KUNST EN WETENSCHAP. 1N8E70NDEN STUKKEiT BURGERLIJKE STAND. BEVOLKING. AGENDA. MIDDELBURG. GOES. overnemen, natuurlijk geheel voor reke ning van den schrijver laten, maar kun nen ons waarlijk niet indenken, dat hij geen reden zou hebben gehad om zoo te oordeelen- Maar dan moeten wij tevens onze verbazing uitspreken over de an dere beschouwingen in de pers, die geïnspireerd, naar werd medegedeeld, door „eenige voormannen" den in druk wekten of er geen wolk je aan de lucht is geweest, en of alles koek en ei was. Het Middel- burgsche artikel wettigt de conclusie, dat er heel wat critiek is vernomen, waar van echter naar buiten niets is medege deeld. Waarom hebben de „voormannen" dit verzwegen? Is dit in het belang van de partij en haar beginselen? „Men weet, dat wij principieele be zwaren koesteren tegen eenige punten der officieele liberale politiek van de laatste jat en. Wij hebben die in heel wa*. welwillender vorm geuit dan in boven staand artikel geschiedt. Tot een ern stige bespreking en behande.ing van die bezwaren, die niet van vandaag of giste- ten dateeren, heeft men het in den Vrij heidsbond echter nog nimmer gebracht, ook' niet in zijn orgaan. Wel hebben wij heel wat onvriendelijke woorden moeten verdragen; wij wenschen onzen Middel- schen collega, die den moed zijner over tuiging bezit, een zelfde dikke huid toe, als wij ons toen hebben aangeschaft. „In ieder geval is ons afgezien van deze vergadering in den laatsten tijd wel gebleken, dat er in de Liberale Staatspartij lang geen onverdeelde in stemming bestaat met het politieke be leid- Dat er ook onder de jongeren iets van dien aard aan het groeien is, stemt verheugend. Maar .als men denkt dit, wanneer het zich openbaart, achter ge sloten deuren te kunnen houden of te doen overstemmen door optimistische beschouwingen van „eenige voorman nen", zal men zich op den duur toch ver gissen. Wij en anderen, die de liberale politiek van heden op verschillende pun ten bestrijden (de Middelburg se h e is ons destijds bijgevallen met de opmerking, dat ook zij ernstige princi pieele bezwaren had) doen dit in het waarachtig belang van de beginselen, waarvan wij de hoofdzaken nog immer voor ons volk de beste achten. Daarom1 en daarom alleen verheugen wij er ons over, als er een beetje roering komt in den Bond, Iedere partij, iedere beweging moet de teekenen des tïjds verstaan; doet zij dit niet, dan zal het zich de geschiedenis levert er sprekende voor beelden van wreken, en gevoelig ook. Ook zonder dat wij precies weten, wat er in de (besloten) vergadering is ge beurd, durven wij zeggen dat er in het artikel van de Middelburgsche opmerkingen voorkomen, welke met het oog op de algemeene positie der partij, volkomen juist moeten worden genoemd. „Op het congres is een motie aange nomen, uitsprekend „naar middelen te streven, om de, liberale partij in het mid delpunt der algemeene belangstelling te plaatsen". „Prachtig". „Wij voor ons wenschen niets liever dan nieuwe en frissche en versterkte aandacht voor de liberale beginselen, „Maar als men denkt daartoe te ko men met handhaving van de officieele politiek der laatste jaren, welke op meer dan een punt een miskenning vormt van hetgeen er in deze moeilijke en bewogen tijden noodig is, dan vreezen wij, dat het een