8EMEM8D NIEUWS. LAATSTE SERfSHTER. BUITENLAND. misdadig oss. Duitschers plegen opnieuw menschenroof. BELGIE. DUITSCHLAND. mmu Dumon Tak, te Koudekerke op 9 Febru ari door die heg in brand te steken. Eisch en vonnis f 10 b. s- 5 d. h; C. d. K., 47 jaar, arbeider, le Kou dekerke, wegens mishandeling van J. Spater te Koudekerke op 5 Maart 1935, door hem te slaan. Eisch en vonnis f 10 b. s- 5 d. h.; f A FELLE BRAND TE ROTTERDAM. Gistermiddag is een groote brand uitgebroken in het gebouwen-complex van de Rotterdamsche electrische tram aan de Is. Hubertstraat. De brand is ontstaan tengevolge van een ontploffing in de materialenloods, waar teer, verf en hout waren opgeslagen. De brand nam onmiddellijk een grooten omvang aan. De brandweer rukte met zeer veel ma teriaal uit. Het hoofdkantoor van de tram, alsmede een nabijgelegen school liepen ernstig gevaar en moesten worden ontruimd, evenals een aantal woningen, grenzende aan t tramgebouw. De brand weer die met 22 stralen het vuur aan tastte, was na bijna 2 uur werken den brand'meester. De groote loods is totaal leeg gebrand. Het kantoor is licht be schadigd. De huizen aan den achterkant hebben alleen waterschade opgeloopen. Zij konden spoedig weer betrokken wór den. IN ZIJN BAD GEDOOD. In een pension aan de Vijzelstraat te A m - sterdam is Zaterdagavond een jongeman van buitenlandsche nationali teit op tragische wijze om het leven ge komen. De jongeman nam een bad en gebruikte in de badkamer voor verlich ting een leeslamp met snoer. Op een gegeven oogenblik schijnt de lamp te zijn omgevallen, waardoor het electri sche snoer in het water terecht kwam. Het water in het bad kwam daardoor onder stroom te staan. Waarschijnlijk is de jongeman op slag gedood. Zon dagmorgen verscheen hij niet aan het ontbijt. Toen men hem ging zoeken, werd zijn lijk in het bad aangetroffen. KINDERLIJKJE GEVONDEN. Maandagochtend ontdekten voorbijgan gers dat in het verbindingskanaal bij de Blijdorpbrug bij Overschie een lijkje dreef. Bij onderzoek bleek 't van 'n pas geboren kiind van het Vrouwelijk ge slacht. Op last van den officier van justi tie is het stoffelijk overschot overge bracht naar de algemeene begraafplaats en daar ter aarde besteld. KINDJE VERBRAND. Door tot dusverre nog onopgehelderde oorzaak, is het wiegje waarin een kindje van vijf maanden lag, ten huize van de familie B. teVianen in brand geraakt. Het kind je liep zoodanige brandwonden op, dat het een uur later is overleden. KIND DOODGEREDEN. Gister middag geraakte het 3-jarig zoontje van den heer J. K., wonende aan den Dijk teHaasteeg onder Vlijmen, terwijl het aan het spelen was met andere kin deren, voor zijn huis onder een met zand beladen kar. Een wiel ging den kleine over het hoofd. Het ventje w.as op slag dood. NOG EEN JONGETJE VERDRON KEN. In de buurtschap Hoog Made, gemeente Woubru g g e (Z.H.) is het 6-jarig zoontje van den baggerman van der Pin een sloot achter de ouderlijke woning geraakt en verdronken. VERDRONKEN, Maandagmiddag is een 3-jarig jongetje van een schuit in het Noord-Hollandsche kanaal te Am sterdam in het water gevallen en ver dronken- Het lijkje is twee uur laier opgehaald. EEN 100-JARIGE- Maandag vierde de heer H. Stuurman, te Westzaan, aie met zijn beide zoons op een boerde rijtje woont, zijn lOOsten verjaardag. De grijsaard is nog vrij kras, maar zijn ge- aoor is slecht, terwijl hij ook zijn oogen niet meer kan gebruiken. Bijna 40 jaar is hij president-diaken van de Doops gezinde kerk geweest, welke functie Hij op 85-jarigen leeftijd neerlegde. NOODLOTTIG. Gisterochtend fiet ste de 70 jarige E. S. op den Voormeu- lenweg te Bussum, toen hij onwel werd. reed tegen een vrachtauto, die uit de tegenovergestelde richting naderde en viel 0p den grond. De man overleed eemge oogenblikken later. De chauffeur ken slachtoffer niet meer ontwij- DOODELIJK