AKfCiifTiES ZEELAND. MIDDELBURG. WALCHEREN. ZUID-BEVELAND. NOORD-BEVELAND. mm AKKER. CACHETS ZEEUWSCH-VLAANDEREN W.D. am De Commissaris naar Schouwen. De Commissaris der Koningin bezoekt Dinsdag 7 Mei a.s. de gemeenten Oos- terland, Zonnemaire, Dreischor, Brou wershaven, Burgh en Haamstede. Het traject VlissingenHaamstede v.v. zal per vliegtuig worden afgelegd. De Zeeuwsche en Zuid Hollandsche Stroomen. Het Bureau voor Watertoerisme van den A.N.W.B. Toeristenbond voor Ne derland en van de Kon. Verbonden Ned. Wjatersportvereenigingen heeft een voor den Watertoerist belangrijk en practisch werk uitgegeven, een atlas met 12 stroomkaarten en een uitvoerige toelich ting omtrent de getijde-bewegingen op de Zeeuwsche en Zuid-Hollandsche stroomen. De samensteller, de heer C. L. Ter Meulen, oud luit. ter zee, leeraar H. B. S., directeur der Binnenvaart Vissche- rijschool te B r e s k e n s en water consul van den A. N. W. B., heeft zijn doel, een juist en overzichtelijk beeld te geven van de getijstroomingen en 't verval op de Zeeuwsche en Zuid-Hol- landsche stroomen, bereikt, door zijn overzicht samen te vatten in twaalf duidelijke kaarten in vier kleuren op zwaar papier gedrukt en uitgevoerd op een schaal van 1 300.000. De kaarten, die voor elk uur der twee getijden den normalen toestand aangeven, zijn voor zien v,an de noodige aanteekeningen, aangevuld door algemeene beschouwin gen over eb en vloed en het ontstaan der getijstroomingen en toegelicht met voorbeelden van het gebruik der kaar ten. Deze goed verzorgde uitgave, die' den watertoerist in staat stelt, in één oog opslag te tien, wat hij van de stroomin gen moet weten om veilig te varen in dit voor. hem zoo mooie, afwisselende en belangwekkende kruisgebied, dat door velen nog gemeden wordt, juist uit een gevoel van vrees wegens het on bekend zijn met de stroomingen in ge tijwateren, zal er zeker toe bijdragen, het bezoek aan Zeeland en de nog lang niet genoeg bekende prachtige Zeeuw sche en Zuid-Hollandsche stroomen te vergemakkelijken en te doen toenemen. Als vaarkaarten, om er op te navigee- ren, zijn deze stroomk,aarten niet ge schikt. De toerist die dit vaargebied be zoekt, dient deze ook aan boord te heb ben, evenals de in den Almanak voor Watertoerisme opgenomen getijtafels, maar hij zal in deze nieuwe uitgave een oplossing vinden van de vele raadselen, waarvoor de getijstroomingen den niet ervaren zeiler of motorbootvaarder kun nen plaatsen. Arbitrage landbouwbedrijf. Daar de besturen v,an den werkge- versbond in het landbouwbedrijf van 't eiland 1 holen en van de moderne, chr. en r.k. landarbeidersbonden niet tot overeenstemming konden geraken over de aanwijzing van den arbiter in het loongeschil, hebben zij prof. Aalberse, rijksbemiddelaar in het vierde district verzocht den scheidsrechter te willen benoemen. In afwachting daarvan zullen de voor 19341935 vastge- de landbouwers te Zonnemaire en de moderne en chr. landarbeidersbon den hebben tot scheidsrechterlijke uit spraak inzake het bestaand loongeschil besloten. Prof. Aalberse is eveneens verzocht arljiter aan te wijzen. Begrafenis L. Louwerse, Onder groote belangstelling zoowel van vrienden als uit den kring der kof fiehuishouders, had Maandagmiddag op de algemeene begraafplaats de teraarde bestelling plaats van het stoffelijk over schot van wijlen den heer L. Louwerse, in leven voorzitter