buitenland. KERKNIEUWS. LEGER EN VLOOT. GEMENGD NIEUWS. LAATSTE BERICHTEN. RECHTSZAKEN. AFLOOP VERKOOPINGEN. BELGIE FRANKRIJK. ENGELAND. DUITSCHLAND. dat van den binnenkant van den paal in het veld terug sprong. De meeningen waren verdeeld, of de bal de doellijn gepasseerd was of niet, maar de scheids rechter liet doorspelen. Dit had een mo- reele inzinking bij Middelburg ten ge volge, waardoor Zwart-Wit het offen sief weer kon inzetten, en haar meer derheid door twee fraaie doelpunten van haar rechtsbinnen wist uit te drukken. Een omzetting deed het Middelburgsehe overwicht terugkeeren en de midden voor maakte een goed tegenpunt. Fel viel Middelburg toen aan en de links buiten kreeg de kans van zijn leven, doch faalde jammerlijk. Twee minuten voor tijd opnieuw een Zeeuwsche aan val en de nieuwe rechtsbinnen loste een formidabel schot, dat de Bredasche kee per slechts door het maken van een overtreding uit zijn doel kon houden. De strafbully leverde helaas geen resul taat op, en vlak daarna was de Middel burgsehe nederlaag een feit. In de Middelburgsehe verdediging speelde het keepertje een voortreffelij- ken wedstrijd. De backs waren behoor lijk, al zagen wij den rechtsback in de competitie wel eens beter. In de mid denlinie was de linkerman bepaald zwak, zijn rechter collega kampte met kortademigheid. De spil speelde een zeer goeden wedstrijd. De voorhoede dreef op den middenvoor en den rechts binnen; ook de linksbuiten deed ver dienstelijk werk. De flufterij was in goe de handen, al was de strengheid tegen sticks bij vrije slagen overdreven. Door deze nederlaag is de degradatie wel zeker geworden. Eigenlijk is dit ook maar het beste. De ouderè kern verliest aan haren, snelheid en ausdauer, en de aanvulling van jongeren is onvoldoende. Ook hun enthousiasme laat te wenschen. Voor velen is het ech te moeilijke op gave hun privé-genoegens ook eens on dergeschikt te maken aan het clubbe lang. Middelburg leefde trouwens in het le klasse milieu den laatsten tijd boven haar stand. De laatste overwinning ligt in het grijze verleden. Natuurlijk zijn wij allen goede verliezers, maar om daarbij het moreel op peil te houden, is nu en dan een overwinning noodig. Het vol gend seizoen wordt moeilijk. Het is te hopen, dat de jeugd er dan voor zal willen zorgen, dat de eenige jaren ge leden uit haar asch verrezen hockeyclub niet weer terug valt in haar vroegere passieve bestaan. EEN ZELDZAAM JUBILEUM. De heer W. P. Calliber te Middelburg hoopt op Vrijdag 19 Apr. te herdenken, dat hij voor 50 jaar a!s evangelist der Evangelische Vereeniging voor Zeeland te Aardenburg in dienst kwam- In deze plaats en te Sint Kruis werkte hij 5 jaar. Op 8 Juni 1890 werd hij godsdienst onderwijzer te Biggekerke, waar destijds geen predikant was. Met ingang van 2 Jan. 1903 werd hij door den Kerkeraad der Ned- Herv. Gemeente te Middelburg als godsdienstonderwijzer benoemd. Met onverflauwden ijver is de heer Calliber, die 3 Maart j.l. 86 jaar is geworden, nog werkzaam. Bij Kon. besluit van 21 Maart is benoemd tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau W. J. Hemmes, algemeen secretaris van de Federatie van diaco nieën in de Nederlandsch-Hervormde Kerk, wonende te Utrecht. Geref, Gem, Ds. G. H. Kersten te Rotterdam heeft bedankt voor het bèröep naar Rilland- Bath. De dienstplichtigen der lichting 1931 van de 2e schoolcompagnie v;an 't regiment kustartillerie komen te V 1 i s- s i n g e n als volgt voor herhalingsoe feningen onder de wapenen: de onder officieren 25 Juli, de korporaals en sol daten 1 Aug. Zij vertrekken 17 Aug. met groot verlof. Hr. Ms. „Arend" is Maandag te Willemsoord in dienst gesteld en zal op 10 April 11 uur v.m. naar Ned.