LANDBOUW. RECHTSZAKEN. BIÜRSïHËRÜOMËÏËR van tlmsdag. flEIEnm NIEUWS. BEURS- EN WISSELKOERSEN. De ondergang van de Leeuwerik. """""I'T'-T AMSTERDAM, 9 April. Het eerste getal is de vorige noteering, daarop volgt de offiqieele noteering van k e d e n. Nedi 31 1000-4 100%—99.%. Ned. 33 1000-4 100%—99%. Ned. 34 1000-4 100%— 99%. Certificaten-3 87%— 87%. O. Indië 34 1000-4 99%—99%. Denemarken Oblig. 1926-5 9191, Duitschl. pndst. 100-7 19%19%. Engeland 1960-90 4 70%71%, Zwitserl. oblig. '24-5 94% Zwitserl. Staatss. 1927-4% 9191%.. Amsterdam 1933-5 100% Amsterdam 1934-4% 99%99%. 's Gravenhage 1929-4% 100100%, Rotterdam 1926-1930-4% 97%98. Berlijn 1925-6% 18% Zeeuws. Hyp. B-5 9698. Zeeuws. Hyp. B-4% 9296%. Cities Service Cy. P. 1958 5 22%22%. A Amsterd. Bank 113%- C Rott. Bankver. 106- -108%, A Twentsche B,ank 90%90. A Pref. Gruyter en Zn. A. 130129. A Pref. Jurgens A 98%98%. A Ned. Gist- en Spiritusf. 426 A De Schelde N.B. 1918%. A Ver. Papf. v. Gelder 45—46. C Am. Car Foundry 7%7%. C Am- Smelt Ref. 2020%. C Farbenind- I.G. 44%43%. C Stand. Brands 9%9%. C U. States St- C. 18%—18-%. C North Am. Cy- 7%7%. A Born. Sum. H.M. 143%144. A Linde Teves en Stokv. 62%64- A Ned. Wol Mij. 76%76%. A Singkep Tin M. 7575. A J. C. Japan Ln. 27%27%. A Rottferd. Lloyd 32% A S. M. Nederland 32 A Amst, Thee C.M. 4139%. Ned. Herv. Kerk. Ds. M. Bons te Colijnsplaat heeft be dankt voor het beroep naar Vrooms- hoop. A Houth. Alberts 21% C Baltimore Ohio 6%6%, A Southern Rlw. 6%5%. C Union Pac. Rr. 5453- C Int- Nickel Cy. 15%15%. Duitschl. '30 1000-5% 23—23%-22. A Koloniale Bnk. 37%38-%. A N.I. Hbk. 1000 68%—67% -68%. C Ned. H. M. 1000 29-29-28%. A Alg. Kunstz. U. 30%— 29% -30%. A v. Berkels Pat. 43%42%. C Calvé-Delft 61%62%-%. A C. Suiker Mpij. 36%35%. A Ned- Ford A.M. 250%—253%. A Philips Gem. B. afg. 227%—230-32- C Uni ever 87%—87%-89%. C Anaconda Cop. 6%6%-6%. C Bethlehem St. 15%15%-%. C Kennec Copper 10%10%. C Un. States Leather 3%2%, A A.N.I.E.M.—N.B. 172—172 A Kon. Petr. Mpij. 147%—148-50%. C Contin. Oil Cy. 10%-10%. C Shell Union O.C. 44. -» ■mii'jji Ai-in Si iKV> DE ZEEUWSCHE RIJKSLANDBOUW- PROEFVELDEN IN 1934. Aan het verslag over 1934 der rijks- landbouwproefvelden in Zeeland ont- leenen we onderstaande resultaten- Tarweproefvelden. In den Wilhelminapolder gaf van de rassen Ju liana, Wilhelmina, Emma, Invicta, Im perial Ila, Wilobo en Carstens V, dit laatste ras de hoogste opbrengst. Te St Philipsmnd, waar dezelfde rassen met uitzondering van Wilhelmina verbouwd werden, won de Juliana het, ofschoon 't verschil met Imperial Ila onbeteekenend was. Te Biezelinge, waar Svalöf 1134, Juliana, Anna Paulowna, Providence, Vilmorin 23, Vilmorin 29, Trifolium, Re gentes, W-E.L., Ideal (Pajbjerg 184) en Wilhelmina vergelfeken werden, stond van al.e rassen de roode Vilmorin 29 aan de spits, terwijl van de niet roode ras sen de Anna Paulowna het hoogste be schot gaf. Van de zomertarwerassen Svalöf Extra Kolben, Svalöf 1002, Heines Kolben en Mansholt's van Hoek, gaf te Colijnsplaat de Svalöf 1002 de hoogste oprengst. Gerstproefvelden. Van de wintergerstrassen Vogels Agaer, Oude Groningsche, Fletumer, Mansholt II en Vindicat, gaf te Hoek het eerstgenoemde ras het hoogste beschot. Zoowel te Nieuw en St. Joosland als te Anna Ja- cobapo'.der gaf van de zomergerstrassen Saxonia, Abed Kenia, Zege en Mans- holt' 2-rijige, de Zege de hoogste op brengst. Te Kortgene, waar behalve de genoemde rassen ook nog Spratt Archer, Oude Princesse en Röwersdorfer ver geleken werden, won eveneens de Zege het- Haverproefvelden. Van de rassen