illusie zal blijven". Liberaal Reveil? De Prov. Groninger Courant, eveneens liberaal, doet een geluid hoo- ren, dat in kracht en richting eveneens aanzienlijk afwijkt van het zoetsappige propaganda-artikel, hetwe k anderen li beralen bladen (ons niet!) was toege zonden. s Wij citeeren het volgende: „Wie zich herinnert, wat wij op deze plaats reeds vier jaren geleden, toen het fascisme in ons land, fascisme, dat im mers de lijnrechte tegenvoeter is van de liberale idee, nog pas in zijn beginsta dium verkeerde, daarover geschreven hebben, zal kunnen begrijpen, hoezeer wij ingenomen zijn met het feit, dat men nu eindelijk en ten langen leste ook in den Vrijheidsbond gaat begrijpen, dat ook de liberalen, willen zij niet door de massa onder den voet geioopen worden, met die massa moeten mééloopen, al thans wat de methodiek der propaganda betreft. „Wij hebben dat meermalen doen doorschemeren bij wat wij schreven en het mag, nu dat zéér dringende nood zakelijkheid is geworden, wel eens on omwonden gezegd worden: deleiders van den Vrijhei as bond z ij n Weltfremd. Mannen als Fock en Wendelaar zijn in velerlei opzicht veel verdienstelijker staatsburgers dan meni ge politicus, die in het openbaar pleegt op te treden en, om het schilderachtig te zeggen, de straat pleegt op te gaan Doch in één ding staan zij bij zulk een po'iticus ten achter: zij kennen „de straat" niet, zij weten niet wat in de breede volksmassa woelt en leeft, de breede volksmassa, waartoe immers óók de liberale massa behoort- Een hoogst verdienstelijk man als de heer Knottenbelt, een knappe geleerde en po liticus als de heer Van der Bilt wij willen vandaag nu eens namen noe men, in de overtuiging, dat dit de idee ten goede zal komen zij weten niet wat er omgaat bij het volk; zij komen daarvoor te weinig met lieden van aller lei rang en stand in aanraking. En dit, véél meer dan de door de po litieke tegenstanders zoo geheeten: „af takeling der liberale idee", is de oorzaak geweest van het feit, dat de politieke partij-organisatie, die ten onrechte met de door haar voorgestane idee geheel vereenzelvigd wordt, inderdaad het beeld is gaan vertoonen van een partij, die geen contact met het kiezersvolk ireer had. Wij hebben dit duidelijk en onomwon den gezegd, omdat wij in de aanneming van de motie-Wassenaar een verheugend teeken van verandering van practischen koers zien". BOEKENWEEK. De „boekenweek", welke sinds eenige jaren wordt georganiseerd, is weer be gonnen- Tot 6 April wordt op allerlei manier de bijzondere aandacht van het publiek gevraagd voor het boek, dat men koopen en lezen moet, niet alleen om op de hoogte van zijn tijd te blijven maar ook om eigen kennis en ontwikke ling aan te kweeken. Men vraagt ons om deze propaganda voor het boek te ondersteunen. Dat doen wij gaarne, Want weinig bewegingen van dézen aard Verdienen zulk een sympathie als deze. Het wetenschappe lijk boek is reeds een kostbaar bezit voor elk die dorst naar kennis- Het boek, dat verpoozing schenkt, biedt zoo vaak blijvend genot om den letterkun digen vorm, welke" de auteur aan zijn werk heeft geschonken. Door de lectuur van wat de besten onzer medemenschen als het voortbrengsel van hun zoeken en denken den lezer aanbieden, verruimt men zijn kijk op het leven. Boeken hebben al