-Indië vertrekken. RELLETJES TE AMSTERDAM. Vrouw levensgevaarlijk door kogel uit revolver gewond. Maandagavond vond in het R. A. 1 - gebouw te Amsterdam wederom een groote vergadering plaats van de N. S. B. Dit gaf aanleiding tot antifascis tische demonstraties. Op de hoeken der straten verzamelden zich tegen ne gen uur in de omgeving van het R. A. I.-gebouw, talrijke anti-fascisten. Ten slotte trachtten zij naar het R. A. I.- gebouw te gaan, om daar te demon- sueeien. Dit gelukte hun evenwel n et, daar de omgeving van dit gebouw ge heel door politiemannen was afgezet. Toen men evenwel begon met het aan heffen van spreekkoren, joeg de bere- de* politie hen uiteen. De relletjesmakers verzamelden zich weer in de Ferdinand Bolstraat en toen het verkeer eenigszins in de war begon te loopen voerde de motorbriga de een charge uit. Op de brug over de Boerenwetering voor de Roelof Hart- straat werd een steen naar de politie gegooid, waarop deze eenige schoten loste. Een 27-jarige vrouw werd door een kogel in het voorhoofd getroffen. De vrouw is in levensgevaarlijken toestand in het Wilhelminagasthuis op genomen. Zij had niets met de relletjes te maken. Op de Ceintuurbaan werd een 68-ja- rige man door een kogel in den hals ge troffen. Hij werd evenwel niet ernstig verwond. De man is in het Tesselsehade- ziekenhuis opgenomen. Tegen kwart over tien kreeg de politie versterking van een viertal overvalauto s met be zettingen. MOEDER MET 10-JARIGEN JONGEN VERBRAND. Een drama te Utrecht. Hedenmorgen vroeg is brand uitge broken in een perceel gelegen aan de M. P. Lindostraat te Utrecht, tengevol ge waarvan twee personen om het le ven zijn gekomen: een moeder met haar jongen. De brand ontstond op de eerste ver dieping, waar in de voorkamer de 39- jarige vrouw Th. van S. en haar 10-ja- rig zoontje, dat ziek was, sliepen. De brand werd door de buren ontdekt. Zij konden zich echter niet spoedig genoeg toegang tot de voorkamer verschaffen, daar voor een der deuren een kast bleek te staan, en men slechts via een andere kamer kon binnenkomen. De man van de vrouw en een ander kind sliepen een verdieping hooger. Zij hadden aanvankelijk niets van den brand bemerkt. Beiden wisten zich via het dak in veiligheid te stellen. De brandweer die spoedig ter plaat se verscheen wist het vuur tot de eer ste verdieping te beperken. De vrouw en het kind zijn verbrand. Slechts de verkoolde lijken heeft men kunnen ber gen. Omtrent het ontstaan van den brand is niets bekend. 102-JARIGE OVERLEDEN. De oudste inwoner van Oude Tonge en van Goeree en Overflakkee, de heer J. de Koning, die op 24 Februari j.l. 102 jaar werd, is in den afgeloopen nacht overleden. DE MOORD OP EEN CAFéHOU- DER TE OSS. Maandag is de 22-ja- rige J. G. C. uit O s s, verdacht van moord op den 30-jarigen caféhouder J. v. d. Pas, in November 1932 aldaar 'ge pleegd, gevankelijk naar 's-Hertogen- bosch gebracht, waar hij ter beschik king is gestéld van den officier van ju stitie aldaar. KINDERMOORD. Tïerzake van vermoedelijken kindermoord en het on bevoegd begraven van een lijkje zijn gis teren naar hfet huis van bewaring te Zwolle overgebracht de te Oosterwolde onder de gemeente Doornspijk wonende weduwe D., moeder van 6 kinderen en zekeren T. H- gehuwd en vader van twee kinderen met wien de vrouw betrekkin gen onderhield. Zij worden ervan ver dacht hun beider kind dat in September j.l- was geboren en dat na de geboorte vermoedelijk nog heeft geleefd, bij het huis van de vrouw, achter het kippen hok te hebben begraven. Hun arrestatie is Donderdag geschied, naar aanleiding van het feit dat de vrouw de geheele toedracht van het; gebeurde heeft ver teld aan een buurvrouw die toen on middellijk de politie heeft gewaarschuwd. „ZEEROOF". Uit de haven van Helgoland is Vrijdag op