VERKEERSONGEVAL. wieIhersetneUerrgjnweD iTT door een vrachtauto, beladen met frint aangereden. De ongelukkige was op'sl.ag Een opzienbare bekentenis. Zooals men weet, werd in April van het vorig jaar te Oyen de zeventigjari ge A. Verhoeven des nachts door dieven vermoord, terwijl zijn broer zwaar li chamelijk letsel werd toegebracht. Te yens werd een bedrag aan geld gesto len. Denzelfden nacht nog arresteerde de politie den 16-jarigen W- de B. en den 21-jarigen F. v. O. Twee andere ver dachten, Van der P. en H. die eveneens werden aangehouden moesten later in vrijheid worden gesteld, doch de eerste twee werden door de Bossche rechtbank niettegenstaande hun hardnekkige ont- kentenis veroordeeld resp. tot 7H en 15 jaar gevangenisstraf. j Waar de politie bleef vermoeden, lat ook de beide andere verdachten bij de zaak waren betrokken, bleef zij het on- derzoek voortzetten. Thans heeft De B. in het Huis van Be- J waring te 's-Hertogenbosch, waar hij i verblijft in afwachting van het hooger beroep, dat hij tegen het vonnis der rechtbank heeft ingesteld, een volledige bekentenis afgelegd. Hij deelde mede dat Van O. den vermoorden man doode- lijk heeft mishandeld en dat Van der P. en H. den anderen broer met touwen hadden gekneveld en in bedwang ge houden. Het bedrag dat geroofd is, be droeg 145. De verdachten H. en Van der P. ver blijven op het oogenblik ook in de ge vangenis te Oss wegens een inbraak, die in Mei 1934 te Schayk is gepleegd. De bekentenis heeft groot opzien ge baard. Het is nl. in de geschiedenis derj Ossche misdadigheid een buitengewoon zelden voorkomende gebeurtenis dat 'n dader van een ernstig misdrijf zijn schuld bekend. Ook de jeugdige De B. heeft ge durende 10 maanden hardnekkig zijn on schuld volgehouden totdat hij geheel on verwacht dezer dagen het misdrijf vol ledig heeft bekend. Beweerd wordt, aldus de N. R. Crt. dat het gevaarlijk viertal, waarbij zich nog "eenige andere beruchte, thans in de gevangenis vertoevende personen hadden aangesloten, de vele overvallen welke in 1933 en 1934 oostelijk Noord- Brabant in beroering hebben gebracht, op hun kerfstok hebben. Bij al deze mis drijven leidde het spoor geregeld naar Oss. Teekenend is het, dat, nu al deze lie den achter slot en grendel zitten, de ernstige misdrijven in deze streek tot het verleden schijnen te behooren. WEER EEN MOORD TE BANDOENG. Gistermorgen heeft de heer W. F. W., oud-hoofdadministrateur van Kole- beres Singkoeb te Bandoeng (Java) zijn huishoudster met een hamer doodge slagen. Na de daad begaf W. zich naar een vriend, en daarna naar de poïiiie. De heer W. is 55 j,aar oud en leefde gescheiden van zijn vrouw. De dader had zich bij zijn vriend vervoegd om bescherming te vragen voor zijn 9-jarig dochtertje. HET NEDERLANDSCHE PAVILJOEN OP BE BRUSSELSCHE WERELDTENTOONSTELLING. Hedenmiddag door minister Steenberghe geopend. Hedenmiddag te ongeveer drie uur is op de Wereldtentoonstelling te Brussel het Nederlandsche Paviljoen geopend. Er waren een zeer groot aantal belang stellenden, zoowel van Nederlandsche als van Belgische zijde; o.a. de Neder; landsche gezant te Brussel, jhr. Tjarda van Starkenborgh Stachouwer met echt- genoote, de Belgische minister van binnenlandsche zaken Van Isacker, de Belgische minister van defensie Devè- ze, de minister van koloniën Rubbens, de minister van onderwijs Bovesse, de minister van landbouw De Schrij ver, de ministers v,an staat Hymans en Francqui, de secretarissen-generaal van de meeste Belgische departementen, de burgemeester van Brussel Adolphe Max. ir. W. H. van Leeuwen, voorzitter van het Ned. Verbond van Werknemers, dr. H. Molhuysen, secretaris van het Kon. Ned. Landbouw-Comité en de heer C. A. v,an Woelderen, burgemeester van Vlissingen. De tonen van een carillon in den slan ken toren van het Nederlandsche pavil joen kondigde te ruim drie uur het begin