Hij voelt zich aisyerjongd" *êUïXQG&-Clkkertjjes Dat is weer in orde! DROSTE Advertentlën. Sparen IJ ES PAASCM I BEVOLKING. BURGERLIJKE STAND. MARKTBERICHTEN. AGENDA. ^maanden geleden nog een menschehjk wrak Adverteert in dit blad BUITENLAND. GENOOTSCHAP VOOR RECLAME BEKENDMAKING. BEKENDMAKING. MIDDELBURG. BIOSCOPEN. GOES. Wal maakte hem weer gezond? Een goede gezondheid hangt voornamelijk af van een goede werking onzer spijsvertering. Ais de darmen niet dagelijks geledigd worden, dan worden de afval-stoffen van ons voed sel vergiften, die het bloed bederven en als het ware Uw organen en gestel aantasten. Voelt Ge U ook zoo ellendig? Neem dan „Laxeer-Akkertjes", Laxeer-Akkertjes zijn 'n nieuwe samenstelling van Apotheker Dumont, niet maar een gewoon laxeermiddel, maar zij bevatten bestanddeelen zooalschloro- phylle, gal-extracten, melkzuur fermenten, die naast de plant aardige, laxeerende stoffen het geheele gestel verbeteren. Als Ge dus sukkelt met Uw spijsvertering, dan zullen „Laxeer-Akkertjes" U helpen. U «tuk» in koker 60 cent nedeblandsch product TTlaken. Schoon, Schip op Uw reclamekosten is een quaestie van geld uit- sluitend nuttig te besteden, MET KENNIS VAN ZAKEN, RECLAME MAKEN. Elke maand kunt U een keurig verzorgd orgaan ontvangen, om U die ken nis van zaken bij te bren gen. U spaart belangrijk door f3 5. per jaar uit te geven aan het lidmaat schap van het KEIZERSGRACHT 28-34 AMSTERDAM-C. o UITOEFENING KIESRECHT door personen, die in dienst betrekking zijn. DIENSTPLICHT, Uitspraken in zake vrijstelling. De Burgemeester van Middel burg brengt ter algemeene kennis, dat omtrent aanvragen om vrijstel ling van den dienstplicht betref fende den hieronder genoemden persoon de uitspraak is geschied, bij zijn naam vermeld: JOHANNES JAN DE REIJ, lich ting 1934, wegens kostwinnerschap, voorgoed vrijgesteld, met ingang van 1 Mei 1935, door den Minister van Defensie, d.d. 5 April 1935, Vile Afd., no. 222v. Tegen de uitspraak kan uiterlijk den tienden dag na den dag dezer bekendmaking in beroep worden gekomen: adoor den ingeschrevene, wien de uitspraak geldt, of door diens wettigen vertegenwoordiger; b. door elk der overige voor deze gemeente ingeschreven per sonen of door diens wettigen ver tegenwoordiger. Middelburg, 10 April 1935. De Burgemeester, M. FERNHOUT. De Burgemeester van Middel burg herinnert personen bij wie, en bestuurders van bijzondere onder nemingen en instellingen waarbij, personen die den leeftijd van vijf en twintig jaren hebben bereikt, in dienstbetrekking zijn: dat zij, volgens art. 55 der Kies wet, verplicht zijn te zorgen, voor zoover niet bij algemeenen maat regel van bestuur vrijstelling is ver leend, dat ieder van dezen, die be voegd is tot een te houden stem ming, mede te werken, gedurende ten minste twee achtereenvolgende uren, tiisschen acht uren des voor middags en vijf uren des namid dags, daartoe gelegenheid vinde; dat zij, volgens art. 56 van ge noemde wet, voor zoover arbeid wordt verricht in fabrieken of werkplaatsen, verplicht zijn te zor gen dat in het arbeidslokaal en, zoo er meerdere arbeidslokalen zijn, in het grootste of wel in meer dan één arbeidslokaal, gedurende twee werkdagen vóór, en op den tot stemming bepaalden tijd op een zichtbare wijze is opgehangen een door hen of van hunnentwege on- derteekende lijst, de twee achter eenvolgende uren, bovenbedoeld, vermeldende, voor elk