RECHTSZAKEN. £ËEUtMg. GEMENGD NIEUWS. BUITENLAND. WASOJMAC4-IINES 11WRINGMACWINES lange levensduur lage prijs gratis proefwasch föiDKlELBURfa. De Noord-Bevelandsche brug. WALCHEREN. Z4JID-BEVELAND. ZEEUWSCH-VLAANDEREN W.D. KUNST IN WETENSCHAP. SPORT. DU1TSCHLAND. v^jr. 'Ingez. Med.) IHSSSï«eKB58J«3tirir'<; keerd is het aanvankelijke aanbod van aandeeien gevolgd door nieuwe vraag. De laatste dagen is de handel echter binnen vrij beperkte grenzen gebleven en hieruit kan worden afgeleid, dat men zich geleidelijk meer rekenschap begint te geven van den werkelijken toestand. Voor een stijging van de aandeelenkoer- sen is, op een enkele uitzondering na, geen ander motief aan te voeren dan de vrees voor inflatie. De toestand van de bedrijven zelf geeft meest niet de minste aanleiding tot een koersverhooging. Wanneer de inflatie- of devaluatie-vrees weer verdwijnt, zullen de koersen even snel ineenzakken als zij in den jongsten tijd zijn gestegen en de houders der aan deeien zullen met de verliezen blijven zitten. Hoe snel het aspect der beurs kan veranderen, is wel gebleken ou den laatsten beursdag der vorige week, toen eninklijke, Philips' en H. V. A. in één slag het geheele koersavans der vorige dagen verloren. Met de obligatiën zal, in omgekeerde richting,, hetzelfde kunnen geschieden. Zij, die uit angst voor den gulden tot verkoop van hun Nederlandsche leenin gen tot lage koersen zijn overgegaan, zullen deze, wanneer 't vertrouwen een maal teruggekeerd is, slechts tegen hoo- gere koersen kunnen terugkoopen. Ve len zullen dan ondervinden, dat het tel kens omzetten van effectenbezit uit vrees voor devaluatie vaak meer kost dan het effectieve verlies zou hebben bedragen, indien de gulden inderdaad zou worden gedevalueerd. lot de weinige aandee en, die den in vloed van speciale factoren ondergin gen. behooren suikerwaarden. In ver band met de jongste ontwikkeling van de suikermarkt op Java is men geneigd, de vooruitzichten voor de Indische cultuur ondernemingen iets gunstiger te beoor- deelen- De N.I.V.A.S. heeft haar limie ten voor suikerverkoopen aan China, Britsch-Indië en Japan kunnen verhoo- gen. Nadat zij tot den hoogeren prijs een flinke hoeveelheid van China had ver kocht, heeft zij haar limieten opnieuw verhoogd. Vooral het hoofdfonds van de suikerafdeeling, Handelsver. .^Amster dam heeft van de betere stemming kunnen profiteeren. Ook de Indische cultuurbanken zijn in koers gestegen. Van industriëele fondsen werden aandeeien Philips' gunstig beinvloed door de publicatie van de exportcijfers voor Maart- In deze maand blijkt de uit voer van radio-artikelen, in vergelijking met Februari, te zijn toegenomen, ter wijl in de twee voorafgaande jaren Maart altijd een vermindering van den export van radio-artikelen bracht. Voor tabaksaandeelen is de stemming ongeanimeerd gebleven, tengevo'ge varj het onbevredigende begin der Sumatra tabaksinschrijvingen. Alle maatschappij en hebben genoegen moeten nemen met lagere prijzen dan die, welke voor de zelfde merken in het vorige jaar werden bedongen. De Deli Maatschappij kon het slechts tot een gemiddelden prijs bren gen van 172 cent per kg, tegen 213 cent voor dezelfde merken in het vorige jaar. De Senembah Mij. maakte een gemiddelden prijs van 187 tegen 192 ct.. de Deli Batavia Mij. van 162 tegen 177 in 1934. -• Hieronder volgt een overzicht van 't koersverloop: 4 pet. Nederland 98%100%98%. Philips' 237 34 —226—233—231 Unilever 90%—87—90—87%. Ford 260—245—255—250. Koloniale Bank 41%37%-39%38% Ned. Ind. Handelsbank 71%67%69 —68%. H.V. Amsterdam 188%176185 —180%. N.I.S.U. 94—87%—93%—91%. Kon. Petroleum 156147151%149% Amsterdam Rubber 102%96%10034 98%. Indische Rubber 9884%85%—84%. Deli Batavia Mij. 149141%143% —142. Deli Mij. 140%—132%—136—131. Senembah 