van de openingsplechtigheid aan. Op verzoek van oud-minister Verschuur commissaris-generaal der Nederlandsche deelneming begaven de eere-gas.ten, toen de overige genoodigden hun plaatsen hadden ingenomen, zich naar hun gere serveerde plaatsen in de middenzaal. Toen zij binnentraden zette de muziek de Brabanponne in en verhieven de aan wezigen zich van hun zetels. De Bra- banponne werd onmiddellijk gevolgd door het Wilhelmus, d,at eveneens door alle aanwezigen staande werd aange hoord. Mr. dr. T. J. Verschuur heette vervol gens de aanwezigen welkom en dankte hen, die hebben medegewerkt aan Eet tot stand brengen van het Nederland sche paviljoen. Vervolgens was het woord aan den (Nederlandschen) minister van economi sche zaken, mr. M. P. L. Steenberghe, die de openingsplechtigheid zou verrich ten. Spr. zeide o.a. het volgende: In tijden van hoogconjunctuur is het, naar ik aanneem, niet bijzonder moeilijk belangstelling te wekken voor onderne mingen van dezen aard; de noodige geldmiddelen om deze belangstelling om te zetten in daadwerkelijke mede werking laten zich dan gewoonlijk ge- reedelijk vinden. Welk een geheel ander aspect echter verkrijgt zulk een onder neming in tijden als die, welke wij thans beleven! Nu bijna dagelijks voor onzen geest vraagstukken rijzen van uitermate groote beteekenis, vraagstukken van dikwerf zoo vérstrekkende gevolgen, dat wij daaraan niet zonder ernstige be kommernis kunnen denken, nu is het niet te verwonderen, dat de tentoonstellings gedachte niet aanstonds overal weer klank heeft kunnen vinden. Nu de over heid meer dan anders genoodzaakt is, zich te mengen in het bedrijfsleven en dientengevolge op de overheidsdiensten een zware driik wordt uitgeoefend, nu de ondernemers in landbouw, handel, nijverheid en scheepvaart een gestadi ge worsteling om het voortbestaan van hun bedrijven hebben te voeren, nu spreekt het wel vanzelf, dat overheid en bedrijfsleven niet onmiddellijk voor een tentoonstellitigsplan gewonnen kunnen worden. Intusschen, men kan ook te veel ver vuld zijn van de zorgen van het oogen blik. Ook in moeilijke tijden, ja juist in deze tijden, is optimisme noodig. Dat optimisme hebben degenen bezeten, die het initiatief tot deze tentoonstelling hebben genomen en dat hun optimisme aanstekelijk heeft gewerkt, daarvan le vert deze Wereldtentoonstelling, waar aan zoovele naties deelnemen, wel de meest sprekende bewijzen. Een volledig overzicht der verschil lende inzendingen, waaruit deze deelne ming is samengesteld, zal men niet van mij verwachten. Toch zullen enkele kor te nadere aanduidingen van hetgeen ten toongesteld wordt, naar ik hoop, niet on welkom zijn. Zoo moge ik dan, wat het verkeerswezen betreft, wijzen op wegen- en bruggenbouw, op waterstaatswerken, op onze voornaamste zeehavens en op aanleg en bewerktuiging van havens. Van verschillende takken van de Ne derlandsche nijverheid worden de voor naamste centra aangeduid. Speciale in zendingen vragen de aandacht voor de kolenmijnen, de zoutindustrie en de hoogovens. Overigens is men bij de be antwoording van de vraag, welke tak ken van nijverheid meer in het bijzon der vertegenwoordigd dienden te zijn, uitgegaan van het standpunt, dat de be perkte ruimte slechts toeliet enkele in dustrieën, waarin ons land een vooraan staande plaats inneemt, of welke een bij zonder exportbelang vertegenwoordigen, naar voren te brengen, zooals b.v. de scheeps- en machinebouw. Geschilderde voorstellingen uit het agrarische leven, welke in het Neder landsche paviljoen zijn aangebracht, zul len, naar ik hoop, belangstelling opwek ken of versterken voor de voortbreng selen van onzen land-, tuin- en bosch- bouw en voor onze zuivelproducten. Daarnaast vraagt ook de zoetwatervis- scherij de aandacht van den bezoeker. Zij, die nader met verschillende pro ducten van agrarisch Nederland kennis