DE IN DE PIJP. iMMh DOE MEE ONDERWIJS. BEURSTHERMOMETER van Vrijdag. Ongelukkig Maau.., RECHTSZAKEN. BEURS- EH WISSELKOERSEN. PRUSYRAAG: J TQQQjP contanten voor eeri goeden naam voor dit flëschje. 1 Mei sluit deze Wedstrijd. Vraagt Uw boekhandelaar nog heden een gratis formulier en TE HOUDEN AANBESTEDINGEN. /N net gPEL... AMSTERDAM 26 April, Het eerste getal is de vorige notee- ring, daarop volgt de officieele notee ring van heden- Ned. 31 1000-4 98%—98%. Ned. 33 1000-4 98%—98%. Ned. 34 1000-4 98%—98%. Certificaten-3 83%83%. O. Indie 34 1000-4 97)*—96K, Denemarken Oblig. 1926-5 89%—88% Duitschl. 100-7 21%—20%. Engeland 1960-90 4 71%—71%. Zwitserl. oblig. '24-5 95 Zwitserl. Staatssp. 1927-4% 91%92%. Amsterdam 1933-5 100% Amsterdam 1934-4% 98%98% 's-Gravenhage 1929-4% 99%99% Rotterdam 1926-1930-4% 95—95% Berlijn 1925-6% 18%—19 Beeuws Hyp. B-5 9898% Zeeuws. Hyp. B-4% 94% Cities Service Cy. P. 1958 5 2424 A Amsterd. Bank 112112% C Rott. Bankvevr. 100%100% A Twentsche Bank 92%93 A Pref. Gruyter Zn, A. 126126 A Pref. Jurgens A 97%96% A Ned. Gist- en Spiritusf. 419420 A De Schelde N.B. 18%18% A Ver. Papf. v. Gelder 4848% C Am. Car Foundry 8%8%. C Am. Smelt Ref- 24%25%. C Farbenind, I-G. 46% C Stand. Brands 9%—9, C U. States St. C. 19%—20%-%. C North Am. Cy. 8%8%. A Born. Sum. H.M. 145%143%. A Linde Teves en Stokv. 63%63% A Ned. Wol Mij. 77%—77. A Singkep Tin M. 7575%. A J. C. Japan Ln. 27% A Rotterd. Lloyd 30 A S. M. Nederland 2930%. A Amst. Thee C.M. 4140%. INKTFABRI EK - APELDOORN (lngez. MedJ A Houth. Alberts 21%20%. C Baltimore en Ohio 6%7%, A Southern Rlw. 6%7. C Union Pac. Rr. 54%56. C Int. Nickel Cy. 16%—16%. Duitschl. '30 1000-5% 23%—22%-%. A Koloniale Bnk. 3939%, A N.I. Hbk. 1000 67%—67%. C Ned. H. M. 1000 28%—28%. A Alg. Kunstz. U. 29%—29%-%. A v. Berkels Pat. 4241. C Calvé-Delft 60'%59%. A C. Suiker Mpij. 35%36. A Ned. Ford A.M. 246—240%. Ai Philips Gem. B. af. 233%—233%-34% C Unilever 89%89%-90. C Anaconda Cop. 77%-8. C Bethlehem St. 1616%-%. C Kennec Copper 10%11%-%. C Un. States Leather 3%3%. A A.N.I.E.M.—N.B. 169%—170. A Kon. Petr. Mpij. 152%152%-54. C Contin. Oil Cy. 11%11%. C Shell Union O.C. 4% «annma— C Tide Water Ass. Oil 5%5% -5%. A K.N. Stoomb- Mij. 4%— A Ned. Scheepv. U- 33%33%-34. A H.V. Amsterdam 180%481-%. A Java Cu't. Mij. 9896%. A N.I. Suiker U. 92—91- A Deli Batavia 133134. C Deli Mij. 1000 125—125% A Senembah 134%134% C Chicago Milw. A Amst. Rubb. C. 98%—98%-% A Deli-Bat. Rubb. 62—62% A Hessa Rubber 86%85 A Serbadjadi S.R. 54 Prolongatie 3%3% WISSELKOERSEN. 25 April 26 April. Amerika Rubber Markt Industrie Londen Berlijn Parijs Brussel Zwitserland Kopenhagen New-York 7.15 59.60 9.76% 25.10 47.94 31.97% 1.48% 7.12% 59.60 9.76% 25.07 47.97 31.85 1.48 18e eeuw op dit gebied, als die van Van Deventer, Smellie en nog ve'e anderen zijn op een andere tafel tentoongesteld. Een reuzen wind-tunnel. Te Chalais Meudon bij Parijs is een machtige machine voltooid om de hecht heid van de vleugels v,an vliegtuigen en de kracht van hun motoren te beproe ven. Deze windmachine kan, met behulp van een kracht van 6000 pk een wind veroorzaken, die een snelheid