fCHTk droge Kuch ABDUSHIOOP KUNST EN WETENSCHAP. 28IB-BEVELAND. CATZ&Zn.VAN PEKELA-GRONINGEN De landdag der N. S. B. dat er geen geld is en dat een ander het maar moet doen, „als je toch geen baas in je eigen huis meer bent". De X o o r z. zegde dat men den muur niet mag laten verwaarloozen. Men rnoet niet recalcitrant zijn en zeggen laat maar in zakken. De vesten mogen niet gedempt worden, dit zou jammer zijn voor de stoffeering van Veere, Het beste is om aan het verzoek der genoemde com missie te voldoen en dan om financieelen steun te vragen. Besloten werd om de .zaak, onder oogen te zien. Het wandelpad op den dijk naar het Noorderhoofd, dat aangelegd wordt, zal de gemeente 15 schadevergoeding kosten aan den pachter, die nog bijna twee jaar pacht aan den dijk heeft,. Het eigendomsrecht van het Rijk moet wor- den erkend, en daarvoor 2.50 betaald, .en paaltjes te dien einde geplaatst wor- den. j KAPELLE. De Coöp. Boe.ren Leen bank hield Vrijdag haar 23ste algemee- ne vergadering onder voorzitterschap van den heer H. Blok. Deze vergade ring was niet druk bezocht, zeker om dat alle leden 14 dagen voor het hou den der vergadering de rekening en j balans krijgen thuis gestuurd. i Aan spaargelden werd terugbetaald f 146203. De Balans gaf in actief en pas siet aan f 414472 met een winst van 1836. j In het bestuur kwam geen verande ring. Herkozen werd het aftredend lid de heer P. Mol. Ook werden herkozen de aftredende in den raad van toezicht den heer M. Glas en als pl. vervangend lid de heer J. Jollenaar. In de vacature ontstaan door het overlijden van den heer P. Staal werd benoemd, de hr A: J. van Liere. Daar de winst bij het re servekapitaal gevoegd is bedraagt cfit thans f 23877. De rente voor spaargel- den bleef bepaald op 3 pet. behoudens wijziging met 1 Juli door de Centrale Bank. j Die voor voorschotten, ook in loo- pende rekening, bleef dezelfde als in het afgeloopen dienstjaar. RAAD VAN KAPELLE. Een tegenvaller f 3600 te kort op de begrooting Mi- nistrieele aanmerkingen op hui zen van „Eigen Erf' Geen nieuwe Stationsweg. KAP.ELLE. De raad dezer gemeente, kwam Vrijdagmiddag in openbare ver-; gadering bijeen. Voorz. burgemeester Bierens. j Ingekomen was o.a. een ministrieel schrijven, over de te bouwen plaatsjes- aanmerking werd gemaakt, op de wei- nige slaapgelegenheden voor dergelijke gro-ote gezinnen. Weth. v. d. Have merkte op, dat de minister gelijk heeft. B. en W. zipi te welwillend geweest tegenover „Eigen Erf." De Voorz. wees er op, dat B. en W', aanvankelijk afwijzend stonden tegenover de plannen van „Eigen Erf." De hr Wis.se meende, dat B. en W op hun standpunt hadden moeten blijven staan. B, en W. krijgen nu een uitbrander van den minister, terwijl „Eigen Erf" de schuld is. Weth. v. d. Have herinnerde er aan, dat B. en W. de betreffende opmer kingen ook tegen „Eigen Erf" maakten. De V o o r z. deelde nog mede, dat de minister ook op een ander plaats je jyan J. Tolenaar) aanmerking had, en eenige bezuinigingen voorschreef. Ver der kwamen binnen de opgaven van den inspecteur def belastingen, en daaruit bleek, dat de gemeente aanmerkelijk minder zal ontvangen dan geraamd werd. Het gevolg is, dat B. en W. thans met een tekort van f 3600 op de be grooting zitten. Er zal op een of andere wijze dekking moeten worden gevon den. Het is een grootp moeilijkheid. B. en W. zien nog niet, hoe deze kwestie op te lossen. Zij zullen de zaak nader bespreken. Voorts was ingekomen een voorstel van den heeren De Jonge en Van Liere, betreffende bestrating van den Stationsweg, met becijferingen en arbeid voor de werkloozen. De Voorz. merkte op, dat de begrooting reeds weg is, en men thans opnieuw voor moeilijkheden zit in ver band met de lagere belastingopbrengst. B. en W. zien geen kans