Dobbel tnonn lekker... man! BUITENLAND. SPORT. FINANCIEELE BERICHTEN. LANDBOUW. BEURS- EN WISSELKOERSEN. 'n pracht wrijfdoek bij PELI -WRIJF WAS Productbrengt zonneglans en dennengeur in huis iEORSTHERiOMETER van Donderdag. WALCHEREN. ZUID-BEVELAND. ZEEUWSCH-VLAANDEREN 0.0. BELGIE DUÏÏSCHLAHB, GEMENGD NIEUWS. Amsterdam, 28 Maart. Het eerste getal is de vorige noteering, daarop volgt de officieele noteering van heden. Ned. 31 1000-4 99%—100 Ned. 33 1000-4 99%—100%. Ned. 34 1000-4 99%—100%. Certificaten-3 90%90. O. Indië 34 1000-4 99%—99%. Denemarken Oblig. 1926-5 84%85. Duitschl. pndst. 100-7 18%18. Engeland 1960-90 4 69%-^-68%. Zwitserl. oblig. '24-5 9795%. Zwitserl. Staatss. 1927-4% 9797%. A|msterd,am 1933-5 100100%. Amsterdam 1934-4% 99%99%. 's-Gravenhage 1929-4% 100% Rotterdam 1926-1930-4 98%99% i Berlijn 1925-6% 18%—18%. Zeeuws. Hyp. B-5 100 Zeenws. Hyp. B-4% 100 Cities Service Cy, P. 1958 5 19%19%. i A Amsterd. Bank 108%107%. C Rott. Bankver. 104 A Twentsche Bank 89% A Pref. Gruyter en Zn. A. 130% A Pref. Jurgens A 96%—97%. A Ned. Gist- en Spiritusf. 424%424% A De Schelde N.B. 20%—17%. A Ver. Papf. v. Gelder 42%43%. C Am. Car Foundry 7%7%. C Am. Smelt Ref. 20%—20%. C Farbenind. I.G. 45% C Stand, Brands 9%9%. C U. States St. C. 17%—17%. C North Am. Cy. 6%7. A Born. Sum. H.M. 139%139%. A Linde Teves en Stokv. 6160%. A Ned. Wol Mij. 74%76. A Singkep Tin M. 66—71. A J. C. Japan Ln. 27%—27%. A Rotterd. Lloyd 31%31%. A S. M. Nederland 30% A Amst. Thee C.M. 42%-42%. A Houth. Alberts 2221. C Baltimore Ohio 5%5%. A Southern Rlw. 55%, C Union Pac. Rr- 53%53%. C Int. Nickel Cy- 14%14%. Duitschl. '30 1000-5% 25-25-%. A Koloiale Bnk. 35%—36%-36. A N.L Hbk. 1000 65%—68-67. C Ned. H- M. 1000 28%—29%-%. A Alg. Kunstz. U. 3231-%. A v- Berkels Pat, 4242%, C Calvé-Delft 61%62-60%. A C. Suiker Mpij. 37%37%. A Ned. Ford A. M. 244246-ex div. A Philips Gem. B. afg. 229%234-28. C Unilever 87%89-87%. C Anaconda Cop. 6%6%-6%. C Bethlehem St, 1515%-14%. C Kennec Copper 9%9%. C Un. States Leather 2%2%. A A.N.I.E.M.—N.B, 176%—175%. A Kon. Petr. Mpij. 140%143%-41. C Contin. Oil Cy. 99%. C Shell Union O.C. 3%—3%-3%, T-, -As v-tja nr,r .1 (Ing. Mea C Tide Water Ass. Oil 4%4%. A K-N. Stoomb. Mij- 4%4%. A Ned. Scheepv. U. 34—34%-33%. A H.V- Amsterdam 171%174-72. A Jaya Cult. Mij- 8688-89. A N.I, Suiker U. 83%85-86. A Deli Batavia 145%146-48. C Deli Mij. 1000 137%—138%-39. A Senembah 139%141 C Chicago Milw. A Amst. Rubb, C. 96%97%-98%. A Deli-Bat. Rubb, 66%65%-%. A Hessa Rubber 83%84%-85%, A Serbadjadi S.R. 57%—57%. Prolongatie 11. WISSELKOERSEN. 27 Maart 28 Maart. Londen 7.11 7.12 Berlijn 59.40 59.40 Parijs 9.76 9.76 Brussel 31.50 30.50 Zwitserland 47,86% 47.89 Kopenhagen 31,80 31.80 New-York 1.48 1.48 BIGGEKERKE. De stemming voor den gemeenteraad zal worden gehou den op Woensdag 19 Juni a.s. Het aantal kiezers bedraagt 498. DOMBURG. Burgemeester Van Voorthuysen heeft een plaatselijk comi té gevormd, dat zich ten doel stelt, gel den te verzamelen, voor het oprichten van een gedenkteeken te Middelburg, voor wijlen H. M. de Koningin-Moeder, waartoe de Vereeniging ,,Uit het Volk Voor het