leder pak HONIG's VERMICELLI "s Bouillonblokje GRATIS MAXIME m WASC^MACtilNESjy^^^" WRINGMAO-IINES •Vooroorloqsche pnjzen.Vraacjten U zult versteld staan. ZEELAND. MIDDELBURG. VLISSINGEN. WALCHEREN. (Ing. Med.) dere beletselen om te komen tot een eenheidsfront tHisfcchen N.'S.Bl. en Na tionaal Herstel zijn er, aldus spr., niet. VIJF EN TWINTIG JAAR BESTAAN VAN DE CHRISTELIJKE KWEEKSCHOOL. Onder de aanwezigen bij de Vrijdag middag gehouden officieele bijeenkomst ter eere van het 25-jarig best,aan der Christelijke Kweekschool, merkten wij in het Schuttershof o.a, op den heer J. J. 't Hart, inspecteur van de onder wijsopleiding, als vertegenwoordiger van den minister van Onderwijs; den Com missaris der Koningin, jhr. mr. J. W. Quarles van Ufford; den hoofdinspec teur en den inspecteur van het L. O., de heeren P. van Nes Cz. en B. J. A. Stoopman; den waarnemenden burge meester, den heer M. H. Boasson en den gemeentesecretaris), den hjeer mr. W. M. G. van der Veur. Verder vertegenwoordigers van an dere inrichtingen van onderwijs, en vele belangstellende oud-leerlingen alsmede de leerlingen. Een strijkensemble onder leiding van den heer Van Swigchem, leeraar aan de school deed zich hooren. De voorzitter van het jubileum comi té, de heer G. B e r g h u ij s, heette allen welkom, in de eerste plaats de bier boven genoemde autoriteiten en vertegenwoordigers van andere inrich tingen van onderwijs. Maar ook de oud leerlingen, die van heinde en ver k#va- men en gaf daarop het woord aan den vereenigingsvoorzitter. Deze mr. P. .D i e 1 e m a n ver zocht de aanwezigen te zingen Ps. 123 vers 1, waarna ds. P. J. F. van Vfoorst Vader voor ging in gebed. De heer Dieleman. las een schriftge deelte en liet zingen Ps. 45 vers 1. Hierna hield hij zijn rede, waarvan reeds een uittreksel is gegeven. Bij de woorden aan den heer de Graaf, die 25 jaar lang aan de school verbonden is, werd mevrouw de Gra,af een fraai bou quet en den jubilaris zelf een tinnen inktpot, zooals er ook in de raadzaal staan, aangeboden. Zoowel na deze huldiging als aan het einde van de rede van mr. Dieleman, klonk een krachtig applaus, evenals bij het noemen van enkele namen, als van den heer v. d. Welle en oud-congierge Wondergem. - De heer Berghuijs bracht dank voor de mooie en gevoelvolle rede van den voorzitter onder aanbieding van 'n prachtexemplaar van het gedenkboek om vervolgens nog voor de pauze het woord te geven ,aan den heer V e n e- m avan de vereeniging voor Chr. Nationaal Schoolonderwijs, die de ver gadering moest verlaten. Deze heeft er op gewezen, dat deze vereeniging veel al belang heeft gesteld in de opleiding aan de Chr. Kweekscholen, ook aan deze Kweekschool en spr. uitte de hoop, dat de school ook in de toekomst nog velen tot rijken zegen z,al mogen zijn en personen blijven op leiden tot sieraad van de Christelijke school. In de nu volgende pauze werden thee en versnaperingen aangeboden. Na de hervatting richtte de heer Berghuijs zich tot mr. Dieleman, bracht hem dank voor alles wat hij ge durende 25 jaar niet alleen als bestuurs lid, doch ook als voorzitter voor de vereeniging deed en bood hem namens bestuur en leden een electrischen lees- lamp aan. Mevi-ouw Dieleman kreeg fraaie bloemen. Vervolgens richtte de heer Berghuijs zich tot den heer G. van de Putte, die ook 25 jaar lid van het bestuur is en bracht ook hem dank voor alles wat hij in die jaren voor de vereeniging deed. Zulks onder aanbieding van een ets van het Stadhuis van Middelburg en een ge denkboek in prachtband, terwijl ook me vrouw v, d. Putte bloemen ontving. Tot dr. Huizer.ga zeide spr., dat de school reeds 5 jaar aan zijn zorg is toever trouwd en hoopte, dat hij hem onder Gods Zegen tot verderen bloei moge brengen. Ook aan den directeur bood spr. een pracht exemplaar van jiet ge denkboek aan en aan mevrouw Huizen- ga bloemen. Hierna verkreeg de heer J. J. 