BIOSCOPEN. RECHTSZAKEN. SPORT. KUNST EN WETENSCHAP. BUITENLAND. WALCHEREN. ZUID-BEVELAND. N00RD-BEVELANÜ. ZEEUWSCH-VLAANDEREN W.D. MIDDELBURG DUITSCHLAND. een aantal lantaarnplaatjes, die een in teressant overzicht gaven van de drink watervoorziening in t,al van landen. Een en ander werd door spr. op geestige wijze toegelicht. In de pauze werden ververschingen rondgediend en daarna vervolgde dr. V. d. Sleen zijn voorstelling met een aan tal plaaiies en een film, die een zeer in teressant overzicht gaven van het ont staan en de ontwikkeling v,an de Zuid- Be velandsche Waterleiding Maatschap- pij. Deelen we nog mede, dat, middel fraaie bloemstukken, telegrafische schriftelijke gelukwenschen, van tal van zijden blijken van medeleven binnen kwamen. De dag werd besloten met een maaltijd in meer intieme kring in hotel „De Ko renbeurs". Aan dezen disch heeft de president, de heer Joh. Pilaar, naar goed Neder j landsche zede den eersten dronk gewijd J aan H.M. de Koningin. Vervolgens heb-j ben nog het woord gevoerd de commis saris der koningin, jhr. mr. J. W. Quer ies van Ufford. de burgemeester van Goes, mr- R M. van Dusseldorp, de di recteur der Mpij., ir. J. Van Poelgeest, de directeur van 't rijksbureau, ir. W. F J. M. Krul, de inspecteur van de volksge zondheid te Breda, dr. A. H. v. d. Velde, de heer M. van Harmeien, oudste lid van den Raad van Toezicht, de voorzitter de- Vereeniging de Zeeuwsche pejjs, dr. S. S. Smeding, en tenslotte de oud-secreta ris van den Raad van Beheer, mr. P. A. Schwartz. Naar we vernemen is de koperen plaquette, die smaakvol is uitgevoerd en een buitengewoon goed gelijkend borst beeld van ir. Jan van Poelgeest en re- Hef vertoont, geslagen door den graveur H. Stoffels te 's Gravenhage. SLECHTHOORENDEN. Men schrijft ons: De afdeelingen Middelburg en Vlis- singen der Vereeniging tot Bevordering der Belangen van Slecht-Hoorenden, stellen zich voor te Middelburg, een propaganda-dag te houden, ter gelegen heid van haar 15-jarig bestaan, In den loop der jaren werd op velerlei wijze ge tracht, het leed der S.H. te verzachten. Door hen in één verband te vereenigen en geregelde samenkomsten te houden, kreeg men meer contact en bereikte men, dat de moeilijkheden der S.H. be ter begrepen werden; door hun te wij zen hoe zij in de leemte, door hun doof heid ontstaan, tegemoet konden komen, met leeren liplezen, kwamen zij er veel al toe, datgene wat hun ooren niet meer hoorden, met hun oogen te gaan zien! Ook, doijor hen, die daaraan behoefte hadden, op de voordeeligste wijze van een hoorinstrument te voorzien, waar toe altijd goed ingerichte proefkisten en goede leiding aanwezig waren, kon ge holpen worden; bovendien werden er tot dat doel herhaaldelijk instrumenten tentoonstellingen gehouden. Ook op den propaganda-dag, op Zaterdag 13 April a.s- zal er in de middaguren weder ge legenheid zijn, tot het probeeren van hoorinstrumenten. Verder zal er een demonstratie van liplezen gehouden worden, door mejuffrouw Bok, lip- leerares hier ter stede, waardoor men zich een denkbeeld zal kunnen vormen, van hetgeen met liplezen te bereiken valt. Wie echter ook in hooge mate de be langstelling noodig hebben, dat zijn de slechthoorende kinderen. Deze toch kunnen dikwijls het gewone onderwijs, zonder hulp niet goed volgen, zij missen daardoor veel en komen onnoodig ach ter. Niet altijd wordt hun gebrek dade lijk opgemerkt al is hierin in de laatste jaren, veel verbetering gekomen, door de instelling der schoolartsen maar zelfs f-} is het bekend, dan wordt er toch dikwijls nog maar weinig aandacht aan besteed! Men is zoo licht geneigd om te denken, t is zoo erg niet, een beetje doof, daar hoeven ze toch niet dadelijk les voor te hebben, 't zal wel losloopen! Maar in de meeste gevallen loopt 't niet los, maar 't loopt juist vast! Want wanneer zulke kinderen ouder worden en de doofheid neemt nog iets toe (wat helaas maar al te dikwijls 't geval ts) wanneer dan blijkt, dat de jonge men- schen voor menig vak ongeschikt wor den gevonden, wanneer zij dan dus last eginnen te krijgen van hun gebrek, dan wordt er gezegd: „als we 't maar gewe en hadden, dan hadden we er wel eer der mts aan gedaan". Daarom juist, racht de Vereeniging deze kinderen op te sporen en de ouders op de hoogte te brengen van de hulpmiddelen, die ter beschikking staan. En daarom ook, wil len de aid- X lissmgen en Middelburg hun 15-jarig bestaan herdenken, door VwïïrrtC geu6?'