Volk" het initiatief heeft ge nomen. De burgemeester treedt als voor zitter op, terwijl verder deel uitmaken de heeren: dr. B. Vaandrager, J, W. Schuurman, J. de Jonge, P. J. Vergers, ds. H. K. Queré en ds. J. Visser. O. EN W. SOUBURG. Woensdag vergaderde de pl. afd. van de Vereen, tot Chr. Verzorging van Krankzinnigen in Zeeland. De heer J. K. d Voogd herdacht met enkele waardeerende woorden den overleden secr. AL Me lis. Uit het verslag van den penning meester bleek, dat er een goed saldo was van f 14. De heeren J. K. Voogd en L. P. Olie slager werden als bestuursleden herko zen. Als afgevaardigde naar de verga dering in Bergen op Zoom werden be noemd de heeren C. Meijers, C. Wisse en C. Romeijn. De hr J. K. Voogd werd benoemd tot correspondent der afd. en dr. J. C. Huijsman tot secr. VEERE. De verkiezingen voor den Raad alhier zijn vastgesteld op 19 Juni. WESTKAPELLE. Woensdagavond bracht het fanfarecorps „Oefening Kweekt Kunst" aan het echtpaar Roelse- Minderhoud ter gelegenheid van de her denking van den dag, waarop het voor 50 jaren in den echt trad, een serenade. Enkele muzieknummers werden voor de woning van het gouden echtpaar uitge voerd, mede aangehoord door de talrijke belangstellenden uit het dorp. Nadat Je muzikanten op" uitnoodiging eenigen tijd binnen waren geweest, trok het gezel schap onder het spelen van een vroo- lijken marsch door enkele straten naar het repetitielokaal in de openbare school. KAPELLE. De kolenvereeniging „Ons Voordeel" hield onder voorzitterschap van den heer J. Gansem,anBayens, haar 44e jaarvergadering in het lokaal Obadja. Uit de rekening en verantwoor ding van den penningmeester bleek, dat ontvangen w,as f 11594 en uitgegeven f 10599. Voordeelig saldo dus' f 995. Aangekocht werden 66500 kg eierkolen, 470 hl anthraciet en 13320 kg bruinkool briketten. Tot tevredenheid van het be stuur had het vervoer en het lossen plaats. Het kolenverbruik was minder geweest, de zachte winter was ook hierv.an oorzaak. Uit het pakhuis werd slechts één hl afgenomen. Het leden tal liep terug tot 337. Herkozen weVden de aftredende bestuursleden H. Too- lens en W. K. C. Schrier. De laatste is nu 44 jaar bestuurslid en secr.-penning meester. Het vervoer werd aanbesteed ,aan den laagsten inschrijver, den heer Jan van Liere voor f 3 per 100 hl. Het lossen aan de ploeg J. Oseswaarde Jz. voor f 3,79 per 100 hl. KLOETINGE. Op initiatief van bur gemeester Zandee en ds. Raams zullen ook in deze gemeente giften worden in gezameld voor het Koningin-Moeder- Herdenkingsfonds. Dezer dagen zullen lijsten worden aangeboden. KRABPENDIJKE De candidaten-lijst van de Staatkundig Geref.'Partij voor den gemeenteraad is als volgt vastge steld: 1- S J. He Kok. 2. G. van Velzen, 3. A. C- van Houdt, 4. G. v. Iwaarden, 5. Min Weststrate, 6, M. Dees, 7 M. Korstan'e, 8. M. Pieper. EEN PROTEST. TERNEUZEN. In verband met een door de. Heidemaatschappij ,aan een in genieursbureau opgedragen belangrijk waterschapswerk, vergaderden gister een aantal aannemers van publieke werken uit Oostelijk en Westelijk Zeeuwsch-VJaanderen in het hotel „Du Commerce". De vergadering besloot 'n