146-133%137—133%. BELEEDIGING VAN HITLER^ Als verdacht van beleediging van het Staatshoofd eener bevriende mogend heid stond als reeds in het kort gemeld gister voor de Middelburgsche recht bank terecht de 23-jarige schilder W. de E. te Middelburg. Hij zou n.l. spre kende in een op 21 Januari 11. te Sou burg in het café „de Zwaan" gehouden openbare vergadering ten aanzien van Hitier het woord „bloedhond" hebben gebezigd. Verdachte was verschen'en, doch ontkende. Een viertal getuigen kwam evenwel anders verklaren. Een tweetal getuigen a décharge verklaar de niet meer precies te weten wat er gezegd was. De Officier van Justitie was van oor deel dat kon worden aangenomen af gaande op de verklaringen van de 4 ge tuigen dat de geincrimieerde woorden door verdachte inderdaad waren gebe zigd in het verband zooals hem in de de dagvaarding was tenlaste gelegd. De officier was van oordeel dat aan het be zigen van dergelijke beleedigende uit drukkingen in openbare vergaderingen paal en perk dient te worden gesteld en eischte tegen verdachte een geldboete van 50 of 25 dagen hechtenis en een voorwaardelijke gevangenisstraf van 1 maand met 3 jaar proeftijd. De verdediger mr." A. H. Kuipers, achtte het moeilijk precies vast te stel len wat verdachte nu juist gezegd heeft en of het inderdaad diens bedoeling geweest is Hitier te beleedigen. Ver dachte is zenuwachtig en valt vaak over zijn eigen woorden, zoodat aannemelijk is dat getuigen hem verkeerd hebben verstaan. Op grond van een en ander verzoekt pleiter verdachte vrij te spreken. Bi; den aanvang van de behandeling dezer zaak verzocht de Officier van Justitie deze met gesloten deuren te behandelen hetgeen door de Rechtbank niet werd ingewilligd. in de vergadering van hun polder verde digen. De heer J. M. Bom van Colijnsplaat j bracht dank aan de commissie namens alle aanwezigen, voor de buitengewone medewerking. Een begin van brand. Gistermiddag omstreeks 4 uur be merkte de eigenares van den sigaren winkel in de Kortedelft G 21, dat een begin van brand woedde in de etalage kast. Zij riep hulp in o.a van den man, die boven bezig was de woning in ge-! reedheid te brengen voor nieuwe bewo-j ners. De politie was spoedig met een mi- nimax ter plaatse, terwijl ook de brand weer spoedig' volgde met een paar man nen Het bleek, dat het vuur "woedde achter een spiegel, die op triplex was aangebracht en boven een kastje in den gang van de bovenwoning waar in den loop van den dag werkzaamheden waren verricht voor het aanbrengen van een gasmeter en ook voor de electriciteits- voorziening. N,adat een agent reeds een minimax had leeggespoten, bleek het nog noodig met emmers water het vuur geheel te blusschen. De brandweer heeft het triplex in de kast geheel ver wijderd. Verzekering dekt de schade Er komt schot in de zaak De kosten zijn op f 1.100.000 geraamd Hoe een en ander gefinancierd zal moeten wor den. Men meldt ons uit Kortgene: Deze week vergaderde een commis sie van eenige leden van Ged. Staten van Zeeland onder voorzitterschap van den Commissaris der Koningin in „De Stadswipikelder alhier, met de ver schillende polderbesturen uit Noord-Be- veland, nadat diezelfde Commissie in den voormiddag overleg had gepleegd met de Kaden der vier gemeenten. Het onderwerp der bespreking was de plan nen voor een brugverbinding van Noord- met Zuid-Beveland. De voorzitter noemde een brugver binding o.m. een groot landbouwbeLang voor de streek; daarom sprak hij er zijn groote .vreugde over uit, dat men aan de roepstem van Ged. Staten ge volg heeft gegeven om ter vergadering te komen. De kosten van de brut> zijn od f 1.100.000 geraamd. In het midden van j de brug z,al een beweegbaar gedeelte gemaakt worden. De afstand van de onderzijde van de brug en het