. 0ver onderwijs a/h blecht-Hoorend kind- De voorzitter der Vereeniging, de heer Herman Snij ders, die de oprichter was, van de af deeling Middelburg, zal dezen avond in leiden, terwijl het Hoofd der School voor S'echt-Hoorende kinderen in Den Haag, de heer Linthorst, de film zal toelichten. Wxnterclub, o ^MBJRG. Jl. Woensdag hield dr. o. Omeding in de Winterclub alhier te» ?1a1usc.1',R mei lichtbeelden over dc ontwikkeling van de luchtvaart. In zijn m de spreker een beeld in vogelluchf van de luchtvaart in het ver leden. Niet met de eerste geslaagde po gingen van de gebroeders Wright en van Bleriot begint de geschiedenis van het v iegen: ze gaat, mét het verlangen van den mensch om zich op vleugels door de lucht te bewegen, terug tot het verst verleden, we hooren ervan in le genden en sprookjes. De eerste histo rische pogingen tot verwezenlijking van dit verlangen, we vinden ze reeds in het Europa der Middeleeuwen: een monnik uit het gevolg van Willem den Ver overaar verliest in 1066 als would-be Kanaalvlieger het leven. Sterker nog: meer dan 2000 jaar vóór onze jaartel ling redt een keizer van China zich door een koenen „parachute-sprong", van een wissen dood. Met Leonardo da Vinei neemt de we tenschappelijke bestudeering der vlieg kunst een aanvang; doch eerst in het begin v an de 20e eeuw zien we de prak tische verwezenlijking in de snelle ont wikkeling van het vliegtuig „zwaarder dan de lucht", terwijl de luchtballon, reeds in de 19e eeuw min of meer bruik baar, in zijn modernen vorm van be stuurbaar luchtschip een waardige plaats naast de vliegmachine inneemt. Al is in Nederland de aandacht hoofd zakelijk op de ontwikkeling van de vliegmachine gericht, de geregelde dienst van de Duitsche luchtschepen op Zuid-Amerika bewijst, dat ook in dezen tak van luchtvaart groote mogelijkhe den schuilen. De triomfen der laatste jaren, de re cords van hoogte, duur en snelheid, die ons nog versch in 't geheugen liggen, werden door den spreker aangestipt, daarnaast werd gewezen op de ontwik keling van het zweef- en zeilvliegen. Het eerste wordt den laatsten tijd ook op Walcheren beoefend onder de geest driftige leiding van ir. Holleman te Veere, secretaris van de Zeeuwsche Ver. voor Luchtvaart. Het laatste is van het standpunt van den echten sports man voorzeker het aantrekkelijkst, het verhoudt zich tot het vliegen met een door motorkracht ge dreven machine als het varen in een zeiljacht tot het varen met een motor boot. Het record van zeilvliegen: 36 uur, is een eerbiedwekkend staaltje van menschelijke koelbloedigheid en van het vernuftig aanwenden van wind en luchtstroomingen. Aan de hand van een „luchtspoor- boekje" liet de spreker de aanwezigen daarop eenige „Europeesche reizen" doen, aantoonend w,at het moderne luchtverkeer t.o.v. snelheid van vervoer en gemak van aansluiting beteekent. Na de pauze werden dergelijke reizen geïllustreerd door lichtbeelden (grooten- deels eigen opnamen); verschillende vliegvelden kwamen op het doek, de meest verschillende typen van vliegma chines passeerden de revue. Tenslotte gaf een kaart een toekomstbeeld van luchtverbindingen boven Nederland en Zeeland, waarvan niet alleen het be stuur van de Z. V. L. en haar vice- voorzitter droomen, maar die ten deele reeds door de K.L.M. in studie zijn geno men en waarvan verschillende, met na me die naar Oostelijk Zeeuwsch Vlaan deren en