in overoude tijden hun aantrekkingskracht op den denken den mensch uitgeoefend. Toen waren boeken uiterst zeldzaam: immers letter voor letter voor letter moesten ze wor den geschreven. Maar sinds die wondere uitvinding der boekdrukkunst de moge lijkheid heeft geschapen in korten tijd van een boek tal van exemplaren onder vele menschenoogen te brengen, is de toevloed staag-aan geweldig vermeer derd. Nu komen eiken dag in heel de wereld nieuwe boeken uit, op allerlei gebied van kunst en wetenschap, zoodat het vaak een heele toer wordt juist dat boek uit te zoeken, dat met onzen eigen smaak het meest overeenkomt. Geluk kig zijn er in de boekenwereld gidsen genoeg, die hierbij gaarne uitvoerige voorlichting verschaffen, zoodat men reeds vpór de lezing weet wat men daar in alzoo vinden zal, En zóó wordt de le zer dichter gebracht bij het boek dat hem leeren of boeien kan, vermaak of althans afleiding bezorgen zal. Dien lust tot dezen aan te wakkeren is het hoofddoel van deze boekenweek- Men zal in verschillende plaatsen voor drachten en lezingen met lichtbeelden houden (te Middelburg Albert Helman, te Goes de vlieger-schrijver Veenendaal en te Vlissingen dr. P. H- Ritter jr.), lou ter om de belangstelling voor het boek te wekken. De boekhandelaren zullen hun uiterste best doen om door speciale smaakvolle uitstallingen het boek tot zijn recht te doen komen. En gelijk wij reeds vermeldden: de „Vereeniging tot Devordering van de belangen des boek handels" deed „Rondom het boek" sa- menste len door een aantal bekende schrijvers, waarin de materie van ver schillende zijden wordt belicht, en dat elk kooper van boeken tot een waarde van ten minste een rijksdaalder ten ge schenke krijgt. BP—TO—WaK—8—PK3— I U.t l IAfzenders onbekend stuk in de prul tenmand. 2. Briefwisseling wordt over inge zonden stukken geplaatst of geweigerr niet gevoerd. 3. De kopij wordt nie teruggezonden. 4. Maakt het kort! ACHTER DE MEELFABRIEK. In den grintweg naar de Arnebrug liggen gaten en putten, er is eigenlijk niets anders, de gaten en putten volgen elkaar op, van elke afmeting, tot zelfs van 1 meter diam en 20 centimeters diep. Deze ondragelijke en v.n. voor wiel rijders levensgevaarlijke toestand duurt al jaren. Bergen grint en steenen liggen al dien tijd boven op den dijk te verzak ken. Wanneer worden daarheen eenige steuntrekkende werkloozen gezonden om de grint van den dijk in de putten te brengen? Het is de hoofdverkeersweg naar Arnemuiden. Nu ik toch daar in de buurt ben: de spoorboomen bij het Shell benzinedepót over den grooten weg naar Goes. Waarom moeten deze zoo lang gesloten blijven? Soms is de trein al in het station Middelburg totstilstand gebracht en zijn de boomen nog dicht. J. v. Gr. o SLAPEN DE BURGERS VAN MIDDELBURG We kunnen aannemen, dat wel 90 pet. burgers van Middelburg verzekerd is tegen brandschade. Een gevaar dat kan gebeuren, maar dat niet groot is. Een veel grooter gevaar, waar de burger zijn leven mee gemoeid kan zijn wordt echter niet gezien, of wil men niet zien, omdat het zoo vreeselijk is, het gevaar voor gas- en bomaanvallen. Zou het geen tijd worden dat de gemeenteraad van Middelburg -ach hiereens mee in liet? en ging zorgcr. voor schuilplaatsen in ie stad? Het betreft toch het belang van alle burgers?. Zeeland