klaarlichten dag, naar „Berlingske Tidende" meldt, de te Esbjerg thuishoorende Deensche vischkotter E 281 „Anny" gestolen door een der opvarenden, een Nederlander. De schipper was met het andere lid der bemanning, eveneens een Nederlander, gaan proviandeeren. Toen zij in de ha- ven terugkeerden, was de kotter ver dwenen- Andere visschers vertelden dat de aan boord gebleven man den mo tor had aangezet en zee had gekozen- DE NIEUWE BURGEMEESTER VAN ZAAMSLAG. Met ingang van 15 April is benoemd tot burgemeester van Zaamslag de heer S. van Hoeve. De heer Van Hoeve werd 21 Mei 1884 te Axel geboren en is thans wethouder van Zaamslag. KONINGIN EN PRINSES OP DE TENTOONSTELLING TE HEEMSTEDE. Hedenmorgen hebben H. M. de Ko ningin en Prinses Juliana een bezoek gebracht aan de internationale bloe mententoonstelling „Flora" te Heemste de. Ondanks het feit dat het weer guur en regenachtig was, waren groote drom men bezoekers gekomen om de ko ninklijke gasten bij den hoofdingang en bij de Vrijheidsdreef te verwelkomen. In Heemstede zelf heerschte een onge wone drukte. Eenige minuten over half elf reden de koninklijke auto's het ter rein op. Spontaan zong de menigte het „Wilhelmus", dat door een muziek corps werd gespeeld mede, en de ont vangst maakte een hartelijke, enthou siaste indruk. De leden van het hoofd bestuur van de alg. vereeniging voor bloembollencultuur en de leden van het uit,Voerend comité der tentoonstelling begroetten H. M. de Koningin en Prin- ses Juliana. Nadat de Kon. bezoeksters aan de verschillende autoriteiten waren voor gesteld, werd een rondwandeling over het terrein gemaakt. De Koningin die geheel m het wit was gekleed, werd begeleid door den heer Krelage, en Prinses Juliana door den heer Van Wa- veren. Over het weideterrein begaf men zich naar het boschgedeelte en daarna wandelde men langs het tulpenhof naar het bloemenpaleis. Het terrein was tij dens het bezoek voor het gewone pu bliek geopend, doch de paden waarlangs de Koningin en de Prinses zich begi- ven, waren door marechaussee vrij <se- houden. In het bloemenpaleis, waar het Sl1 /eenA°fgang had' werde" ver schillende Aalsmeersche inzenders voorgestel aan de koninklijke bezoek- Vervolgens begaf men zich lands het opgesteldt,BTTteen diihte meni^c was Pg steld. bij het secretariaat stond hel Volenda T Het restaurant, gekleed in Volendamsch costuum en juichte Konin gin en Prinses hartelijk toe. In het de gek om en" directie ,v,\n den landbouw dtrer? werden prof. Van Slochteren h nl lUn VHn et 'Moratorium voor bloembollenonderzoek en ir. Volkers beiden "te Lis tuin,bouwwinterschool,' i-'isse, aan de vorstelijke npr sonen voorgesteld. Na afloop sprak de" koningin haar bewondering uit voor de «a ?"POSi,ie d'e I" "oef- branht 18 georganiseerd. Hulde acht zij aan de organisatoren. Te on geveer half een vertrokken de Konin futoï 85 in de gereed baande DE RELLETJES TE AMSTERDAM. toestand van mej. F. van den B„ die gisteravond bij de relletjes in de omgeving van de Ferdinand Bolstraat te Amsterdam door een kogel werd rfe- trotten is nog zorgwekkend. Met 'den toestand yan den 68-jarigen man Van j n-,het ^eter gesteld. Hij maakt het redelijk wel. Uit het onderzoek is gebleken, dat beide gewonden lid zijn v.an de commu nistische partij. Zij wonen in geheefan dere stadsgedeelten, waaruit de politie meent te moeten aannemen, dat de beide getroffen niet toevallig naar de omgeving van de Ferdinand Bolstraat zijn gekomen. HET VERVOER VAN AARDAPPELEN. Niet heelemaal /rij. Het bericht betreffende de beschik kingen van den minister van econ. za ken, houdende wijziging der crisisakker- bouwbeschikkingen 1934 I en III behoeft rectificatie. De mededeeling, dat het vervoer van aardappelen voortaan vrij zal zijn, is n.l. niet