BEURSTIEKIMETEB van Donderdag. LEGER EN VLOOT. GEMENGD NIEUWS. BUITENLAND. BEURS- EN WISSELKOERSEN. BELGIË. DUITSCHLAND. AMSTERDAM, 11 April. Het eerste getal is de vorige noteering, daarop volgt de oflicieele noteering van fe e d e n. Ned. 31 1000-4 99—98%. Ned. 33 1000-4 99—98%. Ned. 34 1000-4 99—98%, Certificaten-3 86% O. Indië 34 1000-4 98%—97%. Denemarken Oblig. 1926-5 89%90. Duitschl. pndst, 100-7 19%19%. Engeland 1960-90 4 71%—71%. Zwitser 1. oblig. '24-5 94%95%. Zwitserl. Staatss, 1927-4% 9292. Amsterdam 100. Amsterdam 1934-4% 99% 's Gravenhage 1929-4% 100% Rotterdam 1926-1930-4% 96%—95%. Berlijn 1925-6% 18% Zeeuws, Hyp, B-5 98 Zeeuws. Hyp- B-4% 96%97. Cities Service Cy. P. 1958 5 22%22. A Amsterd. Bank 109%109% C Rott. Bankver. 103 A Twentsche Bank 90%90% A Pref, Gruyter Zn A. 129%128% A Ned. Gist- en Spiritusf. 425%425% A Pref. Jurgens A 98%—97% A De Schelde N.B. 18% A Ver. Papf. v. Gelder 4747% C Am. Car en Foundry 8%8%. C Am. Smelt en Ref. 20%—21%. C Farbenind. I.G, 45% C Stand. Brands 1010. C U. States St. C. 19%19. C North Am. Cy. 7%7%. A Born, Sum. H.M. 144—142%. A Linde Teves en Stokv. 6564%. A Ned. Wol Mij. 77%—76%. A Singkep Tin M. 7574- A J. C. Japan Ln. 27%—27%. A Rotterd. Lloyd 30% A S. M- Nederland 30%30%. A Amst. Thee C M. 42—42%. broek f 10 b. s. 10 d. h.; J. F. de W. Bergen op Zoom vrijspraak; D. G. Oudelande f 15 b. s. 10 d. h. straatschenderij; A, v. P., Vlissingen; f 2 b. s- 1 week tuchtschool;. J- L., Krab- bendijke: f 3 b. s. 3 d.h.; W. T., Krabben- dijke: f 3 b- s. 1 week tuchtschool; openbare dronkenschap: J. K., Assen: f 10 b. s. 10 d.h.; rijden over eens anders grond: M. W-, Middelburg: f 3 b. s- 3 d.h.; overtreding Hinderwet: J. J. D-, Oost en West Souburg: f 20 b. s. 20 d.h-; over de openbare overwegen rijden, terwijl een trein in aantocht is: A. J- v, B., 's Heerenhoek: f 10 b- s. 10 d.h,; een openbaar dienst uitoefenen met een niet goedgekeurd rijtuig: J. E-, Wol- phaartsdijk: Na gedaan verzet: Bekrach- ting van het verstekvonnis: f 10 b, s. 10 d.h.; overtreding Arbeidswet: L- C. M. S-, Vlissingen: f 15 b. s. 15 d.h.; niet zorgen dat de naam van den schipper aan de buitenzijde op de vaste deelen van zijn schip is vermeld: J, S, Rotterdam: J. F. O. Amsterdam: H. F. W. Willebroeck (B.); ieder f 5 b- s. 5 d. h.; A. de V. v. d S. gedomicilieerd Sint Annaland: f 4 b- s, 4 d. h.; op openbare plaatsen voetballen: I. v. B. en I. M. beiden Arnemuiden: ieder" Berisping. venten te Grijpskerke: L. de R. Oost en West-Souburg: f 0-50 b. s. 1 d. h. te Zoutelande waren op voor het publiek toegankelijke plaatsen ten ver koop aanbieden: L. P. Middelburg f 3 b.s. 3 d. h.; te Goes venten zonder vergunning: A B., zonder vaste woon- of verblijf plaats: 3 b. s. 3 d. h.; J. v. M. 's Her togenbosch: 0.50 b. s. 1 d.h.; niet op last van den burgemeester honden voorzien van een muilkorf: W. de J. Oudelande: 1 b.-s. 1 d. h.; Te Wemeldinge op de openbare we gen met sneeuwballen gooien: D. v. D., Stavenisse C. v. d. J. Oude Tonge en J. H. Sint Maartensdijk ieder: 1 b. s. 1 d. h.; Te Kruiningen venten: H. T., Krab- bendijke, P. M. Rotterdam ieder ƒ3 b. s. 3 d. h.; Te Rilland Bath venten zonder ver gunning: E. J. M. S. Huybergen: 3 b. s. 3 d. h. EEN GEMEENE STREEK. Heden werd door het gerechtshof te Leeuwarden L. H., oud 30 jaar, autover huurder te Boertange, gemeente Vlagt- wedde, veroordeeld tot een jaar gevan genisstraf. Verd. had in de auto van zijn concurrent W. B. communistische lec tuur gestopt met het doel om B. gevan gen te ),aten nemen als deze zich naar Duitschland zou begeven. Toen B. pas