van de afdeeling Mid delburg en omstreken van den Bond van Koffiehuis- en restauranthouders en slij ters. Onder de kransen was er een van dien Bond, waarvan ook het hoofdbe stuur aanwezig was en een palm van de buurtcommissie-Markt, die in den heer Louwerse haar ijverigen penningmeester verloor. Nadat de kist in de groeve was neer gelaten, schetste de heer W. P. Calliber, godsdienstonderwijzer, den overledene als een vader, die een eere plaats innam in zijn gezin en aan zijn kinderen eene goede opvoe ding wist te geven. Hij is wel overge gaan tot den dood, maar behoort toch bij de levenden. Het leven wordt afge sneden, maar de eeuwigheid volgt. Al len zullen eenmaal zooals hij geroepen worden rekenschap te geven van hunne daden en hebben zich voor den dood voor te bereiden. De heer Westdorp van Serooskerke sprak als vice-voorzitter van genoemde afdeeling en schetste den overledene als een goed voorzitter en raadgever, staan de steeds op de bres voor allen die zijn hulp kwamen vragen en voor wien nim mer iets te zwaar was als het 't bedrijf betrof. De heer L, Leijdesdorff bracht als voorzitter der buurtcommissie een laat- sten groet en bracht dank voor wat de doode voor die commissie deed. Onder diepe stilte verlieten allen den doodenakker. Bevordering. Het Hoofdbestuur van het Nederland- sche Roode Kruis heeft ter gelegenheid van den verjaardag van H.K.H. Prinses Juliana, voorzitster van de vereeniging, toegekend aan den heer J. C. Ludekuse, ploegcommandant van de transportco lonne te Middelburg, de zilveren medail le van verdienste, zulks bij bevordering. Afscheid Veldwachter Adriaansen. DOMBURG. In verband met het aan den heer J. P. Adriaansen met ingang v,an 1 Mei a.s. verleende eervol ont slag als gemeenteveldwachter vereenig- den zich hedenmiddag een groot aantal politieambtenaren ten huize van den scheidenden veldwachter. Namens de afdeeling Walcheren van den Alg. Ned. Politiebond, bood de heer A. Seijs, gemeenteveldwachter te Se rooskerke met een van groote waardee ring getuigende toespraak bloemen aan, terwijl de brigade-commandant der ma rechaussee te Westkapelle, de heer C. van Nugteren, namens de verschil lende collega's, als herinnering een aqua rel aanbood. Ook de vereeniging „Han delsbelang'' te Domburg maakte haar opwachting nog bij den scheidenden gemeenteveldwachter onder aanbieding van een bloemstuk, terwijl verschillen de particulieren door het zenden van bloemen of door persoonlijk bezoek ge tuigden van de groote waardeering die de heer Adriaansen in Domburg genoot. RAAD VAN DOMBURG. De gemeente neemt de helft van de ziekenfondscontributie der steuntrekkers voor haar re kening. De heer Adriaansen gehuldigd. DOMBURG. In de Maandagmorgen gehouden vergadering van den Gemeen teraad, onder voorzitterschap van den burgemeester Van Voorthuysen, werd tot gemeentebode, ambtenaar belast met het innen der rechten op het ge bruik van gemeentegrond en schatter van de drankwetlokaliteiten benoemd de heer W. Gravendeel. Een perceeltje grond, gelegen bij de gasfabriek, werd, ten behoeve van verbetering van den weg Westkapelle-Domburg verkocht. B. en W. stelden voor de helft van de contributie, die door steuntrekkers moet worden betaald aan het Zieken fonds te Domburg voor rekening der ge meente te nemen, maar daartegenover bij eventueele ziekte af te trekken het volle bedrag dat genoten wordt