dit object thans in te lasschen. B. en W. staan er sym pathiek tegenover, doch men zal tot 'n volgende begrooting moeten wachten. De hi. Van Liere vroeg, of het mogelijk was, de steunverleening stop tc zetten. Men wilde dit plan ook aan cle verbeteiing van Nieuw Kapelle koope- Jen. "Z Have wees op diverse moeilijkheden. G,d, Staten zouden zeci w.iarsc ujn :jk. geen goedkeuring geven. De 0 zeide, dat alles afstuit op net teit, dal er geen geld voor is. De begrooting laat geen ruimte meer- Voor geen 10 gu.den. Dan zou men bewaar- schoolonderwijs en wijkverpleging moe ten opheffen. Maar daar tegenover kan men dan beter met een slecht stuk zitten. Be hr. Wisse heeft er paf van ge staan, dat men met zulk een voorstel kon komen, terwijl de gemeente vast zit. De financiën laten nu geen nieuwe straten toe. Weth. V- d. Have merkte op, dat hij het niet zoo bezwaarlijk zou vinden een leeningtje te sluiten. En spr. had ook vee! voor die wegverbetering gevoeld, maar van dat tekort van f 3600 is spr, geschrokken. Die moeten eerst gevonden worden. De hr. Van Liere wees er den hr- Wisse op, dat deze weg de meest be langrijke is van de geheele gemeente. Alles wat inkomsten brengt gaat er over. De hr. Wisse: maar de menschen hebben liever een lager belastingbiljet dan een nieuwe straat. We zullen de belasting schroef toch tot het uiterste moeten aandraaien. De voorz.: als het financieel niet kan moeten we den moed hebben dat te zeggen. De hr. Dé Jonge: bij ons zai ook voor, dat we over April nog een groot bedrag aan steun moeten uitkeeren. Die menschen konden dan tewerk gesteld worden. Het betreft totaal een post van 'n vierduizend gulden. De hr. F r a a n j e wil deze bespre king staken. Er is geen geld en daarme de stopt de zaak. Besloten wordt, dat het voorstel bij de volgende begrooting nader be schouwd zal worden. De gemiddelde kosten per leerling van het openbaar onderwijs over 1933 werden bepaald op 8.54. In verband hiermede werden tevens de vergoedin gen vastgesteld voor de bijzondere scho len over het 3-jarig tijdvak 19311933. Evenzoo werden de voorschotten vast gesteld voor de bijz. scholen over 1935. Vervolgens werd het nieuwe uitbrei dingsplan vastgesteld. Het plan heeft ter inzage gelegen. Een bezwaar was in gekomen, van den hr. P. Oele te Goes, die voor zijn principalen bezwaar maak ten daar een deel van den grond, nu in het uitbreidingsplan begrepen, daar door onverkoopbaar wordt. Inzender vroeg schadevergoeding. B. en W. merk ten op, dat de gronden, doordat er een straat door komt, veel meer waard wor den. Zij stelden dus voor, dit verzoek v. k. g. aan te nemen. Aldus werd besloten. Ingekomen was een verzoek van C. M. v. d. Plassche, te Kapelle, om een voorschot onder verband van tweede hypotheek. B. en W. stelden voor, ge zien de fin. omstandigheden, afwijzend te beschikken. Aldus werd na een korte geheime zitting besloten. De verordening winkelsluitingswet werd gewijzigd in verband met het niet doen gelden van den zomertijd voor de winkeliers. Aan den hr. A. J. Gerritsen te Kapelle, werd de gemeentewoning A 392 verhuurd voor 360 per jaar. Bij de rondvraag informeerde de hr. Z u i d w e g, of geen ventverbod getrof fen kan worden. De voorz.: men betaalt 25 ct. per dag er voor. En onze menschen venten ook weer in andere gemeenten. B. en W. zouden de ventvergunning nog eens kunnen bekijken. De hr. De Jonge vroeg of al iets bekend was over de verdeeling van Kat- tendijke. Hij wil waarschuwen om toch den Kattendijkschen grintweg er niet bij te nemen. De voorz. merkte op, dat B. en W. er nog niets van gehoord hebben. Er was nog geen vastomlijnd plan ontvan gen. De hr. Van Liere vroeg, of het fietspad langs den Stationsweg niet wat verbreed kan worden, zoodat er ook driewielers over