sagiers naar Duitschland moest brengen, waarschuwde verd. de grensbeambten. B. werd gevangen genomen doch door bemiddeling van de politie te Boertange weer op vrije voeten gesteld. De recht bank veroordeelde verd. H. wegens on eerlijke concurrentie tot 1 jaar gevan genisstraf. De proc. generaal had be vestiging van het vonnis gevraagd. Van den dood gered door een horloge. Voor de M.aastrichtsche rechtbank stond terecht de mijnwerker J. M. te Kerkrade. Verdachte ontmoette in den avond van 23 Februari jl. te Herzogen- rath zekeren J. S. en stak hem onder den uitroep: ,,Er zijn verraders aan het werk geweest" met een mes ter hoogte der hartstreek in de borst. Het scherpe mes ketste echter af op het horloge dat S. in den vestzak droeg. Een der getuigen had een gesprek af geluisterd., waarbij verdachte te ken nen gaf S. te willen dooden. Het O. M. eischte ter zake v,an poging tot doo"uslag tegen verdachte vier jaren gevangenis straf. Uitspraak 20 April. De Haagsche rechtbank behandelde de zaak tegen den 23-jarigen A. van K. en diens 50-jarigen vader F,, van K., ter zake dat zij in den avond van 27 Jan. jl. den 35-jarigen werkman van P. uit Leiden zoo zwaar hebben mis handeld, dat deze aan de gevolgen is overleden. O.m. waren het slachtoffer 12 messteken toegebracht. De beide verdachten wonen te Zoetérwoude. Een dochter des huizes h,ad omgang met van P. wat op het huisgezin op tegenstand stuitte. De off. van justitie vorderde te gen den zoon 8 jaar gevangenisstraf, en tegen den vader 3 jaar gevangenisstraf. Uitspr,aak over 14 dagen. Hr, Ms. „Arend" naar Indië vertrokken. Woensdagmorgen om 11 uur is onder zeer groote belangstelling Hr. Ms. Arend", bestemd voor de gouverne mentsmarine in Ned.-Indië uit Den Hel der vertrokken. De „Arend" is een kleine stoomboot en was oorspronkelijk bestemd als opi umjager, doch in verband met de onre gelmatigheden in West-Indië, heeft het schip eerst een reis naar de West-Indi sche wateren gemaakt. Het schip volgt dus eerst thans zijn oorspronkelijke be stemming. HACHELIJK AIVONTUUR. Maan dagmorgen waren de heer en mevr. Van der V., na te Bussum een familie bezoek te hebben gebracht, op den te rugweg naar Ter Neuzen. Zij hadden te Oosterbeek nog een familie lid thuis gebracht en reden op den weg tusschen Nijmegen en Wychen. Mevr. Van der V. chauffeurde, toen, door den hevigen zijwind, op den, gladden weg, de ,auto begon te slippen en tweemaal over den kop duikelde, waarna zij, met de wielen naar beneden, in de naast den weg liggende sloot terecht kwam. Be houdens een vernield dak, was de auto weinig beschadigd, de portieren konden zonder bezwaar worden geopend en de heer Van der V..kon in het w.ater der sloot uitstappen en zijn vrouw uit de auto en op den vasten wa.l helpen. Het echtpaar was er, wonder boven wonder, alleen met wat builen en schrammen afgekomen. Met een p,aseerende auto kon men terugkeeren naar Nijmegen waar maatregelen werden getroffen om de auto uit de sloot te laten halen en daarna met een andere auto de thuis reis tot Breda voort te zetten, waar de heer en mevr. Van der V. door een vriend met zijn auto werden afgehaald. Naar de Tern. Crt. vernam maken zij 't goed. KLEINE OORZAKEN, GROOTE GE VOLGEN. Woensdagmiddag was een dienstmeisje bij den ingang van het pa tronaatsgebouw aan de Haven te Bre- d a bezig glasscherven weg te vegen die afkomstig waren van het bovenlicht van de toegangsdeur en welke gedeeltelijk op straat waren gevallen. Toen de ongeveer 20-jarige mej. O,, wonende aan de Havenmarkt, passeerde en een praatje maakte met het dienst meisje, sloeg de