afzonderlijk of groepsgewijze of voor allen ge zamenlijk dat, volgens art. 151 der Kies wet, overtreding van bovenstaande voorschriften wordt gestraft met hechtenis van ten hoogste veertien dagen of geldboete van ten hoog ste vijf en zeventig gulden. De algemeene maatregel van be stuur, bovengenoemd, is gegeven bij Koninklijk besluit van 24 Mei 1901 (Staatsblad no. 109) en luidt als volgt: Artikel 1. Vrijstelling wordt verleend aan de in artikel 57 (thans 54) der Kieswet bedoelde personen en be stuurders van bijzondere instellin gen en ondernemingen ten aanzien van bij hen in dienstbetrekking zijnde personen, welke uit hoofde van die dienstbetrekking op den dag der stemming tusschen de in vermeld artikel genoemde tijdstip pen niet gedurende twee achter eenvolgende" uren vertoeven in de gemeente, op welker kiezerslijst zij voorkomen. Artikel 2. Vrijstelling als omschreven in het voorgaand artikel wordt voorts verleend aan geneeskundigen en apothekers ten aanzien van bij hen in dienstbetrekking zijnde perso nen, alsmede aan personen en be stuurders van bijzondere instellin gen en ondernemingen ten aanzien van bij hen in dienstbetrekking zijnde ziekenverplegers. Lijsten, op te hangen in fabrie ken en werkplaatsen, als in art. 56 der Kieswet bedoeld, zijn ter ge meentesecretarie verkrijgbaar. Middelburg, 8 April 1935. De Burgemeester voornoemd, M. FERNHOUT. Kent U onze nieuvue vullingen Imperial, zachte Room-choco- lade, Romocca en Pate Double? Volmaakt op het niveau van de eischen, die ik stel. Een geweldige keuze in Paasch-eitjes Droste heeft altijd iets aparts, iets eigens. En zoo zal er ook dit jaar met Paschen - vooral nu de prijzen weer zoo belangrijk verlaagd zijn - weer echt worden geroepen over Droste's Paasch-eitjes met die heerlijke vullingen (Crème de Caraque, Caramel, Roomtrufifel, Nogetta, Amandel, Gianduja, Nougat Montélimart b.v.) en Droste's ge vulde chocolade-figuurtjes. Alle per ons verkrijgbaar. t.''..tl ALTIJD WELKOM! Spaart plaatjes voor het album „Java HÉÈl •««- f .4 HET HUWELIJK VAN MINISTER GOERING. Om 2 uur gistermiddag is in de Dom te Berlijn het huwelijk v,an minister Goering en mej. Emmy Sonnemann ker kelijk voltrokken. Reeds om 1 uur was het groote ge bouw stampvol. Hitier zat vlak voor 't hoofdaltaar. Er waren acht paren bruidsmeisjes en bruidsjonkers, onder welke een zuster van de bruid, twee prinsessen Von Wied en twee dochters van minister Kerll. Onder de bruidsjonkers bevonden zich twee leden van de familie Goerir.g, graaf Rantzau en een tooneelspeler van de Staatsopera. Te twee uur kwam het bruidspaar ,aan. Goering inspecteerde voor het kerkgebouw eerst de eerewacht. Zijn echtgenoote was zoolang in de koets blij ven zitten, maar vervolgens schreden ze samen door 't middenpad naar het al taar. De sleep der bruid werd door vier snoezige pages gedragen. Het orgel speelde een gelegenheids-compositie, die door het door verscheidene leden van de Staatsopera versterkte koor meesterlijk werd gezongen. Daarop hield rijksbisschop Müiler de trouwrede over den tekst I Corinthen 13 vers 1 ,,de'n ware het dat ik de ta len der menschen en der Engelen sprak en de liefde niet had, zoo ware ik eert] klinkend metaal geworden." Na de korte maar hartelijke toespraak waarin de rijksbisschop nog even wees op de onderlinge trouw en de trouw van den bruigom aan del Duitsche volks gemeenschap, werd een duet gezongen voor