kunnen. Voor die is de Stationsweg geheel onberijdbaar. De voorz. zegde behandeling toe. Spr. antwoordde den hr. Wisse, dat B. en W- den Wemeldingschen grintweg nog willen laten rusten. Zulks in ver band met den financieelen toestand. KRABBENDIJKE. De candidaten van de A.R. partij voor de verkiezing van den gemeenteraad is als volgt samenge steld 1 C. P. Vogelaar aftr. 2, C. Haver- hoek, aftr.; 3. L. Th. Vogelaar; 4. Chr. Maas; 5- M. Smallegange; 6. J, Op 't Hof, 7. Adr. Meeuwsen. De verkiezing is vastgesteld op 19 Juni a.s. NISSE De stemming voor de verkie zing van den gemeenteraad is vastge steld op 19 Juni a.s. OUDELANDE. Op de Vrijdag gehou den eindles van den algemeenen tuin- bouwcursus werd een diploma toege kend aan J. Nieuwenhuijse te Nisse, J. M. Platschorre en M. J. Platschorre te Ellewoutsdijk, G. J. Nijsse te Baarland, P. J. Maat te Ellewoutsdijk, J. van Liere en P. J. de Kok te Nisse en Chr. Schip per te Ellewoutsdijk. Opgemerkt kon worden, dat het gehalte der leerlingen vergeleken bij veel vroegere cursussen zich in stijgende lijn beweegt. De heer H. A. Mol sprak namens de commissie van toezicht. De leerling J. Nieuwenhuij se dankte voor het genoten onderwijs en bood namens de leerlingen den heeren J. Bottenberg, H. L. K. Leys en A. W. Buteijn, die onderwijs aan dezen cursus hebben gegeven, een hortensia aan. YERSEKE. De vrachtrijfder A. B^, had Zaterdagmorgen het ongeluk tijifens het rijden van een vrachtauto te vallen en zich ,aan het hoofd te verwonden. YERSEKE. De Coöp. Boerenleenbank hield Vrijdag haar algemeene vergade ring onder voorzitterschap van den hr E. de Jonge. Aanwezig waren 95 le den, uitbrengende 137 stemmen. De re kening en de balans over 1934 werden goedgekeurd, terwijl de winst werd vastgesteld op f 2400. Herbenoemd werd als bestuurslid, de heer Maris Mol en als lid van den raad van toezicht de hr J, Schipper. De ren te werd als volgt vastgesteld: 3% pet. voor de Spaarbank en Deposito-Reke ning-Courant; Rente voorschottcjn 414 pet» In de pauze heeft burgemeester Gunning een lezing met lichtbeelden gehouden, welke een overzicht gaf v,an den rijstbouw in Ned Indië. Di't viel zeer i in den smaak, getuige het applaus. De voorzitter bracht burgemeester i Gunning dank voor de lezing. GEVOLGEN DER DEVALUATIE VAN DEN BELGISCHEN FRANK. YERSEKE. De devaluatie van den Belgischen frank is voor de oester-, en mosselcultuur wederom een groote scha depost. Het komt neer op een mindere ontvangst van rond 30 pet. Door de wei nige vraag naar Engeland en de minder gunstige betalingscondit.ies in Duitsch- land o'rienteerde de handel zich goed deels op België De mosselhandel naar Frankrijk ondervindt geen schade, daar België slechts doorgangsland is, maar ir^ België waar de koopkracht toch reeds sterk gedaald is, z,al de prijs rqoei- lij'k kunnen worden verhoogd of bij ver hooging tot minder verbruik leiden. NU OOK IN COCKTAIL. LIKEUR,VERMOUTH. SHERRY OF COGNAC. (Ing. Med.) Dank zij uitgebreide politie maatregelen geen ordeversto ring van beteekenis. (Va n onzen eigen verslaggever)- Zestienduizend N.S.B.-ers zijn Zater dagmiddag Amsterdam binnenge stroomd; om in het R.A.I.-gebouw al daar hun derden landdag te houden Met extra-treinen uit alle oorden des landr kwamen ze aan: tienduizend op het Centraal Station; zesduizend op het Weeseer- en het Muiderpoortstation- In lange stoeten (die van het Centraal Station af, aan het hoofd waarvan Mus- sert marcheerde, extra bewaakt door politie met politie-honden, leek schier eindeloos) in lange stoeten, die zich om streeks half vijf in beweging zetten, trok men te voet ter vergadering. De gewa pende macht had zeer uitgebreide orde maatregelen genomen. Een paar hon derd man marechaussee was van elders naar de hoofdstad