Goudenregen, Adelaar, Zege en Cansh. Binder won te Wissenkerke de Adelaar het, maar het verschil met Mansholt Binder was gering. Erwtenproiefvelden. Te Krabbendijke, waar Corona, Mansholt's gekr. extra kortstroo, Plukerwt en Uni ca verbouwd werden, stond dit laatste ras in opbrengst bovenaan. Op het proef veld te Schoondijke werden dezelfde rassen verbouwd, doch hier kwam de Plukerwt aan de spits te staan. Te Waarde gM van de Schokkererwten Zei- ka, Mansholt kortstroo, Stam 30 en Koopman's Glory, de eerste de hoogste opbrengst. Te Kortgene werden, behal ve de reeds genoemde schokkerrassen ook nog verbouwd: Stam A, Stam 13 B, Mengsel D 1 van Ir. Koopman. Ook deze stammen kwamen in opbrengst tekort tegen de Zelkaschokkers- Witte b o o n e n£> r o e fvelden Van de Witte boonenrassen Vera, Blan- ca, Louws stam 3 en Walchersch land- ras, stond te Nieuw- en St. Joosland Blanca aan de spits, doch het verschil met Vera was onbeduidend. Op 't proef veld te Oostkapelle, waar de rassen Ve ra, Blanca en Walchersch landras uit gezaaid waren, won Vera het. Blauwmaanzaadpro e f v e 1 d. Te Wolf aartsdijk werden met elkaar vergeleken de rassen Nobel, Boma, Mansholt en Emmabloem. De hoogste gemiddelde zaadopbrengst gaf de Em mabloem. Vlas proefvelden. Van de rassen Concurent, F 6, Blonda en Gigan- ta gaf te Biezelinge het eerstgenoemde de hoogste opbrengst aan stroo en aan zaad. De beste kwaliteit leverde de Gi- ganta. In den Wilhelminapolder werden naast deze rassen nog verbouwd, drie rassen van dr. Fleischmann, n.l. de num mers 22, 31 en 41. Door verschillende oorzaken kwam dit proefveld niet tot zijn recht. Alleen de rassen Concurrent en F 6 gaven een goede opbrengst. De kwaliteit was het beste bij Fleischmann 41. Ka r w proefvelden. Zoo wel te Nieuw- en St. Joosland, te Rilland- Bath als te Anna Jacobapolder, gaf de Mansholt hooger opbrengst dan de Kis tenmakers Volhoudenkarwij. Uienproefvelden. Van een 17-tal rassen en stammen gaven te Waar de de Rijnsburgers van Van Namen de hoogste opbrengst. Te Wemeldinge stond van een 14-tal rassen en stammen de Rijnsburger van R. Zwaan aan de spits. De verliezen, geleden bij de bewaring- proef met de uien van het proefveld te Waarde, waren zeer groot. Het best hielden zich nog de Perijka's van ir. Koopman en van Kersten en verder de Rijnsburger L van eerstgenoemde. Dit laatste ras gaf ook de geringste verlie zen te Wemeldinge en te Biezelinge. Te Noordgouwe werden de geringste ver liezen geleden met de Rijnsburger JL van ir. Koopman, de Perijka van denzelf den kweeker en Stam B van De Zeeuw. Aardappelproefvelden, Te St. Philipsland stonden van de rassen Alpha, Erdgold, Industrie en Triumf, de Alpha en Industrie aan de spits. Van de rassen Souvenir, Friso, Unicum en Mun- tinga 17, gaf te Cadzand de Eigenheimer de hoogste opbrengst. Op het selectie proefveld te Ritthem was de aantasting door degeneratieziekten bij Zeeuwsche blauwe geringer dan bij Blauwe Eigen heimers. Voederbietenproefveld. Te Biezelinge, waar de rassen Groe- ninga, Cycloop, Corona, Ovana, Rosé Jaapjes, Eureka en Gruno verbouwd werden, gaf Eureka gemiddeld de minste en Cycloop de meeste schieters. De grootste netto wortelopbrengst gaf Gru no, terwijl Groeninga aan de spits kwam te staan wat totaal drogestofopbrengst betreft. Lucerneproefvelden. Voor het vierde jaar werd te Borsselen de opbrengst bepaald van de rassen Provencer, Poitou, Okla, Hongaarsche, Utah B Hive en Kansas. De hoogste op brengst gaf de Hongaarsche; dit ras be vatte tevens het minste onkruid. Te Oudelande voldeed in het derde dit ras