geheel juist. De ver- voerheffing zal t.a.v. aardappelen van den oogst 1934 nog blijven gelden, gedu rende den tijd dat de artikelen 11 t/m 15 van het crisisakkerbouwbesluit 1934 van kracht blijven. Het einde van deze tijd- steld n°^ nader worden vastge- Vooi aardappelen van den nieuwen oogst treedt echter de heffing bij de bron in de plaats van de vervoerheffing. In verband daarmede is het vervoeren van vroege aardappelen als bedoeld in het crisistumbouwbesluit 1935 I en van aard appelen, ingevoerd in de maanden April t/m Juli 1935 reeds nu van de heffing vrijgesteld. s GOEDKOOP MELKBROOD. Men meldt ons: Aan de bakkers in het Westen des lands is medegedeeld, dat zij m de gelegenheid zullen worden gesteld de melk, die in brood wordt verwerkt tegen lageren prijs te betrek ken. Onmiddellijk hebben ter bevorde ring van het gebruik van melkbrood te Amersfoort de bakkersorganisaties stap pen gedaan teneinde deze melkprijsver laging m den vorm van een broodprijs- verlaging aan het publiek ten goede te laten komen. Met ingang van 1 April is het melkbrood ter plaatse dan ook met 2 cent verlaagd. STAATSLOTERIJ. (Onder voorbehoud), p onderstaande nummers vielen he den de volgende prijzen: f 1500: 8834 r lOcO: 3423 8229 9953 f 400: 3253 5592 15868 18937 t 1693 3162 11832 18760 f 100: 625 7667 7980 14756 15344 18682 19652 Surséance van betaling. Volgens de op de griffie der recht bank te Middelburg ter visie gelegde stukken betreffende de voorloopige sur séance van betaling verleend aan: J. H. C, van Goozen, commissionair in effec ten te Middelburg, handelende onder de firma H. C. Reijers, bedragen de passiva f 133.434.22 en de ictiva f 46.436.47, alzoo een schuld van f 86.997.75. Ten overstaan van notaris D, C. van Werkum werden te H e i n k e n s- z a n d publiek verkocht: Een woonhuis, schuur en erf, eigen dom van den heer Jac. Hirdes. Kooper Joh. Martens Jz„ te 's Heerenhoek q.q voor f 2727. DE PAUS OVER OORLOG EN OORLOGSGEVAAR. In een toespraak tot 't Geheime Con sistorie, heeft de Paus gesproken over de vreeselijke oeconomische, politieke en vooral moreele crisis, waardoor de menschheid geteisterd wordt en over de noodlottige gevolgen, die voor de toe komst gevreesd moeten worden. Terwijl de door den laatsten Europeeschen oor log veroorzaakte schade nog niet over wonnen is, verduisteren reeds nieuwe onweerswolken den horizon. Onwille keurig kwamen hem de woorden van Christus in de herinnering over oorlogs rumoer en rampen, over pestilenties en schaarschte. Sprekende over het krijgsrumoer, dat overal opklinkt en zorg wekt, noemde de Paus een nieuwen oorlog een vree selijke misdaad, aangezien de volken op nieuw de wapens tegen elkaar zouden opnemen en broeders opnieuw eikaars bloed zouden vergieten. Dat te water zoowel als te land en in de lucht vernie ling en ellende wederom hun vrijen loop zouden heben, achtte hij een zoo waan zinnig schrikbeeld, dat hij het absoluut voor onmogelijk hield. Hij kon niet ge- looven, dat iemand, wien het geluk en de welvaart der volken ter harte moest gaan, niet slechts zijn eigen natie, doch een groot deel der menschheid in een bloedbad zou drijven en aan de vernie ling en ellende zou prijsgeven. Wanneer echter iemand het zou wagen, deze roe- kelooze misdaad te begaan, zou de Paus slechts met het Psalmwoord tot God kunnen bidden: „Verdelg de volkeren, die den oorlog willen". ZWITSERLAND EISCHT UITLEVE RING VAN BERTHOLD JACOB. Naar verluidt heeft de Zwitsersche gezant te Berlijn gisteren een nota overhandigd namens zijn regeering, in zake de affaire Berthold Jacob. Men neemt aan, dat Zwitserland de noodige bewijzen heeft overgelegd tegen de Duitsche voorstelling van feiten, waar in het hjeet, dat Jacob zelf zich op Duitsch grondgebied