kerknieuws. sport. ASPIRIN landbouw. de predikanten, de crisis en het reglement op de predikantstractementen. GEMEENTERAAD VAN MIDDELBURG. étUi «s&tg. -CelptAfeedó: Landbouw-Ontwikkelingsdag. De heer W. Dane, hoofd der open bare lagere school te Oudelande, komt als no. 1 op de voordracht voor, als hoofd der OX. school te Bruinisse. Op Zondag 9 Juni a.s- (le Pinkster dag} hoopt ds. A. de Bruijn te Hooge Zwaluwe beroepen predikant bij de Ned- Herv. Gemeente te W e m e 1 d i n- e zijn intree te doen- Een toespraak van ds. M. van Empel. Gister heeft te Utrecht de Bond van. Nederlandsche Predikanten zijn acht tiende algemeene vergadering gehouden, welke geopend is met een toespraak van den voorzitter, ds. M. van Empel, Ned. Herv. predikant te Middelburg. Gewagende van hetgeen er momenteel op oeconomisch en politiek gebied gaan de is, verklaarde spr., dat de predikan ten zich niet in hun ambt als in een min of meer behaaglijk verblijf kunnen op sluiten, terwijl om hem heen zulke ver schrikkelijke dingen gebeuren. We wor den even goed als andere menschen door die gebeurtenissen ontroerd, en alleen de profeet is in staat om de verschrikte oogen van de verschrikkelijke dingen af te wenden op God, die de wereld re geert, zoodat de verschrikking verdwijnt en het vertrouwen weerkeert. Inmiddels heeft de bond ondanks al les, veel mogen doen. Er is bijna geen jaar voorbij gegaan zonder dat een be langrijk deel gereed kwam van het ge bouw dat wij te zamen wilden optrek ken. En dat voltooid zal zijn, wanneer binnen niet al te langen tijd ook de ver zorging der predikants-weduwen goed geregeld zal zijn. En omdat de predikan ten hierbij zelf zullen moeten betalen, is het van het grootste belang dat ze daartoe in staat kunnen zijn. We moeten den smaad durven dragen, aldus spr., dat het traktement van de predikanten ons zeer ter harte gaat en ik meen tegenover alles wat de wereld ontroert hier uw aandacht op deze aangelegenheid te moeten vestigen. Laten we toch niet te spoedig ons in de.war laten brengen door menschen die ons zoo graag verzekeren dat het zoo weinig geestelijk is om hier over te spreken. Ten opzichte van jongelieden, die er oVer denken om predikant te worden vanwege de goede vooruitzichten, merkt spreker op, dat men over goede voor uitzichten alleen maar zou durven spre ken indien de predikanten de zekerheid hadden dat zij ten opzichte van hun ambtsinkomen niet aan eenige willekeur waren overgeleverd. ïn welke kerk in ons goede vaderland bestaan vroeg spr. zich af, die erge gun stige financieele perspectieven? Als ze er misschien voor iemands verbeelding geweest zijn bij de invoering van het reglement op het predikantstraktement in de Ned. Herv. Kerk, dan zijn ze nu allang uit het gezicht verdwenen. En werkelijk niet alleen omdat de omstan digheden zoo veel ongunstiger geworden zijn. Was dit wel het geval dan zou alle verzet dwaasheid zijn. Waar ons wel te gen te verzetten is dat men die ongun stige omstandigheden gebruikt als voor wendsel voor terugkeer tot de oude praktijk dat als de kerkekas een tekort heeft niet de leden gezamenlijk daarin voorzien jpoeten, maar de predikanten door vermindering van hun traktement hun gemeente uit den nood moeten hel pen. Het Reglement op de Predikantstrak tementen heeft geen baat gegeven om dat men van den aanvang af de uitvoe ring van 't reglement bedorven heeft zoodat niet bereikt werd wat terecht bij de invoering ervan verwacht werd. Daardoor hebben vele predikanten ern stige geldelijke schade geleden maar dit is niet zoo erg dat daardoor het vertrou wen geschokt is in de waarde van het reglement dier kerk, het vertrouwen dat ons, wat er ook gebeurt, recht