eveneens het best. Van de rassen Alt- frankische, Provencer, Hongaarsche en Midi, gaf te Rilland het laatstgenoemde de hoogste opbrengst. Veekeuringen in 1935. De keuringen van stieren en vrouwelijk- fokvee vanwege de Provinciale Com missie ter bevordering van rijkswege van de veefokkerij in Zeeland en mede door een Inspecteur van het H. R. S. zullen o.a. op de volgende plaatsen en data plaats hebben: Oostburg Woens dag 24 April; Schoondijke, Zuidzande en Cadzand Donderdag 25 April; St. Kruis, Eede en Biervliet Vrijdag 26 April; Wolphaartsdijk Maandag 29 April; N. en St. Joosland, Souburg en St. Lau rens Dinsdag 30 April; Kruiningen, Ril land en 's Heer Hendrikskinderen Woensdag 12 Mei; Kloetinge, Borssele, en Wissekerke Donderdag 2 Mei; IJzen- dijke, Maandag 6 Mei; Aardenburg Dinsdag 7 Mei; Koudekerke en Middel burg Maandag 20 Mei; Serooskerke, Aagtekerke en Oostkapelle Dinsdag 22 Mei; Biggekerke, Grijpskerke en Gapin- ge Woensdag 22 Mei. NOODLOTTIGE VERGISSING IN EEN APOTHEEK. Maandag had zich voor de Amsterdam- sche rechtbank een apothekers-assis tente te verantwoorden, verdacht van het veroorzaken van dood door schuld. Het meisje was werkzaam in een apotheek te Amsterdam. In Au gustus van het vorige jaar plakte zij bij vergissing een verkeerd etiket op een fleschje met medicijnen. De ver gissing zou noodlottige gevolgen heb ben. Het drankje, dat een 81-jarige vrouw op deze wijze kreeg, bestond uit een chloorzinkoplossing, bestemd voor uit wendig gebruik. Op het verwisselde etiket, dat voor het juiste drankje be stemd was, stond dat „ieder uur een lepel" moest worden ingenomen. De vergissing werd in de apotheek spoedig bemerkt en direct bezorgde de loopjongen het goede drankje. Het was echter al te laat. Toen de echtgenoot van het slachtoffer met het eerste drankje thuiskwam, had de oude vrouw gezegd „geef me maar gauw een le- pel, des te eerder ben ik beter." Ze werd echter ziek en stierf. De Officier van Justitie was van mee- ning dat verdachte onvoorzichtig en onachtzaam heeft gehandeld. De fout, die gemaakt is, is zeer ernstig. Spr. requireerde een geldboete van f 300, subs. 30 dagen hechtenis, bene vens een voorwaardelijke hechtenis- straf van vier weken, met een proef tijd van drie jaar. De verdediger zeide in zijn pleidooi o.a., dat de hoogst-betreurenswaardige vergissing een gevolg is geweest van het werksysteem, dat in de apotheek werd gevolgd, doch dat thans veran derd is. Verd. werkte reeds jaren en zeer nauwkeurig in apotheken. Zij gaat onder het gebeurde zwaar ge bukt. PI. concludeerde tot clementie in den vorm van een geldboete. C Tide Water Ass. Oil 55%, A K.N. Stoomb. Mij. 5%5. A Ned. Scheepv. U, 34%35-%. A H.V. Amsterdam 180%181-83%. A Java Cult. Mij. 9698%-98. A N.I. Suiker U. 9193-%. A Deli Batavia 144%—141 %-43. C Deli Mij. 1000 134%—135-37%. A Senembah 136%137%-37. C Chicago Milw. A Amst. Rubb. C. 97%—97%-99%. A Deli-Bat. Rubb. 61%—59%-60%. A Hessa Rubber 9089-87%. A Serbadjadi S.R. 54%55%. Prolongatie 3%2%. WISSELKOERSEN. Londen Berlijn Parijs Brussel Zwitserland Kopenhagen New-York 8 April 9 7.16% 59.85 9.77% 25.15 48.00 32.00 1.48% April. 7.17% 59.75 9.77% 25.15 47.98% 32.05 1.43% Amerika markant, 't Is een antwoord op een on-, uitgesproken vraag. 