gedirigeerd, om het gewone politie-corps bij* te staan. Langs de geheele route werden stegen, van waaruit een actie van communisten en dergelijke te vreezen viel, zooveel mo gelijk afgezet. En de optochten werden natuurlijk door een groot aantal politie mannen, meest te paard en op motor fietsen begeleid. Zooals men weet moch ten geen vlaggen worden meegedragen. Een beetje kleur werd slechts aange bracht door de gele borden, waarop de letters en nummers der diverse kringen stonden aangegeven. Relletjes van beteekenis kwamen niet voor- Op enkele plaatsen poogde het grauw de orde te verstoren, maar de politie trad daar onmiddellijk met for- sche hand tegen op; enkele rake klappen bleken voldoende om de kwaadwilligen het hazenpad te doen kiezen. Bij een der charges liep een man teen sabelhouw op; de wonde was echter niet van ern- stigen aard. Te ruim 5 uur bereikte de kop van den stoet het R.A.I.-gebouw. Meer dan een uur lang stroomden de deelnemers vervolgens onafgebroken naar binnen. Een uitstekende organisatie had er voor gezorgd, dat de diverse groepen gemak kelijk hun plaatsen konden vinden. Toch werd het nog een half uur later dan het programma aangaf voordat allen waren gezeten. In het midden van de ontzaglijke ruimte was een soort van tribune opge richt met er voor een podium en boven in een commando-brug, alles in 't oran je. Van de commando-brug af gaven de organisatoren door middel van luidspre kers hun aanwijzingen en bevelen. Een reusachtig zwart en rood doek met den bekenden N.S.B,-driehoek dekte den ge- heelen achterwand van het gebouw. Ter weerszijden van de groote zaal was in lange reeksen de Nederlandsche drie kleur aangebracht. Een voor een marcheerden de ver schillende weerafdeelingen in hun zwart uniform en platte petten en met hun zwart-roode vaandels naar het podium, waar zij zich in twee schuins oploopende rijen opstelden; stram-militair- Er knalden korte commando's; armen hie ven zich ter fascistische begroeting. Te ruim half zeven, even nadat het fanfare-corps der W.A. een marsch had ingezet, verscheen ir. Mussert, omgeven door 'n lijfwacht. Als één man rees de gansche menigte van haar stoelen, de handen vlogen schuins omhoog en de wanden daverden van 't „Hou zee"-ge- roep. Boven op de sprekerstribune mar cheerde een W.A. afdeeling aan, ver deelde zich in twee rijen en schoot in de houding. Daar tusschen door schreed ir. Mussert naar de hooge standplaats j voor de sprekers. Een mannenzangkoor j zette op dit moment het zesde couplet van het Wilhelmus in, dat allen zwij gend, met opgeheven rechter hand aan hoorden. Daarna zong men gezamenlijk „Eén is 't volk van Nederland". Mussert sprak vervolgens een kort openingswoord, waarin, hij o.a. een aan tal buitenlandsche gasten verwelkomde: uit Italië, generaal Eugenio Coselschi; uit Ierland: den leider der blauwhem- den, generaal O'Duffy, uit Frankrijk: Marcel Bucard; uit Zwitserland: kolonel Fonjallar; uit Denemarken: Dansgaard Schmidt en Frits Clausen en uit Noor wegen: Vidkun Quisling. Spr. eindigde met een korte herdenking van de leden, die de N.S.B. het afgeloopen jaar zijn ontvallen. Een vrouwenkoor zong in aansluiting hieraan: „Ik had een wapen broeder". Als eerste spreker trad vervolgens op een van de jongeren: de 21-jarige heer B. F. R. van Oppenraay, student aan de R.K. Universiteit te Nijmegen. Hij betoogde, dat de grondslag van de Nationaal-Socialistische Beweging het Christendom is. Ons f.ascisme, zeide hij, leeft door het gansche volk en voor 't gansche volk. De politieke partijen zijn het, die onze samenleving vaneen scheu ren. De staat behoort de natie te ont zien. Wanneer hij dat niet doet, zooals de huidige politieke partijen dat doen, dan be*gaat hij; onrecht aan de leden van de natie. Zoo iets, noemt