't Hart als vertegenwoordiger van den Minister van O. K. en W. het woord. Spr. wees er op, dat de toekomst voor de opleiding er wat duister uit ziet, omdat de tijdsomstandigheden en Het te veel aan onderwijskrachten wel tot ingrijpende maatregelen zullen nopen, doch op een dag als deze wil spr. vast stellen, dat de school veel goed werk heeft gedaan in naam van den Heiland. De hoofdinspecteur van het L. O., de heer P. van Nes zeide, dat men de jeugd veel goeds kan bijbrengen, maar dan moet de grondslag goed zijn. Daar- oor moet eook zijn een hechte en nauwe band tusschen de praktijk op de Lagere school en de \orming op de Kweekschool. Vooral betreft dit de op voedende taak van de onderwijzers. De arbeid van directeur en leeraren wordt steeds meer gewaardeerd en is een zeer belangrijk werk. Er moet hechte samen werking blijven met de scholen in het belang van het Nederlandsche volk. De heer M. H. Boasson zeide, dat tengevolge van uitstedigheid van den burgemeester zoowel als van den oud sten wethouder, den heer Onderdijk, op hem als waarnemend burgemeester de aangename taak rustte om namens het gemeentebestuur de beste wenschen uit te spreken met dit zilveren jubileum. Al is 't ook, dat de gemeentelijke overheid slechts belast is met de zorg voor het Openbaar onderwijs en met het Bijzon der onderwijs slechts in contact komt voor zoover het de financiën betreft, is de plaajs welke dit bijzonder onderwijs te Middelburg in neemt zeer belangrijk. Daarom volgt het gemeentebestuur ook steeds met belangstelling alles wat bij dit onderwijs voorvalt en wil het een gelegenheid als deze om daarvan blijk te geven, gaarne aangrijpen. Spr. wees er verder op, dat het bestuur met vol doening zal kunnen terugzien op jaren van bloei. Vele bezwaren zal het heb ben moeten overwinnen, zeker in het begin, toen de schoolstrijd nog in volle heftigheid woedde. Ook in dezen tijd zal het aan moeilijkheden niet ontbre ken. Het onderwijs moet zijn deel aan de algemeene bezuiniging bijdragen en het valt niet gemakkelijk om af te breken wat men in den loop van jaren heeft opgebouwd. Allen weten, dat de harde noodzakelijkheid hiertoe dwingt. Het is niet de bedoeling van spreker op een feest als dit een pessimistische stem te doen hooren. Hij volstaat er mede de hoop uit te spreken, dat wij dezen moei lijken tijd spoedig achter ons zullen we ten, zoodat de Christelijke Kweekschool te Middelburg de opgaande lijn we- zal kunnen voortzetten. Ds. J. W. D i p p .e 1 sprak namens het bestuur der Chr. Burgerschool in de Sin gelstraat, welke school zich verwand gevoelt met de Kweekschool, al is zij ook veel ouder. Daarom wil spr. namens de oude tante gelukwenschen met dit ju bileum. Men heeft het zelfde Christelijk gevoel, men helpt eikander door het ge- gelenheid bieden aan de kweekelingen voor practisch werken. Spr. hoopt dat dit zoo zal blijven en de kweekschool onder Gods rijken Zegen vcrort werkt naar het 50 jarig bestaan. Mr. P. C. de Jonge, directeur der Handelsscholen, zeide nog eens te heb ben nagegaan den strijd, die mannen ais Groen van Prinsterer en dergelijke voor de Chr. School hebben moeten voeren. Maar na dagen van strijd kwam de tijd van voorspoed en geluk. Nu wordt het bestaan weer bedreigd en ook spr. merkt dit inzake de Handelsdagschool, maar ook heeft spr. den zelfden voorzitter als de Kweekschool en hij weet wat dat be- teekent. De aankondiging van mr. Die leman, dat hij als voorzitter heen zal gaan, is gelukkig tot nu toe steeds bij een bedreging gebleven. Spr. wenscht de school, maar ook den heer Dieleman ge luk met het jubileum. De heer A. Schout, hoofd eener school te Vlissingen, sprak als voorzit ter van de Commissie uit de oud-leer lingen en zeide te kunnen spreken, ook namens velen, die niet konden komen en die soms ver weg in Oost of West vertoeven. Spr, wees er op, dat de school tijden van eb en vloed heeft ge kend. Tijden, dat