geschie den zal. Als we, aldus spreker, in den laatsten tijd over dit reglement en zijn uitvoering met gesproken hebben dan is dat omdat we nu allen wel weten, dat er van de dingen, waarom het in het reglement gaat, heel weinig, misschien moet ik wel zeggen mets terecht gekomen is. j, helpt het ons, als verzekerd wordt, dat het reglement goed in el kaar zitPractisch wordt er naar het reglement niet gekeken. Dat de predikanten klagen, komt niet alleen doordat ze in hun sahrieerintf zijn gedupeerd. Het is ons niet te doen om wat wat we ontvangen, aldus spreker, al ontken ik. dat de bezoldiging der predikanten in het algemeen van dien aard is, dat er wel wat af kan. In de wettelijke' ver houdingen waarin wij leven moeten, is het ons te doen om die zekerheid die alleen een reglement ons geven kan. Het gaat om het recht, het recht in de kerk, dat onder goedkeuring v,an de Sy node in de Hervormde Kerk op zij ge schoven voor 'n willekeur, die erger is, dan waarvan dit reglement in 1921 ons bedoelde te verlossen, i enslotte constateerde spr. met te leurstelling en verontrusting, dat een door de kerk ingestelde instantie een door de kerk aangenomen reglement practisch negeert en dat de Synode dat goed vindt. Wij willen alles aanvaarden, zegde hij, w,at voortvloeit uit de ma laise of uit de gezonkenheid der kejk, maar dan moet dat in den vorm van kerkelijk recht tot neerslag komen. - MWHW'wvn-W»» «jrw*Vf ww. Postduiven. Uitslag van de door de Postduivenver- eeniging „Recht voor Allen" te Sluis op Zondag j.l. van Arras (Fr.) uit gehouden wedvlucht. Los 8,06 uur. Afstand ge middeld 122 km. De prijzen werden ge wonnen door P. Visser, fe Sluis le, W. du Fossé 2e, Fr. Sanders 3e, 20e, E. Baert 4e en 6e, R. Timmerman 5e, P. Smidt 7e en 25e, R. van de Voorde 8e, 9e, 12e, en 17e, P. Rijckborst 10e, J. van Balkom 11e, 13e en 18e, A. Dhondt 14e, 15e en 19e, J. Maas 16e en 29e, A. de Baets 21e en 23e, J- Waege 22e, Osc. de Clercq 24e en 27e, Osc. Meyer 26e, P. Lagaie 28e. Overduiven: 1. Lagaie, 2. R. van de Voorde, 3. P. Smidt- Wielerbaan Oostburg. Onder groote belangstelling werd j.l. Zondag op de wielerbaan te Oostburg een mooi programma afgewerkt. In den snelheidswedstrijd over drie ronden blonk Huijbrechts uit door al direct den zesdagenrenner Buijsse te kloppen. De uitslag werd: 1 Huijbrechts, 2 Verhaege, 3 Horemans, In den daaropvolgenden af- valwedstrijd ging Braspenninx goed van stapel, maar beging de fout zich te laten insluiten- Overwinnaar werd Martens, voor Van der Reijt, Horemans, Braspen ninx, Huys, Van Rossum. Daarop volgde een omniumwedstrijd tüsschen Corne- lis, De Mulder en Breepoel. Cornells won alle nummers. De tijden over 4ÖÖ m. vliegend vertrek waren: Cornelis 28 sec., De Mulder 29 sec., en Breepoel 312/5 sec. Ook de snelheidswedstrijd v/erd door Cornelis gewonnen; in de achtervolging liep Mulder, Breepoel in en Cornelis liep Mulder 30 m. in. De totaaluitslag was: Cornelis 9 p. De Mul der 6 p. en Breepoel 3 p. De achtervolgingswedstrijd over 15 km tusschen Braspenninx, Van der Reijt en Van Rossum tegen Huijs, Lanckaert en Martens werd gewonnen door eerst- genoemden met 95 m. De klassementswedstrijden over 24 ronden met 4 klassementen werd ge wonnen door: Buijsse 12 p., vóór Ver haege 9 p., Van Dijk 9 p. Veger 7 p. Huybrechts 3 p. en Horemans 0 p. Tenslotte volgde een koppelwedstrijd over 60 km. De totaal uitslag was: 1 BraspenninxVeger 7 p.; 2 Verhaege Van der Reyt 1 p.; Op 1 ronde Van Dijk --Van Rossum 9 p.; HuijbrechtsHuijs 6 p. op 2 ronden BuijsseMartens 3 p. HoremansLanckaert 4 p. De 60 km werd afgelegd in 1 uur 24 min. Vergadering van Maandag 29 April, des avonds te 8 uur. Aanwezig 15 leden Afwezig de heeren Mondeel met en Van Roo zonder kennisgeving. 