KERKNIEUWS. KUNST EN WETENSCHAP. SPURT» «GEZONGEN STUKKEN. LEGEN EN VLS0T. GEMENGD NIEUWS. BURGERLIJKE STANG. LAATSTE BERIUUm WALCHEREN. ZUID-BEVELAND. ZEEUWSW-VLAMDERU 0.6. ZEEUWSCH-VLAANDEREN W.D. motorrijder' door AUTO ge dood. Gisteravond heeft op den Haarlemmerweg een ernstig verkeers ongeluk plaats gevonden. Op den weg bevond zich een personenauto, die met den kop naar Halfweg stond gepar keerd, terwijl uit de richting Haarlem een licht motorrijwiel naderde, dat de geparkeerde ,iuto wilde passeeren. Op hetzelfde oogenblik naderde uit de rich ting Halfweg een andere auto, bestuurd door den burgemeester van Haarlem. Door welke oorzaak is nog, niet komen wier verzoe kom huurvermindering van de winkelgalerij, de badcommissie niet kon ingaan. Nog stellen zij voor mede werking te verleenen aan het verstrek ken van extra hulp aan werkloozen van wege het rijk, door 21 pet. van het be- noodigde bedrag of 1927 beschikbaar te stellen. Ten slotte adviseeren B. en W. goed te vinden dat voor 3000 verbouwd wordt aan het gasthuis ten einde meer mannelijke verpleegden te kunnen op nemen en ook, dat regenten een huis aan de Molenstraat 23 voor 965 ver- koopen. DOMBURG. De Commissaris der Ko ningin heeft met. ingang van 1 Mei a-s. benoemd tot bezoldigd veldwachter al hier, den heer W. Gravendeel, thans maréchaussée te 's Hertogenbosch. O. EN W. SOUBURG. Donderdag avond vergaderde de Ver. voor Chr. Wijkverpleging „Souburg-Ritthem" in het gebouw „Concordia" alhier.. Ds. L- C. Spijkerboer wees er in zijn openings woord op, dat het de vereeniging in het afgeloopen jaar aan niets heeft ontbro ken- Volgens het verslag van den secre taris, heeft de wijkzuster tot aller te vredenheid haar werk verricht. Zij legde 852 bezoeken af en was 9 Keer behulp zaam bij het afleggen van overleden pa- tienten. De vereeniging telt te Souburg 554 en te Ritthem 84 leden. Ook ditmaal kon aan behoeftigen een Kerstgave wor den uitgereikt. De inkomsten bedroegen f 2015; de uitgaven f 1762. Tot bestuursleden werden herbenoemd de heeren: J. Besuijen en J. Suurmond Pz. In de vacature ds. J. C. J. Kuiper, die de gemeente heeft verlaten, werd geko zen ds. C. B. Bavinck. RITTHEM. De Christelijk Historische Kiesvereeniging z,ul voor de gemeente raadsverkiezing de volgende candidaten stellen: W. Boogaard (aftr.)P. J. de Pagter (aftr.); Joh. de Visser (aftr.); Joh. Cevaal (aftr.); Jn. de Pagter (aftr.); A. Goedhart; L. van Eenennaam; L. Ma- chielse; W. Ovaa Jr. en A. Poelman. De opbrengst van de Emmabloem- collecte bedraagt f 20. 's GRAVENPOLDER. De collecte voor het Nationaal Koningin-Moeder- Herdenkingsfonds alhier heeft opge bracht f 46. KLOETINGE. Donderdagavond verga derde de Bond van Oud-Leerlingen van Land- en Tuinbouwcursussen alhier. De heer P. Polderman is voorzitter ge worden en in de plaats van A. Blok werd M. Paardekooper bestuurslid. Op voorstel van den voorzitter zal de hr A. Blok worden benoemd tot eereiid der vereeenigingi Besloten werd voor de in Goes te houden fruittentoonstel- ling een bedrag van f 10 beschikbaar te stellen voor een medaille. Een bedrag van f 5 is overgemaakt voor bijdrage aan een huldeblijk dat aan den Rijks- tuinbouwconsulent Van de Plassche bi; zijn vertrek uit Zeeland zal worden aan geboden, De. heer Beije deed uitgebreid verslag van de vergadering van den Bond van Gediplomeerden te Goes, In verband met de aan dezen boud verschuldigde contributie 40 ct. voor landbouw- en 10 cent voor tuinbouwle- den) werd besloten een conferentie met het bestuur aan te vragen om te komen tot een verlaagde contributie voor de landbouwleden. Er werd besloten dat in 1935 weer een bloemententoonstel ling zal worden gehouden. Verder zal er bij genoegzame deelname