sopraan en tenor. Dan vroeg de bisschop: ,,Wilt gij, minister-president Goering, voor God en uw geweten en deze Christelijke getuigen deze vrouw, Emmy Sonnemann, in liefde en eer, in vreugde en leed tot uw christelijke echt genoote nemen en haar niet verlaten tot de dood u scheiden z,al? Als dit uw bedoeling is dan zeg nu „Ja." Goe ring zeide kort en duidelijk „ja", waar op de bisschop dezelfde vraag tot de bruid richtte, die eveneens met krach tige stem bevestigend antwoordde. De gemeente zong daarna een vers van den Psalm „Groote God wij loven U", waarna de rijksbisschop het Onze Vader bad en een korte zegenbede over het bruidspaar en de gemeente uitsprak. Het koor zong het prachtige jubelkoor van Handel onderwijl !het bruidspaar, voorafgegaan door den rijksbisschop en gevolgd door de bruidsjonkers en de ministerialraden, langzaam naar den uitgang schreed. Zoodra de 'deur van den dom openging zweeg het orgel en hoor de men van buiten de tonen van het „Deutschland über Alles". De onafzien bare menigte brak in luid gejubel uit toen het bruidspaar in de opening zicht baar werd. Mevrouw Goering dankte naar alle kanten en Goering bracht het militaire saluut. Op de breede trap werd even een groep gevormd. Hitier trad vervolgens op het bruids paar toe, schudde Goering de hand en wenschte mevrouw met een buiging ge luk. Het gejubel was onbeschrijfelijk. Hitier begeleidde het bruidspaar tot de gereedstaande auto; door het portier drukte hij nog eenmaal Goering de hand, dan verhieven zich tienduizend armen en onder dezen massalen Nazi-groet reed de auto de Lustgarten in. Hitiers auto volgde onmiddellijk achter die van Goering. Hij draaide zich nog even om terwijl duizenden monden hem „Heil den Leider" toejubelden en vertrok dan over de Kasteelbrug in de richting Untev den Linden. De strijd in de evangelische i kerk. De strijd tusschen Dietrich,' den na- tionaal-socialistischen bisschop van Hes sen en de predikanten van de Belijdenis beweging wordt steeds scherper- Diet rich lijkt vastbesloten zijn wil door te drijven door forsch optreden tegen de oppositie. Hij heeft al 9 geestelijken la ten aanhouden; van hen zitten drie in het concentratiekamp te Dachau. De Be lijdenissynode heeft tegen dit optreden herhaaldelijk bij dr. Frick, rijksminister van binnenlandsche zaken, geprote steerd maar tot dusver vruchteloos. GOES. Ingekomen: A. Abrahamse, dienstbode, van Ka- pelle, Vosm,aerstraat 14; A. van de Kreeke, zonder beroep, Kruiningen, Wijngaardstraat 7; M. P. Jiskoot en ge zin, vertegenw., Barendrecht, A. J. Kade 24; O. v. Walt Meijer geb. Louwerier, zonder beroep, Vlissingen, Kamperfoe liestraat 14; B. van Wouwe, onderwij zer, Vlissingen, Zaagmolenstraat 1; C. van 't Westeinde, dienstbode, Terneu- zen, Stationsweg 20; T. de Kubber, kap ster, Amsterdam, Lange Vorststraat 18; C. Mol, dienstbode, Driewegen, Wilhel- minastraat 4; J. Mol, bakkersknecht, Baarland, Nieuwstraat 47; C. J. Kole, huishoudster, Wolphaartsdijk, Lange Vorststraat 69; G. Willemstein en echt genoote, ploegbaas N.S., 's-Heer Abts- kerke, Oude Singel 81E. Magielse, cor respondente, Utrecht, St. Jacobstraat 54; W. F. J. van Riet en gezin, molenma ker, Kloetinge, Westsingel 41; Wed. de Smit en gezin, zonder beroep, Velsen, Piccardtstraat 78; T. L. Koole, dienst bode, Wissenkerke, Groote Kade 28; J. C. Nieuwdorp, timmerman, Katten- dijke, 's-H. H. kind.dijk 50; P. J. de Visser