aanvallen op het christelijk geloof worden toegelaten, terwijl het uiterst moeilijk, zoo niet onmogelijk wordt gemaakt, daarop eenig openbaar antwoord te geven. Wij verzoeken den Leider en Rijkskanselier de Evangeli sche kerk de vrijheid toe te staan in het openbaar te preeken tegen het nieuwe heidendom en zoo spoedig mogelijk alle bestaande beperkingen op te heffen". Een aanval op de Belijdenis-be weging van rijksbisschop Miil- ler. Naar de Berlijnsche correspondent van N.R.C. meldt, ontwikkelt rijksbisschop Muller sinds eenigen tijd groote propa- gandakracht- Hij heeft een reis door Si- lezië gedaan gedurende welke hij vrij wel in alle steden van dit gewest het woord heeft gevoerd- Hij is daar overal zoowel door overheid als rijksweer en vele vereenigingen met veel praal en plechtigheid ontvangen. „Het derde rijk en de Evangelische kerk vormen geen tegenstelling maar een eenheid en ze zijn in voor- en tegen spoed met elkander verbonden"; dit zou volgens het „Evangelium im dritten Reich", het resultaat zijn geweest van deze reis. Thans heeft rijksbisschop Müller we der gesproken te Freiburg in Breisgau en wel in de groote stedelijke feesthal aldaar. Alle officieele persoonlijkheden die daar voor in aanmerking kwamen waren tegenwoordig, groote massa's S.A. en S.S. uniformen waren zichtbaar en afvaardigingen van boeren in hun lo cale kleedij waren verschenen. Het or kest van de S-A. speelde: „Oh Deutsch- land hoch in Ehren" dat door 't publiek staande werd meegezongen. De bis schop verdedigde zich ternauwernood tegen de aanvallen der Duitsche geloofs- beweging, maar ging des te levendiger tekeer tegen de Belijdeniskerk. Het verlies van den oorlog, zoo be toogde de rijksbisschop, is het gevolg geweest van de omstandigheid dat de bevolking in het binnenland het slacht offer was geworden van den Joodschen geest. De kerk moet strijden tegen een zondvloed van leugen en laster (men versta: van de zijde der Belijdeniskerk, corr.), maar al smijten ze nog zoo met vuiligheid dat reikt mij niet tot over de schoenzolen. „Het zint de Belijdeniskerk niet dat ik op deze plaats sta maar de kansel mag niet worden misbruikt voor kerkpolitiek, zij moet gebruikt worden om het Evan gelie te verkondigen. „De belijdeniskerk wordt samenge houden door haat, eensdeels tegen den rijksbisschop, anderdeels tegen het na tionaal socialisme- Als geestelijken van den kansel tegen den staat preeken wor den zij opgesloten; dat is heel goed en een kwestie die alleen den staat aan gaat, daar heeft de kerk niets mee te maken. Sedert Luther heeft het kerk bestuur zich nauw aangesloten bij het staatsbestuur- In den jodentijd braken de draden door, maar nu is het oogen alik niet ver meer waarop de staat ze weer zal aanknoopen. Dan zullen de andskerken verdwijnen en aan het roofd van het kerkbestuur zullen alleen maar nationaal-socialisten staan. „Christenen en joden zijn vijanden als water en vuur". Tot slot werd het Horst Wesselied gezongen. Tot zoover de jongste uitla tingen van rijksbisschop Muller. Naar 't schijnt onder den invloed van den kerk strijd is volgens officieele gegevens het aantal studenten in de thyeologie aan alle Duitsche universiteiten met onge veer 20 tot 25 pet. verminderd- Men meldt dat vertegenwoordigers der confessioneele bladen bij dr. Schacht den rijksminister voor oeconomische za ken zijn