willen maken, zullen daartoe gelegen heid vinden in een afzonderlijk paviljoen, ontworpen als modelboerderij, waar ver schillende producten in natura zullen worden tentoongesteld en waar ook ge legenheid zal zijn deze te proeven. Als onderdeel van de afdeeling Land bouw is ook de tuinaanleg te beschou wen, die geheel met de producten van onze kweekerijen is tot stand gebracht. Overzeesch Nederland in Oost en West vraagt de aandacht voor zijn cultures en producten. Speciale vermelding verdie nen voorts de voorstellingen van de draadlooze en van de luchtverbinding met Nederlandsch-Indië. Er zal gelegen heid bestaan om van het Nederlandsch paviljoen uit draadloos met Indië te te- lefoneeren. Vergrootingen van foto's door Z.M. den Koning der Belgen in Nederlandsch- Indië genomen, zullen de koloniale in zendingen opluisteren. Het cultureele element is ondanks het economisch karakter niet verwaarloosd Zulks moge blijken uit het paviljoen zelf, dat door zijn vormgeving, wand schilderingen en gebrandschilderde ra men op artistiek kunnen mogen wijzen. In het bijzonder kan men zich in de eerezaal met de beeltenissen van de acht Nederlandsche winnaars van den Nobelprijs en de keurverzameling van voortbrengselen van kunstnijverheid een oogenblik in een andere sfeer van die van het materieele verplaatsen. Op deze wijeze heeft de Commissie on der voorzitterschap van den Commis saris-Generaal mr. T. J. Verschuur ge meend, de Nederlandsche inzending ter Brusselsche Wereldtentoonstelling te moeten verzorgen. Zij heeft daarmede geheel gehandeld in den geest van de Regeering en ik moge bij deze gelegen heid U, mijnheer de Commissaris-Gene raal voor Nederland en Uw medewer kers daarvoor mijn dank betuigen De Regeering hoopt, dat de Nederlandsche deelneming zoowel de cultureele als de economische betrekkingen tusschen de beide buurstaten zal bevorderen. Met den wensch, dat de Wereldten toonstelling Brussel 1935 in deze beide opzichten vruchtdragend moge zijn, ver klaar ik het Nederlandsche paviljoen ge opend. Nadat deze rede in het Fransch was herhaald, nam de burgemeester van Brussel, de heer Adolphe Max het woord, die zijn vreugde te kennen gaf, over de wijze, w,uarop Nederland aan deze tentoonselling had meegewerkt en wees op de resultaten van de vriend schappelijke samenwerking tusschen Ale buurlanden Nederland en België. Aan het slot van de openingsplech tigheid noodigde de commissaris-gene raai de aanwezigen uit tot een rond' gang door het Paviljoen en de daarnaast gelegen Wieringermeer-boerderij; onder wijl hoorde men opnieuw het luiden van het carillon in den toren, maar slechts de ingewijden wisten waar de klepel hing, terwijl niet ingewijden daar ver geefs naar zochten. Zij konden niet we ten, dat het de verborgen luidsprekers in de toren waren, die de op platen op genomen carillonspelen van onze Hol- landsche torens over het Brusselsche tentoonstellingsterrein deden galmen EEN GESCHENK VOOR DE PRINSES. Heden werd aan de Prinses ter gele genheid van haar verjaardag een gramo- foonplaat aangeboden „Prinses Juliana- lied en „Jubelklank" gezongen door den bariton Pul, muziek van Minca van Aken, als herinnering aan den feest-' avond ter vierign van haar 21sten ver jaardag in het Gebouw voor Kunsten en Wetenschappen te Den Haag, bij welke gelegenheid in tegenwoordigheid der koninklijke familie, deze liederen door hem werden gezongen. KONING LEOPOLD EM KONINGIN ASTRID TE BREDA. Hedenmorgen zijn koning Leopold en Koningin Astrid per auto uit Den Haag naar Brussel teruggekeerd. Via den Moerdijk werd Breda omstreeks half twaalf bereikt, waar een lunch werd ge bruikt. Bij hun vertrek uit Breda zijn de hooge gasten luide toegejuicht, door een groote menigte, welke hen had herkend. STAATSLOTERIJ. (Onder voorbehoud). Op onderstaande nummers vielen he den de volgende prijzen: f 25000: 18765, f f 15 Maandag werd te K a p e 11 e ten overstaan van notaris J. c. Kram in het openbaar verkocht, een huis met schuurtje, groot 4 a 5 ca. Kooper C. Stok te Goes voor 1540. 