deur, die open stond, door den wind dicht, waardoor opnieuw een stuk glas uit het bovenlicht viel. Dit trof mej. O. in den hals. Zij werd zoo ernstig gewond, dat zij kort daarna ten gevolge van bloedverlies in de pastorie, waar zij was binnengedragen en haar geestelijke hulp was verleend, overleed. BRUGGEBOUW EISCHT 'N SLACHT OFFER. Woensdagmiddag kreeg de 18-jarige P. B. uit PapendrecKt, die werkzaam was aan de tweede over spanning voor de Moerdijkbrug, die wordt afgewerkt op de werf van de fa Penn en Bauduin te Dordrecht, een klap van een lier. De jongen sloeg van de brug en viel te water. Onmiddellijk in het werk gestelde reddingspogingen mochten helaas niet slagen- Enkele uren later was het lijk nog niet gevonden. WEER EEN DRAMA TE DEN HAAG. Gisteravond heeft zich in Den Haag wederom een drama afgespeeld. Toen de bewoner van perceel Jacob Maris- straat 102 tweede etage, des avonds thuis kwam, vond hij de deur van de keuken ,afgesloten, terwijl hij een sterke gaslucht waarnam. Aangezien hij zijn vrouw en twee kinderen niet in een der andere vertrekken waarnam, vermoed de hij het ergste, en met behulp van de buren, werd daarop de keukendeur ge forceerd. Tot groote ontsteltenis ont dekte men vrouw en kinderen door gas bedwelmd. Een spoedig ingesteld onder zoek bracht ,aan het licht, dat het jong ste kind van twee jaar inmiddels reeds was overleden. De moeder en het ande re kind gaven echter nog teekenen van leven, en deze werden in allerijl naar het ziekenhuis aan den Zuidwal ver voerd, waar evenwel in den ,afgeloopen nacht ook het oudste kind van zes jaar aan de gevolgen is overleden. De moeder is weer bijgekomen en heeft bij het eerste verhoor verklaard, dat zij zich en de beide kinderen van A Houth. Alberts 21% C Baltimore Ohio 6%6%. A Southern Rlw. 6%6%. C Union Pac. Rr- 55%54%. C Int, Nickel Cy. 15%15%. Duitschl. '30 1000-5% 20%—21%-% A Koloniale Bnk 39%38% A N.I. Hbk. 1000 69%—68%. C Ned. H. M. 1000 29%—29 A Alg. Kunstz. U. 3029% A v. Berkels Pat. 44%44 C Calvé-Delft 62%61 A C. Suiker Mpij, 35%35% A Ned. Ford A.M. 255—250 A Philips Gem. B. afg. 232%229%-34 C Unilever 89%—88%-87% C Anaconda Cop. 6%6% C Bethlehem St. 16%15%-% C Kennec Copper 10%10%-11% C Un. States Leather 3%3% A A.N.I.E.M.—N.B. 173—171% A Kon. Petr. Mpij. 151%—151-49 C Contin. Oil Cy. 10%10% C Shell Union O.C. 4%—4% het leven heeft willen berooven, aange-j zien zij zich steeds door onbekenden bedreigd gevoelde; (vervolgingswaan zin?) De beide lijkjes zijn door de poli tie in beslag genomen. AAN BRANDWONDEN OVERLE DEN. In het ziekenhuis „Bronovo" te Den Haag is overleden het 2 jarig meisje M. V., dat een paar dagen geleden in de keuken van de ouderlijke woning in een onbewaakt oogenblik 'n j pan met kokende melk had omgetrok-1 ken, waardoor zij de heete vloeistof; over het lichaam had gekregen en ern stige brandwonden had bekomen. REVOLVERGEVECHT TE OSS. Gevaarlijke internationale in breker neergeschoten. In den afgeloopen nacht is door de surveilleerende gemeentepolitie van Oss, neergeschoten een bekende internatio- j nale misdadiger, afkomstig uit Tsjecho- Slowakije, die vertoefde in een der j logementen te Oss. Het gebeurde heeft zich als volgt toegedragen: Te ongeveer 12 uur trachtte een twee- tal misdadigers een inbraak te plegen in de pastorie te Tevelen bij Oss. Voor zij echter binnen waren gedrongen, bemerk- ten zij ontdekt te zijn door de gemeente- j politieagenten uit Oss, en leden van de brigade der Kon. Marechaussee. De in brekers sloegen op de vlucht en werden achtervolgd, doch in het donker raakten de agenten het spoor