geweest om hem te verzoeken de dreigende opheffing der confessio neele bladen op oeconomische gronden te intervenieeren. Schacht zou hebben verklaard dat hij niets kon doen voor dat de bladen inderdaad opgeheven wa ren. Het verwachte protest van het Vati- caan waarin dit zich teegenover de nieuwe persbepalingen op het concor daat beroept, schijnt reeds afgekomen te zijn. Het Vaticaan wijst er op, dat de bepalingen van de nieuwe verordening indruischen tegen geest en letter van het concordaat. Om de heidensche propaganda tegen te gaan hebben de katholieken in de week van Paschen ouderavonden geo-- ganiseerd en het Roomsche kerkelijke blad te Berlijn deelt mede, dat in de hoofdstad eiken avond 25 a 30,000 men- schen hebben deelgenomen. Een jeugdige grootmoeder. In Sla- vonski Pozega (Zuid-Slavië) woont een 31-jarige vrouw, die beweert de jongste grootmoeder in Europa te zijn. Na van huis te zijn weggeloopen, trouwde zij op 14-jarigen leeftijd. Toen zij 15 jaar oud was, werd haar een dochtertje geboren en deze trouwde een jaar geleden. Onlangs werd een kleinzoon geboren, juist op den 31en verjaardag van de jeugdige grootmoeder. Een moordenares. In het plaatsje Granja de Excarpe nabij Lerida heeft 'n vrouw bekend, vijf bloedverwanten te hebben vergiftigd, om een erfenis niet te moeten uitbetalen. GEVONDEN VOORWERPEN TE MIDDELBURG. Snoer parels, P. de Ruijter, Dam F 6. Snoer koralen, A. v. .d Berge, Bree- straat O 101. Belastingmerk, Kamp man, St. Pieterstraat A 74. Melksleutel, A. Hofman, Seisdam Q 27. Belasting- merk, Hendrikset K. Singelstr. N 289. Boek, S. de Kramer, Looiersingel Q 240. Belastingmerk, M. Moens, Karelsgang T 47. Armbandje, Voorst Vader, Dam Z, Z. G 77. Postduif, Valk, Damp.straat O 205. Tortelduif, Laporte, L. Viele K 212. Pakje foto's, J. Dobbelaar, Segeerssin- gel V 200. Step handschoenen, D. Buk- viel, Hofplein E 229. Port. met inh,, Hes- selink, Houtkaai 120. Pakje inh. scheer- materiaal, K. van Sluijs, Jodengang R 237. Motorhandschoen, Jongepier, L Viele. Hondensweep, A. Verhage, Kl. Vlaanderen M 145. Glacé handschoen, Hubrechtse, Hal Stadhuis. Horlogeket ting, J. Driessen, Eigen.straat P 327, Be lastingmerk, Dijkstra, B. v. P. Tompou- ce, Mag de Lelie, K. Delft G 23. Hon denhalsband, Snijders, Zuidsingel E 29. Kindertaschje, J. v. Moozel, Veersche- singel S 56. Sleutel, B. v. P, Huissleutel, S. Sanders, St. Janstraat H 103. Bosje blikjes, B. v. P. Damesrijwiel, B. v. Poli tie. Boekomslag, Bouwens, Wagenaar- straat D 86. Belastingmerk, I. Reijerse Noordweg R 20; Kindertaschje, A. Lam- pert, Spuistraat F 10b. R. K. Kerk boekje, Juff. Schuilwerve, Achter Hof plein E 228. Dinsdag 30 April. Julianadag. Con cert door het muziekgezelschap „Oefening na den Arbeid", .uit gaande der Buurtcommissie, Lan- gevielePottenmarkt Potten- markt 8.30 uur. Dinsdag 30 April. Julianadag. Kinderfeest georganiseerd door de Middelburgsche Oranjevereeni- ging 2 uur afmarsch Markt. Woensdag 1 Mei Dinsdag 30 April. Openbaar Con cert „Euphonia" Groote Markt 8 uur. Dinsdag 30 April. Oranjevereeniging Vertooning Juliana-film. Schut tershof 6.30 en 8.30 uur. Dinsdag 30 April. Uitvoering „De Schouwspelers". Tooneelspel „Jan Ongeluk". Prins van Oranje, 8 uur. Woensdag 1 Mei. Meidag S.D.A-P. Prins van Oranje. Elec. Drukkerij G. W, den Boer, M'burg-

Middelburgsche Courant | 1935 | | pagina 8