request te zenden aan de ministers van Waterstaat en Economische Zaken, Ged. Staten, besturen van Waterschappen en polders en de Kamer van Koophan del. De strekking van het request is, dat door een zoodanige handelwijze een groep middenstanders, die het toch reeds door een felle concurrentie harct te verantwoorden hebben, geheel van mededinging worden uitgesloten. Door een bepaling in het bestek op te nemen, dat de claarvoor noodige ar beidskrachten over een arbeidsbeurs moeten worden aangenomen, zou het doel van werkverschaffing eveneens worden bereikt. Voet afgeknepen. SLUISKIL. J.l. Maandag zou de zoon van schipper P. M., die zelf ongesteld is, met het motorschip naar Sas |in Gent varen. Als hulp had hij aangeno men den 17-jarigen zoon van de wed. C. de R. Toen men de brug te Sluiskil zou passeeren, bleek, dat dit niet meer kon, en ijlings moest worden gestopt. Bij 't vastzetten van een staaldraad, om het schip te stoppen, is het knechtje met zijn rechterbeen in de tros verw,ard ge raakt, waardoor hem den rechtervoet geheel is afgeknepen. EDEN TE MOSKOU. De Engelsche lord zegelbewaarder Eden is hedenmorgen te Moskou aange komen. Aan het station waren ter be groeting aanwezig, vertegenwoordigers van de Sovjetregeering, de leden der Britsche ambassade en vele vertegen woordigers der Russische en buitenland- sche pers. Omtrent het program der be sprekingen wordt medegedeeld, dat van middag de eerste bespreking zou plaats vinden tusschen Eden en den volkscom missaris van buitenlandsche zaken Litwinoff. Vanavond zou Litwinoff een receptie ter eere van Eden geven. Mor gen worden de besprekingen voortgezet, en morgenavond zal Eden een galavoor stelling in de Moskousche opera bijwo nen. Op 30 Maart zal Eden door Stalin worden ontvangen en des avonds wordt in de Engelsche ambassade een receptie gehouden waarbij de geheele Sovjetre geering wordt uitéenoodigd. Op 31 Maart vertrekt hij naar Warschau. Ook zal Eden nog worden ontvangen door den volks commissaris van oorlog Worosjilow en door den president van den Raad van volkscommissarissen, Kalinin. BE FINANCIEELE MOEILIJKHEDEN Het minisferie van financGi deelt mede, dat heden een speciale uitgave van de „Moniteur" is gepubliceerd, waarin een K.B. is opgenomen, waarbij de slui ting vei! de effecten- en geldbeurzen op Donderdag 28, Vrijdag 29 en Zaterdag 30 Maart 1935 wordt gelast. Op die da gen zal geen koers voor buitenlandsche wissels worden opgemaakt. Men weet nog steeds niet, wat de nieuwe regeering zal doen, ten aanzien van den franc- In breede kringen wordt gevreesd, dat zij wellicht een beperkte inflatie voorstaat. De Brusselsche correspondent van de N.R.C. meldt intusschen, dat onder het groote publiek een versterking valt waar te nemen van de strooming voor de handhaving van den franc en de over tuiging wint veld, dat een devaluatie van het Belgische betaalmiddel geen blijvend voordeel kan bezorgen aan de Belgische «economie. Op de Brusselsche beurs is Woensdag nog duchtig gespeculeerd in vre/emde effecten en Belgische koloniale fondsen. Woensdagavond om acht uur kwam het nieuwe kabinet voor de tweede maal