5000: 13874. 1500: 506. 1000: 10453. 400: 1328 20335. 200: 2079 8400 9946 19940. 100: 499 5032 5172 11187 14809 20191. 468STE STAATSLOTERIJ. 4de klasse, 1ste lijst. Trekking van Maandag 29 April. PRIJZEN VAN: f 2000: 2971. f 1500: 16905- f 1000: 7463 20740 20866. f 400: 6788 7875 18885- f 200: 12284. f 100: 1163 2643 4940 11446 15637 16321 20091. PRIJZEN VAN f 65: 2027 2080 2090 2091 8412 8443 8476 8495 2004 7490 17870 18837 7465 8498 17892 17893 18756 18824 18833 Agenten van de geheime staats politie bij het geval betrokken? Uit Praag (Tsjecho-Slowakije) wordt aan de N.R.C. geseind: Een nieuw geval ,van menschenroof heeft zich aan de Boheemsch-Duitsche grens afgespeeld aan het station van Eisenstein, een bekend vacantieoord in het Boheemsche woud. Het station heeft een Duitschen en een Tsjechoslowaakschen kant: langs het gebouw loopt de straatweg, die naar Beieren leidt en op Tsjechisch gebied ligt. Ter hoogte van het station staat een bord, dat automobilisten waaschuwt, dat even verder de grens komt, welke weer op de gewone wijze met een grenspaal is aangegeven. Het viel nu gisteren een wachtmeester van de gendarmerie, die op het station dienst bij de passencontröle kwam ver richten, op, dat op den straatweg, dicht bij het waarschuwingsbord, een jonge man stond, die onrustig om zich heen keek en op iemand scheen te wachten. De wachtmeester meende hem al eens eerder gezien te hebben. Doch tijd om hem aan te spreken ontbrak, want de middagtrein liep juist binnen. Op het oogenblik, dat de eerste reizi gers het station verlieten, hoorde de wachtmeester buiten luid om hulp roe pen. Hij rende het station, waar hij den jongeman van zooeven in een wanhopig gevecht gewikkeld zag met twee in burger gekleede personen. Hij klemde zich aan het waarschuwingsbord en toen aan de ballustrade van den straatweg gen en Kun handen nu tegenover de Tsjechen vrij haden. De inspecteur der kommiezen werd met boksbeugel ën ploertendooder danig toegetakeld. De Tsjechische wachtmeester durfde niet van zijn vuurwapen gebruik te maken, naar hij zegt uit vrees om menschen te treffen, die ook kwamen toeloopen, maar met het geval niets te maketa. hadden. Terwijl de Duitsche wachtmees ter den aftocht dekte, sleepten toen de beide anderen den weerloozen jongeman de grens over, waar hij in een auto werd gestopt. Twee petten, die in het gevecht op den grond waren gevallen en een bloed plas bleven bij het waarschuwingsbord. Het vermoeden, dat de twee aanval lers agenten van de Duitsche geheime staatspolitie waren, schijnt door de om standigheid, dat hen die Duitsche wachtmeester te hulp kwam, versterkt. De Gestapo was te weten gekomen, dat de jongeman een afspraak aan de grens met een bekende uit Beieren had en maakte van deze gelegenheid tot het plegen van menschenroof op Tsjecho- slowaaksch gebied gebruik, op vijftien meter van den grenspaal. De 23-jarige jongeman is Josef Lain- persberger, afkomstig uit München en vroeger werkzaam in de vakbeweging later lid van een afdeeling rijksbanier, die zich nogal exponeerde. Hij moest vluchten en woonde geruimen tijd in de buurt van Eger. Hij onderhield echter met zijn bloedverwanten en bekenden in Duitschland neg geregeld contact en er bestond een drukke briefwisseling. De vorige week zou Lampersbérger een brief hebben gekregen, waarin hij werd verzocht san het station ie komen. De schrijver zou hem dan zeker mate riaal overhandigen. Aan dit verzoek gaf Lampersberger gevolg. De bekende kwam inderdaad werd dadelijk gearres teerd en Lamnensberger zelf is waar schijnlijk reeds 1naar bracht. legensburg ge- DE DUITSCHE VLOOTPLANNEN. In het Engelsche Lagerhuis zijn giste ren, verscheidene vragen gesteld nopens de plannen van Duitschland om weer duikbooten te gaan bouwen.