1. Notulen vergaderingen 15 en 16 Fe bruari 1935. De notulen werden goedgekeurd. 2. Ingekomen stukken. Verschillende mededeelingen werden voor kennisgeving aangenomen. Bij dat inzake de opheffing van de vijfde klasse van school G, vroeg de heer HEEMSKERK of het juist is, dat de opheffing van de vijfde klasse maar f 18,35 voordeel zou opleveren. De heer BOASSON zeide, dat alle stukken aan den Raad van State zijn overgelegd. Het was niet ver van f 120, De heer PORTHEINE zeide, dat het eerste bedrag alleen staat in hetgeen appellanten aanvoerden. De heer PAUL meende, dat de heer Heemskerk dit eerder had moeten aan vullen. De heer v. d. FELTZ meende, dat de school nu toch wee gaat. De ingekomen stukken werden voor kennisgeving aangenomen of in handen van B. en W. gesteld om advies. 3. Benoeming Voorzitter en plv. Voor zitter scheidsgerecht Gemeente ambtenaren. Benoemd werd tot voorzitter mr. M. W. G. Jolles, aftredend en tot plaats vervangend voorzitter mr. J. Moolen- burgh, aftredend, beide met algemeene stemmen. 4. a. Vaststelling aantal leden Raads commissie voor herziening salaris sen en loonen. Besloten werd het aantal te bepalen op 3 leden. b. Benoeming leden der sub a ver melde Commissie. Benoemd werden tot leden de heeren den Hollander, van der Feltz ieder bij eerste stemming en Mondeel bij tweede vrije stemming. c. Wijziging datum uitbrengen rap port omtrent herziening salaris sen en loonen. B. en W. stellen voor de datum in- plaats van op 1 te bepalen op 15 Octo ber. De heer HARTHOORN achtte 1 No vember beter. De VOORZITTER zag daarin geen bezwaar, de mituster vroeg ook een mededeeling vóór 1 Januari. Besloten werd 1 November vast te stellen. 5. Hernieuwde vaststelling verorde ning Politie-personeel. Mevrouw WEIJL lichtte een. opmer king van een lid der commissie van financiën nader toe. Het voorstel werd z.h.s. aangenomen. 6. Vaststelling maximum-aantal ver loven A. De heer JERONIMUS achtte dit totaal overbodig, het aantal is er ver onder. De angst voor bieralcoholisme is ongemoti veerd, nu de regeering de accijns op bier verlagen wil en dus het gebruik aanmoedigen. De heer CORNELISSE was van een geheel andere gevoelen, er is nog spe ling voor nieuwe verloven A nu er 28 zijn en het maximum 37 is. De VOORZITTER zeide, dat men met dit maximum op den goeden weg is, en meer dan 37 zijn er toch zeker niet te verwachten. Het voorstel werd aangenomen met 13 tegen 2 stemmen, die van de heeren Jeronimus en Portheine. 7. Regeling rechtspositie personeel Avondschool voor Nijverheidsonder wijs. De heer PAUL wees op het ingeko men adres van de vereeniging van leeraren en leeraressen bij het N, O. waar tegen bepaalde artikelen bezwaar wordt gemaakt waarbij z.i- de redactie niet juist was. De VOORZITTER meende ook dat het vermoedelijk anders is gemeld dan de vereeniging het bedoelde. Het voorstel werd aangenomen. 8. Vaststelling Parkeer-regeling. Bij dit artikel en speciaal in verband met het verbod om in de Korte Noord straat te parkeeren, deelde de VOOR ZITTER mede, dat het de bedoeling is tegenover den Watertoren een parkeer terrein te maken. De heer CORNELISSE vroeg of de bedoeling is, dat men niet even kan blijven staan voor een winkel om een boodschap te doen. De VOORZITTER zeide, dat men al leen mag stoppen voor in en uitlaten van passagiers. De heer PAUL meende, aanvankelijk, dat men de parkeerplaatsen wat bree der had moeten omschrijven. Nu is het bezwaar wel wat opgelost, daar men volop met borden wil aange ven waar de terreinen zijn. De heer HARTHOORN vroeg of nu ook het Noordplein verboden plaats wordt. De