een ex cursie worden georganiseerd naar Wa- geningen, voor welk doel bij deelname van meer dan 12 leden f 25 uit de kas zal worden bijgedragen. Er was een goe de opkomst. RILLAND-BATH, Vrijdagmiddag is alhier op 76-jarigen leeftijd overleden, de heer G. Weststrate, lid van den ge meenteraad, voor de Staatkundig Geref partij. IERNEUZEN. Vrijdagmorgen kwam alhier binnen het tjalkschip „Twee Ge broeders", schipper J. Meeusen, met uitgebrand achteronder en roef. N,aar de Tem, Crt. vernam was de vrouw van den schipper bezig met het smelten van vet, toen de Harwichboot passeer de. Door den golfslag, veroorzaakt door die boot, begon het tjalkschip zoo he vig te slingeren dat het "vet over de pan vloeide en in brand vloog. De brand deelde zich aan meubelen enz. mee. Met veel moeite is het aan de opvaren den gelukt de vrouw uit de brandende ruimte te redden en daarna den brand te blusschen. Het verbande is, naar' het blad vernam voor een deel verzekerd. BRESKENS- Het gemeentebestuur van Breskens benoemde tot mijnmeester van de te openen vischmijn, den heer L B. Klaaijsen. AARDENBURG. Als datum voor het houden der verkiezingen voor den ge meenteraad is vastgesteld 18 Juni a.s. SLUIS. Dezer dagen hield de polder Bewester Eede benoorden St. Pietersdijk zijn jaarvergadering. Het dijkigeschot bleef op f 4,50 per ha. Met nagenoeg algemeene stemmen werden herkozen de dijkgraaf J. M. Breijaert en de gezwo ren A. U, M. Wemaere. SLUIS. De heeren W. J. M. Hoegen en C. P. Batselaere, berden R- K. en wet houder der gemeente Sluis, hebben als lid van den Raad bedankt. Tot opvol gers zijn gekozen de heeren J. de Blieck en H. van de Vijver, van wie eerstge noemde de functie heett aangenomen. Ds J. L, BLEEKER 95 JAAR. Ds. J, L. Bleeker, die van 1886 tot 1921 predikant was bij de Eying. Luth, gemeente te Middelburg, bereikt heden den hoogen ouderdom van 95 jaar en herdenkt dien dag in den familiekring 'in zijn tegenwoordigen woonplaats te Utrecht. Ds. J. L. Bleeker, hoewel zeer doof, mag zich nog in een heldere geest ver heugen en schreef nog kort geleden in het Luthersche orgaan „De Wartburg" een artikel over oude aannemingsdiens ten in de oude Luthersche kerk te Am sterdam, welke diensten hij een 80 jaar geleden medemaakte. Op 31-jarigen leeftijd, nml. op 30 April 1871 aanvaard de ds. Bleeker het predikambt in de Ev. Luth. Kerk in de gemeente Brielle Hellevoetsluis; in 1873 vertrok hij naar De Rijp. Van 1877 tot 1884 was hij werkzaam te Wiefelstede in Oldenburg. In laatstgenoemd jaar kwam hij naar Nederland terug en wel naar Wildervank en Veendam om van daar in 1886 naar Middelburg te komen. Gedurende 35 van de 50 jaar, dat hij predikant was, stond ds. Bleeker dus te Middelburg en was hij daar een algemeene, beken de persoonlijkheid; niet alleen in den eigeren kring van de Luthersche ge meente maar ook verre daar bulten: wel voornamelijk door zijn functie van leeraar in het Hebreeuwsch ,aan het Gymnasium, welke betrekking hij op ruim 60-jarigen leeftijd aanvaardde en welke hij' voortzette tot dat hij op 71- jarigen leeftijd Middelburg verliet. Velen zijner oud-leerlingen, thans pre dikant, zullen zich zijne onderhoudende lessen herinneren en zich verheugen in het gezien den leeftijd, welzijn van ds. Bleeker. Na vertrek uit Middelburg, woonde ds. Bleeker vele jaren te Bred,i, doch sedert twee jaar te Utrecht. Den afgeloopen winter vertoefde hij met mevrouw Bleeker nog eenige maanden te Middelburg en ging begin dezer week naar Utrecht terug. scheidingsteeken door den Regiments commandant, den luitenant-kolonel C. A. van Beugen Bik, den jubilaris op de borst gespeld. Vervolgens richtte hij het woorcj/ tot den jubilaris, memoreerde zijn in dienst treden en de