hoogw^t- i terpeil zal plm. 7 m bedragen; de brug! zelf zal 5 m breed worden, zoodat twee voertuigen elkander kunnen passeeren. Aan beide zijden van de brug zal een pad loopen van 1.25 m 'breed. Het be weegbare gedeelte zal nacht en dag be- diend kunnen worden. I Het Rijk is bereid, om voor een ge deelte in de kosten van den bouw tcge- j moet te komen, door den aanleg van j den oprit aan den Zuid-Bevelandschen i oever voor zijn rekening te nemen. De tegenwoordig eveergelden bren- j gen jaarlijks bruto f 48.000 op. Het eer- ste jaar dat de brug er ligt, denkt men met behoud van de tegenwoordige ta- rieven reeds f 50.000 tolgeld te kunnen innen; het tweede jaar f 51,000. Na het zesde jaar hoopt men, dat het tolgeld met 10 pet. verlaagd zal kunnen worden.! De rekening sluit echer met een na- j deelig slot van f 10.000. Dit zal door' de streek en de provincie opgebracht moeten worden. De voorzitter deelt mede, dat de com missie aan Ged. Staten zal voorstellen aldus te handelen: le. handhaving van het veer Kamper landVeere; 2e. afstand door de Provincie van de volledige winst (pl.m. 12.000) op de veergelden KortgeneWolphaartsdijk, en wel van 1936 af; 3e. de Provincie zal gedurende 20 ja ren jaarlijks 5000 bijdragen. De vier gemeenten van Noord-Beve land zouden gedurende 20 jaar 0.35 per inwoner moeten bijdragen, hetgeen neerkomt op 2500 per jaar. De polders worden in 4 klassen ver deeld. De meest nabijgelegen polders vormen de le klasse. Deze zouden een bijdrage moeten geven van 0.45 per ha, de 2e klasse betaalt Ö.40, de 3e j 0.35 en de 4e 0.30 per ha. Gezamen lijk zou er dan gedurende 20 jaar 2500 per jaar bijgedragen worden. De Adriaanpolder komt in de le klas se, Jonkvrouw-Annapolder 2e klasse, Anna-Frisopolder 4e klasse, Kamper landpolder 4e klasse, Frederikspolder le klasse, Geersdijkpolder 3e klasse, Heer Janszpolder 4e klasse, Jacobapolder 4e klasse, Katspolder 2e klasse, Leendert Abrahampolder 3e klasse, Mariapolder 4e klasse, Nieuw-Noord-Bevelandpolderf 2e klasse, Onrustpolder 4e klasse, Oost-' polder le klasse, Oud-Kortgenepolder le klasse, Oud-Noord-Bevelandpolder 2e klasse, Rippolder 4e klasse, Soelekerke- polder 4e klasse, Spieringpolder 4e klas se, Stadspolder le klasse, Thoornpolder I 3e klasse, Vlietepolder 3e klasse, West- polder le klasse, Willempolder 2e klas- 1 se, Willem-Adriaanpolder le klasse, Wissekerkepolder 3e klasse, Al-te-Klein 3e klasse en Campens Nieuwland 4e klasse. Alle bestuursleden gingen met deze regeling accoord en zullen het besluit OOSTKAPELLE. Op de Vrijdagavond gehouden vergadering van de Ned. Herv. kiesvereeniging „Ons belang' werden als candidaten voor de aanstaande ge meenteraadsverkiezing gesteld: 1. Z. Maljaars (aftr.), 2- F. C. de Roo, 3. W. N. van Liere, 4. W. Bommeljé, 5. J. de Voogt Pzn., 6- J- Geldof Jr., 7. jhr. H. J. van Adrichem Boogaert, 8. J. Koene, 9. W. Mesu, 10. J. Maljaars Jzn- De beide wethouders, de heeren J- Poppe en K. Janse wenschten niet meer in aanmerking te komen. ZOUTELANDE. Donderdagavond hield de N.S.B. alhier een openbare ver gadering, waarin als spreker optrad de heer J. Dekker uit Goes. Er was veel be langstelling. Ongeveer 60 personen wa ren opgekomen. De rede van den heer Dekker was hoofdzakelijk een aaneen rijging van smaad, laster en spot op onze ministers en leden der Staten-Generaal. Onze ministers en kamerleden wer den voorgesteld als gewetenlooze schur ken en bedriegers, wien het alleen te doen is om eigen eer en geldelijk voor deel. Vooral de minister-president dr. H, Colijn was het mikpunt voor spot en hoon. Toen door een der toehoorders hem onder het oog werd gebracht, dat hij beleedigend was en een politieman hem tot matiging aanmaande, verschool de spreker zich achter de opmerking, dat hij het niet had