heeft van 50 m per seconde. Vliegtuigen van ge middelde afmetingen en motoren kun nen in dezen stormwind getoetst wor den. Van groote vliegtuigen worden de onderdeden apart onderzocht. Ook wij hebben bij den Nederland- schen Rijksstudiedienst een windtunnel doch deze is slechts voor vliegmodellen op kleine schaal ingericht. DE FLORA OP HAAR MOOIST. (Van onzen b ij zonderen verslaggever). Is het wonder, dat de Flora-tentoon stelling te Heemstede steeds meer be zoekers trekt? De terreinen, die steeds iets anders te zien hebben gegeven, waar telkens groei viel te constateeren, zijn nu langzamerhand in volle pracht gekomen. Nu is het de tulpentijd, nu de lente eindelijk heeft doorgezet. Bij geen enkele bloem toonen de kleuren en schakeeringen een zoo volmaakte va riatie. Daarvan kan men nu op de Flo ra in alle opzichten genieten, doordat al les, wat kweekerskunst en liefde voor het vak vermogen, hier resulteert in een schoone expositie, die door aanleg en uitvoering een natuurlijke gratie kreeg. De bloei der tulpenvelden is het hoogtepunt van het jaarlijksche bloem- bollenfeest, dat van heinde en ver steeds weer bezoekers naar onze bol lenvelden doet stroomen. Het bollen land is dan op zijn fraaist, ook al, om dat de tulpencultuur de grootste opper vlakte van de bloembollenvelden be slaat. Doch de aanblik der bloembollen streek heeft dan de mathematische rechtheid der bloeiende vakken iets kunstmatigs, dat de misschien de merk waardige attractie ervan verhoogt, maar in ieder geval onnatuurlijk aan doet. Op de Flora echter is de vlam mende schoonheid der tulpenkleuren ge vat in het eenige natuurlijke kader, dat deze schoonheid verlangt: het rustige gazon en de statige boomgroepen van het natuurpark. Het is evenwel niet alleen een tulpen- feest, dat nu op de Flora is te beleven. Narcissen staan er nog in vollen bloei, hyacinthen vertellen in geuren en kleu ren van het vele schoone, dat moeder natuur in deze dagen de aarde schenkt, in het boschterrein staan enkele blauwe druifjes als een bescheiden versiering. En al dadelijk bij den ingang zijn het de muurbloemen, die den bezoeker met hun zoeten geur omgeven en als het ware onmiddellijk de sfeer van het geheel ac- centueeren. Ja, de Flora is deze dagen misschien wel op haar mooist. Het bloemenpaleis is van heden af geheel ingenomen door de Koninklijke maatschappij voor tuinbouw en plhnt- kunde, die er haar groote voorjaarskeu ring houdt. Deze nieuwe tentoonstel ling, de Flora IV, is van middag geopend door den burgemeester van Heemstede, jhr. Van Doorn, die tevens voorzitter is yan het eerecomité, Nimmer nog was er in het gebouw zooveel variatie te zien. Begonia's en hortensia's staan er in klaterende kleu renweelde al dadelijk bij den ingang. Verderop zijn het anjers, rozen en bou- quinvillia's die de aandacht opeischen. Fraaie collecties cacteëen en succulen ten zijn er te zien in uitgezochte ver scheidenheid. Maar het mooiste is wel de prachtige verzameling orchideeën, de grootste, die wellicht ooit in ons land is bijeengebracht. De geheele linkervleugel is ermee gevuld. Men is er in geslaagd, daar den ondergrond