men de geslaagde leer lingen als het ware stond op te wach ten met een plaats en tijden als nu, nu de geslaagden vaak geen plaats kunnen vinden. Namens de oud-leerlingen bood spr. voor de bestuurskamer een schil derij van de hand van den heer J. H. Klarenbeek aan. Hij wees er op, dat God in die 25 jaar reeds verschillende leeraren weg nam en herdacht deze, waarna hij Gods beste zegen voor de volgende 25 jaar toewenschte. De heer W. de Graaf zeide, dat hij, toen hij naar de bijeenkomst kwam, er niet aangedacht had ook nog te zullen spreken, maar zijn vrouw en hij hebben de aangeboden attentie en de gesproken woorden op hoogen prijs gesteld. Spr. meent daarin een blijk van waardeering te mogen zien en hoopt, dat het nog lang zal duren voor dat hij de pen in de ze inktpot steekt om een verzoek om ontslag als leeraar aan de Kweekschool te schrijven. De heer J. A. Vertregt sprak na mens het bestuur der Ambachtsschool en bracht dank voor de uitnoodiging, Spr. heeft zich wel even afgevraagd wat de beide inrichtingen van onderwijs gemeen hebben, doch nu hij heeft hoo ren spreken van een cursus in handen arbeid, begint hij het te begrijpen en hoopt hij, dat de ambachtsschool hier nog eens leerkrachten voor d<t vak zal kunnen afleveren. Maar gaarne brengt spr. namens het bestuur zijn gelukwenschen over en voegt daar ook zijn persoonlijke bij. De directeur, dr. K. H u i z e n g a, zei de, dat de voorzitter hem een vierkan te noemde en dit bracht hem aanvan kelijk in moeilijkheid, omdat hij maar drie dingen had om te zeggen. De aan bieding van een pracht exemplaar van het gedenkboek redde hem uit de moei lijkheden en ten eerste brengt spr. daar voor hartelijk dank. In de tweede plaats uit spr. mede na mens de leeraren groote waardeering voor het bestuur en hoopt hij, dat er nooit een andere verhouding zal komen. Namens alle biedt spr. een tinnen inkt- stel en twee dito aschbakken voor de bestuurskamer aan. Ten derde richt spr. zich tot mr. Die leman en noemt hem een idealen voor zitter, terwijl hij hem een leeren vloei- legger en een leeren papiermand aan biedt; mevrouw Dieleman kreeg bloe men- Ten vierde richtte spr. zich tot den heer v. d. Putte om ook hem dank te brengen voor alles wat hij in 25 jaar voor de school heeft gedaan, onder aanbie ding van een leeslamp en bloemen aan mevrouw v. d. Putte. De heer v. d. Putte bracht eerst dank aan den heer Berghuijs voor zijn woorden en voor het gedenkboek. Spr. verzekerde steeds prettig in het bestuur te hebben gewerkt en bracht ook di recteur en leeraren dank voor hun ge schenk. Hij wees op het groote nut der Chr. Kweekschool en zal niet makkelijk van haar kunnen scheiden, al brengt zijn leeftijd mede, dat hij voor enkele func ties gaat bedanken. Mr. Dieleman heeft in de eerste plaats dank gebracht voor de hem aan geboden geschenken. Hij heeft ook wel er eens aan gedacht zijn voorzitterschap neer te leggen, maar het kwam er niet van. Dank brengt spr. aan den Minister, dat hij zich heeft doen vertegenwoordi gen, aan de inspectie, aan den Commis saris der Koningin, die door een familie feest naar huis moest; aan het gemeente bestuur voor de steeds ondervonden me dewerking en de nu betoonde belang stelling, aan ds. Dippel, die men steeds gaarne op de vergaderingen ziet, aan mr. De Jonge, met wien hij hoopt, dat de donkere dagen weer zullen verdwij nen, zooals wolken toch ook steeds over drijven, aan den heer De Graaf, dien hij toeroept niet reeds met 60 jaar het bijl tje er bij neer te' leggen; aan den heer Vertregt; aan den heer Schout, en ten slotte aan den heer Berghuijs voor zijn leiding van de bijeenkomst. Men moet met liefde vervuld zijn voor het onder wijs, maar daarbij kijken naar omhoog. Nadat gezongen was Ps. 273 1, ging de heer v. d. Pu 11 e voor in dankgebed. Te half zes was de middagbijeenkomst afgeloopen. Des avonds had een réunie van oud leerlingen