zou begeven heb ben. Zwitserland beschouwt het feit der ontvoering als bewezen en eischt, dat Jacob zal worden teruggeleid op Zwit- sersch grondgebied. EDEN TE WARSCHAU. Anthony Eden is gisteravond uit Mos kou te Warschau aangekomen- De En- gelsche ambassadeur te Warschau en vertegenwoordigers !van de Poolsche regeering benlevens de leden van de Britsche ambassade waren ter verwel koming aanwezig. De besprekingen met maarschalk Pilsoedski en de leden der Poolsche regeering vingen heden aan en zul'en morgen worden voortgezet. Mor genavond zet Eden zijn reis voort naar Praag, voor een korte gedachtenwisse- ling met de Tsr'echo-Slowaaksche re geering op Donderdagmorgen. Per vlieg tuig zal hij dan Donderdagavond naar Londen terugkeeren. (Omtrent de resultaten van zijn be zoek aan Moskou raadplege men de Kroniek van den dag.) HET DEVALUATIE-AVONTUUR. Ook gisteren een stormloop van kooplustig publiek. In de badplaatsen is men met de waardevermindering van den franc ingenomen. De Brusselsche correspondent van het Hbld. meldt: Ondanks de plechtige verzekeringen van de regeering dat zij met alle midde len een ongerechtvaardigde stijging der prijzen zal weten te voorkomen, is ook gisteren weer een stormloop van koop lustig publiek op de winkels en waren huizen begonnen. Het centrum van de stad bood reeds vroeg een beeld van ongewone drukte. Dichte drommen van huisvrouwen, de meesten beladen met pakken en pakjes of sjouwende met boodschappentasschen, gaven de stad een Zaterdagmiddagaspect. En in de eerste middaguren nam de drukte nog toe. In de winkels komt men handen te kort om de vele klanten te bedienen en hier en daar staan de menschen in queue op straat hun beurt af te wach ten. Men hecht over het algemeen niet al te veel geloof aan de strenge maatrege len, die de regeering ter verhindering van een algemeene prijsstijging heeft aangekondigd en, gezien de ervaringen die men hier te lande de laatste jaren heeft opgedaan, is dit wantrouwen in derdaad maar al te begrijpelijk. België immers is het land van de slappe hand. Men is hier bijzonder actief in het uit vaardigen van strenge maatregelen, maar daar blijft het in den regel dan ook bij. Niemand denkt er gewoonlijk aan deze maatregelen in de praktijk toe te pas sen, en indien er al eens een keer wordt ingegrepen, gebeurt het doorgaans als het reeds te laat is. Men is hieraan zoo zeer gewend geraakt, dat ieder als van zelfsprekend aanneemt, dat het ook met de bestrijding van de prijsstijging wel weer net zoo zal gaan, en men er daar om haast-je-rep-je op uitgaat om toch gauw, voor de prijzen omhoog gaan, van alles in te slaan. Inmiddels echter heeft het er allen schijn van of het kabinet-Van Zeeland het zeer ernstig meent met zijn strijd tegen de prijsverhoogingen. De heer Van fsacker, minister van economische za ken, heeft druk geconfereerd met de di recteuren van de groote warenhuizen, van de coöperatieve verbruiksvereeni- gingen en van de groote firma's der le vensmiddelenbranche. De meesten dezer heeren hebben hem de stellige toezeg ging gegeven, dat zij de prijzen van hun binnenlandsche producten niet zullen verhoogen. Voor buitenlandsche waren zal natuurlijk een prijsstijging op den duur onvermijdelijk zijn, maar men zal deze tot het strikt noodzakelijke beper ken. De „Union Economique", de groote coöperatie van overheidspersoneel, die Zaterdag haar prijzen reeds met 10 tot 25 pet. had verhoogd, heeft een ernstige reprimande gekregen en zal onverwijld e prijsverhoogingen weer ongedaan ma ken. De minister van justitie heeft inmid dels een wetsontwerp uitgewerkt, dat de regeering machtigt met draconische gestrengheid op te treden tegen firma's, die uit winstbejag misbruik van de om standigheden maken. De