VOORZITTER zeide dat het juist bedoeld is dat dit vrij blijft, evenals overal waar geen verbod is. De heer ONDERDIJK lichtte toe dat het parkeerterrein bij den Watertoren kan gemaakt worden met materiaal uit de Heerengracht. Met den voorzitter was' spr. het eens dat men geen tarief moet heffen maar wel vrijwillige bewaking is toe te staan. De heer HEEMSKERK waarschuwde ernstig tegen gedwongen betaling want dit zal de menschen afschrikken. De heer PAUL wees er op dat het bewaken tegen kleine vergoeding nu toch ook reeds geschiedt, juist als auto's lang staan. De heer JERONIMUS meende, dat voor hen, die herhaaldelijk moeten par keeren, het betalen een belasting wordt en dan ontwijken zij het parkeer ^n. Men moet de zaak vrij laten. De heer KöGELER wil voor de Pot- tenmarkt iederen dag een parkeerver bod bepalen. Op de Markt is plaats ge noeg. De VOORZITTER zeide, dat men te lang wacht op een vertegenwoordiger van een der bonden in de verkeerscom- missie om dan die commissie aan ie vullen met 2 leden van den raad. Het voorstel werd z.h.s. aangenomen. 9. Regeling uitzetten kasgelden door Bedrijven en diensten. De heer JERONIMUS wilde de effec ten, die gedeponeerd mogen worden, be perken tot die welke beleend kunnen worden bij de Nederlandsche Bank. De heer BOASSON had daartegen geen bezwaar. Het voorstel werd zoo gewijzigd aan genomen. 10. Instelling Commissie van Bijstand voor Gemeente-werken en Reini gingsdienst. De heer PORTHEINE wilde met de benoeming wachten tot half September, als de nieuwe raad er is, \j De VOORZITTER meende, dat men bij nu benoemen, de werkwijze in Sep tember beter kan beoordeelen. De heer PAUL vroeg of men nu toch in het vervolg technisch advies zal krij gen, als tot nu toe van de commissie van fabricage. De heer ONDERDIJK had begrepen, dat toch alles wat binnen de gemeen te valt bij deze nieuwe commissie ter sprake zal komen. De heer v. d. FELTZ zeide, dat men nu zal adviseeren aan B. en W. en niet meer aan den Raad, De VOORZITTER meende, dat B. en W. belangrijke adviezen toch zullen overleggen. Mevr. WEIJL voelde reeds een be zwaar bij de bedrijven als het niet ge beurt. De heer DE BRUIN vroeg of het goed is, dat twee leden van de commissie voor de bedrijven ook in deze commis sie zitting hebben. Het voorstel werd z.h.s. aangenomen. 11. Vaststelling nieuwe beheersveror- dening c.a, Reinigings- en Ontsmet— tingsdienst. Zonder hoofdelijke stemming vastge steld. 12. Wijziging verordening heifing van gebruik gemeentewerken enz. De heer CORNELISSE wees op het gevaar van fietsen zetten op het trot toir op den Blauwen dijk. Het voorstel werd aangenomen z.h.s. 13. Beslissing op verzoek vaststelling regeling autoverhuurbedrijf. Z-h.st- werd het voorstel aangenomen. 14. Goedkeuring rekening 1934 Armen raad. Z-h.st- werd het voorstel aangenomen. 15. Crediet voor rattenbestrijding. Een lid der Commissie van financiën had gevraagd of er geen gevaar is voor menschen door het gebruik van het rat- tengif. De VOORZITTER zeide, dat er over leg kan plaats hebben tusschen den me- dischen adviseur en den directeur van den dienst. De heer HEEMSKERK wees er op, dat de rattenbestrijding in 't centrum van den Haag de dieren naar de verder af gelegen deelen der gemeente verdreef. De heer ONDERDIJK zeide, dat men alleen succes kan hebben met een flink terrein tegelijk; en op den Kinderdijk wilden slechts 5 menschen mede beta len. Het voorstel werd z.h.s. aangenomen, 16. Verhuring woningen Molenwater. De heer HARTHOORN vroeg naar de opzegging. De heer HEEMSKERK zeide. dat het voorstel voor een der betrokkenen voordeelig is, maar voor den anderen beteekent het niet veel. Het is goed met