plaats, waarbij ook bestuur, directeur en leeraren waren genoodigd. WAAR IS WERK? De rubriek „Waar is werk" kan deze week wegens gebrek aan aanvragen niet verschijnen- GEMEENTERAAD. In de Vrijdagmiddag gehouden verga dering waren alle leden aanwezig, ook na 12 October voor het eerst weer de heer De Meij. De voorzitter wist na mens den raad te spreken als hij zich daarover verheugde en hij hem toe wenschte zich niet te overwerken en spoedig weer voor 100 pet. zijn werK te kunnen verrichten. De leden gaven blijk van instemming met die woorden. De heer De Meij bracht dank voor de vriendelijke woorden en den raad voor zijn instemming. De belangstelling, die hij tijdens zijn ziekte heeft ondervonden, heeft hem zeer goed gedaan. Verschillende stukken waren ingeko men o-a. een schrijven van Ged- Staten dat het presentiegeld voor leden van den raad op f 3,50 is gebracht. Het adres inzake afschaffing van de zakelijke be lasting op het bedrijf werd in handen van B, en W. gesteld om advies. Op een verzoek van de firma J, W. van der Linde om pacht vermindering over 1934 (voor het paviljoen Juliana werd afwijzend beschikt- Eervol ontslag werd verleend aan den heer J. de Wilde als directeur der avondschool voor N-O. en aan ds.- H. A- Wiersinga als lid van het Vlissingsch Studiefonds. Eerstge noemde wegens het bereiken van den pensioengerechtigden leeftijd en den tweede wegens vertrek uit de gemeente. (Ingez. Med.. door. QCTAVE FEUILLET. 11). i De waardige grijsaard bood toen aan mij eenige elementaire en algemeene kennis bij te brengen van het soort ad ministratie, waar ik mee belast zou wor den; hij zal er naar aanleiding van de belangen van de familie Laroque, inlich tingen bijvoegen, die hij de moeite geno men heeft voor mij te verzamelen en op te schrijven." „En wanneer zal ik moeten vertrek ken, mijn beste mijnheer?" „Om de w,aarheid te zeggen, mijn jon gen (er was geen kwestie meer van mijn heer de markies), hoe eerder hoe beter, want die menschen daar zijn zelfs niet in staat een kwitantie te schrijven. Mijn voortreffelijke vriendin, mevrouw Laro que, in het bijzonder een vrouw, die overigens in verschillende opzichten bo ven het gewone uitsteekt, is, op het punt van zaken, van een zorgeloosheid, v,an een onbekwaamheid, van een kin derlijkheid, die alle verbeelding te bo ven gaat. Zij is een Creoolsche." „O, is zij een Creoolsche?" herhaal de ik, ik weet niet hoe heftig. „Ja, jongeman, een oude Creoolsche" antwoordde droogweg mijnheer Laubé- pin. Haar echtgenoot was een Brttag- ner, maar deze bijzonderheden zullen op hun tijd komen. Tot morgen, M,a- xime, houd maar moed!.... Och, ik vergat. Donderdagmorgen, voor mijn vertrek, heb ik iets gedaan, wat u niet onaangenaam zal zijn. U hadt onder uw schuldeischers enkele schelmen, wier re laties met uw vader blijkbaar door vuile woeker besmet waren; gewapend met de banolieken der wet heb ik hun eischen tot de helft teruggebracht en van alles kwitantie gekregen. Er blijft u definitief een kapitaal van een twin tig duizend francs over. Wanneer wij bij deze reserve voegen, dat, wat gij e'k jaar kunt sparen van uw salaris, zullen wij binnen tien jaar een aardige bruid schat voor Hélène hebben.... Nu, kom morgen déjuneeren bij mr. Laubépin, en wij zullen dat alles in zijn geheel re gelen.... Goeden avond, Maxime, goe- dennacht, mijn beste vent." „God zegen u, mijnheer!" Kasteel Laroque (d'Arz) 1 Mei. Gisteren heb ik Parijs verlaten. Mijn laatste onderhoud met mijnheer Laubépin is moeilijk geweest. Ik heb tegenover dezen ouden man de gevoelens van 'n zoon getoond. Vervolgens moest ik af scheid nemen van Hélène. Om hahr te doen begrijpen, hoe noodzakelijk het was, dat ik een betrekking aannam, was het onvermijdelijk haar een stukje van de waarheid te laten zien. Ik heb ge sproken van enkele voorbijgaande moei lijkheden, met het oog op ons fortuin. Het arme kind heeft er, geloof