kwijt. Toen beide inbrekers zich naar hun logement te Oss wilden begeven, werden zij verrast door een drietal surveilleerende politie- I agenten. f Bemerkende, dat ontvluchten niet meer mogelijk was, haalden de misda- j digers hun revolvers voor den dag en vuurden op de agenten. Deze schoten onmiddellijk terug, zoodat een schiet-1 partij ontstond. Plotseling stortte een der misdadigers ineen. Door de verwar- ring die hierdoor ontstond, gelukte het den anderen inbreker te ontkomen. De politie schoot ijlings toe en bemerkte dat de man bloedend was gewond. Een dokter, die spoedig ter plaatse was, con stateerde dat de man een schotwond in j den rug had bekomen. Hij werd naar het ziekenhuis overgebracht, waar hij voor- zien werd van de laatste H. Sacramen ten. Daarna werd hij voor operatief in- grijpen naar het ziekenhuis te Den Bosch overgebracht. Burgemeester Ploegma kers en politie-autoriteiten waren spoe dig na het gebeurde ter plaatse ver schenen. i Het wapen van den gewonde, een Duitsche dienstrevolver, is door de ma- rechaussée in beslag genomen. Men weet dat de gewonde inbreker afkomstig is uit Tsjecho-Slowakije, doch daar hij geen papieren bij zich had, is zijn verdere identiteit onbekend. Zijn toestand is hoogst ernstig. OM HET GOUD VAN DE LUTINE. Men schrijft aan de Haagsche Crt.: De toren van den heer Beckers, die sedert September van het vorige jaar rog ongeveci 6 meter hoog boven den zeespiegel op het wrak van de „Lutine' staat, de toren, wel te verstaan en die sedert verschillende zeer zware stormen doorstaan heeft, is daar nog volkomen gaaf en ongeschonden aanwezig. Er binnen wordt een diepte gepeild van ongeveer 18 meter, zoodat een zandbedekking van 10 meter hoogte rondom op en tegen den schuinen voet van den toren drukt. In den stand van den toren, zooals die ,in September verlaten werd, is blijkbaar niet He minste verandering gekomen en het gevreesde loopzand bleef geheel uit, zooals uit het gecon stateerde hoogteverschil van den bo dem, binnen en buiten den toren bewe zen is- De toren van den heer Beckers be antwoordt dus ten volle aan de door hem gestelde verwachting. Thans is de heer Beckers sedert en kele dagen weer op het eiland en mede is daar aangekomen de heer Heester man, oud-technisch ambtenaar van den Watjerstaat, die voorheen op Terschel ling 'gewoond heeft en ter plaatse dus goed bekend is, en die door den heer Beckers als medewerker voor het tech nische gedeelte van het verdere werk werd gekozen. Die twee, en als Dritte im Bunde de heer Volkert Doeksen, lid van de ree- derij van dien naam, zullen tezamen de technische leiding hebben, terwijl de firma Doeksen voor het zeevaartkund'.- C Tide Wafer Ass. Oil 5%5%-5%. A K N. Stoomb, Mij. 5 A Ned, Scheepv. U. 3533%-%. A H.V. Amsterdam 183%-179%-80%. A Java Cult. Mij- 98%96. A N.I. Suiker U. 93%—91%. A Deli Batavia 142%142. C Deli Mij. 1000 134%—131, A Senembah 135%133. C Chicago Milw. A Amst. Rubb. C. 10098%-99, A Deli-Bat. Rubb. 6161%. A Hessa Rubber 88%89. A Serbadjadi S.R. 55%54%. Prolongatie 3%4. WISSELKOERSEN. 