uit dat fonds, na aftrek der betaalde kosten van dokter en apotheker. De v o o r z. gaf een toelichting op dit voorstel. De heer De Pagter verklaarde zich er tegen, vereenigingen als het Zieken fonds moeten zich z.i. richten naar de gemeente en niet andersom, de gemeen te moet in dezen de leiding behouden De heer G e 1 d o f vroeg, of de kosten die afgetrokken mogen worden goed te controleeren zijn. De heer De Visser vroeg of de kosten die voor rekening van de gemeente komen bekend zijn. De heer Brand lichtte het voorstèl van B. en W. nog nader toe. De goedkeuring van den minister van sociale zaken is verkregen, dat hier eenzelfde regeling wordt toegepast als bij de Ziekenkassen. Hij schat de uitgaven voor de gemeente op ongeveer 50.maar het zal blij ken dat deze regeling voor de gemeen te voordeelig zal zijn. Er is hier te kie zen tusschen het aanvaarden van het voorstel van B. en W., wordt dit niet aangenomen dan zal het feit zich voor doen, dat steuntrekkers die zelf de ge- heele contributie voor het ziekenfonds betaald hebben bij eventueele uitkee- ring, dit bedrag geheel op hun steun zien gekort. De heer E I o u t wees er nog op, dat een diaconie, waarvan on derstand wordt verkregen iets anders is dan een vereeniging als het Zieken fonds, aan dit laatste betaald men cr tributie en heeft men dan ook recht op uitkeering. Bovendien zijn de diaco- niën voor een groot deel niet meer in staat veel te doen zoodat alles voor re kening van het Burg. Armbest. komt, middellijk dus weer door de gemeente betaald moet worden. Het voorstel van B. en W. werd daar na met 6 tegen 1 stem, die van den heer De Pagter aangenomen. Nadat nog door den heer G e 1 d o f inlichtingen gevraagd waren omtrent de rioleering, werd dit gedeelte van de ver gadering gesloten. Vervolgens werd de vergadering weer heropend om den Raad in de gelegenheid te stellen, afscheid te nemen van den heer J. P. Adriaansen, die met 1 Mei eervol ontslag heeft gekregen als ge meenteveldwachter. Nadat de heer Adri aansen met zijn familie had plaats geno men, nam de v o o r z. het woord en wees er op, dat nu het oogenblik was geko men waarop hij, na 35-jarigen dienst, moet scheiden. Steeds heeft hij zijn plicht met onkreukbare trouw vervuld; een plicht, die door de positie van Dom burg als badplaats zijn zeer speciale moeilijkheden opleverde. De geheele oorlog, distributie en crisistijd heeft hij medegemaakt en zijn gelijkmatig goed humeur en zijn tact hebben hem nooit in den steek gelaten. Met iedereen was hij goed bevriend maar niemand heeft hij ooit uit persoonlijke vriendschap boven een ander voorgetrokken. Met voldoe ning zal hij dan ook kunnen constatee- ren dat hij altijd als politieman zijn plicht gedaan heeft en toch bij zijn aftreden geen enkele vijand in Domburg heeft. Een speciaal woord van lof bracht de voorz. hem nog voor het surveilleeren: een vermoeiend en inspannend werk, maar de heer Adriaansen ontzag nimmer inspanning of moeite op dat punt. Een woord van dank bracht spr. verder nog aan de echtgenoote van den heer Adri aansen, die haar echtgenoot al die jaren trouw ter zijde heeft gestaan. Het deed hem genoegen, hem namens den Raad als klein bewijs van zijn hoogachting een klok te kunnen aanbieden. Spr. dankte hem voor alles, wat hij op zulk een strikt onpartijdige wijze voor de gemeen te heeft gedaan en hoopte dat hem nog een