van een tropisch oerwoud te herscheppen, waarin aller lei orchideeën, de planten uit de wilder nissen van Nederlandsch-Indië en Bra zilië, opbloeien in een ongekende veel soortigheid en pracht. Nieuwe soorten zijn erbij, die met zorg zijn gekweekt. Heel wat nieuwe kleuren en rassen zijn door bastaardiseering verkregen, het geen een onnoemelijk geduld geëischt heeft. In totaal bevat deze voorjaars keuring een 48-tal inzendingen, waaron der zich een groot aantal vreemdsoor tigheden bevindt. DE KONINGIN NAAR HET LOO. H. M. de Koningin heeft zich heden middag per auto van het paleis Huis ten Bosch naar het Loo begeven, waar zij voor eenigen tijd zal verblijven. H. M, was voornemens op haar doorreis naar het Loo 'n onofficieel bezoek te brengen aan de bloemententoonstelling Flora te Heemstede. HET HAAGSCHE GEDENKTEEKEN VOOR DE KONINGIN-MOEDER, H.M. de Koningin bezocht hedenoch tend voor de tweede maal de tentoon stelling van ontwerpen voor een ge- denkteeken voor fl.M. de Koningin- Moeder in de Ridderzaal te Den Haag. H.M. bezichtigde langdurig en me groote belangstel,ing het door het comi té ter uitvoering aangewezen ontwerp van Toon Dupuis, Ook bezichtigde H.M1. de door de jury bekroonde ontwerpen. De beeldhouwer Toon Dupuis werd aan de Koningin voorgesteld. fl.M. verklaar de bij haar vertrek zeer voldaan te zijn over haar herhaalde bezoek, DE UITVAART VAN MGR. SCHIOPPA. Onder zeer groote belangstelling en met alle eerbewijzen, aan zijn hoogen rang verschuldigd, is heden het stoffe lijk overschot van den pauselijken in ternuntius, mgr. Lorenzo Schioppa, op de r.k. begraafplaats aan de Kerkhof laan te Den Haag, ter aarde besteld. Te 10 uur ving de uitvaartplechtig heid aan, in de r.k, kerk aan de Park straat, waar het stoffelijk hulsel in het priesterkoor opgebaard was. Een groote schare autoriteiten, diplom,at|en, hoog- waardigheidbekleeders en geestelijken vulden het groote kerkgebouw, dat tot in de uiterste hoéken bezet was. Onder de autoriteiten die den dienst bijwoon den werden opgemerkt, de minister-pre sident, dr. Colijn en de ministers van justitie, van financiën, van defensie, van economische zaken en van sociale za ken. Enkele minuten voor 10 uur betraden de vertegenwoordigers van de Konin gin, de opper-ceremoniemeester, graaf Du Monceau en de adjudant van fl M. Phaff het kerkgebouw. Precies opi 10 uur verscheen de bisschop van Haarlem, mgr. Aengenent, die de mis zou cele- breeren bijgestaan door de vier andere bisschoppen, aan den ingang van het kerkgebouw. Hij droeg het bisschoppe lijk ornaat, de paarse mantel met herme lijn Voor den aanvang van den dienst speelde de organist het prélude funèbre De gezangen werden uitgevoerd door 't versterkt kerkkoor onder leiding van P. van den Oever. De absoute werd door de vijf bisschoppen verricht. Omstreeks half twaalf was de plechtigheid in de kerk geëindigd en werd een aanvang ge maakt met het uitdragen van het stof felijk overschot. Onder de zachte orgel tonen schreden eerst de vijf bisschoppen door het middenpad naar den uitgang. Inmiddels had zich het militair escorte dat de eerbewijzen bij de overbrenging