1 amnmtmu Och, man, wij vliegers van de K. K3gsw,Olie - JUMarkt - Industrie - Suiker - JPhilips - jSchepen - Koninkl. - Üniiever - IObLMarkt- Rubber - Tabak - Aku (Wettig gedeponeerd L. M. wij denken, wij kunnen alles! Wij genomen en ter beschikking van de jus- vliegen door beesten-weer, door mist. title gesteld, na maandenlang onderzoek door sneeuw. Wij vliegen en denken maar: 't gaat wel, Kijk en dat denken wij nu wel, ma,ar 't is niet waar! Onze kennis is waarlijk niet toereikend om alle gehei menissen van de natuur te doorgronden. Daar is eenvoudig niet tegen te vechten. Maar 't is verschrikkelijk! bij ambtelijke instanties die met ge smokkelde opium te doen hebben is th,ans zooveel bezwarend materiaal ver zameld dat tot arrestatie van een aan tal personen kon worden overgegaan. Tenslotte heeft het tweetal te Roosen daal aangehouden personen bekend. Zij vertelden, dat zij opium hadden ontwin- En dat kan je overal treffen, net; gen van een 34-jarigen lossen werkman In het dorpje Brilon, waarheen de 7 slachtoffers van de ramp met het K. L, M.-vliegtuig Leeuwerik" zijn overge bracht is hedenmorgen om 10 uur een rouwdienst gehouden. Overal in de st,ad hingen de vlaggen halfstok als hulde aan de nagedachtenis van de zeven: verongelukte Nederlanders. Behalve de vertegenwoordigers van de K. L. M. wa ren bij den rouwdienst ,aanwezig de ,>p- perregeeringspersdienst van het district, de burgemeesters van Brilon en omlig gende plaatsen, de Nederlandsche con sul uit Dortmund en een afdeeling zweefvliegers. Er waren bloemen ge zonden door de stad Brilon, door den consul te Dortmund en door de K.L.M. Na afloop van den rouwdienst vertrok de stoet n,aar Nederland. In den laten middag van heden zal het stoffelijk overschot van de slachtoffers per auto te Amsterdam aankomen. Het stoffelijk overschot van mr. W. de- Vlugt wordt naar de ouderlijke woning op de Hee- rengr,acht vervoerd; de overige worden overgebracht naar de begraafplaats Zorgvlied. De begrafenis van vijf der slachtof fers van de ramp van de „Leeuwerik" zal Donderdag 11 April te Amsterdam geschieden in een gemeenschappelijkj graf. Het stoffelijk overschot van mr. W. de Vlugt zal echter Woensdag op de Nieuwe Oosterbegraafplaats te Am sterdam worden ter aarde besteld. Het stoffelijk overschot van den heer Briel z,al te Ginneken worden begraven. Wan- neer zulks zal geschieden is nog niet bekend. De Duitsche pers mag vrijwel niets over de ramp publiceeren. I De Duitsche pers heeft over het on- geluk van de „Leeuwerik" slechts een i kort bericht mogen publiceeren, afkom- stig van het Deutsche Nachrichten-Büro te Berlijn. Op het terrein van de ramp i werden geen Duitsche verslaggevers toe- i gelaten en er mochten nog veel minder foto's door Duitschers gemaakt worden. Bij uitzondering werd aan een enkel I Nederlandsch foto-bureau het doen van een momentopname toegestaan. Verschillende andere Nederlandsche persfotografen moesten onverrichter- zake terugkeeren. Uit dergelijke dingen merkt men de resultaten van een „Gleichschaltung" en een dictatuur, die ons Hollanders nog vreemder moeten aandoen, dan ze dit maal naar onzen correspondent ter plaatse bleek talrijker hakenkruis- dragende Duitschers ergernis gaven. De kwestie is echter dat de Duitscher moet leeren met het vliegtuig, dit machtige wapen in den modernen oorlog, ver trouwd te raken. Reusachtige propa ganda is en wordt er gemaakt voor de vliegerij, die eerst als een sportief bedrijf werd beschreven, doch nu wel geheel een militair karakter heeft gekregen Het moet allen Duitschers worden bij gebracht, dat er bijna niets edelers be staat dan vliegen, en in dit systeem past niet een uitgebreide berichtgeving over een catastrophe. De aviatiek is om zoo Ie zeggen „taboe". Het is niet alleen bij deze ramp, dat een dergelijk publicatie verbod is uitgevaardigd. Het geldt voor vliegongevallen in Duitschland in het