rustigen onbezorgden levensavond geschonken zal mogen worden. Daarna bracht de heer De Visser den heer Adriaansen nog in dichtvorm een woord van dank namens de leden van den Raad, waarna de heer Adriaan sen zelf het woord nam en dankte voor de vriendelijke woorden door den voorz. tot hem gesproken en voor alle hulp en medewerking die hij steeds van den voorz., ook als burgemeester, mocht on dervinden. Hij dankte den Raad voor de aangename samenwerking en voor het geschenk, dat hij mocht ontvangen Hij zal altijd met veel genoegen op zijn pretti- gen diensttijd mogen terugzien. De vergadering, die door velen, waar onder vrijwel alle gemeente-ambtenaren, werd bijgewoond, werd daarna gesloten. DOMBURG. De candidaten voor den Gemeenteraad, voorgedragen door de Neutrale kiesvereeniging „Gemeentebe lang'' zijn: 1 P. J. Elout (aftr.)2 W. Brand (aftr.); 3 B. J. Westenburger (aftr.); 4 A. Trieller Dz.; 5 C. Maas Lz.; 6 P. Kampman; 7 W. Vreeke Cz.; 8 H. v. d. Welle. NIEUW EN ST. JOOSLAND. Vrijdag j.l. hield de Landbouwvereeniging alhier haar jaarvergadering onder voorzitter schap van den heer M. I. Verhulst. In gekomen was o.a. een schrijven van 't gemeentebestuur inzake de bouwveror dening. De vergadering gaf zijn misnoe gen te kennen dat de verordening niét was gewijzigd. Besloten werd om, evenals verleden jaar een jaijdrage te geven voor veekeu ring en p'.oegwedstrijd. O. EN W. SOUBURG. Vrijdagavond a.s. wordt de alhier te houden winkel week, georganiseerd door de Ver. ,,'Ne- midso" geopend met bazuingeschal op den kerktoren en eenige andere pun ten in de gemeente. Voorts worden op andere ,avonden, gedurende die week, zang- en muziekuitvoeringen en andere attracties gegeven. SEROOSKERKE. De candidatenlijst der A.R. Kiesvereeniging voor de ge meenteraadsverkiezing is als volgt sa mengesteld: 1 Johs. Wondergem; 2 Adr. Melis; 3 P. Melis Wzn.4 Adr. Goed- bloed; 5 C. Ton; 6 P. Kesteloo; 7 W. Louwerse Czn.; 8 J. W. Louwerse; 9, P. Meijers Jac.zn.; 10 H. Tavenier. KLOETINGE. De collecte voor het Nationale Monument voor de Koningin- Moeder heeft alhier opgëbracht f 25. f NISSE. De Vrije Hervormde Kiezers hebben voor den gemeenteraad candi- daat gesteld: 1 Johs. van Liere (aftr,); 2 A. J. van Dijke; 3 A. Nijsse; 4 H. Nieuwenhuize; 5 C. Bostelaar. RILLAWD-BATH. De heer J. van Koeveringe, die in de plaats van wijlen de heer G. Weststrate is benoemd tot lid v,an den Gemeenteraad, heeft deze benoeming niet aangenomen. In zijn plaats is thans benoemd de heer M. van Iwaarden, opvolger op de lijst der S.G.P. DE BREEDE WATERING BEWESTEN YERSEKE. Verlaging van het dijkgeschot voorgesteld met 1.Het dijkgeschot verhoogd met f 1.— wegens vermoedelijke niet goedkeuring van de heffing op het gebouwde eigendom. Het waterschap „De Breede Watering bewesten Yerseke" hield Maandag een algemeene vergadering van ingelanden in de Prins van Oranje te Goes. Voor zitter dijkgraaf C. D. Vereeke. Aanwe zig zijn 80 personen uitbrengende 134 stemmen. De Voorz. deelt bij de opening o.a. mede, dat een aanvraag ingekomen is om demping van een gedeelte watergang bij den Stevensweg onder Yerseke. Het Bestuur wil daartoe overgaan. Aldus wordt goedgevonden. Ged, Staten berichtten, dat hun goed keuring voor de legesverordening niet noodig is. Deze zal 1 Mei ingaan. Er is een tijdelijke hulp op kantoor genomen om de vele werkzaamheden. Voor den nieuwen