bijeen om den tekst van de regee- ringsverklaring gereed te maken en den algemeenen toestand te bespreken- De ze bijeenkomst zou waarschijnlijk niet voor middernacht ten einde loopen. Zooals de zaak nu staat is het nog geenszins zeker, dat heti kabinelt-Van Zeeland zich bij het eerste contact met de Kamer staande zal kunnen houden. Verrassingen zijn zeer goed mogelijk Alles zal natuurlijk afhangen van den inhoud van het regeeringsprogramma en van de wijze waarop het wordt toege licht en verdedigd. Men weet, dat het nieuwe kabinet van plan zou zijn af te treden indien het niet op de meerderheid van stem men in ieder van de drie groote frac ties: de katholieke, de sociaal-democra tische en de liberale, kan rekenen. HET VONNIS IN HET MEMELLANDPROCES. Verontwaardiging. De Volksbond van Duitscherdom in het buitenland deelt mee, dat het be kend worden van het vonnis van Kow- no groote verontwaardiging bij het Duitsche volk heeft teweeggebracht. Gisteren is het bondsbestuur tal van malen opgebeld en tal van telegrammen heeft men ontvangen, waarin de wensch werd geuit om de volksgenooten in hei Memeiland te toonen, dat het geheele Duitsche volk in het rijk achter hen staat. De Volksbond heeft tezamen met den Bond van het Duitsche Oosten en andere bonden in het geheele rijk be toogingen op touw gezet. De Duitsche bladen zijn zeer fel in hun commentaar op het vonnis van Kowno, dat zij unaniem een „schand- vonnis" noemen. De Völkische Beobacher schrijft: „De Litausche justitie heeft haar bloedig haatvonnis tegen de beklaagde Memel- duitschers geveld. Vier doodvonnissen en een groot aantal hooge gevangenis straffen moeten de wereld overtuigen van een Duitsche schuld van welke ge durende de bewijsvoering niets geble ken is. In dit proces moest een Duit sche schuld geconstrueerd worden om de eigen schuld te verbergen. Want de jaren van Litausche heer schappij vormen slechts een ononder broken keten van rechtsbreuk, onder drukking en verkrachting der aange gane verplichtingen. Strijd tegen onrecht is de plicht van ieder mensch en van iedere volksge meenschap, Dezen strijd hebben de Memel-Duitschers met alle wettige middelen gevoerd en daarom moeten zij nu met dood en kerker boeten voor hun vasthouden aan hun Duitsch va derland. De afschaffing van het Memel statuut en de inrichting van de onbe- perkten macht is het doel van de Li tausche politiek geweest en dat doel moest door dit proces voor de wereld een schijn van rechtvaardigheid er langen. Nieuw wereldzwemrecord van Wüly den Ouden. In het Oostelijk zwembad te Rotter dam heeft Willy den Ouden gisteren een nieuw wereldrecord op de 500 m vrije slag gevestigd. Met niet minder dan 11,4 sec verbeterde zij het wereldrecord van de Amerikaansche zwemster Knight en bracht het op 6 min 48,4 sec. Met deze fraaie prestatie heeft mej. den Ouden het aantal wereldrecords, dat op haar naam staat, gebracht op 7 en zij wordt hierin nog slechts geevenaard door de Amerikaansche Helen Madison, die er eveneens nog 7 in haar bezit heeft. IBIS SHAG Rubber Markt Tabak Koninkl. Philips Unilever Suiker Aku (Wettig gedeponeerd.) Kees WV I K I ROOKT IBIS