ik, meer van begrepen dan ik haar vertelde: haar groote verwonderde oogen vulden zich met tranen en zij vloog mij om den hals. Eindelijk ben ik vertrokken. De trein heeft mij tot Rennes gebracht, waar ik den nacht bleef. Vanmorgen ben ik in een diligence gestapt, die mij vijf of zes uur later moest afzetten in een stadje Morbihan, niet ver van het schilder achtige, dat het oude Axmi-Kilometers buiten Rennes afgelegd, zonder er toe te komen mij rekenschap te geven van het schilderachtige, dat het oude Armi- rique heet te hebben. Een vlak land, groen en eentonig, eindelooze appeiboo- men en eindelooze weiden, sloten en be- boschte hellingen, die aan twee kanten van den#weg het uitzicht belemmerden, bovendien enkele hoekjes van een lan delijke bevalligheid, wasdoeken, kielen en hoeden, om deze alledaagsche tafe- reelen te verlevendigen, d,at aües gaf mij heel sterk de gedachte van "s mor gens vroeg af, dat het poëtische Bretag- ne slechts een verwaand en een beetje mager zusje is van Zuidelijk Normandië. Vermoeid door teleurstellingen en ap- pelboomen, had ik al een uur lang op gehouden eenige aandacht aan het land schap te schenken, en ik sliep, een beetje teleurgesteld, toen het mij scheen dat ons zware rijtuig, meer dan behoor lijk was, voorover boog, terzelfdertijd werd de stap der paarden merkbaar langzamer en een geluid van oud ijzer, begeleid door een eigenaardig geschuur, kondigde mij aan, dat de laatste der koetsiers bezig was de laatste der rem men te gebruiken, van de laatste dili Armirique het Westelijk deel van Normandië en Bretagne. gence. Een oude dame, die naast mij zat, greep mij bij mijn arm, met die levendige sympathie, welke gemeenschappelijk ge vaar doet ontstaan. Ik stak mijn hoofd uit het raampje, wij klommen er uit, tus schen twee hooge hellingen, een buiten- gewoon-steile kant, werk van een inge nieur, die waarlijk te veel hield van de rechte lijn. Half glijdend, half rollend wa ren wij terecht gekomen in een nauw dal, dat er somber uitzag, in welks mid den een armzalig beekje stroomde, traag en geruischloos, tusschen dik riet; op zijn ingezakte kanten kronkelden enkele oude stronken, die met mos bedekt wa ren. De weg ging over het beekje, over de brug van één enkele boog, vervolgens steeg hij langs de tegenover gelegen hel ling en trok een wit spoor door een uit gestrekte heide, welke dor en volkomen kaal was, waarvan het hoogste punt scherp afstak tegen den hemel vóór ons. Bij de brug, aan den kant van den weg, stond een eenzaam bouwvallig huis, dat er zoo echt verlaten uitzag, dat het je hart pijn deed. Een jonge, robuske man was bezig hout te hakken vóór de deur. Een zwart koord hield zijn lange, bleek blonde haren achter op zijn hoofd- Hij hief zijn hoofd op en ik was verbaasd over zijn vreemdsoortige trekken, over den rustigen blik van zijn blauwe oogen; hij groette mij, in een voor mij onbeken de taal, met een accent, dat tegelijk be leefd en boersch was. Aan het venster In plaats van ds. Wiersinga werd be noemd ds. J. S- Hartjes. Alle aftredende personen van ver schillende commissies werden herbe noemd. Aangenomen werd het voorstel om de Kroon te adviseeren het maxi mum aantal ver.oven A te bepalen op 47; dat om het samenstellen van een uitbreidingsplan der gemeente aan een deskundige op te dragen; dat tot ver breeding van de klinkerbestrating van den boulevard Bankert; en ook alle vroeger reeds vermelde voorstellen. Nog werd goedgekeurd de aankoop van het huis Vrijdomweg 16 voor f 2750, de voorzitter uitte zijn vreugde er over, dat B. en W. de hand op dit gebouw hebben kunnen leggen. Bij de rondvraag vereenigde de Raad zich met het voorstel van den burge meester om in beroep te gaan tegen den aanslag in de grondbelasting voor het waterleiding bedrijf. De voorzitter zeide den heer v- d. Beke Cahenfels toe, dat B. en W. hun aandacht zullen schenken aan verbete ring van