hem accoord te hebben getroffen- De heer BOASSON zeide, dat de huur niet beperkt is tot drie jaar, maar dat »r dan een nieuw contract moet geteekend worden. Dit is volgens de wenschen van Ged- Staten inzake het verhuren van huizen. Men heeft de huren gelijk wil len maken. De heer DEN HOLLANDER wees er op dat de zegelwet ook wel degelijk re kening houdt met den duur van het con tract. De heer PAUL achtte telkens 3 maan den met een maximum van 3 jaar de beste weg. Het voorstel werd z.h.s. aangenomen 17. Crediet voor extra-hulp aan werk- loozen. Mevr. WEIJL hoopte, dat het crisis comité B zal blijven bestaan, het doet goed werk en spr. hoopt, dat B, en W. ter zake diligent zullen zijn. De heer ONDERDIJK zeide, dat als B wordt opgeheven, het werk zal wor den voortgezet door de Commissie van steun. Het voorstel werd z.h.s. aangenomen. 18. Verleening voorschotten aan Best. bijzondere scholen op vergoedingen 1935 ex. art. 103 L. O. Wet 1920. De heer KöGELER, had gezien, dat voor de scholen, die in gebruik zijn ge geven, de kosten van instandhouding worden afgetrokken, omdat de gemeen te die betaalt. Maar vallen daaronder dan alle kleine postjes. (Dagelijksche reperaties.) De heer BOASSON kon dit niet pre cies zeggen, wat onder het een en wat onder het andere is gerekend te be hooren. Spr wilde de zaak nog gaarne eens overzien. Het voorstel werd z.h.s. aangenomen 19. Crediet voor bouw cocesbluschto- ren Gasfabriek. De heer PAUL las, dat de ijzercon structie niet te Middelburg kon worden gemaakt en hij vroeg waar dit dan wel zal kunnen gebeuren. Kan het niet dicht bij gedaan worden. De heer BOASSON zeide, dat het in de eerste vergadering van de commis sie van bijstand voor de bedrijven aan de orde zal komen. O.a. kan over ,,de Schelde" worden gedacht, en ook daar prijsopgave worden gevraagd. Het voorstel werd zonder hoofdelijke stemming aangenomen. 20. Idem vernieuwing waterleiding-bui zennet en leggen telefoonkabel. De Raad vereenigde zich met het voorstel om weder 3640 m van het bui- znnet OranjezonMiddelburg te ver nieuwen en den bovengrondschen tele foonkabel in een ondergrondsche te veranderen. 21. Primitief kohier 1935 Hondenbelas ting. Dit werd vastgesteld als door B. en W. voorgesteld. Rondvraag. De heer PAUL vroeg of het kohier schoolgeld gymnasium niet kan worden vastgesteld. De VOORZITTER zeide, dat de hef fingsverordening nog niet is goedge keurd. De vergadering werd precies te 10 uur gesloten. vrouw weet echter oc het product van vertrouwen. (lngez. MedL] „Stierenvereeniging" Gapinge. Zaterdagavond hield de te Gapinge gevestigde „Stierenvereeniging" onder leiding van den heer W. Louwerse Jzn. haar jaarvergadering, 21 leden, bene vens de eere-voorzitter, burgemeester Louwerse waren tegenwoordig. Uit het jaarverslag bleek, dat de vereeniging steeds vooruit gaat. Voor het eerst staan thans twee goede stamboekstieren, die beiden in 1934 in Friesland zijn aange kocht ter dekking. Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat de ver eeniging er ook financieel goed voor staat. Er is een batig slot en ofschoon thans met 2 stieren wordt gewerkt, be hoeft het geheven wordende dekgeld niet verhoogd te worden. Het aftreden de bestuurslid, de hr. J, Lampert, werd herkozen, terwijl tot lid van de commis sie van toezicht op de stieren werd ge kozen de heer P. Langebeeke Czn. Na bespreking werd besloten, in samenwer king met de fok- en controlevereeniging de a.s. veekeuring te houden te Gapin ge op 22 Mei a.s. Vervolgens werd door den heer M. Kleinepier, nadat deze had medegedeeld dat de inspecteur en de heer Willems op de a.s. veekeuring aan wezig hopen te zijn, een zeer duidelijke en leerzame