algemeen. f Wat Smirnoff er van zegt. Het „Hbld." heeft een onderhoud ge had met Iwan Smirnoff, die comman dant is geweest van de „Pelikaan" bij de zoo roemrijke snelle retourvlucht naar Batavia in December 1933. Smir noff, die in die acht of negen dagen van spannende werkzaamheid altiid tezamen heeft gezeten met Soer, met dezen „bra ven goeien Piet", zooals hij zegt, spreekt zich over het 'ongeluk niet, of alleen m,aar in vage bewoordingen uit. Maar wat hij zegt, is toch wel heel zoo goed boven zee bijvoorbeeld als daar boven Sauerland. Zou het misschien ijsafzetting ge weest kunnen zijn? Kan, kan. Ja natuurlijk kan het. Maar weten! Weten zullen wij hel eigenlijk nooit wat het precies geweest is, nu ze allemaal dood zijn! Er wordt zooveel gezegd van waar om heeft hij niet hooger gevlogen of wat deed hij daar. Smirnoff onderbreekt ons abrupt, v,alt dan uit: Wat dit gedaan of dat gedaan. Weet ik niet. Kan ik niet weten. Kan niemand weten. Piet Soer wist heel goed wat ie deed. Altijd. En er zal heusch wel een reden geweest zijn om zo.o te vliegen als hij deed. Achterna wordt al tijd te veel gepraat! Kijk eens hier. De „Leeuwerik" was een prima toestel, de motoren wa ren onberispelijk, Soer was een pracht vliegerwaarachtig het zijn daar omstandigheden geweest, w,aar de beste van ons waarschijnlijk machteloos te genover zou hebben gestaan Moet je vandaag nog? Ja vanavond den dienst op Londen. Zoo is het. Het verkeer eischt deze menschen op in z'n regelmatigen gang: da,ar is geen stagnatie. DOODELIJKE ONGELUKKEN. Een werkman, die verleden week in een houtzagerij te A a 11 e n door drijfwerk werd gegrepen, en naar het ziekenhuis te Winterswijk werd over gebracht is gisteren aan de gevolgen overleden. Maandagochtend reed op den Udenscheweg onder U d e n de 46-ja- rige heer A- J- met zijn fiets in de rich ting van het plaatsje Zeeland, toen ach ter hem een vrachtauto naderde. Door tot dusverre nog niet opgehelderde oor zaak, werd de heer J. door deze auto gegrepen. De heer J. kreeg zoo zware verwondingen, dat hij vrijwel direct overleed. Op de spoorbrug over den Dom mel te Liempde is een man die per rijwiel de brug wilde oversteken, ko men te vallen en in de Dommel te recht gekomen. Het lijk van den man, zekeren Van B., spoorwegarbeider te Boxtel, is nog niet gevonden. Op het Mosplein in Amster- d a m-Noord heeft een verschrikkelijk ongeval plaats gehad, waarbij een jon gen werd overreden en gedood. Op den hoek van het Mosplein en de Van der Pekstraat stopte een auto bus voor het uitlaten van passagiers. Daarachter kwam een autobus van lijn L, die doorreed. Een jongen van om streeks twaalfjarigen leeftijd, die voor de stilstaande bus omliep en de straat overstak, werd plotseling door de an dere bus gegrepen. Eén der wielen ging hem over het hoofd, met het ge volg, dat de dood terstond intrad. SMOKKELAARSBENDE VAN VERDOOVENDE MIDDELEN INGEREKEND. De heeren bedrogen mekaar met valsche bankbiljetten. De Ned. Centrale tot bestrijding van den handel in verdoovende middelen, heeft wederom een goeden slag geslagen, door de arrestatie van zes, bij opium smokkelarij en uitgifte van valsche bankbiljetten betrokken personen. Op 14 Dec. j.l. werden bij de Neder- landsch-Belgische grens door marechaus sees uit Roosendaal twee bekende smokkelaars, een koopman uit Üud- Beijerland en een persoon uit Schie- broek, aangehouden, die 3 kg opium verpakt in blikjes en als poeders bij zich hadden. De opium werd in beslag genomen en naar bovengenoemde cen trale te Rotterdam gezonden,, welker ambtenaren constateerden dat