devaluatie van den franc, door de overgroote meerderheid van de bevol king ten zeerste betreurd, blijkt aan de kust en in de Ardensche hotelindustrie met vreugde te zijn begroet. Vooral te Oostende verwacht men veel, voor het komende badseizoen, van de stijging van het pond, den gulden en den Franschen franc, een verwachting die ook elders aan de Vlaamsche kust waar, in de ja ren na de devaluatie van 1926, veel En- gelschen, Nederlanders en Franschen hun vacantie kwamen doorbrengen, wordt gekoesterd. De Brusselsche ten toonstelling, meent men, zal daar ook van profiteeren. De zomertijd. In den nacht van 30 op 31 Maart is in België de zomertijd in gegaan. Liefdesdrama. De vrouw van den commandant van het Fransche lucht vaarteskader te Rabat, is Zondag door den ordonnans van haar echtgenoot, korporaal Ben Bouith, doodgeschoten, waarna de ordonnans zelfmoord pleegde GESCHENKEN VOOR HET ENGELSCH KONINGSPAAR. Bij het naderen van het zilveren kro ningsjubileum van Koning George V van Engeland, ontvangt het Engelsche Hof dagelijks geschenken van het volk, dat aldus zijn genegenheid en dank baarheid jegens zijn vorstenhuis wil uiten. Toch worden alle particuliere geschenken weer naar den adressant teruggezonden. Het is nu eenmaal een wet aan het Engelsche Hof, dat geen geschenken van particulieren in ont vangst worden genomen. Wil het volk een huldeblijk aanbieden, dan kan het zijn bijdragen storten bij het secreta riaat van een of andere instelling of vereeniging, welker bestuur voor de ingezamelde gelden een passend ge schenk koopt. Cadeaux van clubs of vereenigingen worden wel in ontvangst genomen. Vele particulieren zenden daarom dikwijls vorstelijke bijdragen in geld. Een van de meest waardevolle ge schenken, welke het Engelsch konings paar reeds mocht ontvangen, was een huldeblijk van de regeering van Zuid- West-Afrika. Dit geschenk bestaat uit een tweetal kostbare diamanten, resp. van 92 en 62 karaats. Deze diamanten zijn een deel van den reusachtigen Cul- linansteen, die in 1905 werd gevonden. Een groot deel van dezen steen is reeds in het bezit van het Engelsch konings huis; het bevindt zich n.l. onder de kroonjuweelen van Koning Edward, die het diamant bij zijn kroning ontving, ving. Hitier en Eden reeds eerder tegenover elkaar. Van de besprekingen, welke tusschen Eden en Hitier hebben plaats gehad, Wordt in diplomatieke kringen fe Berlijn de volgende authentieke anecdote verteld. Op een der banketten kwamen Eden en Hitier tot de ontdekking, dat zij niet voor de eerste maal tegenover el kaar stonden. Het blee,k n.l. dat zij in den wereldoorlog in eenzelfden ge vechtssector gestreden hadden, echter aan een verschillend front. Eden nam een menu en teekende daarop dadelijk zijn positie uit- Daarop nam de rijkskanselier het menu en schetste de positie van bet Duitsche le ger. Men vertelt, dat Eden de menukaart als aandenken aan zijn bezoek te Ber lijn bewaart. Ontaarde moeder, Te Berlijn is het proces gevoerd tegen de 34-jarige vrouw Juenemann, die haar drie kin deren in een kelder in het Noord Oos ten onverzorgd had achtergelaten. Bij ontdekking door de buren waren de twee jongsten reeds van den honger omgekomen. De oudste, de 3% jaar oude Bernhard, is ondanks alle zorgen vier dagen later in het ziekenhuis even eens overleden. Aangezien de vrouw haar steungel den in café's en aan cigaretten had uit gegeven en bekend heeft de kinderen, die haar bij haar liederlijken levens wandel in den weg stonden, van 25 Januari tot 2 Februari den dag waarop zij gevonden werden geen eten te hebben gegeven, had de officier aanklacht wegens moord met voorbe dachten rade tegen haar ingediend. De rechtbank veroordeelde haar deswege ter dood.

Middelburgsche Courant | 1935 | | pagina 3