men staatsabsolutisme. Daarom is het, dat wij het parlementaire stelsel verfoeien. Leven de partijen, zoo besloot spreker, dan sterft ons volk. Maar het volk mag niet sterven, daarom zullen wij de par tijen dooden! Tweede spreker was ds. G. Hofstede uit Blokzijl, (die van 18931903 als doopsgezind predikant te Aardenburg heeft gestaan). Het ideaal eener waarlijk christelijke sociale volksgemeenschap, waarnaar ik gezocht heb, meende ik, zeide deze spreker, gevonden te heb ben in dr. Kuyper, toen deze de vaan der Christelij'k-sociale politiek ophief. Deze vaan is reeds lang weer neerge haald toen de a.r. politiek zuivere machtspolitiek en de liberale economie voor de latere leiding richtsnoer werd. Is het niet droevig, aldus spreker, die partij te zien optreden als pleitbezorg ster voor het democratische stelsel in zijn uiterste consequentie van alle- manskiesrecht en volksversplintering in altijd meer partijen, waar Kuyper het algemeen kiesrecht noemde de uiterste consequentie der revolutie? Wij zijn 't vervolgde ds. Hofstede, die voor de eere Gods strijden, die van den neutralen, godloozen staat weer willen maken een Christelijken rechtsstaat. Wij zijn, be sloot hij, voor echt Christelijke volks gemeenschap met de christelijke dienen de offervaardigheid. Tenslotte voerde voor de pauze de algemeene propaganda-leider, de heer F. E. Farwerck te Amsterdam nog het woord. Tijdens de pauze moesten de voorbe reidende maatregelen genomen worden van een vaandel-defilé der weerafdee lingen voor Mussert. Zij marcheerden eerst naar buiten, naar het ruime plein naast het R.A.I.-gebouw, om daar in de juiste volgorde opgesteld te wor den. Dit was een kille aangelegenheid. Geruimen tijd moesten de jonge men schen in hun dunne blouses in den kou den regen en den tochtigen wind staan. Het was velen aan te zien, dat ze het allesbehalve warm hadden. Met muziek en tromgeroffel trokken ze vervolgens de zaal weer binnen en voorbij ir. Mus sert, die zich vooraan op het podium had geposteerd. De algemeene leider beklom onmid dellijk na het défilé weer het spreek gestoelte voor het uitspreken van een rede, waarin hij o.a. zegde, dat de N.S. B. thans meer dan 40.000 leden heeft. Verder leverde hij zijn bekende critiek op de regeering. Het resultaat na twee jaren is o.a., „Voortgaande afbraak van ons bedrijfsleven, terroriseering door 'n leger van crisis-ambtenaren, verarming, stopzetting van scheepvaartdiensten, van Zuiderzeewerken, verkoop van een deel van onze vloot aan Rusland, mis lukking van de conferentie met Japan, invoering van nieuwe belastingen op t bedrijfsleven en kunstmatige opvoering van de werkloosheid door afslachting van het autobusbedrijf. Dan constateerde spreker verder toe neming van de werkloosheid van 200.000 tot meer dan 400.000, uitgave van 20 millioen voor de nieuwe spelling, verder inrichting in de Wieringermeer van een kolonie voor buitenlandsche Joden, inrichting van een concentratie kamp „om op onze kosten te onderhou den het uitschot van Europa", voort gaande afbraak van de weermacht en ten slotte „bescherming van Barmat Co". Wij zullen, vervolgende spr., het volk bevrijden uit de knechtschap der poli tieke partijen. Het bedrijfsleven zullen wij bevrijden van de ordening voor de vriendjes en het opbouwen in innige vertrouwenwekkende samenwerking met de in bedrijven werkzaam zijnde meest deskundigen. Dit zal geschieden in de corporatiën. De boeren zullen weer traditie getrouw hun roeping kun nen volgen, arbeiders van hoog tot laag, zullen leeren beseffen, dat zij te samen in harmonie een taak te vervul len hebben. Nieuwe welvaart zal wor den opgebouwd. De verkiezingsstrijd van thans, besloot spreker, is voor ons slechts een incident. Onmiddellijk daar na wordt de opmarsch