10 April 11 April Londen 7.20% 7.15% Berlijn 59.75 59.60 Parijs 9.78 9.77 Brussel 25.15 25.07% Zwitserland 48.02% 47.93*% Kopenhagen 32.20 31.95 New-York 1.48% 1.48 Suiker Philips Unilever Schepen Olie Ameriks Akn Markt Rubber Koninkl. Tabak Mijnen ge gedeelte van het werk zal zorgdra gen. Ondanks de teleurstellende resulta ten van vorig jaar bestaat bij hen de vaste overtuiging, van uiteindelijk te zullen slagen. Om dat te bereiken is echter veel geduld noodig. De zee is zeer ongedurig en wispelturig van ka rakter en mooi kalm weer is noodig om te kunnen werken. Bovendien zal men, indien op de plaats waar de toren thans staat geen goud gevonden wordt, en de kans daarop schijnt heel gering te zijn, de cylinder vermoedelijk verscheidene malen moeten verplaatsen. En juist voor dit verplaatsen van den toren wordt inzonderheid mooi besten dig weer met gladde zee vereischt. De toren wordt thans aangevuld met een inrichting om den kleigrond, waarop op de deelen van het wrak rusten, te kunnen ophalen en boven op het plat form te kunnen onderzoeken. Een groote schop zal iets onder f' oppervlakte van den bodem mechanisch worden voortbewogen en worden ge vuld door een motor op het platform, door middel van een staaldraad over een paar schijven met den schop ver bonden. Een helmduiker, in den toren op den bodem aanwezig, zal daar den schop sturen en wanneer deze met grond ge vuld is, den draad afhaken, waarmee getrokken werd en dezen draad bevesti gen aan een beugel waarmee de gevulde schop vervolgens zal worden omhoog getrokken. Boven wordt de schop geledigd in 'n ijzeren schuif, waarin de inhoud zal worden omgewerkt en waarin aanwezi ge munten en dergelijke zullen achter blijven. Met de geheele inrichting, die in alle onderdeelen grondig doordacht is, en die voor Bet grootste gedeelte reeds bewees aan de te stellen eischen vol komen te voldoen, stelt men zich voor in den komende zomer met het vinden van den goud- en zilverschat van de Lutine zeker te zullen slagen INBRAAK IN KERK EN PASTORIE. In den nacht van Dinsdag op Woens dag is ingebroken in de Nederduitsch Hervormde kerk te Borne, waar de collectebussen geleegd zijn, In totaal is een bedrag van ten minste f 170 ont vreemd. Voorts hebben de inbrekers een bezoek gebracht aan de pastorie, die bewoond wordt door den godsdienston derwijzer van der Gronde. Het huis werd geheel overhoop gehaald en uit kasten en laden werd k'ein geld gestolen, ter wijl ook de spaarpotten van de kinde ren werden leeggehaald. Men brengt verband tusschen deze en andere inbra ken van den laatsten tijd- Hoewel in ge heel Twente dergelijke inbraken bijna aan de orde van den dag zijn, is de po litie er tot dusverre niet in geslaagd de hand op de daders te leggen- WINKELIER OPGELICHT. Gister avond vervoegde zich een tot nu toe on bekend gebleven man in den winkel van L. R. te L e e k bij Groningen. Hij vroeg een flesch jenever en wilde tevens een bankbiljet van 100 wisselen. De win kelier gaf hem 100 wisselgeld in bank papier en zilver. De ander greep het geld plotseling van de toonbank en maakte zich met medeneming van de flesch jenever uit de voeten, zonder het bankbiljet van 100 achter te laten. R., die eenigszins gebrekkig is, zag geen kans den dief te grijpen, die dan ook wist te ontkomen. Hij is tot nu toe nog niet aangehouden. SCHIP IN NOOD OP HET FLEVO- MEER. De tweemast-klipper „Vol kerak" is gistermiddag op het Flevo- meer, in nood geraakt. De giek was ge broken en tengevolge daarv,an was 't grootzeil weggewaaid. Op de noodsei nen door de bemanning geheschen, kwam het motorschip „Zwerver" uit Bruinis- se te hulp. De „Zwerver" heeft verbin ding kunnen—krijgen en is er in ge slaagd, na veel moeite de klipper dwars tegen den hevigen storm in naar Enk huizen te brengen. De „Volkerak" was met een landing grint op weg v,an Lo- bith naar Ulrum (Gr.) HET GEHEIM VAN DE DUBBELE AUTOKAP. Door de dienstdoende kommiezen werd te S t r a mp r o y een uit België komende auto aangeroepen. De auto, waarin twee dames en een hr. zaten, stopte direct. De kommiezen von den de papieren in orde. De kap echter (Wettig gedeponeerd.) kwam