Goeree*Overflakkee in de naaste toekomst vermoedelijk verwe zenlijkt zullen worden. Nadat de aanwezigen door een har telijk applaus en door eenige vragen v,an hun belangsteling in het gehoorde blijk hadden gegeven, bracht de voor zitter, de heer L. J. van Voorthuysen den spr. dank voor zijn belangrijke voordracht. Met een woord van opwek king om het werk van de Z.V.L. te steunen besloot dr. Smeding dezen avond. BORSSELE. De afdeeling „Borssele" van Volksonderwijs hield Donderdag een algemeene vergadering. De voorzitter, de heer C. de Krijger, wees er in zijn openingswoord o.a. op, hoe verblijdend 't is, dat het aantal leden der afdeeling jaar op jaar stijgt. De rekening wijst aan in ontvangsten f 214 en in uitgaven f 201, De heer De Voogd bracht als afgevaar digde naar de in November '34 gehou den algemeene vergadering verslag uit van het daar verhandelde. De heeren H. de Priester en J. van de Velde werden herkozen als bestuursleden. Daarna stel de de voorzitter aan de orde het voor- stel-Voorburg over het onderwijs in Bij- belsche Geschiedenis op de openbare lagere school. Dit punt werd besproken aan de hand van een leidraad door het hoofdbestuur aan alle afdeelingen ver zonden. De vergadering vjerklaarde zich te gen de invoering van onderwijs in bij- belsche geschiedenis op de openbare school op verschillende gronden. Dit on derwijs en godsdienstonderwijs zijn niet van elkaar te scheiden, het eerste, zoo wel als het tweede dient gegeven te worden door daartoe bevoegden en dit zijn de predikanten 'en de godsdienst onderwijzers. Voor het ontvangen van dit onderwijs bestaat ruimschoots gele genheid in catechisatie en in Zondag scholen. Ook werd gewezen op de ver keerde meening van sommigen, d,at het geven van dit onderwijs op de openbare school in sommige gevallen een middel tot behoud der school zou kunnen zijn, een verkeerde meening, waar tot de oprichting van bijzondere scholen ge heel andere factoren aanleiding geven, dan het niet geven van dit onderwijs. Tot afgevaardigden naar de dit jaar te houden algemeene vergadering wer den benoemd de heeren H. de Priester en J. de Voogd. KORTGENE. Over de maand Maart stonden alhier 30 werkloozen op de ar beidsbeurs ingeschreven; over Februari waren er 44. Voor den tijd van 't jaar is dit voor een kleine gemeente nogal veel te noemen. Vroeger lieten de land bouwers, omsl reeks dezen tijd hun ak kers, waarop larwe gezaaid was, wie den. In het graan wordt nu hoegenaamd niet meer gewerkt. Hier en daar ziet men, dat hef er met een egge door 'f land gereden wordt om het onkruic op die manier te vernietigen, doch in de meeste gevalien laat men de stukken land ongewied liggen. De arbeiders worden op die manier de dupe. Geluk kig zijn momenteel eenigen van hen te werk gesteld om modder uit de haven te kruien. De modder wordt gebruikt, om den rommel van de zich in de nabij heid bevindende vuilnisbelt te bedek ken. KORTGENE. Het uitbreidingsplan der gemeente is herzien. Het ligt in de be doeling, de Van Snellenstraat door te trekken naar het Veer. Vandaar zal in de toekomst een weg buitenom loopen naar de z.g. weitjes, en vandaar naar het Molenwegje. KORTGENE. In de vacature van lid van den Gemeenteraad, ontstaan door ontslagname van den heer P. Hollestel- le is thans door den voorzitter van het centraal bureaux benoemd verklaard de heer J. P. van Oeveren. BRESKENS- De c.h.