is het brandpunt, als er een oorlog uitbreekt. Middelburg het cen trum, en het gevaar is zoo groot ,en toch rustig toe zien.... Een burger van Middelburg [Wij staan tegenover de mogelijkheid op dit gebied zeer sceptisch. En wij achten vooralsnog géén voorzorgsmaat regelen met het bewustzijn van de ver schrikkelijke mogelijkheden weinig min der aanbevelenswaard, dan een altijd zéér primitieve en, naar ingeval van ernst vermoedelijk wel zal blijken, vol maakt onvoldoende en weinig doeltref fende, doch maar het geweten in slaap sussende, voorzorg, wie wel eens enke le „oefeningen" op dit tetrain zag, die huivert bij de gedachte da: dat grapje eens werkelijkheid zou kunnen wor denI-lao ONMEEBOOGEND. Vanwege het „Crisis-Zaivelbureau" te 's-Gravenliage werJen vele huismoe ders verrast r.-.ci een drietal reclame boekjes waart..zij konden vernemen hoe goed en voortreffelijk de Holland- sche zuivelproducten zijn. Ik geloof dat de Hollandsche huismoeders dit al wis ten voor en aleer het „Crisis-Zuivel- bureau" zijn reclame de wereld inzond. Maar wat men in Den Haag blijkbaar niet weet is het feit: dat de huismoe ders uit de werkloozengezinnen en van zeer vele middenstanders niet bij mach te zijn, om een stukje versche boter te koopen. De samensteller van het boter-recla- meboekje schijnt van al de ellende, wel ke er in de bovengenoemde gezinnen heerscht niets te weten, niets te besef fen; want was zulks wel het geval, hoe had hij dan kunnen schrijven als hier volgt, n.l.: „Volgens officieele gegevens gebruikt een mensch per jaar aan boter: In Canada 13.9 kg; in Zweden 7.2 kg in Engeland 8.2 kg; in Noorwegen 6.3 kg; in V.S. A. 8 kg; in Nederland 6.2 kg- Waarom zou het boterverbruik in Ne derland het zuivelland bij uitnemend heid minder dan de helft van dat in Canada moeten zijn? Hiervoor bestaat geen enkele reden." Ik kan mij voorstellen dat men door zijn maatschappelijke positie, welke men bekleedt, of door het fortuin waar mede men is begiftigd een beetje kort zichtig is, dat men de positie zijner me deburgers afmeet naar eigen positie; maar dan is men toch wel een weinig in strijd met de werkelijkheid. De wer kelijkheid is helaas zóó, dat het ons nog verwondert, dat het versche-boter- verbruik nog 6.2 kg per hoofd bedraagt. Er zijn middenstanders, die zelfs geen margarine-boter kunnen smeren op het brood zonder deze een bewer king te doen ondergaan waardoor het mogelijk is, dat men van een half pond ruim een pond maakt met een minimum van kosten. Ik ken gezinnen, arme middenstands gezinnen, waar de vrouw een stukje margarine kocht met 3 maatjes melk, dit aanmengt met een eetlepel maizena of aardappelmeel en zoodoende ruim een pond „boter" heeft voor 0,34, Is het niet tergend, om aan zoo'n ar me moeder te komen vertellen: dat zij meer natuurboter moet koopen? Ik, en zeer waarschijnlijk vele arme middenstanders en werkloozen, walgen van zoo'n reclame. Indien men wil dat er voor onze zui velproducten een ruimer afzetgebied wordt gevonden in ons eigen land, dan zal men aan het „Crisis-Zuivelbureau" te 's-Gravenhage goed doen, om te zoe ken naar middelen die het Nederland- sche volk in staat zal stellen deze 'zui velproducten te kunnen koopen. Eerst dan, als er werkelijk koop kracht is, mag men reclame maken voor onze