wijze w,iarop de sergeant majoor de Kraker steeds zijn diensten verricht en stelde hem als voorbeeld voor de nog jonge dienstplichtigen. Met een défilé van den troep werd deze plechtigheid besloten. DE TENTOONSTELLING IN HET SCHUTTERSHOF TE DOMBURG. Werken van J. H. Toorop. Zooals bekend mag worden veronder steld, is hedenmiddag de gedenksteen onthuld in de woning te Domburg, waar de kunstschilder J. H. Toorop vele jaren van zijn leven heeft doorgebracht. Op die onthulling komen wij in ons volgend nummer nader terug en ook op de opening van de tentoonstelling van werken van den meester, in een der za len van het Schuttershof. Thans willen wij in het kort een en ander mededeelen over deze tentoon stelling na een bezoek, dat wij er gister brachten, toen juist het laatste stuk werd opgehangen. Een drietal schilderij en trok in de eerste plaats onze aan dacht. Daar is het groote stuk „De Hout hakker", waarin het talent van Toorop zoo sterk tot uiting komt, dan „De Schelde bij Veere", een mooi gpzicht van de kade af, en tenslotte een portret in olieverf. Dit laatste onder vele andere portretten, die bijeen zijn ge bracht en die stuk voor stuk „spreken". Al deze doeken zijn bezit van particu-. lieren, die ze voor deze tentoonstelling afstonden, evenals nog een groote ver scheidenheid van kleinere stukken, waarondr veel, dat getuigt van de lief de van den schilder voor Walcheren en ook voor andere deelen van onze pro vincie. Zoo denken wij aan de Romein- sche brug op Westhove, aan een gezicht op den Westkapelschen weg, een op den Vrouwepolderschendijk, een op Zierik- zee. Ook houtsneden en houtskoolteeke- ning, verschillende etsen en crayon-tee- keningen ontbreken niet; zij zijn alle een bewijs van de groote gave, die Toorop bezat. Een teekening in een ge denkboek vormt een mooie completee ring van de verscheidenheid, die de schilder in zijn werk neerlegde. De commissie voor de Toorop-herden king heeft een goed werk gedaan met het bijeen brengen van al deze werken die gedurende de Paaschdagen in het Schuttershof blijven. Voetbal. De tweede wedstrijd in de promotie competitie, zal voor Middelburg niet ge makkelijk zijn. Deze wedstrijd, Maandag tegen de Tilburgsche eerste-klasser Wil lem II zal moeten aantoonen of Middel burg inderdaad een redelijke kans heeft in de eerste klasse terug te keeren. Want we achten het verleden jaar een goede kans op het landskampioenschap gehad hebbende en thans degradatie wedstrijden spelende Willem II, voor Middelburg den zwaarsten tegenstan der, welke niet gemakkelijk te overwin nen zal blijken. Toch meenen we, nu Mid delburg volledig zal uitkomen de groen- witten volstrekt niet kansloos zijn. Maar dan moet de voorhoede echter een an der partijtje voetbal ten beste geven als in de laatste wedstrijden. Het volledig zijn doet ons wel een opleving in deze linie verwachten. Want het is deze lime waar het op aan zal komen; voor de achterhoede behoeft men niet te vree zen. Als de Middelburg-verdediging haar gewone spel speelt, zal de Willem II- voorhoede het niet gemakkelijk vallen er doorheen te komen, Nu mag deze li nie in de laatste twee competitiewed strijden veel doelpunten hebben ge maakt, men moet evenwel niet vergeten dat er toen voor de tegenstanders van de Tilburgers niets meer op 't spel stond. Het belooft Maandag dus in den Nadorst een belangrijken strijd te wor den, waarvoor allerwege veel belang stelling blijkt te bestaan. Voor den wedstrijd Paflemig-Roer- mond is moeilijk ',een voorspeljing Ie doen- Het zal blijken hoe sterk de Lim burgers op eigen veld zijn. Het programma voor de Paaschdagen is als volgt: Kampioenschap van Nederland: Velo- citasP.S.V. Promotiecompetitie 2e klasse: afd. I OvermaasZ.V.V-afd. II O.D.S.