geb. Nieuwenhuize, zonder be roep, Yerseke, St, Jacobstraat 17. V er trokken: A. C. de Boot, dienstbode, naar Hein- kenszand A 34; P. P. van Stee, slager, Hoedekenskerke B 51; J. D. Verschuur, dienstbode, Wolphaartsdijk B 28; A. P. Dagevos, dienstbode, Zegwaard; C. Hoogesteger geb. Wijs, zonder beroep, Kapelle A 99; C. Kole geb. Zuidijk, zon der beroep, 's-H. Arendskerke, Lange- straat; M. v. d. Berg geb. Hogesteger, zonder beroep, Vlissingen, Bellamyp.ark 37; N. Remijnse en gezin, werkman, Den Helder, Vischstraat 24; F. C. de Groot en echtgenoote, houtbewerker, Bergen op Zoom, de Ruijterstraat 4; Wed. E. Verbeem en gezin, zonder beroep, Heem stede, Meer en Boschlaan 28; M. Gel dof, dienstbode, Serooskerke B 66; M. Crucq, dienstbode, Koudekerke D 103; J. A. Remijnse, tuinman, Enkhuizen, An- dijk Oost 34; A. J. M. van Elsacker. leerling verpleegster, Renkum, „Wolf- heze"; W. J. Waqué, accountant, Zwol le, Miuritsstraat 60; M. Nagelkerke, dienstbode, Kattendijke A 111. Goes. Bevallen: J. J. Brusket geb. Verburg d.; J. van Anrooij geb. Faase z. Breskens. Over de maand Maart 1935. Bevallen: A. M. Salomé geb. Leen- houts d. J. E. Quaars geb. van Grol d. S. Ocké geb. Faas z. J. A. de Ruijsscher geb. Verheijke z. M. S. de Fouw geb. Maas z. P. A. Blaak man geb. de Kraker z, C, Verdouw geb. Ouwehand d. E. C. Leurgans geb. Aalbregtse z. Getrouwd: J. W. v,an den Heuvel 28 j. jm. en H. J. Verdouw 21 j. jd. Overleden: H. J. de Meijer 33 j. echt- gen. van B. M. Jongman. (Br. Ct.) Middelburg, 10 April. Op de vei ling deden: baksla 24 c., snijsla 214 c„ spinazie 843 c-, zomerpostelein 34 39 c., moskrul 46 c„ dunsel 511 c., spruiten 816 c„ witlof 1117 c., kool rapen 0,51 c., bruine boonen 14 c„ uien 1—4 c-, alles per kg; prei 28 c,, selderie 0,53 c-, rabarber 810,5 c„ radijs 2,5—5 c„ alles per bos; tuinkers 89 c„ per doos; bloemkool 625 c. andijvie 2,5—3,5 c„ kropsla 2—6,5 c., al les per stuk; ceneraria 12 c„ saxifragen 4 c-, fradus-cantia 4 c„ violieren 210 c,, begonia-spicala 30 c„ alles per pot; violen 1,5—2 c., bakkruit 1 e., made liefjes 1-2,5 c., flieren 0,5 c., aller per plant; narcissen 1—3 c„ blauwe druifjes 6 c., tulpen 11—14 c-, alles per bos. Goes, 10 April- Veilingsvereeniging „Zuid-Beveland". Spinazie 1516, Wit lof III 5, Koo'rapen 1,50, Uien 0,603, Sjalotten 2, alles per 100 kg; Prei 911, Radijs 2,40—2,90, Tulpen 4, Narcissen 2, alles per 100 bos; Kropsla 23,40, p. 100 stuks. O o s t b u r g, 10 April. Avicultura- Aanvoer 126 kg boter; prijs f 1,25 tot f 1,51 per kg. City-theater. Noordstraat. Vanaf Vrijdag 12 April tot en met Don derdag 18 April. „Popje" en „De Wereld verandert", lederen avond 7,30 uur, Zondag Matinée om 3 u. „E 1 e c t r o" (Markt). Vanaf Vrijdag 12 April tot en met Donderdag 18 April. „Moeder en Kind" en „Geheimen der Fransche politie". Eén avondvoorstelling om 8 uur. Zondag matinée om 3 uur. Donderdag 11 April. Tijdrede ds. G. H- Kersten. Kerk der Geref. Gem, (Segeerstraat) 7 uur. Donderdag 11 April. Evangelisatie Bogardzaal, spr. ds. Hietkamp, Serooskerke. Bogardzaal 8 uur. Vrijdag 12 April. Uitvoering Middel- burg's Mannenkoor. Concert zaal. Donderdag 11 April. Feestavond Volksonderwijs. Opvoering van „De Vrolijke Schoenmaker". Prins van Oranje 8 uur. Vrijdag 12 April. Feestavond Volks onderwijs. Prins van Oranje 8 uur- Elec. Drukkerij G. W. den Boer, M'burg.

Middelburgsche Courant | 1935 | | pagina 8