EN GÉÉN ANDERE SHAG (Ing, Mcd.) Ned, Indische conversie-leening. Thans wordt overgegaan tot de uit gifte van een 3% pet. door het Rijk gegarandeerde Nederlandsch-Indische leening ten bedrage van f 50,000,000 tegen een koers van uitgifte v,an 99% pet. vrij van couponbelasting. De lee ning heeft een looptijd van 35 jaren. Van het bedrag is reeds meer dan f 20 millioen tegen een koers van 98% pet. en hooger bij openbare instellingen ge plaatst. De inschrijving van het restee- rende bedr.ag ad f 29,292,500 ad 99% pet. kan geschieden tot op Dinsdag 9 April. KIND DOOR VRACHTAUTO GE DOOD. Woensdagnamiddag is aan de Kade te Roosendaal het zesja rig dochtertje van den slager C. van L. toen het plotseling overstak, gegrepen door een passeerende vrachtauto. Het kind werd vrijwel op slag gedood. LIJK OP DE SPOORBAAN GEVON DEN. Op de spoorlijn den Bosch Vucht nabij den Bosch heeft men Woens dagmorgen vroeg het geheel verminkte lijk gevonden van een tot nu toe onbe kende vrouw. Het politieonderzoek heeft uitgewezen, dat het hier betreft een 20-jarig meisje T. V., uit Kerkdriel, dat te den Bosch in dienstbetrekking was. Men weet niet, hoe zij onder den trein is geraakt. BLINDE MAN DOODGEVALLEN. Te R ij e n (Noord-Brabant) kwam de 83-jarige blinde man C. de H. uit de kerk thuis. Doordat hij zich in zijn wo ning in een deur vergiste, stortte hij in een vrij diepen kelder. Een uur later is de ongelukkige aan de gevolgen van dit ongeluk overleden. VOERMAN OP ONBEWAAKTEN OVERWEG OMGEKOMEN. Hedenmorgen is de 39-jarige landbou wer J. T- uit Leur, terwijl hij op een kar was gezeten, beladen met melkbussen op den in de Neerstraat gelegen onbe- waakten overweg, door een uit Breda komenden goederentrein gegrepen en op slag gedood- Waarschijnlijk heeft de- man, die in gesprek was met een naast hem rijdenden wielrijder, door den zwaren mist den trein te laat bemerkt. Het paard werd verpletterd, de kar geheel ver splinterd. De machinist remde onmiddel lijk, maar kon den trein eerst bij het sta tion te Etten tot stilstand brengen. Het slachtoffer laat een vrouw en twee kin deren na. De wielrijder kon op het nip pertje aan een wissen dood ontsnappen. LICHT IN OUDE MOORDZAAK? In November 1932 werd aan de Spaan derstraat te Berghem door revolver schoten vermoord gevonden de herber gier Van der Pas uit Oss. De politie arresteerde toen zekeren C-, die echter later wegens gebrek aan bewijs in vrijheid is gesteld. Het ond|r- zoek werd intusschen gestadig voortge zet. En het resultaat daarvan is geweest d,at de marechaussée C. gisteravond op nieuw in arrest heeft gesteld, daar men meent voldoende gegevens te hebben, dat de man bij den moord betrokken is geweest. BOTSING TUSSCHEN 2 VRACHT AUTO'S. Een doode. Hedenmorgen om 6 uur had een bot sing plaats tusschen twee vrachtauto's op den Abraham van Stolkweg onder Overschie. Een vrachtauto, komen de uit Rotterdam, en waarin zich acht personen bevonden, reed in de richting Overschie. Van tegenovergestelde zijde naderde eveneens een vrachtauto, waarin zich twee personen bevonden. De wagens welke met zeer groote snel heid reden, kwamen met elkaar in bot