-H-V.V; afd. Ill VitesseHengelo; afd. V Hooge- zandDe Kooi. Afd. IV PalemigRoermond en Mid delburgWillem II. Promotiecompetitie 3e kl.Boeimeer Alliance- Gewone competitie 3e kl. A: Oranje- Axel en Vlissingen 2Temeuzen. Wedstrijdprogramma Z. V. B. Zondag: 2e Kl. B: KruiningenGoess. Boys 2; 's-H. Arendsk.—Heinkensz.; KattendijkeGoes 3; Hansw. Boys Cortgene. 3e kl. A: Zeelandia 5Noormannen 2; rcs 4Middelburg Maandag: le kl. B: Terneuzen 3B KW; Tern. BoysAxel 2; Corn. Boys Axel 3. Het Zeeuwsche elftal. Naar wij vernemen hebben de spelers van „Middelburg", die gekozen zijn voor het Zeeuwsche elftal, dat 28 April te Zierikzee een wedstrijd zal spelen tegen een Westelijk elftal, zich teruggetrok ken. De reden hiervan is dat de spelers zich willen sparen voor de nog komende zware promotiewedstrijden van Middel burg. vast te staan, maar laatstgenoemde auto reed den motorrijder aan en smak te hem over de stilstaande auto heen op den berm van den weg. De motor rijder, de 57-jarige heer Sw., wonende te Haarlem, werd op slag gedood. De burgemeester die zeer overstuur was door het ongeval, moest in een woning worden binnegebracht. FIETSER DOOR AUTO GEDOOD Gistermiddag heeft te Leeuwarden op den Meester Troelstrastraat, hoek Spanjaardstraat een doodelijk ongeval plaats gehad. De 60-jarige M, M., wo nende bij de kleine Bonte Koe, begaf zich per fiets naar huis. De man stak plotseling den weg over, werd gegre pen door een auto en was op slag dood. NOG EEN DOODELIJK VERKEERS ONGEVAL. Vrijdagmiddag ongeveer 5 uur is op de Sportlaan in D e n Haag een meisje door een auto zoo danig aangereden, dat het aan de ge volgen v,in deze aanrijding is overleden. KINDJE GEDOOD? Gistermiddag is op de heide nabij O s s het lijkje van een pasgeboren kind gevonden dat spo ren van misdrijf vertoonde. 1 VERDRONKEN. Gistermorgen werd in de Gouwe te Waddinxveen drijvende gevonden het stoffelijk over schot van den heer H. K., wonende te Gouda. Het ongeval werd opgemerkt door een 12-jarigen jongen die aldaar met een roeiboot voer. Omtrent de oor zaak van het ongeval tast men nog in het duister. Het slachtoffer laat een vrouw en kinderen na. tAfzenders onbekend stuk in de prul lenmand. 2. Briefwisseling wordt over inge zonden stukken geplaatst of geweigerd niet gevoerd. 3. De kopij wordt niet teruggezonden. 4. Maakt het kortl Donderdag had op de voorplaats van de Kazerne Oranje Nassau te Ber gen op Zoom voor het front van deni troep de uitreiking plaats van de Zil veren Medaille, het onderscheidings teeken voor 24-jarigen trouwen dienst, aan den sergeant-majoor-instructeur A. J. de Kraker, van het 14e Regiment In fanterie. Het geheele regiment stond op de voorplaats opgesteld. Nadat door den kapitein-,adjudant van het regiment de beschikking, waarbij het onderscheidingsteeken werd toege kend, was voorgelezen, werd het onder- DE OEHOE IN VIJF DAGEN VAN BATAVIA NAAR AMSTERDAM. Gisteravond omstreeks zeven uur is het Indië-vliegtuig Oehoe op Schipho aangekomen. Het heeft de reis Batavia- Amsterdam in 5 dagen gemaakt. Zooals men weet is Zondag de Oehoe uit Ba tavia vertrokken ter vervanging van de Pelikaan, die met een defecten motor te Calcutta stond- Het vliegtuig, dat Zondagmorgen uit Batavia vertrok, be stuurd door gezagvoerder Blaak, had 'n nieuwen motor aan boord voor de „Pe likaan". In Calcutta werd deze motor Maandag afgeleverd en werd de post, die de „Pelikaan" vervoerde, overge nomen, alsmede een passagier, die uit Batavia kwam en naar Amsterdam moest. Tevens kwamen in Calcutta 2 Engelschen aan boord, die de geheele verdere reis hebben medegemaakt. In vier dagen tijds heeft de „Oehoe" den afstand Calcutta—Amsterdam afgelegd, een zeer fraaie prestatie, die