over den minister Colijn, maar over den anti-revolutiónnair Colijn. De rede had niets van een zakelijke uiteenzetting van doel en streven der nationaal-socialistische beginselen, maar was een aaneenschakeling van uitingen van haat en minachting voor onze over heden. Als ir. Mussert de inwoners van Zoutelande met vrucht wil inlichten om trent doel en streven der N.S.B., zal hij een anderen man moeten zenden! BIEZELINGE. De Chr. Hist. Kiesver eeniging alhier stelde voor de a.s. ge- menteraadsverkiezing te Kapelle de navolgende candidaten: 1. Jan Zuidweg (aftredend); 2. Quinten van de Vrie; 3. Jacobus de Jonge; 4. Eaurens Verhulst. BORSSELE. Voor de a.s. gemeente raadsverkiezing zijn alhier vier lijsten opgemaakt en wel als volgt: a.r. lijst: 1. M. de Regt, 2. Jac. van Westen, 3. M. de Mey en 4. B. Geelhoed; chr. h.: 1. C. Rottier Jz., 2. C. Almekinders, 3. Jacob van Liere, 4. D .Geschiere en 5. A. Du- vekot; s. g.: 1. A. van Overbeeke, 2. M. Dek, 3. Joz. Boone, 4. Jan Walhout, 5. L. van Koeveringe, 6. G. van Liere en 7. Jac. Bras Wz.; door een groep vrije kiezers: 1. J. Bruinooge, 2. S. Almekin ders, 3. A. van Zweeden, 4 W. Goed heer, 5. J. van de Velde, 6. Johs Zwee- mer Pz. en 7. Jacob van Schaik. (De laatste lijst publiceerden we reeds eerder, doch toen zaten er een paar ver gissingen in). AARDENBURG. Rijksambtenaren op patrouille ontdekten midden in een per ceel bouwland een man, die zich daar op verdachte wijze ophield. Toen ze er op af gingen, ging de man aan den haal, achterlatende een baaltje (suiker, dat zoodoende den ambtenaren in handen viel en naar het kantoor te Eede werd overgebracht. AARDENBURG. Niettegenstaande de frank met pl.m. 25 pet. in waarde is ge daald, is het opvallend stil aan het grenskantoor. Een run naar België om evena's bij de inflatie in 1926 aldaar koopjes te doen heeft niet plaats. We vernamen dat de aangiften aan het kan toor niet grooter zijn dan een maand ge leden. Drie factoren kunnen mogelijk aan dit feit debet zijn n.l. de malaise, waar door weinig geld onder de bevolking is, verder de invoerbeperking, en ten slotte de vrij snelle stijging der prijzen in Bel gië. WATERLANDKERKJE. Heden her denkt de heer A. E. Hendrikse den dag waarop hij 30 jaar geleden tot Burge meester dezer gemeente werd geïnstal leerd Middelburg's Mannenkoor, Vijftigste concert. (-§-) Middelburg's Mannenkoor heeft gisteravond in de Concert- en Gehoor zaal zijn vijftigste uitvoering gegeven. Een jubileumsconcert dus; maar dit soort van jubilea pleegt niet vaak gevierd te worden. Het concert droeg dan ook geen feestelijk karakter. Jammer was het, dat de belangstelling wel iets te wenschen liet. Degenen, die er waren, hebben, blijkens hun handgeklap, ter dege genoten. Zoowel van den zang als van het cello-spel van den heer Jo van Loo, die begeleid door mevrouw W. van Doorn-van Lookeren, Campagne, uit Souburg zooals dat heet: medewer king verleende. Het programma werd geopend met een stuk dat ons onbekend was: „Tha- latta" van Th. Podbertsky. Dit viel al dadelijk goed in den smaak. Een bijzon der hartelijk applaus mochten het kooi en zijn dirigent, de heer Joh. H.. Caro, in ontvangst nemen. De vertolking gaf blijk van een zeer zorgvuldige studie. En men wordt altijd weer getroffen door het uit stekende dirigeeren van den heer Caro. Bij verschillende andere nummers viel dit later op dén avond trouwens nog meer op; uit den aard der zaak in 't bij zonder bij de uitvoering van een eigen toonzetting „Winternacht", een lied, welks tekst al evenzeer van Middelburg- srhen oorsprong is; n.l. gedicht door den heer H. den Engelsman. Met bijzondere waardeering mag van dit lied en de wijze, waarop het is gezongen, melding worden gemaakt. Grooten bijval heeft men er mee verworven. En dat was