hun verdacht voor en bij een nauwkeurig onderzoek bleek dit een dubbele te zijn, waartusschen blijk baar niet handig genoeg 130 kg Bel gische margarine verstopt bleek te zijn De auto en de contrabande werden in beslag genomen en tegen den bestuur der, zekeren H. L- v, B. uit Eindhoven, proces verbaal opgemaakt. DE CONFERENTIE TE STRESA. Vanmorgen omstreeks elf uur Ls te Stresa de conferentie tusschen Engel- sche, Fransche en Italiaansche staats lieden begonnen. Gisteravond om 10 uur w,as de Fran sche delegatie aangekomen, terwijl de Engelschen pas vanmorgen om half ne gen arriveerde. Mussolini bevond zich gistermiddag om 12 uur reeds ter plaat se met een zeer uitgebreiden staf, ten einde alle noodige voorbereidingen te kunnen treffen. EEN FRANSCH-RUSSISCHE OVEREENKOMST. Uit Parijs wordt gemeld, dat er een nieuwe politieke overeenkomst tus schen Frankrijk en Rusland is gesloten. Vermoedelijk is het een afspraak tot wederzijdsche hulpverleening, wanneer een van beide landen door een onuit- gelokten aanval van een derde getroffen zou worden. De overeeneenkomst zou op de een of andere manier aan art. 16 van het Volkenbondsverdrag vastgekop peld worden. Voor andere landen staa; de gelegenheid open, om tot het accoord toe te treden. Zoolang men den juisten tekst van dit nieuwe pact niet kent, valt er verder weinig van te vertellen. Het riekt intus- schen wel eenigszins naar een verkapt militair bondgenootschap, dat dan het begin zou kunnen worden van den „ijzeren ring", die de Franschen en Rus sen om Duitschland heen zouden willen slaan. Met deze veronderstelling is echter ee nigszins in tegenspraak, dat men in offi- cieele kringen te Londen 't totstandko men van de overeenkomst nogal toe juicht. Daaruit kon men afleiden ,dat het toch van vrij onschuldigen aard is, aan gezien Londen voorshands niet veel van een omsingelingspolitiek moet hebben. Merkwaardig moet men natuurlijk vin den, dat het accoord tot stand kwam vlak voor de conferentie te Stresa. Nader wordt gemeld, dat Tsjecho-Slo- vakije binnenkort vermoedelijk tot de overeenkomst zal toetreden. Knocke in financieele moeilijkheden. In de laatste vergadering van den gemeenteraad van Knocke is besloten de verblijfsbelasting voor vreemdelin gen ten bedrage van 500,000 fr,ank en de wegenbelasting ten bedrage van 900,000 frank af te schaffen. Hierdoor sluit de begrooting met een tekort van 1 millioen frank. De begrooting wordt nu afgekeurd en ze z,al opgemaakt wor den door ambtenaren van het Ministe rie van Binnenlandsche Zaken. Het ge volg zal nu zijn, dat de omstreeks 10,000 ingezetenen het tekort zullen moeten dekken door verhooging der be lastingen in onrustbarende mate. De oorzaak van de raadsbesluiten moet ge zocht worden in politieke oneenigheid. Zes knapen te Antwerpen vermist. Sedert twee dagen werden te Antwer pen zes jongelieden van 14 tot 16 jaar vermist. Drie dezer werden aangehou den aan de Nederlandsch-Belgische grens tusschen Weelde en Baarle-Nas- sau. De drie anderen, leerlingen van 't Athaneum zijn nog steeds niet gevon den, Vermoedt wordt, dat zij naar Frankrijk op avontuur zijn. DE KERKSTRIJD. N,nar uit Berlijn wordt gemeld, zal Rudolf Buttmann, de raadsman van mi nister Frick in kerkelijke aangelegenhe den, worden vervangen door staatssec retaris Wilhelm Stuckart, een intiem vriend van rijksbisschop Miüller. Op zijn advies is destijds dr. Jaeger, die verant woordelijk werd geacht voor de ver scherping van den kerkstrijd, tot raads man van Müller benoemd. De Belijdenisbeweging vreest thans 'n

Middelburgsche Courant | 1935 | | pagina 2