van het stoffelijk hulsel zou brengen on der bevel van den garnizoenscomman dant kolonel Sillevis, in de Parkstraat en omgeving opgesteld. Op het voorplein der kerk stond de Kon. militaire kapel met omfloerste trommels en instrumenten terwijl daar ook een detachement van de grenadiers met het regijnentsvaaïidel was opge steld. De vijf bisschoppen namen in de voor hen bestemde rijtuigen plaats. Zij volgden onmiddellijk achter het eerste gedeelte van het militair escorte. Daar na volgde de eigenlijke lijkstatie. Als slippendragers fungeerden de minister president dr. Colijn in de plaats van den minister van buitenlandsche zaken, die door een lichte ongesteldheid verhin derd was, en door de gezanten van Zwe den, van Zwitserland en van België. Bij den uitgang van de kerk nam de geeste lijkheid afscheid van het stoffelijk hulsel. Onder klokgelui en treurmuziek werd daarop de kist in den rouwwagen ge plaatst. Kransen en bloemstukken wer den ter weerszijden van den wagen op gehangen. Twee rijtuigen met bloemstukken volgden nog. Dadelijk achter de rouw koets volgde de nuntius, mgr. Micara en mgr. Arigoni v,an de pauselijke nun tiatuur van Brussel. Daarachter reed het galahofrijtuig waarin de beide vertegen woordigers van de Koningin plaats na men. In het volgende rijtuig nam de ministerpresident plaats!. Vervolgens kwam een groot aantal koetsen, met le den van het corps diplomatique, de mi nisters en andere autoriteiten. Het tweede gedeelte van het militair escorte sloot den stoet. Tal van autoriteiten waren op de be graafplaats aanwezig. In afwachting van de bijzetting in het priestergraf. werd de kist voorloopig in de arcade ge plaatst. De vijf bisschoppen liepen ook op de begraafplaats voor de kist. Langs den weg van de kapel naar de arcade stonden de militairen opgesteld en brachten de laatste eerbewijzen bij het voorbijtrekken van den stoet. Nadat de gebruikelijke plechtigheden in de arcade waren verricht speelde de Kon. Mili taire kapel het Imno Pontifice, waar mede de indrukwekkende plechtigheid ten einde was. WEER EEN ERNSTIGE AARDBEVING Iran (Perzië) is door een hevige aard beving getroffen. De corr. te Teheran van de Daily Mail seint aan zijn blad dat het totaal aantal dooden en gewonden tengevolge van deze aardbeving 1372 bedraagt. Dertig dorpen werden ver nield en 27 dorpen beschadigd. Woensdag 1 Mei des v.m. 11 uur geb. Prov. bestuur te Middelburg 't verrichten, herstellingen aan de draaibrug over 't kanaal door Walcheren te 0. en W. Souburg. Raming f 3750. Zie Staatscrt. 27 Maart 1935, Woensdag 22 Mei des v.m. 11 uur, gebouw Prov. bestuur te Middel burg 't vernieuwen plankier met beschoeiing van het Zuiderhoofd der Stadshaven te Veere. Raming 3500. Zie Staatscrt. 