-kiesvereeniging te Breskens zal voor de a.s. gemeente raadsverkiezing met de volgende candi- datenlijst uitkomen: I. Cappon (aftr.), N- Bins, M. Meeusen, I. Verduijn, J. Ver- duijn, M. Verschelling, A. Monje (aftr.), J- Boidin. ELECTRO. De familie van mijn vrouw. De hoofdpersoon dezer Nederlandsche filmklucht is mevrouw Arabella Goed hart, getrouwd met den heer Josef Goed hart, wiens inborst in zijn aandoenlijken naam wordt weerspiegeld. Helaas voor den man, want mevrouw beschikt over een menigte van minder zachtmoedige eigenschappen. Ze is heersch- en bedil- zuchtig, achterdochtig, kleingeestig en soms een beetje hysterisch, kortom het prototype van de boosaardige schoon moeder. In deze hoedahigheid wordt ze in de film speciaal ten iooneele gevoerd. Tot groot verdriet van den jeugdigen romanschrijver, die tegen haar zin haar oudste dochter huwde. Er hapert absoluut niets aan het huwelijk inte gendeel, men krijgt den indruk van iets tortelduifachtigs maar schoonmama, die met man en jongste dochter op een kwaden dag voor een maandje bij het jonge paar komt logeeren, ontdekt op slag, dat het heelemaal mis is. Haar oud ste wordt meent ze schandelijk door den lichtzinnigen schrijver zijn z'n romans dan niet van het prikkelend ste soort? bedrogen. Het snoode toeval komt haar achter docht te hulp. In de gedaante van een vleugel en een baby, die hoe ongelijk soortig dan ook, in een van de grappig ste dialogen van het verhaal, hardnek kig met elkaar worden verward. De aardigheid zou er af zijn (voor wie de film gaan zien) als we de fameuze sa menloop van omstandigheden hier bloot leggen, 't Is trouwens 'n zeer ingewik kelde geschiedenis, waarin de eenige zoon van den heer en mevrouw Goed hart, die bij zijn getrouwde zuster in woont en 't bijzonder goed kan vinden met het dienstmeisje des huizes, nog een pikant aandeel heeft, evenals een ze kere dr. Nix, een aan lager wal geraakt vee-arts, die nu zijn kost poogt te ver dienen als marskramer. Johan Kaart speelt deze laatste rol tot bijzondere verhooging van de algemeene vroolijk- heid. Zijn creatie mitsgaders die van Gusta Chrispijn-Mulders (de schoon moeder) en Sylvain Poons (Josef Goed hart) zijn het, welke het kluchtig ele ment der film relief geven. Er kan sma kelijk om een en ander gelachen wor den. CITY Schept vreugde in het leven. Een vroolijke rolprent. Wat zou men ook anders kunnen verwachten. Een film waarvan de titel zegt dat men vreugde in het leven moet scheppen kan moeilijk een dramatisch gegeven vertolken. Dit is hier dan ook niet het geval. Ja, er komen natuurlijk filmische misverstanden en wrijvingen in voor, maan dat schijnt nu eenmaal te hooren bij verliefde jongemenschen. Het zou anders te vlot gaan en te weinig geva rieerd zijn. M,aar voor verscheidenheid draagt het nieuwe Ufa-sterretje Dorit Kreysel zorg. Zij is een temperament vol meiske, 't eene oogenblik opge wekt en vreugdevol, 't andere moment een beetje ondeugend, boos en nukkig. Doch zij kan haar geïrriteerdheid uit leven op de Zugspitse. En in deze prachtige omgeving voelt ook de humo ristische zanger Leo Slezak zich op z'n gemak, 't Is een joviale kerel die zijn eerste prijs, gratis logies op de Zugspit se, deelt met de lieftallige Dorit. Hij is ook in 't geheel niet jaloersch als Wolfgang Liebeneier steeds meer zijn aandacht op Dorit gaat vestigen. Ten slotte is er nog Ida Wiist die het geheel completeert. Schept vreugde in 't leven is een gezellige film geworden met en kele mooie natuuropnamen. De bende van Monte Black. In de plaats van „Spaansche passie loopt als tweede film „De bende van Monte Black". Het is een cowboyfilm met John Wayne in de hoofdrol. Het gaat hard om hard tusschen den onschul dig veroordeelden, doch ontsnapten John en de rooversbende van Monte Black. John begeeft zich vrijwillig tusschen Je schurken teneinde den zoon jvan zijn vriend te bevrijden. En passant wordt hij betrokken in een overval op een dorp. John's trouwe viervoeter weet de bewoners op het nippertje te waar schuwen, Daarop keert de geheele ben de zich tegen John- Pas op het allerlaat ste oogenblik krijgt de dappere kerel hulp en ook de gebruikelijke belooning. Arr. Rechtbank te Middelburg. In de zitting van Vrijdag 5 April wer den de volgende zaken behandeld: S. P., 24 j., slager, wonende te Bres kens, werd ten laste gelegd, dat hij op 13 Juni te Ter Hofstede (gemeente Re- tranchement) J. Cruson heeft opgelicht voor een bedrag van f 