intusschen vergemakkelijkt werd door de gunstige weersgesteldheid. Gistermorgen vroeg was men uit Athe ne vertrokken. NOGMAALS: DE STEMMENWINST DER S.D.A.P. Niet uit zucht, gelijk te krijgen, doch ter bevordering van een zuiver oordeel, veroorloof ik mij eenige opmerkingen aangaande Uw van gisteren. In de eerste plaats: het is niet juist, bij de raming der Communistische stem men ter plaatse bij de Statenverkiezing uit te gaan van de Kamerverkiezing 1933, Uit het feit, dat de Raadsverkie zing 1931, die gehouden werd na de Sta tenverkiezing van dat jaar, aan de Com munisten een verlies bracht van 25 stemmen (de door U gebruikte volgorde 74-99160 is dan ook foutief, beter: dan verwarrend werken, daar er allicht re gelmatige stijging uit wordt gelezen) toont aan, dat deze groep kiezers vari eert naar gelang van den aard der ver kiezing. In de tweede plaats: U raamt een toe neming der Communistische stemmen vergeleken met 1933, van ongeveer 40 a 60 stemmen- Maar, deze uitbreiding zou ergens vandaan moeten komen, en waarschijnlijk van een deel van de S.D. A.P. Het ontbreken van een Communis tische lijst zou dus, tot dat deel, achter uitgang bij de S.D.A.P. hebben voorko men, echter niet, zooals U veronderstelt, haar winst hebben gebracht. In het midden latende of alle Commu nistische kiezers bereid zullen zijn ge weest op de S.D.A.P. le stemmen, meen ik te mogen besluiten met te zeggen, dat U aan het ontbreken van een Commu nistische lijst te veel gewicht hebt ge hecht ter beoordeeling van de stemmen winst der plaatselijke S.D.A.P. J. MONDEEL. [De gewraakte volgorde was door den inzender zelf zoo, en dus verwarrend of foutief, opgegeven. Overigens: er is nog een ander element gisteren te onzer kennis gekomen, nl., dat de communis ten het parool uitgegeven zouden heb ben, blanco te stemmen. Is dat de re den der vele blanco stemmen die er in derdaad waren, dan heeft inzender zeer zeker gelijk, en dan was onze bereke ning, zoowel gisteren als Donderdag, ze ker foutief. In elk geval zijn de beide aspecten van deze quaestie nu zeker wel voldoende belicht, weshalve de dis cussie gesloten wordt. Red.] Ierseke. Van 1320 April- Ondertrouwd: J. A. Luteijn 22 j- jm. en J. Pekaar 21 j. jd. Bevallen: G. Oele, geb- Moelker, z.; c, Zoeteweij, geb. van den Boomgaard, z.; E. c. van der Burght, geb. Jorens, z; P, Murre, geb- de Mul, z. Overleden: D. Sinke 67 j., echtgenoot van c- Kole; H. Baaij 73 j. wedn, van c. Tramper. (i-c Kruiningen. Van 1118 April. Bevallen: P- A. v. d. Velde, geb. Bliek, z. (I.C.) Wemeldinge. Bevallen: L. Dagevos, geb, Dingeman- se, 2 d- Overleden: c. Dominicus 88 j., wed. van J. Oudeman. Getrouwd: M. J. Verhulst 27 j- jm. en J. J. van Dalen 28 j. jd. (I.C.) Wissenkerke. Getrouwd: L. van der Moere 28 jr. jm- en A. M, Beye 25 jr. jd. Ondertrouwd: A. p- van de Kreeke 24 jr. jm. cn p. Dingemanse, 18 jr. jd. BevaLen: C. Goudswaard, geb. Meu- lenberg, d. (N.B.) HET PAASCHCONGRES VAN DE S. D. A. P. Openingsrede van den heer K. Vorrink. Heden is in de groote zaal van „Kras- napolski" te Amsterdam het jaarlijksche Partijcongres van de S. D. A. P. dat gedurende de beide Paaschdagen zal worden gehouden, aangevangen. Het congres zou worden geopend door den Partijvoorzitter, den heer K. Vor rink met een rede, waaraan wij ih staat zijn het volgende te ontleenen: „In het zesde jaar van de crisis ko men wij samen te midden van een ont redderde wereld. Het probleem, dat in het brandpunt van ons aller belang stelling staat, is de crisis, die onver zwakt voortdringt en althans voor wat ons land betreft h,iar dieptepunt nog niet schijnt te hebben bereikt. Daarme de is de voorwaarde gegeven voor het ontstaan en het voortwoekeren van t extremisme van