lezing gehouden over „het opfokken der kalveren", welke lezing met groote aandacht door de aanwezi gen werd gevolgd. Een zeer vruchtbare bespreking volgde. De voorz. danüte den heer Kleinepier voor de duidelijke wijze waarop een en ander door hem naar voren was gebracht. (Slot.) Boerderij en woning uit schoon heidsoogpunt. In de voortgezette vergadering, die de voorz., mr- D i e 1 e m a n, heropende met een speciaal woord van welkom tot de vele aanwezige dames, hield de heer J'. Jans, architect B.N.A., te Hengelo, een inleiding over: „de bouw van boer derij en woning uit schoonheidsoogpunt De hr. Jans opende zijn inleiding met een kleine les in bouwkunst. Spr- tonode hierbij een lantaarnplaatje van het oude Utrecht, met in het centrum de beroemde Dom. Spr. wees op het ty- peerende stadsbeeld: de dom, als cen trum, als heerschend gebouw; daarom heen de middelgroote of belangrijke ge bouwen, vaak voor openbare diensten bestemd; en ten derde de gewone wo ningen, de dienende gebouwen. Ook de boerderijen behooren tot de laatste. Zij moet bescheiden, niet opdringerig zijn, maar behoeven daarom ook niet leelijk en vervelend te wezen. Eenige tientallen jaren terug, aldus betoogde spr., heeft de bouwkunst 'n in zinking getoond, die nog niet overwon nen is, doch geleidelijk komt men we2r op den goeden weg. Wé zijn nu in een overgangsstadium, doch geleidelijk zal men weer een norm voor woonhuizen en boerenhoeven krijgen, die eenerzijds op de meest economische wijze vol doen aan praktische eischen, en ander zijds ook uit schoonheidsoogpunt bevre diging schenken- Spr. toonde daarbij een aantal lan taarnplaatjes van oude boerenhoeven uit verschillende provincies, w.o. vele uit Zeeland, die aan de vroegere eischen van de praktijk voldeden en daarbij zeer mooi waren. Soort steenen, lijnen van daken, grootte en plaatsing van deuren, en ramen, dakgooten en schoorsteenen, alles was met smaak en gevoel voor verhoudingen ingedeeld. Zoo werden die eenvoudige boerenhoeven in hun soort juweeltjes van schoonheid. Daarna kwam de periode, dat men maar zoo'n beetje raak bouwde- Den eersten, den besten boeren timmerman of metselaar bestel de men een boerenhoeve, en welke mis baksels daardoor ontstonden, bewees spr. eveneens met voorbeelden op het witte doek. Spr. wees er hierbij op, dat men zich niet door den titel „architect" moet la ten verleiden, want deze titel is vrij. Men kan vandaag bakker zijn en morgen een groot bord met den titel „architect" aan zijn deur hangen. Gelukkig zal de ze titel in de toekomst waarschijnlijk beschermd worden. Spr. toonde vervolgens een mooie boerenhoeve in Twente, door zijn bu reau ontworpen en uitgevoerd. Uiterlijk van deze hoeve, zoowel als interieur, waren zeer mooi en voldeden daarbij aan alle praktische eischen- Evenzoo waren, stallen, vloer, enz., praktisch ge plaatst en ingericht- Geleidelijk ziet men nu in Twente meer en meer boerenhoe ven volgens dit type verrijzen. Tenslotte toonde spr. het ontwerp van een Zeeuwsche boerenhoeve, door hem vervaardigd. Hij wees er daarbij op, dat hij zich in dezen aan het .bestaande type gespiegeld had en, met behoud van het goede, doelmatige veranderingen aan bracht. Ook dit interieur viel uit schoon heidsoogpunt zeer te roemen. Spr, betoogde daarbij, dat men al het oude niet onvoorwaarde ijk moet vei- werpen- Men moet het goede ook heï eigen plaatselijk of provinciale karakter behouden, dit aanpassen en dienst baar maken aan den nieuwen tijd. De vele aanwezigen, die sprekers be langwekkende en vaak geestige inleiding met aandacht gevolgd hadden, dankten hem met een waardeerend applaus. Na-

Middelburgsche Courant | 1935 | | pagina 7