ver diend. Van de overige nummers, welke het koor ten gehoore bracht, moeten vooral genoemd: „Die Mühle" van J. Cleuver en het bekende Wiegelied, van Brahms. Aan het slot kregen we nogmaals een stuk van Th. Podbertsky te hooren: „Die nachtliche Heerschau", een ietwat macabere geschiedenis, die ietwat zon derling getoonzet was. Maar wat er stond, werd merkwaardig goed gezon gen. De heer Jo van Loo heeft op zijn cello een zestal stukken gespeeld: van Gott fried Mann (Andante), Max Bruch (Kol Nidrei), Wieniawski (een mazurka), Fauré (Elegie), Popper (de tweede Ga votte) en G, Valensin (menuet). Hij kan met groote voldoening op den avond te rugzien. Na elk nummer was er een zeer dankbaar applaus, de laatste maal hield het niet op, dan nadat de cellist terug kwam om een toegift te geven: „Le cy- gne" van Saint Saëns- Mevrouw Van DoornVan Lookeren Campagne, die ook het koor in de bei de stukken van Podbertsky heeft bege leid, liet zich als een zeer goede accom- pagnatrice kennen. Haar gevoelig spel dwong meermalen bewondering af. Er werd haar een mooien bloemenruiker vereerd. WEER POLITIEKE RELLETJES TE AMSTERDAM. Gisteravond waren eenige leden van de N.S.B. in de Indi sche buurt te Amsterdam be zig met het verspreiden van geschrif ten. Op het Sumatraplein vormde zich een tegen hen zeer vijandig gezinde op loop. Aanvankelijk wist de politie de groepen van elkaar gescheiden te hou den. Toen de anti-nationaal-socialisten op de hoeken van straten spreekkoren- aanhieven, en er v,an het publiek uit met steenen werd gegooid, greep de politie krachtig in. Zij wilde een man, die zich niet naar de aanwijzingen van een agent wilde gedragen, arresteeren. Hij vlucht te echter de Makass,arstraat in en liep een open staande deur binnen. Toen de agenten die hem achtervolgden, hem gelastten naar buiten te komen, deed hij dit niet, waarop zij de huisdeur for ceerden. De man vluchtte daarop naar het dak, achtervolgd door de politie. Twintig huizen verder is hij op zijn vlucht door een kap gezakt en op een zolderportaal terecht gekomen- De be woners waarschuwden de politie dat daar iemand met een hoofdwonde lag. Hij werd gearresteerd en overgebracht naar het posthuis op den Zeeburgerdijk. Op het Javaplein en in de buurt daar van was het intusscben zeer rumoerig geworden. Herhaaldelijk werd de poli tie er met steenen bestookt en moest zij de menigte met de wapenen in de hand uiteeniagen, waarbij zij ook waar schuwingsschoten heeft gelost. Hoewel er rake klappen zijn uitgedeeld, zijn er geen ernstig gewonden gevallen. Tegen elf uur was de rust weergekeerd. (N. R. C.) VROUW VERBRAND. Hedenmorgen omstreeks half drie werd de brandweer gealarmeerd voor 'n brand in 'n perceel aan den Berg en Dalschen weg te N ij m e g e n. Een agent van politie had gezien dat langs het dak vlammen lekten. Het bleek dat brand was ontstaan van een der slaapkamers van perceel 113 bewoond door de fami lie van O. Mevr. van O. had toen zij zich ter ruste begaf een waxinelichtje in haar slaapvertrek geplaatst. Vermoe delijk heeft de vlam zich aan de gor dijnen mee kunnen deelen waardoor brand is ontstaan- Het vuur sloeg via 't raam naar het dak over dat weldra In brand stond. Bij haar komst stelde de brandweer direct een onderzoek in. Men verschafte zich toegang tot het slaap- trek van mevr. Van Oppen die men met ernstige brandwonden aan het onder lichaam op bed aantrof. De toestand van de 50-jarige dame was zeer ernstig. Eenige oogenblikken nadat men haar had gevonden over.eed zij. De brand die slechts van onbeteeken- den aard was kon spoedig worden ge- bluscht. De schade bleef beperkt tot de kamer, die gedee.telijk uitbrandde. LAFFE TERREUR. Een lid van de N.S.B. te IJmuiden, de heer P. is Woensdagavond 12 uur, toen hij met den trein