sing. De botsing was zoo hevig dat een der inzittenden van de vr,achtauo uit Rotterdam, de 27-jarige M. N. uit Rot terdam, op slag werd gedood. De overige inzittenden bleven ongedeerd. Er ont stond tusschen de chauffeurs der beide wagens een vechtpartij, waarbij een van hen een bloedneus opliep. De politie was spoedig ter plaatse en heeft beide zwaar beschadigde wagens in beslag genomen. DE HUWELIJKS-ADVERTENTIE. Vier trouwlustige jongelieden te Steen- wijk hadden een huwelijks-adverte tie geplaatst. Het resultaat was niet bui tengewoon groot, want slecht één schoo- ne maagd maakte gading. Onder de vier jongelui werd nu geloot wie de geluk kige zou zijn, die daarvoor in aanmer king kwam, schrijft de „Mepp. Crt." De gelukkige winnaar stelde zich in ver binding met de gegadigde en tijd en plaats voor de ontmoeting werd be paald. Een teeken werd vastgesteld, waaraan men elkaar zou kunnen ken nen. Op den afgesproken tijd en plaats verschenen werkelijk een jongeling en een jongedame met het teeken in de hand, maar o schrik. broer en zus ter ontmoetten elkaar. Hr. Ms, „Hertog Hendrik" weer thuis. Hedenmorgen om kwart over elf is Hr. Ms. „Hertog Hendrik" van haar oe- fenreis naar de Middellandsche Zee, die 7 Jan, 1.1. werd aangevangen, behou den in de haven v,an Nieuwediep terug gekeerd. Het schip voer onmiddellijk de werf op. Er was vrij veel belang stelling van familieleden der opvaren den. Afd, Biggekerke der Z.L.M. Dinsdagavond vergaderde de afd. van de Z.L M. onder leiding van den heer L. Simonse. Deze deelde mede, dat t ledental is toegenomen en thans 74 be draagt. Uit zes sollicitanten werd ge kozen tot secretaris-penningmeester, de heer L. de Pagter, die ook werd geko zen als afgevaardigde naar den Kring. In beginsel werd besloten tot opridhting van een controle- en stierenvereeni- ging; 9 personen gaven zich als lid op. Voor de in deze gemeente te houden rundveekeuring werd f 10 beschikbaar gesteld. De heeren Philipse en Kleine- pier deden mededeelingen over de af name van de Coöperatie „Eiland Wal cheren", terwijl zij woorden van dank spraken tot den scheidenden secretaris penningmeester C. Polderman. Deze dankte de vergadering voor het in hem gestelde vertrouwen. Ir. A. W. VAN DE PLASSCHE. De Rijkstuinbouwconsulent voor Zee land zal onze provincie verlaten. Naar wij vernemen kan binnenkort de benoeming worden tegemoet ge zien van ir. A, W. van de Plassche tot inspecteur van den tuinbouwvoorlich- tingsdienst in Nederland met stand plaats 's-Gravenhage. Ongetwijfeld zal dit bericht door de tuinbouwers met gemengde gevoelens worden ontvangen. Van hoe groote be- teekenis de heer Van de Plassche voor den tuinbouw in Zeeland is geweest gedurende zijn verblijf in deze provin cie, daarvan zal t.z.t. ongetwijfeld door meer bevoegden worden getuigd. Dit staat wel vast, dat hij zich geheel aan den tuinbouw gaf en wanneer deze hier thans staat op een peil dat de vergelij king met andere streken glansrijk kan doorstaan, dan weet ieder tuinbouwer wel wien men daarvoor dank verschul digd is. Zonder op volledigheid aanspraak te

Middelburgsche Courant | 1935 | | pagina 2