den weg door den Zaaihoek en de paden in de plantsoenen bij den wa tertoren. De heer Rorije kreeg ten antwoord, dat de P.Z.E-M. er naar streeft zooveel mogelijk oridergrondsche kabels aan te leggen, maar dan moet dan geleidelijk gescheiden met het oog op de kosten- Het aantal de stad ontsierende palen zal in de toekomst dus belangrijk verminde ren. Te 2,35, dus na ruim een half uur, sloot de voorzitter de vergadering. SEROOSKERKE. Donderdagavond werd de jaarvergadering gehouden van de ijsvereeniging „Nooit Gedacht" al hier. In zijn openingswoord releveerde de voorz. hoe indertijd vergeefs getracht was met primitieve middelen een goede ijsbaan te verkrijgen en hoe in 1934 door energiek aanpakken met algeheele me dewerking van het gemeentebestuur en de burgerij een terrein is klaargemaakt, waar de vereeniging trotsch op kan zijn. Spr. bracht allen, die hiertoe hebben me degewerkt, dank. Ingekomen was een dankbetuiging van den heer Brevet, ver gezeld van een gift, voor wat de ver eeniging heeft gedaan met zijn vijyer. Uit het verslag van den secr.-penningm. bleek, dat zijn werkzaamheden zeer om vangrijk zijn geweest. Een en ander was echter met nauwgezetheid ten uitvoer gebracht. De rekening gaf een eindcijfer aan van ruim 4000 en sloot met een klein batig saldo. Als bestuursleden werden herkozen de heeren A. Melse en P. Kesteloo. Bij de rondvraag verkreeg de heer A. Dekker het woord. Deze sprak den dank uit voor de activiteit van het bestuur. Dr. G. J. Weyland 75 jaar. VEERE. Dr. G. J. Weyland, Ned. Herv. Predikant te Veere en voorzitter van de AJlgemeene Synode, herdenkt he den (Zaterdag) zijn 75sten geboortedag. Dr. Weyland werd candidaat in 1885 en bekleed het predikambt sedert 1886, toen hij op 20 Juni te -Austerlitz intre de deed. Van 1894 tot 1896 was hij di recteur van het Nederl. Zendingsgenoot schap te Rotterdam, doch op 27 Septem ber 1896 werd hij bevestigd te Veere en daar is hij nog steeds de in alle krin gen zeer geziene „dominee Weyland." Zijn werk als voozitter der Synodale Commissie en der Synode, heeft hem in geheel de Ned. Herv. Kerk een groote bekendheid gegeven en zijn beminnelijk karakter doet hem in breede kringen een bemind persoonlijkheid zijn. De jarige zelf wilde dezen dag in stil te en eenvoud doorbrengen,, doch de gemeenteleden te Veere zorgden voor een passende bloemenhulde. VROUWENPOLDER. De Chr. Hist. Kiesvereeniging in de afd. Gapinge heeft besloten voor de a s. gemeenteraadsver kiezing de navolgende personen candi daat te stellen: 1. C. Langebeeke Sr., van het huis zat een vrouw te naaien; haar haardracht en de snit van haar kleeren maakten, precies alsof het op 't tooneel was, dat zij de gestalte had van de spichtige steenen chatelaines, die men op grafsteenen ziet. Deze menschen zagen er niet als boeren uit: zij hadden in de hoogste mate dat ongedwongen, gracieuse en ernstige uiterlijk, dat men gedistingeerd noemt. Hun gelaat ver- Toonde die treurige, droomerige uitdruk king, welke ik dikwijls met ontroering heb opgemerkt, bij een volk, dat zijn na tionaliteit verloren heeft. Ik was uitgestapt om de helling te be klimmen. De heide, welke door niets van den weg werd afgescheiden, strekte zich aan alle kanten om mij heen, uil zoover men zien kon; overal magere bremstruiken, die over een zwarten grond kropen; hier en daar ravijnen, kloven, verlaten steengroeven, enkele rotsen, welke uit den bodem omhoog staken; geen enkele boom. Echter, toen ik op de vlakte was gekomen, zag ik rechts van mij hoe de sombere lijn van de heide, heel in de verte, een rand van den horizon sneed, die, licht gekar teld, blauw als de zee was, door de zon overgoten, en die, temidden van deze verlaten streek, eensklaps een perspec tief scheen te openen van het een of an dere stralende sprookjesachtige land schap. Dat was eindelijk Bretagne- (Wordt vervolgd.)

Middelburgsche Courant | 1935 | | pagina 6