producten. Nu die koopkracht er niet is, is een reclame als hier boven genoemd onmeedoogend. Middelburg. J, Mullié, Senior. Domburg- Over de maand Maart. jl Getrouwd: I. Provoost 24 j. jm, en E. L. Coomans 21 j. jd. Over eden: A. H. B, van den Berg van Saparoea, Douarière jhr. H. L. Boogaert 83 j: Grijpskerke. Over de maand Maart. Gehuwd: C. Sturm, 32 j. j.m. te Seroos- kerke en J, Tissink, 19 j. j.d. Bevallen: J. Dingemanse, geb. Aar- noutse, z. Overleden: M. Maljaars, 74 j., vr. van Za. Koene. Meliskerke. Over de maand Maart. Bevallen: J. M. Melse, geb. Davidse, d. Overleden: S. Jobse, 83 j. wed. v. C. Jobse, J. Jakobsen, 68 j. man van L. Harpe. Kruiningen. Van 2128 Maart Bevallen C. Verlare geb. Van Burg d.; M. Blok geb. Dek z. Getrouwd: C. J, Karelse 27 j, en A. M. C, Blok 30 j.; D. J. van Ertvelde 29 j. en F. Ludwig 27 j. jm—i Ondertrouwd: A. P. Krombeen 25 j, j.m. en M. Kuijper 25 j. jd. (I.C.) Wemeldinge. Van 2128 Maart. Ondertrouwd: M. J. Verhulst 27 j, jm. te Phillippine en J. J. van Dalen 27 j. jd. Getrouwd: M. Vleugel 28 j. j.m. en A. Onderdijk 21 j. j.d. (I. C.) Yerseke. Van 2330 Maart. Ondertrouwd: C. J. D. Sinke jm. 29 j. en A. J. van Liere jd. 26 j.; J. Griep jm. 24 j. te Kruiningen en M. Wesdorp jd. 21 j. Getrouwd: C. Oostdijk jm. 21 j. te Kruiningen en G. Huissen jd. 21 j, te Krabbendijke, onlangs te Yerseke. Bevallen: P. Mol geb. van Stee d. (I.C.) Gedurende de maand Maart zijn in de gemeente MIDDELBURG Ingekomen C. Korstanje, van Breda, Rouaansche Kaai G 131. G. L. Coppejans, van Brugge, Domb. Schuitvlot Q 207. C. A. Priester, koopman, van Vlissingen, Vliss. Wagenplein Q 113. H. Barke- lau-Hamme, van Vlissingen, Korte Delft F 21a. P. Vermaas, borstelmaker, van Koudekerke, Lange Giststraat F 196. D. Wortman, verpleegster, van 's-Gra venhage, Noordplein M 292. C. J. M. Heitman, verpleegster, van Rosmalen, Noordplein M 292. M. J. Paauwe, dienstbode, van Vrouwenpolder, Veer- sche Singel S 42a. C. Wattel, dienst bode, van Serooskerke, Vlissingsche str. I 161. E. Blumberg, dienstbode, van Serooskerke, Parklaan S 15626. L. Ja kobsen, dienstbode, van Arnemuiden, Klein Vlaanderen M 137. M. J. Pag- ter, verpleegster, van Beverwijk, Mo lenwater M 253. A. J. Ie Cointre, bak ker, van Loosdrecht, Stationsstraat P 273. L. M. Verhulst, boekhouder, van Goes, Park van Nieuwenhoven S 1567. D. T. Clement, dienstbode, van 's H. Arendskerke, Vlasmarkt K 156. T. M. Toussaint, wed. J. J. Buijze, huishoud ster, van Cadzand, Klein Vlaanderen M 141. Wed. C. C. Schoep-Menk, van Vlissingen, Lange Delft H 20. Mej. C. J. H. Verboom, advocaat en proc., van Hilversum, Oostkerkplein 0 3. C. J. de Nooijer, van Breskens, Rozenstraat W 201. I. de Rijke, chauffeur, van Eibergen, Bastion N 71. G. H. Luijen- dijk, accountant, van Rotterdam, Rou aansche kaai G 138. J. A. van Tiel, van 's-Gravenhage, Lambrechtstraat L 96. A. J. Woldendorp, van Wemeldin ge, L. Singelstraat N 179. P. Tevel, vertegenw. borstelfabriek, van Amster dam, Sleeperssingel Q 178. C. A. Kunst, monteur, van Barneveld, Rozen straat W 264. L. J. Versluijs, van Koog a. d. Zaan, Nieuwe Haven I 108. Wed. A. M. Brouerius van Nidek- Rutgers, van Rheden, Balans D 5. E. P. Vos, apoth. ass., van Arnemuiden, L. Giststraat F 163. H. L. Coppejans, scharenslijper, van Brugge, Lange