17 April 1935. Te Batavia slaagde voor het exa men Engelsch M.O, de heer Joh. B- van Mourik te Semarang, vroeger te M'd- delburg. Arbeidsbemiddeling voor jeugdige onderwijzers. De zeer geringe mogelijkheid, welke voor vele jeugdige onderwijzers in de naaste toekomst zal bestaan om bij het onderwijs te worden geplaatst, maakt het wenschelijk, dat door hen wordt getracht in andere richting een bestaan te zoeken. Door de departementen van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen en van Sociale Zaken, welke deze aan gelegenheid dezer dagen onder oogen hebben gezien, wordt er de aandacht op gevestigd, dat de arbeidsbeurzen hen hierbij gaarne behulpzaam zullen zijn. De organen der openbare arbeidsbemid deling toch verleenen niet alleen, zoo als nog dikwijls ten onrechte wordt aangenomen, hun tusschenkomst voor de plaatsing van handarbeiders, maar bemiddelen ook voor de z.g. intéllec- tueele beroepen. Een doeltreffende be middeling is echter alleen mogelijk, in dien laatstbedoelde categorie zich dan ook als werkzoekend laat inschrijven zulks temeer, wijl naarmate over' een ruimer aanbod van werkkrachten wordt beschikt, de werkgevers te eerder ge neigd zijn zich tot de arbeidsbeurzen te wenden. Aan de voor onderwijzer opge leide jongelieden wordt daarom aange raden zich, voor zoover zij althans naar een werkkring buiten het onderwijs zoeken, bij het orgaan der arbeidsbe middeling in hun woonplaats te doen inschrijven. Suiker Aku Unilever Philips Koninkl. Olie (Wettig gedeponeerd.) niet zorgen dat boven de buitendeur en op de winkelramen in duidelijk zich- jare letters het woord „Margarine" is gesteld: Ja. de V., 's fl. Arendskèrket 1. b. s. 1 d. h.; overtreding leerplichtwet H. Z., Krui- ningen: 5 b. s. 5 d. h.; Een vuurwapen voorhanden hebben; J. V., Heinkenszand: 5 b. s. 5 d h-, met verbeurdverklaring van het inbe-- slaggenomen enkelloopsjachtgeweer soldeerbouten anders dan op den be- gannen grond verwarmen: J. C. V., Goes: 5 b. s. 5 d, h. rapen van eieren van kieviten op ver boden grond: P. J., Biggekerke: beris ping, verbeurdverklaring van de drie ki- beslaggenomen kievitseieren; Eieren van wild zoeken: J. V., P. C„ beide Koudekerke: ieder: Berisping; Overtreding arbeidswet: J. v. d. B., Colijnpslaat: 2 m. 1 b. s. 1 d. h. voor iedere boete; den naam van den schipper niet op een der vaste deelen aan de buitenzijde van het schip aangegeven hebben: H. A. Z., Raamsdonkveer; J. H. R., Hoede- tenskerke: ieder 7 5 b. s. 3 d. h.; Te Vlissingen met een motorrijtuig zonder noodzaak anders dan aan dfen kant van den weg blijven staan: W. H., Middelburg: 1 b. s. 1 d. h.; handelen in strijd met de Bouwveror dening: Ca. Pa. de V. wed. L. L., Dom- burg: Vrijspraak; Te Goes zijn bedrijf als muzikant uit oefenen zonder vergunning en openlijk Gods naam vloekende gebruiken: E "FT V. W., gedomicilieerd 's Gravenhage: 2 m. 2 b. s. 2 m. 2 d. h. Rijksdaaldermakers, De Amsterdamsche rechtbank veroor deelde de gebrs. W. wegens valschmun- terij, ieder tot een gevangenisstraf van vier jaar- Het O.M. had vier jaar en zes maanden geëischt. Het vorige jaar had het tweeta; een aantal rijksdaalders nagemaakt met be hulp van een installatie in een perceel aan de Goudsbloemstraat- De verdachten ontkenden de valsche munten te hebben- willen uitgeven. Een landlooper, die zeven mille bezit. Het O-M. bij de rechtbank te 's Her togenbosch eischte gisteren tegen een landlooper uit Wijk en diens doofstom men zoon uit Wouw, eveneens wegens landlooperij, 14 dagen hechtenis, en een jaar opzending naar Veenhuizen. De vader deelde voor de Rechtbank mede dat hij bij een notaris te Heusden f 7000 heeft staan, maar dat zijn zoon die wilde inpalmen. Douwt Egberrs tchre ïriesche tAeeren-Baai en Baai-TabaK. Melange van rijpe tabdKKen, 149 flngez. Med.J Arr.