rijksweg onder Kloetinge Kwa men bestek en teekeningen in. Een com missie uit het Bestuur constateerde, rat, de waterafvoer niet gehinderd, doch eer verbeterd zal worden. Het Bestuur stelt voor, om een opper vlakte van 15.69.50 ha van de z.g.n. „Dee" schotbaar te verklaren. Het land is thans even vruchtbaar als andere dee- len van het waterschap die eveneens vol aangeslagen zijn, aldus deelt de voor zitter mede. De betrokken rentmees ter van baron Huizen ageerde hierte gen middels een adres, dat door den secretaris den heer Mol voorgelezen wordt. Adressant herinnert aan de kos tten die door hem gemaakt werden, om 'deze gronden in beteren staat te brengen Verder is er nog een bunder, waarme de niets is te doen. De heele droogma king kostte 6000 de bemaling 2500 per jaar. Adressant vraagt niet aan te slaan een vijfde der totale grootte. De voorz. zegt, dat dit stuk pas is in gekomen, en het bestuur had geen tijd het ook genoemde lagere peil na te gaan. Het bestuur blijft echter bij zijn voor stel. DehrW. Kakebeeke had het logischer geleken het punt aan te houden. Spr. is er persoonlijk bekend, en meent, dat het niet redelijk is de heele oppervlakte aan te slaan. Er is een deel, dat Lager ligt dan het zomer - peil. Het lijkt spr. billijk in het ver zoek te treden; mede om de groote kos ten om het droog te houden. De nutt.'|;e oppervlakte wettigt om 1/5 deel niet aan te slaan. De Voorz. merkt op, dat het Bestuur alleen handelt volgens de oor spronkelijke overeenkomst. Het Bestuur is er met 12 personen geweest en was eenstemmig van meening. Als men ^hier een deel moet vrijstellen, zouden an deren in den polder daar ook aanspraak op kunnen maken; zou men een geheele herschatting krijgen. De hr Kakebeeke vindt het juist, tot het aanslaan van de nuttige gfonden over te gaan, maar nu profi teert het waterschap van de groote kos ten die gemaakt werden om deze gron den vruchtbaar te m,aken. Spr. meent, dat de toestand door de betrekkelijke drooge beter lijkt dan hij is. Nadat de Voorz. opgemerkt ljeeft, dat het Bestuur zijn voorstel handhaaft, wordt dit met 72 tegen 62 stemmen ver worpen. He voorstel W. K a k e b e e- k e om 4/5 deel aan te slaan wordt hierna z.h.s. aangenomen. De commissie tot nazien der begroo ting 1935/1936 constateerde, dat deze zuinig is opgemaakt. Mocht de heffing op het gebouwd door Ged. Staten niet worden goedgekeurd, dan moet het dijkgeschot met f 2 verhoogd worden. De commissie raadt dan evenwel aan in beroep te gaan tegen het besluit van Ged. Staten. De commissie ,adviseert een extra-heffing op de zware vracht auto's en wil de belooning van den tij- delijken klerk op f 900 inplaats van op f 1200 terug brengen. Het bestuur, aldus deelt de Voorz. mede, wil dit be drag of f 1000 stellen. Het is een volle dige kracht en die is noodig. De hr S 1 e g t vindt het onbillijk, waar de betreffende klerk op f 1200 aangenomen is, daar verandering in te brengen. De hr Van Me 11e noemt f 900 loon van 'n opperman en merkt op, dat de betreffende man toch zijn opleiding had. De hr Z a n d e e wijst er op, dat deze man voor vast noodig is, als het besluit tot heffing op het gebouwd goed gekeurd wordt. De Voorz. bevestigt dit en merkt op, dat nu echter uit een dagblad geble ken is, dat het besluit niet goedge keurd is. Het Bestuur heeft nog geen bericht ontvangen. Het Bestuursvoorstel wordt met 95 