(men zie de Kroniek v. d. Dag.) Een conservatief vroeg of de regee ring over inlichtingen nopens deze nieu we flagrante inbreuk op het verdrag van Versailles beschikte? Sir John Simon antwoordde, dat de regeering verwittigd was, dat Duitsch land 12 duikbooten van 250 ton op sta pel zou zetten. De volgende vraag van een ander conservatief luidde, wat de regeering in dit verband zou doen met de Duitsch- Engelsche besprekingen en of zij van plan was de zaak zonder verwijl bij den Volkenbond aanhangig te maken? Sir John antwoordde, dat al deze din gen werden behandeld met den ernst, dien zij ongetwijfeld verdienden. De ge- heele zaak was echter nog pas in onder zoek en op het oogenblik kon spr. geen nadere verklaringen afleggen. Uit Hamburg wordt gemeld, dat al daar evenals te Kiel en Stettin op de scheepswerven groote bedrijvigheid heerscht en dat men overal bevestiging kan krijgen van de geruchten, dat te Kiel 6, te Hamburg 4 en te Stettin 2 duikbooten op stapel gezet worden. Bo vendien verluidt, dat Rostock in Meck lenburg bestemd is voor oprichting van een depot van marinevliegtuigen wegens zijn centrale ligging tusschen Emden en Koningsbergen. Het besluit om tot den bouw over te gaan is te Berlijn genomen zoodra be kend was dat Engeland voor de Fran- sche resolutie te Genève gestemd had. In Duitsche diplomatieke kringen had men toen ingezien, dat Engeland toch met huid en haar aan de Fransche po litiek vast zat en van Engeland toch geen erkenning van Duitschlands recht te wachten was. Mislukte aanslag op electrischen trein. De correspondent van de N. R. Crt. te Brussel meldt: Bevestigd wordt, dat onbekend geble ven personen Zondagavond iets voor 9 uur een betonnen blok op de rails van den electrischen trein Antwerpen Brussel hebben gelegd. Een der electri sche treinen reed op het blok met een vast, om te beletten, dat men hem oversnelheid van 100 kliometer per uur. De dé grens zou sleepen, waar het zijn aan- g reizigers werden door elkaar geschud vallers kennelijk om te doen was. Tegelijkertijd zag de wachtmeester, dat vier andere personen in burger zich meester hadden gemaakt van iemand, die op den eerste was toegekomen en hem naar den wachtpost aan de Duit sche zijde van de grens brachten. Op het wanhopige hulpgeroep kwamen achter den wachtmeester ook nog een inspec teur der kommiezen toesnellen- De wachtmeester riep den aanvallers toe hun slachtoffer, dat zij bij handen en voeten hadden beetgepakt, en van wiens gezicht reeds het bloed in stroomen neerstroomde, los te laten. Op het oogenblik, dat beide Tsjechen genoeg genaderd waren, om den jonge man eventueel te kunnen ontzetten schoot van de andere zijde de Duitsche wachtmeester der gendarmerie Wijsbeck toe. Hij was ook in burger, doch werd door de Tsjechen onmiddellijk herkend. Met het pistool in de hand kwam hij de aanvallers te hulp, die den jongeman on- dertusschen bewusteloos hadden gesla-l Duitsche regeering krachtig haar pogin- en de motoren hielden stil, maar nie mand dacht aan een aanslag. Eerst later bemerkte men, dat stukken beton en metalen staven in het raderwerk v,an de electrische locomotief waren gedrongen. Uit het onderzoek is gebleken dat men Zondagavond nabij dezelfde plaats twee mannen en een vrouw heeft gezien, die in de streek niet bekend waren en ver moedelijk deze daad van sabotage, wel ke het leven had kunnen kosten aan honderden personen, hebben gepleegd. S.S.-MANNEN GEVLUCHT? Naar te Praag (Tsjecho-Slowakije) in de avonduren verluidt zijn twee leiden de S.S.-mannen uit Duitschland naar Tsjecho-Slowakije gevlucht en in Pr,aag aangekomen. De een is de adjudant van Brtüickner, de ander is Werther uit het Columbiahuis. DE KERKSTRIJD. Naar uit Berlijn wordt gemeld, zet de

Middelburgsche Courant | 1935 | | pagina 3