-Rechtbank te Middelburg, In de zitting van heden werden de volgende vonnissen uitgesproken: oplichting: G. de P. 29 j., werkman wonende te Goes 1 maand gevang, voor waardelijk pr. 2 jaar; diefstal: C. de K., 25 j., zonder beroep wonende te 's-Gravenpolder 15 subs 10 d. hechtenis; beleediging: W. den E., 23 j., schilder wonende te Middelburg 25 subs. 10 c Kantongerecht Middelburg. De Kantonrechter te Middelburg heeft veroordeeld wegens; verkeersovertre dingen; C. L., Schore: 10 b. s. 5 d. h.; D, J., O.- en W.-Souburg: 3 b. s. 2 d. h.; C. P., Bloemendaal: 2 b. s. 2 d. h.i .0 v. H., Waarde: 6 b. s. 3 d. h., 2 m. 2 b. s. 2 m. 1 d. h.M. W., O.- en W.- Souburg 2 m. 2 b. s. 2 m. 2 d. h.; G, de R., Arnemuiden, J. M. G., Hansweert, J. G., 's Gravenpolder; A. de N., Middel burg: 1 b. s. 1 d. h,; Als bestuurder van een motorrijtuig daarmede over een weg rijden zonder dat het rijtuig aan de voorzijde was voorzien van ten minste twee een hel der wit licht uitstralende lantaarns: J. A. D., Goes 3 b. s. 3 d. h.; J. M., 's fl. Arendskerke 5 b. s. 2 d.h.; W. de K., 's H. Arendskerke 0.50 b. s. 1 d. h.; M. T. te Vlissingen 3 b. s. 1 d. h.; W. de J., Schore: 4 b. s, 2 d. h., J. B., Nieuwdorp 2 b. s. 1 d. h.; A. B., Middelburg 3 b. s. 3 d. h.; H. v, G.. Bergen op Zoom 2 b. s. 1 d. h.; openbare dronkenschap: H. M. te Vlissingen: 10 b. s. 10 d, h.; DE INBRAKEN IN SPOORWEG STATIONS. Voor de Bredasche rechtbank stond gisteren terecht de 37-jarige stoker C, A. W. aldaar wegens diefstal en dier.s zwager, de 26-jarige machinist A. J. de- B- terzake van heling. Bij een indertijd door de politie in de woning van W. verrichte huiszoeking trof men ver schillende van diefstal afkomstige goe deren aan. Uit het onderzoek bleek al spoedig dat dit tweetal de daderswaren van de stationsdiefstallen te Lage Zwa- Iuwe, ,G)oes, Middelburg, Gouda en Vlaardingen. Gisteren stond C. A. W. terecht voor den inbraak in het station te Lage Zwa- luwe^gepleegd in den nacht van 31 Dec op 1 Jan. j.l., waar hij 279 doosjes siga retten, 79 doosjes met sigaren, sleutels, geld, postzegels, busjes met kreeft, zalm en sardines, flesschen wijn, potlooden, doosjes met hopjes en flikken, rollen pepermunt enz. had weggenomen. V er- dachte B. stond wegens heling terechr. Beide verdachten bekenden. Het O.M- eischte voor dezen diefstal tegen W- 2 jaar gevangenisstraf en te gen B. wegens heling 1 jaar gevangenis straf. De off. achtte verd. W. niet geheel toerekenbaar. Stuk van een oor afgebeten. De 44-jarige brandstoffenhandelaar P. C- B. te Rotterdam had zich voor de rechtbank aldaar te verantwoorden ter zake dat hij op 21 Nov. op den hoek van Lange Hilleweg en Meerdervoortstraat de weduwe M. de Boer—Ritman heeft mishandeld door haar te slaan, in den neus te bijten en een stuk van haar rechter oor af te bijten.

Middelburgsche Courant | 1935 | | pagina 2