tegen 39 st. aangenomen (f 1000.) De voorz. deelde voorts mede, dat hetjbestuur de conclusies van de com missies overneemt, en in beroep wil gaan als de heffing op het gebouwd door G.S. niet goedgekeurd wordt Hieronder dan tevens begrepen de verhooging van het dijkgeschot met f 2. De heer Schouten wijst er op, dat een bepaald dijkgeschot vastgesteld moet worden. De hr. Joh. Pilaar meent, dat het juister is het dijkgeschot dit jaar te hou den zooals het is. En luidt het besluit van Ged. Staten afwijzend, dan aan de Koningin vernietiging van dit besluit te vragen- De hr. W- Kakebeeke vult dit voorstel zoodanig aan, dat na even tueele vernietiging door de Koningin van het besluit van Ged. Staten, dan alsnog het gebouwd aangeslagen zal worden. En het dijkgeschot nu niet te verlagen van f 15,50 op f 14,50 doch volgens het advies reeds op f 16,50 bren gen. Men krijgt dan de heffing op het gebouwd mogelijk extra in kas doch dit is beter dan dat er een tekort is, Aldus wordt besloten. De begrooting wordt vastgesteld sluitende met f 187,969,30 w.o. post onvoorzien van f 17,129, (gewijzigd «volgens genoemde besluiten). De tarieven voor het haventje te Kattendijke worden opnieuw vastge steld. Besloten wordt opnieuw 15 pet. reductie op de pacht 1935/1936 te ge ven. Eveneens wordt besloten tot ver koop aan het Rijk van een gedeelte weiland in de gemeente Yerseke; ge deelten van den Hilweg en van den Dankerschen weg; diverse weggedeelten in de gemeente Schore. De baten zullen in de kas gestort worden. Opgemaakt wordt een aanbeveling van drie personen, ter voorziening in de vacature ontstaan door het verplicht al treden op 1 Aug. a-s. van den heer C. van Liere Wzn., als gezworene- De voorz. betuigde den hr. v. Liere zijn dank voor hetgeen hij voor het wa terschap deed. (Instemming). De aanbeveling wordt hierna als volgt opgemaakt: 1. K- M. Straub, Kloetinge, 2- W. N. van Liere, Kloetinge,* 3. F. Buysrogge, Kloetinge. COLIJNSPLAAT. De polders Nieuw- Noordbeveland en Oud-Noordbeveland hebben Maandag j.l. resp- des voor- en des namiddags voor het laatst hun in gelandenvergadering gehouden. De re kening van den polder Nieuw-Noord- beveland werd vastgesteld in ontvang op f 24,809 en in uitgaaf op f 12,347 goed slot van f 12,461. De rekening van den polder Oud- Noordbeveland werd vastgesteld in ont vang op f 92,902 en in uitgaaf op f 52,372, goed slot f 40,530. Daar beide polders met ingang van 1 Mei 1935 tot één waterschap vereenigd met 't onmiskenbare gevoel, dat Uw dag alweer zal eindigen met zoo'n aanval van die el lendige Hoofdpijn. Dadelijk een "AKKERTJE" en desnoods een uur later nog een! Verrast be- Nederlandsch merkt Ge, dat de dag steeds Product prettiger wordt en dat het werk beter vlot dan ooit! Neem toch "AKKERTJES" in huis, per 12 stuks slechts 52 cent. Volgens recept i/an Apotheker Dumont oari kotl .als Vraagt ook: „Laxeer-Akkertjes", de nieuwe vinding van Apotheker Dumont tegen ver stopping, hardlijvigheid, enz.Werken zacht.' (Ingez. Med.) zijn, komen de goede sloten van de oude polders dus met ingang van dien datum ten goede van het Waterschap. Door beide voorzitters werd den ingelanden, alsmede al den ambtenaren dank ge bracht voor het steeds aangenaam sa menwerken, met den wensch dat de goe de harmonie die altijd geheerscht heeft, ook in het Waterschap mag bestendigd blijven. AARDENBURG. N,aar we vernemen