5.50, zeggende dat Neeltje Boone, voor wie J. Cruson bij afwezigheid steeds goederen aannam voor een bedrag van f 5,50 reuzel had besteld, welke reuzel hij; haar afgaf te gen betaling van genoemde som, terwijl de reuzel niet besteld was. De Officier van Justitie, requisitoir nemende, zegde, dat verdachte een groo te knoeier, een aartsknoeier is, die reeds herhaaldelijk is veroordeeld. Spr. eischte 3 maanden gevangenis straf. H. P-, 24 jaar, vertegenwoordiger, wo nende te Roosendaal, werd ten laste ge legd, dat hij op 5 Jan. te Hontenisse als bestuurder van een auto, daarmede hoogst roekeloos en onvoorzichtig met belangrijke snelheid heeft gereden op den openbaren weg Hulst-Walsoorden, en toen bij het tegenkomen van een paar wielrijders de voor hem linkerzijde van den weg heeft gehouden en daarbij J. F. de Kok heeft aangereden, die daarbij ernstige verwondingen aan het hoofd en een armbreuk bekwam, hetgeen aan ver- dachte's schuld is te wijten. Eisch: 3 maanden hechtenis voor waardelijk met 2 jaar proeftijd en f 50 of 20 d.h. en inbeslagneming rijbewijs voor den tijd van één jaar- De verdediger, mr. P. C. Adriaanse, bepleitte clementie. H. d. K., 35 jaar, wagenbestuurder, wo nende te Souburg, was op 6 Febr. jl. door den kantonrechter te Middelburg veroordeeld tot f 0,50 boete of 1 dag hechtenis, wegens het met een door hem bestuurd tramrijtuig het verband ver breken in een troep militairen van de Zeemacht, te Vlissingen op 7 Sept. 1934, toen de miliairen langs de Badhuisstraat marcheerden. De Ambtenaar van het Openbare-Ministerie en den verdachte waren in hooger beroep gekomen. Uit het getuigenverhoor bleek, dat de commandeerende officier van die troep, welke troep ongeveer 150 m lang was, aan den bestuurder der tram een sein tot stoppen had gegeven, doch dat deze toch was doorgereden. Verdachte beweerde daartegenover behoorlijke belseinen te hebben gegeven en dat de straat ter plaatse breed ge noeg is, zoodat de militairen die op de tramrails liepen, best konden passeeren. Andere get. beweerden geen signalen te hebben* gehoord en plotseling op zij te hebben moeten springen. Het O. M. eischte bevestiging van het vonnis. De verdediger van verdachte, mr. Ver- paaien, was van oordeel, dat verdachte niet mag worden veroordeeld en ook zal moeten worden vrijgesproken, ook al had hij het marcheeren belemmerd. De trambestuurders schijnen herhaaldelijk last te hebben van militaire troepen. De bedoeling van de Wet is de tram voor rang te verleenen, zelfs vóór de militaire colonnes. Verdachte heeft düs niets be lemmerd en is dus ook niet strafbaar. G.P., 46 jaar, pensionhouder, wonen de te Zoutelande, was op 9 Jan. jl. door den kantonrechter veroordeeld tot f 20 of 20 dagen hechtenis, wegens overtre ding van de Drankwet, te Zoutelande op 4 Juli 1934. De verdachte was tegen die veroordeeling in hooger beroep geko men. Eisch: bevestiging van het vonnis van den kantonrechter. VOETBAL. De eerste promotiewedstrijd welke Middelburg Zondag tegen Roermond te spelen krijgt begint reeds met spelers- pech. Zooals te verwachten was zullen Vogel en P. Ploegaert niet meedoen, terwijl het medespelen van Geelhoed ook niet erg waarschijnlijk is. Zoodoen de gaat Midelburg met drie invallers de promotiecompetitie in. De midden voor-, rechtshalf- en linksbackplaats zullen dientengevolge door invallers moeten worden bezet. De hoop op een overwinning voor de groen-witten is derhalve miniem; zij zou een verrassing zijn. Aan de spelers om zulk een verras sing tot een feit t.e maken, 't Is een moeilijke opgave. Wij hopen Maandag in ons verslag van den wedstrijd van een sportleven strijd te kunnen spreken. Willem II krijgt Palemig op bezoek. We zullen ons aan een voorspelling niet wagen, doch anderzijds gelooven we nog niet direct aan een nederlaag van de eerste klassers. Voor de gewone competitie zal in de Nadorst Zeel.andia trachten revanche te nemen voor de in Terneuzen geleden nederlaag. Het programma is als volgt: Kampioenschap van Nederland: Ve- locitasAj,ax; Go AheadDWS. Afdeeling IV 't Zuiden. Promotiecom petitie: Willem IIPalemig; Roermond —Middelburg. 