aan het station Velsen was aangekomen op weg naar huis door ten minste 10 personen aangevallen en ern stig mishandeld, De heer P. liep eenige gekneusde ribben, verwondingen in de zijde en aan het gelaat op. Hij kan een der armen niet meer gebruiken en heeft vermoedelijk een gescheurde spier. De heer P. is door een dokter verbon den en wordt thuis verpleegd. Voetbal. In verband met de districtswedstrij den te Zwolle is er slechts een klein programma voor a.s Zondag vastgesteld. In de Zuidelijke ,afdeeling is de ver leden week uitgestelde wedstrijd Willem IIPalemig niet ingelascht. Voor het normale verloop van de promotie-com petitie valt dit te betreuren. In de 2e kl A speelt Zeelandia haar laatsten uitwedstrijd tegen Vlissingen. Hoewel er voor beide clubs niets meer op 't spel staat Vlissingen zal de tweede plaats wel behouden, terwijl dooi- de aan Alliance toegewezen twee verlies- punten voor het staken van den wed strijd tegen TSC, Zeelandia niet meer op de laatste plaats kan eindigen/ zullen de groen-zwarten er voor moeten strijden om op het Vlissingen-veld een gelijk spel te bereiken. Middelburg zal een vriendschappeiij- kén wedstrijd spelen tegen de sterke Zuidelijke eersteklasser Longa uit Til burg. Een mooie oefening voor de groen- witten; en ook voor de elft,al-commissie om eenige veranderingen in de opstel ling te probeeren Het programma luidt als volgt: Kampioenschap van Nederland: DWS Ajax. Promotiecompetitie Afd. I: ZVV—Overmaas; afd. U HVV —HBS; afd III Hengelo—SCH; afd. V FrisiaHoogezand. Afd. IV: 2e kl. A: TerneuzenDosko; VlissingenZeelandia 3e kl. A: OranjeHulst. Z. V B. Zaterdag. OtheneHoek. LWAlrnemuiden. Zondag le kl. B: BKVVTern. Boys; Corn. Boys—Terneuzen 3; Hulst 2 Axel 3. Overgangsklasse: Eiland Boys 2Zee landia 3. 2e kl. A: RCS 3Middelburg 5. 2e kl B: Zeeuws. Boys 2Kruiningen; Hansw. BoysGoesche Boys 2; Élle- woutsdijkHeink,enszand; Gftes 3 Kattendijke; Cortgene's-H. Arendsk. 3e kl. A: Vlissingen 5-RCS 4; Eiland Boys 3Zeelandia 5; Scheldestr. 2 Domburg 2. WAAROM DUITSCHLAND HERWAPENT. Een rede van Goebbels. Rijksminister dn Goebbels heeft te Frankfort a. d- M. een rede gehouden. Hij zeide om.; Het nationaal-socialisme heeft het volk rijp genoeg geacht om de waarheid te kunnen verdragen. Parijs beweert: Wanneer u een leger opbouwt, dan wilt u oorlog voeren, doch wij vra gen: waarom? De anderen willen toch ook geen oorlog voeren en zij hebben niettemin machtige legers onderhouden. Duitschland wil slechts den vrede verzekeren, omdat de vrede het meest in het belang der arbeiders is. Indien een natie een oorlog verliest, verliezen in de eerste plaats de arbeiders hem. Daarom heft de arbeider er recht op, dat de vrede door een leger wordt ver zekerd. Wij weten, dat wij in de wereld niet al te veel vrienden hebben, die ons be schermen, en d,aarom hebben wij onze bescherming toevertrouwd aan de kracht van de eigen natie. Men zal toch niet zoo dwaas zijn te gelooven, dat wij mee- nen, dat, wanneer men in 15 jaren de verwoestingen van een oorlog niet heeft kunnen te boven komen, men deze door een nieuwen oorlog zou kunnen te bo ven komen. Wij moeten den „arbeidsslag" winnen. Wij moeten het socialisme nog meer dan tot nu toe uitbreiden. Wij moeten de rijkshervorming voltooien. Wij moeten de sociale positie van het volk verbe teren. Want wij hebben geen aanleiding oorlog te voeren. Dr. Goebbels keerde zich vervolgens tegen de hyper-revolutionairen, wien 't niet snel genoeg kan gaan. Onze arbeid is op eeuwen berekend en geen van ons z,al het einde van onzen arbeid beleven. In de verre toekomst zullen millioenen j Adolf Hitler danken, aldus besloot i Goebbels. Een nieuwe anti-semietische cam pagne. Correspondenten van Engal-

Middelburgsche Courant | 1935 | | pagina 6