zij deze partij reeds eerder in beslag hadden te Rotterdam; tusschenpersoon was ge weest een 33-jarige machinist te Rot terdam. Toen deze bij den koop de deugdelijk heid van de opium wilde onderzoeken, vertelde de los-werkman, dat dat on- noodig was; de opium toch was afkom stig van een ambtenaar, die er mee be last was geweest ze te verbranden. Van den Beijerlander h,ud de machi nist ter betaling van de opium drie bank biljetten van f 100 ontvangen. De los- werkman had de drie bankbiljetten in ontvangst genomen voor de opium. Twee van deze bankbiljetten had hi) weer afgedragen aan dengene die hem de opium had geleverd. Dit was een 57-jarige ambtenaar bij de registratie te Rotterdam. Deze man w,us belast ge weest met de verbranding van in be slag genomen opium, doch hij had de verleiding niet kunnen weerstaan om er geld voor te maken. Zoo was de her komst van de opium ontdekt. Doch het bleek bij het verhoor van dezen persoon, dat de opium w,as her taald.... met valsche bankbiljetten. Toen de vrouw van den ambtenaar een bankbiljet bij den kruidenier wilde in wisselen ontdekte deze dat het valsch was. Zoo ook het tweede biljet. De ambtenaar vertelde het geval aan den lossen werkman die toen ook de valsch- heid van zijn biljet constateerde. Sa men gingen zij naar Oud-Beijerland, doch de handelaar deed alsof hij van niets wist. De beide smokkelaars werden over deze zaak in verhoor genomen en be kenden geweten te hebben, dat zij de opium met valsch geld hadden betaald. Een 36-jarige koopman te Rotterdam had hun een tijd tevoren gewaarschuwd, dat hij valsche bankbiljetten van f 100 ter beschikking had. Als zij er emplooi voor hadden moesten zij maar eens fangs komen en zij waren langs gekomen toen zij opium gingen koopen. De afspraak was, dat zij met den koopman de op brengst van den opiumverkoop zouden deelen.. Nu behoorde deze koopman en de Rotterdamsche los-werkman tot de menschen, die in Dec. j.l. in Noord-Bra bant en in België zijn betrapt op het uit geven van valsch geld. Zij zijn toen we gens gebrek aan bewijsmateriaal weer losgelaten. De losse werkman vertelde nu, dat hij een biljet van f IOC.ter leen' had gegeven voor reclamje-doeleinden aan iemand, dien hij uit het oog verloren had. Deze bleek bij naspeuring te zijn een 44-jarige machinist. Deze man had er f 4.voor betaald. Toen hij echter van de arrestatie vernam, had hij het biljet verbrand. De zes gearresteerden zijn naar het huis van bewaring overge bracht. „PAAPSCHE STOUTIGHEDEN". Het r.k- dagblad „De Tijd" wraakt de lezing van de bekeering van een prote stant" geworden katholiek te Lith (N.Br.) dezer dagen door de Ned. Rott- Crt. ge publiceerd. De pastoor van Lith deelde het blad n.l mee, dat de man, ziek ge worden en in het r.k. ziekenhuis opge nomen, geheel uit zich zelf den wensch te kennen gaf, katholiek te willen ster ven. Er zou geen sprake van zijn, dat de man over zijn bekeering gezegd had: „Ik moest wel". KRASSE MAATREGEL. Ingaande 15 April a.s., is door B. en W. te R o o- sendaal en Nispen een verorde ning vastgesteld ter bestrijding van het smokkelen, venten en bedelen door steuntrekkenden en tewerkgestelden en of hun gezinsleden. Volgens deze verordening wordt den hiervoren genoemden personen, op straf fe van uitsluiting van steunverleening en werkverschaffing o.a. verboden zich zon der geldige reden tusschen zonsonder gangen zonsopgang te bevinden in de grensstrook, zooals deze als smokkelter rein bekend staat en is aangegeven. «3 t jaar. leden. De guan, boek prof. Weltkr en

Middelburgsche Courant | 1935 | | pagina 2