links en van rechts. In het fascisme beleven wij den op stand der ontgoochelden en teleurge- stelden, die zich zelf een bevrediging en genoegdoening verschaffen in hun machtsdroomen. D,at zij deze droomen tot afschuwelij ke, menschonteerende werkelijkheid weten te maken, dat leert ons de prac- tijk van het fascisme in Centraal-Euro- pa. Soms overvalt ons het gevoel, dat de menschheid reeds bezig is zich aante passen, dit haar reacties op de methoden der barbarij verslappen. Wij gedenken met afgrijzen de gang ster-methoden van het fascisme en het nationaal-socialisme, w,aar boven rijst de verschrikking dat het fascisme ge worden is tot/ het groote gevaar voor de organisatie van den vrede. Spr. herin nerde aan de invoering van den alge- meenen dienstplicht in Duitschland en den nauw daarmee samenhangende^ hernieuwden bewapeningswedstrijd, die eveneens voedsel heeft gekregen door de politieke spanningen in het Verre Oosten. In ons eigen land hebben wij voor het eerst van aangezicht tot aangezicht ge staan, aldus spr., met de vazallen van buitenlandsche dictators. Het beeld is hier niet anders dan elders- De metho den van het fascisme zijn internationaaL Göbbels i:s de leermeester van ityiusiMri Tot hun werkmethoden behooren de lastering en eigenlijk ook bedekte be dreiging van andersdenkenden; het op richten van knokploegen, die zich be roemen op hun gewonden in de gepro voceerde straatgevechten. Spr. stelt vast: wij sociaal-democra ten hebben niets te winnen door pro vocatie of door vergroving van den po- litieken strijd, maar wij betreuren de in perking der vrijheid van beweging, die het zinneloos radicalisme van links en van rechts ons nu reeds heeft gebracht. Het verbod van onze vlaggen, van onze liederen in den radio-omroep, de maat regelen tegenover sommige groepen on zer leden in overheidsdienst, die ons als deel der volksgemeenschap pogen te dis- kwalificeeren, voelen wij als een kren king en beleediging. Welk een kerngezond stuk volksleven wij vertegenwoordigen, bewezen de Staten-verkiezingen. Wij stonden als een rots in de branding- Dat mogen de bur gerlijke partijen bedenken, die hier, ge lijk vroeger elders, bewezen hebben, geen afdoenden weerstand te kun nen bieden aan den fascistischen storm loop. De 8 pet, stemmen op de N.S-B zijn een vermaning aan het adres van de regeeringspartijen. Met een verklaring tot verboden vereeniging is hier minder dan het halve werk gedaan. Waar het op aan komt, is aan het extremisme den voedingsbodem te ontnemen- Deze wordt gevormd door de gevol- •gen van het beleid van de regeering- Colijn, wier liberaal-kapitalistische poli tiek volledig heeft gefaald in het bestrij den van de crisis en haar gevolgen. De positie van onze Partij, aldus spr. is volkomen onaangetast. Van de Partij zelf kunnen wij getuigen, dat de moree- le schok, die de vernietiging der Duit- sche soci,aal-democratie haar gaf, vol ledig is overwonnen. Er is de behoefte, onze actie tegen communisme en fascisme te kunnen om zetten in een actie voor een breed uit gewerkt positief program. De tijd der frases is voorbij. De Part ij is gereed om de verantwoordelijkheid te dragen voor haar be ginselen. Wij willen in den strijd voor de demo cratie tallereerst op ons zelf vertrouwen, maar daarnaast roepen wij de tien- en honderdduizenden in dit land, waarvan wij weten, dat zij beseffen deel te zijn der Westersche beschaving, to®:„ .J4®" seft het gevaar! Hier in de 5.UA.L. staan Uw sterkste bondgenooten. MOORDAANSLAG. Gisteravond tusschen tien en elf u Jr is te Den Haag een moordaan slag gepleegd op de 41-jarige alleenwo nende vrouw A. M. in haar woning aan het Lamgroen. De vrouw werd door n

Middelburgsche Courant | 1935 | | pagina 2