Geere K 276. L. M. van Damme, dienstb., uit België, Vlasmarkt K 162-163; M. H. H. Woltering, religieuse, van Naaldwijk, Lange Burg B 6-7. C. Theune, dienst- de, van Koudekerke, Lange Delft I 34. A. G. Versluis, bakker, van Arnemui den, Gravenstraat I 246. C. v. d. Horst, reiziger, van Koudekerke, Potten bakkerssingel Q 48. J. P. Langejan, van Koudekerke, Kinderdijk P 115. J. P. Geldof, dienstb., van Serooskerke, Lange Noordstraat L 111. W. C. Jan- se, huishoudster, van Scherpenisse, KI. Vlaanderen M 204. J. P. van Wijk, tuinder, van Oegstgeest, Veersche Singel S 42a. O. Borgman, van O. en W. Sou burg, Heerengracht M 27-28. H, van de Schelde, caféhouder, van Goes, Blau- wendijk P 42. Vertrokken: M. C. Vermeulen, van Lange Delft 1 34, Biervliet, Gentschestr. D 55; J. Kra mer, van St. Pieterstr. F 55, Colijns- plaat, Molenpad A 231; A. van Aartse, van K. Giststr. A 124, Haarlem, Kle verlaan 31; K. K. Houmes, van Dam N 13, Westkapelle; H. E. de Keijzer, van KI .Vlaanderen M 149, Kapelle, Abdij straat; K. Best, van Beenhouwerssingel K 67, N. O. Indië; R. J. Kas, van Lom- bardstr .C 58, Hasselt, Baangracht D 37; F. Baljeu, van Segeerssingel V 62, Kou dekerke, Breeweg D 189; C. Frenks, van Houttuinen Q 33b, Vlissingen, Bo- nedijkstr. 24; H. F. Mol, van Bree E 144, Hilversum, Jan van der Heijdestr. 145; B J. Kieboom van Langeviele K 232, 's Gravenhage, v. Galenstr. 54; J. van Sluijs van Dam G 54, Arnemuiden, Zuid- wal 128; J. L. Vermeulen-Boels, van Houttuinen Q 37, België, Ostende; M. Kegge geb. Sebus, van Gravenstraat I 314, Vlissingen, Pluimstraat 11; C. M. Wirtz, van Kinderdijk P 87, Koudeker ke, Biggekerksche weg B 25; J. Vette, van Jasmijnstr. W 172, Rotterdam, West Kruiskade 29a; C. J. Gilling, van Londenschekade H 69, O, en W. Sou burg, Abeelsche Zandweg 24; M. J. Paauwe, van Veerschesingel S 42a, Gir neken, Molenstr. 21; W. v. Leerzum van Heerengr. M 27-28, Koudekerke, Breew. D 195; J. Verheuvel, van Seisdam Q 20, Utrecht, Tesselschadestr. 20bis; M. H. P. Bierman, Loskaai P 265, Utrecht, Nieuwe Gracht 137; J. L. R. van Hecke, Lange Delft A 97, Utrecht, Tesselscha destr. 20bis; E. J. de Zeeuw, Lange Burg C 88, Vlissingen, Coosje Buskensstr. 102d; J. M. van Mali», Houttuinen Q 37, Hulst, Potterstr. A 176; J. C. M. van Rossum, Lange Burg B 6-7, Naaldwijk, Dijkweg 20; A. Geltori, Woonwagen kamp, Breda, Slingerweg; M, I. E. Co- hen, Rouaanschekaai G 144, Almelo, Grootestr. 109; M. J. Heijboer, Balans D 7, den Haag, Dr. v. Welylaan 2; H. S. hröberg, K. Delft G 12, Vlissingen, Lampsensstr. 15; C. A. E. H, Lüth, St. Janstr. H 188, Rotterdam, Boergoensche Vliet 41b; J. C. Seijbel, Lat, Schoolstr. C 51, Rotterdam, Mathenesserdijk 27 a; A. Mayer, Stationstr. P 44c,Den Haag, Hoefkade 2; M. Abrahamse, Nieuwe Haven I 110, Ovezand, Schoolstr. A 25; Wed. D. C. van Dort, Segeerstr. H 73, Ermelo, Horsterweg A 229c. GEVONDEN VOORWERPEN. TE MIDDELBURG. Haarkam, Verweij, Latijnsche School straat D 53; nieuwe Schoen, gem. veld wachter, St. Laurens; Zakmes, Bliek, Arnemuiden C 126; snoer Koralen, Die riks, Kapoenstraat B 32; drie witte Knoopen, de Baare, Lange Gortstraat I 326; Kinderport., de Witte, Bellink- straat G 198; Dameshandschoen, L. Mijnheer, Julianastraat W 9; Roode Muts en Handschoen, Bureau van Po litie; Zwarte