is door de regeering de invoer gecontin- genteerd van jute zakken, nieuwe zoo wel als gebruikte. Deze verordening leidt tot allerlei moeilijkheden aan de grens. Zoo worden door de boeren veel aardappelen naar België vervoerd en vroeger kwamen de leege zakken vaak weder terug. Thans worden deze zak ken door de grensbeambten aangehou den, tenzij de boer of vervoerder een vergunning heeft uit Den Haag tot we derinvoer. Omgekeerd is het aan Bel gen onmogelijk iets in te voeren, dat in jute zakken verpakt is. Een derge lijke uitvoering van het contingentee- ringsbesluit kan toch wel nooit de be doeling van den wetgever zijn geweest? SLUIS. Zaterdag werd in een zaal van het Fransche Pensionaat „St. Joseph" alhier een filmvertooning gegeven door de afdeeling Sluis van den Bijzonderen, Vrijwilligen Landstorm. De avond werd geopend met een film, welke ons het ge heele Oranjehuis deed zien, o.a. de troonsbestijging, het huwelijk en enkele episoden uit het leven van H. M. Konin gin Wilhelmina. Na deze hoofdfilm werden de aanwe zigen door burgemeester Berkers, wel kom geheeten. Spr. zeide het te betreu ren, dat maar weinigen (slechts 50 per sonen waren aanwezig) aan den oproep hadden gehoor gegeven, al was het noo- dige gedaan om de aandacht te trekken Zoo was 's middags een reclame-auto de gemeente rondgereden. Daarna gaf spr. het woord aan den hr. P. G. Laernoes uit Vlissingen. Deze zette in een korte, kernachtige toespraak de beteekenis en het doel van den B. V. L. uiteen en werd nadrukkelijk gewaarschuwd tegen de gevaren, welke het Oranjehuis en de Regeering bedreigen. Daarmede doelde spreker „op de listen en lagen, welke de N.S.B. en de S.D.A.P. ons volk wil len leggen". De B.V.L. telt 80.000 man, waarvan verwacht mag worden dat ze pal staan wanneer de nood dringt. Tot slot volgde nog de film van den Landdag van den B. V, L. gehouden te Hulst. Wanneer de leden zich op het witte doek herkenden, wer dluid geap plaudisseerd. SLUIS. Zondag 1935 werd door het muziekgezelschap Apollo" alhier een goed geslaagd concert gegeven op de kiosk op de Groote Markt, dat ondanks het dreigende weer toch door vele per sonen werd bijgewoond. Het corps be staat naast oudere muzikanten uit een aantal jongere krachten, die evenals hun oudere confraters hun uiterste best de den. Naast een paar opgewekte marschea moeten ook genoemd worden enkele ge deelten uit „Die lustige Witwe" v'an Lehar, die prachtig tot hun recht kwa men- Tijdens de pauze liet de Radio-Cen trale weer opgewekte muziek hooren. De domme koe. SLUIS. Een melkkoe van den Idein- landbouwer D. wilde onder prikkel draad doorkruipen, maar slaagde er niet in. Het beest verloor echter zooveel bloed, dat het moest afgemaakt wordfen. Voor D. is dit een groote schadepost, daar het zijn beste melkgevend beest was. SLUIS. Het optreden van het trio ,Wargnier" 'accordeon-virtuosen alhier op Zaterdag en Zondag in het café van den heer FL Dusarduyn is een waar succes geworden. Beide avonden was de zaal stampvol. Opera-stukken enz. werden ten gehoore gebracht Zonder overdrijving mag gezegd worden, dat de 1ste prijs in Berlijn behaald, ten volle verdiend moet zijn geweest. dag Zi Nef el Dl Nel tiel wel deif Hei opl de 1 Ier o£ slu| .sefc dei| •die de I oog te gee en 1 lesl iaa lar bod kej bic zoil get ter is dad der^ heq zee alld we ik

Middelburgsche Courant | 1935 | | pagina 6