voortgezet. Na deze rede werd den leider een stormachtige ovatie gebracht. j En daarmede was het einde van den landdag gekomen. Behalve dan natuur- Zoo'n blaffende, doffe, pijnlijke hoest, die Uw borst verscheurt en U niet al leen overdag, maar vooral 's nachts zoo kwelt, wordt veroorzaakt door slijm, die zich heeft vastgezet en niet wil loskomen. Die raakt Ge binnen 24 uur kwijt, als Ge Akker's Abdijsi roop neemt. Abdijsiroop woelt die slijm los en bevrijdt Uw luchtpijpen van ziektekiemen. De Abdijsiroop be strijdt met kracht de gevolgen van ge vatte koude, voorkomt ernstiger aan doeningen. Neem vandaag nog bij: AKKER'* (Ingez. Med.1 lijk, dat de deelnemers weer naar hun extra-treinen moesten marcheeren. Het weer was ondertusschen bar slecht ge worden. De regen stroomde somwijlen neer; wat intusschen het voordeel had, dat er maar heel weinig publiek op de been was, zoodat ordeverstoringen dit maal uitgesloten leken. Ze zijn inder daad uitgebleven. Het was na midder nacht," toen de volgeladen extra-treinen/ de Amsterdamsche stations weer ver lieten. De vrouw in de litteratuur. Vrijdag hield mevr. v. d. Broecke-de Man de laatste lezing van haar cyclus; „de vrouw in de litteratuur" ten huize van mevr. B, Bonthuis-Dhont te Middel burg. Ditmaal koos zij tot onderwerp; de Vrouw en haar roeping. Met voorbeel den uit het leven en uit de wereldlittera tuur trachtte zij te bewijzen dat de roeping der vrouw zoowel in het gezin als daar buiten kan liggen, mits. de vrouw zich met liefde en toewijding aan haar taak geeft. Aan het einde van haar causerie wendde de spreekster zich tot mevr. Bonthuis-Dhont om deze voor haar groote gastvrijheid te danken. Ook een woord van dank werd gewijd aan mevrouw Boa'sson-Sanders (helaas afwezig) die de regeling der lezingen vrijwillig op zich nam. Tenslotte huldigden de aanwezige dames spreekster en gastvrouw met mooie bloemen. De Toorop-tentoonstelling te Domburg. De kleine tentoonstelling van Toor- op-werken, die met Paschen in Domburg gehouden zal worden, belooft zeer in teressant te zullen worden. Vele typisch Walchersche „krabbel tjes" zijn toegezegd, maar ook eenige belangrijke olieverven. Het comité had gaarne het Toorop- huis bij' deze gelegenheid van zijn ce- mentlaag ontdaan om de mooie Zeeuw- sche moppen weer aan het daglicht te brengen. Of dit detail van huldiging tot uitvoering gebracht zal kunnen worden, hangt af van de giften, die alsnog bin nen zullen komen. Afdeeling Vrouwenpolder der Z. L. M. Vrijdagavond hield de afdeeling Vrou wenpolder der Z. L. M. eene goed be zochte algemeene vergadering in het café Duvekot. De voorzitter, de heer L, Maas, heette de aanwezigen, in het bijzon der de heeren C. Franse, vice-voorzit- ter en M. Kleinepier, secretaris van den kring Walcheren, hartelijk wel kom. Na behandeling der huishoudelijke zaken, gaf de heer Franse een duide lijke uiteenzetting van de wijze van uit voering der verschillende steunmaatre gelen en sprak hij er tevens zijn leed wezen over uit, dat de richtprijzen van enkele producten waren verlaagd. Het dagelijksch bestuur der Z. L. M. heeft daartegen krachtig geprotesteerd en aan de hand van haar ten dienste staande cijfers van het boekhoudbu- reau aangetoond, dat de thans gelden de richtprijzen bij een normale oogst onvoldoende zijn. In verband hiermede wekte spr. de aanwezigen dan ook krachtig op hun organisatie, die steeds voor hunne belangen op de bres stond, te steunen, en te helpen bevorderen, dat het ledental zooveel mogelijk toe neemt, waardoor men sterk komt te staan in den strijd om het bestaan, waarin men als eenling niets bereikt. Het heeft spr. zeer verheugd, dat de Walchersche landbouwers dit thans hebben begrepen en het vertrouwen in

Middelburgsche Courant | 1935 | | pagina 7