Muts, F. Joosse, Schoor- steenvegerssingel Q 78; Rijwielbel, L. Lamijn, Gravenstraat I 276; 2 Slappe Boorden, L. Roth, Koepoortsingel S 147; Kapmes, J. de Korte, Oostkapelle A 52; Muts, Bureau van Politie; Trekwagen, Van Oorschot, Kuiperspoort G 80; Boekje, Bureau van Politie; Rijwiel- taschje, Vermeulen, Dwarskaai G 111; Tortelduif, Goudswaard, Noordstraat E 4; Sleutel, gem. veldwachter, St. Lau rens; Kinderarmbandje, mej. Harpe, Koorkerkhof; Huissleutel, Wondergem, Penninghoeksingel L 72; Jas, A, Poppe, N. en St. Joosland B 14; 1 paar Kin derhandschoenen, Donselaar, Juliana straat W 27; Actetasch, J. Puijpe, Schroeweg V 41a; Parapluie, M. Poort vliet, Bellinkstraat G 189; Dameshand schoen, Bureau van Politie; Jongensjas, de Leeuw, Karelsgang T 44; Belasting- merk, Guiran, St. Pieterstraat A 67-68; pakje Stoffen, Coulon, Wal B 102; Port, met inh., P. Bosschaart, Segeerssingel V 47; Boerinnedoekje, J. v. Tatenhove, Korte Geere K 357; Tube Jodium, Moens,, Penninghoeksingel L 36; Belas- tingmerk, N. Keersemaker, Branderij- molengang M 345; bruin Hondje, A. Ge- schiere, Abeelscheweg N 10; Scheerap- paraat, Adriaanse, Lange Breestraat O 147; Zakje met inh., A. v. d. Weel. Wa genplein P 13; Gouden Broche, Reijn- houdt, Bureau van Politie; Boerinne- speld, veldwachter, St. Laurens; Para pluie, M. Francke, St. Laurens B 106. GEVONDEN VOORWERPEN TE GOES. In de maand Maart 1935 zijn aan het bureau van politie onderstaande voor werpen als gevonden aangegeven en zijn aldaar verdere inlichtingen betreffende deze voorwerpen te bekomen: Elf portemonnaies met en zonder in houd, een zilveren ringetje, een fruitkist, een bril, een mantelceintuur, twee ro zenkransen in étui, een'zilveren vulpot lood, een kruiwagen, een duimstok, vijf handschoenen, drie mutsen, een étui met kammetje, een paar handschoenen, drie rijwielbelastingmerken 19341935, een auto-wiel met band, twee auto-slingers, twee knipmessen, een hond, een dames- taschje met inhoud, een rijwieltasch, een zak, inhoudende messen en een Lips huissleutel. Dinsdag 2 April. Openbare vergade ring afd. M'burg der S.D.A.P. spr. ir. J. W- Albarda, uit Schevenin- gen. Schuttershof 8 uur. Dinsdag 2, Woensdag 3 en Don derdag 4 April. Bazar ten bate van de Z. H. Diaconessen Inrichtingen- Concert- en Gehoorzaal- Dinsdag 2 April. Openbare Vergade ring A.R.J.A. „Streek Walche ren" spr. mr- dr. J. Scheurer. Gasthuiskerk 8 uur. Woensdag 3 April. Bijeenkomst N.R.V. afd. Walcheren, spr. de heer H. G. Tulp. Britannia (Vliss-) 8,15 uur. Woensdag 3 April. Bijeenkomst Chr. Stichting „Vrederust" afd, 't Zand, spr, ds. M Vreugdenhil, Meliskerke, N. H- Kerk ('t Zand) 7,30 uur. Woensdag 3 April. Alg, Verg. leden en begunstigers Vereen, t- Bev. voor het Vreemdelingenverkeer in Walcheren. „De Vergenoeging" 8,30 uur. Woensdag 3 April. Contribuanten concert Middelburgsch Muziek korps. Schuttershof, 8.15 uur. Dinsdag 2 April. Vergadering Ver een. van Directeuren van Maat- schappe ijk Hulpbetoon in Neder land. Schuttershof, Dinsdag 2 April- Lezing voor „Han delsbelangen" over étalage-recla me. Prins van Oranje 8 uur. Dinsdag 2 April. Vergadering Chris telijk Democratische Unie. Prins van Oranje 8 uur. Woensdag 3 April Klee- Drukkerij G. W. den Boer, M'burJt 5

Middelburgsche Courant | 1935 | | pagina 6