2e Klasse A: ZeelandiaTerneuzen; TSC—Dosko. 3e Klasse A: OranjeAxel; Vlissin gen 2—Terneuzen 2. Geschiedenis(?) van Middelburg in twee historische romans. Men schrijft ons: J. Ab. Utrecht Dresselhuis zei, dat bij „het jaar 838 of de Deenen in Zeeland" geschreven had op de manier van den Abt Vertot: „moitié d'après le peu qu'il en savait, moitié d'après son imagina tion". We weten, dat volgens dezelfde manier al e historische romens ontstaan. Wie zal het wraken, dat de romanschrij ver na ernstige bestudeering van een tijdperk uit de geschiedenis aan de ge beurtenissen daarvan meer relief weet te geven door in zijn roman geheel ver dichte personen een rol te laten spelen. Afkeuring verdient het daarentegen, dat een schrijver door onvoldoende stu die in strijd komt met de historische fei ten of erger nog: 't onmogelijke fanta seert. Deze fouten kleven o.a. aan twee historische romans, waarvan de hoofd personen ook in Middelburg vertoefden- Ik bedoel: „De lelie van ons vorstenhuis" door Carolina Atwater Mason en „Ik zal handhaven" door Marjorie Bowen. In den eersten roman veronderstelt de schrijfster, dat in de vesten van Middel burg in de eerste helft der 16e eeuw koopvaardijschepen lagen. Nu was dit volstrekt onmogelijk, omdat le de ves ten voor die schepen geen vaarwater konden zijn, 2e omdat ze in tijd van oorlog geen veilige ligplaats aanboden, 3e omdat ze niet .in verbinding ston den met de haven van Middelburg. Ze schrijft voorts, dat de rentmeester in Bewesten Scheld Adolf Hardinck we gens ketterij werd ter dood gebracht. Reigersberg schrijft echter, dat deze schitterende edelman gelden van den keizer had verduisterd en naar Brussel ter verantwoording werd geroepen. Hij werd daar „in zijn arm doodgelaten", d-.i hij stierf door aderlating. In den tweeden roman wordt meege deeld, dat Willem III in 1665 bij zijn be zoek aan Midde'burg ook in de Nieuwe Kerk vertoefde. Hij had toen volgens de schrijfster geen oog voor het onvol tooide praalgraf der gebroeders Evert- sens, maar las daarentegen met veel aandacht de twee zwart-marmeren pla ten aan dpn muur, die meedeelden, dat in die kerk begraven waren Graaf Wil lem II cn zijn broeder Florus de Voogd. Men zal het cwaze van deze bewerin gen begrijpen, als men weet, dat het ge noemde praalgraf eerst in de Oude of St. Pieterskerk op het Hofplein was op gericht en pas in 1818 op last van Ko ning Willem I naar de Nieuwe Kerk is overgebracht, terwijl de genoemde p'aten daar pas in 1820 zijn geplaatst. Hieruit blijkt dus wel, dat het gevaar lijk is om geschiedenis te leeren uit historische roman! Familiedrama. Te Kiel werd reeds sinds eenigen tijd een 16-jarige knaap op school gemist. Toen men gistermorgen aan zijn huis liet navragen, bleek de wo ning gesloten te zijn- Toen zich niemand liet hooren, werd het huis met geweld geopend. Men vond den vader, de moeder en den vermisten zoon dood. De lijken van vader en zoon vertoonden schoten in het hoofd, terwijl de doods oorzaak van de vrouw nog niet vastge steld kon worden. Over de nadere om standigheden van dit familiedrama is niets bekend. HET ANTI-SEMITISME. Reeds vroeger is er sprake van ge weest dat het personeel van Siemens te Berlijn, ruim 30,000 man sterk door de bedrijfsorganisatie was verm.nand, geen inkoopen te doen in joodsche za ken en warenhuizen. Men hoort nu dat het personeel zich daartoe schriftelijk heeft moeten verbinden. In de Grenadierstrasse en Kanon- nierstrasse, te Berlijn, de hoofdstraten van de Jodenbuurt, hoort men in de laatste dagen veel muziek. Deze muziek wordt gemaakt door leden van de Hit- lerjeugd, welke in optochten propagan da maken vóór den verkoop van het

Middelburgsche Courant | 1935 | | pagina 7